Abdijsiroop „Be leiisÉ Courant" Uw borst Tweede Blad. ARME FAMBLIE. INGEZONDEN MEDEOEELING AKKpt's Dinsdag 17 Mei 1927 UIT DE PERS inconsequentie troef. Do T ij d heeft den volgenden scher pen aanval op het beleid van den burge meester van Amsterdam, den heer De Vlugt geschreven: Zooals men weet, heeft Vrijdagavond j.l. in Café Former aan het Kleine Gart- inauplaaisoen te Amsterdam een „geslo ten" voorstelling plaats gehad van de Rus sische staatsfilm „Do Moeder" voor de leden en iutroducé's van „Do Kring''. Er was een enorme belangstelling zoowel an artisten als politici. Na de vierde acte gelastte een tweetal inspecteurs van politie op grond van de letter der desbe treffende politieverordening, dat de intro- ducé's, wier namen niet ingeschreven waren in het gastenboek, zouden worden erwijderd. Aangezien dit er zeer velen waren, werd voorgesteld de vertooning .e staken. Dit voorstel wekte de hartstochte lijke verontwaardiging van vele aanwezi gen, onder wie vooral de „Oproerigo Krab belaar'' A. B. Kleerekooper zijn naam go- stand deed Hij brulde, dat men het gas tenboek moest brengen om alle namen in te schrijven en zoodoende aan de politie— verordening te voldoen. Inmiddels had echter de mede-aanwezige wethouder De Miranda zich in verbinding gesteld met den burgemeester. En weldra luidde het hurgervaderlijk cons.gne: „doordraaien". De houding van burgemeester de Vlugt inzake de film „De Moeder" is wel van oen lamentabele inconsequentie. Geheel afgezien van de kwestie, of deze Sovjet film geschikt is voor het groote publiek, had burgemeester De Vlugt, die verklaard heeft geen enkel bezwaar tegen de ver- tooniug ervan te hebben, kunnen beg.n- nen voet bij stuk te houden, toen zijn col lega's van Den Haag en Rotterdam tot een verbod besloten. Maar, ofschoon hij het er dus niet mee eens was, verbood ook hij de vertooning in het openbaar. Toen nu de politie rechtens en krach tens haar verordening wilde controleeron of de voorstelling in „De Kring" wezen lijk „gesloten" was, heeft hij de politie openlijk gedesavoueerd, door die controle onmogelijk te maken met zijn toestemming tot het voortzetten der vertooning. Burgemeester de Vlugt ging dus eerst op de vlucht voor zijn collega 's en week toen voor wethouder de Miranda om ten slotte do politie, wier hoofd hij is, openlijk in de uitoefening van haar reglementairen plicht te belemmeren. Voorwaar, het is kwaad pandoeren met den burgervader van de hoofdstad, die telkens „inconsequentie" tot troef ver klaart. Lettenen en Kasnst DR. CUYPERS HERDENKING. De Violier herdenkt dr. Cuypers in het Rijksmuseum. Do Katholieke Kunstkring „De Violier" heeft, aldus „De Tijd" zijn vijfde lustrum viering doen samenvallen met het eeuwge tij van zijn eere-lid -den geriiaJen bouw meester dr P. J. H. Guypers, die aan het begin eener nieuwe architectuurperiode heeft gestaan en die van zoo buitengewone beteekenis is geweest èn als baanbreker eener rationeelere bouwkunst èn als vorm gever van architectonische schoonheid. „De Violier" heeft zelf op Zondag een zeer opmerkelijke tentoonstelling zijner le den in bet Stedelijk Museum geopend, al waar het bestuur met zijn Tbymschen voorzitter den heer Ed. Brom, recipieerde te midden van allerlei kunstwerken, van welko wel de grootscbe scheppingen van Jan Toorop aan den eer e-wand het mid denpunt vormden. Maandag heeft de Kunstkring wijlen dr. P. J H. Cuypers op zijn honderdsten ge boortedag luistervol willen eeren in zijn FEUILLETON. Bonn n door Compton Mackenzie. Vertaald door Ellen Russo. 34) Over 't geheel genomen, verliep de week vnj goed. Al was Viola volgens Maud's oordcel geen engel meer en gelijk Lucifer gevallen, toch gelukte 't haar Maud's ach ting te herwinnen, doordat ze zich als een menschelijk klein meisje gedroeg, wanneer ze samen naar de dansles gingen en niet probeerde duivelsche manieren aan te ne men in ruil voor de engelachtige positie, die zij verspeeld had. 't Werd John dui delijk, dat Viola voornamelijk Maud's ver geving verkregen had, doordat ze een u1»611 ^n&en sergeant, dien zij in de „tube" ontmoet hadden, en die aan Maud t hof begon te maken,aanmoedigde. "Jongejuffrouw Viola gedroeg zich als n echte kleine dame," zei Maud tegen John, toen ze thuiskwamen. „Vond jo 't prettig baar te begeleiden?" „Ja zeker mijnheer, 't is een genoegen met zoo'n dametjo uit te gaan. Vcrscliil- aardige menschen keken om en be wonderden haar." „Zoo Maud, heuseh?" Later toen hij Viola's relaas omtrent en middag hoorde, vroeg hij zich af, of de rgeant een van die aardige menschen was. riQt+r0UW was ook verzoend ge bied mrfc ®e^ramJ <J°or den grooten eer- door' haar verhalen schonk, en zn waardecring voor een album met schepping, 't Rijksmuseum, alwaar hij vóór ten jaren op zijn negentigsten ver jaardag zoo glorierijk als een vorst der kunst werd geëerd door afgevaardigden uit alle kringen onzer samenleving. Tien jaren laterde meester is ruim zes jaar doodherdenken wij thans weer zijn rijk laug scheppfid leven Door de bijzondere welwillendheid van den directeur van het Rijksmuseum, den heer Schmidt Degener, kon de Violier- hulde in het Rijksmuseum plaats vinden, alwaar de heer Huib Luns tevens een Cuyperstentoonstelling had ingericht, een tentoonstelling van merkwaardige Guy- per-siana", welke door Zijne Excellentie den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Waszink, gistermid dag tevens met een toespraak is geopend. Er had zich voor deze huldiging een regeringscommissie gevormd, bestaande uit de dame en hoeren Huib Luns, Phe- mia Molkenboer, Pierre Cuypers en Her man v. d. Eerenbecmt. Onder leiding van den lieer Theo van der Bijl voerde een gemengd koor enkele koornummers uit van Mgr van Schalk, Ant. Averkamp en Alph Piepenbroek: „Beati Mortui", „Ave Maria", „Hymne" en „Coelestis Urbs Je rusalem". Te drie uur ving de plechtigheid aan Een feestrede werd uitgesproken door pro fessor dr. Gerard Brom. Na prof. dr. Brom sprak minister Was zink, die met zijn voorganger dr. De Vis ser onder de aanwezigen was. De tentoonstelling. Over de tentoonstelling meldt men uit Amsterdam aan de „Msbd.": Op de eerste plaats vinden men er een reeks portretten vah dr. Guypers en zijn medwerkers Aiberdingk Thijm en Jhr. Victor de Stuers. Vooral een zelfportret van den bouwmeester, door hem op ne gentienjarigen leeftijd vervaardigd, trekt daarbij de aandacht. De overige portretten zijn van de hand van Jan Veth, Thérèse Schwartze en Th. Molkenboer. De door Toon Dupius vervaardigde marmeren bus te van dr. Guypers bevindt zich eveneens op de expositie. In enkele vitrines ligen de oorkonden en adressen, die de bouwmeester geduren de zijn leven mocht ontvangen, tentoonge steld; als een blijvende herinenring aan do huldebetuigingen, die de vrienden en bewonderaars van dr. Gulpers hem meer malen bereidden Het belangrijkste deel der tentoonstel ling is zonder twijfel dc collectie teekenin- gen van dr Guypers, die hier is geëxpo seerd. De groote ontwerpen voor het interieur van de kerk te Veghel zijn vooral zoo merkwaardig, omdat ze geheel van dr Guypers' eigen hand zijn. De oorzaak daarvan was, dat er destijds op zijn tee- kenbureau een staking was uitgebroken. Ook de Amsterdamsche gebouwen zijn niet vergeten. De wordingsgeschiedenis van het Rijksmuseum is uit een belang wekkende reeks teekeningen te vo'gen. Om de plannen van den architect Eber- son voor het museum van Koning Wil lem I te kunnen vergelijken met de ont werpen van dr. Guypers voor het Rijksmu seum' heeft men de beide ontwerpen op deze tentoonstelling bij elkaar gebracht. Ten slotte bevinden zich op de tentoon stelling verschillende meubelen uit het huis van dr. Cuypers. Het is geenszins de bedoeling van de inrichters der tentoon stelling geweest, een getrouw nabootsing van Cuypers' werkkamer te geven, doch zij beoogden slechts om het jongere ge slacht een denkbeeld te geven van de sfeer waarin deze architect leefde. Van de geëxposeerde meubelstukken noemen wij de door Guypers ontworpen piano en een fraaie kast, die eveneens op de werkp'aatsen van den architect te Roermond is vervaardigd. Toorop en Mussolini. De zcereerw. heer Wouter Lulkie beeft in opdracht van Jan Toorop aan Benito Mussolini 'n door dezen Nederlandschen schilder vervaardigd portret aan de duco van het fascisme aangeboden. Het por tret ging vergezeld van een visitekaartje van Jan Toorop waarop deze zijn „res pect en admiratie" aan den Duce aan bood. „Tijd." familieportretten, dat ze onder uit haar koffer voor hem to voorschijn bad ge haald. „De jongen kan zoo stil zijn, als 'n muis," verzekerd© ze John, „zoo lang men hem maar niet aanmoedigt om alles op z'n kop te zotten." „VindtU, dat ik hem daartoe aanmoedig, juffrouw Worfolk?" „Nou mijnheer, 't staat niet aan mij om m'n oordeel te zeggen over het opvoeden van kinderen, maar als U ze "n kalfskop geeft, wil dat zoo veel zeggen als: ga je gang nou maar! 't Is het kwaa.l uitlokken. Kijk 'm nou eens bezig zijn met z'n huis werk en 'n schoteltje toffee vóór 'm, dat ik voor hem gemaakt heb braaf als 'n engel. Maar ik vraag me af, waartoe 't dient een kind z'n hoofd vol te proppen met Latijn en Grieksch. Leer 'n kind om een heidensche godin te zijn en het is 'n heidenscho godin. Leer 'm de gescheidenis va-n het Kind Samuel en hij gedraagt zich als 't Kind Samuel, ofschoon ik zeggen moet, dat teen ik eens 'n kind bij de fa milie, waar ik als kindermeid was, ver telde van Gods stem, 't kind midden in den nacht schreeuwend wakker werd en beweerde dat hij God onder z'n bed hoor de, die hem kwam zoeken. Maar dat was ook 'n kind met ouderwetsche begrippen, dat m'n heele verhaal van a tot z geloofd bad. en toen zei z'n moeder, dat niemand hem iets anders mocht voorlezen dan ver halen over beesten." „Wat gebeurde er met 'm, toen bij groot werd?" vroeg John. „Ik heb de heele familie uit 't oog ver loren, mijnheer, maar 't zou me niets ver wonderen, als hij dominee was geworden, KERKNIEUWS Begrafenis pater J. van Rijckevorsel S. J. Men meldt uit Nijmegen aan de „Msb.'' In do St. Canisiuskerk alhier had he den na dc Lauden de plechtige uitvaart en begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van den Zcereerw. Pater J. v. Rijckevorsel S.J. in leven moderator der Nijmeegsche R. K. Studenlenvcreeniging „Garolus Magnus" en tevens moderator der R. K. Universiteit. De kerk was ge heel gevuld met geloovigen. Voor het Priesterkoor hadden plaats genomen alle professoren der R. K. Uni versiteit, voorzoover in de stad aanwez.g, het meerendeel van de leden van het Cu ratorium, de burgemeester dezer gemeen te, verschillende burgerlijke autoriteiten en de priester-studenten. De stoelen in hot transept waren geheel bezet door hoeren- en dames-studenten niet alleen van de R. K. Universiteit maar ook door afgevaardigden der zuster-hoogescholen. De plechtige H. Mis van Requiem werd opgedragen door den Rector-Magnificus der R. K. Universiteit, den Zeereerw. Pa ter Prof. dr. W. Mulder S.J., geassisteerd door de Weleerw. Paters J. v. Helvoirt S.J. en W. Aewerdonk S.J., resp, als dia kon en sub-diaken. Het versterkt zangkoor der St. Gani- siuskrk voerde onder leiding van baar directeur, den heer J. Dikscher do mis van Perosi uit. Na de II. Mis hield paler A. Hulman S.J. een ontroerende lijkrede. Z.Eerw herdacht Pater van Rijcke vorsel als de groote liefdevolle onver moeide werker voor de zaak, waarvoor hij stond. Hij gaf zijn volle liefde onbaat zuchtig en vol 'zelfverloochening voor de jeugd, voor wie hij steds gereed was om haar te helpen waar zulks noodig was, op geestelijk zoowel als op maatschappelijk gebied. Een bewonderenswaardige werk kracht heeft hij ontplooid als moderator van de R. K. Studenlenvcreeniging. Niet tegenstaande zijn gezondheidstoestand reeds geschokt was, toonde pater van Rijckevorsel zich nog steeds de groote en harde werker voor de Nijmeegsche R. K. Studenten gemeenschap waarvan hij steeds de groote stuwkracht was. Hij stroed, leed #en stierf voor zijn stu denten. Zijn moeder zeidc eens, zoo ging de ge- wijdo redenaar voort, over haar jongen: ik zal reeds zeer gelukkig zijn, wanneer door mijn jongen één mensch geluking is geworden. En, zoo vervolgde do gewij de redenaar, pater van Rijckevorsel heeft er honderden gelukkig gemaakt Steeds zullen zijn hoogstaand karakter, zijn edel hart en zijn voorbeeldige naastenliefde bij allen die hem gekend hebben in hooge herinnering blijven. Na deze lijkrede werd door afgevaar digden van studenten het stoffelijk over schot uit de kerk gedragen. De lijkstoet werd voorafgegaan door een groot aantal studenten en oud-stu denten, professoren cn priesters. De absoute werd verricht door den Zeereerw. Pater H. Janssen S.J., pas toor van de St. Canisius-kerk. Aan bet graf zong het zangkoor Pie Jcsu, Een broeder van den overledene dank te mede namens zijn moeder alle aanwe zigen, in 't bijzonder de studenten voor de betoonde belangstelling. Begrafenis Em. Deken M. P. A. Ooms. Zondagavond werden in de St. Laurenlius- 1 erk te Alkmaar de Metten gezongen. Agens was de hoogcerw. heer Th. F. Eb- fcinkhuijsen, Regent van het Klein Semi narie Hageveld te Heemstede en oud-deken van Alkmaar; als diaken fungeerde de zeereerw. heer Th. J. Winkelman, Pastoor te Wormer, en als sub-diaken de weleerw. heer B. H. G. *Hosman,_ kapelaan te Den Haag. Gantores waren de zcereerw. heer E. P. Rengs, Deken van" Alkmaar, en de zeer eerw. heer Chr. de Meulder, Pastoor te Heer Hugowaard. Maandagmorgen om half tien uur be gonnen de Lauden. Hierbij was agens de zeereerw. heer G. J. Duivesteijn, Pastoor te Rotterdam: diaken de weleerw. heer B. H. G. Hosman; sub-diaken de weleerw. lieer W. H. Kooij, kapelaan te Amsterdam, canlores waren de weleerw. heer Rengs en de weleerw. pator Leijgraaff O. P., kape laan te Alkmaar want hij raakt© nooit de gewoonte kwijt van to denken, dat God hem den heelen tijd achterna zat. Het was God voor en God na, tot ik er zelf eng van werd en misschien wel tot de sect© van Hesley zou zijn toegetreden, als 'k niet als derde meisje bij 'n familie gekomen was, waar do mijnheer er renpaarden op na hield, en dat gaf mc wat anders om over na te den ken en ik had nooit meer iets met kinde ren te maken, tot m'n arme zuster d'r Her- bert. „Dat moet 'n heele verandering voor U zijn geweest, juffrouw Worfolk." „Ja mijnheer, en of; maar 't leven is maar een reeks veranderingen, al zeggen ze, dat 'r niets nieuws ónder de zon is. Maar ik zeg maar zoo, mannen, die mot to's maken, overdrijven altijd 'n beetje: dat motten ze wel vanwege de konkeren- sie." Toen 't Vrijdagavond was, scheelde 't weinig of John had juffrouw Worfolk's in stemming met HeraclituB bevestigd door de kinderen in Church Bow t© laten blij ven, maar met de laatste bestelling kwam er een brief van Janet Bond, die vroeg, in dien 't eenigszins mogelijk was, om Jean ne d'Arc nog eerder te laten opvoeren en toen John zag hoe bitter weinig hij deze weken had geschreven, besloot hij bij z'n oorspronkelijk voornemen te blijven en de kinderen den volgenden dag naar hun va der terug te brengen. „Wat willen jullie morgen doen?" vroeg hij. „Ik heb juist 'n vrijen middag cn hm, ik vrees, dat jullie vader wil, dat jul lie in Earl's Court terugkomen. Het is dus jullie laatste kans om je te amuseeren vooreerst -r ik bedoel om ons te amusee- Om 10 uur werd de plechtige H. Mis van Requiem opgedragen door den zeereerw. heer Deken E. P. Rengs. diaken was de weleerw. heer Hosman en sub-diaken de weleerw. heer Kooij, beiden oud-kapelaans der parochie. In het priesterkoor had een 40-tal pries ters plaats genomen. Na den plechtigen uitvaartdienst hield de zeereerw. heer G. J. Duivesteijn do lijk rede. Hierna verrichtte de zeoreerw. heer E. P Rengs de absoute. Vervolgons werd bet lijk uit de kerk naar het R. K. Kerkhof „St. Barbara" ge dragen. Do teraardebestelling geschiedde door Deken Rengs met assistentie van de ka pelaans Th. G. van Haastcr en A. v. d. Berg, respectievelijk diaken en sub-diaken Pater Servatius Braun 0. P. t Vrijdagmiddag overleed in bet klooster der Zusters van het Arme Kind Jezus te Slagharen pater Servatius Braun O. P. Te Leeuwarden geboren op 26 -Febr. 1872 maakte hij zijn humaniora op het St. Dominicuscollege to Nijmegen, trad 14 Sept. 1893 te Huiden in do Orde der Predikheeren en werd 12 Aug. 1900 te Huissen door Mgr. A. van Baars 0. P. priester gewijd. Pater Braun was in verschillende pa rochies der Orde werkzaam en van 1905 tot 1909 Praeses van het klooster te Lan- genboom. Van 19171923 was hij rector en leoraar aan het Missionshaus der Zrs. Dominicanessen te Schlchdorff (Beieren); in 1925 procurator te Freiburg in Zw. Tn 1926 keerde hij wegens geknakte gezond heid terug en werd in het klooster der Zusters te Slagharen verpleegd. Do plechtige Uitvaart en begrafenis zal Dins dag te Zwolle plaats hebben. R. I. P. De Dochters van het H. Hart. De eenv. zusters Dochters van Jezus' H. Ilart, de witte zusters, die thans op den Sionsberg van de H. Landstichting verblijven, zullen op 1 April 1928 zich vestigen in een nieuw klooster op den Kwakkenberg te Nijmegen. Theologantenhuis. Naar wij vernemen is er reeds een be gin gemaakt met den bouw van hel nieu we theologantenhuis der eerw. paters Jesuieten op Brakkenstein bij Nijmegen LAND- EN TUINBOUW Centrale Stierenkeuring te Leiden. Een overzicht. De heer Y. Sybesma schrijft in liet Groninger Landbouwblad: „Den 29slen April vond te Leidei de cen trale keuring voor zwartblaar rundvee plaats. Er werd gekeurd in 4 rubrieken n.l. oudee stieren geboren voor 1 October 1923, driejarige stieren geboren tusschen 30 September 1923 en 1 October 1924, tweejarige stievon geboren tusschen 30 September 1924 en 1 October 1925, en een jarige stieren geboren na 30 September 1925 Van de oudero stieren, geboren voor 1 October 1923 waren 5 in den catalogus vermeld, waarvan 3 waren opgekomen. Begrijpt toch, dat, wanneer men Akker's Abdijsiroop gebruikt, welke de* eigenschap pen bezit om oude en taaie slijm dadelijk los te maken, dit een verruiming moet ge ven bij het ademhalen. Vastzittende slijm vormt ontstekingen, welke de oorzaak kun nen zijn van de meest gevreesde ziekten. Maakt Uw borst ruimer door geregeld ge bruik van Akker's Abdijsiroop. Aanbevolen bij asthma, bronchitis, kinkhoest en in fluenza. 2647 ren vooreerst, ten minste totdat we elkaar weer allemaal op Amblcs ontmoeten mot Kerstmis." „Ah, bah!" protesteerde Bertram, moe ten we naar dat lamme Earl's Court terug. Wat 'n strop!" „Ik dacht, dat we hier voor goed bleven wonen," riep Viola uit. „Maar willen jelui dan niet naar je va der terug?" vroeg John, op oen toon, hoop te hij, vol verwijt over hun gemis aan kin derliefde, maar die zonder dat hij 't kon helpen overvloeide van iets, dat erg op op getogenheid leek. „Welnee," verklaarden de beide kinde ren, „we vinden 't veel prettiger bij U." John's gevoel van bevrediging werd plotseling versomberd, door do verden king, dat Eleanor hun misschien had opge dragen hem aldus te vleien; hij wendde zich vlug af om de smart te verbergen, die 'n dergelijke gedachte hem gaf, en toen hij weer sprak, was 't bijna op ruwe wijze, omdat liij bclialve zijn achterdocht over hun oprechtheid, tevens ontstemd was op zichzelf, dat hij zich aan 'n dergelijken geest Van wedijverende genegenheid over gaf. Het viel hein op, dab do wereld meer om jaloerschheid, dan om liefde draait 'n gevaarlijke overweging voor een roman tisch tooneelschrijvcr. ,,'k Ben bang, dat er niets aan te doen is," zei hij. „Morgen is beslist onze laatste dag. Dus kies nu maar, boe je dien vieren wilt, behalve met verkleeden." „Vcrkleeden doen we alleen Zondag3," zei Viola uit de hoogte. „Ik stem voor den dierentuin," zei Ber tram na een zwaarwichtige pauze. Had z'n neefje Harold 'n bezoek aan de UIT DE 3ADI0WERELD. Programma's voor Woensdag 18 Mei 1927 Hilversum, 1050 M. 12.00 Polilieber. 12.352.00 Lunclimuziek door het trio S. L. Ca^trelli, viool. S. Mets, piano. S. Swasemakers, cello. 2.00—3.00 Engelscke kinderles. 3.004.00 De heer A. G. v. d. Heyden declameert het lc, 2e on 3e bodrijf van „D« blindo vink". 5.306.15 Concert door het H. D. 0.- orkesl. Hans Thijsson, bariton. 6.156.45 Jachtpraatje door den heer L. Smelt Woodland. 0.457.45 Concert (voortzelling. 7.45 Polilieber. 8.10 Chr. Omroep. 10.30 Persber. Daventry, 1600 M. 11.20 Alan tipplo trio en solisten. 71.202.20 Orkest-concert. 2.35 Speeches aan de lunch voor M. G. Doiuncrgue, president van Frankrijk. 3.15 Voorlezing: David Copper field, Dickens. 3.20 Lezing: Julius Caesar. 4.05 Lezing: Breathing. 4.20 Daventry kwartel. 5.35 Kinderuurtje. 5.40 Vocaal concert. 6.20 Orgelbespeling. 6.40 Tuinpraatje. 6.50 Tijdsein, weerbericht, nieuws. 7.05 Orgelbespeling. 7.20 Landbouwbullctin. 7.35 Composities vNn Brahms, piano muziek. 7.45 Lezing: In Hedgerows. 8.05 Programma van Manx Nationale muziek. 8.50 L'Almanach aux images. Piano muziek en gedichtonvoorlczing. 9.20 Weerbericht, nieuws. 9.40 Causerie. 9.5511.20 „An English ltoso". Oor spronkelijke Engolsche lichte opera in 2 acten van H. Dawson. 11.20—12.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1750 M. 10 5011.20 Concert. 12.502.10 Orkestconoert. 5.055.55 Orkestconcert. 9.0511.10 Galaconcert. Langenberg, 469 M. I.252.25 Concert (orkest, sopraan, bas declamatie). 5.506.50 Concert. 8.509.15 Vroolijke avond. 9.2011.20 Lichte muziek. Werag- orkest. II.3512.20 Dansmuziek. Königswustcrhausen, 1250 M. en B e r 1 ij n, 484 en 560 M. 1*2.208.05 Lezingon en lessen. 9.35 Kamermuziek. Havemann-kwartoL 10.5011.50 Vroolijke muziek en zang- duetten. Hamburg, 3 9 4.7 M 4.355.20 Kamermuziek. Werken van Suppé. 4.506.15 Dansmuziek. 6.207.10 Mei-concert. 8.20 ^„Kulturgcschichtliches Kabarett". 10.35* Causerie. Daarna tot 12.10 Dans muziek. Brussol, 509 M. 5.20G.20 Orkestconcert. 8.2010.20 Opcrafragmcnten. Orkest, koor en soli. Van deze 3 slieren, die alle in do provincie Groningen gefokt zijn was Frils 1006 G.S. van Brunt, van dor Graaf en de Vink to Bodegraven en gefokt door II J. Boer te Warfhuizen verreweg do boste. Deze slier is nog voldoende vast van bouw, van een goede maat en in 't bezit van een bijzon der goed gevormd achterstel met goed been werk Op deze keuring waren ook verschil lende goede afstammelingen van Frits aanwezig, die voor het meerendeel in Groningen zijn gefokt. Kobus 629 N.R.S. (1289 G.S.) van v. Baren, Kok en v. d. Linde te Nieuwcrbrug, een zoon van Kei zer 550 N.R.S. en gefokt door E. Bolhuis te Zeerijp, had erg geleden door hot mond en klauwzeer en was daardoor in slechte conditie Karei II 636 N.R.S (v. Karei 399 S.) van J. van Noort te Lissc. gefokt door D. H. Reinders te Usquort, is bij voldoendo Zoo voorgesteld, John had 't voorstel mefc afschuw verworpen, maar met Bertram en Viola was 't vooruitzicht van zoo'n tocht bepaald aanlokkelijk. „Ik moot oppassen, dab ik niet ga voor trekken," waarschuwdo John zichzelf. „Ja en ik moet ook oppassen, dat 'k mc niet laat bedotten." Toen vervolgde bij hard op: „Goed, we zullen morgen dadelijk na den lunch naar do Zoo gaan." „Nee, we moeten 's morgens gaan," riep Bertram uit. „D'r is 's middags niet genoeg lijd om alles te zien." „En hoc dan met 't eten?" „We kunnen düi&r eten." „Maar m'n beste jongen," zei John, „je vejwart ons met do leeuwen. Ik twijfel cr hard aan, of 'n menschelijk wezen in do Zoo eten kan, tenzij hij 'n harstocht heeft voor ajienootjes cn oudbakken broodjes, cn dat heb ik niet." „Ik zweer, dat 't best kan!" hield Ber tram vol. „In ieder geval weet ik, dat jo zomers ijs kunt eten." „We zullen 't er maar op wagen," ver klaarde Johii avontuurlijk, en dc kindo ren namen zijn goestdriftigen toon blijde over. „Wc moeten dezen keer vooral de toe kans zien," verkondigde Bertram met een ernstige stem, „en den vorigen keer zijn we dc zeboe misgeloopcn." „Dat lijkt me bijna onmogelijk," wierp John hier tegen in, „met al die strepen." „Njct dc zebra," verbetorde Bertram hem streng, „de zeboe." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3