Eu MEER HOUANDsck ZWIÏSERSCHE aouc&im INGEZONDEN NIEDEDEELING Idem tot wijziging fier verordening be treffende de straat-politic. Op verzoek der afdeeling Katwijk der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur zal de verordening zoodanig gewijzigd worden dat men niet meer vee los langs de openbare wegen zal mogen drijven. Elke drijver zal niet meer <ian 3 stuks vee mogen drijven. Dan wordt er nog lang over gediscussieerd over de alinea waarin gesproken wordt over het laten hangen van voorwerpen aan go ten, daken of ramen. Do heer J. v. Duijn zegt niet bang te zijn van de poli tie doch wel van de verordeningen. De raad kan gemakkelijk verordeningen ma ken docli do politie heeft do taak voor uitvoering te zorgen. Het is toch te mal om, als men zijn zonnescherm buiten wil hangen, dit eerst te moeten aanvragen. Do voorz. wijst op -do onbelangrijke wijziging die er in gebracht wordt. Om oen voer tuig te besturen moet men 16 jaar zijn. De heer H. Parlevliet stelt voor do leeftijd te bepalen op 14 jaar welk voorstel w'jrdt verworpen met 112 stemmen. Voor H. Parlevliet en J. Houwaard. De wijzigingen worden aangenomen. Do voorz. deelt mede dat sinds enkele dagen het eenrichting3- eysteem voor motorrijwielen en auto's in do gemeente is ingevoerd. Men maakt thans met auto's gebruik van het Com mandeurspad om alzoo in de Kerkstraai tc ':omen. Vroeger stonden er palen in dit pad die op verzoek van do bewoners zijn weggehaald. B. en W. stellen thans vod om het Commandeurspad tot voetpad, te verklaren en daar een bordje te doen aanbrengen. Wanneer dit niet spoedig ge beurt zullen ongelukken niet uitblijven. Aangekomen. Het voorstel tot vaststelling eener verordening op do heffing eener be lasting voor het gebruik of genot van openbare of gemeentebezittingen en voor diensten door de gemeente bewezen wordt in handen gesteld eener commissie be staande uit de lieeren W. v. Boelen, H. W. Grimbergen en W. Wouda. Het punt 6. Voorstel tot ongeschiktverklaring voor bebouwing van terreinen achter „Zeerust" lokte lange besprekingen uit. De aanne mer A. Parlevliet wenscht voor Jac. de Vreugd een huisje te bouwen waar thans het oude pand van de V. staat. B. en W. achten deze plaats voor bebouw geheel ongeschikt. B. en W. hebben aan V., be houdens goedgekeurd van do raad, de toe zegging gedaan een mooi terrein bouw grond af te staan aan de Varken visser- straat opdat do grond waar het oude huis staat achter „Zeerust" onbebouwd blijft om alzoo een begin te maken met het op ruimen der krotten aldaar. De Vreugd wenscht op dit mooie aanbod niet in te gaan omreden die plek een erfstuk is van voorouders op ouders. De heer v. Duijn zegt met de toestand niet op do hoogte te zijn, omreden spr. het voorstel wil aan houden. Ook de heer v. d. Zwan spreekt in die geest. Do voorz. licht do zaak nog uit voerig e en doet uitkomen hoe door vrij lating van deze grond egn begin wordt ge maakt met de verbetering aldaar. Wordt er toch gebouwd dan is alles voor goed af gesneden, want deze plaats is juist de toe gang naar de krotten. Later kunnen ande ren ook komen om zoo'n ruil te doen (de heer Parlevliet: als de raad er een crediet- je bij doet voor die menschen). De Varken- visserstraat is een van do mooiste straten Alleen als do raad dien toestand a-chter „Zeerust" wil bestendigen kan men tegen liet voorstel zijn. Do heer J. v. d. Perk en C. v. Tongeren spreken zich tegen het voorstel van B. en W. Het voorstel van den heer J. v. Duijn om het voorst-el aan te houden wordt verworpen met 103 stem men, voor de heeren J. v. Duijn, v. d. Zwan, H. Parlevliet. Het voorstel om de grond achter „Zeerust" voor bebouwing ongeschikt te verklaren wordt aangeno men met 112 stemmen, tegen de heeren J. v. Duijn en L. v. d. Zwan, zoodat een begin wordt gemaakt met het opruimen der krotten en vrijlaten van dien grond tot andere besluiten kunnen worden ge nomen. Punt 7. Voorstel inzake het „Cal- lao". Deze oudheid wordt gedeeltelijk ver huurd a f 1.50 per week. De huurder blijft geregeld in gebreke de huur te betalen. Vraagt niettegenstaande dit, de woning ±o doen verbeteren. B. en W. stellen voor de huurder aan te zeggen dat het pand tegen 1 Juli ontruimd moet zijn. De heer J. v. Duijn vraagt waar de huurder dan heen moet. Kan do gemeente b.v. niet 2 of 3 panden van dit gebouw maken. Do voorzitter herinnert er aan dat do aan, dat do raad een dergelijk besluit vroeger verwierp, een voorstel om het te restaureeren als oudheid en het daarna to verhuren werd ook verworpen door den raad. Meerdere raadsleden hechten er geen waarde aan als oudheid. Het is thans zonder zeer groote kosten niet in orde te brengen. Huisbaas zijn hiervoor is de ge meente niet geschikt. Do heer B. was huurder, toen dezo stierf is diens zoon maar zoo vrij geweest er in te gaan wonen. Eigenlijk is hij dus niet eens huurder. Na nog cnlcelo opmer kingen wordt besloten den heer B. te be richten, dat hij 1 Juli het huis moet ver laten hebben, oo niet, dan zal hij er uit gezet worden. Vastgesteld wordt, de verordening hou dende regel met betrekking to het bouwen langs do Molentuinweg. Punt 9. Vaststel len van het vermenigvuldigingscijfcr der plaatselijko inkomstenbelasting dienstjaar 19271928. De vo:rz. licht met enkele cij fers toe hoe B. en W. er loc gekomen zi;n voor te stellen het vermcnigvuldigingscij- fer op 2 vast tc stellen. Het inkomsten- cijfer dachten B. en W. als in 192627 op f 3.000.000. De belasting zal moeten op brengen f 133.027, hetgeen met het factor- cijfer 2 bereikt kan worden. De heer J. Houwaard heeft enkele opmerkingen en meent dat het cijfer wel 1.8 zal kunnen zijn. De voorz. merkt- op, dat de heer Hou waard abuis is met een opmerking over de winst uit de bedrijven. Een bedrag van f 17.000 is er al in opgenomen. De heer O. v. Tongeren zegt een woord van dank aan B. en W. voor het bereikte. Spr. is dank baar doch nog niet geheel voldaan. Het streven zal moeten blijven belastingverla ging. Spr. vraagt of de regeering al ant woord heeft gegeven op de vraag over te gemoetkoming voor de hoogo onderwijs kosten. Do voorz. zegt nog geen schrifte- iljk antwoord te hebben doch hoop te heb ben dat een bevredigend antwoord komen zal. Bij de rondvraag zegt de heer v. Duijn een woord van dank aan B. en W. voor het spoedige in orde brengen van het rijwiel pad waarom de heer v. D. in vorige ver gadering had gevraagd. Hierna sluiting met gebed, waarna geheime zitting. LISSE. Dat gebeurt meer. Terwijl de heer Ant. v. W. alhier even op het kantoor van de firma M. Veldh. v. Zanten vertoefde, kwam hij toen hij terugkwam tot de min der aangename ontdekking dat men in dien tusschentijd zijn rijwiel, hetwelk hij buiten had laten staan, had weggenomen. TER AAR. Tuindersvereeniging „St. Phocas" De R. K. Tuindersvereendging „St Phocas" vergaderde in het café van den heer Verhoef onder voorzitterschap van den heer P. van Dam. Bij de mededeeliu- gen zegt do voorz., dat do onaangename kwestie bij de bestuursverkiezing van den heer Jac. Lek, die zijn bestuursfunctie heeft neergelegd, in 't belang voor de goede zaak. De voorz. dankt den heer Lek voor de mederwerking. Vervolgens zegt de voorz. dat voor de afd. Bloc n-t}° en voor de afd. persoonlijke veiling 6% zal worden geheven. Do secr. leest daarna een concept veilingreglement. Dit bevat c.m. dat voor de afd. persoonlijke veiling, de tuinders in serie-volgorde zullen vei len, en dat de leden verplicht zijn de aan gevoerde waar in goeden staat van ge wicht en maat, en wat verder wordt ver- eischt, af te leveren. De leden van do afd. bloc, veilen op de vastgestelde condities, zooals voorheen. Voor crediet aan de koop lieden zal worden vereischt bankgarantie of soliode borgstelling. Wanneer de ver kochte waar niet aan het monster voldoet kan in beroep worden gekomen bij den voorz. Omtrent het to bepalen veilingsuur voor de persoonlijke zoowel als voor de bloeveiling, zal door het bestuur, in' sa menwerking met den handel, nader wor den beslist. Als lid der commissie van controle werd gekozen de heer M. IIöl- scher met 36 stemmen. Daarna wordt voorgesteld het besluit in te trekken, dat de augurkenbalen door de tuinders wor den aangeschaft. Met alg. stemmen. De labels, welke van eigen nummer worden voorzien, moeten bij de aflevering der vruchten aan de zakken worden gehecht. Wordt dit door do tuinders niet nage komen, dan bestaat de mooglijkheid dat voor deze nummers de vruchten, als niet voldoende aan do gestelde eischen worden verkocht Voor het in gebruik nemen van het fust der vereendging zal voor de zak ken 1 cent, manden 2 cent, en kisten 3 cent per keer vergoeding worden geheven. Omtrent het voorstel Hydra, de afd. per soonlijke veiling eigen statuten en regle ment te geven, lich de heer Hijdra toe, dat voldoende is gebleken, als de afd. alleen van eigen reglement werd voorzien. Ove rigens zegt de voorz., dat het advies van het bestuur is dat de bestuursleden voor beide afd. zijn gekozen. De voorz. betreurt het dat hem van een der leden bekend is, dat door hem elders vruchten in veiling werden gebracht. En ook dat door ande ren gebruik van fruit werd gemaakt, be stemt voor onze veiling. Spr. spoort de leden aan, van dergelijke zaken in 't be lang der veiling, geen misbruik te maken Daarna sluiting. WASSENAAR. Het landgoed de Paauw gesleten. Naar wij vernemen heeft de eigenaar van het landgoed dc Paauw, gedwongen door de ergerlijke baldadigheid van jeugd en bezoekers, besloten dit landgoed voor het publiek te sluiten. Het geheel zal met een stevig rasterwerk worden omgeven. Ontwerp Watertoren. Op de door het gemeentebestuur uitgeschreven prijsvraag voor een ontwerp van een watertoren zijn niet minder dan 180 inzendingen ingeko men. Gunning. Door hot gemeentebestuur is het bouwen van een raachinegcbouw met woning en putten ten behoeve van de wa terleiding opgedragen aan J. Hermscn te 's-Gravenhage voor 92.000. DE RIJNSTREEK HAZERSWOUDE. Geboren: Jan, zoon van A. van Sta veren en W. Vos Theodorus Gerardus, zoon van D. G. v. d. Voort en W. M. Vrij burg. Ondertrouwd: H. G. A. v. d. Salm 26 jaar eu M. J. Smits 28 jaar C. Kraan 25 jaar en N. van Veen 24 jaar W. H. Hoogeveen 25 jaar en J. P. Bunnik 21 jaar T. Hoogeboom 45 jaar en N. de Bruin 43 jaar. G e t ro u w d F. de Ruijter 22 jaar en J Tin Wortman, 23 jaar. LEIDERDORP. Raadsverkiezing. Do candidalenlijsten voor de verkiezing van leden voor den ge meenteraad zijn als volgt samengesteld: Anti-Rev.: 1. G. A. de Bruijne, 2. A. v. Leeuwen Azn. 3. G. Groenendijk, 4. P. J. Verwart, 5. A. Roest, 6. J. Koning Pzn., 7. G. Bos, S. L v. d. Sijs, 9. L. C. Snel, 10. G. Noorlander. Christ.-Hist.: 1. M. P. Splinter, 2 G. de Graaf, 3. J. Rijnsburger, 4. H. Zaalberg, 5 K van Heusden, 6. P. v. d. Kwaak. R. K 1. I. J. Klaver. 2. W. P. v. d Geest, 3. Th. J. Verkleij. WOERDEN. Geslaagd. Geslaagd voor het examen Kantoorbediende bij de Posterijen le klas de heer J. J. A. Peerdeman, alhier. Geboren Hendrikus Leonardus, zoon van L. Uijtewaal en G. van 't Hoog Hen- ricus Laurentius, zoon van H. L. de Vroege en J. van der Tier Dirk Jan. zoon van J. Pennewaard en H M. Blonk. Ondertrouwd: Arie Cornelis Vrij en Teuntje Ravestein Hendrik Stoof en Helena van Wiébén Jacobus Wilhel mus Rateland en Cornelia Wilhelmina Hoogboom Paulus Vreeken en Jannigje van Halen. Overleden: Martinus Johannes, z. \an Theodorus Thuis en Aleida Maria de Bruijn oud ruim 2 jaar Johanna Maria Pols oud 41 jaar Cornelia Hogendoorn oud 76 jaar. Gevestigd: P. J. Wolf van Norg naar Achterstraat 59 H. G. Niouwen- burg en echtgen. van Gouda naar Achter straat 51 Mej. A. Zwart van Leiden naar Havenstraat 87 N. Spies van Rietveld naar Pannenbakerijen 123 Mej. H. E. Blok van Kockengcn naar Groencn daal 34 G. Kuijten en gezin van Parijs naar Singel 1 G. J. Peters van Epc naar Groencndaal 18 Mej. E. den Her tog van Gouda naar Voorstraat 32 J. G. A. van Duuren van Simpelvcld naar Nieu we Markt 6 Mej. M. A. M. P. Maes van Heerlen naar Utrechlsehe Straatweg 30 R. van Klinken van Emmcn naar Krom wijk 6 Mej. T. Ravestein van Utrecht naar Utrechtschö Straatweg 117 If. Af. van Zanten en gezin van Amsterdam naar Zandwijksingel 10 M. Lens en gezin van Rietveld naar Kazernestraat 13 G Nijveld van Meppel naar Kormwijk 2L J de Groot en gezin van Utrecht naar Pannebakerijen 140 W. Goebel van Cu- lemborg naar Eendrachtslraat 7 P. Zwijnenburg en gezin van kinschoten r.aar Molenstraat 28 Mej. B. G. van Zanten van Nijmegen naar Groencndaal 8 Mej. G G. van den Wijngaard van Rotterdam naar Groencndaal 8 Wed. N. Groenin gen van Steenis geb. van Dam van Alphen aan den'Rijn naar Julian-aslraat 13. Vertrokken: Mej. G. S. F. Snello- man naar Utrecht Mej. A. Pauw naar Rotterdam S. Vonk naar Nijmegen W. H. Geersen naar Hilversum J. Kruithof naar Haarlem Wed. H. Godee geb. Verburg en W. Codec naar Kamer ik Mej. A. S. E. G. Minkema naar Am sterdam C. van Es naar Tilburg Mej H M. van Es naar 's-Gravenhage M. H. A Gorissen naar Simpelvcld J. A. van der Quast naar Pijnakker - Mej. M. G. Pannekeet naar 's-Gravenhage P. Ach terberg en gezin naar Barwoutwaardor J. Kraan naar Kamerik Mej. W. G. Saedt naar Heerlen A. F. G. M do Beer naar Tilburg Mej. A. G. Hoveling naar Utrecht G. H. Smits en gezin naar Rietveld Mej. I. M. van der Landen naar Utrecht R. van der Wijngaard naar Papekop Mej. L. H. de Groot naar Utrecht Mej. G. Feijt naar Bussum J. H. van den Bosch en echtgen. naar Bo degraven Wed. J. Aartsen geb Kruis wijk en gezin naar Utrecht Mej. M. Bosman naar Hoevelaken Mej. J. P. T.igtvoet naar Utrecht D. den Boggendo naar Rotterdam N. Oudshoorn en gezin naar Rotterdam Mej. C. van Ekeren naar Utrecht D. Simmons naar Utrecht Mej. M. Burger echtgen. van A. Feijt naar 's-Gravenhage A. G. Hofland naar Zegveld H. J Vermeulen naar Nijme gen. ZGETEHWOUDE. Geboren: Gornelis Johannes, zoon van L. P. van Harlevelt en A M. Pijnacker Quirinus Franciscus, zoon van G. W. Olsthoorn en L. van der Poel Joanna Maria, dochter van P. Blom en G. van der Drift Helena Adriana, dochter van L. J Bosman en J. M. van den Akker. Onder trou w d Simon Nieolaas van der Salm, 28 jaar en Cornelia Maria van leeuwen 27 jaar Antonius Adrianus Mooijman 26 jaar en Petronella Adriana Versteegen 24 jaar. Financiëele Berichten N. V. Nederlandsche Spaarverzekering voor Katholieken. Bij beschikking van de Arrondisse- ments-Rechtbank le Amsterdam dd. 13 April 1927 is op bovengenoemde maat schappij de noodregeling van hoofdstuk IV der wet op het levensverzekei'ingshc- drijf 1922, Sthl. 716 van toepassing ver klaard en zulks op verzoek van de maat schappij nadat deze hiertoe advies van de verzekeringskamer had ontvangen. Op voorstel van de Verzekeringskamer zijn door dezelfde Rechtbank voorts eenige beschikkingen genomen, in hoofdzaak neekomende op het volgende: a. de overeenkomsten voor spaarbrieven en hieraan verbonden verzekeringen wor den zoodanig gewijzigd, dat hierop geen verdere stortingen op premiebetaling meer zullen geschieden, terwijl anderzijds geen uitkeeringen verschuldigd worden; voorts wordt het „adminislratieloon te goed1' niet opgevorderd; b. de activa worden ten gelde gemaakt en do opbrengst (na aftrek van de vorde ringen der preferente crediteuren) onder de spaarders en overige concurrente cre diteuren verdeeld en wel naar verhouding van do vorderingen, die ieder op de on derneming heeft; c. de vorderingen van do spaarders worden vastgesteld door te nomen hot to taal bedrag, door ieder gestort zoowel voor de spaarkas als voor bijbehoorende premie, aangegroeid mot rente a 4% 's jaars tot 1 April 1927. Omtrent de cre diteuren, dio uit anderen hoofde dan we gens overeenkomsten voor spaarkas of verzekering een vordering op do onder neming hebben, zal nader door de Recht bank worden beschikt. Als toelichting diene het volgende: Bij ontvangst der Staten over 1925 in Juli 1926 bemerkte de Verzekeringskamer dadelijk, dat de cijfers en opgaven van den directeur geen juist beeld gaven. Een on middellijk daarop ingesteld accountants onderzoek bevestigde dit. Do directeur is in November 1926 afgetreden. Geruimen tijd meenden commissarissen nog gegronde reden te hebben te zullen slagen met hun pogingen om dc zaak door financieele hulp van katholieke zijde te redden; lèn slotte bleek dié hoop niet te verwezenlij ken voor een zoo groot bedrag, als bij het nader door de Verzekeringskamer inge stelde onderzoek, dat geruimen tijd in be slag nam, noodiig bleek te wezen. Zoo was de gang naar de Rechtbank onvermijde lijk. Commissarissen zijn afgetreden, de Verzekeringskamer treedt in hun plaats ovenals in die van den directeur. Het kantoor wordt overgebracht naar Utrecht, Weistraat 126, waar de administratie zal gevoerd worden door den hoer A. R, Smit. Het Obligo van aandeelhouders wórdt opgevraagd, het geheels maatschappelijk kapitaal is verloren. De lijst van crediteuren wordt zoo spoedig mogelijk vastgesteld aan de hand van de door de Rechtbank genomen be schikking Daar het te gelde maken van de in hoofdzaak incourante beleggingen gerui men tijd zal vorderen, verzoekt do Verze keringskamer den spaarders geduld te hebben; omtrent het tijdstip der uitbeta ling valt thans nog niets le zeggen, even min omtrent het percentage, dat vermoe delijk op iedere vordering kan worden uitbetaald Zoodra dc crediteurenlijst ge reed is, zal omtrent het vermoedelijke percentage eenige mededeeling worden gedaan Haarlemscha Bankvereeniging. Aan de op 29 April a.s. te hauden al- gomeene vergadering van aandeelhou ders der Haarlemschc Bankvereeniging worden voorgcseld een dividend uit le "kceren van 6 (onv.) op de preferente aandeelen en Ai (onv.) op de gewone aandeel en. VRAGEISBUS Vraag: Welks is de kortste weg van Voorhout naar Breda? Hoeveel K.M.? Antwoo r d Voorhout, Leiden, Slomp wijk, Zoetermeer, Bleijswijk, Bergschen- iioek, Hillegersberg. Rotterdam, Dc Punt, Rijsoord, Zwijndrecht, Dordrecht; Willems- clorp, Moerdijk, Zcvenbergschenhock, Tor- heijden, Breda Afstand 95 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg per auto van Sassènheim naar Venlo? Hoe veel K. M.? Antwoord: Sasscnheim, De. Leegh- water, Oude Wetering, Leimuiden, Rijnsa- terwoude, Alphen aan den Rijn, Bodegra ven, Woerden, Utrecht, Zeist, Driebergen, Doorn, Leersum, Amerongen, Rhenen, Op- heusden, Andeest, Slijk Ewijk, OosléiT.out, Nijmegen, Malden, Mook, Gennep, Affor- den, Arcen, Velden, Venlo. Afstand 190 K.M. Vraag: Kunt u mij ook zeggen welke middelen (huismiddelen; er bestaan om puistjes iu het gelaat te verwijderen? Antwoord: Hiervoor kunnen wij u het gebruik van Karnomclkzccp aanbevo len. Dat zuivert het bloed. Onthouding van kruiden en specerijen, speciaal van peper en mosterd is tevens zeer aan le bevelen. Vraag bovendien uw dokter eeus. Vraag: Mogen er, in verband met de hygiëne, passagiers vervoerd worden in boter-vrachtauto's en zoo neen waar kun nen we reclameeren? Antwoord: Naar wij meenen te we ten bestaat er geen wet of verordening die zulks verbiedt. Reclameeren kunt u altijd, maar dan bij uw leverancier zelf. Die zal wel weten wat hem te doen staat. GETHSEMAN Zij gingen naar den hove van Olijven, De Meester met Zijn leerlingen, nadat Zij 't brood, het Lichaam Chris ti en den [kelk, Zijn Godd'lijk Bloed genuttigd hadden. Hij sprak: „Dit is het uur der duisternissen macht. Deez' nacht zult gij aan Mij geërgerd [worden." Maar Petrus liot dit woord zich niet [gevallen. „Al werden allen deez' aan U geërgerd,' Ik niet", zoo riep hij uit. Doch Jezus sprak: „Voordat de liaan ten tweede mal* [kraait, Zult ge mij tot driemaal toe geloochèné [hebben." „Al moest ik met U sterven, antwoordd' [bij, Verlooch'nen zal 'k TJ niet." Zoo spraken allen De Meester liet Zijn leerlingen hie. [achter En met zich nam Hij Simon, Jona's zoon Joannes en Jacobus. Eu Zijne ziel Begon beangst te worden; dies sprak Hij; „Mijn ziel is doodelijk bedroeft, blijft [hier En waakt met Mij." Een steenworp ging hij verder. Toen viel Hij op Zijn aangezicht terneer En bad: „Ach Valer, als het kan, deez' kelk Ga Mij voorbij, 't Geschiede echter niet Naar Mijn wil, maar naar d' Uw." Hij stond nu op En vond d' Apostelen in slaap gevallen. „Zoo kunt gij dan niet één uur met Mij [waken?" Sprak Hij tot Petrus, „Waakt en bidt. [opdat Gij niet komt in bekoringen. De geest Is we-1 gewillig, maar het vleesch is [zwak." Weer ging Hij heen en viel ten tweede [male Op 't goddelijke aangezicht ternedei'. „Ach Vader, als deez' kelk niet kan voorbij- [gaan, Tenzij' 'k hem drinke, dat Uw wil [geschiede." Zoo bad Hij. Bij d' Apostelen gekonr- Trof Hij hen wederom al slapend' aan: Bezwaard van droefheid waren hunne f°n' 'i- Hij liet hen slapen; bad ten derde male: „Als 't kan, wend dezè kelk van Mij af, Doch niet wat Ik wil', maar wat Gij wilt, [Vader." Toen daald' een Engel Gods vanuit den [Hemel, En sterkte Hem, den sterken God den [ménsch Hij raakte nu in doodstrijd. En Zijn [zweet Werd bloed en dikke drupp'lën dropten [neer Op dien ge wijden' grond, Gethsemani. En Hij stond op van Zijn gebed en -.prak Tot Zijn apostelen: Slaapt nu en ru :t, Het uur is daar, waarop de Menschenzoon Geleverd worden gaat in zondaars [handen. Staat op! Komt, laat ons gaan, die Mij [verraden Zal, genaakt." Een groote bende kwam, Met zwaard en slok gewapend, naderbij, En voor hen uit ging één der twaalf, [Judas. Hij had dit tecken net hen afgesproken; „Degene, dien ik kussen zal, die is V En toen hij kwam, t.ad hij op Jezus too En sprak: „Gegroet-, o Rabbi, wees gegioet," Terwijl hij drukt' op goddelijke mond „Zijn vuige Juda-skus". En Ju. s zag Hem aan, vervuld van god'lijk medelijden En sprak: Mijn vriend, waartoe zijt gij [gekomen Verraad gij uwen Meester met een kus? Maar Judas' hart was reeds te ver van [Jezus - Nu kwamen de soldaten naderbij En voerden Hem, geboeid weg in den [nacht Dat was het uur der duistenisscn macht. Helaas ook thans vindt men nog snoodo [onverlaten, Die buiten Jezus minnen, doch in hun harfe [Hem haten TH. G. LEVENSWIJSHEID. Wie een gezond lichaam bezit, kan zoowel hitte als koude verdragen. Zoo ook kunnen zij, die een gezonden gemoedstoestand bezitten, zoowel toorn als smart, vreugde en alle andere aandoe ningen weerstaan. J Epicletus. Tc zien wat recht is en het niet tc doen, is lafheid. Liefde en Vrede zijn tweelingen, die on scheidbaar zijn. Wie de liefde niet kent, zal ook den Vrede niet deelachtig worden, zoo min als hij, die geen Vrede in zijn hart heeft, ooit de Liefde zal vinden.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6