INGEZONDEN MEOEDEELING Overval in een juwelierswinkel. Gisterenmorgen heeft een tot nu toe onbekend gebleven man, die naar schat ting 26 jaar oud is te Miincben een 63- jarigcn goudsmid in zijn winkel overval len. Hij vuurde enkele schoten op den juwelier af, die gewond - werd. Voorbij gangers merkten, dat er iets niet in orde was en drongen den winkel binnen, waarop de misdadiger zich een kogel door het hoofd joeg. Het brutale rooverdom in Tsjecho-Slowakije De bekende rooverhoofdman Kasparik heeft een dreigbrief gezonden aan dc po litie le Ostrau in Moravië, waarin hij zegt dal hij het politiebureau in de lucht zal laten vliegen als de politie Dedek, den roo- ver, die tegelijk met den beruchten hoofd man Lecian le Odcrberg gevangen is ge nomen, niet onmiddellijk in vrijheid stelt. Ook een dame uit Praag heeft de vrijla ting van Dedek geëischt. De grootste pantoffelheld. De grootste pantoffelheld ter wereld is ontdekt, meldt een bericht uit Hobokon. Zekere William Keuntje kreeg van zijn vrouw één sigaar van vijf Amerikaansche centen per dag en een pakje kauwgummi per week. Eens trok de pantoffelheld do pantoffels uit en de stoute schoenen aan en hield vijftig cent achter van zijn loon. Vrouwlief riep de politie er bij maar de rechter wéés haar de deur van de zittings zaal. Een romantisch huwelijk. De romantiek is, wat men er ook van moge zeggen, de wereld nog niet uit. On geveer zes weken geleden vond een win keljuffrouw te San Francisco een biljet van 100 dollar in een bank op den grond liggen. Zij overhandigde het aan den kas sier die haar zeide, dat als het binnen drie dagen niet werd opgeeischt, het haar eigendom zou worden Drie dagen later verscheen zij weer in do bank om te ver nemen, dat het biljet door een rijk make laar was opgeëischt, aan wien het adres van het meisje was gegeven. Ze nam het nog al filosofisch op, doch twee dagen daarna kreeg zij een uitnoodiging, die ze aannam, van den makelaar om met hem te dineeren en drie weken later vroeg en kreeg hij haar hand. Het huwelijk is dezw dagen voltrokken. Het was wel honderd dollar waard, zei de bruid. Zwendel in dokterstitels. Talloos, zou men haast kunnen zeggen, zijn do gevallen in den laats ten tijd van zwendel en oplichterij, waarhij, teneinde vertrouwen te wekken, gebruik gemaakt wordt van een do-kterstitel, die den be trokkene niet toekomt. Een en ander goeft een medewerker van de „Voss. Ztg.'' aanleiding tot do opmerking, dat hij, zelf in het nuttig bezit van een dokterslitel zijnde, op grond van zijn ervaring erop moet wijzen, hoe het bedriegers gemakke lijk wordt gemaakt, met niet verworven titels te pronken. Eenige malen is hij bij een dagblad en in anderen werkkring aan gesteld, maar nimmer heeft men hem 'le bewijzen gevraagd of hij wel recht had op zijn titel. Bij al die gelegenheden had hij zich voor gestudeerd mensch kunnen uit geven, als hij' het niet geweest ware. Dit begon al, toen hij zich na zijn promotie in een stad vestigde en zich bij de politic aanmeldde: geen vTaag naar bewijzen, eenvoudig de inschrijving al.? dr. pliil Ware hij het niet geweest, de politie had het niet bemerktl Maar sinds dien had hij een politiedocument voor zijn dokters titel! Twintig jaar geleden kreeg hij zijn bul, en nooit heeft hij dezen uit den koker behoeven te halen. Hij had, wat deze zijde van de zaak aangaat, er evengoed niet kunnen zijn. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Te laat gekeken. Yan de weinige zaken die gisteren wer den behandeld was de. eerste tegen W. J. J. P. te Leiden, die aan de wenschen van een verkeersagent niet had voldaan. Op het teeken van den agent had hij niet gestopt. Verdachte zei dat hij het te laat had gezien, waarvoor f4 of 4 dg. tegen hem werd geëischt.' Geen vergunning. G. v. E., een schipper, had gevaren zon der vergunning van Eijnland. Voor dit delict hoorde de zeerob f 10 of 10 dg. tegen zich eischen. Een dure boterham. A. S. te Katwijk aan den Rijn, had op verboden grond gekuierd en had zich op eenigszins verdachte wijze in de struiken opgehouden. Verd. vertelde dat hij zijn boterham liep op te peuzelen. f2 of 2 dg. KANTONGERECHT HAARL.MEER. Wafer in de melk. A E.. veehouder te L i s s e, heeft op 23 Febr. melk ten verkoop in voorraad gehad, waarin door den keuringsdienst le Leiden 40 pet. water is bevonden. Verd. doet het voorkomen alsof hij het niet wist; dat zijn vrouw dit in haar kindsch- heid heeft gedaan Eisch 150 of 30 da gen; uitspraak 125 of 30 dagen. J. H. te Haarlemmermeer heeft karnemelk in voorraad gehad ter ver koop, waarin meer dan 10 pet. water was bevonden. Eisch ƒ15 of 14 dagen. Uit spraak conform. Waren beiden dronken? J. M. T. B., chauffeur te Uithoorn heeft in de gemeente Loimuiden de H., op zijn rijwiel zittende, met zijn auto aangere den. Getuige A. Borst (e Haarl.meer heeft den aangeredene zien liggen; verd. reed «nel. Get. J. Zwanink, wagenvoerder te Amsterdam, heeft de aangeredene nog een mandenkoffer onder liet hoofd gelegd; beeft echter de aanrijding niet zien gebeu ren. Verd. geeft op, dat de aangeredene onder den invloed van drank verkeerde, en verzoekt getuigen te dagvaarden, die dat kunnen bevestigen. De ambtenaar merkt op dat verd. ook een paar biertjes had ge dronken. Twee glaasjes, geeft verd. toe. De zaak wordt aangehouden om nog eeni ge getuigen lo dagvaarden en wel voor on- bepaalden tijd, omdat de Hollander nog niet hersteld is. Zonderling gedrag. B. J. v. G., slagersknecht te Leimui- den heeft de vleeschkeuringswet art. 35 overtreden, althans ongekeurd vleesch in voorraad gehad. Op 26 Maart werd door den keurmeester W. Volkenstra, keurings dienst Leiden, bevonden dat verd.'s vrouw zeer verdacht handelde. Get. kwam aan de deur en hoewel hij de vrouw naar huis zag gaan, vond hij de deur gesloten, door de ramen kijkend zag hij van G. in de kamer en verzocht hem de deur open te doen. Verd. gaf voor dat zijn vrouw bui- ten was en de sleutel had, waarop getui ge tegen v. G. had geroepen: neem dan die sleutel maar die voor u op tafel ligt. Eenmaal binnen zijnde heeft hij het ge- heele huis doorzocht en vond ten slotte Y* van een nuchter kalf, en later in een bootje voor het huis de andere Verd. bestrijdt de dagvaarding, het was geen vleesch ouder dan 7 dagen. Verd. zegt niet de gelegenheid gehad te hebben alles te verwijderen. Met 3 stukken was 't hem gelukt. Het was voor eigen gebruik. De ambtenaar van het O. M. kan dit niet controleeren; verd. is al meer in overtreding geweest. Eisch f 200 of 20 d., wat verd. een verschrikkelijke eisch vindt. Uitspraak 150 of 20 -dagen. Betalen. Dr. M. J. van O. heeft te L i s s e met zijn auto het verkeer in gevaar gebracht. Verd. ontkent dit: de aangeredene was eerst? naar links en daarna naar rechts uitgeweken. J. A. Massa, kapper te Lisse vraagt 19 50 voor dc schade aan zijn 'rijwiel. Get. zegt goed rechts le hebben gereden. Get. Berbec te Lisse en J. M. Kaptein te Lisse leggen een gelijkluidende verklaring af. De ambtenaar acht de ten laste legging bewezen en vraagt 40 of 10 dagen, en toewijzing vordering. Uitspr. conform. Bescherming der ooqen. A. J. S., te H i 11 e g o m, heeft in zijn smederij niet' gezorgd dat de amarylsteen van glas was voorzien. Get. Ed. Fr Lank- hout te 's-Gravenhage, heeft verd. her haaldelijk gewaarschuwd en ten laatste verhaal gegeven. Eisch 25 of 10 dagen. Uitspraak conform Jan wordt vrijgesproken. J. O., beurtschipper le Lisse, had zich te verantwoorden dat hij niet de re gels van den weg had in acht genomen. Verd. had met zijn auto links de straat willen uitrijden. Verd ontkent dit; hij had uit nood zijn wagon naar links, gedraaid, omdat hij zag aankomen dat anders de reearts le Lisse, die zeer snel naderde, hem zou rammen De veearts was met zijn auto een huis binnengereden, en had daar een theetafeltje stuk gereden. Get. mej. Jo hanna Streng getuigt dat „Jan" er niets aan kon doen. Jan was goed Rechts in de straat gekomen, erg langzaam rijdend, Jan had op den hoek dadelijk gestopt. Get. Th. Salman, aannemer te Lisse, heeft ver dachte niet zien rijden, doch uit den stand der auto had hij gemeend dat verd. zijn voorwielen naar links heeft gestuurd om niet tc worden aangereden. De ambtenaar neemt hier noodzaak aan en vraagt vrij spraak. Uitspraak conform. SPORT VOETBAL. NederlandBelgië. Het oordeel der Belgische Pers. Het „Hbl. van Antwerpen" zegt, dat Massy en Denis de beide uitblinkers wa ren. Eerstgenoemde wordt voor eèn groot deel verantwoordelijk gesteld voor de goe de prestaties van zijn ploeg. De voorhoede met haar breed open spel, zegt het blad, was een voortdurend gevaar voor de Bel gen. Ook de vleugel halfs waren uitstekend en vormden een stevige ruggegraat van het elftal. „Le Soir" schrijft o.a.: Wij zouden on gelijk hebben van niet te erkennen, zooals het aan echte sportmannen betaamt, dat de besten gewonnen hebben.... „La Dernière Heure" is heel lakoniek en schrijft: „Onze spelers hebben niet zoo goed ge speeld als te Antwerpen. Verre van daar zelfs! Zij waren zonder meer uiterst moe dig en wij vinden geen enkel speler, welke zich boven de anderen verheven heeft. Bij de Nederlanders maakten Denis, Massy en Tap den meesten indruk. De referee, zonder zoo goed op te tre den als re Antwerpen, kon beide teams be vredigen." „Sportwereld schrijft: Zeggen wij rechtuit en zonder omwegen dat de overwinning der Nederlanders wel verdiend is en dat zij onze qualiteiten overgenomen hebben die steeds onze fier heid uitmaakten. Inderdaad speelden de Nederlanders veel sneller en veel besluit vaardiger dan do onzen en bovendien sloot hun elftal veel beter samen dan dit welke te Antwerpen optrad. In het algemeen moeten wij erkennen dat de Nederlanders onhoudbaar waren en dat er geen Belgische ploeg in staat zou geweest zijn dat elftal te kloppen. De Ne derlanders waren onweerstaanbaar en hebben nooit dergelijk elftal in lijn ge bracht. Van der Meulen in het doel was veel be ter op dreef dan zijn Belgische collega: öaudron. Van Kol viel een weinig lichter dan Harry Denis, die weer een sublieme partij'deed. Massy als spil liet.een eerste- klasse-spel bewonderen, maar zondigt wel eens aan hard spel, hetgeen R. Braine een weinig van zijne "qualiteiten deed verlie zen. De vleugel-halfs verdienen niets an ders dan lof en zoowel Van Heel als Ver- legli mogen terugzien op een uitstekenden wedstrijd. In de Nederlandsclie voorlijn was er geen enkel zwak punt en de voor spelers Tap en Elfririg waren misschien de sterren dezer aanvalslijn. Het blijft echter een feit dat Weber, Smeets en Ghering hunne vóórgaande can- didaten in het Nederlandsch team deden vergeten. Kortom het geheel heeft nooit dergelij ke prestatie geleverd en speelde do schoonste partij die wij al gezien hebben. NEDERl.ANDSGHE VOETBALBOND. Kampioenschap van Nederland. Volgens dé „Spkr." zijn voor' Zondag a.s. vastgesteld de wedstrijden AjaxN.A. C. en Feijenoord—Heracles. Een nieuwe handicap voor Feyenoord. De „Sportkroniek" deelt mede, dat be halve Van Dijke, die dit seizoen niet meer voor Feyenoord kan uitkomen, ook Pet- terson, die vrij ernstig ziek is geweest, maar reeds weer in een paar wedstrijden heeft meegedaan, voorloop:g op medisch advies niet meer zal spelen. Feyenoord mist daardoor in denog >resteerende wed strijden om het kampioenschap van Ne derland twee belangrijke krachten. ILK. FEDERATIE. R. K. S. V. „Leiden". Het bestuur verzocht ons, tc willen me- dedeelen, dat vanaf morgen, Woensdag avond geoefend zal worden. Binnenkort zal begonnen worden met de Athletiek, daar het materiaal besteld is. De Olympische elftallen tegen Newcastle. Do elftallen, die tegen Newcastle zullen uitkomen zijn als volgt samengesteld: Rood (15 Mei te Amsterdam): Van der Meulen (H.F.C.); Denis (H.B.S.); Van Kol (Ajax); Verlegh (N.A.C.), Massy (Roer mond), Van Heel (Feijenoord); Elfring (Alcmaria), Smeets (H.B.S.), Tap (A.D.O.); Ghering (Longa); Weber (Sparta). Wit (18 Mei te Rotterdam): Quax (A.D. O.), Haak (Stormvogels), Knol (Velocitas), Van Nus (Voorwaarts), Zuidema (Veloci tas), Krom (R.C.H.), Gerritse (Blauw Wit), Hoogmoed' (Z.A.C.), Steffens (E.D. O.), Harend récht (Feijenoord), Van den Berg (H.F.C.). Blauw (22 Mei te Deventer): Thijssen (Stormvogels), v. d. Zalm (V.U.C.), Stuve (Enschede), Schetters (Ajax), Huizinga (Hilversum), Bakker (Z.A.C.), Landaal (A. G.O.V.V.), Lèerkotte (Golto), Bakhuys (Z. A.C.), Scheffer (Ü.D.), Vermeer (Quick H.). Groen (26 Mei te Eindhoven): Rambon- net (Be Quick Gr.); Bul Jr. (Feijenoord), Vermotten (H.B.S.), De Ridder (Sparta), Massy (Roermond), Schreurs (Roermond), Lommen (Roermond), Meinsma ('t Gooi), Kluin (A.G.O.V.V.), Van den Broek (N.A. O.), Brosens (N.A.C.). DIOG. HAARL. BOND. R. K. Sportvereeniging A.V.V. Onder begunstiging van schitterend voetbal weer werd er door de 3 A.V.V.-elf- tallen lustig gevoetbald. Het le elftal speelde te 2.30 tegen Wil helmus I op het Wilhelmus-terrein te Voorburg; bij Wilhelmus waren 4 en bij A.V.V. II invallers. Onder de goede leiding van den heer Thoms trapt A.V.V. af en zit al direct voor het Wilheimus-doel, doch de verdediging blijkt in goede conditie; het spel ver plaatst zich uiterst vlug van doel tot doel, terwijl èii 'Wilhelmus en A.V.V. om beur ten in den aanval zijn, doch beide verde digingen blijken voor hun taak berekend en blijven meester van het terrein. Als er ongeveer een half uur gespeeld is, onder neemt A.V.V. opnieuw een snellen aanval en de rechtsbinnen doelpunt onhoudbaar. Spoedig daarop weet Wilhelmus echter met een boogschot den gelijkmaker in het net te plaatsen, tot rust blijft het spel heen en weer golven. Na de rust hetzelfde spel. Geen van bei de partijen geven elkaar iets toe en het blijft een gelijkopgaande strijd. Ongeveer een kwartier voor tijd, weet wederom de rechtsbinnen van A.V.V. uit een mooi en voorzet van rechts het 2e doelpunt te ma ken. Er wordt dan hard gestreden door Wilhelmus om den gelijkmaker, door A.V. V. om den voorsprong te vergrooten. De verdedigingen laten zich echter niet meer verschalken en als einde gefloten wordt, heeft A.V.V. een verdiende 21 overwin ning behaald, ofschoon een gelijk spel mischien juister was geweest. Het 2e elftal trok naar Delft om daar te 2.30 uur D.H.L. III te bekampen. De 2e elftallers wilden voor het le niet on derdoen en wonnen eveneens met 21. Er is hard voor de overwinning gestreden, want ofschoon A.V.V. geregeld in de meer derheid was en vele mooie kansen kreeg, hadden zij geen geluk en konden slechts 2 maal doelpunten. Het 3e elftal ten slotte speelde te 4 uur thuis tegen S.D.S. II. De 3e elftallers bleken tegen de groote S.D.S.'ers niet op gewassen en moesten met 20 het onder spit delven. OLYMPISCHE SPELEN 1928. Het Olympisch Stadion. Dank zij het mooie weer, zijn de vorde ringen van het werk hijzonder gunstig. Sinds do laatste mcdedeeling is de begane grondvloer gereed gekomen, terwijl de eer ste week van Mei ook de wielerbaan klaar zal zijn. De Marathontribune is nu in zijn geheel gesteld en reeds voor een groot ge deelte in beton gestort, evenals de Mara- thonpoot, die daarin voorkomt. Verder is ook de onoverdekte zitplaatsen tribune gesteld in hout en ook reeds een belangrijk deel der staanplaatsentribune. Met den aanleg van de loopbaan is een begin gemaakt. De beschoeiing en de wal- muren van het Noorderkanaal zijn reeds voor een groot gedeelte klaar. Onder de voortdurende leiding van den heer R. J. Koning, Directeur van de Afdeeling Be plantingen van de Gemeente Amsterdam, ■is volgens de plannen van den heer Wils een aanvang gemaakt met de bezooding er. bezaaiing van liet middenveld. Ook de gemeente vordert goed met haar werkzaamheden aan den Amstelveen&chen- weg en op het groote voorplein zeer snel. De Amstelveenscheweg is vanaf het Sta tion "Willemspark tot aan het voorplein op breedte gébracht en bestraat. Op het mid denpad en de trottoirs zijn de hoornen ge plant. Op het groote voorplein zijn even eens hoornen, van een grootere omvang, geplant, en zijn 5 ploegen arbeiders met do bestrating bezig, zoodat verwacht mag worden, dat deze het volgend jaar al een goed effect zullen maken. DE RIJNSTREEK WEKELIJKSCH OVERZICHT KAASHANDEL. De aanvoer kwam vorige week beduidend meer voor den dag als 'n week geleden. Te Woerden waren zelfs aangevoerd, 425 partijen, waarmee zij deze week verreweg 't aanvoer-record sloeg. Te Bodegraven waren aangevoerd 359 partijen en te Gou da 316 partijen. Zoo langzamerhand be gint. de kaasmakerij op „full speed" te ko men, alhoewel de grootste aanvoeren al tijd in Juni en Juli worden geregistreerd. Voor Woerden komen dan de aanvoeren tot bij en over de 600 partijen. Een getal waar men thans lang nog niet aan toe is. Wat de graskaas betreft loopt 't van dit jaar niet bijster mee. De productie hier van ondervindt de moeilijkheid dat door het ongure weder van de maand April er betrekkelijk maar weinig boeren zijn die al hun melkvee in de wei hebben. Er zijn er nog' velen, die nog alles op stal hebben staan maar de meeste boeren hebben 'n gedeelte melkvee in 't land en 'n ge deelte nog' op stal. Het is dan ook te ver wachten dat er veel schei-kaas zal worden gemaakt en betrekkelijk nog maar wei nig pure graskaas. Het is intusschen te hopen, dat er spoe dig verandering in komt, zoowel voor de boeren als voor de kaas, daar de graskaas altijd nog beter wordt betaald als de hooi- prodüctie. De prijzen konden zich deze week op dit niveau handhaven, en konden zelfs op en kele markten fractioneel iets verbeteren. De hoogste noteering was resp. f 42, f 41 en f 40 voor Gouda, Bodegraven en Woerden. Ondanks de grootere aanvoeren waren de prijzen ontegenzeggelijk vaster en was de aanvoer reeds spoedig verkocht. Dit wijst er intusschen wel op dat het prijs-niveau van de kaas zal gaan stijgen, vooral ook wanneer er graskaas wordt aangevoerd. En 5t zal niet onmogelijk zijn dat indien met 'n week of vijf verder is, de prijzen ook 10 ct. per pond hooger zul len zijn. Tc meer daar de handel en de export gaandeweg beter wordt en in dit seizoen altijd zeer levendig is. De lagere prijzen van dit jaar zal de intensiviteit van den handel ten goede komen, hetgeen ook alweer verklaard kan worden door de inmiddels bekend geworden uitvoercijfers over Maart 1927. 'De resultaten zijn hieromtrent zeer be vredigend, daar in Maart '27 ca. 1100 ton meer kaas is uitgevoerd dan in de overeen komstige periode in 1926, en in het le kwartaal van 1927 bedroeg de uitvoer 3120 ton meer dan in de zelfde periode van 1.926. Wat de export betreft is er niet te kla gen; alleen de opbrengst van het product moest in 't belang van de producenten wat meer in overeenstemming zijn met hun uitgaven, wat thans niet 't geval is. De kaasprijzen zijn te laag tegenover de* jiooge land- en huurprijzen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Geboren: D. van P. Snel-Tuinen-. berg. d. v. H. M. van der Bijl-Even])]ij. d. van M. M. do Groot-Westerhoven. z. v. A. Redêgeld-Meijer. d. v. A. G. M. van den Berk-Hillenaar. z. van A. Groenendijk-van Donk. d. van J. van Leenen-van der Graaf. z. van M. G. Versteeg-Hogenes. z. van J. den Daas- Koker. z. van H. Dissel-Bannink. Overleden: J. B. Bes wedr. van M. A. Kernme en M. B. Doorakkers, 75 jaar. Ge hu wils H. M. FokEera jm. 23 J.: en A. Sligter jd. 27 j. Th. W. van; Leeuwen jm. 26 j. en J. Loffeld jd. 18 j.-_ Th. J. van Egmond jm. 26 jr. en W. CL Bruines jd. 24 jr. W. H. Hoogeveen jm.: 25 j. en J. P. Bun nik jd. 21 j. P. N. H. Onderwater jm. 25 j. en G. P. Kempen: jd. 23 j. J. B. van der Neut jm. 24- j.' en G. S. M. Hogendoorn jd. 22 j. P. B. Pijnaker jm. 26 j. en G. Prins jd. 24' j. E. W. van Leeuwen jm. 29 j. en H.; van Ahshoven jd. 33 jr. A. P. de Jong jm. 23 j. en M. F. Fokker jd. 24 j. J. G. van Teijlingen jm. 31 j. en T. Doeland jd. 24 j. LEIDERDORP. Geboren: Jan Jac. van der Neut z. van P. van der Neut en H. J. Kruik. Elsje d. van A. v. Klaveren en J. Dem- mendaal. Margaretha Saakje dochter van D J Bartmcijer en S. M. van der Horst. Antoon z: van L. G. Volkers en Susanna v. Heusden. Ebbele z. van Jannes Zwanepol en Hillclje Veenstra. Ondertrouwd: N. J. v. Heusden en M. B. v. Nadot. H. v. d. Hoogt en J. Vervark. J. Kamsteeg en G. Rijnsbur ger. Getrouwd: J. H. van der Meer en M: J. Borst. F. J. Heij en C. J. G. Fi- lippo. Overleden: E. van Leeuwen geb. da Koning. ZOETERWOUDE. Coöp. Boerenleenbank. Vrijdagavond hield de Goöp. Boeren Spaar- en Leen-? - bank de verplichte Alg. Jaarvergadering in het Patronaatsgebouw aan den Schen- kelweg. Uit het jaarverslag over het jaar 1926 bleek o.m. dat in het afgeloopen jaar 70 nieuwe spaarboekjes zijn uitgegeven, het totaal aantal spaarboekjes bedraagt thans 664. Door den heer M. Th. Kom pier werd als afgevaardigde naar de Goöp. Centrale Raiffeisenbank te Utrecht verslag uitgebracht van de' gehouden Al- gemeene Vergadering. De voorz. dankte beide functionarissen voor de uitgebracht© verslagen. Het financieele verslag van den kassier gaf aan ontvangsten: inhoud der was op 31 Dec. 1925 62.216.46, ontvangen van de Spaarbank 268 648 52, terugbetaalde voorschotten 40.537.45, ontvangsten in loopende rekening 407.042.10, ontvan gen rente 23 963.67, ontvangen provi sie ƒ185 97. diverse ontvangsten ƒ116.24, van de reserve ontv. verlies 1925 ƒ1291.72. Totaal ƒ804.002.13 Uitgaven: Uitgegeven aan de .spaarbank 305,538, gegeven voorschotten 43.250, uitgaven in loopende rekening ƒ414 415.89 uitgegeven rente ƒ18.911.18, bijdrage Cen trale Bank 89.28. afschrijving meubilair 50, salarissen kassier en hulpkassier 1.600, diverse uitgaven 1 059 89, in houd der kas op 31 Dec. 1926 f 19 087.89. Totaal uitgaven 804.002 13. De balans gaf aan bezittingen: Inhoud des kas 31 Dec. 1926 ƒ19.087 89, uit staande voorschotten ƒ310.873 56, tegoed in loopende rekening 160 692.15, nog te vorderen rente ƒ3195 89 Totaal 493.849.49. Schuld aan de spaarbank 447.807 62, schu,ld in loopende rekening 22,557 95, reservefonds 21:215:97, saïdó wmsf over 1926 2.267.95 Totaal ƒ493 849 49, Hierna werd de rekening en 'balans over 1926 met alg. stemmen goedgekeurd. Met alg. stemmen werden herkozen als lid van het bestuur den hoer H J van der Krogt en als lid van den Raad van Toezicht den heer M Th Kompier Besloten werd de winst 1.926 te storipn in het reservefonds, zoodaf dit thans be draagt 23.483.92. De jaar1 ijksch vast 1© stellen rentevoet en provisie bleef onver- anderd Na een uiteenzetting van den voorzitter ën een toelichting van den voorz. van den .Raad van Toezicht werd besloten tot het oprichten van epn apart© spaarkas, volgens art 2 No. 3 der statu ten Bij de rondvraag werd door den heer v. Beveren er op aangedrongen weder eenige zitdagen b.v. elk halfjaar aan den Hoog© Rijndijk le houden, hierna werd de verga dering door den voorzitter gespten Geboren Jacobus Wilhelmus z. v. J. W. van Rijn en G. A. Versteegen Adriana Hendrika d. van C. J. van der Poel en E. Th. Vergeer Gornelis Aga- thus z. van J G. Vromans en W. G. An ker Gatharina Christina d. van F. L. G. Boks en G. H. van den Berg. Getrouwd: Simon Nicolaas van der Sa lm 28 j. en Cornelia Maria van Leeu wen 27 j. Wilhelmus Janse Kool 68 j. en Carolina Düllemans 53 j. Ferdinan- dus Gerardus Zandvliet 25 j. en Maria Everdina van Laere 23 j. Johannes Adrianus de Groot 36 j. en Cornelia Ma ria Belt 29 j. Adrianus Cornelis van Winden 31 j., te Voorschoten, en Helena Adriana van der Post 28 j. Frans van Dorp 31 j., te Oegstgeest, en Cornelia Sc henkeveld 29 j. Overleden: Ennelind.it Vink 76 j.* wed. van D. M.de Boer. 'BURGERLIJKE STAMP LEIDEN. Ondertrouwd: J. A. Vink jm. 24 j. en W. v. d. Ploeg jd. 24 j. A. H. Nieu- wenburg jm. 22 j. en G. S Schouten jd. 18 j. J. de Vos jm. 27 j, en J. J. R. v. Dijk jd. 26 j. J. Bos jm. 28 j en J. Over duin jd. 27 j F. W. T. Himger jm. 24 j. en E G. Kaptijn jd 24 j. L de Man jm 27 j. en M C Hakkenberg jd. 26 j. N H. Wasserman jm. 30 j. en M E. Kar- reman jd. 31 j. J. P. N Bodenstaff jm 25 j. en A. G. v. Dorp jd. 23 j. J- G. v. d. Werf jm 28 j. en M. Simons jd. 25 j. L. W. v. Liebinstein jm. 27 j. cn G G. A. Pitlo jd. 23 j. J. A. Halffman jm 27 j. en M. C. Zaalberg jd. 19 j. W. F. Klools jm. 24 j. en P. E. Brugmans jd. 26 j A. C. Sirach jm. 30 j. cn G. Meer- loo jd. 31 j. B. T. J. Schmidt jm. 31 j. en J. Verplankc jd. 25 j. J. Nieuwen-1 burg jm. 22 j. en J. G. Stouten jd. 21 j. J. Bothert jm, 24 j. en G. J. v. Evert jd. 23 j. M. Sorameling jm. 24 j. en C. Boom jd. 24 j P. J. Braasma jm. 25 j. en 0. de Raadt jd. 24 j. IT. H. Bril jm 26 j. en G. J. S. Onvlee jd. 23 j. L

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4