UIT DE OMGEVING N.V. ELECTRICITEITSBEDRIJF HILLEGOM—LISSE—SASSENHEIM. In de laatst gehouden jaarvergadering van bovengenoemd bedrijf werd de balans en verlies- en winstrekening 1926 vastge- cteld. De verwachtingen, welke gekoesterd wer den inzake de toename van het aantal aan sluitingen en vergrooting van den stroom- cmzet zijn ver overtroffen. In 1926 toch traden meer stroomver bruikers toe dan in eenig jaar tevoren. Het aantal aansluitingen voor de 3 gemeenten totaal steek nl. van 1666 tot 2318, dus met 652 tegen een stijging van 442 aansluitin gen in 1925. Van de 2318 aansluitingen per 31 Decem ber 1926 waren er te Hillegom 898, te Lisse 872 en te Sassenheim 548, de toena me in 1926 bedroeg voor Hillegom 335, voor Lisse 182 en voor Sassenheim 135 stuks. Onder het genoemde aantal 2318 zijn be grepen 923 huurinstallaties met penning meters. Dat ook in 1927 weer vele perceelen zul len aangesloten worden blijkt uit de toena me in de eerste drie maanden van dat jaar. Deze bedroeg reeds 188 aansluitin gen tegen 173 in het eerste kwartaal van Let vorig jaar. Het kabelnet werd in 1926 belangrijk uitgebreid. Te Hillegom werd kabel gelegd in de Ambachtstraat, de Meerdorpstraat en in de buurtschap de Kalkovens, te Lisse naar de buurtschap de Engel en in de Ka naalstraat tot aan de Ringvaart en te Sas senheim in den Menneweg. De laagspanningsnetten van Lisse en Sassenheim zijn nu verbonden, terwijl in 1927 ook de verbinding tusschen Hillegom er> Lisse tot stand zal komen in verband met den bouw van een transformatorsta tion aan de Kunstzandsteenfabriek. In 1926 werd 13 kilometer kabel ver werkt togen 8.5 Kilometer in 1925. Op 31 December 1926 was in totaal cia. 90 Kilometer kabel gelegd. Het net wordt gevoed door 7 transforma toren met een capaciteit van 520 KVA. Voor grootverbruikers zijn nog 2 trans formatoren geplaatst met een capaciteit yan 175 KVA. In Hillegom zijn 132 motoren aangeslo ten op het net, in Lisse 179 en in Sassen- lieim 89 totaal dus 400 motoren met een capaciteit van 788 P K. Per 31 DiKiember 1926 waren in totaal geniaalst 2492 KWTJ meters. In 1926 werden van de lichtfabrieken te I-eiden ingekocht 709194 KWU tegen 507132 KWU in 1925. Verkocht werden 607786 KWU tegen 427785 KWU in 1925. Het stroom verlies daalde van 16 pet. in 1925 op 15 pet. in 1926 en de maximale belasting steeg van 285 Kilowatt in 1925 op 370 Kilowatt in 1926. Begin 1927 werd het avondtarief licht gebracht van 30 op 25 cent en het pen- ningmetertarief van 35 op 30 cent het dag- tarief licht en kracht bleef vastgesteld op 15 cent per KWU. HILLEGOM. Raadsverkiezing. Het hoofdstembu- reau heelt de lijsten der candiüaten voor den Uemeenteraad als volgt genummerd: 1. R.-K. (J. H. Al. Balvers;; 2. C. H. (P. de Vreugd;; 3. A. R. (J. U. Vermeer;; 4. V. D. en V. B. (.J. H. A. Vooren;; 5. S. D. A- P. (P. li. 1' jjma;. Voor allo Rooiuschen geldt dus hot parool no 1 van lyet 11 Het is bovendien het gemakkelijkst 1 Juiianautoempje. z,ateruag werd al hier een bloempje verkocht ten bate van het anno Drentsehe veenkind. De organ.- saties der werklieden hebben hieraan vol gaarne haar meuewerkmg verleend, liet ■was heel jammer, dat slechts 21UU bloem pjes aanwezig waren en do totaal op brengst dus maar J 2üU is. Be bloemen- verkoopsiertjes der R. H. Arb. organisa tie waren des morgens te 11 uur haar 700 bloempjes al kwijt; naar de commis sie ons lneüedeelde, had men er nog wel 1000 kunnen hebben. Boch 2100 voor 3 organisaties was veel te gnng. Hl is jam mer voor het goede doel. Toch brengen we gaarne een woord van dank aan de ijverige verkoopstertjes en aan do offer vaardigheid onzer Roomsche plaatsge- nooteD, die ook gaarne geven, al is het zooals in dit geval dan maar voor ©en zeer klein deel voor hun geloofsge- nooten. Dit feit eert hen en geeft blijk Tan geen benepen opvatting. Muzikale wandeling. Men deelt ons mede, dat de Hüiegomsche Harmonieka- pel in de maand Mei eiken Zaterdag een muzikale wandeling door de gemeente zal maken. Het doel is, uit de verkregen gelden de onkosten te bestrijden van de ïlectrischo verlichting der muziektent en het overige to benutten voor aankoop van nieuwe muziekinstrumenten. Gaarne be velen wo dezen rondgang bij het publiek aan: men krijgt muziek voor z'n centen en do Harmonie verdient steun. SASSENHEIM. GEMEENTERAAD. De gronden aan de Beukenlaan. Het zitten in raamkozijnen. De raad dezer gemeente vergaderde gis teravond te 7 uur. Na opening door den voorz. werden de notulen goedgekeurd. Onder do ingek. stukken was een schrij ven van dc Vereen, voor Ned. Gemeenten, mcdcdcelcndc, aldus de voorz., dat dc Hoo- ge Raad weer 'n uitvinding beeft gemaakt, n.l. betreffende do burgerrechtelijke han delingen. Een soortgelijk besluit als in an- dero gemeenten dienaangaando reeds is jenomen, ivcrd z. h. st. goedgekeurd. .Voorts is ingokomen een verzoek van de Fed. van Vereen, voor Ziekcnhuisverple- ging om adhaesio aan haar adres inzake do verlaging der verpleegkosten in Acade mische Ziekenhuizen. Besloten wordt ad haesio te betuigen. Van do plaatselijke wijkverpleging was bei jaarverslag ingekomen, waarbij een verzoek om dc gebruikelijke subsidie. Het verslag zal bij de leden circuleeren, waar na bespreking zal volgen. Aan de Ned. Betonmij. is een strook grond in bruikleen afgestaan voor een be drag van f 50.per maand. Uit vrees voor kapotrijden der wegen heeft do maat schappij een bankgarantie gegeven. Van Ged. Staten is bericht ingekomen dat zij f 269.27 bijdragen in het tekort van den bouw van 4 woningen aan de Rusthoff- laan. Punt 2. Verslagen Woningwet en toe stand der gemeente ging onbesproken on der do hamer door. Aanwijzing standplaats woonwagens op nieuw woonwagenkamp. De beer Speelman bepleitte voor de paardjes een stal op te richten, liefst van steen. De heer v. d. Geest was het daarmee eens. Do heer v. Zonneveld wilde nog even daarmee wachten; wanneer men voor de dieren gaat zorgen, komen do menschen ook, en des te langer blijven zij. De raad over 't algemeen was er wel voor. Als ligplaats voor woonschepen werd aangewezen het oostelijke gedeelte van de Oosthaven en een gedeelte van de Sassen- heimer Sloot. Tot leden der scbattingscommissie wer den herbenoemd do heeren P. B. Roest, W. Warnaar, H. Bader en J. B. Marbus. Balans en exploitatie-rekening der Ge meentebedrijven 1926. De bespreking werd uitgesteld, daar allo leden nog geen studie ervan gemaakt hadden. Verhuring van Gemeentegronden. De heer Speelman zegt dat in geheime zitting is besproken öf de gronden te verhuren aan de oude huurders, óf een nieuwe in schrijving te houden. Men kon het er toen niet over eens worden, en de uitwerking werd aan B. en W. overgelaten. Spr. is er echter niet voor, gelijk uit de stukken bleek, to verhuren aan inwoners van an dere gemeenten. De voorz. antwoordt, dat geen der raadsleden, dat denkbeeld toen heeft ge opperd. Do verhuring is publiek geweest. De heer Breda zegt, dat wel degelijk een besluit door den raad tot publie ke verhuring is genomen. De beperking werd toen gemaakt, dat de raad de beslis sing aanhield de grond aan den hoogsten inschrijver te geven, om huurders, die hun land goed gebruikten, tot langer inhuren in de gelegenheid te stellen. De voorz. zegt dat de gunning is voorbe houden aan den Raad; en dat is nu ter sprake. De heer Verkley zou, nu de zaak reeds zoover geloopen is, niet voor verandering zijn. Spr. vindt het echter jammer; de ge meente moet, in het belang van zijn gron den, meer prijs stellen op vaste huurders. Weth. Warnaar zegt, dat de raad zich bij meerderheid heeft uitgesproken dat ieder, ook de nieuwe bewoners, bij in schrijving in de gelegenheid tot huren wordt gesteld. De heer Speelman wil, aan de menschen, die de gronden thans huren, nogmaals de aanbieding doen tegen de bij publieke in schrijving geboden huur. De heer v. d. Geest zegt, dat de huurders zelve voor publieke verhuring waren. De heer Speelman VTaagt, of de gunning voorbehouden is. De voorz. antwoordt be vestigend. Op voorstel van den heer Speelman wordt dit punt in geheime zitting verder besproken. Aan de Beukenlaan wordt een stuk grond verkocht aan den heer Hubers voor f 3 per M2. De heer v. Breda zegt, dat door den Raad besloten is, die grond voor f 4.te verkoopen. De voorz. zegt, dat het niet door den Raad besloten is. De heer v. Bre da acht de prijs veel te laag; 20 M. er vandaan is in de vorige raadszitting grond verkocht tegen f 5.per M2. Spr. stelt voor te verkoopen tegen f 4.De voorz. zegt-, dat do thans te verkoopen grond niet zoo hoog in waarde is. De heeren v. d. Geest en Bisschops zijn 't hier mee eens. Do heer v. Zonneveld ia het er niet mee eens; het perceel is gelegen op een straat hoek, wat een groot voordeel is. De heer Bisschops zegt, dat daarvan juist een groot nadeel is, dat het terrein tot een groote diepte onbebouwd moet blijven. Woth. Bader zegt, dat de grond te on diep is, om voor groote koopers geschikt te zijn. Het voorstel van B. en W. werd ten slotte aangenomen; tegen stemden de heeren v. Breda, v. d. Voet en v. Zonne veld. Weth. Warnaar doet daarna het voorstel de geheele strook voor f 3.te verkoopen. De heer v. Zonneveld wilde echter geen prijs voor de geheele strook vastleggen. Punt 9. Aan de Rusthofflaan wordt van den heer Slegtkamp een stuk grond aange kocht, groot 1.56 A., tegen den prijs van f 2.per M2. Tegen stemde de heer v. Breda. In verband hiermede kwam in be spreking do breedte van den verbindings weg tusschen Menneweg en Beukelaan en in verband daarmede weer de hoognoodi- ge verbreeding van den geheelen Menne weg, als toegang tot het nieuwe gedeelte. Nog werd besloten, dat aan de Beuken laan en aan diens verbindingsweg geen winkels mogen worden gebouwd of inge richt. Exploitatierekening en balans Vereen. „Vooruitgang" werd goedgekeurd. Bij de rondvraag informeerde do heer Speelman naar de onhoudbare toestand van de Kerklaan; waarom wordt die zoo lang bestendigd? De voorz. zegt, dat er geen steenen waren; deze worden nu over gebracht uit het trottoir van dc Floris- Schoutenstraat, dat betegeld wordt. De heer v. d. Voet vraagt of bij de wer ken aan de Teylingerlaan rekening is ge houden met Sasscnheimsche werkloozen. Do voorz. antwoordde bevestigend. De heer Krom wees op de bestrating van de Hoekstraat en de Zuiderstraat. .Nog werd besproken do verplichte aansluiting aan riolen en waterleiding. Na cenigc be spreking werd de politieverordening aan gevuld met een bepaling, dat het verboden is in raamkozijnen te gaan zitten. Gewezen werd op de belemmering van het verkeer door de veranda van café „Oude Post", vooral op de bloemendagen. Tenslotte werd medegedeeld, dat do auto-knip een 25 35 auto's in zijn netten heeft verstrikt. Hierna ging de raad, te kwart over tien, m geheime zitting. STOMPWIJK. GEMEENTERAAD. Het vermenigvuldigingscijfer op 214 pet. gelijk vorig jaar). Een ondoordacht weldoener. Brug gen-, dobbel- en schoolbesprekin- gen. Vrijdagavond te 7 uur kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Voorz. W. Keijzer. Aanwezig alle leden. De voorz. opent met gebed, waarna de no tulen worden gelezen en onveranderd goed gekeurd. Door den heer de Lange wordt nog een vraag gesteld aangaande den brand bij Overgauw; de voorz. zegt hierop niet ter stond te kunnen antwoorden, doch zal de zaak onderzoeken. Onder de ingekomen stukken was een verzoek van de federatie van ziekenzorg en ziekenhuisverpleging in Nederland om adkaesie te betuigen aan het adres door hem gezonden aan den minister om 'de kosten der verpleging in acad. ziekenhui zen te verlagen. Besloten werd adhaesie te betuigen. Tot leden der schattingscommissie R. I. B. worden met groote meerderheid van stemmen herbenoemd de. heeren P. Keu kenmeester, H. J. Smits, M. v. Wijk en N. Mooyman. Bij de vaststelling vermenigvuligingscij- fer plaatselijke inkomstenbelasting 1927- 1928 merkt de voorz. op, dat als ooit iemand blijder gestemd was om met een goed voorstel dienaangaande te komen, dit B. en W. zijn geweest, doch de omstandig heden zijn helaas zoo geworden, dat B en tV onmogelijk met een voorstel tot verla ging, hoe klein ook, konden komen. B en W. hadden gewacht op de laatste uitkee- ring Rijksinkomstenbei doch deze is zoo tegengevallen, dat B. en W geen voorstel tot verlaging kunnen doen. De voorz. merkt op, dat als de Raad momenteel tot verlaging zou besluiten, dan toch zeker het volgend jaar weder moet verhoogd worden. De voorz. zet de zaken duidelijk uiteen, weshalve B. en W. voorstellen het vermenigvuldigingscijfer te handhaven op 214 pet. De heer Verheijen zegt, dat hij gaarne een voorstel tot verlaging van B. en W had gehoord: liever dan dat dit voorstel van hem moet komen B. en W. noemen geen cijfers: wel zeggen B. en W. dat 25000 zal betaald moeten worden voor verbouwing school Stompwijk, etc., doch deze sommen moeten niet betaald worden uit de belastinggelden, doch hiervoor dient een Jeening gesloten te worden, die over verschillende jaren verdeeld wordt. De verschillende door B. en W. genoem de bezwaren kunnen de belastingverlaging niet in den weg staan: B. en W. kunnen geen juiste cijfers noemen. Daarom stelt hij voor het vermeni-rvuldigingscijfer te brengen van 2% op 2% pet. De voorz. antwoordt, dat zeer zeker voor genoemde gelden een leening moet gesloten worden, doch telken jare komt de rente en aflossing, Hoe is de toestand van het gasbedrijf? B. en W hebben niet over al de juiste cijfers van: de Rijksontvanger geeft wel cijfers, doch steeds zijn er groote bedragen aan oninbare posten. B en W. zouden zeker, indien het maar eenigszins mogelijk was. met een voorste] tot verla ging zijn gekomen. Ook de wethouders, die den Raad beide gaan verlaten, hadden zeker voor het laatst nog gaarne deze daad willen stellen en het belastingcijfer verlaagd, doch het was niet mogelijk. Er zijn zoovele dingen, die tegenvallen, ter wijl zooveel geld noodig is; o.a. ook voor de aanschaffing van een nieuwe asch- en vuilniswagen, waaromtrent in de volgen de vergadering een voorstel komen zal, etc. De heer Verheijen voert hierover nog het woord, terwijl nog andere heeren deze zaak bespreken. De voorz merkt nog op, dat B. en W. wel willen komen met de afschaffing der Straatbelasting. De heer Verheijen blijft bij zijn voorstel om het vermenigvuldigingscijfer te verlagen tot 2J4 pet. Dit voorstel, hetwelk wordt on dersteund door den heer de Lange, wordt hierna in stemming gebracht en verwor pen met 83 stemmen. De wijziging Schoolverordening wordt z.h.s. goedgekeurd. Er is een request ingekomen van den telefoonhouder van Eijk te Stompwijk om het huis wederom voor 3 jaren te mogen huren en hierin eenige verandering te mogen aanbrengen. De voorz. zegt, dat dit request geen haast heeft, daar 1 Nov. de tijd der huur eerst om is. De heeren de Groot en v. d. Bosch lich ten een en ander nader toe en merken op, dat het de bedoeling van den heer v. Eijk is, dat thans een besluit wordt genomen, omdat hij anders de verbetering in het huis, hetgeen op eigen kosten geschiedt, niet doet. Na enkele bespreking wordt z.h.s. goed gekeurd het ..uis wederom voor 3 jaren aan v. Eijk te verhuren. Er zijn een tweetal vragen ingekomen van den heer de Groot, die vraagt naar den toestand van de bruggen in den Stomw.weg n.l. de liooge brug en de Knipbrug. De voorz. antwoordt, dat wat de toestand der hoogc brug betreft, deze nog best is; zelf heeft hij met den heer v. d. Bosch een onderzoek ingesteld en bleek, dat de brug nog best was, hetgeen ook de heer v. d Bosch bevestigde. Do Knipbrug is minder goed, doch kan nog goed een jaar mee. Er zal dan ook zeker het volgend jaar een nieuwe brug komen. De heer de Groot licht nog een en an der toe en zegt, wat de metselaar ver haald heeft en wat er door de menschen gepraat wordt. De voorz. zegt, dat men zich aan deze praatjes niet behoeft te storen, daar do toestand nog best is en hij noodigt de le den uit eens een kijkje te nemen. De voor zitter en ook do heer v. d. Bosch durven gaarne de verantwoording op zich nemen, waarmede dc heer 3e Groot naar genoe gen is beantwoord. De heer de Groot vraagt nog om voor de herstelling der Knipbrug eventueel subsi die te vragen; B. en W. zullen met voor stellen dienaangaande komen. Van den heer de Lange zijn verschil lende vragen ingekomen, o.a. het werken op Zondag aan de gasfabriek, het spelen met centen op het Sluisplein, etc. Ver schillende vragen worden naar genoegen door den voorz. beantwoord, terwijl de overige door B. en W. nader zullen wor den onderzocht. De heer Verheijen vraagt nadere toe lichting over dwangbevelen van school geld 1915-1926, wat reeds lang betaald is. De voorz. zegt, dat hem geen enkel ge val bekend is, doch hij wil gaarne van den heer Verheijen de namen weten, dan kun nen B. en W. de zaak onderzoeken. Hier over worden nog lange besprekingen ge voerd, terwijl de heer Verheijen alles nog nader en duidelijk uiteenzet en B. en W. in overweging geeft ingrijpende maatre gelen te nemen, opdat deze wantoestand zal ophouden. Hij zal straks aan B. en W. namen mededeelen, opdat B. en W. maat regelen kunnen nemen en de zaak onder zoeken, waarvoor de voorz. gaarne de toe zegging van B. en W. doet. Hierna sluiting. NOORDWIJK. Huldiging mej. Bruning. Zaterdag jl. heeft mej. M. G. Bruning onderwijzeres aan de O. L. School te Noordwijk Binnen afscheid genomen van de school en haar leerlingen wegens het hereiken van den pensioengerechtigden leeftijd. Des mor gens werd zij met een auto van haar wo ning gehaald, waar de beide jongste leer lingen harer klasse bloemen aanboden en haar verwelkomden. Het schoolplein bood een feestelijke aanblik. Tusschen met bloe men versierde groene slingers stonden de leerlingen opgesteld met vlaggetjes. Bij de aaukoinst van de juhilaresse steeg uit aller mond een luid lang zal ze leven op, terwijl een talrijke menigte van belang stelling deed blijken Verwelkomd door het hoofd der school schreed zij tusschen de kinderen door onderwijl strooiden de meisjes bloemen op haar pad. En muziek corps hiel' tegelijk het lang zal zij leven aau, waarna het keurig versierde school lokaal werd betreden. Toen alle kinderen waren gezeten en de beperkte ruimte inter dan gevuld was met autoriteiten ouders en belangstellenden hieven aie leerlingen een welkomstlied aan. Hierna nam het hoofd der school de heer K. Sanders het woord en wees op de ontroerende betee- kenis van dezen dag voor de scheidende onderwijzeres die 46 jaar lang haar beste krachten had gegeven aan Noordwijks jeugd en nu haar taak giug neerleggen. De oudste leerlinge bood hierna uit naam van de schoolkinderen een ruststoel aan, terwijl een ander haar nog een olie verfschilderij overhandigde. De inspec teur van het L. O. in de inspectie Leiden de heer Baak bracht haar een woord van hulde en waardeering., de heer Liefferiuk loco-burgemeester, sprak als vertegen woordiger van het gemeentebestuur, waar van ook de 2e wethouder en de gemeen tesecretaris aanwezig waren. Door hun werden bloemen aangeboden. Hierna voerde nog het woord de heer Stenfert Kroese, dio met den heer de Vreede, het plaatselijk schooltoezicht ver tegenwoordigde. Ook deze eindigde mei bloemenhulde. Ten slotte spraken nog de heer F. de Groot oud-collega, thans hoofd eener school in Tricht en de heer Wek- ster namens de ouders der kinderen. Dc heer Sanders las van een anderen oud collega den heer Paltist inspecteur van L. O. te 's Gravenhage een zeer waardee- rend schrijven voor. Mej. Bruning dankte zeer bewogen iu welgekozen woorden voor de haar gebrachte hulde. Onderwijl was de bekende Dora Nollcr Scamade gearri veerd, die voor de kinderen op lofwaar dige wijze de poppenkast vertoonde, waar naar jong en oud met groote aandacht keek. Een nummer buikspreken en goo cheltoeren viel al evenzeer in den smaak der leerlingen. 's Avonds te 7 uur was er receptie in het Hof van Holland waarvan een over weldigend druk gebruik werd gemaakt. De zaal was overvol met belangstellenden. Het hoofd der school de heer Sanders, reikte onder hartelijke woorden aan de juhilaresse de gebruikelijk enveloppe over die, gezien de groote belangstelling, flink groot was. De aanwezigen werden op ver schillende manieren onledig gehouden door gymnastiek gegeven door den keer J. Wassenaar met dames en heerenleden der vereen. D.O.S. Gezongen werd door een dubbel kwartet en andere. Ten slotte werden door de heer Duynstra met de projectielantaarn oude schoolportretten en portretten van oud leerlingen te zien gegeven, wat een heel aardige attractie was. Coöp. Boerenleenbank In café Royal vergaderde de leden van de Coöp. Boerenleenliankw. De voorz., de heer G. G. J. Alkemade Sr., opende deze goed be zochte bijeenkomst. De notulen werden ge lezen en ongewijzigd goedgekeurd. De voorz. memoreert het overlijden van het bestuurslid H. Hoek Sr. en wijdt waar- decrende woorden aan zijn nagedachtenis Hierna komt aan de orde het verslag van het 15de boekjaar van de Coöp. Boeren leenbank Noordwijk. In 1926 zijn toegetre den 13 leden. Door overlijden werden er 2 verloren. Het ledental bedroeg op 31 Dec 1.1 169. Het totaal der ontvangsten be droeg 534.082.43/4, het totaal der uitga ven bedroeg ƒ526.311.51. Het kassaldo op 31 Dec. bedroeg 7.770.92I j Het aantal spaarbankboekjes bedroeg 195. In 1926 is op de spaarbank gestort 211.171.49. Er was een saldo van 139 639.92, wat te zamen 350.811 41 is. Terubetaald in 1926 ƒ153.995.03 zoodat op 31 Dec. 1928 het bedrag aan spaargelden 196.816.38 groot was. Op 31 Dec. 1925 stonden uit 84 voor schotten tot een bedrag van 95.906.55. Gedurende 1926 werden 34 nieuwe voor schotten gegeven mot een bedrag van 44.100, dus totaal f 140.006.55. Gedu rende 1926 werden 31 voorschotten geheel en 33 voorschotten gedeeltelijk terugbe taald tot een bedrag van ƒ56.143.70, zoo« dat op 31 Dec. 1926 nog uitstonden 87 voorschotten tot een bedrag van ƒ83.862.85 Over 1926 werd aan rente en kosten door de bank ontvangen 5338,25. Loopende rekeningen met de leden. Stand der reke ningen op 31 Dec. 1925: totaal debeÊ ƒ10551.89 en totaal crediet 2564.30. In 1926 werd uitbetaald ƒ16264.30, en ont vangen ƒ7060.35 Totaal debet ƒ17559.54 en totaal credit ƒ368. Over 1926 is aan rente en provisie ontvangen 980,45 en aan rente betaald 26.85. Op 31 Dec. 1925 was te vorderen van de Centrale Bank 31.927.91. Gestort hij de Centrale Bank 164.420.40, te zamen 196 348.31 Op genomen in 1926 ƒ102.923 87, zoodat op 31 Dec. 1926 van de Centrale Bank te vorderen was 93.424,44. Aan renie werd van de Centrale Bank ontvangen ƒ2406 84 Bijdrage aan de Centrale was ƒ64 03 De totale kosten van kantoorhuur, drukwerk, materiaal en beheer bedroeg ƒ102018 De winst over 1926 bedraagt ƒ100113 Hierna werd overgegaan tot verkiezing van een bestuurslid wegens periodiek af treden van den heer C. v. d Niet Dz De aftredende werd met groote meerderheid van stemmen herkozen. Ook het aftre- dnd lid van den Raad van Toezicht, den heer P. de Groot «lacz., werd herbenoemd. Ter vervulling van de vacature ontstaan door het overlijden van den heer H Hoek Sr. werd gekozen den heer H Hoek .Tr Bij dc mededeelingen vestigt dé voorz. er de aandacht op dat de reserve thans bedraagt 5666. De wachtkamer van het kantoorgebouwtje is belangrijk verbeterd op voor de bank voordoelige voorwaarden. Er moet nu iets meer huur betaald wor den. Ook zullen voorlaan werkelijk geldige redenen moeten worden opgegeven, om van de verplichte jaarvergadering weg te blijven anders verbeurt men fnrh da re glementaire boete. Door den heer C W. Alkemade, lid van den Raad van Toezicht werd een over zicht gegeven van den groei dor bank van af de oprichting. Hierna sluif:ne door den voorzitter. Geboren: Hendricus Cornelis, z. v. A. A. Mesker en M. P. Steenvoorden. Adrianus Leonardus, z. v. L. Mink en G. van der Vooren. Cornelis Petrus, z. v. A. C. W. Alkamade en J. M. M. v d. Berg Maria Cornelia d. v. C. J. Heemskerk en A. C. Smits. Ondertrouwd: Cornells Johannes van Nieuwkoop 24- j. te Sassenheim en Cornelia Margaretha Bouwmeester 23 ;i. te Noordwijk. Francisca de Haas 23 jaar te Noordwijk en Maria Johanna van Steyn 24 jaar te Lisse. Johannes Bri- ginon 36 jaar te Oegstgeest en Adriana Jo hanna Timmers 33 j. te Noordwijkerhout. Thomas Johannes Ruigrok 25 jaar en. Jacoba Mathilda Caspers 25 jaar. Getrouwd: J. v. d. Blom Laren en J. M. Koemans te Noordwijk C. Meijer te Noordwijkerhout en C. Th. Steenvoorden te Noordwijk. T Duyn- dam te Noordwijk en L. de Vreugd'tö Katwijk. Overleden:: Lev col. aan ,eveii kind van het mann. geslacht van A van Kampen en M Kipping. Dirk Marti- nus Passcliier 1 j. z. v. K. Passchier en A. G. van der Voet. 444e STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 2 Mek frïjzen van 65. 17 24 123 142 233 298 305 312 326 423 427 490 506 514 543 582 677 734 809 886 927 1020 1032 1054 108S 1106 1163 1166 1175 1234 1255 1297 1302 1339 1354 1565 1586 1615 1626 16S1 1733 1792 1799 1829 1994 2025 2037 2139 2192 2247 2280 2301 2394 2420 2479 2547 2602 2611 2632 2705 2722 2754 2805 2853 2925 2982 3020 3029 3087 3198 3249 3253 3254 3260 3292 3355 3381 3423 3470 3572 3599 3650 3668 3693 3755 3825 3834 3838 3890 3912 3931 3939 3980 4138 4161 4181 4197 4225 4278 4279 4283 4383 4388 4492 4506 4508 4531 4565 4605 4635 4646 4703 4715 4734 4806 4811 4836 4889 4921 4932 4986 5007 5018 5076 5Ö99 5111' 5122 5162 5167 5298 5345 5366 5411 5425 5461 5504 5506 5570 5583 5667 5724 5757 5790 5829 5848 5898 5926 5973 5983 5996 6092 6097 6250 6301 6405 6408 6430 6483 6516 6527 6528 6544 6555 6566 6662 6664 6726 6814 6913 6938 6996 7096 7245 7286 7289 7292 7355 7474 7506 7551 7552 7591 7643 7651 7686 7697 7732 7763 7887 7927 7928 7937 7949 8012 8038 8045 8068 8085 8105 8132 8142 8146 8159 8194 8359 8427 8571 8587 8618 8685 8705 8751 8785 8850 8891 9006 9113 9140 9164 9199 9274 9345 9372 9376 9384 9492 9518 9651 9723 9757 9760 9852 9861 9888 9894 9922 9975 10015 10030 10043 10052 10062 10109 10134 10153 10230 10272 10275 10315 10337 10364 10390 10448 10498 10519 10580 10691 10802 10846 10849 10866 10931 10932 10935 10952 10983 11048 11077 11113 11133 11140 11196 11296 11368 11495 11553 11717 11819 11861 11883 11390 11972 11976 12040 12094 12300 12301 12304 12358 12378 12392 12462 12474 12484 12495 12510 12568 12578 12599 12616 12687 12703 12749 12783 12879 12887 12916 12934 13115 13125 13183 13247 13275 13347 13379 13398 13477 13658 13668 13687 13694 13789 13838 13848 13886 13954 14022 14089 14123 14125 14166 14280 142S6 14365 14439 14463 14466, 14478 14588 14593 14635 14703 14782 14816 14833 14958 1499S 15014 15244 15270 15284; 15330 15349 15352 15425 15506 15507 15559 15560 15588 15611 15724 15759 15801 15845 15903 15928 15935 16015 16044 16057 16099 16198 16224 16241 16270 16271 16289 16354 16433 16466 16484 16485 16486 16505 16563 16570 16663 16719 16734 16842 16849 16996 17023 17027 17044 17052 17087 17163 17186 17192 17282 17284 17336 17345' 17381 17441 17444 17547 17564 17622 17644 17729 17748 17770 17826 17827 17939 17966 17970 18013 18088 18133 18161 18167 18191 18195 18211! 18252 18298 18335 18462 18513 18557 18566 18592 18655 18670 186S0 18787 18856 1S92Q! 19051 19106 19130 19132 19206 19230 19260, 19284 19305 19311 19481 19513 19525 19573 19579 19592 19632 19657 19679 19875 1992& 19949 20003 20043 20098 20102 20112 2012Q: 20126 20313 20374 20379 20397 20421 20434 20444 20463 20467 20519 20522 20538 2057a 20640 20702 20739 20821 2095S 209J1 202j§ 20982

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 8