mmm iiededeeug mode, waarvoor hij 250 dollar had betaald. Spoedig daarop raakte de sluiting van de collier defect en de bankier bracht het ter reparatie naar een juwelier. Toen hij zijn eigendom wilde terughalen, werd hem medegedeeld, dat hei collier zich bevond bij den voornaamsten expert der firma, die hem wenschte te spreken. De bankier begaf zich naar den expert en vernam van dezen, dat de firma bereid was 10 000 dollar voor het collier te betalen. De bankier merkte echter op, dat zijn vrouw het collier wenschte te behouden, zoodat het niet te koop was. Hij stond reeds bij den uitgang, toen de expert hem bel dubbele, 20.000 dollar bood. De geluk kige eigenaar sloeg dit bod echter af, en drong aan op spoedige reparatie, Eenige dagen later kwam hij nog eens informeeren, hoe het met zijn collier stond "Weer kreeg hij hei niet te zien, doch dit maal werd hem 40.000 doll-ar geboden, Nogmaals weigerde de bankier. Hij ver langde, da. het collier hem zou worden teruggegeven. Thans verzocht de juwelier hem, op kosten der fa. naar Chicago te wil len reizen waar't collier in bewaring was bij 'n antiquair. De bankier gaf gevolg aan verzoek en het duurde niet lang, of werd 70.000 dollar geboden. Reeds begon hij zich af te vragen, of hij niet beter zou doen, zijn bankzaak eraan te geven en uitsluitend in colliers te gaan handelen Hij had zich reeds voorgenomen voor 75 000 dollars afstand te zullen doen van zijn kostbaar bezit, in de hoop dan tevens te zullen vernemen, wat deze eigenaardige geschiedenis nu eigenlijk te beteekenen had. Nog bad hij niet aan zijn voornemen gevolg gegeven, toen hij een bod kreeg 100 000 dollar, voor welk bedrag de koop eindelijk gesloten werd De bgnkier ont ving een cheque tep bedrageHahi 100.000 dollar en twens een verzegelden brief, dien bij eerst na verloop van vier weken zou mogen openen. Eindelijk waren de vier weken om. Met trillende handen maakte de bankier den brief open. Daarin stond, dat de juwelier op een der jade-steenen de Fransche in scriptie „Aan J. van N. 1802" had ge vonden. He' was een geschenk van Napo leon aan Joséphine, dat in 1850 uit het Louvre was gestolen en waarop door de Fransche regeering een belooning van 200.000 dollar was uitgeloofd. De Vlaamsche badplaatsen. Weer honderden villa's bijgebouwd. In de badplaatsen aan de Vlaamsche kust, is naar uit Brussel wordt gemeld, met het oog op het aanstaande seizoen dat ongemeen druk belooft te zijn, in den afgeloopen winter alweer flink gebouwd en getimmerd. Het aantal nieuwe villa's, tusschen Het Zoute en De Panne, be draagt verscheidene honderden. Te Blan- kenberge is, in de nabijheid van den Pier een reusachtig hotel opgetrokken terwijl andere hotels zich aanzienlijk hebben uit gebreid. Er zijn ook, niet alleen te Blan- kenherge maar eveneens te Ostende, ver- echeidene dancings gebouwd, welke ver moedelijk reeds met de Pinksterdagen de eerste vreemde badgasten worden dit jaar nogal vroeg verwacht hunne deu ren zullen openen. Trots de chauvinistische incidenten wel ke zich, den vorigen zomer, te Blanken- berge voordeden, wordt aldaar de komst yan een nog grooter aantal Duitschers dan in 1926, zeker geacht. Reeds thans blijken zeer vele appartemneten en kamers door de Duitsche badgasten te zijn besproken. Vermoedelijk zullen de gewone bezoe kers van de Vlaamsche badplaatsen dit jaar in verband met het waardever schil tusschen den Franschen en den Bel gischen franc met een aanzienlijk con tingent Franschen worden versterkt. Voor al Ostende en De Panne blijken op de komst van vele Fransche badgasten te re kenen. Een professor in de botanie moordenaar Men kan niemand gelukkig prijzen vóór fcijn dood en de brave, oude professor An- dró Laville, gewezen hoogleeraar in de botanie aan het Collége de France, heeft |\vel nooit kunnen denken, dat hij op zijn .één-en-zeventigste jaar nog een mensch zou do oden. Is er bovendien iets vreedza- jners denkbaar dan een oude professor in jdo botanie? Ziehier de feiten. Professor Andró La- yille heeft zijn concierge gedood. Sedert vijftien jaar woonde de oude ge- peerde heel rustig in een rustig huis te "Claimant bij Parijs, te midden van zijn gedroogde planten, zijn vlinderverzame- tog, zijn Japansche sabels en andere uit- heemsche wapens. Het eenige, dat de rust in zijn omgeving af en toe verstoorde, wa ren kibbelpartijen tusschen den concierge en zijn vrouw, die soms nog al hoog lie pen en dan was het de oude professor, die een oogenb'.ik zijn gedroogde kruiden en opgeprikte kapellen in den steek liet om tusschen de booze echtgenooten den vrede te gaan herstellen. De concierge was wel een driftkop, maar heelemaal geen kwaje vent. Maar eergisteravond, even over zeve nen, toen professor met een volle botani seertrommel uit het bosch thuiskwam, waren de concierge en zijn vrouw wel bij zonder aan het kakelen en natuurlijk ging de ocde heer naar binnen om de echt genooten te kalmeeren. 't Was me een toe stand! De man ranselde zijn vrouw, het kind huilde verschrikkelijk en jar de kwaje kerel was zóó driftig, dat hij zelfs naar de bedarende woorden van professor niet wilde luisteren. Toen bedacht deze een ander middel om den man tot rede te bren gen. Hij ging naar zijn kamer en nam van het wapenrek een vlijmscherpe Japansche kris af en aldus gewapend ging profes sor, die zijn heele rustige leven met plan ten en insecten had verkeerd, naar den driftkop van een concierge terug, over tuigd. dat hij zoo wel heel veel indruk op den boozen man moest maken Helaas kwam het zoo niet uit, want het gezicht van professor-met-een-krs maakte den driftigen concierge nog driftiger, zijn woe de keerde zich tegen den ouden man en hoe het nu precies is gegaan weet eigen lijk niemand, maar waarschijnlijk is de concierge op den professor afgestormd en het moorddadige wapen is den man in het hart gedrongen. Hij stortte dood neer. De professor is doodelijk verschrikt hel huis uitgestormd, op straat heeft hij de voorbijgangers aangehouden zeggende: ,.Ik heb mijn concierge gedood", maar nie mand wilde hem gelooven. Toen is de pro fessor naar zijn bosch gestormd en daar heeft hij den heelen nacht rondgedoold, 's Morgpns in de vToegde is hij bij de po litie zich komen aangeven. Een blinde pianist van acht jaar. Een achtjarige b'inde jongen, Robert Havel gehceten, heeft furore gemaakt bij zijn eerste optreden op een concert te Rouaan. Drie jaar geleden gaven zijn ouders hem als Kerstgeschenk een speelgoed piano en ze stonden verbaasd over wat de blindgeboren jongen uit het instru ment wist te halen. Ze lieten hem daar om door een eveneens blinden muzieklee raar les geven en kochten een echte piano voor hem. In korten tijd maakte het kind reusachtige vorderingen en thans, na drie jaar, speelt hij uit het hoofd „les Cloches de Cornèvi'le", het ballet van „Coppelia", de „Valse Favorfte" van Mozart, en ver schillende andere werken van dezen com ponist en van Schumann en Handel. De jongen studeert aan zijn piano vijf uur per dag; hij heeft er zich ook reeds aan gewaagd een tweetal walsen en een reverie te componeeren, die, zijn leeftijd in aanmerking genomen, van originaliteit en talent getuigen. Verzekeringsagent-oplichter. Het was een b'randassurantie te Londen opgevallen, dat zoo vaak brandongelukken voorkwamen in de woningen die verzekerd waren door bemiddeling van één harer agenten, zekeren Ault, die in Zuid-Enge- land voor haar werkte, Zonder mankecren kon men er op rekenen, dat als Ault weer een verzekering had afgesloten binnen twee of drie maanden de maatschappij voor schadevergoeding wegens brand hij den verzekerde werd aangesproken. Men begon eenige achterdocht te krijgen en een inspecteur werd er op afgestuurd om de portefeuille van den agent eens af te loopen. Daarbij kwam de inpecteur tot de verrassende ontdekking, dat de door den agent opgegeven woningen volstrekt niet bestonden, evenmin als natuurlijk de be woners. De handige agent betaalde graag de verzekeringspremie, wel wetend dat hij die door een gefingeerden brand in korten tijd met honderd procent en meer terug „ver diende". Op die wijze heeft hij de maat schappij in twee jaren tijds met 96 gefin- branden voor een 15.000 opgelicht Modegrillen. In een restaurant in het Londensch Westend, zoo zegt de mode-medewerker van de Daily Chronicle, was gisteren een vrouw te zien, wier eenvoudige hoed als eenig sieraad een aapje op een stokje droeg. Het beestje en zijn stokje waren gefabriceerd uit zijde en koord, Het zag eruit alsof zij een stuk stuiversspeelgoed gekocht en op haar hoed gehecht had. Het aapje op den hoed werd „her haald" in een aapje dat zij onder den arm hield. In werkelijkheid was dit haar tasch. Men weet dat de damestasscben reeds den vorm van hondjes hadden aan genomen. Nederlandsch OosMndië Het Seminarie te Djokjakarta. De eerste steenlegging. Aneta seint uit Djokjakarta: Monseig neur Van Velsen zal op 1 Mei a.s. op plechtige wijze den eersten steen leggen van het seminarie te Djokjakarta. Uitbarsting van den Marapi. Een rookkolom van 2000 M. Aneta seint uit Padang: Donderdag middag te 5.10 uur had een hevige uitbar sting van den Marapi plaats. Een zwarte rookkolom van 2000 M. hoogte steeg op uit den krater. (De Marapi is de vulkaan in de Pa- dangsche Bovenlanden op Sumatra, welke men dus niet verwarren moet met. den Merapi, den vulkaan in Java, gelegen op de grens vam fioerakarta en Djokjakarta.)' KERKNIEUWS ZUSTERS FRANCISCANESSEN- RECOLLECTINEN. Bij de laatst gehouden verkiezing is tot Algemeen Overste der Eerw. Zusters Franciscanessen-Recollectinen te Breda (Haagdijk) benoemd de Eerw. Zuster Cherubina, d e sedert een twintigtal ja ren novice-meesteres was der Congrega tie. Als novice-meesteres werd aangewe zen de Eerw. Zuster Wilhelma; als dis- cretinen de Eerw. zusters Regina, Wal- burgis, Odilia en' Josephia. Missie Formosa. Mijn eerste oproep aan Katholiek Ne derland om de zusters Dominicanessen van The Blessed. Imelda's school te Tai- peh, eiland Formosa, te hulp te komen heeft groote reden tot dankbaarheid ge geven en hebben wij nu een bedrag van zes honderd gulden ruim, bij elkander. Dit bedrag, ofschoon zeer mooi, is niet voldoende. Het opbouwen van het ineen gestorte gedeelte van hun gebouw moet kosten 12000 yen 15.000); door do laatste aardbeving is echter ook de slaap zaal der kinderen verzakt en vreest men bij een herhaling van dit natuurverschijn sel dat deze ook zal ineenstorten, hetgeen verlies van lemens zoowel van kinderen als van zusters kan en gevolge hebben Het afbreken en wederopbouwen van deze slaapzaal zal ongeveer op 7000 yen 8750) komen. Deze school der zusters wordt door 340 kinderen bezocht en kunt gij u er eenigszins indenken wat een ver- l.cs voor Formosa en voor de Katholieke zaak indien de zusters niet worden ge holpen. Alle giften groot en klein worden met liefde en dankbaarheid aanvaard doch wie helpt ons nu eens met een flink bedrag in de goede richt ng? We hebben alle vertrouwen in de lieve kleine There- sia van het Kindje Jezus, die over de ge- heele wereld zoo veel goed doet en spe ciaal de Missies onder haar bescherming neemt en 'hebben alle hoop dat de benoo- digde gelden voor de Zusters Domin ca- nessen van The Blessed Imelda's school te Taipeh, Formosa, aan mij zullen wor den toegezonden. Giften direct te zenden aan Mevr. J. van Hellemberg Hubar te Wassenaar. IMZOlEi PÜEDEfiEEUG KAAR LOURDES met de groote Nationale Nederlandsche Bedevaart! 25 en 26 Juli tot 4 en 5 Aug. 1927 Aanmeldingen en inlichtingen bij Administratie Ver. Ned. Beder. Cegijnengang 15 Venlo yiT ÖE OKJGEViKSQ HILLEGOM. Personalia. Voor het examen machi ne-schrijven slaagde onze plaaisgenoote mej. H. J. Somson. Zij werd opgeleid door den heer F. C. van Lierop Jzn. alhier. KATWIJK AAN ZEE. Emmabloem. De verkoop der Emma- bloem bracht op de som van f 68.75. LISSE. Personalia. De heer G. Pitlo heeft eervol ontslag gevraagd en verkregen als directeur van de Lissesche Bankvereeni- ging. Door de vergadering van aandeelhou ders is tot directeur benoemd de heer mr. D. U. Stikker, die bij de Twentsche Bank te Amsterdam werkzaam is en 2 Mei z'n functie zal aanvaarden. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Groote aanvoer is er steeds en de prijzen zijn redelijk, vooral van kouden grond-tulpen. De koude kas tulpen, ook van Darwinnen, raken op. Van snijbloemen wordt de aanveer steeds groo ter. Trolliuma komen ook al in flinke par tijen. Koude kas Darwintulpen variëeren van f 2.80 tot f 4, koudengrond Darwinnen van f 0.80 tot f 1.60, Koudengrond vroege tulpen brengen van f0.50 tot f0.90 op, Ex tra f 1.10, Margrieten f 0.15 tot f 0.24, Poe- ticus Ornatus f 0.15 tot f 0.25. OEGSTGEEST. Burgerwacht. In hotel „Het Witte Huis" werden de leden der burgerwacht bijeengeroepen ter jaarvergadering onder voorzitterschap van don heer H. W. Ru benkamp. Het verslag van den penning meester sloot met een batig saldo van 49.46 3*2. De begrooting 1927 werd voor gelezen en goedgekeurd. Dé geraamde uit gaven zijn 1299 46Hl. De commandant bracht rapport uit over het afgeloopen jaar, waaruit blijkt, dat de sterkte van de B.W. stationair is geble ven en thans 107 manschappen telt. Uit gegeven werden 152 wapenen. De oefenin gen te Katwijk werden door een groot aantal leden bezocht. De schietvaardig heid bleek steeds vooruitgaande. Aan de orde was de verkiezing van 3 bestuursleden. Periodiek aftredend wa ren de heeren H. W. Rubenkamp, B. J. v. de Meene en J. W. v. Hiele. De drie af tredenden werden met groote meerder heid van stemmen herkozen. De commandant deelde mede, dat vier leden der B.W. ieder een medaille hebben beschikbaar gesteld voor dit seizoen. Be sloten werd om uit die leden, welke m het vorig jaar den gehouden ouderlingen wedstrijd hijwoonden, vier categorieën samen (e stellen en deze medailles in een wedstrijd te verschieten. Voorts werd medegedeeld, dat dezen zo mer voor den geschonken zilveren beker een wedstrijd zal worden uitgeschreven onder -zes burgerwachten. Bepaald is, dat deze beker driemaal achtereen of 5 maal in 't geheel behaald moet worden alvo rens definitief eigendom te worden. De secretaris deelt mede, dat aan allo burgerwachten in Zuid-Holland een ver zoek is gericht met adhaesie inzake een circulaire tot de betreffende autoriteiten om kapitein W. F Bakhuis, toegevoegd aan den Inspecteur van de Burgerwach ten, in Zuid-Holland te mogen benou- deOn. Van den Inspecteur is n.l. bericht ont vangen, dat kap Bakhuis zal worden overgeplaatst, waardoor hij van do B W. in Zuid-Holland zal gescneidon worden. Op deze circulaire is van 42 burger wachten (van de 43) bericht ontvangen van medewerking. Niettegenstaande deze zeer groote medwerking, is hierop een af wijzend antwoord ontvangen. Hierna slui ting. Ondertrouwd: G. Piasmei j er te Lei den en J. M. Koenen H. A. M. de Groot en G. M. Hokkerse D. J. Verpoorte te Dolok Meranger en E. M. van Dijk Gehuwd: Th. L. Heemskerk te Noord- wijkerhout en M. M. Zandbergen J v. Kampen te Voorhout en M. P. Th. van den Berg. Overleden: G. A. de Wolf 77 j. wed. C. Springer M Raak 9 j. SASSENHEIM. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Maandagavond te 7 u. De agenda bevat o.m.: Aanwijzing stand plaats woonwagens op nieuw woonwagen kamp. Aanwijzing ligp'aafs woonschepen. Verslag, be'ans en exploitatie-rekening gemeentebedrijven 1926 Verhuring van gemeentegronden Aankoop terrein Slegt- kamp Rusthofflaan. Verkoop bouwterrein aan Beukenlaan. Exploitatierekening en ba'ans vereeniging „Vooruitgang" Vaart- verbetering met aankoop van grond. WOUBRUGGE. Geboren: Martinus, z. van J. Visser en G. van Dorp. Gehuwd: C. A. C. Wubben jm. 27 j. en M. van der Salm jd. 25 j. F. A. van Tol jm. 32 j. en B. C. van der Kroft jd. 24 j. C. Groen jm. 26 j. en T. Meirik jd. 29 j. ÉSE RIJNSTREEK GEMEENTERAAD. De verbetering van de Kerk straat. Vermen.gvuldigings- cij.er 1.5 (v. j. 1.6). De raad dezer gemeente kwam in open- baie vergadering bijeen. Tegenwoordig aiie leden. Voorz. de heer Qweiie. Na opening en lezing van gebed en no tulen komen eenige ingekomen stukken in behandeling, o.a. een schrijven van den heer Baud, dat hij wegens vertrek be dankt ais lid van de Schoolconun. en die van do SchaLtingscomm. B. en W- advi- seeren om met de nieuwe benoeming ie wachten tot de komst van den nieuwen burgemeesler. Verder hel rapport van den Keuringsdienst over het kwartaal van 1 Jan. tot 31 Maart, dat 441 monsters ter plaatse en 18 op het laboratorium zijn onderzocht, waarvan maar een mon ster is afgekeurd. Van Ged. Blaten was bericht gekomen dat zij de veldwachters- woning voor den lijd van minstens 5 jaar wenschen te verhuren. De heer Hoo- gervorst vraagt of zulks geen bezwaren kan medebrengen voor beide partijen door vertrek of overlijden. De Voorz. ant woordt, dat een desbetreffende bepaling in contract zal worden opgenomen. Be sloten wordt aan den wensch van Ged. Staten te voldoen. Be Voorz. spreekt over een reeds vroe ger genomen raadsbesluit, waar in beg.n- sel werd besloten om de Kerkstraat met goudalite te laten beleggen. B. en W: zijn in 't vorige jaar onder Gouda een proef- aanleg gaan zien' en wenschen nu na een tijdsverloop van ongeveer een half jaar nogmaals eens te gaan onderzoeken hoe danig het dek zich in dit tijdsverloop heeft gedragen. De bewerking daarvan is volgens opgaaf der kosten 0.80 per M2 wat met bijkomende werken en hardsteen- rand op 1.per M2. zal komen, dus de Kerkstraat in haar geheel ongeveer 1000. De heer Rijlaarsdam merkt op, dat, daar de waterleiding in 't verschiet is, men er toch nog niet toe over zou kunnen gaan, omrede alles bij den aan leg daarvan weer opgegraven moet wor den. De Voorz. erkent de juistheid daar van en zegt dat tevens de telefoon on dergronds zal worden gebracht, wat ook opgraving veroorzaakt, maar aangezien heden nog niet hoeft besloten te worden* kunnen, wanneer de raad B. en W. mach tigen, deze toch gaan zien of het werk stand houdt, om zoo mogelijk later te kun nen besluiten. De heer Hoogervorst meent dat zulks nog wel wat kan wachten, daar het nog lang zoo ver niet is. Hierbij sluit de heer Rijlaarsdam zich aan. Na eenige bespreking wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met 5 tegen 2 stemmen; tegen stemden de heeren Rijlaarsdam en Hoogervorst. Een schrijven is ingekomen van Mej. Plomp-Koster, dat zij de praktijk van vroedvrouw weer heeft aanvaard en ver zoekt om de reeds vroeger genoten subsi die van 400 weder te mogen ontvangen, daar zij anders genoodzaakt zou zijn haar tarief te verhoogen. Het praeadvies van B. en W. luidt het gevraagde toe te staan, aangezien de vorige verpleegster is moe ten vertrekken, omreden zij geen bestaan kon vinden. Do heer Hoogervorst meent, daar deze juffrouw gehuwd is, zij geen bestaan behoeft te zoeken en 200 toe- laag voldoende is, daar zij van den dokler ook nog subsidie ontvangt. Dit voorstel wordt door den heer Rijlaarsdam ge steund. B. en W. verdedigen in den bree- de hun voorstel als een algemeen belang. De heer Vossepoel wenscht 400 toe te staan; liet is een arbeidersbelang. Na eenige bespreking komt het voorstel van B. en W. in stemming en wordt aangeno men met 4 tegen 3 stemmen. Tegen stem- INGEZONDEN ilDEDEELING is de Sesie wMxxie Om den haarbodem geheel vrij te maken en vrij te houden van de hinderlijke en den haaruitval bevorderende roos. is het de beste methode zoo nu en dan met de vingertoppen slechts een weinig Purol goed in de hoofdhuid te wrijven. Hoofdhuid en haar ne men Purol snel in zich op. zoo dat er geen spoor van eenig vet in het haar achterblijftdit wordt alleen zachter en handelbaarder, en blijft daardoor onberispelijk zitten. Purol In Doozen 30. 60, Tube 80 cent. Bij Apoth. en Drogisten. den de heeren van Leeuwen, Rijlaarsdam en Hoogervorst. Het belastingcijfer wordt vastgesteld op 1.5; vorige jaar was het 1.6. Bij de rondvraag vraagt de heer Hoo gervorst naar het proefbranden der lan taarns bij lichte maan waar hij tegen is. Spr. vTaagt vervolgens naar de verplaat sing van de 2 lantaarns, waarom dit nog niet is geschied. De Voorz. antwoordt, dat de eerste vraag voor den a.s. winter we der ter tafel komt omrede het maar een proef voor 2 maanden is geweest, en wat de 2 lantaarns betreft, dit zal met den heer Bergsma worden besproken. D heer Schetters weet wel dat er bezwaar is ge maakt daar bij de aanbrenging aan de huizen de straatverlichting verm nderl. Hierna sluiting, inge-gunsiem btti^^en (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie' Meerderjarigheid H. K. H, Frinzciana In de dagbladpers doet het bericht dg ronde, als zoude onze Prinses dit jaar meerderjarig worden. Journalisten, die niet met de betrekkelijke bepalingen der Grondwet op de.hoogte zijn, w:l ik hier wijzen op art.. 29 van de Grondwet, waar in staat vermeld: dat de Prins van Oran je en de dochter des Konings, die de vermoedelijke erfgenaam is van de kroon, ingeval deze regent worden, meerderjarig zijn op hun 18de jaar. Is dit echter niet het geval dan geldt art. 385 van het Burgerlijk Wetboek, dat honaalt, dat zij, die den vollen ouderdom van 21 jaren nog niet hebben bereikt en niet vroe ger gehuwd zijn, minderjarig zijn. LEENAERTS. Wij verwijzen naar een artikel in dit nummer (1ste blad). vragenbus Vraag: Hebben Oostcnrijksche kronen van bet jaar 1922 nog waarde? Antwoord: Voor zoover wij welen, zijn ze waardeloos. Vraag L. G. v. B.: Een antwoord op uw vraag kunnen wij hier niet geven. Uw vraag behoort in de advertentieru briek thuis. Probeer u eens „een kleintje"! Vraag: Wat is het juiste gewicht van een Fordauto model 1926? Antwoord: Dat hangt af van het merk, dat ook de Ford-auto's bezitten. De wagens varieeren van 751 tot 907 K.G. Wilt u het juiste gewicht weten, informeer dan bij den importeur of vertegenwoordi ger der Ford Cy. bij u ter plaatse. V raag: Wat is de kortste weg per mo torfiets van Noordwijkerhout naar Buiten- veldert? ■Antwoord: Noordwijkerhout, Hille- gom. Hoofddorp, Amstelveen, Buitenvel- dert. Afstand 35 K.M. MARKTBERICHTE!! AMSTERDAM, 29 April. Groenten. Aardappelen Cnieuwe) f 1.201.40 per mandje; Peulen 0.850.95 per K. Gi Holl Bloemkool extra f 2430, idem I 1722, Komkommers 2226, ged 2630; Aardbeien 56 per 100 stuk Sla ƒ3.50—6. idem II 13—20 per 1W K.G.; Peen 25—32; Prei 6—10; Ra barber 812; Raapstelen 2—3.50; Selderie 712 Peterselie 46; Ker vel 711; Radijs 46 per 100 bos. Bloemen: Hadley f 16—20; Golden Ophelia 7—10; Ophelia f 5—8; Keize rin 6—12; Columbia f 7—10; Sum- bursl 4—6 Cordes f 7—11; Marcel Royer 8—11 per 100 stuks; Seringen Marie Lagray f 3240, idem II 22-* 30, Spath 17—20; Sneeuwballen J HH 14 per 100 tak. delin 11.50 Sanders 23; Callaj 17—22; Holl. Anemonen 1—150, rood 0.600.80; Am. Anjers f 812; Rar- cissen 0.300.50 per 100 stuks; Japan* sche lelies 13per 100 kelk; Latoy-* rus in diverse kleuren 0.250.88 pet bosje. Planten: Violen 0.20—0.30; Prl" muia's 0.25—0.40; Madeliefjes f 0.2Ö£ 0.30 per bakje; Azalea's J 1.20 Hortensia's f 0.70—1.80; Cinerarias 0.250.40; Tradescantia's J f 0.25; Primula's 0.25—0.30; Colea» 0.28—0.34 p. stuk; Zonalen Cramps 0.22—0.24; Rubin 0.20—0 25.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4