MAISON THYSSEN STOFFENWEEK UITNOODIGING v telegrafisch weerbericht »nl-T3 wiarr.en.inEcn -verricht in den morsen van 9 Mei 1(127. medegedeeld door liet Kon. Ned. Meteorologisch Instituut le De Dilt. Hoogste Barometers!.: 755.0 te Seydisfjord veste Barometerst 752.7 te Vardo. Verwachting tot den avond van 10 Mei: Matige Noord-Oostelijke tot Noordelijke iud, licht tot half bewolkt, weinig of geen regen', koeler vooral in het Zuiden. barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur fa aangegeven door den groolen wijzer. Het dunne lijntje beduidt den stand van gis teren. LUCHTTEMPERATUUR. 18.0 er. C. 8 LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Maandagnamiddag 8.03 uur tot Dinsdagmorgen 3.51 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur 17, 12 uur 18.5 en 3 uur 19 gr. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 17. 12 uur 18 en 3 uur 19 gr. Kroon ^an België, Mr. A. J. Fokker, advo caat en procureur alhier. GEMEENTERAAD. Voorzitter de burgemeester mr. A v. d. Sande Balchuijzen. Afwezig met kennisgeving de heer Mul der. Onder de ingekomen stukken bevindt zich een verzoek aan B. en W. van een aantal bewoners van de Oosterkerkstraat en omgeving om het voorstel inzake ver gunning aan de Leidsche Katoen Mij. v h De Hcijder en Co. tot het maken van een luchtbrug van de agenda af te voeren en nader overleg te plegen voor een minder hinderlijke verbinding. Mochten B. on W daartoe niet genegen zijn. dan verzoeken zij den Raad het voorstel te verwerpen. De heer Schüller heeft een voorstel inge diend punt 19 (het bovengenoemd voor stel) van de agenda af te voeren. Zal alles behandeld worden bij punt 19. De hee1' Knuttel heeft een verzoek tot interpellatie xngediond inzake het niet ver- leenen van steun door het Burgerl. Arm bestuur aan uitgetrokken werkloozen. Deze interpellatie zal behandeld worden aan het eird ran de agenda. De heer Wilbrink vraagt of er van hem gee*i aanvrage over een interpellatie is ingekomen. (Spr. heeft nl. den burge meester willen interpelleeren over diens toestemming aan de S. D. A. P. om op Zondag 1 Mei jl. een optocht met muziek en banieren te houden). De voorzitter a'itwoordf bevesti gend. Te zijner tijd zullen die vragen aan de orde worden gesteld. Daarna wordt overgegaan tot behande ling der agenda. Voor dat punt 1 aan de orde wordt ge steld, gaat de raad in geheime zitting Na heropening der openbare vergade ring vraagt de heer Wilbrink, hoe hij het antwoord van den voorzitter moet ver slaan inzake zijn vngen. De voorzitter antwoordt, dat de heer Wilbrink bij de rondvraag daartoe gelegen heid zal krijgen De heer Wilbrink: Ik heb de vragen ingestuurd juist als de heer Knuttel. Waar om worden deze wel vermeld onder de in gekomen stukken? De voorzitter:.Uw verzoek was ge richt aan mij persoonlijk en niet aan de leden van den raad. Na een zitting met gesloten 'deuren van ongeveer 5 kwartier werd de zitting her opend. Aan de orde is de benoeming van een rector aan het Gymuasium. Benoemd wordt met 17 stemmen dr. D. E. Bosselaar, rector van het gymnasium to Gouda (vroeger leeraar aan het gymna sium alhier), die op de aanbeveling van curatoren stond als nummer 2. Op nummer 1, dr. M. Engers, rector van het gymnasium te Zwolle, waren 13 stemmen uitgebracht. 2. Benoeming van een leeraar in de Fransche taal en letterkunde aan de Hoo- gero Burgerschool met 5-jarigen cursus. Benoemd wordt de heer drs. H. Zwa nenburg, leeraar aan de H. B. S. te Terapel (Wordt vervolgd). Van een „beer" in den nacht Hedennacht werd de politio opgebeld met de medcdeeling, dat er bij de Morsch- poort vermoedelijk een donkerbruine beer liep. Wc kunnen ons voorstellen, dat de poli tieagenten, die op onderzoek uitgezonden borden, zich al voorbereidden op een op windende jacht met den beer, die, wie weet waar, was losgebroken. Of de huid al ver- jroeht was, weten we echter niet, doch de -llusie hieromtrent zal wel spoedig gewe ken zijn, toen de politiemannen een lang jarigen donkerbruinen hond aantroffen, diO er slecht aan too was. Het dier is in ^chörming genomen en do eigenaar kan zjch bij de politie om inlichtingen vervoe gen. Zaterdagavond werd in de Stadsgehoor zaal de reeds eerder aangekondigde ge- z'.-lligo avond gehouden, georganiseerd <teor Let bokonde dames-oomité van den S^GEZOiëDEN MEDEDEELING Boisotkade I - LEIDEN - Telefoon 9 Een heerlijke dracht in den Zomer zijn NETSTOFFEN en DUN TRICOT HEEREN NETHEMDEN f 1.45 HEEREN SPORTPANTALONS 2.45 DAMES NETHEMDEN 1.80 DAMES CAMISOLS, dun tricol 1.10 DAMES DIRECTOIRS, zoor groote maten, prima tricot 1.85 Fabrikaat JANSEN TILANUS ten vorige jaren goedgeslaagden-reddings brigade-avond. De tafeltjes in de groote zaal waren keu rig met bloemen gesierd en van dc balustraden hingen fraaie tapijten neer, beschikbaar gesteld door dc firma Vroom en Dreesmann. Mevr. A. M. v. d. Lijkc-Sylsrna sprak omstreeks kwart voor negen het openings woord en heette welkom de officieele per sonen, besturen en afgevaardigden van vereenigingen enz. Spreekster deelde mede, dat deze avond in dc eerste plaats was georganiseerd om aau het begin van het zomerseizoen de be langstelling voor het zwemmen op te wek ken en te vergrooten. Het verdere doel was gelden te verzamelen ter bevordering van de zwemsport onder de vrouwen. Spr. noemde deze sport do mooiste, nuttigste en gezondste sport, dus ook de meest noo- dige. Spr. hoopto voorts, dat het mogelijk zou zijn een specialen vrouwenzwemsport- dag in dit seizoen te houden. Zij deed een beroep op allo aanwezigen, vooral om be hulpzaam te zijn bij het redden van dren kelingen en wenschte allen voorts een ge noeglijken avond. Het programma werd hierna begonnen met. een dansnummer: In 't land der Geisha's. Deze en enkele andere dansen waren door Ingrid Björn uit den Haag ge componeerd en werden of door haar zelf uitgevoerd of onder haar persoonlijke lei ding ingestudeerd. Ook de lieer S. P. Wie- linga had een dans verzorgd en een vijftig tal vrouwelijke leden van de Leidsche Zwcmclub verleenden haar medewerking bij de verschillende nummers. Han Zierik- zee aan den vleugel zorgde natuurlijk op de bekende wijze voor goede muziek- vcrtolking. Do dansnummers werden afgewisseld door zang en tooneelnuinmcrs, waarmede warm applaus werd binnengehaald. Do costuums, hiervoor gebruikt, waren afkomstig uit het magazijn „Erato", dc shawls in een der nummers uit den kunst handel Iiorenhoff, terwijl kapwerk en gri meering door Piet van der Pijl werd ver zorgd. Vooral aan het hoofdnummer: „de Ont voerde Prinses" was door allen veel zorg besteed. Mevr. T. v. .Haarlem-Strengers bezorgde de bij de tooneel-decoratie aangewenddc bloemen, terwijl de fa. de Vries en Stevens een speciale tooneelverlichting uitvoerde. Do avond werd verder afgewisseld door attracties, die weliswaar geld kostten, maar er toch blijkens dc groote animo graag ingingen. Een aantal firma's en par ticulieren van binnen en buiten de stad stond artikelen af, zoowel van consumai- ren als anderen aard. Zoo werd het een geanimeerde avond en te hopen is, dat de financieele resultaten bevrediging mogen schenken. De heer H. D. M. Knol, accountant, leeraar aan de Chr. H. B. S. en aan de Handelsschool „Kennis is Macht'' alhier, is aan de Vrije Universiteit te Am sterdam geslaagd voor het candidaa'.s- examen in de rechtswetenschap. Het Bazaar-Comité ten behoevo van de 'Leidsche Kweek- en Bewaarschool, ver zoekt er de aandacht op te willen vestigen dat, behalve een kinderkennis met pop penkast op a.s. Woensdag van 24 er een schimmenspel met zang zal gegeven worden, a.s. Donderdag (79) door leer lingen van de O. S. Schuttersveld B, hoold de heer Zeelenberg. Do Bazaar wordt gehouden in do zalen van het gebouw Rapenburg 131. Het NV. San.lci?' Gemengd Koor „De Ster" te leiden, directeur de heer W. J. Mizée, behaalde gisteren in het Kurhaus le Zandvoort een eersten prijs in dc 4de Afdceling „Gemengde Koren" van het Na tionaal Zangconcours voor Gemengde Man nen-, Vrouwen- en Kinderkoren, uitge schreven door do vercenigde Zandvoortsclie Zangvereenigïngen. Op de jaarvergadering van dc R. K. Handelsreizigersver. 6 en 7 Mei te Roer mond gehouden, is dc voorzitter van de afd. Leiden, do heer Chr. W. Driessen, tot commissaris van liet hoofdbestuur ge kozen en als voorzitter van den Vak groep 6. Door de politie alhier is aangehouden de zwerven P. J. B., die nog 11 dagen hech tenis subs, 13 boete tegoed had voor von nissen van drie Kantongerechten. Zaterdag is de 15-jarige scholier A. op het kruispunt Lange DiefstcegLaugo- hrug aangereden door een luxe auto be stuurd door P. v. d. K., aannemer alhier De jongen, die zcide geen signalen gehoord te hebben, werd eenige meters meegesleurd, doch kwam er gelukkig met enkele schaaf wonden af. Zijn rijwiel was echter ernstig beschadigd. Gisterenmiddag geraakte het G-jarig dochtertje van don heer V. van do Haar lemmerstraat hij het bloemenplukken in de sloot aan de Cobelstraat. Voordat op het geschrei aanstonds toegeschoten hulp de kleine kon bereiken, was hel kind reed3 uit de sloot tegen den wand opgeklouterd, en kwam alzoo in den tuin van het boerenhuis van Mevr. v. U. Het zeer verschrikte kind werd het huis binnengedragen en door Mevr. v. U. gereinigd en van droge kleeron 7oorzien. De telefonisch gewaarschuwde moeder der kleine kon haar daarna ongedeerd naar huis meenemen. ACADEMIE-NIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Doet. examen wis- en natuurkunde (hoofdvak Dierkunde) do heer J. C. v. d. Steen (Leiden); (hoofd vak Zoölogie) de heer Chr. Bayer (Den Haag): Taalk. cand.-examen Indologie de heer li. H. Diugemans (Leiden). tot bijwoning van de plechtige H. Mis van Requiem voor de zielerust van den Heer C. J. L. VAN DER WIEER, in leven President-Commissaris van „De Leidsche Courant" op DINSDAG 10 MEI te 9'/2 uur in de Mon Père-Kerk te Leiden. UIT DE OmGEVlMG OEGSTGEEST. Auto-ongeval. Zaterdagmiddag om kwart voor G had een ernstig motoronge val (motor H 44G93) plaats nabij cl 1 witte palen. De motorrijder v. L. uit Rotterdam, bij wien een dame ackterop de duo was gezeten, kreeg tengevolge van het sprin gen van de achterband van de motor een ernstig ongeval. Beiden tuimelden over den weg. De heer v. L. bekwam een beenwonde en do dame enkele schrammen. Een ont boden geneesheer uit het gesticht Endegeest heeft beiden verbonden. LAHP. EM TUINBOUW ALG. VEREEN. VOOR BLOEMBOLLEN CULTUUR. DE 157ste Algemeene Vergadering. Het ontwerp-Beursgebouw goedgekeurd. Do Alg. Vereen, vergaderde hedenmor gen te 11 uur in de bovenzalen van „De Kroon" aan de Groote Markt te Haarlem. De voorzitter, de heer E. H. Krclage, opende de vergadering en bracht in her innering dat door dc Vereeniging aan Prinses Juliana bij haar 18en verjaardag een bloemstuk is geschonken. Verder kan spr. de verheugende medc deeling doen, dat het ledental de 4000 heeft overschreden. Spr. doet het genoe gen de nieuw-opgericlite afdeeling Wor- vorshoef hier aanwezig to zien. Dan heeft spr. de treurige medcdeeling, dat twee weken geleden is overleden do hcor C. J. L. v. d. Meer te Noordwijk, van 18971905 en van 1910—1914 lid van het Hoofdbestuur, dus gedurende 12 jaren. Qok in de afd. Noordwijk nam hij een lei dende positie in en ouderen onder de vak- genootcn weten, hoe hij de organisator is van de vollegrondsteutoonstelling in 1S87. Zijn toewijding voor dc alg. vereeniging zal ongetwijfeld in dankbare herinnering blijven. Voorts herdacht spr. het overleden lid, den heer H. van Bourgondiën. Na do oproeping der afdeelingen wer den de notulen goedgekeurd. Daarna kwamen in behandeling voor stellen van het Hoofdbestuur in verband met de financiering van do bouwplannen voor het Eigen Gebouw der vereeniging. A. Het Hoofdbestuur stelt voor aau Art. 51 va i het Huishoudelijk Reglement, luidende: „Tot do beurs hebben alleen toegang leden der Vereeniging, de dona teurs, do donatrices, de eercleden en jon gelieden genoemd bij Art. 9 der Statuten", too te voegen: „Op voorstel van het Hoofdbestuur kan do Algemeene Vergadering besluiten, ge durende een in het besluit te bepalen aan tal jaren voor hen, met uitzondering van do eercleden, een toegangsprijs voor het beursbezock vast tc stellen, welke niet hoogcr mag zijn dan 25 cent per persoon per bcursdag." B. Het Hoofdbestuur stelt voor, op grond van Art. BI van het Huishoudelijk Reglement, den toegangsprijs voor het beursbezoek gedurende vijf jaar (1928 tot en met 1932) vast te stellen op 25 cent per persoon por benrsdag, met dien vorstar.de, dnt doorioopende toegangskaarten voor do beurs beschikbaar kunnen worden gesteld f 10.— per persoon, geldig gedurende een geheel jaar. Do voorz. zcide, dat twee amendemen ten zijn ingekomen n.l. van do afd. Hillc- goni en do nfd. Heemstede. De afd. Hillcgom wcnscklc geen beurs- beïasting maar ccn omslag van 23 pet. op dc contributie. Door de afd. werden ver schillende bezwaren geopperd, gelijk wij reeds in het verslag der afd. Hillegom destijds vermeldden. De afd. Heemstede wenschte aan art. 4 B. toe te voegen: „voor ten hoogste 5 ja ren". Enkele afd. verklaarde zich ook tegen het voorstel van het H. B. o.a. de nfd. Voorhout, dio tegen iedere beursbelaating is en die, wanneer dit voorstel wordt aan genomen, do weg geopend ziet voor nog meer belastingen. Do voorz. beantwoordde do sprekors lichtte de grooto voordcelen van het nieu we Beursgebouw too en besprak do amen dementen. Het amendement-Heemstede werd overgenomen. Wat het amendement- Hillegom betreft, meent het hoofdbestuur niet, dat het aantal bezoekers zal vermin deren door beursbclasting en hij ziet er ook geen onbillijkheid in tegenover de beursbezoekers. Spr. beantwoordde enkele vragen n.l. of bezoekers van de keuring en het scheids gerecht vrije toegang hebben. De voorz. antwoordde, dat dit niet wel mogelijk is. De afd. Bennebroek vroeg, of do aanbeste ding publiek zal zijn; dit zou wel ge- wenscht zijn. Dc voorz. zcide, dat do uit voering van het plan aan het H. B. is; met do opmerking zal rekening worden ge houden. Of publicko aanbesteding of par ticuliere aanbesteding zal worden gehou den, wordt nader overlegd. De afd. Noordwijk bestreed het amcndc- menGHillegom; velen zijn lid der vereeni ging zuiver om het lidmaatschap en niet om dc beurs te bezoeken. Dc afd. Hillegom vroeg hoe het gaat met. de vermakelijkheidsbelasting der ge meente Haarlem. Dc voorz. meent, dat men zich daar geen zorg over hoeft te ma ken. De voorz. kwam daarna terug op ccn bezwaar, dat hij reeds aan het begin der vergadering tegen het amendcment-Hillc- gom had gemaakt n.l. dat het geen amen dement is, maar een voorstel. Het is na melijk geen aanvulling van het thans in behandeling zijnde hoofdstuk van het re glement n.l. de beurs (hoofdstuk 7), maar betreft de contributie. Een dergelijk be langrijk voorstel als contributie-vcrhoo- ging kan niet zonder meer worden inge diend, het is niet gepubliceerd geweest in het orgaan en dc afgevaardigden hebben geen mandaat, wat deze zaak betreft, ge kregen. Spr. stelt daarom aan do afd. Hil lcgom voor liet amendement in to trekken. De afgevaardigde maakte daartegen be zwaar; waarop do voorz. voorstelde het stuk voor kennisgeving aan tc nemen, het geen werd goedgekeurd. Het voorstel van het Hoofdbestuur, ge noemd onder 4 A., werd daarna in stem ming gebracht en aangenomen met 16227 stemmen; tegen stemden dc afdeelingen Hillegom, Voorhout en Heem stede. Het voorstel, genoemd onder 4 B. en aangevuld met liet amendement-Heemste de, werd daarna z. h. st. aangenomen; do afd. Hillegom wenschte aangctcokcnd te zien te hebben tegengestemd. Van de rondvraag werd door enkele afd. gebruik gemaakt, wr.arna do vergadering werd gesloten. LAATSTE BERICHTEN DE HEER H. VAN BOEYEN, BURGE MEESTER VAN KATWIJK? Mr. Schckking lid van Ged. Staten? Naar wij vernemen, zal tot burgemeester van Katwijk worden benoemd de lieer H. van Boeijen (C.-H.) tc Voorburg, lid van Gedep. Staten van Zuid-Holland, waarvoor hij dan zal moeten bedanken. Naar wij eerder vernemen, zal van dit geval van G. H. zijde er naar worden ge streefd, dat mr. dr. J. Schokking tot zijn opvolger als lid van Ged. Staten zal wor den gekozen. Mocht dit inderdaad geschieden, dan zal mr. Schokking, als hij tot lid van den Leidschen gemeenteraad gekozen wordt wat natuurlijk vaststaat geen lid van den raad kunnen zijn. TELEGRAMMEN (VAN OKZfN HRAAOLOOZEN OIENST) DE OCEAANVLUCHT. Een geslaagde overtocht. PARIJS, 9 Mei (V. D.) De Fransche vliegers Nungessor en Coli zijn er in ge slaagd over don Atlantischen Oceaan le vliegen. Hedenmiddag le 1.15 (nol!, lijd) zijn zij hoven New Foundland gesigna leerd. Calles dictator? Hij wil een oinde aan den opstand maken. BERLIJN, 9 Mei. (V.D.). Uit Mexico City wordt gemeld, dat bet blad „Univer sal" een verklaring publiceert van president Galles, waarin deze mededeelt, dat hij met irgang van heden dc dictatuur van do Moxicaanscho republiek op zich heeft ge nomen om eindelijk een einde le maken aan de voortdurende opstandeu, overval len en plunderingen. LEIDEN. BIOSCOPEN. In den week van 7 tot en met 12 Mï.: Casino: Niet afgekeurd voor volwasserou. City: Niet afgekeurd voor volwassenen.'*? Luxor: poedgokeurd Toor Tolwaaacnen. M CONCERTEN. 'tv Dinsdag, 10 Mei: Oratorium „Franci#. cus", Stadsgehoorzaal, 8 uur. Maandag, 9 Mei: Generale Repetitie Ora- torium „Franoiscus", Stadsgehoorzaal') 7.45 uur. Een tornado In Kansas. Vier plaatsen verwoest. PARIJS. 9 Me!. (V.D.). Do „Chicago TTibuno" moldt, dat in Kansas een hevigo tornado heeft gowood. Vier steden ztjn go- deellelijk verwoest. Er is één doodo, terwijl een aantal personen gewond is. Do schado bedraagt velo duizenden dollars. 1 De vermiste Oceaan-vliegers. Pp een eiland getand. NEW YORK, 0 Mei. (V DDe Waden melden uil Pernambuco, dat volgens een daar ontvangen bericht do vlieger St. Ro man zou zijn geland op een afgelegen eiland van do Kaap-Verdische Archipel. PARIJS, 9 Mei. (V.D.). Do Parijscho ochtendbladen maken zich zeer ongerust over het uitblijven van berichten omtrent den Frnnschon vlieger St. Roman. Volgens het radio-station van het vlieg veld in New-York zou de Franschman ge dwongen zijn geweest op zee te daleD. Volgens een bericht uit Cherbourg zou do vlieger door een stoomschip 20 mijlen van de kust zijn opgepikt. Een bevestiging hier van is evenwel nog niet ontvangen. Vlieger neergestort. LONDEN. 9 Mei. (VD.). Uit Canberra wordt gemeld, dat hij do opening van het Dieuwe parlementsgebouw een vliegtuig is neergestort. De vlieger werd ernstig ge wond. Dj Pincdo wee~ op stap. BOSTON, 9 Moi. (VD.). Do vlieger Do Pinedo is in zijn nieuw vliegtuig alhier aangekomen. Communisten gearresteerd. NICE, 9 Mei. (V.Ü.). De politie arresteer de twee Italiaanscho communisten, die in het bezit waren van anti-militaristisdio bladen. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 9 Mei Vee. Aangevoerd: 400 Vette Koeien waarvan de prijzen wa ren le kwal. 98—108 cent, 2e kwal. 80—90 cent, 3e kwal. 70—80 cent en mindere soor ten 0070 cent per Kg. slachlgewichl: 107 Melk- en Kalfkoeicn 7 300<550 por stuk; 143 Vette Kalveren le kwal. 8090 cent, 2e kwal. 70—80 cent en 3e kwal. (50—70 cent per Kg. levend gewicht; 120 Nuchtere Kalveren J 813: 85 Schapen 3238; 132 Lammeren 1617 per stuk; 720 Var kens Holl. le kwal. 7475 sent. Hol!. 2e kwal. 7073 cent, Ovcrz. en Gelderscho le kwal. 7475 cent een enkel varken 1 cent hoogcr en Vette Varkens 7073 cent per Kg. slachtgowicht; 71 Paarden 200 —350 per stuk ROTTERDAM, 9 Mei. Veemarkt. 480 vetlo runderen, 1G9 schapen of lammeren. 132G varkens, 259 vette kalveren. Vette koeien 48—50, 42—44 en 30—34 ct., os sen 47—50, 4042 en 38, stieren 4240, 40 en 37, kalveren 7580, GO624 en 45—47}, schapen 20—34, lammercon 1G-- 22, varkens 31, 30i. Overzicht: Koeien en ossen: flinko_ han del, prijzen vrijwel stationair. Slieren: matige handel, prijzen iets vaster Vette kalveren matige handel en do oude prijzen konden gehandhaafd blijven. Schapen en lammeren: zeer stille handel en lagere prijzen. Varkens: tamelijke handel, prijzen iels lager. DELFT, 7 Mei Kaas. Aanvoer 30 sta pels komijnekaas G477 K G, 34GO, 4 stapels zoete kaas 855 K G G8 per 100 K.G. Wissolnotceringen (Amsterd Berlijn 59. Londen «12 Now-York 2 Parijs9 Brussel (Bclgft) .34 Zöricli4* Milaan 19 Madrid 94 Oslo64 Kopenhagen ,C0 Stockholm.66 Wccnou 35 Praag BEURSOVERZICHT. De handel op do beurs was v.mda: geringe afmetingen. Kon. bleven op Onder do Suikcrwaarden golden H. even lager. Scheepvaarten verlaten. Yankees was do belangstelling gehc dwenen. Prolongatie 4 pel. .20'/, ,141<2 49'f7, g van peil. Voor ver- 10 pCt. KORTING B. DE KONING Haarl.straal hoek Donkerstee^ IC Ziet onze wijf Donkersltcg.f lalBoe»

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 7