Tweede Blad. Dinsdag 3 Mei 1927 Gemengde Berichten ONGELUKKEN. Een tragische dood. Tijdens den namiddagschoollijd aan de L O. S te Buinervee» had dezer dagen een tragische gebeurtenis plaats. Het l.oofd der school, de heer K S. wilde juist •ji mededeeling doen in zijn school, toen hij zich onwel voelde worden en neerviel. Be ijlings ontboden geneesheer, kon slechts den dood constateeren. Overreden en gedood. Bij de tramhalte te Kaatsheuvel is hot vijfjarig kind van H. spelenderwijs van de stoomtram gevallen en overreden. Een der bcerieïi van het kind werd verbrijzeld Dc kleine werd naar Tilburg vervoerd en is daar overleden. Auto-botsing. Op den Haag weg nabij Delft is gisteren middag omstreeks drie uur een groote vrachtauto van de firma N. van Hoorn uit Rotterdam aangereden door een achter aankomende luxe-auto, die bij het passee- tcü het voorwiel van de vrachtauto raakte. Be chauffeur van de vrachtauto verloor het stuur en reed over de tramrails in de sloot. Met moeite werd het gevaarte met behulp van een kraanwagen van den heer J. de Graaf weer op den weg gebracht. Het verkeer van de H. T. M. op het tra ject DelftHoornbrug werd van drie tot vijf uur met autobussen onderhouden. Ook het gewone verkeer ondervond eenige uren stagnatie. Persoonlijke ongelukken zijn niet gebeurd. In een schaafmachine. Te Winschoten geraakte gisterenmiddag de bankwerker J. Bos, werkzaam in de Noord-Nederlandsche Machinefabriek, in een schaafmachine. Hij is in zeer ernstigen tof;tand in het Katholiek Ziekenhuis op- ,gu .men. Noodlottig schot. Gistermiddag was een korporaal van het 11de linie-regiment te Hasselt (Bel gië) bezig zijn geweer schoon te maken voor het raam van zijn chambree. Plotse ling ging een sch%t af en de kogel, die zich (door onbekende oorzaak) nog in het magazijn van het geweer bevond, trof in een karzernegebouw aan den overkant een soldaat, die op slag werd gedood. De onvrijwillige dader werd opgesloten in af wachting van do komst van het militair parket. Verdronken. Te Deventer is het 4-jarig zoontje van schipper J Verliage uit Rotterdam in eon onbewaakt oogenblik over boord gevallen en verdronken. HEVIGE BOSCHBRAND BIJ VENLO. Duizenden dennen in lichterlaaie. Het hlusschingswerk o n m o g e 1 ij k. Uit Venlo wordt aan de „Tel." gemeld, d.d. gisteren: Bosch en heide staan in .de nabijheid van deze gemeente óver een groote uitge- sroktheid tot over de grens in lichterlaaie. Er woedt thans een felle brand, welke door tot nog toe onbekende oorzaak hedenmid dag omstreeks 1 uur is ontstaan aan een boschrand van 10 tot 15-jarige dennen, waarin ook veel dood hout aanwezig was In korten tijd stonden de jonge, dicht op (ilkaar staande dennen in lichterlaaie. De Oostenwind blies onder en door het doode hout en zette alles spoedig in vollen gloed Dc wind joeg de vonken voor zich uit, over «looien en heggen en over de wegen. Aan blusschen wiel niet te denken. Het vuur heeft zich in den namiddag over een groot aantal H. A. uitgebreid: hoe groot de uitgestrektheid precies is, kan niemand nog zeggen. Maar wel is zeker, dat duizenden en nog eens duizenden jonge dennen branden en reeds verbrand zijn Vluchtende konijnen komen soms uit de brandende massa gesneld en blijven dan plotseling dood liggen. Groote massa's vo gels vlogen onder luid geschreeuw weg. Om 8 uur gisterenavond stond alles nog in vollen -gloed. De bosschen behooren grootendeels in eigendom aan de families Goossen en Van Ooyen. Branden te Amsterdam. Gisterenmiddag ongeveer 3 uur brak brand uit op de Surinamekade te Amster dam in het sousterrain van Loods VI toe- behoorende aan de Kon. Ned. Stoomboot Mij. en verhuurd aan de Radio-Holland. Door de vensters drong een dikke rook naar buiten. Met rookmaskers gewapend gingen de brandweerlieden naar binnen om te pogen de vuurhaard te vinden. Toe stellen en verpakking der Maatschappij Holland zijn er opgeslagen De brandweer is aanwezig met 3 motorspuiten onder lei ding van de hoofdbrandmeester Hartorf en Förch. De brand woedde om half vijf voort. Er werd uit alle macht water gege ven, met het resultaat, dat men na korten lijd het vuur meester was. Een godeelto van den kelder is uitgebrand. Omtrent den omvang van de schade is nog niets hekend. Vermoedelijk door het wegwerpen van een brandende lucifer is gisterenmiddag brand ontstaan in den winkel van den drogist P.. in de v. Beuningenstraat te Amsterdam. In een oogwenk stond de win kel in lichte laaie. Toen de brandweer kwam sloegen de vlammen fel uit en al was het vuur spoedig gebluscht, toch kon 2<' niet verhinderen, dat do winkel, een -'••terkamer en een opkamer uitbrandden. Brand, bij een inbraak entstaan? Omtrent half 12 gisterenavond werd dc brandweer te 's-Graveuhage gewaarschuwd voor een feilen uitslaanden brand op het Groenewegje, bewoond door den betonwer ker Francliimont en diens vrouw. Dezen waren van 7 uur af afwezig geweest en toen zij tegen half 12 terugkeerden vond de man, volgens zijn verklaring aan dc politie de huisdeur openstaan en den munt- meter gelicht. Terwijl hij een paar politie-agenten die aan de overzijde van de gracht op hun rij wiel voorbijkwamen aanriep, op vermoe den dat er inbraak was gepleegd ontdekte de vrouw tot haar ontsteltenis, dat de boel boven brandde. In de alcoof tusschen voor- en achterka mer lagen brandende kleeren uit een kast over den vloer verspreid en in een omme zien stond toen volgens bewering van man on vrouw, die stellig aau inbraak gelooven alles in lichte laaie. Door doeltreffende maatregelen wist de brandweer het vuur tot de voorzijde van de le en 2e verdieping te beperken. Te onge veer half een was de brandweer het vuur meester. Twee boerderijen afgebrand. To Bakcl bij Eindhoven heeft Zondag een fello brand gewoed. Twee boerderijen, behoorende aan de landbouwers M en H. zijn tot den grond afgebrand. Al het vee en een gedeelte van den inboedel konden gered worden. Assurantie dekt de vschade. De oorzaak van den brand is onbekend. INBREKERS OP HEETERDAAD BETRAPT. Een hunnër neergeschoten. De politie te Hillegersberg was er mede bekend, dat een bende inbrekers bet voor zien hadden op het woonschip van den uit voerder De Jong, welk schip aan do Linker Rottekade ligt. Er werd vermoed, dat de inbrekers op een Zaterdagavond zouden komen, omdat de uitvoerder meestal des Zaterdags veel'geld in zijn woning had. Daarom heeft de Hillegersbergsche recher che het woonschip enkele Zaterdagen ach tereen scherp bewaakt. Zoo ook jl. Zater dag. In den namiddag zijn twee recher cheurs naar het woonschip gegaan waar zij in een van de kamers een plaatsje kre gen. Bij achten is het echtpaar De Jong uitgegaan. Nauwelijks waren zij weg. of drie kerels kwamen dichterbij en trachtten do buitendeur te forceeren. Toen dit niet vlug genoeg naar hun zin gelukte, sneden zij een ruit uit, waarna zij de drijvende woning binnenstapten. Zij kwamen toeval lig juist in het vertrek, waar de recher cheurs op hen te wachten zaten. Toen zij zich met een electrische zaklantaarn bij lichtten, viel het licht al dadelijk op de beide politiemannen, waarna de dieven bals-over-kop op de vlucht sloegen. Twee ontkwamen door het raam, door hetwelk zij waren binnengekomen; de derde zag zoo gauw geen kans, weg te komen en sprong daarom pardoes door een andere ruit. De rechercheurs maanden hen her baalde malen tot stilstaan, maar de inbre kers sloegen er geen acht op en zoo vlug mogelijk zochten zij langs de Linkor Rotte kade een goed heenkomen. Om hun schrik aan te jagen loste de politie een schot in do lucht, maar ook dit had geen resultaat. Tijdens de achtervolging is daarna nog eenige keeren geschoten. Een van de in brekers werd getroffen en viel neer. Een tweede bleef staan cm gaf zich aan de politie over. De derde liep door en wist te ontkomen. De rechercheurs grepen den tweeden man en brachten hem naar het politiebureau te Hilligersberg over Dein- middels ter assistentie gekomen agenten hebben den zwaar gewonden inbreker even eens naar dit bureau overgebracht. De man is vervolgens naar het ziekenhuis Eudokia overgebracht. Het bleek, dat een revolver kogel hem diep in den rug was gedrongen. Bovendien had hij nog een ernstige schot wond aau het linkerbeen. Zijn toestand was* zorgelijk. De tweede inbreker, de 42-jarige W. J K., van den Honingerdijk is gisteren een verhoor afgenomen. Hij is voorloopig in het bureau te Hilligersberg opgesloten. Uit het onderzoek is vast komen te sfaan, dat de politie er in is geslaagd de hand te leggen op twee leden van een com plot. dat den laats ten tijd Hilligersberg onveilig heeft gemaakt. Inbraak in de arbeidsbeurs ie Arnhem. Een bedrag van 2100 gestolen. Gisterennacht is een inbraak gepleegd in de bureaux van de gemeentelijko arbeids beurs aan het Velperplein te Arnhem. De daders naar alle .waarschijnlijkheid zijn er verschillende personen aan liet werk ge weest hebben zich toegang verschaft aan de achterzijde van het gebouw. Zij drongen het kantoor binnen, waar een brandkast staat, waarin het geld wordt be waard tot het uitbetalen van den steun aan werklooze arbeiders. De brandkast was gesloten met een let terslot, maar de dieven hebben haar ge opend met een sleutel, zoodat hier vaklie den aan het werk schijnen geweest te zijn. Tn de brandkast was een geldkistje aanwe zig, dat de dieven ook met een sleutel ge opend hebben. Het daarin voorhanden zijnde geld i. 2100 hebben zij meegeno men. Een deskundige is opgedragen de con structie van het letterslot na te gaan, ter wijl ook de politiedeskundige dr. v. Iïesse- link een nauwgezet onderzoek heeft inge steld. Deze zal o.a. ook nagaan hoe de sloten door de inbrekers zijn geopend. Inbraak in een stationsgebouw. De brandkast met 1000 gestolen. Te Papekon hoeft men ingebroken in het station van de Nederlaudsche Spoorwegen cn aldaar de brandkast, bevattende onge veer een bedrag van 1000, meegenomen. Uit een onderzoek bleek, dat men den buit blijkbaar per auto «<»vvc<»-A heeft. Vingerafdrukken konden worden geno- men, doch de politiehond van den Rijks veldwachter uit Loosdrecht, die men spoe dig deed komen, kon geen „lucht" krijgeu van de(n) dader(s). Moordaanslag bij herhaling. De toestand van het slacht offer ernstig. Gistermiddag heeft de 23-jarige arbei der J. van L. een drietal revolverschoten gelost op zijn vrouw, die, gescheiden van hem, bij haar ouders aan den Amster- damscheweg te Arnhem woonde. Dc vrouw, de 26-jarige A. H., werd door twee schoten in den rug getroffen en in hoogst ernstigen toestand naar het gemeentelijk ziekenhuis te Arnhem overgebracht. Van L., die onlangs ook een moordaanslag op zijn vrouw pleegde en haar in totaal reecls tweemaal poogde te vermoorden, is in verband hiermede de vorige week door de rechtbank le Arnhem veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar. Van L. is bovenmate jaloersch en lastig voor zijn vrouw. Ongeveer een jaar heeft het paar samengewoond, doch toen werd do toestand voor de vrouw onhoudbaar en .scheidden de echtelieden, doch de man heeft zich hierin niet kunnen schikken. Hij was thans uit de preventieve hechtenis ontslagen en heeft zich gistermiddag per fiets uit Barneveld, waar hij cn zijn ouders wonen, naar de woning aan den Amsterdamscheweg hegeven. Hij was in het bezit van een splinter- nieuwe revolver, aangezien do andere, waarmede de vorige aanslag was ge pleegd, door do politie in beslag was ge nomen. De vrouw schrikte heftig, toen zij den man zag, waarna hij onmiddellijk op korten afstand drio schoten op haar loste. Twee kogels troffen haar in den rug. Toen do man de daad volvoerd had, is hij per fiets wederom naar Barneveld gegaan. De politie werd onmiddellijk gewaar schuwd, en ging in een auto dadelijk op zoek naar den dader naar Barneveld. Hij werd in de woning zijner ouders aange troffen en bood bij zijn arrestatie geen tegenstand. Men bracht hem naar hel hoofdbureau van politie te Arnhem over, alwaar hij is ingesloten. Heden wordt de dader naar het Huis van Bewaring over gebracht. De politie stelt een nauwkeu rig onderzoek in. De moord te Stein. Bezwarende getuigen verklaringen. Omtrent den moord op de 17-jarige B. W.. onder de gemeente Stein vernemen wij nader het volgende: De moord is waarschijnlijk gepleegd Zondagavond omstreeks 8 uur op een af stand van ongeveer 100 meter van de wo ning van V., bij wien het meisje diende. Zondagmiddag was V, met het meisje naar haar ouders te Berg (gemeente Ur- mond) geweest, waar zij een huiselijk feest hadden bijgewoond Tegen den avond keerdo V. per fiets naar huis terug, waarbij hij ook het meisje op zijn fiets meenam. Op eenigen afstand van zijn woning ver zocht hij het meisje af te stappen, terwijl hij alleen verder ging. Toen het meisje niet thuis kwam, is hij met eenige buren gaan zoeken, waarbij zij het lijk van het meisje in de struiken vonden V. werd na de aangifte door de politie als getuige ge hoord, doch later als verdacht van den moord gearresteerd. Gisteren is hij met lijk van het meisje geconfronteerd. De „Tel." meldt naden- In verhand met den te Stein gepleeg- den moord, is gistermiddag de officier van Justitie mr. Koderitsch, vergezeld van den rechter-commissaris, mr. Gadiot, te Stein aangekomen Ook dr. van Wage- ningh uit Maastricht was als deskundigo- scheikundige aanwezig. Verdachte V die een kalmen indruk maakte, is geboeid van het gemeentehuis, waar hij in verzekerde bewaring gehou den werd, naar zijn woning overgebracht, waar een getuigenverhoor is afgenomen en waarheen ook het lijk van de vermoorde Bertha Willems was overgebracht. Later is in de verbandkamer van de staatsmijn „Maurits" de sectie op het lijk verricht. Natuurlijk stond het eenvoudige boeren huisje den gebeelen dag in het middel punt van de publieke belangstelling. Tra gisch was het te zien, hoe de vader en do moeder van den verdachte de onschuld van den verdachte stonden te bepleiten te genover den vader en verdere familie van het vermoorde meisje. In afwachting van de resultaten van het verhoor en het getuigenverhoor die voor verdachte voorloopig zeer bezwarend zijn, is deze in verzekerde bewaring ge houden De vrouw van den bonedenhewo- ner van verdachte's huisje getuigde o.a. dat V. ook vroeger reeds het meisje had lastig gevallen Verdachte blijft intussclien alle schuld ontkennen. Ernstige mishandeling. Zondagavond heeft te Valkenswaard oen ernstige vechtpartij plaats gehad tus schen twee ongehuwde personen. De ruzio liep zóó hoog, dat een van beiden een mes trok en daarmee zijn tegenstander, Verrijken geheeten, in den buik stak. Deze werd in een naburige woning binnenge bracht en vervolgens op last van een go- neesheer naar hot ziekenhuis te Eindho ven vervoerd. Zijn toestand is levensge vaarlijk. De dader, V. geheeten, is door de politie gearresteerd. De vechtpartij liep over het betalen van een paar glazen bier. Een wederspannige wethouder. Tegen wethouder J. E. te Beverwijk, die de vorige week door den Haarlemschen politierechter tot veertien dagen gevange nisstraf werd veroordeeld wegens belee- diging van een politieagent, is opnieuw een aanklacht ingediend, ditmaal wegens smaadschrift. De wethouder heeft nl. den zelfden politieman, aangevallen in een in gezonden stuk. opgenomen in een der pro vinciale dagbladen, waarop een nicuwo klacht bij den Officier van Justitie is ge volgd. Buiteni. Berichten ONGELUKKEN. DE OVERSTROOMING VAN DE MISSISSIPPI. Dc bedreiging van New-Orleans. Het geweld van het water. Uit New-York meldt de „Times": Een onmetelijke hoeveelheid water heeft ten Zuiden van New-Orleans de Mississippi verlaten. Met donderend geweld stort het water zich door do breuk bij Poydras. Zestien vierkande mijl staan reeds onder water. Groote hoeveelheden water vinden voorts haar weg naar zee. De druk van het opstuwende water is echter zoo groot, dat in 24 uur de rivier bij New-Orleans slechts 3 c.M. daalde. Meer in het Noorden van het Mississip- pi-dal wordt nog groote schade aange richt. Gisteren zijn vier breuken in dij ken in het Louisianagebied gemeld. Uit New-Orleans wordt verder medegedeeld, dat er gevaar beslaat voor overstroomin- geu in Concordia, Noord Avoyelles, het grootste deel van Catahoula en do lagere doelen van het Lafalle en Oostelijk Ra pids. Meer dan 150.000 personen bewonen deze stroken, die een oppervlakte van 3 milliocn acres beslaan. Gisteravond zijn reeds duizenden menschcn gevlucht voor liet water, dat zij in de verte konden lioo- ren. Van eenige mijlen ten Noorden van Ncw-Orleans af tot aan Arkansas City toe stijgt do Mississippi nog steeds. Men ge looft, dat de doorbraak van gisteren de veiligheid van den dijk bij Natchez verze kerd heeft. Er bestaat niettemin eenige ongerustheid over de streek tusschen Natchez en Vicksburgh. De openbare gezondheidsdiensten van 14 steden werken samen bij het reddings werk. Over honderden mijlen afstands worden voorraden levensmiddelen naar het bedreigde gebied gezonden. Hoover vraagt tien millioen dollar. Hot Amerikaanschc Roode Kruis heeft reeds vijf millioen dollar ontvangen voor steunverlecning aan de slachtoffers der overstroomingen. Minister Hoover heeft een nieuwen oproep gepubliceerd, waarin hij inschijvingen tot een totaal van min stens tien millioen dollar vraagt. Een kwart millioen dakloozen. Minister Hoover bracht gisteren aan president Coolidge verslag uit omtrent hetgeen hij van den toestand in het over stroomde gebied had gezien. Naar zijn schatting zijn thans 250.000 personen dakloos, doch hij gaf uiting aan bet ver trouwen, dat door het Roode Kruis be hoorlijk voor hen zou worden gezorgd. Hoover verklaarde, dat de gezondheids toestand in het getroffen gebied bevredi gend is. De bevolking wordt thans inge ënt. Alle z ij rivieren boven normaal peil. In een draadloos verspreiden omroep heeft de minister van Handel, Hoover, de Mississippi het spuigat genoemd voor do rivieren van dertig staten. De groote zij rivieren bereiken gewoonlijk baar hoog ste niveau op verschillende lijden, doch dit jaar geschiedde, wat nooit te voren is voorgevallen, en geraakte de waterstand van alle zijrivieren tegelijkertijd boven het normale peil, waardoor de gevaarlijkste overstroomingen werden veroorzaakt, die het lend ooit gekend beeft, en waarbij de rivier twee tot drie voet boven het hoogste peil van vorige overslroomingen kwam. Rond 400 slachtffers. Volgens de laatsto schatting zou het aantal slachtoffers van de groote over- stroomingsramp, die een achttal staten van Nóord-Amerika teistert, ongeveer 400 bedragen. Juiste cijfers kunnen evenwel wegens de enorme uitgestrektheid van 't overstroomde gebied, niet worden gege ven. Aan den eenen kant mag worden ver wacht, dat het cijfer nog zal worden gere duceerd, doordat een aantal als vermist opgegeven personen, later gered zullen blijken, terwijl het van den anderen kant nog een aanmerkelijke verhooging kan on dergaan, doordat met verschillende in ge vaar verkeerendc kampementen de laat ste dagen geen verbinding kon worden verkregen. De verwoeste huizen zijn voor fyet ovejr- groote gedeelte van houten constructie, derhalve niet bijzonder kostbaar en ge makkelijk te herbouwen, zoodat men zich over het woningprohleem, als straks het water zal zijn gezakt, geen al te groote zorg heeft te maken. Iutusschen heeft de weerkundige dienst nog verderen was voorspeld en do ontrui ming van verschillende bedreigde distric ten gelast. Botsing tusschen auto en motor. 2 d o o d e n. Uit Nordhausen wordt gemeld: Bij een botsing tusschen een motorrij der en een auto op den straatweg naar Stolberg zijn de bestuurder van het mo torrijtuig en zijn begeleider gedood. De inzittenden in de auto hieven ongedeerd. Op den Rijn te Dusseldorf. Zondagavond is een roeiboot, waarin zich een heer en een dame bevonden, door den golfslag van een passeerende rader boot omgeslagen. De dame, die waarschijn lijk door een slag van liet rad werd getrof fen, kon slechts als lijk worden opge haald. De heer werd gered. Ontploffing aan boord van een pakketboot Zaterdagmiddag is aan boord van do pakketboot „Mauouba" ter hoogte van Marseille, een stoomketel gesprongen. Een officier, tien stokers en een passa gier liepen ernstige brandwonden op, aan de gevolgen waarvan een der stokers is overleden. HET WONDER VAN DEN H. JANUARIUS. Zondag heeft te Napels de wonderbare gebeurtenis met het bloed van den H. Ja- nuarius wederom plaats gebad. De voorgeschreven plechtigheden be gonnen des avonds om 7 uur in tegeuwoor digheid van kardinaal Ascalesi, aartsbis schop van Napels Het bloed werd om 10 minuten over half negen vloeibaar. De geestdrift der bevolking was ontembaar. DE 1 MEI-VIERING IN HET BUITENLAND. Overal een kalm verloop. Indien ge den vrede wilt, zoo bereidt u ten oorlog!Voor dit maal is deze spreuk inderdaad doeltreffend gebleken. Want in allo landen, over de geheele wc- reid, waren door do regeeringen krachtige maatregelen genomen om mogelijke wan ordelijkheden bij de 1 Mei-vieringen, welko men in verband met do alom hccrschonde politieke gisting stellig verwachtte, te voorkomen, overal was de politie op do heen doch nergens heeft zich ook maar één incident van beteeken is voorgedaan. Aan de telegrammen, ons omtrent do viering van den Arbeidsdag in de ver schillende landen toegezonden, ontleonon wij het volgende: Iu Engeland is de dag overal rustig voorbijgegaan In tal van plaatsen werden de gewone betoogingen gehouden, doch eveneens anti-socialistische vergaderingen In Londen had een groote betooging in Ilydc Park plaats. Twee roode vlaggen die van openbare gebouwen in Stepney (Üost-Londen) wapperden, zijn 's nachts door anti-socialisten verwijderd. De poli tic stelt een onderzoek in In Berlijn had de viering op de ge wone wijze plaats. In hot middelpunt er van stond de demonstratie voor den ach- urendag in den Lustgarten. Alles is, voor- zoover bekend, zonder incidenten verloo- pen. In Parijs eveneens kalmte overal. De stad bood den aanblik van gewone Zon dagen. De openbare diensten, de metro, bussen, trams, spoorwegen en posterijen functionneerden normaal. Alleen de taxis staakten. Uit verre landen komen evenmin veront rustende Lerichten. In Pekiug waren alle betoogingen verboden In Sjanghai was de dag zelfs rustiger dan hij sedert vele ja ren was geweest De eenige actie was ccn massa-bijeenkomst der communisten bui ten de settlements Er namen echter maar 5000 personen aan deel, terwijl hel aan tal gewoonlijk 100.000 bedraagt, een feit, dai wordt beschouwd ais een teeken dut de urbeiders in Sjanghai hecht achter Tsjiaiig Kai Sjek staan. In Tokio hadden eeuige arrestaties plaats Overigens rust. In een bijeenkomst werden resoluties aangenomen ten gunsm van den achtcuren-dag en de non-inter ventie in China. De droogte in de Kaapkolonie. Een nationale ramp. De droogte in de landbouwdistricten van Zuid-Afrika heeft zulk een ellende teweeggebracht, dal, aldus een bericht uit Kaapstad, van een hationale ramp inoet worden gesproken. Do droogte-pe riode heeft thans een volle achttien maanden geduurd. Boeren die twee jaar geleden duizenden stuks vee hadden, zijn thans straatarm en verlaten do streek om in de diamantvelden hun geluk le gaan beproeven. Vroeger vruchtbare land- stroken, met name in de buurt van Prince Albert, Beaufort West, Aberdeen, Willow- more, Steytlorvillo en Uitenhage, zijn thans een doTre woestijn, waaraan do geraamten van het den hongerdood ge storven vee een nog luguberder aanblik geven. De valsche dollarbiljetten te Weenen. Een zielig geval De vervaardigers van de valsche dollar biljetten, die den laatslen tijd te Weenen opgedoken zijn, zijn gepakt. Het blijken een oud-architect te zijn, die met zijn drio opgeschoten kinderen in de grootste el lende verkeerde, en zijn zwager, een gewe zen kellner, die o.a. ook in Nederland ge werkt heeft. De architect blijkt een mau van talont te zijn, die nog pas met een firma een gunstige overeenkomst heeft ge sloten over do cxploitatio van een uitvin ding, die hij gedaan heeft. In afwachting, dat deze exploitatie baten zou gaau af werpen, leed hij intusschen met zijn kin deren honger, wat oorzaak word, dat hij tot het vervaardigen van valsche bankbil jetten zijn toevlucht nam. Tweevoudige moord. Men meldt uit Hamborn d.d. gisteren: Vanmorgen vond men hier de vrouw van con Italiaan en diens schoonmoeder mot afgesneden keel in hun woning lig gen. De dader is de man en schoonzoon dor vermoorden, die sedert het plegen van do misdaad verdwenen is. Het motief voor de daad is nog onbekend. Twee moorden en een zelfmoord om een kaarttwist. Vrijdag heeft do arbeider Ilertlen te In- golsladt in een woordenwisseling, bij het kaartspel ontstaan, een jongen man dood geschoten waarop hij gevlucht was. Zon dag werd hij ontdekt cn achtervolgd Daar bij schoot hij eenige schoten af, waardoor een rechercheur ernstig en een rijksweer- soldaat doodclijk werd gewond. Ten slotte joeg Herllen zichzelf een kogel door het hoofd. Een boer gelyncht. Eenige dagen geleden brak er in het ge huchtje Vigneaux, in dc Boven-Alphen, brand uit, waarbij negen buizen werden verwoest. De bevolking beschuldigde een 60-jari- gen boer den brand te bobben aangesto ken, teneinde dc verzekering terug te krij gen. Zij vielen hem met spaden cn schop pen aan en doodden hem temidden van do puinhoopen zijner woning.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3