ingezonden mededeeling KIESKRING LEIDEN. ingezonden mesedeeling KIESKRING GOUDA. DE B gl Buitenü. Berichten ONGELUKKEN. Twee kinderen onder de oogen hunner moeder gedood. Te Wolburn, Buckiugshamshire, gingen twee kinderen, een meisje van zeven en een jongetje van vijf jaar door de tuinpoort naar school. Vroolijk de straat ophuppe lend merkten zij den vrauchtauto niet, die in volle vaart kwam aanzetten, en evenmin hoorden zü de waarschuwende kreten van hun moeder die hen met de oogen volgde. Beiden kwamen onder den auto terecht. Het knaapje was onmiddellijk dood, ter wijl het meisje stierf eenige oogenblikken na aankomst in het ziekenhuis Tragisch ongeval. Te Konstadt in Opper-Silezië hebben S kinderen tijdens de afwezigheid van hun moeder bij het spelen de gaskraan in de keuken opengedraaid. Toen de moeder thuis kwam, vond zij de 3 kinderen bewus teloos. Pogingen om de levensgeesten we der op te wekken bleven zonder succes. Nieuwe aardbeving in Japan. Volgens een bericht uit Tokio is Vrijdag morgen in geheel Westelijk Japan weer een hevige ardbeving waargenomen. Er wordt echter niet gemeld, dat er menscben zijn omgekomen. Storm o de Fransche kust. Eèn hevige storm heeft Vrijdagavond de Fransche kust geteisterd. In verschillen de havenplaatsen als Brest, Douar- nenez, Toulon enz. zijn berichten ontvan gen van schepen, die in nood verkeeren. Een driemaster uit St. Malo is vergaan. Tal van kleine visschersschepen zijn be schadigd. Drie visschers i&it Douarnenez zijn verdronken. DE BESCHAVING! De „London en North-Eastern Spoor wegmaatschappij" is bezig het getal der tien in haar slaapwagens te doen verdwij nen, zulks ten gerieve van zenuwachtige reizigers. Alle dertiens worden overgeschilderd in veertien, terwijl aan 14 de letter A wordt toegevoegd. Het kwam zoo herhaaldelijk voor, dat met 13 genummerde bedden, in de slaapwagens werden geweigerd, dat de maatschappij tot gemelden maatregel is moeten overgaan. Late Restitutie. In 1896 bracht de stoomboot Les Andes 200 zakken tarwemeel van Argentinië naar Brazilië voor een korenkoopman in Rio de Janeiro. De eigenaar kreeg echter ver schil van meening met de douane over de te betalen invoerrechten en het meel werd in een loods opgeslagen. Tot in hoogste instantie werd het verschil uitgevochten, en overal kreeg de douane gelijk. Intus- cchen was echter het meel een buit gewor den van ratten en ander ongedierte, zoo dat het voor den eigenaar totaal waarde loos was geworden. Weer kwam het tot een proces, thans om schadevergoeding van den staat te verkrijgen. Twintig jaar zouden er verloopen eer de man bij gerech telijke uitspraak zijn recht op schadever goeding zag erkend; hij zelf was intus- echen overleden, 't Was 1919 geworden eer deze uitspraak viel en zijn weduwe den etaat voor uitbetaling van 3000 milreis aansprak; en nu eindelijk, 31 jaar nadat de ongelukkige partij tarwemeel in Brazi lië aankwam heeft de bondspresident aan hot conga;s machtiging gevraagd, om tot uitbetaling der schadevergoeding over te gaan. Het paard in den goudsmidswinkel. In den juweliers winkel der firma Mel- lett Co., Streatham High-rood S.W te Londen, sprong door een dor ramen voor een wagen gespannen, op ho' ge slagen paard binnen. Gewond door gebro ken glas werd het paard steeds wilder en de opwinding werd steeds grooter. Stralen makers schoten naderbij, voorbijgangers vluchtten, een vrouw viel flauw, en weldra was hel trottoir bedekt met ringen, bro ches, horloges, armbanden en waardevolle antiquiteiten. Oud Chineescb porselein, dat op de toonbank stond, kon nog juist wor den gered, maar de schade was zeer groot Vooral veel zilverwerk was onherstelbaar vernield. ..Hef. kostte ons jaren om de verzame ling bijeen te brengen en het paard had juist de mooiste étalage uitgekozen" een der firmanten. ingezonden Stukken (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie' „Een middenstandsbelang." Als antwoord op het ingezonden stuk je iu „De Leidsche Courant'' van 29 Maart 1.1. van een winkelier over „Een Middenslandsbelang" waarin geklaagd wordt over de toenemende concurrentie van het groot winkelbedrijf, welk meer en meer er toe overgaat, oim naast het hoofdartikel allerlei bij-artikelen tegen bijzonder lage prijzen aan te bieden, ben ik het met den geachten inzender eens, dat dit niet zoo moest zijn en dat daar tegen moet worden ingegaan. Oneerlijke concurrentie zit er echter volgens mijne meening niet achter. Ge loof maar gerust, dat die .groot-winkelier het ook niet uit weelde doet; hij is ook een slachtoffer van'z'n eigen groote zaak en moet tegen nog grootere zaken op- wenken. Met praten komt "u niet verder; wel met actie, die moet echter van u zelf en van uwe collega's persoonlijk uitgaan. Hier hebt u eenige punten. Houd uw zaak klein, doe in eerste klasse waar en bereken uwe klanten een prijs die u verantwoorden kunt. Let terdege op uw inkoop, alleen zeer gangbare artikelen komen voor uw zaak in aanmerking; het overige past u niet. Doe zaken met uw eigen geld, of, als er nog wat vreemd geld bij moet zijn, klop dan aan bij familie of goede ken nissen, die u tijdelijk helpen willen, maai- laat voorop staan „zoo spoedig mogelijk het geleende geld weer terugge ven". Geld van Banken is voor u veel te duur en hinderlijk in uw bedrijf. Maak propaganda in uw kring en doe hot zelf ook, om vooral in kleine zaken te koopen, die in één artikel handelen en voer dat streng door, ook al moge het oogeiiscbijnlijk nadeelig zijn. Zoo blijft gij baas in uw eigen zaak en de concur rentie zal u niet deren. Een Middenstander. Woensdag 6 April a.s. stemmen alle Katholieke kiesgerechtigden op LIJST 12, waarop de eerste naam is: BALVERS en Maandag 4 April (hedenavond) be zoeken uit alle plaatsen, die tot den kies kring behoor en, zooveel mogelijk perso nen de groote propaganda^ vergadering in de Graanbeurs (de Burcht) te Leiden, die daar te 8 uur wordt gehouden. Toont, dat niet alleen de socialisten be langstelling hebben voor de politieke ac tie, maar ook en minstens evenzeer de katholieken! Bezoekt ook daarom de vergadering van hedenavond. UIT IQE OiaSEViMG N00RDWIJKERH0UT. GEMEENTERAAD. Na den brand. De aanschaf fing van een autobrandspuit. Doortrekking electrische kabel. De Gemeenteraad vergaderde Vrijdag middag te twee ure. Tegenwoordig 10 le den. Afwezig met kennisgeving de heer Passchier. Voorzitter de Burgemeester. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering worden gearresteerd. Onder de ingek. stukken is een schrij ven van den Hoogeveenschen Polder be treffende bet uitloozen van de buizen van het gemeenteriool aan den Ruigenhóek in den Polder. Daarbij wordt aan de gemeen te onder vrij bezwarende voorwaarden toestemming gegeven om op de Polder sloot te mogen uitloozen. De heeren van Parera, van Dijk en GeerlingB spreken hun ontstemming uit over de wijzen, waarop hier bet Bestuur van den Hoogenveenschen Polder meent te moeten optreden. De voorz. vindt dit optreden ook niet sympathiek. Spr. heeft over deze aangelegenheid den voorzitter en den secretaris van den Polder gespro ken, die hem mededeelden, dat het een bo- sluit was van de meerderheid van het be stuur, dat door hen moest worden uitge voerd, doch die hemrtevens zeiden, dat zij den inhoud van het besluit niet goedkeur den. De heer Geerlings stelt voor niet op de voorwaarden van den Hoogeveenschen Polder in to gaan, doch het riool 60 Meter langer te maken, zoodat bet uitmondt in den Zilkerpolder. Daar zitten andere men- schen aan het bestuur en is meer mede werking te verwachten. Dienovereenkom stig wordt met algemeeno stemmen beslo ten. Ingekomen zijn voorts besluiten' van Ged. Staten tot goedkeuring der rekening van 1924, tot goedkeuring van den verkoop van een terrein van bet gemeentelijk grondbedrijf aan de heeren Elfers te Aer- denhout en Groote te Heemstede en tot vrijstelling voor de O. L, School van bet onderwijs in de lichamelijke oefening. Op het verzoek der St. Hieronymus Aemilianussticbting te Amsterdam om een bedrag beschikbaar te stellen van f 2744 voor vernieuwing en verbetering der speel plaats wordt gunstig beschikt. Het voorstel van B. .en W. tot bestrating van de Steeg bij Meeuwenoord met oude keien en tot rioleering daarvan wordt met algemeene stemmen aangenomen. De kos ten daarvan worden geraamd op f959. waarvan f26.per jaar aan rioolgeld te rugkomt. Over liet voorstel van B. en W. om ban een crcdiet van pl.m. f4000.te verschaf fen voor de aanschaffing van een automo bielbrandspuit, ontspint zich een wijdloo- pende discussie. De heer van Parera voelt meer voor een afzonderlijke autospuit, die door een auto wordt getrokken. Voorts vraagt spr. of het geen aanbeveling verdient een Chevrolet in plaats van een Ford aan te schaffen. De heer Geerlings vreest, dat een auto mobielspuit niet overal kan komen. De heer L. M. van Noort vraagt of men geen motorspuit op twee wielen kan aanschaf fen die dan later door een aan te schaf fen vuilnisauto kan worden getrokken. De heer Langeveld vreest, dat een autobrand- spuit weggeldbelasting zal moeten betalen, wat ook nog al van nadeeligen invloed is op de exploitatie. De heer van Dijk kan met het voorstel van B. en W. wel mede gaan, doch betreurt, dat hetgeen thans gedaan wordt, feitelijk geschiedt ten bate der brandassurantiemaatBchappij. De voorz. de sprekers beantwoorden de zegt-, dat naar de meening van B. en W. de praktijk zal leeren, dat de aan schaffing van een automobielb^andspuit geen kosten medebrengt. Er zijn voor de aanschaffing uitgaven te doen, doch die zullen worden gecompenseerd door minde re kosten bij oefeningen en bij brand. Als - beweerd wordt, dat de aanschaffing feite lijk alleen ten bate kor t ,-an de brand- assurantiemaatschappijen, dan is dat niet juist. Op de eerste plaats is de brandweer om belendende perceelen te beschermen en daardoor wordt niet alleen schade aan die perceelen, maar ook ongerief voor de bewoners voorkomen. Voorts meent spre ker,. dat elke maatschappij bereid is, bij verlenging van de polis het tarief te ver lagen, indien blijkt, dat in de gemeente een goed geoutilleerde brandweer is. Het is echter zaak, d"t de verzekerden zelf ter zake pressie op de maatschappijen uit oefenen, want met een aanbod tot" vcrlu- ging komen de maatschappijen niet:. Hetgeen de heer Parera voorstelt ver dient inderdaad overweging. Het is het systeem dat Lisse toepast en dat daar goed bevalt. Vergeten moet echter niet worden dat in dat geval de aanschaffing pl.m. f 1500.meer kost. Er zal intus- 8cken worden gezorgd, dat alle bergings ruimte, die een gewone auto biedt ook op de automobielspuit aanwezig is. Wat de opmerking betreft om een eventueele vuil nisauto de brandspuit te laten trekken, dit denkbeeld zou wel opgaan, indien de vuil nisauto altijd thuis was. Doch indien deze auto in dienst is, is zij niet altijd voor on middellijk gebruik gereed om de brand spuit te trekken. Spr. is voorts geen plaats in de gemeente bekend, waar de automo- biolspuit niet zou kunnen komen. Het ligt voorts in de bedoeling het oude materiaal op te ruimen, dat hier en in de Zilk aan wezig is. Een aparte spuit voor de Zilk is dan niet meer noodig, evenmin als een afzonderlijke brandweer. Wat de opmer king van den beer Langeveld aangaat, automobielen ten behoeve der brandweer zijn vrij van de weggeldbelaeting. B. en W. hebben aanvankelijk overwogen om een Chevrolet inplaats van een Ford-chas- 8in te nemen. De kosten bedragen dan evenwel f 650 meer, terwijl de onderdeelen van een Chevrolet niet steeds even ge makkelijk te krijgen zijn als bij een Ford. Wij hebben kort geleden een belang rijken brand gehad. Spr. heeft zich toen geschaamd om de primitieve brandblusch- middelen van Noordwijkerhout en voor zich de conclusie getrokken, dat daarin verandering moet komen. Spr. vertrouwt, dat verschillende raadsleden, die den brand gezien hebben, tot hetzelfde inzicht zullen zijn gekomen. Spr. zal thans het voorstel van B. en W. in stemming bren gen. Dit wordt aangenomen met 7 tegen 3 stemmen. Vóór stemden de heeren C. v. d. Klauw, van Parera, E. Oostdam Hzn., R. v. Dijk, L. M. van Noort en de beide wethouders. Tegen stemden de heeren A. H. v. Noort, J. Geerlings en W. Th. Lan geveld. Op voorstel van B. en W. wordt de ver ordening op het havengeld in dien geest gewijzigd, dat schippers, die van de Gul- demondsloot gebruik maken en niet van de gemeentelijke losplaats gebruik ma ken, terwijl hunne lading niet bestemd is voor of afkomstig is van de oigenaars of huurders van de perceelen gelegen langs de Guldemondsloot, ook havengeld moe ten betalen. De heer van Parera wenscht eene bepa ling, dat dit havengeld kan worden afge kocht. De voorz. zal deze bepaling in de verordening opnemen. Ingekomen is een adres van de Muziek- vereeniging „Jeanne d'Arc" om een bijdra ge van f 100.voor dekking van haar te kort. De voorz. zegt, dat verleden jaar dergelijk adres is ingekomen en toege staan. Uitdrukkelijk is toen gezegd, dat men voor een keer wel eens een te kort wilde dekken, doch dat dit geen prece dent moest scheppen. Niettemin komt thans weer een verzoekschrift in. B. en W. stellen daarom voor dit adres voor kennisgeving aan te nemen, tenzij de Raad mocht besluiten aan alle in de gemeente gevestigde muziekgezelschappen een sub sidie te verleenen. Wordt met algemeeno stemmen besloten het adres voor kennis geving aan te nemen. Aan de Wed. van der Hot wordt onder bepaalde voorwaarden vergunning ver leend tot het uitdiepen en verbreeden van de Maandagsche watering. Ingekomen is een verzoek van W. J. Driesseir e.a. om doox'trekking op kosten dre gemeente van den kabel voor electri- citeit langs hunne perceelen aan den Hee- renweg. Bij acclamatie wordt overeen komstig bet voorstel van B. en W. be- Bloten aan adressanten te berichten, dat de gemeente bereid is de doortrekking te bewerkstelligen indien de adressanten be reid zijn aan de gemeente onder behoor lijke waarborgen eene afname te garan deeren van f 2.per Meter per jaar ge durende de eerste drie jaren, zijndo dit de zelfde afname die de gemeente aan de Lichtfabrieken to Leiden moet garandec- ren. Do heer van Parera stelt in dit ver band de vraag of een garantie wel vol- doendo is en of de kabel niet betaald moet worden. Spr. meent, dat een dergelij ke bepaling in het vroegere contract wel voorkwam, doch in het tegenwoordige contract ontbreekt. De voorz. merkt op, dat de heer van Parera zich vergist. Wel iswaar komt het soms voor, dat de kabel zonder meer door belanghebbenden be taald wordt, doch dit geschiedt dan om dat betaling in eens voordeeliger uitkomt dan toepassing der garantiebepaling. Op dit punt is het tegenwoordige contract precies betzelfde als bet vroegere met dit verschil, dat vroeger f 1.60 per Meter moest worden gegarandeerd en nu f 2 per Meter. De prijs van f 1.60 per Meter was geba seerd op den toestand van vóór 1914. Lei den verlangde bij do vaststelling van het nieuwe contract wijziging en wij hebben aan dit verlangen voldaan omdat wij van den anderen kant flinke medewerking voor de electrificatie van De Zilk kregen. Men kan nu eenmaal niet van twee wal len eten en men moet het destijds geslo ten contract in zijn geheel beschouwen. Ingekomen is een schrijven van B. en W. van Lisse, waarbij toestemming wordt gevraagd om 5 perceelen, gelegen onder de gemeente Noordwijkerhout aan den Delfweg van gas te voorzien en dit op de zelfde voorwaarden, waarop gas aan de ingezetenen van Lisse wordt geleverd. De voorz. zegt, dat omtrent deze aangelegen heid overleg is gepleegd met de Stedelijke Lichtfabrieken te Leiden, die tegen de ge vraagde vergunning geen bezwaar hebben. Overeenkomstig bet voorstel van B. en W. wordt bij acclamatie besloten de gevraag de vergunning te verleenen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten aan de Lichtfabrieken te Leiden voor den aanleg van electriciteit en gas langs de terreinen van het gemeen telijk grondbedrijf aan den Heerenweg te garandeeren een afname van f 340 per jaar voor electriciteit en 3000 M3. per jaar voor gas, alles gedurende de eerste drie jaren. De verordening op de Bedrijfsbelasting wordt eenigszins gewijzigd. Vroeger werd aangenomen dat iemand een kwartaal in een bedrijf had gewerkt, als hij twee da gen of meer arbeid in een bedrijf had ver richt. Dit zal nu anders worden. In het vervolg komen slechts in aanmerking de dagen, waarop door iemand arbeid is ver richt-. Had men vroeger twee dagen iemand in dienst gehad, dan werden lie dagen voor de toepassing der verordening voor een kwartaal berekend, in de toe komst wordt geen dag meer in rekening gebracht dan inderdaad gewerkt is. Deze wijziging is niet in het voordeel der ge- meentefinanciën en vereenvoudigt de ad ministratie evenmin, doch uit een billijk heidsoogpunt val' er veel voor te zeggen en zij is voorts noodig omdat zij zich aan sluit bij de tegenwoordige jurisprudentie van den Hoogen Raad. Wordt deze wijzi ging niet aangebracht, dan is er alle kano dat de Hooge Raad de verordening onver bindend zal verklaren, aldus de voorzitter. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten tot aankoop vah terreinen langs den Heerenduinweg, den Zilkerduinweg, den 's Gravenda-mschen weg en den Schuin- schen weg van diverse eigenaren en van het geven van vergoeding aan diverse personen in verband met de verbreeding en de reconstructie dier wegen. Voorts wordt bc-loten het door de afsnijding te Ruigenhóek overtollige terrein te verkoo- pen. Vervolgens wordt overgegaan in ge heim comité. TER AAR. Geboren: Petrus Wilhelmus Johan nes z. van J. Visser en G. van Smoren- burg. Adrianus Jacobus z. v. W. v. d. Hoorn en P. d. Jong. Gerarda Johanna d. v. G. Otto en C. van Moorsel. Petro- nella Cornelia d. v. H. Markman en K. v. d. Voorn. Mattheus Jozef z. v. A. de Jong en J. G. Veelenturf. WASSENAAR. Ondertrouwd: J. J. Hasselbach en M. W. Th. van Renswoud. A. M. G. Gielisse en H. G. M. de Groen. Geboren: Adryaantjo d. v. H. Zeg waard en D. Witteveen. Hendrik en Dirk zs. van H. van Baak en J. J. Holtz. Petronella d. v. G. Remmerswaal en W- van Leeuwen. Piet er Gerardus z. v. G. J. J. Wensveen en G Copier. Ge rardus Bernardus Joseph z. v. J. P. v. d. Holst en J. M. de Zwart. Anna Maria Cornelia d. v. B. Vrijburg en M. P. van der Meulen Adrianus Jozef z. v. J. A. Ruijgrok en A. A. den Hollander. Overleden: Adrianus Cornelius Ma ria Gerardus Beijersbergen, 2 jaar. Verstopping of moeilijke en onregelmatige stoelgang regelt men vlug zonder kramp of pijn me* Mijnhardt's Laxeertabletten Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 cent 1170 DE RIJNSTREEK Woensdag 6 April a.s. s! uien alle Katholieke kiesgerechtigden LIJST 12, waarop de eerste naam is: VON FISENNE. BOSKOOP. Geboren: Johannes Adam Adriaan z van H. Remmerswaal en G M. v. d. Meer. Johannes Simon Maria z. van P. L. v. d Geest en M. S. Witsenburg. Simon Johannes Joseph z: v. C. Verdegaal en C. E. P. Bader. Velen houden van eenso... En van spanning op z'n tijd, Dat hen aan de levenslafel Eens iets extra's wordt bereid. Kijkes, daar een motorrijder. Jeemigmina, wat een smak, Snap je dat zoo n snelheidsduivel Niet pardoes z'n nekkie brak. Hè seg, kijkes, wat een auto Daar de gracht is ingestoomd Aanstonds spanning, drommen menschen Komen er naartoe gestroomd. Wie de schetsen van Justus van M-aiiïii gelezen heeft weet hoe de mensclien rea-iê geeren op gebeurtenissen die even buitenD de gewone sfeer van het dagelijksche leven5 omgaan. Bijna dagelijks kan men hel zien op straat, want er kan geen motorrij. der bekeurd worden, zelfs niet het kleinste verkeersongevallelje of straat ruzietje plaats hebben of er zijn menschen bij de vleet, die?!l zich voor l^t geval inleresseeren on ernaar blijven kijken. m De groote vlucht der teclrtiek heeft hel?e echter mogelijk gemaakt dat we icderenf avond in de bioscoop zooveel abnormali. teiten kunnen zien als we maar willen. Er l'p kan geen gebeurtenis van eenig belang s*e plaats hebben een ministerieel bezoek, een belangrijke voetbal- .,f wielerwed^ strijd, een brand of de opening van een bloemententoonstelling of er is een film- operateur bij, die in een minimum van tijj de heele za?k „inmaakt" en conserveert om er nog deiizelfden avond een paarre honderd menschen tegelijk van te laten genieten. so ja Net als zuurkool en andijvie, 9 En al wat maar lekker maakt mi Wordt ook alles wat in 't leven Voorvalt, netjes ingemaakt. I°' 't Gaat alleen maar niet per busje' Of per potje snapt u wel »'l: 't Gaat hier bij de honderd meter Of als lint en kant per el. Alles kan ie nu bekomen -c Zuurkool, br 1 en crêpe de chine. Midden in den winter kan i Zelfs wel bloemenvelden zien. li' Tijd noch afstand zijn van invloed Op al 't geen er ook geschiedt. !e Voor de film is niets onmog'liik Sc Tijd en af.-land zijn er r. et M ie De bioscoop heeft in eOa korte spamt^ Üids een voorname plaats in de maal.111, schappij veroverd, wat alleen komt, omdat1" men daar evenementen te zien krijgt, waar011 zelfs de schrilste werkelijkheid mee spo', *D Van die „heerlijke" liefdeshistories, the H de werkelijkheid verre in de schaduw stol- len en die eindigen in een teedere omhel fe zing van een „hij" en een „zij", die elkaaj na tallooze wederwaardigheden, die om to hebben doen rillen en sidderen, eindelijk6e hebben gevonden. A; Daar herleven de tijden der Romeinen ia daar aanschouwt men het leven van Oos-ai tersche volken. Alles is daar te zien, meua is er gesorteerd in liefde en romantiek w ernst en luim. Geschiedenissen met de on-ka mogelijkste val-, gooi- en smijtpartijen! oorlogen, zeeslagen en vechtpartijen, spoot t wegongelukken, ook al is dat allemaal op,a genomen in de kamer van een studio, ralth sp oor treintjes en scheepjes van kinder te speelgoed, inbrekers, dieven en moorde-io naars, twintig moorden voor een kwartje, f| En men vindt hef. mooi, want het is alle h net echt w t Is soms heel erg overdreven Al dat bioscoopbezoek. Maar er komen soms toch ouk wel H Leuke dingen op het dopk. „j Zoo bijvoorbeeld als een etadsbeeid j, U vertoond wordt in die zaal. jr In een aardig voorprogramma, \an het I.jnnenlandsch .journaal. Bj Kijkes, kijkes, daai staat G^rrit En daar hebbie Jaap en Mien, Jé, wat lollig dat je dat nou g In de bioscoop kan zien. Oogen kijken, halzen rekken v Nog meer worden er verwacht, En 't publick, zeer opgewonden. Grinnikt, juicht of schaterlacht Kilometers dolle dingen Met 't onnnozelste gezicht j Worden met oen apparaatje 1 In het donker daar belicht. ij Griezelige ongelukken In een auto of een trein, Kan men daar t' aanschouwen krijgen Dertien wel in een dozijn. Toch zijn al die filmverhalen fit Maar een rare business En wij prijzen ons gelukkig w Dat bet. leven anders is. ft at bi Gevestigd: G. v. Leeuwen van Zijps u W. H. Turnhout van Voorhout. J fc Akerboom van Alkemade G. J. Els" geest van Hillegom. G. v. d. Meij vas Wassenaar. A. J. de Ligny van "Wot- j, mer. D. Buys van Mijdrecht. M. f w Muyen van Katwijk. G. Does van Kal- K wijk. M. H. Kaptein van Oegstgecst. - A. Heuzen van Leiden. J. P. J. jj. Wit van Warmond. J. E. Janson vai J( Leiden. J. M. Hurkmans en gezin vat u Dordrecht. H. G. v. d. Meij van Zo^ sj terwoude. E. J. de Bruyn en gezin vas Oegstgeest. J. Th. v. Stijn van XeidcD L. L. en J. A. Bhx van Alkemado. J. Tb. Gommandeur van Wassenaar. - T J. A. Vink van Zoeterwoude. H. Coi'f van Koudekerk. v Vertrokken: J. Zandvliet en g©'1 naar Anna Paulowna. T. A. J. j naar Leiden. J. Tulles naar Berkel.D W. Helverstein naar Leiden. J- ^erj wey naar Rijnsburg. J. G. VerdejP naar Warmond. M? J. v. Dijk naaf Voorbout. M. G. Rotteveel naar Zflf- terwoude. N. v. Egmond naar Kat- wijk. G. G. Kersten en gezin "aat Voorhout. A. T.. de Ligny naar Mous'cl M. J. v. Dijk naar Voorhout. K- KrJ nenburg naar Katwijk.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4