KWATTAft Dafs KWAM INGEZD19EH lEDEfiEELIÜO INGEZOIU MEDÉOËËLÏH VOLLE MELRREEPE toevoegde nl. dat hij niet knoeide in een tijd toen bijna iedereen knoeide. Daarop nam de burgemeester het woord: Dames en heeren of beter vriendin nen en vrienden! Ik ben de leeftijd te bo ven om beschaamd te worden, en toch: ik ben het, nu ik zooveel goede eigenschap pen hoor noemen, waarvan ik niet wist, dat ik ze bezat. Het zal wel wat overdre ven zijn! Het is waar, ik heb steeds de leus ge steld: onpartijdig voor allen, zoover dat een mensch mogelijk is. Al spant men zich daarvoor in, het lukt niet altijd ieder een ervan te overtuigen. Het is mij onmogelijk u nog veel te zeg gen; ik ben daar niet toe in staat. Men zegt, dat mijn uiterlijk niet toont, dat ik cen-en-zeventig jaren tel, maar zelf die verzekering geef ik u voel ik het wèl. Ik wist, dat het afscheid, gisteren van Nieuwveen en vandaag van Zevenhoven, mij zou aanpakken, maar ik had niet ge dacht, dat het mij zoo aangreep. Wat ik hier heb verricht, had ik nooit kunnen tot stand brengen, indien ik in de inwoners van Zevenhoven niet gevonden had: medewerkers. Er is iets sommigen zullen mij wel begrijpen er gaat iets in mij om zender dat ik het mag zeggen. Zevenhoven is mij steeds lief geweest en het afscheid van Zevenhoven doet mij zeer. Ik voel dat het beter is heen te gaan, maar dat het ge makkelijk is: neen! In zeker opzicht ben ik blij, mijn ontslag te hebben, want anders zou ik werkelijk in tweestrijd komen de aanvrage weer in te trekken. Nogmaals dank aan allen, dank aan heel Zevenhoven! Na de afscheidsrede werden de school kinderen binnengeroepen, daar het geen weer was de zanghulde buiten te houden. Onder leiding van den heer Wielinga werd een Huldigingslied gezongen en het „Wien Neerlandsch Bloed". De Burgemeester dankte de kinderen hartelijk voor deze hulde. De Harmonie kon men echter, hoe graag ook, niet in 't kleine, reeds volle vertrek bin nenlaten, zoodat deze in de regen muzikale hulde bracht, die ondanks alles uitstekend slaagde. Van de gelegenheid om den burgemees ter de hand te drukken, werd veel gebruik gemaakt. Den geheelen middag tot over tweeën was het in de Raadskamer een ge zellige drukte. .Met een „Vaarwel aan alle Zevenhove- naars!" van den burgemeester en een „Lang zal hij leven" van de gasten werd do plechtigheid besloten. BOSKOOP. R. K. Kiesvereen. Dinsdagavond j hield de R. K. Kiesvereeniging een algomeene vergadering \n het R. K. Ver- eeni gingsgeb ou w, voor de nummering van de groslijst voor de a.s. gemeente raadsverkiezing. Volgens reglement moest 1/3 der leden aanwezig zijn, dat is onge veer 165 Er waren eT echter maar ruim 100, en het was dus maar goed dat er op een vorige vergadering besloten was, dat, wanneer niet voldoende personen aanwe zig waren, de vergadering aanstonds te sluiten en dan een half uur later een tweede vergadering te houden waarop men wel de agenda kon afwerken, het geen dan ook geschiedde. Door Kapelaan yan Seggelen werd tus- 6chen beide vergaderingen gesproken over de verkiezing voor de Provinciale Staten. Spr. toonde aan van hoe groot belang het is, vooral ook voor dit dis trict, om als een man te stemmen op de Roomsche lijst. Hierna begon de tweede vergadering. Voorzitter voor dezen avond was de heer R. Pannebakker. Aanstonds werd over gegaan tot de nummering en de uitslag is als volgt: 1. A. Brand Pz. (aftr.), 2. Th A. Houdijk (aftr.), 3. H. A. Boekraad (aftr.), 4. H. Redegeld, 5. G. Pannebak ker Gz 6 G. J. van Vliet, 7. H. Fase en 8 W. van Lint. De Voorz. dankte allen voor hun trou we opkomst en sloot de vergadering. De Beurs. Op de Beurs Dinsdag middag was het weer erg druk, er was nog tamelijke vraag en heel veel aanbod. De drukte zal echter spoedig voorbij zijn, want de handel in boomen en planten zal voor dit seizoen ook niet lang meer duren. Geboren: Hubertus Johannes z. v. C. F. de Groot en J. M. Broekhuijse. Maria Lemmechien d. v. A. P. Rave- etein en T L. Stolp. Ondertrouwd: A. C. Le Clercq en A. Groenestein. Getrouwd: G. G. Appel 23 j. en L. A. Oosterwijk 20 j. J. P. Verkade 26 j. en G. M. Brenkman 23 j. O. v. d. Veer 26 j. en G. A. Oudejans 22 j. Overleden: J ohannes Adrianus Belt 2 weken. NIEUWKOOP. Landbouwcursus. Zaterdagmiddag werd de laatste les gehouden van den landbouwcursus, welke de twee laatste winters door den heer N. J. M. Klaus al hier werd gegeven. Een getuigschrift als hebbende den cursus met veel vrucht ge volgd kon worden uitgereikt aan P. van Leeuwen, C. Zuijdervliet, N. Langeslag en H. van Velzen; G. Langeslag, G. van der Weijden, G. van der Weijden Jzn., W. Wahle. A. Zuijdervliet en G. Baarts ont vingen een getuigschrift als hebbende den cursus met vrucht gevolgd. Naaikrans. Het ligt in de bedoeling van het bestuur van de R.-K. Naaikrans met de a.s Paaschdagen een tentoonstel ling te houden van de gemaakte kleeding. Waarschijnlijk zal dan ook een verloting worden gehouden ten bate van de kas Verschillende mooie prijzen zijn al be ech ikbaar gesteld. Gymnastiek. Het ligt in de bedoeling van de gymnastiekvereeniging „Oefening Kweekt Kunst" ook dit jaar wederom een openluchtwedstrijd uit te schrijven. NOORDEN. Raadsverkiezing. De voorloopige groslijst voor de a.s. gemeenleraadsverkie- eing is thans samengesteld als volgt: G. an Diernon, J. C. Franen, A. J. den Har- log, P. G. van den Helder, Th Mourits (aftr.), P. Pielcrse, S. Splinter (aftr.), P. G. Vroonhof. Waarschijnlijk zullen 3 dezer personen in den Raad zitting krijgen. A.s. Zondag zal worden beslist wie de 3 eerste candi- dalen op de lijst zullen zijn. WOERDEN. Verbetering van de Snellebrug. Ten gevolge van den bestaanden toe stand hebben op of bij de Snellebrug, welko is gelegen in den drukken rijksweg van Leiden naar Utrecht onder de ge meente Woerden, herhaaldelijk ongeluk ken plaats. Naar aanleiding hiervan hebben B. en W. van Woerden aan den Minister van Waterstaat een adres gericht, waarin op deze aangelegenheid de aandacht geves tigd is en de wenschelijkheid van een goede oplossing is bepleit. Aan dit adres is door dè besturven van den A. N. W. B. en de K. N. A. G. adhaesie betuigd. Als antwoord hierop deelde de Minis ter thans mede, dat het in het voornemen ligt de Snellebrug te verbeteren. Een plan daartoe is opgemaakt en zal, naar het zich laat aanzien, eerlang in uitvoering kunnen komen. UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. K. R. O. Aan de Radio-luisteraars kunnen we mededeelen, dat de heer G. Braun alhier is aangesteld als correspon dent voor de Katholieke Radio Omroep Hierin was nog niet voorzien zoodat de R -K. luisteraars zich tot de heer Braun kunnen wenden voor verdere inlichtingen. Reeds een 7-tal personen, die een toestel hebben, gaven zich als lid op. Wie volgt. De streektelefoon. De afd Katwijk a. d. Rijn der Alg. Ver. v. Bloembollencultuur beijverde zich indertijd om ook hier gele genheid te krijgen zich aan te sluiten aan het net in de bollenstreek. Dit pogen had toen geen voldoende succes. Een der bestuursleden, do beer Braun, spande zich weer in voor deze aangelegenheid en mocht thans het genoegen hebben hjerin te slagen. Voldoende handteekeningen rijn er nu om verzekerd te zijn van slagen. Vermoedelijk zal zulks ongeveer 15 April kunnen ingaan. NOORDWIJK. Het herstel van dr. v. Nes. Op ini tiatief van Mevr. D. ZandvoortTibaut had zich in onze gemeente een comité gevormd, beslaande uit de dames D. Zand voortTibaut, A. DelenBots, G. van KonijnenburgPlemp, M. Vermeneen Berkeoneier, Zuster G. van der Helm, G. M. Paardekooper, G. van Went en de heeren J Wagemaker, J. Thijssen, Y. Elzinga en D. Bakker, ten einde Dr. H. van Nes bij diens terugkomst na zijn ernstige riekte namens zijne patiënten en andero ingezetenen uit beide Noordwij- ken, Noord wijk erh out en Voorhout, geluk te wenschen met zijn herstel en hem uit sympathie een twee persoóns-auto aan te bieden. Gistermiddag te ongeveer 3.30 uur werd de zoo zeer geachte dokter aan de grens der gemeente door het comité en zeer veel belangstellenden opgewacht. Bij monde van Mevr. ZandvoortTibaut werd den dokter namens de patiënten .ge- lukgewenscht met diens herstel en werd hem een bouquet roode rozen, met zwart wit lint (de kleuren van Noordwijk) aan geboden. In optocht ging het thans naar het dorp waar bij de intrede van het dorp het dochtertje van den heer R. v. d. Put- telaar, voor diens woning den dokier een bouquet witte bloemen aanbood. Aangekomen aan het huis van dokter werd hem daar de auto aangeboden en een in leder gebonden album waarin de namen der schenkers. Diep onder den indruk dankte dokter van Nes voor de hulde welke hom was gebracht. OEGSTGEEST. Geboren: Antonius Arnoldus Jose- phus z. v. J. F. A. Schenk en C. G. M. Deutekorn. Hendrik z. v. J. Luttje en H. A. M. Hijna. Ondertrouwd: L. Zwaan te en J. A. Low ijs te Leiden. VEUR. R. K. Kiesvereen. Maandag hield de R. K. Kiesvereeniging „De Eensge zindheid" een alg. vergadering in het patronaat. Om pl.m. 7.30 uur opende de voorz., de heer Schuyt, de veng. met den Ghr. Groet en heette allen van harte welkom; hij spreekt zijn teleurstelling uit over de slechte opkomst voor deze belangrijke verg., wanneer er een gewone verg., dio toch veel belangrijker is, riet men slechts enkelen Spr. toont met voorbeelden aan, hoe noodzakelijk het is, dat iedere Ka tholiek meeleeft met het politiek leven, daar anders veel stemmen voor de Katli. zaak verloren gaan, duidelijk zet spr. een en ander uiteen om ten slotte allen aan te sporen propagandist te zij eii bij de a.s. verkiezingen ^velen mede te brengen. Hij hoopt, dat de discussion, die moge lijk zullen gehouden worden, op aange- nainen toon zullen gevoerd worden en dat deze verg. alzoo moge zijn tot bloei der vereeniging. De notulen worden gelezen en onver anderd onder dank goedgekeurd. Do voorz. deelt mede, dat het program ma der R K. Staatspartij bij den secr. te verkrijgen is 5 cent. Bij de bespreking verkiezing Provin ciale Stalen „en Gemeenteraad, deelt de voorz. mede, dat de Statenverkiezing zal gehouden worden op 6 April a.s., hij merkt hierbij op, dat alles gedaan moet worden, dat zooveel mogelijk stemmen op de Kath. lijst moeten worden uitgebracht om zoodoende een reclitsche meerderheid in te Staten te behouden, hij doet daarom een beroep op allen om toch zeker op 7 April te komen stemmen en zoo mogelijk velen mede te brengen. "Wat de verkiezing voor de Gemeente raad betreft, heeft het bestuur besloten deze zaak zoo goed, doch zoo onpartijdig mogelijk aan te pakken, er zijn 18 candi dates velen zullen er rijn, die dit aantal te groot achten, doch de vorige maal waren er 14 en toen werd het bestuur een verwijt gemaakt, dat er te weinig can didaten waren. De voorz. deelt mede dat de heer J. van Vliet bedankt heeft als raadslid en hij brengt daarom den heer van Vliet dank voor hetgeen hij in de jaren van zijn raadslidschap in het belang der Ge meente heeft gedaan, dc voorz. brengt ook dank aan de raadsleden, die de laat ste 4 jaren ritting hadden, voor hetgeen deze heeren deden voor de gemeente, of schoon het altijd niet werd gewaardeerd en mochten misschien een of meer niet meer in den raad terugkeeren, dan zal hun voor hetgeen zij deden steeds dank verschuldigd blijven. Verschillende heeren voeren dan nog het woord, waarna de voonz. mededeel!, dat de stemming voor de groslijst zal plaats hebben op Zaterdag 2 April van 58 uur nam. en op Zondag 3 April van 81 uur voorm. in 't patronaatsgebouw. Met algemeene stemmen wordt dan be sloten het aantal candidaten voor de of- ficieele lijst vast te stellen op 10 perso nen. Tot leden van het stembureau voor de. stemming over de groslijst worden be noemd de heeren Schuyt en Schalkwijck als voorz en plaatsverv. voorz. en de hee ren Lagerberg en Rolvinck en als plaats verv. leden de heeren Bergman en Ggt- ritsma. Van de rondvraag wordt een ruim ge bruik gemaakt, naar genoegen worden de heeren beantwoord, waarna de voorz. allen aanspoort, als eenmaal de defini tieve lijst is Vastgesteld ook allen te stem men op no. 1 van de Roomsche lijst, hij dankt dan allen voor de opkomst en hoopt, dat allen propagandist zullen zijn voor de a.s. verkiezingen en sluit met den Ghr. Groet. VOORSCHOTEN. Geboren Lambertus Theodoras z. v. W. v. d. Geest en M. G. Lamboo. Maria Johanna d. v. J. Gerrits en M. v. Steenbergen. Jacob Hendrik z. v. G. van Beek en W. A. Oosterling. Maria Lucia Catharina, d. v. A. v. d. Werf en G. P. v. d. Peet. Johannes Cornelie z. v. A. J. v. d. Meer en J. Verhorik. Wil helmus Cornelis Jozef, z. v. N. Schrama en G. M v. Brecht. Abraham z. d. A. Solleveld en A Waltman. Ondertrouwd: A. van Rooyen, 27 j en D. Hazenoot, 21 j. H. do Vries, 26 j. en G. J. v. d. Ham 17 j. S|3Sletten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Spinst©!» Bij alle Drogisten S es-Hes» gui a jjes°ich£eai ONGELUKKEN. Te Grootstukken (Gron.) is de gehuwde arbeider S. nabij zijn woning verdronken. DocdcSijk ongeval. Gisterenmiddag is op de werf van Fur- ness te Schiedam de 21-jarige J. V. aldaar van een ruim vijf meter hooge stelling, die losgeraakt was door het trillen van het re- yolverklinken, in hèt ruim van een schip gevallen. Hij bekwam een schedelbreuk en Avas onmiddellijk dood. Auto-ongeval. Dinsdagavond geraakte de groenlenkoo- per V. van Enkhuizen met zijn auto te water. De drie inzittenden wisten zich door verbrijzeling van de ruiten te redden. Auto door een stier aangevallen. Een auto, waarin gezeten was het gezin van den heer S. uit Apeldoorn, is nabij Terwolde door een losgebroken stier aan gevallen. Het beest duwde den auto in een sloot. De inzittenden konden zich intijds in veiligheid brengen. De auto werd zwaar beschadigd. De stier werd later gegrepen. Gezonken. Te Wesel is het schip „Henri" van schip per H. v. Wijk uit Millingen omgeslagen en gezonken. De eschipper en zijn knecht die alleen aan boord waren konden gered worden. DE MOORD AAN 'T BEZUIDENHOUT. De verdachte op vrije voeten gesteld. Naar wij •vernemen, heeft overeenkom stig het verzoek van den verdediger, Mr. D J. I v. d. Oever, de rechtbank geAvei gerd, de gevangenhouding le gelasten van mej. G., geb. Z., die zich als verdachte van den moord op mej. Wilk in verzekerde bewaring bevond. Gistermiddag is zij Aveder op vrije voe- ten gesteld. „De Residentiebode" teekent hierbij aan: „Met het vrijlaten van deze nicuAve verdachte is een nieuwe treurige acte in dit heele drama achter den rug. Zielsmedelijden zal er alom heerschen met dit slachtoffer, een oppassende vtouav, moeder van vier kinderen, die on schuldig verdacht is geweest van zulk een ATeeselijk misdrijf en daarvoor ruim 10 dagen is gevangen gehouden. En dat alles, zooals nu achteraf blijkt, op zulke lichtvaardige vermoedens zwakko bewijzen, dat de Rechtbank geen enkele verantwoordelijkheid voor heeft willen dragen. Welk een ontzettend lijden is aan deze vrouw en haar gezin en" familie gebracht door dit, zooals nu blijkt, niet voldoende gemotiveerd optreden, ditmaal speciaal van een tweetal z.g. detectiven. Het is niet geheel duidelijk geworden, hoezeer de politie zelf er met dezen ingeloopen is. Wij hebben reeds enkele staaltjes me degedeeld van de wijze waarop, volkomen in strijd met de uitdrukkelijke bepalingen van het nieuAve wetboek van Strafvorde ring, tegen deze vrouw is opgetreden om haar tot een bekentenis te dwingen, zon der dat men over redelijke bewijzen be schikte om die bekentenis te eischen. Zelfs tegenover de kinderen is men op tamelijk grove wijze opgetreden. ^Niet alleen terwille van de rechtszeker heid van het publiek, maar ook ter wille van het prestige van de Haagsche politie, dient er grootere omzichtigheid betracht. En vooral dien particulieren defectieven kan men geen vrij spel laten. Overigens moet men natuurlijk beden ken, dat opsporing van misdaden dikwijls niet mogelijk is zonder dat men begint op vermoedens en aanduidingen af te gaan.'' Naar „Het Vad." verneemt, wordt het gerechtelijk vooronderzoek tegen mej. G. geb. Z., wel voortgezet. De moord te lerseke. Door de politie te lerseke werd inzake den gepleegden moord een nieuwe getuige gehoord, die verklaart, even voor het ple gen van den moord den tot nu toe hiervan verdachte A. R. in de nabijheid te hebben gezien, een verklaring waaraan door de justitie veel waarde wordt gehecht. Tegen Dinsdag a.s. zijn in verband hiermede nog enkele getuigen gedagvaard voor den rech ter van instructip. Noodlottige twist. Gistermiddag stonden te Weert eenige werklieden van de ijzergieterij een praatje te maken en hadden tot ondenverp van hun scherts een der kameraden, zekeren D. gekozen. Deze maakte zich hierover echter zoo driftig dat hij een houten wa terpas nam, en hiermede een der werklie den, een ernstige hoofdwonde toebracht. Hoewel 1 evig bloedend, greep deze op zijn beurt een ander voor-de-hand-liggend stuk gereedschap en wierp dit met kracht in de richting van zijn aanvaller, die den worp echter ontging, waardoor het voor werp een anderen werkman, zekeren H. L. trof, die eveneens ernsti werd ge wond, en bewusteloos neerviel. Beide slachtoffers hebben zich onder deskundi ge behandeling moeten stellen. De dader D. is gevlucht. De politie stelt een nader onderzoek in. De inbraak te Overschie. In aansluiting op het bericht van de ar restatie van den beruchten inbreker F. M té Overschie, kunnen Avij nog melden, dat de man eerst kortgeleden op vrije voeten ;esteld, na een langdurige gevange nisstraf wegens verschillende inbraken ondergaan. Nauwelijks Ontslagen, was hij weer op pad gegaan en had Overschie en Schiedam tot operatie terrein gekozen. Hij had te Overschie zooals bekend is, o.a. in gebroken bij de familie De Groot en daar een flinke partij tafelzilver ontvreemd. Te Rotterdam is, naar wij vernemen, thans reeds een groot gedeelte van deze partij opgespoord. Een oplichter. De politie heeft aangehouden een 28-ja- rigen Belg, van Nederlandsche afkomst, die een schipper te Amsterdam had opge licht. Hij had gezegd een mooi vrachtje te weten, dat f 280 zou opleveren. De schip per, die de familie van den Buig kende, ge loofde het verhaal en ging ook in op het verzoek van den man om hem aan wat contanten, tennaastenbij 200, te helpen. Toen de schipper naar den aangeduiden bevrachter ging, bleek hem, dat er van een vracht geen sprake was. HJ was dus op gelicht en deed aangifte bij de politie, wel ke den Belg té Rotterdam aanhield. Hij is naar Amsterdam overgebracht en ter be schikking van de justitie gesteld. Het geld was geheel op. De Belg bleek in het Fransche vreem delingenlegioen te hebben gediend, doch tijdens de gevechten in Marokko te zijn ge deserteerd. Hij was naar ons land geko men om werk te zoeken. Naar het scheen had hij daaromtrent een wat al te gemak kelijke opvatting. Een dienstweigeraar. De militaire politie te Haarlem heeft gisternacht een inval gedaan ten huize van zekeren O. in de Platanenstraat te Schoten, waar zich een dienstweigeraar, I V. genaamd, verborgen hield. De man werd na eenige moeite gearresteerd. Daar hij weigerde zich aan te kleeden, is hij in zijn onderkleeding in een auto naar de ka zerne vervoerd. De aangehoudene is op transport gesteld naar Utrecht, alwaar hij in garnizoen ligt. Een trein doen ontsporen? Op 14 Maart 1926, tijdens het conflict bij de tram Zutphen-Emmerik ontspoorde naar men zich herinneren zal, in de Haa- re een trein door verkeerden wisselstand. Voor het aanwijzen van den dader i$, destijds een premie van 500 uitgeloofd. In verband hiermede is Dinsdagavond de oud-stoker en gewezen bankwerker hij de ZutphenEmmerik J. v. H. gearres teerd. Hij is naar Arnhem overgebracht. Gevangenen ontsnapt. Tijdens het doorschutten te IJmuiden van het van West-Indië naar Amsterdam bestemde Duitsche stoomschip „Amassia", hebben twee zich als gevangenen aan boord bevindende passagiers onbemerkt van boord Aveten te komen. Beide personen moesten aan de politie te Hamburg ayorden uitge- en l leverd. De politie te IJmuiden zal trachten de ontsnapten op le sporen. Slechts een merk kan aan de spits staj Waardelooze groenten. Na afloop der veiling van Maastricht, kon men aldaar groote groenten als prei, boerenkool, selderij als onverkoopbaar zien liggen, de and! producten als spinazie, mei kool, uien g daalden ook in prijs tot beneden 1 cenlp kilogram. De bruto omzet aran een aanvoer meer dan 100 leden Avas ongeveer l(j Voor liefdadigheidsinstellingen noemde producten gratis op de veiling' bekomen. Een Ijspaleis in Den Haag. Naar het „Vad." verneemt, rijpen plannen om in Den Haag en IJspaleii stichten. Tusschen het centrum stad en Se.icvenineen is "pn rum vrijgekomen, doordat bet bedrijf, dat ei uitgeoefend werd, geliquideerd heeft reeds contact gekregen met bet tenland en de ondernemers zijn vol den moed. Nader deelt het blad mede, dat ee: dere groep personen zich eveneens neemt een ijspaleis te stichten. Deze binatie heeft grootsche plannen voor inrichting, terwijl door nevenbedrijvE mogelijkheid van slagen verzekerd De N. V. zal met een kapitaal 2.000.000 werken en heeft zich van een terrein van 2 H.A. verzekerd. Geringde meeuw. Uit Cadix is bericht ontvangen, daar een meeuw werd geschoten, volgens den ring om de pooten in 192 Cssendrecht (N.-Br.) was geringd. Buifetaë. Beri&tiiefl ONGELUKKEN MIJNRAMP IN DE VER. STATE! 500 600 arbeiders in levensgovaa Tot dusver tien 1 ij ken geb Uit New-York wordt gemeld; Tcd volge van een ontploffing zijn in ec bij Ehrenfeld in Pennsylvanië 300 werkers opgesloten. Reuter meldt aangaande deze ram; 500600 mijnwerkers ingesloten zijn De onploffing was zoo jievig, haksteenen-geböuw van -twee vèrdiepii gelegen aan den ingang van de mijn vijftig meter afstand werd weggeslini De hulpcolonnes uit het ge heele haasten zich naar de plek des onheils heeft eenige hoop, dat nog lioiidi mijmverkers gered zullen kunnen woi hoewel de gangen zich over twaalf kil: ter in den berg uitstrekken Tot nu zijn tien lijken geborgen. De meesten gered Nader wordt uit Harrisburg ges Dank zij de heldhaftige pogingen van reddingsbrigades zijn de meeste der honderd ingesloten arbeiders ont naar boven gebracht. Men hoopt dat het aantal dooden nVt meer zal dragen clan tien. NOG EEN MiJNGNGELUk. Tegelijk met het bericht van de en ramp in de mijn Elberfeld te Harris in Pennsylvanie maakt Reuter gewag een ontploffing in de mijn Fasline le risburg in Illinois, waarhij acht kers om het leven zouden zijn gekom Auto-ongeluk van Ford. Hij moet een operatie onderga an. Henry Ford is Zondagavond bets' offer geworden van een vrij ernstig luk. Toen hij zich per auto van zijn ratorium naar huis te Dearborn wild geven, moest hij op een smallen fff! wijken voor een auto, die hem van ren wilde passeeren. Zijn wagen viel i weg en sloeg tegen een boom wijl Ford er uit geworpen werd. na eenigen tijd zijn bewustzijn kon hij met moeite den korten afstand zijn huis te voet afleggen. Dinsdag is Ford naar het ziekenhuis overgel voor een kleine operatie. Verdere ca caties worden niét verAvacht. Voor 60.000 dollar juweelen ges'1 MeATi'ouAV Dahlberg de echtgenoot den president der Celoted Cy. te Cl heeft de politie er van in kennis J dat van de toilettafel in haar sk mer in het Ritz-Carltou hotel, lerff sliep, voor 60.000 dollar juweelen stolen. Hierbij bevond zich o.n plaque met 65 diamanten, ter waard 22.000 dollar De juweelen waren kerd. Verkeersslachtoffers in Londer. Meer dan duizend personen ff® 1926 gcclood door het verkeer iu® ten van Londen en bijna 50.000 w er kwetsuren. Het aantal ongf neemt nog sneller toe dan hel door motoren voortbewogen wag® Do bus is betrekkelijk aog schuldigste onder dc verkeevsi"" De meeste slachtoffers werden 11 den, als zij aarzelden bij het p®n of terug gingen.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4