E(H II LEI. VILTH0EDEN ZELFBINDERS OVERHEMDEN SOKKEN Fa. WANNEE KENDER- Banketbakkerij VAN ALPHEN, usfgeo 8w- bekers PRERKA BJS 20 ets. p. stuk. iet, schadelijk voor de gemeente, liever i ij do plaatselijke Raiffeisenbank willen lijven, temeer daar deze bankinstelling per rente van liet kapitaal geeft dan de -nk van Nederl. Gemeenten. Spr. is nog gemeente bekend alwaar men zieli ik niet heeft gestoord -• n het verlangen nn Ged. Sta-ten en zou daarom zulks he ir in hoogste instantie willen zien be- ccht. Gelijke meening was do heer Nijs- n toegedaan. De vnorz. is heb volkomen ct den heer van der Hulst eens, doch in overweging willen geven om niet rerijld tegen de wenschen van Ged. Sta- n in te gaan, daar dit college in dit op- ilit zeer lastig is en men, wanneer men tegen in gaat, van de wal in de sloot akt, daar zij het ons dan niet gemak- dijk zvllen maken bij de kapitaalsbelcg- ng bij de begrootingen enz., zoodat wij tr slot zelf in het gedrang zullen komen do last ervan zullen ondervind n. Hier- werd dit voorstel z. h. st. aangenomen. Voorstel van B. en W. tot het aanbren- n van enkele redactioneele wijzigingen do verordening op het leggen van ka- ls en geleidingen, zulks naar aanleiding n enkele opmerkingen van Ged. Staten, heer Nijssen vraagt hoe of het moge- is wanneer deze verordening tot stand gekomen, dat do firma Speelman in ar bedrijf aan de Akervoorderlaan toch ctriciteit betrekt van de gemeente Lis- Na-dat de voorz. geantwoordt heeft, dat geschiedt met goedvinden van de Ste- ijke Lichtfabrieken te Leidt.i, werd dit nrstel zonder hoofdelijke stemming aan- ïomen. en W. stellen voor om den Prinsen- in onderhoud, beheer en eigendom fer te nemen o.m. op de navolgende voor arden: lo. de gemeente betaalt bij den jrdracht van den weg fl.—2o. de aan- ander» of belanghebbenden betalen aan gemeente een bedrag van f 1000.in is als vergoeding; 3o. de gemeente ?mt slechts in eigendom, beheer en on-' rhoud óver het verbeterd gedeelte van d Prinsenweg, zooals nader ter plaatse .aangeduid en waarbij er op gerekend jrdt, dat a. de haag voor het perceel van de Wed. crdegaal achteruit komt te staan in een ichte lijn met do andere hagen; b. de afscheiding voor het perceel van je N.V. L. Prins en Zonen op een sk loorbij de inrij teruggezet wordt om aan lien leant een recht doorloopendc lijn te lerkrijgen, zoodra de te veld staande bol- lewassen zijn gerooid. c. dat voor het perceel van den heer C. li. Prins voldoende grond beschikbaar ge leld wordt om den weg tot aan de brug ip 5 Meter breedte te kunnen krijgen.- Medegedeeld werd dat de ingelanden neb genoemde regeling accoord gaan. De teer van der Hulst zegt voorstander te ijn van goede wegen en vindt dezen weg jok aanmerkelijk verbeterd. Spr. vindt ichter de som van f 1000.te laag en zou lit bedrag op f 2000.willen brengen daar het z.i. wel gauw verbruikt zal zijn aan de materialen, welke de gemeente daar noodig zal hebben. Spr. heeft ook ge hooid dat B. en W. reeds al toezegging gedaan hadden dat wanneer er f 1000. bij elkaar was en de weg verbeterd, de gemeente deze wel zou overnemen. De heer Witteman vraagt of het de bedoeling is dat de hagen tot aan de brug achteruit worden gezet totdat de vereischte breedte 5 Meter is bereikt. De voorz. ant woordt toestemmend. De heer Van der Laan vraagt of de gronden, die door het verplaatsen van de hagen vrij komen in eigendom komen bij de gemeente. Spr. weet wel dat dit de bedoeling is, doch zou dit nog even willen vastleggen in het be sluit. om eventueele moeilijkheden bij la tere eigendomsovergang te voorkomen. De heer Eigenbrood vraagt waarom thans ook niet wordt overgegaan tot verbree ding van den weg tot over de aldaar lig gende brug. De voorz. antwoordt dat de gemeente als overheid zorg heeft te dra gen voor goede en breede vegen in het belang van het steeds meer toenemend verkeer en in het algemeen belang, en acht het daarom een taak van de gemeente om dezen weg in eigendom, beheer en onder houd over te nemen, temeer daar de aan gelanden en belanghebbenden dezen weg zoo grondig hebben onder handen geno men een een goede verbetering is tot stand gekomen. Spr. zegt dat enkel het gedeelte, hetwelk voor de brug ligt wordt overgenomen en niet hetgeen er over ligt, dus het verbeterde gedeelte. De heer Van der Laan vult aan dat wel tot overname ook van het gedeelte over de brug zou kuntien worden overgegaan, doch dan zul len de aangelanden en belanghebbenden met andere voorstellen moeten komen daar deze voorstellen, welke nu in ons be zit zijn, onaannemelijk zijn voor de ge meente. De heer Van den Hulst doet het voorstel om f2000.als vergoeding te eischen van belanghebbenden of aange landen, omdat het bedrag z.i. te laag is en de gemeente reeds te spoedig gelden aan dezen weg ten koste zal moeten leggen. Dit voorstel werd door den heer van der Voet gesteund. Do heer Nijssen kan zich met de zienswijze van den heer Van der Hust in het geheel niet vereenigen n is van gedachte dat de overname met als ver goeding een bedrag van f 1000.meer dan genoeg is. Spr. verwijst naar de overname van de Boekhorstlaan, waar slechts een bedrag van f500.voor geëischt is, ter wijl deze laan in slechteren 6taat verkeert dan den Prinsenweg. De heer Van der Hulst zegt, dat de Boekhorstlaan geen verkeersweg is en dus niet te vergelijken met den Prinsenweg, die wel een ver keersweg is. De heer Van der Laan wijst op den vroe- geren toestand van den weg, toen er vele gaten in zaten, de kanten afgebrokkeld waren enz. Reeds toen waren do onder handelingen gaande met het gemeentebe stuur. Eenigen tijd geleden heeft de raad B» en W. gemachtigd om de onderhande lingen met de aangeladen en belangheb benden te doen voortgaan. B. en W. heb ben toen a-ls ciscli gesteld de thans ge maakte verbeteringen en een bedrag in *ens als vergoeding voor deze overname geëischt buiten de genoemde voorwaarden van verplaatsen van afscheidingen. Het is daarom heel goed mogelijk dat ons Col lego het bedrag van flOOO.— reeds ge noemd heeft, doch dat wij toezeggingen hebben gedaan zonder de raad er mee in kennis te stellen, is niet juist. Spr. geeft den Raad in overweging om in liet belang van het verkeer en algemeen belang dezen weg over te nemen en geen hooger bedrag dan f 1000.te eischen, daar de aangelan den toch reeds buiten deze f 1000.— be langrijke financieele offers moeten heb ben brengen om de geëischte verbetering aan to brengen. De voorz. geeft den heer Van der Hulst in het belang van het verkeer en het alge meen belang, in overweging zijn voorstel om f 2000.als vergoeding te eischen, in te trekken, omdat dit wel een beetje onbil lijk is tegenover de aangelanden die zich moeite en kosten niet hebben gespaard. Nadat de heer Van der Hulst zijn voor stel hacl ingetrokken, wordt het voorstel van B. en W. zonder h. st. aangenomen. Aan de orde komt thans het voorstel van B. en W. tot verlaging van de Akervoor derlaan. De voorz. 1 dit voorstel toe. De heer Van der Voet kan met het voorstel van B. en W. instemmen doch is van meening dat deze verlaging niet zoo noodzakelijk is als wordt beweert. Spr. is van meening dat wanneer de verlaging tot stand is gebracht de afwatering niet "oed zal zijn. Ook is spr. er voor slechts te ver lagen tot aan de tweede bocht n.l. tot aan het perceel van den heer B. D. Kap- teijn. De heer Van der Laan toont aan dat deze verlaging wel in het belang van het vorkeer is en verwijst naar het reeds ver laagde gedeelte van dezen - g. De heer Van der Voet zegt dat wanneer er toch verbetering noodig is, men de scherpe bochten dan meteen maar weg moet nemen en stelt voor om daarvoor, als het eenigs- zins kan, gronden op te eischen. Met deze aanvulling wordt het besluit van B. en W. z. h. st. aangm.om.n. Alsnu kwam punt acht aan de orde, waarbij B. en W. advies uitbrachten op het verzoek van de familie van Kampen, betreffende do verpleging van Mej. H. v. Kampen in het. St. Bernardus'gesticht te Sassenheim. B. en W. adviseerden den Raad afwijzend op het verzoek te beschik ken. De heer Witteman kan zich niet met het standpunt van B. en W. vereengicn. Spr. vraagt of zij wel voldoende hebben geïnformeerd naar de gezinsloestandcn van deze familie. Ook spr. heeft hierna ge- informeerd en is en blijft van meening dat .de familie niet bij machte Is om wekelijks een bedrag van f 3.te betalen in de ver- pleegkosten, waarbij nog komt de kosten van Jdeeding enz. Gelijke meening is den heer Van der Voet toegedaan en zou het verzoek van de familie daarom ingewilligd zien. Wel weet spr., dat men een goedkoopere inrichting kan vinden, alwaar men de patiënt kan onderbrengen, doch deze is zoo ver ver wijderd; dat zij onmogelijk de kosten, kunnen etalen om haar nu en dan een bezoek te brengen. Spr. acht dit geval een uitzondering op den algemeènen regel en zal dan ook tegen het voorstel van B. en W. stemmen. De heer Van der Hulst is van meening dat de familie Van Kampen wel kan bij dragen in de kostten van verpleging. De heer Nijssen zegt, dat het armbe stuur na lang beraad besloten heeft om in de kosten van verpleging van Mej. van Kampen bij te dragen, als de familie ook iets bijdroeg. Wanneer de gemeente thans een bijdrage zal vcrleenen, zal zeer waar schijnlijk de bijdrage vanwege het arm bestuur worden ingetrokken, zoodat de gemeente dus geheel en al voor de verple ging zal moeten zorgen. De heer Van der Laan zegt dat de Wed. van Kampen reeds onderstand van het armbestuur ontving, zoodat het niet op den weg van de gemeente ligt om hierin ook nog' iets bij te dragen, temeer daar hij de familie Van Kampen best in staat acht om met elkaar een bijdrage van f 3.— per week te verleenen. De voorz. zegt, dat wanneer wij dit toe staan men aan geen eind Komt en acht het in het belang van de gemeente noodza kelijk om afwijzend te beschikken. De ge meente is niet geroepen om de taak van het armbestuur over te nenicn. Na enkele besprekingen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met 5 tegen 2 stemmen, die van den heer Van der Voet en Wit teman. Het voorstel van B. en W. om 'ct hef fingspercentage van de Gemeentelijke In komstenbelasting vast te stellen op 3lA procent, wordt, nadat de daarbij behoo- rende memorie van toelichting is voorge lezen onveranderd goedgekeurd. Het volgende puilt van de agenda, een pracadvies van B. en W. op heb verzoek schrift van den heer A. v. d. Nieuwendijk tegen het besluit van B. en W. tot weige ring van een gevraagde bouwvergunning, lokte een uitvoerige discussie uit. De heer Van der Voet vraagt of B. °n W. den grond waarop zij 't verzoekschrift ontvankelijk verklaren wil blijven hand haven. Spr. is van meening dat apellant niet geweten heeft dat hij binnen dertig dagen van de beslissing in °roep moest komen bij den raad en zou dan ook dit maal van den algemeenen regel willen af wijken en het beroep in behandeling wil len nemen. De heer Van der Hulst spreekt in den- zelfden geest. De voorz. zegt d-t men geen precedent moet gaan scheppen, staat men dit toe, ook andere zullen niet op den tijd van be roep gaan letten. Do heer Van der Voet blijft bij zijn .uee- ning dat dit een heel bijzonder geval is, daar do aannemer hem to laat geadvi seerd heeft om in beroep te gaan bij den Raad en verlangt dan ook hoofdelijke stemming. Het voorstel van B. en W. wordt verworpen met 5 tegen 2 stemmen. Voor stemden beide wethouders, de heeren Van der Laan en Boozen. Alsnu komt het beroepschrift in behan deling. De voorz. deelde mede. dat de ver- 1 gunning door B. en W. was geweigerd op In do gemeente Voorburg zijn in ondertrouw opgenomen een man van 70 en een vrouw van 90 jaar. (Courantenbericht). Boven dit zeer „lief" berichtje Door de bladen rondgestrooid Kan men wat een prachtig kopje Lezen: „Beter laat dan nooit!" 'k Protesteer; dat velen trouwen, Och dat staat een ieder vrij, Ook al is de jeugd van heden Er al als de kippen bij. „Beter laat dan nooit", 'k zou meenen Als men het aan mij eens vroeg Dat het eigenlijk moest wezen: Beter nooit, dan al zoo vroeg. Tusschon dit oud-jonge paartje, Nu al honderd zestig jaar, Biocide een laat ontloken liefde En... toen kregen zij elkaar. 't Kan zoo heel lang niet meer duren Als men naar hun leeftijd ziet Samen honderdzestig jaar reeds Dus zoo'n waagstuk is het niet. Deze twee Voorburgsche oudjes Voorbeeld voor het jong geslacht Hebben op die late liefde Anderhalve eeuw gewacht. Voorburg zal wel feest'lijk vieren Dit aanminnig trouwreeqrd, Reken, dat op hun gezondheid Er „Voorburg" gedronken wordt grond dat dc verandering van het perecel van hout in steen geen 7 Meter uit het hart van den weg zal komen to staan, het geen art. 5 der bouw- en woningverorde ning dezer gemeente bepaalt. Dc heer Van der Voet is van meening dat tegen het verleenen van deze vergunning geen be zwaren kunnen bestaan, omdat de toe^ stand aldaar hetzelfde blijft. Immers en kel wordt de houten garage en winkel weggenomen en in steen wederom opge trokken. Het is spr. Bektehd 'dat daar on- gewcnschto toestanden hcerschen, doch spr. ziet er geen bezwaren in om het ver zoek in to willigen. Spr. haalt verschillen de voorbeelden aan dat ook is afgeweken van de rooilijn zooals bij de loods van den heer P. A. van Reisen, het verbouwen van de woning van den heer Braun. Dc heer Witteman sluit zich bij het gesprokene van den heer Van der Voet aan. De heer Van der Hulst is er voor <?m ontheffing van het bepaalde te verleenen, omdat er ook aan anderen ontheffing wordt \erlecnd, n.l. onlangs nog bij de in aanbouw zijnde schuur van den heer Van Zonneveld. Spr. wil met gelijke maten me ten. De heer Van der Laan wil den raad wel in overweging geven cun geen overijld be sluit te nemen, omdat daar vooral de toe stand niet toelaat om ontheffing te ver leenen van het bepaalde artikel. Het be treft hier een vernieuwing van een rotten toestand, immers de woningen en naburige woningen zijn zeer ongériefelijk en nadee- lig voor de gezondheid. Thans heeft men aldaar rioleering gekregen, omdat daar do toestand onhoudbaar was. Moet men nu helpen om dezo toestand te bestendigen. In tegendeel men moet daar verbeteringen zien aan te brengen. Deze bouwaanvrage is geen verbetering, omda1 men daar di rect zit op den weg of in een daarachter gelegen sloot. Ook is het aldaar geen plaats om een autogarage neer te zetten, waar de weg zoo smal is en waar verbree ding noodzakelijk is. Voorts wijst spr. nog op de onhygiënische toestand welke daar heerscht. Ook dc voorz. acht het daar niet de plaats om een bedrijf, zooals door Van Nieuwendijk wordt uitgeoefend, te vesti gen, omdat de hygiënische toestand daar veel te wenschen overlaat. Spr. ziet in den toekomst wel de mogelijkheid geschapen dat. deze huizen onbewoenbaar zullen wor den verklaard. Do heer Van der Voet erkent dat het daar een ongcwenschte toestand is, doch ziet niet in dat deze weigering zoo nood zakelijk is. Immers hier wordt do toe stand eenigszins verbeteren hygiëni scher. Wat de rooilijn betreft is spr. van mcening, dat hier wel van afgeweken kan worden, daar de voorgevel in rechte lijn komt met de aangrenzende perceelen. De heer Van der Hulst is na de toelich ting van den heer van der Laan en den voorzitter in plaats van voorst-ander te genstander geworden en ziet het onmoge lijke daarvan in. De heer Eigenbrood deelt eveneens dat standpunt. Na -enige besprekingen, welke nog al zeer lang duurden, en hoofdzakelijk ge voerd werden tusschen de heeren Van der Voet, Van der Laan en den voorzitter, werd het voorstel van B. en W., om de vergunning to weigeren op grond, dat dc rooilijn niet in acht was genomen, aange nomen mot. 5 tegen 2 stemmen, die van dc heeren Van der Voet en Witteman. B. en W. vroegen machtiging van den raad om in beroep te gaan bij de kroon inzake de forensenbelasting van den heer Veldhuyzen van Zanten. Dc voorz. lichtte toe dat vroeger door den raad een alge- meene machtiging v.as gegeven, doch thans is dat ongeoorloofd geworden, daal de kroon zich op het standpunt heeft ge steld, dat voor elk geval een afzonderlijke machtiging noodig is van den raad. Deze machtiging werd door den Raa.l verleend. Dc Raad verleende eveneens machtiging aan B. en W. tot het doen plaatsen van een nieuwen electrischen lantaarn bij de Nagelbrug en het repareeren van verschil lende lantaarns en voteerde daarvoor de benoodigde gelden. Bij do rondvraag vroeg do heer Van der Voet of de gemeonte op den 's-Gra- vendamschen weg niet wat verharding kon aanbrengen, daar de toestand daar onhoudbaar is wegens de vele gaten. Ver volgens vroeg de heer Van der Voet uit voerige inlichtii in de volgende vergade ring omtrent bet leggen va ude kabel in de Teijlingerlaau. Spr. heeft gehoord dat lichtfabrieken eerst f4.60 per strekken de Meter eischte en ten slotte de kabel heeft gelegd voor den totalen som van f 600.—. De voorz. zegde de inlichtingen toe en web het eerste betreft zegt spr., dat de gemoente geen verharding meer brengt op den 's-Gravendamschen weg, omdat vandaag do werkzaamheden aan dien weg, tot bituminoering van den weg zijn begon nen. De heer Witteman vroeg inlichtingen aangaande de luiting van woonhui zen aan den kabel den Loosterweg. Dc voorz. zegt zulks toe. Dc heer Van der Hulst vraagt of men reeds iets gehoord heeft betreffende de overname van do Boekhorstlaan. Do voorz. antwoordt ont kennend. De heer Nijssen vraagt wanneer de be loofde aanvulling van dc algemeene poli tieverordening. betreffende de maximum snelheid in de kom der gemeente tot stand komt en dringt op bespoediging aan. Do voorz. zegt dat zulks zeer spoedig zal ge schieden. Hierna sloot- de voorz. do ver gadering om over te gaan in comitó-gene- raal ter behandeling van do belasting kohieren. NOORDWIJK. Jan van Kan. Maandag a.s. hoopt J. van Kan te Noordwijk den dag te hei-denken waarop hij vóór 40 jaar in de bemanning der red dingboot werd opgenomen. Tevens zal hij dien dag 25 jaar de functie van secre taris-penningmeester van het plaatselijk comité der Noord- en Zuid-Hollandsche Reddingmaatschappij hebben waargeno men. Dinsdag a.s. zal te zijner eero op hei strand te Noordwijk een reddingsdemon- stratie worden gehouden Kan geplaatst worden in drukken Schoenwinkel een net om in 't vak opgeleid te worden. Leeftijd omstreeks 10 jaar. Brieven Bureau van dit blad No. 10528. in ongekend groote modellen en kleuren sortiment „THE EMDÉMA HAT" 9.50 - 7.25 - 4.90 nieuwe dessins in rijk sorti ment en prima qualiteit 5.50, 4.75, 3.90, Rn i 2.90,2.25,1.75,90 UUlilö. in de nieuwste Engelsche dessins (ook met 2 paar afknoopbare manch 9.75, 8.25, 6.90, Q QH 5.90, 5.25 4.25. «-3U. Streepen, Ruiten en EfFenkleuren, in Macco, :- Fil d'Ecosse en Zijde 2.75, 2.25. 1.75, OC p|Q 1.25, 90, 75, 60, ÜJ BOTERMARKT 17 - Tel. 186 EEN AANBIEDING VAN ONZE SkFïïmilHG kleuren of gestreepte Zephlr (als tcckcning). Maat 2 leeftijdsjaar|a|{# Stijging per maat 15 ct STERKE SCHOOLBROEKEN gevoerde cheviot prima kwaliteit (als tcekenlng). Maat 0 Leeftijd 2 jaar Z.dU Stijging per maat 20 ct IOEM, ongevoerd Maat 0 Leeftijd 2 jaar Stijging per maat 20 ct. IOEM grijs Manchester Maat 0, Leeftijd 2 jaar Stijging per maat 20 ct. IOEM bruin Manchester Maat 0, Leeftijd 2 jaar Stijging per maat 16 ct. Er biedt zich aan ccn SCHOONMAAKSTER alle dagcu disponibel. Fr. Brieven No. 10527b, aan li. I'AAUW, Boekhandelaar Roelofarcndsvcen. PRIESTERFEESTEN. Cleel-Witto Sjerpen, Petten, "Vlaggen, "Wimpels, Ylaggcdoek,- Guirlandes (7 Motor 30 ct.) met vlaggen, Huldekanrtcn, Wasf'ak- kels, Flambouwen, Lampions, Vuurwerk. 105411» .KItATO", Oude Singel 14, Tel. 889. Zwarte Klceren en Jlooge Hoeden te huur voor rouw en trouw RECLAMEAANBIEDING JONGENS MATROZEN-PAKJES iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiimmiiimiiiiiiiiiii NIEUWE RIJN 62 - TEL. 78 BISQUIT GEVULD NIET Onze reputatie op dit gebied WAARBORGT U KWALITEIT In onze Theesaion looss wederom alle Soorten IJS. Vergeet DRIE EN EEN KLEINT1E niet ENGELENBRUG LISSE. Beste Werkschoenen v.at t 4. f 4.25 enz. Heerenbottines 14.90 Jongensschoenen vanaf f 3.25 Heerenmolières t 4.CO Alweer ODEON-Gramofoonplaten de allernieuwste: van Beethoven en Mengelberg, wij koopen en ruilen Platen. Overhemden met piqué borst 1.75, en mooi gekleurde Over hemden met boord fl.50. Wie dezer dagen onze winkel passeert, wij hebben Kwatta 4 c. en vele soorten Sigaretten, Eieren Koek, Kaarten van Bloembollen- velden enz. 1045Ö H. WIED0UW BOLLAND, BESLISSING over ingeleverde candidaten- lljsten voor de stemming ter verkiezing van de leden van den Gemeenteraad. De VourziUor van hetlioold- stemburcau in dc gemeente WARMOND maakt bekend, dat het hooidstembureau ten raadhuize dier gemeente op 16 April 1927, des voor middags Twaalf uur in een OPENBARE ZITTING zal beslissen over «le geldig heid der op 12 April 1927 voor bovengenoemde verkie zing ingeleverde lijsten en over de handhaving van de daarop voorkomende candi dates 10522 Warmond, 14 April 1927. De Voorzitter voornoemd, A. J. SCHüLVINCK.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 9