is Tweede Blad. 90 Cf. 2.25 3.25 Dinsdag 19 April 1927 sport""1 VOETBAL. Dc uitslagen. Internationale wedstrijd. Mam: NederlandTsjecho Slowakije 81 KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. AFDEELING L Promotie en degradatie. Eerste klasse. Amsterdam: D. E. C—H. V. V. AFDEELING II. Twoede klasse A. Helft: Concordia—S. V. V. AFDEELING V. Promotie en degradatie. 2e klasse. Jïinscholen: W. V. V.Alcides Om den N. V. B.-beker. Schiedam: D. H. S.Go-Ahead Amsterdam: HortusN. O. A. D. Helder: H. R. C.—Sparta 7 Haarlem: H. F. C.—Fortuna Utrecht: V. V.-L. F. C. Groningen: VelocitasHeracles 0—2 1—6 2—2 1—4 3—4 O1 folter dam: NeptunusBe-Quick (Gr.) 3-1 kier dam: C. V. V.Xerxes O4 [ampen: R. H. G.H. S. V. 31 Irnhcm: Arnli. BoysV. U. C. 24 lengeloTubantiaSchoten 82 ■enlo: V. V. V.Zwolsche Boys 5—0 Ensch. BoysAjax 93 Breda: N. A. C.Feijenoord 2O [Vüssingen: VlissingenMiddelburg 6—1 Groningen: G. V. A. V.A. D. O. 44 Hoorn: HollandiaHercules (regl.) 5O NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Om het kampioenschap. Voor do competitie om het kampioen- icbap van Nederland werd gisteren te Gro wagen de wedstrijd VelocitasHeracles {«peeld. Do Oostelijke kampioenen bleken fo sterksten te zijn. Met 2—U bleven zij in meerderheid. Promotie-degradatie. Het voor bet Eaagsche voetbal belang rijkste feit is de mooie 3O-overwinning H. V. V. op D. E. G. Daardoor toch is ie Groote Haagsche voor do eerste klas Itbouden gebleven, een feit, dat iederen roefballiefhebber ongetwijfeld zal verbeu- Aan H. V. V. onze welgemeende ge- jokwenscken. De stand is bier nu: gesp. gew. gel. vorl. pnt. v.t. H V. V. 3 3 6 6—0 Haarlem 3 1 1 1 3 66 B E. G 4—121 4—10 W. V. V. is in haar thuiswedstrijd tegen 'Alcides dat nog geen punt was kwijt lakt, danig uit haar slof geschoten. De Heppelaars werden in Winschoten gisto- n met 6O gekraakt. De stand is hier: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. t V. V. 2 11—3 8—2 Heides 2 1—12 4—7 H S. C. 2—111 3—6 U. V. v.—L. F. C. I 0—1. Deze wedstrijd is voor beide ploegen een luilengewoon zware strijd geweest, waarbij II V. V. gedurende het eerste eri L. F. G. m de tweede helft het spel meerendoels in lijnden hoeft gehad. Beide elftallen had- den geen uitblinker. Er is zeer, zeer bard ftworkt en met groot enthousiasme, waar- «oor iedere speler, stuk voor stuk, een lliiim verdient. Hoe hebben soms do L. F. C'ers gezwoegd en gesjouwd om de U. V. V-backs tc passeeren, doch het was bijna l'eeds tevergeefs, terwijl daarachter een Jaardige plaatsvervanger van Balt stond V. V wint den toss en kiest eerst vrind zon mee. L. F. G. heeft 2 invallers. U. V. speelt grootendeels met zijn ploeg cl do reserve le en 2e klasse N. V. B. en Ki enkele le elftal-speler, nauwelijks is afgetrapt of de U. V. V. ücval glijdt door de even nerveuse acliter- bedo en lialflinie van L. F. C. en in de tffsle 5 min. ontstaat menig benoemd Ogenblikje. L. F. G. werkt zich dan los, Jaar, zooals gezegd, verder dan de IJ. V. '-backs komt bet nog niet, totdat de rechts 'nncn van grooten afstand een schot lost hl ju'st over gaat. U. V. V. blijft echter onvermoeid aanval len maar ook Raaphorst is op zijn post en ftet zelfs oen corner uit den uitersten le grabbelen. Maar dan zit hot L. F. I niet mee als eerste Wagcmakor en daar 1 Neuteboom bun schoten juist gekeerd t'"n. Bij een U. V. V.-aanval echter krijgt de lidvoor den bal te pakken (in buitenspel- töitie), de back appelleert maar vergeet i le vallen en als iede? U. V. V. denkt te ;;n doelpunten werp Raaphorst zich on- trsaagd voor diens voeten en is ook dit 'jaar gekeerd. Met U. V. V. in den aan breekt do pauze aan. 'a do tweede helft hieft L. F. G. het tordeel van wind en zon. Onstuimig vallen aan maar ook nu wil het niet vlotten. ':b paar prachtscholen schoren de lat of 'jrten door den keeper keurig gekeerd, ''hl bij oen algeraeenen aanval de bal doorgegeven wordt en K. Segaar met bard, laag schot doelpunt. U. V. V. wil vwliozen en luide aangemoedigd door 'alrijke publiek komen zij onweerstaan- !ar naar voren. Weer breekt do midvoor lor en weer komt hij alleen voor Raap- jrsl maar ook nu werpt deze zich weer "v ^ou speler, maar blijft liggen. •jadat pl.m. 5 min gestopt is neemt hij jicr applaus van het U. V. V.-publiek plaats weer in. Meer en meer ver- f' de '"id. Eenigo aanvallen van L. F. '«ogen nog de noodige spanning. IM- jscheidsrechter einde fluit en L. F. wdiend gewonnen heeft. NEDERLAND—TSJECHO-SLOWAKIJE 8-1. EF.N MOOIE HOLLANDSCHE OVERWINNING TEGEN EEN ZWAKKE TEGEN PARTIJ. DE WEDSTRIJD TEGEN DE DELGEN ZAL DE KRACHTMETER ZIJN. door, doch zijn vliegend schot wordt door Macliurt gestopt. Het leer komt voor de voelen van Tap, die echter hopeloos naast schiet. Bij een goeden Tsjechischen aanval komt Smolka alleen voor v. d. Meulen to staan en we denken den gelijkmaker reeds te noteeren als v. d. Meulen vallende deu hal met den voet terugtrapt, waarna do achterhoede de rest doet. Als Krom dan eens zeer ver is opgedrongen krijgt Jan- huher den bal toegespeeld. Met een vrij veld voor zich snelt hij op het doel af, waar Denis inmiddels opduikt. Do Tsjech schiet tegen dezen aan en de bal gaat cor ner. Hieruit kopt Smolka juist over do lat. Bij een IIoll. aanval stopt de Tsj.keepor het leer fraai en ondanks hij door drie Hollanders bestormd wordt weet hij het leer fraai weg te werken. Nog eenige ma len redt hij uitstekend, vooral bij oen venijnig schot van Tap in den hoek, waar hij de keeper het leer weer corner werkt. Deze wordt goed door Elf ring genomen en Massy lost van ver een laag hard schot zoo Ylug, dat Machurt geen tijd had zich op het leer te werpen, en do bal in hot net verdwijnt (20). Er is dan nog 8 minuten van de eerste helft te spelen. Nadat weer is afgetrapt, wordt do Tsjechische aanval gebroken, de Holl, rechtervleugel gaat er weer van door on geeft na goed samenspel over aan Tap, die onhoudbaar inkogelt (30), nauwe- lijko een minuut na het vorige doelpunt. De Tsjechen geven den moed niet op, doch hun spel is te peuterig in afwerking der aanvallen, zoodut het goede veldspel niet het minste succes heeft. Denis zoowel Krom grijpen herhaaldelijk met succes in en de stijl van den H. B. S.-er is als altijd bewonderenswaardig. Nog voor de rust aanbreekt weet Geh- rings na mooi individueel werk den Holl. 1 voorsprong te vergrooten tot 40. Rust. Na de hervatting blijkt do Tsjechische keeper Machurt vervangen te zijn door den oorspronkelijk gekozene Zemau. Waarom deze niet liet eerst onder de lat heeft gestaan hebben we niet kunnen achterhalen. Hij werd echter reeds vrij spoedig op de proef gesteld, want als Tap voor de tweede maal den bal aan het rollen heeft gebracht, schiet hij het leer tegen den back Burger aan, waarna Smeets in zui ver buitenspel-positie don bal voor do voelen krijgt en langs don uitloopenden keeper intrapt. De stand is dan 50 en do Tsjechen spelen nagenoeg zeker een verloren spel. Zij proheeren weliswaar hun spelsysteem le veranderen door meer op de vleugels te gaan werken, doch het brengt hun geen succes. De middenliuie der Hollanders houdt hardnekkig vol en elke kans der gasten wordt hopeloos om hals gebracht. De rechtsbuiten der gasten lost eens een fraai schot, doch dc hal scheert do dcklat. Aan den anderen kant heeft Tap pech, als een fraai sohot evenzoo mooi, door Zeman vallende gestopt wordt. Als Massy dan een overtreding begaat even buiten het strafschopgebied weet v. d. Meulen op fraaie wijze door uitloopen het gevaar af te wenden. Elfring blijft, ondanks hij door den halfback Wolf uitstekend bewaakt wordt, de gevaarlijke man in de Holl. voorhoede cn als do tweede helft oen kwartier oud is, sjouwt hij alleen hardnekkig door om na Wolf ook Dolezak te passeeren, waar na hij Tap een schitterende gelegenheid geeft te scoren, waarvan deze dankbaar gebruik maakt. (60). Even later schijnt Dolezak geblesseerd en loopt hij achter do doellijn, waar een invaller klaar staat om ziju plaats in te nemen, zonder dien scheidsrechter te waarschuwen. Wo gelooven niet, dat deze er iets van gemerkt heeft, dat daar een omwisseling heeft plaats gehad. Het spel blijft vlug op en neer golven, doch de Tsjechen strijden zonder geluk want als eerst Smolka weer eens heeft naastgcschoten, mist Rolicek een haast opgelegde kans. Aau de andere zijdo trekt de Holl. aanval telkens weer ten aanval en Elfring blijkt onverzadigbaar. Weer rent hij als een pijl uit den boog naar voren en van do lijn zet hij prachtig voor, waar Geh- ring toestormt uit het middenvold, ter wijl Burger van rechts komt toegesneld. Do Tilburgenaar stopt op het beslissendo moment plotseling zijn vaart en plaatst met een kalm schot buiten bereik van den keeper in het doel (7—0). Er is dan nog ongeveer een kwartier to spelen, maar nog vinden de Hollanders het niet ge noeg. Als na een nieuwe aanval het leer is corner gewerkt, wordt deze door Elfring genomen en een zestal meters voor doel geplaatst, waar d« Tsjechische achter hoede klaar staat om weg te werken. Massy ziet echter een kleino kans. Hij ijlt naar voren en met een vinnigen kop bal, die succes heeft, zet hij de kroon op zijn schitterend werk van heel den mid dag (80). Een ongelooflijk cijfer en op nieuw laait het applaus der toeschou wers op, want al is hot voor de Tsjechen om moedeloos to worden, dit doelpunt was het fraaiste van dc acht. Toch geven do Tsjechen den moed niet op, maar het moet hoofdzakelijk van Smolka komen, die alleen echter geen kans liccft. Even kwam hij nog in duel mot v. d. Meulen, doch deze gaf hem 'goen kans en werkte den bal prachtig weg. Weer komen do Tsjechen terug. Jan- huher sjouwt stevig door en passeert Krom, die wat ver is opgedrongen. Denis tracht nog te redden, doch de Tsjech lost een schot langs den grond en liet v. d. Meulen zoo voor de eerslo en eenigo Voor den wedstrijd. Een onverwachte verrassing bij den internationalen kamp tusschen Nederland en Tsjecho Slowakije was het heerlijke buitengewoon zachta lenteweer. Echt weer om een voetbalwedstrijd.... tc zien. Er is heel wat to doen geweest alvo rens deze landenwedstrijd tot stand kwam en dit teekende zich wel het best af ia do onverschilligheid van het voetbalpu bliek. Do Tjsechen waren onbekende tegen standers en men had geen hoogo ver wachtingen van hun kunnen. Dat was duidelijk merkbaar bij den wedstrijd. De duizenden voetbalenthousiasten, die anders voor eiken kamp onmiddellijk warm loopen namen een afwachtende houding aan en zoo waren er dan ook nog tot 's morgens voor den wedstrijd nog genoeg kaarten verkrijgbaar. Het mooie weer heeft de financieelo zijde van dezen wedstrijd goed gemaakt. We zijn er zeker van, dat bij regenach tig weer deze wedstrijd wel niet een strop geworden zou zijn, doch do op brengst zou beduidend minder zijn ge weest. Nu liep het storm aan de loket ten van het Stadion en in dichte drom men toog men weer naar den Amstol- veenschen weg. Propvolle trams en auto's voerden do menschen aan en zoo vulde zich tegen drieën het altijd indrukwek kende Stadion weer. Er waren slechts hier en daar eenige gapingen op do tri bunes, doch omstreeks 30.000 menschen zijn er wel weer geweest. Binnen do muren, waarop do vlaggen als vanouds weer wapperden, ging het er vroolijk toe, eenvoudig alleen reeds daarom, omdat allo menschen blij waren met het kostelijke weertje. Overal, niet het minst bij de directie kamer, bij ontvangst van spelers en ge- noodigden, hetzelfde drukko leventje van altijd. Te even drie uur kwamen de gasten tusschen de haag van Blauw Wit-junio- res het veld op. De A'damsche post har monie speelde het Tsjechische volkslied, fotografen deden hun werk en dan volg den de Oranjemannen terwijl do muziek het „Wilhelmus'' deed schallen. De gebruikelijke plichtplegingen volg den weer en men maakte zich gereed voor den wedstrijd. Do Tsjechische aanvoerder won don toss en koos de zon in den rug, waarna de ploegen zich opstelden. Bij de Oranje mannen ontbrak van Kol, wiens plaats werd ingenomen door den R. G. H.-er Krom. De Tsjechen hadden vier inval lers, zoodat de opstelling als volgt was: N oderland. v. d. Meulen Denis Krom Verleg h Massy Schel tors Elfring Smeets Tap Gehring Weber Scheidsrechter dr. Bauwens. Rolicek Janhuber Lastovicka Novak Smolka Wolf Sroboda Papp Dolezak Burger Machurt Tsjecho Slowakije. Te 3.10 uur trapt Tap voor Holland af. De Tsjechische halflinie .sluit dezen eersten aanval, om haar voorhoede aan het werk te zetten. Vinnig trekt zij er van door met uiterst kort spel, doch Denis breekt dezen aanval en zendt het leer retour, dat door treuzelen van Tap corner gewerkt wordt. Goed genomen, haalt Massy het leer fraai om, doch do hal belandt naast liet doel. Dan volgen aan weerszijden enkele goede aanvallen, waarbij de keepers han delend moeten optreden, hcjtgeen hun goed afgaat. Toch denken we v. d. Meu len gepasseerd te zien, als de Tsjechen gevaarlijk dicht bij het Holl. doel komen, doch v. d. Meulen weet den bal bij een vinnig schot met den voet te sloppen. De partijen wegen goed tegen elkaar op, al zijn de Tsjechen in het veld door hun kort samenspel dikwijls do meerde ren. Langzamerhand raken de Hollanders meer ingespeeld en door de groote acti viteit der vleugelspelers krijgt do Tsje chische verdediging het meermalen hard to verantwoorden. Tap blijft echter vrij ongevaarlijk, daar hij onbenullig staat te schutteren. Uit oen keurigon combinatie-aanval van Smeets en Elfring zet deze laatste fraai voor en Gehring schiet ineens hard in. Keeper Machurt slaat den bal hard in de hoogte, echter in het net en zoo ont staat na een tiental minuten het eerste doelpunt (10). Dit onverwachte succes moedigt de Hollanders aan en na den rechtervleugel komt thans ook de HolL linkervleugel in actie, waar Weber uitblinkt door zijn tactisch vlug spel en zijn mooie voorzet ten. Bij een dezer stopt de keeper den hal juist aan den buitenkant van de doelpaal onvoldoende en hot leer gaat corner. Uit een goed door Verlegh doorgevoerden bal schiet Tap rakelings over. In het middenveld komen Smeets en Massy dan even met elkaar in botsing, doch heiden staan spoedig weer cn het spel wordt voortgezet, t Even brengt Verlegh een angstig mo ment voor het Holl. doel als hij den hal hoog omhaalt, waardoor een corner ont staat. Hieruit wordt door Janhuber me ters achter het doel geschoten. De Tsjechon blijven echter gevaarlijk, maar zij loopen herhaaldelijk in den bui- tenspelval. Dan beproeven zij het wat ver der en Lastovicka lost een keihard schot, dat v. d. Meulen evenwel fraai stopt. Dan gaat Elfring er weer alleen van maal visschen. Hot langverbeide en zeker wolverdiendo tegonpunt (81). Eon oor- verdoovend gejuich brak van alle ran gen los om dit, weliswaar late, succes der Tsjechen, door laai volhouden vor kregen. Er blijven dan nog slechts weinige mi nuten te spelen, maar do aanvallen hiel den aan. Algemoen dacht men hol ne- gendo punt voor Holland te noteeren, toen Gehring oen keihard schot langs den grond loste, doch do bal ging juist langs den buitenkant der doelpaal. Nog oen kloino kans voor don Tsjechisch on midvoor, doch do hal gaat naast en zoo kwam het einde met oen grooto Holland- sche overwiuuing. Hoe er gespeeld is. Als we oen beschouwing over spel on spelers moeten schrijveD, kunnen wo zeggen, dat wo tevreden zijn, maar ook... niot voldaan. Tevreden zijn wo over het verkregen resultaat, dat ongetwijfeld na hard wer ken is verkregen en voor de Holl. ploeg dan ook zeker oen voldoening mag we zen. 't Was jammer, dat de wedstrijd tegen do Tsjechen niet dio bekoring gehad heeft, die men aanvankelijk meende, dat hij zou krijgen. Do gaston toch, onbeken den aLs zij voor ieder der toeschouwers bijna waren, opendon den wedstrijd niet een verrassend vlug spel, dat kort gehou den, fnuikend werkte op de Hollaudsche ploeg. Men kon het zoo goed zien, dat do Oranjemannen het systeem der gasten niet kenden, hijgevolg ook niet konden volgen. Toen zij zich echter even inge werkt hadden, was het overwicht der Tsjechen gedaan en het feit, dat dezen het systeem der Hollanders niet vlug genoeg in zich konden opnemen, deed liun den wedstrijd verliezen. Van den eenon kant dus oen voorhoede, wier short passing-methode niet tot een goed einde gebracht kon worden, van den anderen kant een achterhoede, die het open aan- valsspel harer tejenstanders niet onder den knie kon krijgen. 't Was te voorzien, dat de Tsjechen onder die omstandigheden niet konden winnen cn zoo werd de wedstrijd feite lijk een teleurstelling, die ran do sterkte der Hollandsche ploeg wel een onjuist beeld geeft. Do Oranjeploeg zal voor zichzelf dan ook wel weten, dat het op 1 Mei togen België een heel andere wedstrijd zal wor den. Daar zijn wo ook van overtuigd cn daarom schreven we hierboven in don kop, dat de wedstrijd tegen België oen krachtmeter kan worden van de werko- lijko sterkte der Hollandsche ploeg. Eerst dan kan men zien, (aangenomen natuur lijk, dat België eon zoo sterk mogelijk elftal stuurt), of de Oranjeploeg eindelijk oen goeden vorm hoeft. Zeker waren er factoren, dio doen ho pen, dat zulks het geval is, doch er zijn ook nog wel schaduwzijden, voorname lijk in de voorhoode. En zoo kooien wo vanzelf tot do beoordeeling der spelers Van do voorboedo kunnen wo do beide vleugelspelers met eere noemen. Speciaal Elfring heeft prachtig werk gedaan. Hij was wel de bes to van het veld, maar ook zijn overbuur Weber heeft zich zijn plaats waardig getoond. Van het binnen- trio kan zulks allerminst gezegd wor den. Tap kan ons nog steeds niet beko ren. Hij speelt tc laksch en er gaat be houdens enkele oogenblikkon te weinig kracht van hom uit, doch als hij weer eens ideo heeft, kan hij goede dingen doen. Smeets en Gehring vielen niot mee. Zonder bepaald foutieve dingen te doen zagen wo ook geen bijzonders van hen. In de middenlinie was Massy de uit blinker. Taai en vasthoudend als hij is, doet hij veel denken aan Lefèvre, waarhij zijn koppen speciaal opvalt. Verlegh speelde eveneens oen goeden wedstrijd, terwijl Schetlers wel niet slecht was, maar toch ook geen opvallendon indruk maakte. Denis speelde in de achlerkoedo zijn 40sten internationalen wedstrijd en met ecro. Hij had het niet bepaald moeilijk, maar we zagen hem ook geen enkele fout maken, terwijl zijn opdringen en op brengen van den hal don ras-voetballer nog steeds verraadt. Hij kan nog lang mee. Krom viel op do linksbackplaats niet tegen, doch zijn stijl is stukken min der dan die van Denis. Zijn ver opdrin gen op critieke oogenblikiken leverde nogal eens gevaar op. Van der Meulen ten slotte in hot doel deed zijn werk weer als altijd. Het publiek heeft eon ongekend vertrouwen in hem, dat hij niet beschaamt. Over het Tsjechische spel en de spe lers behoeven wo na hetgeen wo hierbo ven reeds schrcvon, weinig meer te zeg gen Terwijl haar voorhoede geen succes had tegen hot stuggo Holl. bockstel, kon do eigen verdediging geen vat krijgen op het open spel van do Holl. voorhoede Daaruit is het te verklaren, dat er zoo veel doelpunton kwamen. Nog slechts één bemerking. Laat men nu niet denken, dat Holland zich na do reeks van nederlagen eindelijk heeft her steld. De wedstrijd tegen do Belgen op 1 Mei in A'dara zal zulks kunnen doen DIOC. HAARL. BOND. S. J. C. I—G. D. A. I 4—5. Na een flinke rustperiode i3 gisteren S.J.C. I weder eens te velde getrokken. De door haar georganiseerde Nederlaag wedstrijden zijn gisteren begonnen met een wedstrijd tegen het zeer sterke G.D A I uit l/oosduinen, een wedstrijd welke op zeer hoog peil stond cn vele momen ten opleverden. Wel is niet door S.J.C. gewonnen, dooli do overwinning, welke deze slerko Federatie-ploeg op haar be haalde is mager, daar dezo kwam uit een penalty cn een gelijk spel had o. i. do verhouding heter weergeven. Zooals ge woonlijk was van dezen dag iets extra aantrekkelijk gemaakt voor de sportlief- INGEZONDEN ME0EDEELIN6 Kinder-Confectie tl Jongedameshoed in ge- p méleerd stroo- en lint- frj garneering 9 Zijden Kinderhoed rond model doorgestikte rand k in 6 fijne tinten I Mouseline Kinderjurk in 't k nieuwe Pull-Overdessln m. breede ceintuur en zijden tresgarneering, leeftijd 6 jaar stijging per maat met Kindermantel in lichte wollen zomerstof met Jiebord. kraag on zakken ee leeftijd 2 Jaar Vrij entrée - Vrij entrée HAARLEMMERSTRAAT 130-136 hebbers, door do medewerking van lie* Fanfarecorps „Excelsior." Ouder een vroolijk marschje begaf m**-» zich dan ook te kwart voor twee van*' het Juvenaatsgebouw in optocht naar het Sportpark, waar zooals gewoonlijk veel belangstelling was. Terwijl do spelers zich voor den wedstrijd klaar maakten bood de Fanfare op hot veld eon wolkomo afwisseling door eenige goed uitgevoerdo muzieknummors. To precies half drio laat scheidsrechter Havcrkorn tossen waarbij de S.J.C-aan- voerder de keus krijgt en vóór zon cn wind verkiest te spelen, zoodat do gasten het spel inzetten, waarbij zij direct op verkenning uittrekken. Echter weet do nieuwe S.J.C.-back goed in to gnjpen en hij zendt retour. Do bal wordt via den rechtschen wing vlug opgevoerd en liet goodo schot hieruit moet do gastenkeeper corner werken De S.J.C.-voorhoede bleek in goeden vorm te zijn, daar direct hier op de gastenkeeper nog twee maal ten koso van een corner moet redden en 2ijn doel zoodoende schoon wist to houden. Do gasten lieten zich echter ook niet onbetuigd, daar zij zich spoedig los wis ten te werken, hun linksbuiten zet scherp voor, waarbij de keeper vallend stopt doch do bal raakt buiten zijn berc.k waarvan de midvoor der gasten dank baar profiteert en kalmpjes het leidende punt inzet (01). Verschillende aanvallen aan weerszijden worden ondernomen cn uit oen goed genomen corner weet S.J G. gelijk te maken (11). Dc thuisclub komt direct weer terug en tweemaal zien wij don gastenkeeper zeer gelukkig red den en bij het derde schot, dat doel trof fluit do scheidsrechter voor buitenspel. Dan komen do gasten wodcr in het of fensief, doch S.J.C.goed gesteund door hun aanvoerder houdt goed stand Eenigo corners voor de gasten loveren niets op liet spel gaat nu in een snel tempo en brengt de thuisclub iets in de meerder heid met het gevolg, dat als Rictmcijer den bal vlug opbrengt en voorzet do bal gemakkelijk ingeloopon wordt (21). Do eerste helft is dan spoedig verstreken Na rust ontwikkelt zich direct weer een vlug spel cn beurtelings vallen beide ploegen aan, waarbij du gasten een go- lukjo krijgen als oen S.J.G.-back hot lo- der in zijn eigen doel werkt (22). Deze fout wordt echtor spoedig hersteld als Rietmoijer er 32 van maakt. Nadien treedt echter een kleino inzinking in bij do thuisclub. Bij een gastonaauval wordt in liet beruchte gebied i>onally gemaakt, welke keihard den buitenkant dor paal scheerde. De gaston dringen steeds meer op en uit een scrimmage welen zij on houdbaar voor den keeper weer gelijk to maken (33). Hot is of do thuisclub eenigsziDs haar zelfvertrouwen kwijt is. Een klein vergrijp in het strafschopgeb cd wordt met een penalty (to zwaar) ge straft, welke keihard in do touwen ver dwijnt (34). Hierna weet S.J.C. zich weer los te werken en zij beproeft don keeper met een drietal goede schoten snol op elkander, doch dezo geeft geen pardon. Het evenwicht in het spel is nu gehoel hersteld, doch de voordeden blij ven aan do gastenzijdc. ALs zij vlug door breken zien wij Holst goed redden ech ter ton koslo van een corner. Dezo wordt na oenig heen en weer gotrap hard door hen ingoschoten (35). Do thuisclub is echter geenszins ontmoedigd en valt weer flink aan en nis do ka sten keep er een aanval niet voldoende kan wegwer ken, geeft "Wynand hem het nakijken (4—5). Na nog eenige S.J.C.-aanvallen doorstaan to hebben komt het einde met een direct niet eervolle overwinning van 54 voor de gaston. De voorwedstrijd S. J. G. IIII. G. Z. (Het Goede Zaad) uit Noordwijkcrhout, kon, daar de bezoekers niet opkwamen, niet plaAts Yindcn. R. K. V. V. „Tcijlingen". Door do buitengewone drukte in dezo streek was liet voor de bezoekende club „Geler" ait Rotterdam niet mogelijk op het aangegeven uur present lo zijn Trams en Autobussen waren niet voldoende om het uit allo oorden bloomkijkende publiek re gelmatig te vervoeren. Oorzaak daarvan was, dat do wedstrijd Tcijlingen IIGeler II inplaats van 12.30 plusminus kwart voor drio aanving. Of de Rotterdammers plcizicr van hun reis naar Sasscnbeirn gehad hebben be twijfelen we, want, hadden zij tijdens hun reis pech, dit werd op het voetbalveld niet goed gemaakt. Ilct was al dadolijk te zien, dat Tcijlingen II belust was op een over winning, dio zij dan ook welverdiend uit het strijdperk heeft behaald. In een span* nenden kamp bleef zij met 2—1 dc meer-

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 21