ONTEGENZEGGELIJK A'DAMSCH HEERENKLEEDINGMAGAZIJN men. Kon aardbeving van gelijken om vang zou te Ooncepcion hebben plaats ge had. DE STORM IN MELILLA. Een nationale ramp. Uit Madrid komen nog voortdurend be richten over do schade, die de storm in Melilla (Marokko) heeft aangericht. Men spreekt over een schade van 50 millioen pesetas. Verscheidene schepen zijn vernield en huizen inet den grond gelijk gemaakt. Aan het gewas is groote schado toegebracht. Do telefonische en telegrafische verbindin gen zijn op sommige plaatsen verbroken, terwijl militaire kampementen onder wa ter staan. Generaal Primo de Rivera heeft mede gedeeld, dat do regeering het gebeurde aJs een nationale ramp beschouwt, waar van de kosten door do autoriteiten zullen worden gedragen, al zullen openbare in zamelingen hoogst welkom zijn. Do storm heeft in verscheidene Middel- landsche Zee-havens groote schade aange richt en. een aantal schepen heeft daar schipbreuk geleden. Malaga, Alicante, Va lencia en andere plaatsen hebben zwaar geleden. Ook het Zuiden van Spanje is door den storm geteisterd. ERNSTIG MIJNONGELUK IN DE V.S. 21 personen gedood. In de nabijheid van Oklahama-City heeft een ernstig mijnongeluk plaats ge had; 21 personen verloren daarbij het le- BIJ EEN MIJNBRAND OMGEKOMEN. Naar uit Oarlton (YorkBhire) wordt ge meld, zijn drie mijnwerkers bij een brand in de Wharncliffe-mijn om het leven ge komen. De brand was ontstaan, doordat, tenge volge van een instorting, de draad eener electrische geleiding brak en daardoor electrisclie vonken ontstonden. Veertien mijnwerkers werden door het vuur verhinderd den uitgang der mijn te bereiken. Acht uren lang was een huip- brigade in touw om de mannen to red den. De eenige bescherming, die de red ders tegen den rook hadden, waren zak doeken, of in water gedompelde lappen, die zij voor hun gezicht bonden. Tenslotte werden alle 14 ingeslotenen ©p drie na gered. ONTZETTENDE BRAND IN EEN ROEMEENSCH DORP. Paniek onder de bevolking. Gistermorgen is in het dorpje Buhusi, in de nabijheid van Bacau, brand uitge broken, die bijna het geheele dorp in de ttsch heeft gelegd. Het vuur brak op ver schillende plaatsen tegelijk uit. De oor zaak van den brand kon nog niet worden vastgesteld. Van de bevolking heeft zich ©en paniek meester gemaakt. KINDEREN VERBRAND. Uit Riga wordt gemeld, dat bij een brand in een gesticht voor kinderverzor ging te Woronesj neg kinderen ver brand^ en vier zwaar gewond zijn. Brand In een fabriek van kermismateriaal. In den afgeloopen nacht is te Marcinelle (België), in een fabriek van kermismate riaal brand uitgebroken. De modelmakerij was spoedig geheel een prooi der vlam men, waarna het dak van een groote loods instortte. De brandweer kon niet verhin deren, dat. de brand zich uitbreidde tot de belendende arbeiderswoningen en do bergplaatsen, waar een aantal kermismo- lens en kermiswagens totaal werden ver nield. Do schade wordt op ruim een mil lioen francs geraamd. De burgemeester van Lodz vermoord. De dader ontkomen. Do stadspresident van Lodz, Winarski, is gistervoormiddag 5 uur, toen hij zijn woning verliet, door een onbekende over vallen en met een messteek zwaar ge wond. Do getroffeno is spoedig aan de ver wondingen overleden. De dader is ont komen. Derhalve weet men niet, wat de aanleiding tot dezen moord was. Achttien honderd meter onder de zee? Koen plan van een Amerikaansch geleerde. In een zitting van het Zoölogisch Genoot schap te New York deelde prof. William Eeebe, directeur van het zoölogisch insti tuut daar ter stede, mede, dat hij voorne mens is in een door hem zelf vervaardigd toestel 1800 M. in de zee neer te dalen, om het leven op die diepte te bestudeeren. Toen bleek, dat men er aan twijfelde of het hem ernst was met dat plan, verklaarde hij, dat hij uiterlijk na zeven maanden tot uitvoering er van zou overgaan. Hij voeg de er bij, dat zijn leven geen gevaar zou loopen. Het toestel zou een nieuw soort etaaltorpedo zijn. die den druk van gewel dige watermassa's kan verdragen. Beebe beweert een staalmengsel gevonden te heb ben, dat aan de dubbele wanden, waartus- echen zich bovendien nog een luchtledige ruimte bevindt, een tot dusver onbekenden, weerstand verleent. Hij wil voorts een bij zonder apparaat meenemen voor ontwik keling van zuurstof, waardoor hij lang on der water zal kunnen blijven. Behalve we tenschappelijke instrumenten voor het me ten van den druk en de temperatuur op •verschillende diepten van de zee wil hij ook een filmcamera mee naar de diepte nemen, om zijn omgeving in beeld vast te leggen. Do vraag om donkere waterlagen 'te belichten en te fotografeeren, heeft men reeds voor eenigen tijd op electrische wijze opgelost. Een telefoon zal den geleer de in verbinding houden met de buiten wereld. Tot dusver staan de geleerden sceptisch tegenover Beebe's plan, daar zelfs de koenste duiker nog niet lager dan 150 M. onder de zeeoppervlakte is gekomen en een onderzeeboot zich niet onder de 300 M <fhrfde wagon. INGEZONDEN MEDEDEELING IS, ZOOALS VANOUDS, UW ÉÉRSTE GANG VOOR HET KOOPEN VAN EENHEEREN-OFJONGEHEEREN COSTUUM, REGENJAS OF KINDERPAKJE, NAAR HET WELBEKEND STAANDE ALLEEN GEVESTIGD: HAARLEMMERSTR. 149 TEGENOVER DE JANVOSSENSTEEG BELEEFD AANBEVELEND: H. SCHEFFER v.h. PH. CHOTTEL Of Beebe's plan uitgevoerd zal kunnen worden, hangt slechts daarvan af. of zijn metaal-legeering inderdaad den waterdruk zal kunnen weerstaan. Voor 15 jaar verging de „Titanic". Het grootste aantal slacht offers bij een scheepsramp Gisteren precies 15 jaar geleden ging een rilling door de geheele wereld op het bericht, dat in den voorafgaande nacht, 13 op 14 April 1912, de „Titanic" van de White Star Line, met baar zusterschip „Olympic" de grootste oceaanstoomer ter wereld, op haar eerste reis van South ampton naar New-York was vergaan. Van de 2500 opvarenden (bijna 1000 man bemanning, ruim 1500 passagiers) verlo ren 1600 het leven. De grootste zeeramp, die de wereldgeschiedenis had gekend (bij den ondergang van het Fransche s.s. „Général Slocuin" in 1904 verdronken 1000 mensehen); en die nadien slechts door de catastrofe van de „Lusitania", zou worden terzijdegestreefd niet overtrof fen. De „Titanic" is, gelijk men zich zal her inneren, op 42 gr. N.Br. en 50 gr. W.L. op een geweldigen ijsberg geloopen, terwijl de meeste opvarenden reeds ter ruste wa ren. Een botsing met het reuzengevaarte was op het laatste moment niet te voorko men gebleken. Do aanvaring had aan bak boordzijde plaats. Drie minuten later be gon het schip te kapsijzen. Pas toen drong tot den état-major van het vaartuig de volle ernst van het gebeurde door. Veer tien reddingbooten werden uitgezet en de ze werden gevuld met 675 passagiers en leden der bemanning. Voor de overigen waren er behalve de boeien geen reddings middelen meer. Toen de laatste boot het schip verliet, werd de scheepskapel bijeengeroepen in de groote kajuit, en terwijl de booten zich verwijderden, speelde de muziek het sindsdien tragisch vermaard geworden „Nearer my God to thee". Een oogenblik daarna zakte de achter steven weg, terwijl de voorsteven de lucht inging. Vijf minuten bleef het schip zoo rechtop staan, als een toren, 50 meter bo ven de zee uit, daarop helde de romp zachtjes opzij, en verdween. Een ontzet tende giltoen was het gebeurd. Even later verscheen de draadloos ge waarschuwde „Sarpathia" ter plaatse. Tot de opvarenden, die verdronken, be hoorden verscheidene Engelsche en Ame- rikaansche millionairs: kolonel Astor, Strauss, Widener, Guggenheim, Roebling, Thayer e.a. Een „verdronken" man teruggekeerd. Op 27 Januari sloeg hij hooge zee in de golf van Biscaye, een stoker van het stoom schip Trevelan overboord. Een zijner ka meraden, Harry Glee, sprong hem na om hem te redden, doch geen van heiden werd meer gezien en ze werdep dan ook als ver dronken gerapporteerd. Thans is Glee te Nottingham in zijn ge boorteplaats teruggekeerd, waar hij het volgende verhaal deed van zijn wederva ren. Nadat hij in zee gesprongen was, dook hij en wist zijn kameraad te vinden. Door de hooge golven zag men hem van de Tre velan af niet en toen het schip verder ging, besloot hij naar de kust te zwemmen, ruim twintig kilometer verwijderd. Nadat hij enkele kilometers afgelegd had, gaf zijn kameraad den geest en zwom hij alleen verder. Hij wist de Porlugeesche kust te bereiken en bleef bewusteloos op het strand liggen tot boeren hem vonden en hem in hun woning opnamen. Hij verbleef daar drie weken tot hij zich krachtig genoeg voelde om de reis naar Engeland te aan vaarden. Zonder schoenen of kousen trok hij, dertig a veertig kilometer per dag af leggend, zijn voedsel bedelend, door Por tugal en Spanje, over de Pyreneeën naar Frankrijk, waar hij voor het eerst nadat hij de Trevelan verliet, weer Engelscli sprekende personen aantrof. Deze verwe zen hem naar den Britschen consul te Toulon, waar hij ondertusschen in de ha ven werkte. Toen uit Londen zijn gage was gearriveerd, zette hij de reis naar Enge land voort, waar zijn eerste bezoek den ouders van zijn kameraad gold. SPORT VOETBAL. NEDERLAND—TSJECHO SLOWAKIJE Van Heel speelt niet. Naai- het „Hbld." verneemt is Van Heel (Fcijenoord) wegens een blessure verhinderd Maandag a.s. voor Neder land uit te komen in den wedstrijd tegen Tsjecho Slowakije. Zijn plaats zal worden ingenomen door Sclietters (Ajax). Inval ler in diens plaats wordt Van Nus (Voor waarts). De ploeg der gasten. De opstelling van het amateur-elftal der Tsjechen zal er waarschijnlijk van rechts naar links als volgt uitzien: Doel: Zeman (Slavia). Achter: Burger (Sparta), Novak (Spar ta Kosire). Midden: Papp (Victoria Zizkov), Svo- boda (Pardubice), Wolf (Nuselsky). Voor: Fleischmann (Sparta), Sinolka, Novak, Lastovicka (allen Zidenice), Se- divy (Union Ziskov). Plaatsvervangers zijn: Voor den doelman Boschina (Schrec- kenstein). Voor de verdediging Dolezal (Zidenice) en voor den aanval Vesely (Prostcjov) en Madeion (Union Zizkov). Een drietal spelers uit Brünn (Zidenice) staat verder nog op de nominatie. Opgemerkt dient, dat de Tsjechische Voetbalbond, ondanks de moeilijkheden verhonden aan de samenstelling van een eenigszins behoorlijke ploeg van ama teurs, hieraan toch heeft vastgehouden, en niet is uitgegaan op het nader over wogen plan om een gemengde ploeg van profs, en amateurs naar Amserdam te zenden. Bij nadere informatie is ons gebleken, dat ook het N. V. B.-bestuur bericht heeft ontvangen, dat de Tsjechische ploeg uitsluitend uit amateurs zal be staan. Aanvang van ücn wedstrijd. De voetbalwedstrijd Nederland—Tsjc- cho-Slowakije zal Maandag a.s. om 3 uur aanvangen. De toegangen tot het stadion zullen Om half twee worden geopend. Te vens zal dan 'do verkoop van de nog res- teerende kaarten aanvangen. NederlandDenemarken. „De Sportkroniek" melut, dat thans vast staat, dat 22 April 1928 de wedstrijd Ne derlandDenemayken wordt gespeeld. NederlandBelgië. De wedstrijd NederlandBelgië op 1 Mei a.s. zal geleid worden door een En- gelschen scheidsrechter. LAWNTENNIS. Ncderlandsche Lawniennisbond. Het bestuur van den Nederlandschcn Lawntennisbond deelt mede, dat de ploeg- wedstrijd tegen Amerika twee dagen zal duren en dus niet drie dagen. De wedstrijd zal op 10 en 11 Mei op de banen van do M. E. T. S te Scheveningen worden ge houden. Wat betreft don wedstrijd Engeland Nederland deelt het bestuur mede, dat dc landenwedstrijd zal worden gehouden op 9, 10 en 11 Juni in Engeland. De plaats zal nader worden aangewezen. CRICKET. De crisis in den N. C. B. P r o t e s t v e r g a d e r i n g van Nederlandse he Cricketclubs. Gisterenavond werd te Utrecht een pro testvergadering gohouden van Nederland- sches Cricketclubs in verband met de be stuurscrisis in den N. C. B. Uitgenoodigd waren 19 vereenigingen, waarvan er acht ter vergadering waren vertegenwoordigd nl. Phoenix, U. V. V., Stichts.ehe Cricket club, Kampong, Amsterd. C. C. Ajax, D. V. C. en Vleermuizen, terwijl andere ver eenigingen schriftelijk met de rondgezon den motie instemden. De voorzitter van de Amsterd. C. G., de heer J. Prent, opende de vergdareing en verklaarde, dat deze uitsluitend bijeenge roepen was ter bespreking van de niet na der te qualificeeren houding der eerste klassers op de laatste algemeene vergade ring. Hij hoopte, dat de besprekingen zou den blijk mogen geven van een verzoenings gezinde houding tot toenadering zouden leiden. Tot voorzitter benoemde de vergadering den heer Sabelson, die een kort resumé van de feiten gaf en de motie besprak. De ze moest in verband met de eergister te Haarlem gehouden besprekingen van de eerste klassers eenigszins gewijzigd wor den. De motie spreekt haar afkeuring over de houding der eerste klassers uit. Voorts wordt handhaving van liet bestuursbesluit van 26 Februari 1927, waarbij Phoenix en do A. C. C. tot de eerste klasse worden toegelaten geëischt, terwijl tenslotte op in stelling van een commissie wordt aange drongen tot onderzoek van de toestanden in den N. C. B., met name de regeling van promotie en degradatie en de verzekering daarvan in de toekomst. In deze commissie zou ook een verte genwoordigers der lagere klasse zitting moeten hebben. De heer Langeraar (Vleermuizen) vrees de verwerping van de motie, waarna aan tweede en derde klassers niets anders zou resten dan bedanken voor het lid- - maatschap van den N. G. B. Ook de heer Welle (Kampong) achtte verwerping waarschijnlijk, en vreesde in dit geval verscherping van het conflict. De heer Prent betwijfelde dit. Wel zou hij in verhand met de Haarlemsche bespre king de motie wat willen verzachten. De heer Langeraar wenschte te weten, wat de gevolgen zouden zijn van het niet aannemen der motie, waardoor de promo tie van A. C. C. en Phoenix dus niet doorgaat. De vorzitter meende, dat de motie niet zou worden verworpen. Als dit wel zou geschieden zou spr. zijn standpunt pas willen be palen na de a.s. algemeene ver gadering. Nadat nog verschillende sprekers hun meening over deze motie hadden kenbaar gemaakt, werd besloten een commissie in te stellen, die tot taak zal verkrijgen, de motie nader te redigecren. Als woordvoerder zal daarbij optreden de heer Welle, naast hem de heeren Lan geraar en Sabelson hierin zitting zullen nemen. De nieuwgeredigeerde motie zal aan dc leden worden rondgezonden en even voor de aanstaande algemeene vergadering in Den Haag worden besproken. Aldus werd besloten. WATERPOLO. De competitie-indeeling. De competitie-indeeling voor het a.s. waterpolo-seizoen is weer bekend. Men weet, dat door het besluit der laatste algemeene vergadering de indeeling der eerste klasse ongewijzigd is gebleven. De Lcidsche Zwemclub heeft, weer met haar twee heeren-zoventallen ingeschre ven, doch de dames zullen dit jaar niet achter blijven. Jammer genoeg mogen we nog niet al te veel vam de dames in het a.s. seizoen verwachten. Immers, een goed zevental is tot heden niet gevormd kunnen worden. Wel had de leider der damesploeg, de heer J. Buys, onder de beste zwemsters een aantal dames uitge zocht, die in den afgeloopen winter vrij geregeld in den Haag geoefend hebben en zelfs vriendschappelijke wedstrijden speelden, maar de vereischte medische keuring deed van dit groepje eenige da mes afvallen, zoodat gedeeltelijk opnieuw begonnen moet worden. Do indeeling voor zoover voor onze stad van betcekenis, ziet er als volgt uit: Eerste Klasse A. Maas I, G. Z. C. I, Het Y I, D. J. K. I. Eerste Klasse B. Leidsche Zwemclub I, U. Z. C. I, Nep- tunus I, Dolfijn I. Res. Tweede Klasse B. Leidsche Zwemclub H, H. Z. en P. C. II, S V. H. II. Derde Klass e B. De Zijl I, S. Z C. I, Z. I. A. N. I. Dames Tweede Klasse B. Leidsche Zwemclub I, S. Z. C. I, S. V. H. I. HONDENSPORT. Windhonden-renbaan. De s-Gravenhaagsche Windhonden- renclub heeft de beschikking gekregen over een terrein op het Ziiider sportpark. Door de club zal op dit terrein de 300- meter lange renbaan worden aangelegd. Gemeld wordt, dat dit do eerste vaste windhonden-renbaan in Nederland is. OLYMPISCHE SPELEN 1928 AMSTERDAM. Het voetbaltcurncoi. In verband met de moeilijkheden, welke ontstaan zijn door het besluit van het In ternationaal Olympisch Congres te Praag, volgens hetwelk deelnemers aan de Olym pische Spelen zijn uitgesloten, die vergoe ding voor loonderving ontvangen, heeft het Nederlandsch Olympisch Comité een schrijven gericht aan den voorzitter van het Comité Internationaal Olympique. Daarin wordt gewezen op de tegenstrijdig heid tusschen het besluit van het Congres van Praag en de amateur-bepalingen van do F. I. F. A. Aangezien het bijeenroepen van een bui tengewoon Olympisch Congres op groote bezwaren zal stuiten, richt het N. O. C. tot de C. I. 0. het verzoek, aan de leden van het Internationaal Olympisch Congres zijnde behalve de leden van het C. I O., de Internationale Federaties en de Natio nale Olympische Gomité's. bij rondschrij ven voor te stellen de Olympische amateurs bepaling betreffende loonderving, althans voor zoover betreft het voetbaltournooi, op te schorten tot het in 1829 te houden Inter nationale Olympische Congres. Het Olympisch Stadion. Naar aanleiding van enkele berichten in de pers, als zoude het Olympisch Sta dion te klein zijn berekend, deelt het Co mité 1928 het volgende mede: Het Olympisch Stadion is berekend op 'n totaal van ruim 40000 plaatsen. Bij het bepalen van dit aantal moest het Comité Liet alleen rekening houden met de Olym pische Spelen, maar ook met de exploita tie-mogelijkheid van het Nieuwe Stadion na afloop van de Spelen. Met het oog hier op moest het aantal 40000 niet worden overschreden. Tijdens den houw is dc wenschelijkheid naar voren gekomen, om, met het oog op de groote vraag naar zitplaatsen uit het buitenland, de verhouding tusschen het oorspronkelijk vaslgesteld aantal zit- en staanplaatsen te wijzigen, ten gunste van het aantal zitplaatsen. Om daarbij ook rekening te houden met de eischen der exploitatie na afloop van de Spelen, is thans besloten een deel der staanplaatsen te wijzigen in zitplaatsen en voor een gedeelte van de staanplaatsen maatregelen voor te bereiden, dat deze, naar gelang van de behoefte, in zitplaatsen kunnen worden veranderd. Wordt dit laatste doorgevoerd, dan zal het Stadion in 1928 ongeveer 36000 plaat sen bevatten, hetgeen een belangrijke ver- meerdering heteekent tegenover het aantal plaatsen van het oude Stadion. Er is derhalve geen sprake van een mis rekening, maar van een weloverwogen plan, dat rekening houdt met de belangen van de Olympische Spelen en tevens met de exploitatie-mogelijkheid van het Sta dion na afloop van de Spelen. Australië wenscht de 0. S. 1936. Uit Melbourne wordt gemeld, dat het Australisch Olympisch Comité het I. 0. 0. heeft medegedeeld, dat het gaarne de 0. S. in 1936 wil organiseeren. Australië zendt 28 athleten in 1928 naar Amsterdam. Voor onkosten zijn 10.000 pd. st. beschikbaar gesteld. LUCHTVAART DE KONINKLIJKE LUCHTVAART. MAATSCHAPPIJ IN 1926 en In 1927. In liet kantoor der K. L. M. heeft dl directeur de heer A. Plosman aan den vooravond van do opening van den merdienst in een persconferentie overzicht gegeven van de gebeurtenissen der K. L. M. over het afgeloopen jaar 1926, en mededeclingen gedaan over den a.s. zomerdienst. Wat 1926 betreft deelde de heer Pies. man aan de hand van het jaarverslag mede, dat het voornaamste feit van hel dienstjaar wel is geweest, dat de lucht lijnen van Londen en Parijs naar Am sterdam werden doorverbonden naai Hamburg, Kopenhagen en Malmö. Van belang is voorts, dat de K. L. M. in hei vorig jaar gestandaardiseerd heeft op lucht-gekoelde motoren; thans gaan de buitenlandsche luchtvaartmaatschappijen dit voorbeeld volgen. Technisch heeft de K. L. M. in 1926 zeer goede vorderingen gemaakt; van lading kan dit echter niet gezegd wor- den. Het gebruikte nuttige laadvermo gen bedroeg in 1926 45 tegenover in 1925. Het aantal passagiers d evenwel toe met 550: op 31 December 1926 waren allo acht vliegtuigen op de route van Londen naar Parijs van een draadlooze installatie voorzien. Na het noodlottig ongeval bij Wolver- dem zijn alle piloten geoefend in hel blind-vliegen. Commercieel is de K. L. M. in 1926 10 vooruitgegaan. In totaal is afgelegd 894.782 K.M. in 6611 vlieguren. De vliegtuigen der K. L M. leverden daarbij ongeveer 1 millioen ton-kilometer tegen 1.311 per ton-kilo meter, tegen 1.80 in 1925. Wat de a.s. zomerdienst betref» welk« 15 April a.s. zal aanvangen, kan worden medegedeeld, dat de verbinding HamburgKopenhagen-r-Malmö in menwerking met de Zweedsche maat schappij „Aero-Transport'' tot 1 October zal worden heropend. Van 2 Meitot 30 September zal in samenwerking met de Zwilsersche maatschappij „Balair" een nieuwe dienst worden geopend op Bazel, via Brussel, met directe aansluiting naar Italic), Zurich en Genève. Van 15 Juni lot 17 September zal de dienst op Londen verdubbeld worden. Gedurende het seizoen zat de K. 1- M. in samenwerking met de buitenlandsche maatschappijen drie maal per dag ver binding hebben met Londen, Parijs en Hamburg, wee maal per dag met Brus sel, Kopenhagen en Malmö, en cenmaai per dag met Bazel, Bremen, Hannover, Berlijn, Duisburg, Keulen, het Roergo bied, Zuid-Duischland en Ostende Noodlanding. Gistermiddag omstreeks half 5 landde te Hilversum nabij den spoorweg Amsterdam, een militair vliegtuig uil Soesterberg, bestuurd door den eersten- luitenant H. J. Krab en met als waarne mer den mecanicien-sergeant Engelen burg. Het vliegtuig bevond zich in een mistbank en de inzittenden meenden, dat de motor niet in orde was. Zonder on-, gelukken of schade landde het vliegtuig] op de Driestgronden. Het werd later ge demonteerd en naar Snosterlwr- <-vor.2 bracht UIT D£ ïimU£umG VOORHOUT. GEMEENTERAAD. De Prinsenweg eigendom der ge meente. De Akervoorderlaan" verlaagd. Een bouwhistorie. De raad dezer gemeente vergaderde Woensdagavond. Voorzitter de burgemees ter. Tegenwoordig alle leden. De voorz. opende do vergadering met gebed. De heer van der Voet werd tot voorstemmer aangewezen bij loting. De notulen werden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Onder do ingekomen stukken was een schrijven van den Keuringsdienst van wa ren, waaruit bleek dat er 19 keuringen op het laboratorium geschiedden, 601 ter plaatse en het aantal geïnspecteerde win kels 12 bedroeg. Tot leden der Schattingscommissie wer den benoemd de aftredende leden t.w. de heeren J. H. van der Vcet, W. van der Laan, M. de Groot en P. L. van der Hulst. Hierna kwam een voorstel van B. en W. om een deposito-overeenkomst aan te gaan met do Bank voor Nedcrl. Gemeenten eii do plaatselijke Raiffeiscnbank en om d® thans geldende overeenkomsten met die bankinstellingen in te trekken. De voorz. licht toe dat deze wijzigingen worden voorgesteld op aandrang van Ged. Staten en dat volgens de nieuwe voorschriften het crediet bij de plaatselijke Raifféisen- bank een bedrag van f 1.per inwoner niet te boven mag gaan en dus gegaan kan worden tot een bedrag van pl.ni- f 2S00.Indien de raad er toch boven wil gaan moet dit besluit elke drie maanden worden goedgekeurd. De heer van der Hulst is van meenip?> dat Ged. Staten hierin geen zeggingschap hebben en zou indien zulks mogelijk is en

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4