1 INGEZONDEN MEOEDEELING INGEZONDEN MEDEOEELING L.F.C.-VITESSE Branden. Te Waterlandkerkje is door onbekende oorzaak de schuur van den landarbeider C B. geheel afgebrand. Behalve gereed schappen en twee rijwielen, werden eeni- gc kippen en konijnen een prooi der vlam men. Te ongeveer elf uur gisteravond is op de uitgebreide houtopslagplaats van do Staatsmijn Wilhelmina te Terwinselen brand uitgebroken. De brandweer der mijn en de reddingsbrigade, benevens de brandweer der gemeente Kerkrade. be strijden het fel woedende vuur Er is geen gevaar voor de eigenlijke mijngebouwen, wanneer men het vuur tot de plaats waar het thans woedt, weet te beperken. Om 12 uur was men den brand nog niet meester. Een candidaat-raadslid aangehouden. De politie van het bureau Bergsingel te Rotterdam heeft den 30-jarigen L. F. V verdacht van verduistering van een vermenigvuldigings-machine ten nadeele van den meubeltransporteur N. v. H. Deze Vde ex-wonderdokter, houder van een rechtskundig adviesbureau en candidaat- raadslid is, had deze machine ter leen ge had om propaganda-geschriften te kun nen maken voor een fascistische partij. Een fantast? Do politie te Zeist heeft druk werk met het onderzoek naar de waarheid van een sterk fantastische aangifte van een 15- jarigon fabrieksjongen, die onderweg van Wijk bij Duurstede naar de fabriek te Zeist door twee mannen in een auto zou zijn weggevoerd in de richting Amersfoort In Driebergen Werd de jongen opgepakt, waar zijn fiets achter tegen de auto zou zijn gebonden. Onderweg werd hem een touw om den nek gesnoerd, waarna hij zich bewusteloos hield en kans zag te ont snappen, toen zijn bewaker bij den be stuurder was gaan zitten en de auto nabij Amersfoort langzaam reed. De jongen ■wist het rijwiel los te rukken en trapte uit alle macht naar zijn tante te Zeist, die verklaarde, dat hij met blauw gelaat, het touw nog om den nek arriveerde. De jongen zei een regenjas en zijn rijwiel- plaatje te missen. Het uitgebreid onder zoek ook te Driebergen en Wijk bij Duur stede leverdo niets op, zoodat sterk aan pure fantasie wordt gedacht, al houdt-de jongen, die al eens voorwaardelijk word veroordeeld, zijn relaas woord voor woord vol. BuStenS, Berichten ONGELUKKEN DE OVERSTROOMING IN HET MISSISSIPPI-GEBIED. Honderdduizend vluchtelingen. „De grootste watersnood sinds den zondvloed", aldus noemt men thans reeds in Amerika de geweldige overstroomin gen waardoor acht staten langs den Mis- sissippi-stroom worden geteisterd. Ander half millioen Hectaren grond staan on der water, het aantal vluchtelingen wordt op honderdduizend geschat en dan vreest men dat liet ergste nog komen moet, want de regens houden steeds aan en de zij rivieren van de Mississippi stuwen hun golven in steeds grooter massa's naar den hoofdstroom. Tal van vluchtelingenkam pen werden door nieuwo dijkbreuken door het water overvallen; mazelen, kroop en bof zijn in de kampen uitge broken en hebben door de geleden ontbe ringen reeds een vijftigtal slachtoffers on der de kinderen gemaakt. Vliegers die over het terrein van de overstroomingen vlogen, rapporteeren dat zij op alle hoogten en in de boomen hon derden door 't water afgesloten menschen hebben gezien, do handen uitstrekkend om hulp. Nooit wellicht zal men precies we ten, hoeveel personen in de overstroo ming zijn omgekomen, maar hun aantal beloopt zeker, nu het reddingswerk pas is ingezet, reeds meerdere tienlallen. Orkaan in Britsch-lndië. To Kushtia in Bengalen heeft een kort stondige doch geweldige orkaan een groot aantal huizen tegen den grond geslagen. Verschillende kustbooten met do beman ning zijn verloren gerapporteerd, evenals een passagiersvaartuig met 43 opvaren den. EEN BERUCHT ROOVER. 20 moorden en 200 roofovervallen. De krijgsraad te Mitau (Lettland) heeft na een proces van tweo weken, een berucht roover, den jeugdigen Ans Kaupen, even als zijn handlanger en makker Pebalga tot den strop veroordeeld. Zes jaar lang heeft Kaupen, zoo vertelt de „Vorwarts", de straatwegen onveilig gemaakt. Hij heeft ongeveer 20 moorden op zijn geweien, terwijl hij een 200-tal overvallen en plunderingen op zijn naam heeft slaan. Rustig heeft hij enkelo jaren geleden een onschuldige ter dood laten brengen voor een moord, dien hij gedaan had: en andere onschuldige is voor hem Kot "fevonslango gevangonisstraf veroor deeld. Kaupen is als zoon van een boer in de omgeving van Mitau geboren. Hij had niet veel lust in den landbouw en leerde het behangersvak. Bij het uitbreken van den wereldoorlog was hij 19 jaar. In liet Rus sische leger nam hij aan verschillende groote slagen deel en streed later gedu rende den burgeroorlog in het Roodo le ger. In zijn land teruggekeerd deserteer de hij uit het Lettische leger. In '20 begon zijn leven van struikroover. In lompen ge huld, met revolver en geweer gewapend, een masker voor het gezicht, overviel hij reizigers, die hij uitplunderde. Had hij genoeg „verdiend" op deze wijze, dan trok hij naar Riga, waar hij, keurig in avond toilet gekleed, uitging en als grand seig neur zijn buit verbraste. Dit leventje duurde ongeveer drie jaar, tot hij rustig ging werken bij zijn vroege- klaard had: „Ik heb den kolonel neerge schoten. Ik ben volkomen bij mijn ver stand en besef wat ik heb gedaan. Ik be treur den last, dien ik u bezorg, maar zij zullen mij hier niet lang houden, daar het een civiele zaak betreft. Sinds onze aan komst te Gibraltar heeft de commandant alle gedachten van weerbaarheid laten va ren en het is beter, dat één man sterft, dan dat 't heele regiment te niet gaat. Ik heb de zaak verknoeid. Mijn eerse schot miste en pas de tweede kogel, dien ik voor mijzelf bestemd had, heeft hem getroffen." Luitenant Doyle, die later den dader in bewaring nam, had hem gevraagd: „Waar INGEZONDEN MEOEDEELING Groningen 100.000!!! Wéér een toekomstige Hebrides - Roukcr. ren behangerspatroon, om slechts nu en dan voor een dag of tien spoorloos te ver dwijnen; in die dagen werden op de straatwegen de reizigers op klaarlichten dag door een woestuitzienden roover aan gehouden en onder bedreiging met een re volver uitgeplunderd Weigerde iemand zich naar zijn eischcn te voegen, dan schoot de roover onmiddellijk. Zelfs auto's werden door den bandiet aangehouden, waarna hetzelfde tafereel zich herhaalde. Tot de brutaalste staaltjes van de „faits et gestes" van Kaupen behoorde de aan houding van een trein, waarvan hij den machinist neerschoot; den passagiers wer den de passen afgenomen, terwijl hij a'le tasschen en koffertjes doorzocht, den post wagen plunderde en daarna een goed heenkomen te zoeken Bij een van zijn overvallen dwong hij een politiebeambte hem vijf uur lang te helpen plunderen. Maandenlang werkte hij op deze wijze zonder dat het de politie gelukte hem in banden te krijgen. Kreeg zij hem in hot vizier, dan schoot Kaupen altijd het eerst en wist hij tenslotte ongedeerd te ontko men. Herhaaldelijk was hij verloofd. Zijn uit verkoren» kreeg steeds de prachtigste ge schenken; was 't geld op, dant trok hij er maar weer op uit. Zoo besloot hij bijv. een keer den sneltrein BerlijnRiga in de lucht te laten vliegen: zijn meisje had n.l. 15000 roebel noodig. De aanslag mis lukte, maar Kaupen doodde een wissel wachter en plunderde zijn slachtoffer uit. Gewoonlijk toog hij er alleen op uit; slechts in enkele gevallen werkte hij samen met zijn helper Pebalga. Met dezen roof de hij o.a. twee hofsteden leeg, bij welke gelegenheid zij samen acht menschen om brachten. Zijn geliefkoosde lectuur was, zoo heeft Kaupen in zijn verhoor verteld, de detec tiveroman met Sherlock Holmes dweep te hij. 's Mans houding voor zijn rechters was in overeenstemming met zijn daden: bru taal, overmoedig, zelfbewust. Tot bij het einde van zijn prooes een ontzettende angst hem plotseling klein maakte. HET BLOEDBAD IN DEN MEXICAAN- SCHEN TREIN. Uit Mexico wordt gemeld: Afschuwe lijke scènes hebben plaats gehad bij de aankomst van den trein, die de overleven den van het bloedbad bij Limon aan bracht. Verscheidene personen zijn krank zinnig geworden door de ondergane kwel lingen. Een twintigtal jonge kinderen zijn door de bandieten meedoogenloos ver moord. talrijke gewonden lijden hevig door de bekomen brandwonden. Moord op een kolonel te Gibraltar. Verklaringen van den moordenaar. Onlangs werd melding gemaakt van een raadselachtigen moord, te Gibraltar door een zekeren luitenant Duffield ge pleegd op een kolonel, Fitzgerald. De moord had plaats in de kamer van den kolonel zonder dat een derde daarbij te genwoordig was en toen op het schieten een andere officier, luitenant Aldridge, de kamer binnensnelde, was het eenige wat de stervende kolonel uitbracht, terwijl hij met zijn hand in de richting van luite nant Duffield wees: „St?l hem in arrest, hij heeft op mij geschoten." Omtrent de reden van den moord tastte men volkomen in het duister, daar er niet de minsto aan leiding voor bestond. Thans echter heeft het verhoor, aan eenige getuigen en den moordenaar zelf afgenomen, eenige ophel dering in deze zaak gbracht. Luitenant Aldridge deelde mee, dat lui tenant Duffield hem het volgende ver om ter wereld heb je deze ehendige daad bedreven?" Hierop antwoordde de da der: „Weet je dan niet, dat sinds ons ba taljon Jersey verlaten heeft de oefening naar den bliksem is gegaan? Wij doen niets meer dan pralen en pronken. De troep en alles werd bedorven, alleen omdat die kerel een wit voetje wil halen. Ik be sloot er daarom een eind aan te maken." Luitenant Doyle zei: „Je handelde zeker in een plotselinge opwelling?" De dader antwoordde echter: „Neen, ik heb er de laatste twee dagen steeds over nagedacht en eindelijk bos'oten, dat het vanochtend gebeuren moest. Het is alles voorbeschikt. Zoo hij sterven moest, moest ik de dader zijn. Het was mij voorspeld, dat ik een moord zou begaan. Het staat in de lijnen van mijn hand." De dcktorcnbelager. Weer 400 M verdiend. De 17-jarige Willi Hinze, (de uit een opvoedingsgesticht ontvluchte jongen die in Berlijn specia'iteit is in het oplich ten van doktoren zooals wij verleden weck mededeelden) is weer op bet oorlogspad. Na zijn arrestatie in een bioscoop, welko zou uitloopcn op een terugzending naar het gesticht, heeft hij de plaat welen te poetsen en heeft hij do onbeschaamdheid gehad, dadelijk zijn oude „vak" weer op te vatten. Niettegenstaande alle waarschu wingen in do pers voor den „bonten hond" is het hem gelukt met de feestdagen weer een 400 M te „verdienen" door aanwen ding van steeds denzelfden truc. Bij twee advocaten haalde hij een strop. Bij de recherche zijn alle hens aan dek, maar tot dusver vergeefs. Roofoverval in Brazilië. Op den avond van Goeden Vrijdag heb ben 200 gewapende lieden de plaats Mon tenegro in den Braziliaanscben staat Pa ra bezet. Zij doodden verscheidene inwo ners en namen het geheele stadsbestuur gevangen Vernomen wordt, dat zij het plan hebben deze autoriteiten te execu- teeren. Er zijn in allerijl troepen gezon den om de rebellen uit te roeien. Papierfabriek afgebrand. Gisternacht is te Herman-Mestec in Moravië een groote papierfabriek welke aan een duizendtal arbeiders werk ver schafte een prooi der vlammen geworden. De schade wordt op 5 a 6 millioen kro nen- geschat. Kazernebrand. In een voormalige Duitsche jagerkazer ne te Trier, welke de Franscho bezetting in beslag heeft genomen, brak door tot dusver onbekende oorzaak brand uit. Het dak van den stal en de voorraden in dat gebouw werden een prooi der vlammen. Ofschoon de paarden gered konden wor den is de schade aanzienlijk. Opgravingen in hef Augusteo. Men schrijft uit Rome aan de „Msbd.": De fascistische regeering betoont, zoa- als reeds meermalen gemeld is, grooten ijver voor het behoud en herstel van ar cheologische monumenten. Tusschen Corso Umberlo en Via Ri- petta ligt een groot gebouw dat door kei zer Augustus is opgericht als begraaf plaats voor zich en zijn familie. In den loop der tijden is dat enorme gebouw door allerlei constructies geheel misvormd. Men heeft thans onder het tegenwoordige ge bouw dat nog steeds den naam draagt van Augusteo, maar gemeentelijke concertzaal is, opgravingen laten doen tot 11 Meter diepte, die lot interessante ouhullingon hebben geleid. Vooreerst heeft men te ruggevonden hoe de oorspronkelijke con structie geweest is, n.l. een ronde cel in 't midden voor het graf van Augustus zelf, waaraan aansluitend de nissen wa ren voor de asch-vuren der familieleden. Hier zijn ook begraven geweest de kei zers Tiberius, Claudius Germanicus, Agrip pina, Marcellus en andere prinsen van de familia Julia. Helaas is alles grootendeels verwoest en weggeroofd, wat voor de geschiedenis in teressant kon zijn Alle leden van een gezin naar hef kloosfer. Zekere professor Bernhard Barth, een Zuid-Duitsche geleerde, gaat zijn noviciaat beginnen bij de paters Capucijnen te He- mersbach in het groothertogdom Baden. Zijn vrouw heeft den sluier aangenomen bij de zusters Franciscanessen te Aken. Hun drie kinderen waren reeds tot den geestelijken stand overgegaan: een zoon is bij de paters Benedictijnen te Maria- Laach, terwijl van de beide dochters de oudste behoort tot de congregatie van de „soeurs de la Doctrine Chrétienne" te Straatsburg, de jongste is in het klooster der zusters Benedictijnen te Ebingen bij Rüdesheim. De petroleumrijkdommen bij de Kaspische Zee. Naar uit Bakoe wordt gemeld, blijkt thans, dat de petroleumvelden van Trans- kaspië,. het gebied van Russisch-Azië ten Oosten van de Kaspische Zee, zoo groote olievoorraden bevatten, dat Siberië bin nenkort geheel onafhankelijk zal zijn van de opbrengst der olievelden bij Bakoe, zoo dat deze geheel voor den afzet in Europa bschikbaar zal zijn. Er ligt een hulp-pijp leiding tusschen Batoem en Bakoe. Pola Negri. Pola Negri, de filmster, van wie werd verteld, dat zij met Rudolf Valentino ge- engageerd is geweest, heeft zich te New- York op de „Aquitania" ingescheept voor Frankrijk, waar zij op 14 Mei te Parijs in het huwelijk zal treden met den Georgi- schen prins Sergius Divani. SPORT VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND. R. K. Sportvereeniging A. V. V. Ind.en het weer zich goed houdt, zullen er Zondag op het A. V. V.-terrein aan de Willibrordusstraat wederom een tweetal Competitiewedstrijden gespeeld worden. Het 2e elftal ontvangt te 2.30 uur Blauw Zwart II uit "Wassenaar. Het is thans de 4e maal, dat dit elftal naar Leidschendam komt. Telkenmale werd door niet-opkomen van den scheidsrech ter of door andero omstandigheden de wedstrijd uitgesteld, en we hopen nu maar, dat de wedstrijd eindelijk eens doorgang zal vinden. Over den wedstrijd kunnen we weinig zeggen en we zullen ons ook aan geen voorspelling wagen. Wel weten we, dat BI. Zwart een niet te onderschatten tegenstander is, daarom zal het. 2e elftal van het begin tot het einde flink dienen aan te pakken. Wan neer er wordt samengespeeld als in de vorige wedstrijden, is succes wel moge lijk. We rekenen er op, dat de 2e elftal- Iers allen hun best zullen doen en min stens één puntje thuis houden. Denkt er aan 2e elftallers, er d ent gewonnen te worden om op de le plaats te blijven. Het 3g elftal ontvangt te 4 uur S. D. S. H. Indertijd wc-rd van dit elftal met 31 verlorenf wanneer echter het 3e elftal goed samenspeelt en flink volhoudt, kan zeer zeker een gelijk spel bereikt worden. R.K.S.V.V.V.L. Zondag a.s. speelt V.V.L. I den laatsten competitiewedstrijd tegen O.V.V. II. Deze wedstrijd wercl reeds door V.V.L. verlo ren, dcc-h ongeldig verklaard en zal thans op het terren van V.V.L. worden overge speeld. Wanneer V.V.L. volledig uitkomt reke nen wo thans op een overwinning. Deze wedstrijd vangt aan om 2.30 uur. Het 2de elftal ontvangt om 1 uur Blauw- Zwart III. Dat zal een zware wedstrijd worden voor de junioren. LEIDSCHE VOETBALBOND. Wedsfrijdprr-Tamma voor a.s. Zondag. Allo voor a.s. Zondag 24 April vastge stelde "wedstrijden zijn uitgesteld. Opnieuw vastgesteld 1 o klasse. Norvicus IIU.V.S. II 12 uur P. v. d. Pot. Lugdmium IIIRaceël I 12 uur J. C. v. d. Berg. A.S.C. IllQuick II 10 uur P. de Boer. 3e Klasse. U.V.S. IVNorvicus III W. J. Lancel. Zondagmiddag - 2 uur Om den N.V.B.-Bekep Terrein: HAAGWEG. Prijzen 30 ct. Jongens 95 ct. 13726 LAWNTENNIS. Om de Davis Cup. Dc D e e n s c h e- p 1 o eg. De Deensehe tcnnisplocg, die in den Da- vis-Cup-wedstrijd tegen Holland zal uit komen, is als volgt samengesteld: Axel Petersen en Einar Ulrich voor de enkel spelen, Ulr'ich en Poul Henriksen voor het dubbelspel. Aanvoerder en reservespeler is O. Lindström. Het gekozen team is liet sterkste, dat dc Denen kunnen samenstellen. „Tel." Nederland—Amerika. De Nederl. Lawntennisbond deelt mede, dat het tenslotte toch nog gelukt is toe- stemming van den Amerikaanschen Lawn tennisbond te verkrijgen voor het spelen van een driedaagschen wedstrijd tegen Amerika. Als gevolg daarvan wordt niet alleen op 10 en 11 Mei, doch ook op 12 Mei een, wedstrijd gespeeld, waarschijnlijk geheel volgens Daviscup-systeem. WIELRENNEN. Leidsche Ren- cn Toerist-Vereeniging „Swiff." Morgen zal de derde wedstrijd gereden worden der competitie over 60 K.M. De Juniores rijden een wedstrijd over 15 K.M. van de competitie. De samenkomst van beide groepen is 9.30 uur aan het Noordeindsplein. Ver- tTek 9.40 uur. SCHERMEN. Haagsche Schërmbond. Gisteravond werd in Café Moderne te Den Haag een buitengewone algemeen» vergadering gehouden van den Haagschen Schermbond, ter bespreking van de reor ganisatievoorstellen, ingediend door liet nieuwe bestuur, dat vier weken geleden benoemd werd. De voorzitter, de heer A. T. Timmer, sprak de hoop uit dat de de batten een vruchtbaar resultaat zouden hebben. Voorlezing werd gedaan van een af schrift van het rapport der commissie van de Kon. Ned. Amateurs Schermbond, bestaande uit de hceren Aries, Kranen burg en Vigeveno, welke commissie door de K. N A. S. B. was benoemd om een onderzoek in te stellen naar de hande lingen van den H. S. Bdie geleid heb ben tot schorsing van dezen bond De commissie kwam in haar rapport tot de conclusie, dat de H. S. B. niet te kwader trouw is geweest en de schorsing opgeheven moet worden Ze adviseert liet bestuur van den K. N. A S. B., den H. S. B. weer als lid toe te laten. Een schrijven van de K. N. A S. B. vermeldde daarbij dat de conclusie van de commissie werd aanvaard. Zonder debat iverd dit voor kennisgeving aangenomen. Tot leden der technische commissie wei-den benoemd de hecren H van Pare ren, Ph. Schellevis, G. Sluyter, G. Schruers en A. M. Timmer. Na langduri ge besprekingen werd met 28 tegen 3 stemmen een voorstel aangenomen, dat alle bij den Bond aangesloten voreeni- gingen met al bare leden tevens lid van de K. N. A. S. B. moeten zijn. Vóór 15 Mei a.s. dienen alle aangesloten vorceni- gingen hun leden op te geven. Verschillende maatregelen ter ..wer king der financiën werden aangenomen. Hierdoor wordt het volgende mogelijk ge maakt: kampioenswedstrijden -op fleuret, degen en sabel; competitie op drie wapens voor bij den Bond aangesloten vcneni- gingen voor tweede klasse schermers; competitie op fleuret voor danxs, perso- neelo wedstrijden op drie wapens voor alle tweede klasse schermers met promo tie, naar de eerste klasse; hel deelnemen met twee équippes aan de competitie van de K. N. A S. B. en stedelijke ontmoetin gen b.v. tusschen den Haagschen cn den Amsterdamschen Schermbond Na rondvraag werd de ver-'r.'1 ge sloten. PAARDEN. Onderlinge wedstrijden der Z.H.J.V. De Z.H.J.V. heeft voor Zaterdag 7 Mei a.s. een gecomhinecrdcn wedstrijd uitge schreven, benevens een spr.ngconconrs. De eerste zal beslaan uit een eenvoudige dressuurproef, een uithoudingsproef en een daarbij beroorend springconcours. «BAKKTBEKlGH'fc AMSTERDAM 22 April Veiling. Groen ten. Aardappelen nieuwe 1.301.50 p. mandje, peulen f 1.20—1.45 p. K.G., Hol le ndsclie bloemkool 2028, idem II J 1318, Fansche uit St. Pol de Léon 2732 uit Angers f 2226, komkom mers, groen 2532, geel 30—33, Aardbeien 67 per 100 stuks, sla f 3 6, idem H 1 402 per 100 krop, spina zie f 8—17, Hollandsch witlof 2032, idem II 1012 per 100 K.G., peen f 25 31, rabarber 1017, raapstelen f 3 4 50, selderie 1215, Peterselie 4 7Kervel 45. radijs f 68.50 per 100 bos. Bloemen: Iladley 0.100.15, Gol- den Ophelia 0.050.09, Keizerin 0.05 0.09, Columdia 0.070 10, Sumburst 0.04—0.07, Cordcs 0.08—0.12, Mar cel Royer 0.070.11 per stuk. Seringen: Marie Legray 0.240.35, idem II 0.120.19, Spiith 0.16022 sneeuwballen 0.090.14 per tak. Tulpen: Copland 2.504.50, Barti- gon 34, Murillo f 23.50, Grisdelin 1.502.20, Baron de Latinay 3—4.50, Sanders 34, Calla's 1421, Holl. Anemonen 1.802.40, rood f 0.601, Am. Anjers f 810, Narcissen in diverse sooten 0.400.80 per 100 stuks, Lelies (Japansclie) 1720 per 100 kelk. La thyrus in diverse kleuren 3038 PCr 100 bos. Planten: Violen f 0.20—0.40, Pri mula's /a 0.250.40. Madeliefjes 0.25 0 40 per bakje, Azalea's J 1.403.Hor tensia's 0.702.Cineraria's 0 20 0 45. Tradescantia's 0.270.30. Primu la's 0.24—0.40, Colons 'f 0.30—0.45 per stuk. NIEUWKOOP 22 April Veiling Eieren. 6532 kippeneieren ƒ4.60-— 5.10, eendeneieren f 4.304.40. Handel flauw. LEIMUIDEN 21 April. Veiling Eieren 4149 kippeneieren 55.40, 763 eenden eieren 4.204.45, 14 krieloieren f 2.80 P 100. 200 sinaasappelen 19'-18 cent per 5 stuks, I 1 bloemkoolon 2122 ïh 2 tuks, 260 kroppen sla 22'^ cent, 7 jongö konijnen 3034 cent per stuk.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4