INGEZONDEN NIEDEOEELING dat lie potplanten niet gaan groeien, voor de wortels de wand van de pot raken. Zet men dus een klein plantje in een groote pot, dan duurt het veel te lang, eer de wortels tegen de wand aan do pot ko men. Dat ze graag tegen de wand zitten komt, omdat zo daar de benoodigdo hoe veelheid lucht vinden kunnen. Dit is dus meteen een aanwijzing, om geen potten te gebruiken, waarvan de wand luchtdicht afgesloten is met een glazuurlaagje. B.v. kien gebruiko dus alleen gewone, roode, poreuze potten en als ze niet mooi genoeg zijn kan men er wel een geglazuurde pot omheen zetten, hoewel ook dat nog min of meer schadelijk is en aanleiding geeft tot het optreden van schimmels en algen. Do groene aanslag, die op vele potten voorkomt vertelt ons, dat er rijkelijk ge goten is en dat is voor de meeste planten nadeelig, wijl dan de grond in de pot zuur wordt. Ook belet de groene aanslag de goed© ventilatie, waarom het steeds ver wijderd moet worden dus ook bij het ver potten. Is het beslist nooidg, dat men de plant een grootere pot geeft, dan neme men een pot, die hoogstens eenige centi meters grooter is dan de voorgaarne om de boen genoemde reden. Bij het verpotten neme men de plant voorzichtig uit de pot, wat men het beste bereikt door de rand van de pot op de rand van een tafel b.v. te tikken, waar door de kluit van de pot loslaat. Lukt het niet gemakkelijk, dan zet men de pot eerst een poosje in water, dan gaat het zeker goed. Na vervolgens de pot gereinigd to heb ben zoowel van binnen als van buiten, lepgc men op het gat, dat onder in iedere pot moet voorkomen eenige scherven (om te zorgen, dat het overtollige water steeds wegloopen kan) en daarop brengt men eerst een klein laagje grond. Hierop komt de plant te staan. Deze plant heeft men eerst goed ontdaan van alle oude wortel- resten en oude grond en meestal kan men ook nog wel wat goede wortels missen. Waarmee we maar zeggen willen, dat het op een worteltje niet "an komt. Wel moe ten alle wortels die weggenomen worden goed glad weggenomen worden, opdat men later geen rottende massa in do pot krijgt. Meestal kan de plant in de nieuwe pot iels dieper komen dan in de oude en wel, omdat do meeste planten in de hoogte groeien. Zet men de plant weer in do pot, dan moeten do wortelB naar beneden hangen en niet naar boven wijzen. De grond wordt nu voorzichtig tusschen do wortels geschud en vervolgens met vinger en duim aangedrukt. Hierbij dient opgemerkt te worden, dat kleine planten over het algemeen losser opgepot worden dan grootere. Varens b.v. zal men niet zoo vast oppotten als Aza lea's en Clivia's. De grootere planten kan men gerust met alle macht aandrukken en in de kweekerij gebruikt men er zelfs een stokje voor. Men mag bij het aan drukken echter niet dicht bij de plant ko men, zoodat men steeds langs de rand van de pot blijft anders zou men de plant naar beneden drukken, wat niet de bedoe ling is. Do grondsoort loopt theoretisch voor iedere plantensoort uiteen, doch in wer kelijkheid kan mfen de gewone kamerplan ten behandelen met een mengsel van oude koemest, bladaarde, scherp zand en een weinig kleigraszodenaarde. Varens zijn zeer dankbaar voor een weinig turfmolm erdoor; de vetplanten, zooals cactussen, Echivcria's, Kleinia's, Aloe's, Crassula's, Gasteria's en andere planten met stengel achtige bladeren believen een meer door latende grondsoort, waarom men daarvoor een mengsel maakt met wat fijngeklopte steen en onderin de pot wat meer steenen of scherven. Voor iedere plantensoort de juiste grondsoort op te geven is hier natuurlijk niet doenlijk. Vragen op deze en ander ge bied van land- en tuinbouw worden gaarne beantwoord. v. H. Gemengde Berichten ONGELUKKEN. Ernstige auto-botsing. Gisternacht omstreeks half drie is op den Parallelweg te 's-Gravenhage een ern stig ongeluk gebeurd, waarbij verschillen de personen licht gewond werden. In de Tichting der remise aan de Ter Borchstraat reed een tramwagen, waar achter een auto, bestuurd door J. A. M. wonende aan de Gedempte Sloot. Doordat de tram waarschijnlijk te langzaam reed naar den zin van den bestuurder, wilde deze links voorbij de tram rijden, om den wagen zoodoende to passeeren. M. be merkte echter niet den auto, bestuurd door 1 L. van der P. uit de van Ravesteijn- straat, die op het rechter tramspoor van den anderen kant naderde. Met een flinke vaart reden beide auto's op elkaar in. De botsing was hevig, de in zittenden werden door het gebroken glas, of doordat zij met hun hoofden in minder zachte aanraking kwamen met de wanden, gekwetst. Zij werden naar den Centralen Post vervoerd en daar verbonden. Allen konden zich te voet naar huis begeven. De auto's werden beide zwaar bescha digd en moesten door den grooten kraan- wagen weggesleept worden. In het Noordzeekanaal gereden. Gistermiddag is een autochassis, toebe- hoorende aan de firma S. te Haarlem, en bestuurd door den heer van K., eveneens te Haarlem wonende, van de pont te Vel- zen in het Noordzeekanaal gereden, door dat de bestuurder per abuis op het gaspe daal trapte. De heer van K. werd op het laatste oogenblik door een der omstan ders van het chassis getrokken, zoodat hij met den schrik vrijkwam. Het voertuig verdween in do diepte. Een handkar, die er voor stond, werd in den val meegesleurd. Met behulp van een duiker zal men trachten de voertuigen weer op het droge te brengen. Het Communistisch complot te Boedapest. door Mevr. E. WIRTZ-BLOK Boedapest, 21 Maart 1927. Voor den Hongaar is zeer zeker de her innering aan het communistisch tijdperk, dat in 1919 een einde nam, een der treu rigste. De Hongaar is van nature uit een monarchist en kan zich daardoor nooit met het communisme vercenigen. Dit stelt reeds onmiddellijk do positie van Horthy vast, die in een koninklijk „Reichsverwe- ser" genoemd en door het volk als de be schermer van de Magyaarsche kroon be schouwd wordt. Het zou onnoodig zijn, we derom aau het tijdperk van 1919 te moe ten herinneren, wanneer thans niet op nieuw van Moskou voor een tweede maal getracht is geworden vasten voet in het Donauland te krijgan. Waarom koos Mos kou nu nogmaal Hongarije voor zijn doel uit? De groote propagandist Radeck weet toch al te goed, dat do Hongaar geen idealen in het communisme kan aantref fen! Maar hij weet, dat uit het volk ge makkelijk eenigen voor zijn doel te vinden zijn, omdat de bevolking na den oorlog geheel werd uitgeput, hoofdzakelijk, om dat ze beroofd werd van rie mooiste deelen van haar land. Ieder m weg tracht het in te slaan, om een verbeterde positie te kunnen verkrijgen. Hoeveel grootscher en edeler staat tegenover dit alles het werk en de persoon van Horthy. Onmiddellijk na de ramp, die den fortuinzoeker Béla Kun als leider en ziel van het communis tische tijdperk in Hongarije gebracht had, was het Horthy, die hot initiatief nam, om het land van de communisten te zuiveren en aan het roode tijdperk een einde te maken. Zijn eerste werk was, om de oude orde weer te herstellen en te trachten de goede reputatie van Hongarije te redden. Lenin heeft gezegd: „Heel Europa moet „vercommuniceerd" worden". Maar om tot dit doel te geraken, moest men syste matisch werken. Waar nu één man dit doel voor oogen had, hoe is het dan mogelijk, dat er tot op heden niet een ander werd gevonden, die den strijd tegen Lenin'a doel weet door te voeren? Is het dan in onze geciviliseerde eeuw gemakkelijker kwaad dan goed te doen? Frappez, frappez toujours, zoo denkt men ook in Moskou. Verschillende malen werd geprobeerd, om in Hongarije het communisme weer opnieuw in te voeren, natuurlijk met de hoop, oude relaties weer terug te vinden en in beweging te kunnen zetten. Deze pogingen werden dan ook door Sjabo voor eenigen tijd in Boedapest Voor maanden was het de politie ter oore gekomen, dat de arbeiderspartij, die zich de „Ungarische Sozialistische Arbei- terpartei" noemde, over zeer veel geld be schikte. Het aantal aangesloten leden dier partij was gering. Van waar kwamen ze dan, die groote fondsen? Een onderzoek hiernaar werd ingesteld en reeds spoedig kwam men door positieve gegevens te we ten, dat het geld van uit Moskou in de kas der vereeniging vloeide. Uit het verdere onderzoek bleek, dat er zich in Boedapest een man ophield, die zich Jozef Csillag noemde en de broeder van een vroegeren volkscommissaris was, en tenslotte niemand anders dan de be ruchte Zoltan Izantó bleek te zijn. Deze man nu wist zich van 5 a 6 andere per sonen te verzekeren, met wie hij persoon lijke relaties aanknoopte. Deze werktuigen hadden meerdere mannen om zich heen weten te groepeeren. Door de bemiddeling der „Wiener Kommunisten" kwam Zoltan Szanto in directe verbinding met Moskou. Dit werd de verbindingslijn, waarlangs zijn rapporten weggestuurd werden en hij nieuwe orders kreeg. De Derde Internatio nale bleek nu, al ging het ook verborgen, Europa te willen regeeren, of dacht ten minste dat te kunnen doen. Wij willen de Sovjets in hun eigen land „schalten und walten lassen", zooals zij dat van ons wensclien. Maar het onnoo dig te zeggen, dat wij van hen zouden ver langen, dat zij verschillende instellingen dienen te veranderen. Doch wel worde ons niet het recht ontnomen te eischen, dat de Sovjets zullen ophouden met al hun pogin gen, om tot een wereldrevolutie te gera ken en zich ook, zooals ze van ons wen sclien, zullen onthouden, zich met de in terne aangelegenheden van welk land ook te bemoeien. Na deze kleine onderbreking kom ik te rug op den heer Szanto en zijn werk. Het doel van zijn werk was, de revolu tioneering van do geheele arbeidersbevol king en hij verdeelde deze in twee forma ties: „de jeugd en de volwassenen". Onder zijn vrienden had hij persoenen uitgezocht, die hij naar Duitschland en Oostenrijk zond, waar ze de „Agitatoren- kursus" moesten volgen. Na met goed ge volg deze cursussen beëindigd te hebben, kwamen ze naar Hongarije terug, om vol gens opdracht het „cellensysteem" uit te voeren. Men zou het een soort van sneeuw balbeweging kunnen noemen. De hoofdleider begint met een 5- of 6- tal directe vertrouwelingen uit te zoeken. Deze zoeken zich dan wederom ieder dxie mannen uit en deze drie stellen zich op hun beurt separaat in verbinding met drie andere personen, zoodat tenslotte van de geheele organisatie de een den ander niet mag kennen. Ieder dezer werktuigen heeft een be paalden werkkring. Enkele dezer agitato ren, want anders zijn ze niet te noemen, werkten in fabrieken, drukkerijen, op het land, ja, zelfs tusschen de militairen. Intusschen waren van Moskou op ver zoek van Szanto twee personen naar Hon garije gestuurd. De opdracht van den een was, in een drukkerij te gaan werken, welke door Szantó in een kleine villa werd ingericht, die buiten de stad (Hiiv^svolgy) gelegen is. Vanuit Weenen had hij de machines voor deze drukkerij laten komen en ze als linnen - impregiieermackines binnenge bracht. In werkelijkheid waren het niets anders dan complete Amerikaansche druk machines, die geruischloos werkten. Den anderen agent, die uit Moskou ge komen was, werd als werkkring een ge- werenfabriek aangewezen, waar hij als gewoon arbeider binnentrad. Beiden zijn gearresteerd en de druk- machines werden in beslag genomen. Sinds jaren had er te Boedapest geen demonstratie meer plaats gehad. Men wachtte zoo lang tot op den dag, dat het Parlement geopend moest worden Bij die gelegenheid moest Szantó op be vel van Moskou een straatdemonstratic organiseeren. Het plan was, de door leugens opge zweepte menigte het Parlement te laten binnendringen, waaruit allicht grootere troebelen zouden kunnen ontstaan. Eigenaardig is, dat Szantó niet met de Hongaarsche politie gerekend heeft, die reeds verschillende dagen van te voren van deze demonstratie afwist en goede te genmaatregelen had genomen. Dit was het kranige werk van het hoofd der politie van de stad Boedapest, Dr. Hetty, en den chef van de politieafdeeling, Dr. Schweinitzer. Men had in verschillende woningen, in de directe omgeving van het Parlement, poli tie verborgen opgesteld. Toer nu ongeveer een 200 man voor deze demonstratie kwa men opdagen en zich op het Parlements- plein ging verzamelen, verscheen plotseling de politie en arresteerde de heelo bende. !Nu kunnen zij allen hun verdere plannen op het hoofdbureau van politie trachten af te werken ofvertellen. Ongeveer 70 man werden in voorarrest gehouden en 55 er van werden naar het huis van beAvaring getransporteerd, die zich voor den. rechter te verantAvoorden zullen hebben. Met het oog daarop, dat men een oproer had willen veroorzaken, wordt hun zaak voor een huitengeAvone rechtbank behan deld en wel op korten termijn. Acht da gen na den aanvang van dit proces moet de behandeling afgeloopen zijn. Szzanió kreeg als leider der partij een maande'ijksche toelage van 7 millioen kronen, ongeveer een bedrag van 225 per maand, voor een Hongaar een schitterende betaling, wanneer men in aanmerking neemt, dat men met 100 ner maand in Boedapest zeer royaal leven kan. De anderen hadden naar evenredigheid wekelijksche toelagen, in verhouding niet veel geringer dan van hun leider. Onnoodig te zeggen, dat bij de arrestatie van Szantó in zijn vertrekken de grootste luxe gevonden werd: Verschillende zijden hemden, zijden nachtgoed, meerdere kost bare parfums werden daar aangetroffen. Als men Rusland bereisd heeft, onaf hankelijk van de Russische regeering, en dus alle ellende en armoede van nabij heeft kunnen Avaarnemen, komt het ons dan niet raadselachtig voor, dat er nog immer men schen te vinden zijn, die zich door de ge raffineerde leugens der communistische fortuinzoekers de oogen laten dichtdruk ken? Voeren zij allen niet een leven ten koste juist van de arbeiders? Hieruit ziet men, dat de strijd, dien de Hongaarsche politie tegen het BolsjoAvisme te voeren heeft, hardnekkig is en zij ver dient daarom allen lof. Wanneer zal de tijd aanbreken, dat die zelfde strijd in internationale banen ge leid wordt en met dezelfde energie, als de communisten het thans tegen ons doen, ook te kunnen volvoeren. Overal zijn zij er op uit, ons te berooven van wat ons dierbaar is, zooals ook in Hongarije het geval was. Daar trachten zo de rust en goede orde te verstoren, want wat betee- kent voor hen welvaart? Ik ben de eerste, die het voor de vrijheid van het woord en schrift opneemt, maar niet, om daardoor tot een egoïstisch verraderlijk doel te komen. Een zolder naar beneden gestort. Bij het afbreken van een boerenwoning to Lith waren de gebroeders J. en C. van Vught aan de zoldering bezig, toen deze raar beneden stortte. Beiden werden on der de zware balken bedolven. Eerst'na veel moeite gelukte het hen te bevrijden. De 17-jarige G. v. V. Avas er hoogst ern stig aan toe. Zijn 20-jarige broer had slechts eenige lichte kneuzingen hekomen. Aan de gevolgen overleden. De recruut van de B., uit Amsterdam, ingedeeld bij het 8ste reg. veld-artillerie te Ede, die Donderdag een trap van een paard tegen zijn voorhoofd had gekregen, is gisteren aan de gevolgen overleden. De arbeider J.H., uit Onstweddertange die Dinsdag door een motorrijder werd aangereden en zwaar gekneusd in het zie kenhuis te Groningen werd opgenomen, is Zaterdag overleden. Een sleepboot gezonken. In den nacht van Zaterdag op Zondag te ongeveer drie uur is bij het opkomen van het water, de sleepboot „Zwerver" van den sleepdienst maatschappij „Luctor" te Rotterdam in de Scheepmakershaven, na bij de Pottebakkersteeg, onder paal geko men en klem geraakt. Vermoedelijk door het open staan van de buitenboords-kraan liep de sleepboot terstond vol Avater en zonk. Gistermorgen om 8 uur is Graaf en Koelman's Berging en Transportbedrijf aan het werk geslagen om met haar drij- venden hok „Salvator" de gezonken sleep boot weer hoven water te brengen. Te on geveer 11 uur was men met liet licht* gereed. Nieuwe oplichterstrucs. De laatste dagen zijn verschillende men- schen in het Westelijk stadsdeel van Am sterdam de dupe geworden van een han dig oplichter, die met succes een nieuwe truc toepaste. De man begaf zich naar menschen, die in de bladen een adverten tie hadden geplaatst, waarin zij bekend maakten, dat zij iets verloren hadden en dat de vinder beloond zou worden. Hij Zomerkinderjurk, in 10 kleuren Kinderjurk, aardig ge- garn., wol met zijde Zijden Kinderjurk met Smock Snoezige Kindermantel in vele fijne tinten Witte Kindermantel, Q Olfï met aardige garn. u.«IU HAARLEMMERSTRAAT 130-136 vertelde dan, dat het verlorene gevonden was .door een zekeren heer v. d. Berg Daar mijnheer v. d. Berg echter zelf niet kon komen, verzocht hij het verlorene te laten afhalen aan diens adres ergens in het tuindorp „Bloemhof". De menschen toonden zich meestal zeer verheugd door het vooruitzicht weer in het bezit van hun eigendom te worden gesteld en zij ga\-en den man een flinke fooi, om, na dat de moeilijke reis naar „Bloemhof" gemaakt was, tot de ontdekking te komen, dat zij bedrogen waren. Want de bedoelde heer v. d. Berg wist van niets. Het eigenaardige is, dat de oplichter steeds denzelfden heer v. d. Berg als den vinder heeft genoemd, zoodat deze tot zijn klimmende verbazing herhaaldelijk be zoeken kreeg van menschen, die beweer den, dat hij hun portemonnaie, sleutels of taschje gevonden had. De politie van het bureau Witte de Withstraat heeft deze zaak thans in on derzoek. Zij waarschuwt tegen den op lichter, die gekleed is in blauw costuura met regenjas. Hij draagt een grijzen gleuf- hoed en heeft een bruin gezicht. Een andere nieuwe wijze van oplichten verhaalt het volgende: Eenige rechercheurs te Amsterdam hebben een 57-jarige man gearresteerd, die ongeveer een maand lang verschil lende families daar ter stede heeft opge licht, of getracht heeft op te lichten. De rubriek der overlijdensberichten in de dagbladen heeft hem daartoe geïnspireerd De dader, ging namelijk na, Avelke perso nen in het buitenland overleden waren, waarna hij zich naar een der onderteeke naren zoo die in Amsterdam woonde begaf en zich voordeed als kennis. Hij gaf voor, als stuurman van de gróote vaart kennis met den persoon, wiens dood vermeld werd, te hebben aange knoopt. De man sprak gebroken Engelsch en wanneer hij dan voor eenige uren de gast vtn het gezin was geweest, vroeg hij een kleinen tegendienst. Hij zeide niet in de gelegenheid geweest te zijn het En- gelsche geld. dat hij bij zich had te wis selen en vroeg of men hem niet eenig geld kon voorschieten. Niemand weiger de dit tot ten slotte de politie één geval bekend werd. Door middel van de rubriek overlijdensberichten kwam zij op het spoor van meer gevallen en zoo kon deze oplichter, die van de dooden profiteerde gepakt worden. Snoeplustige inbrekers. Zondagnacht mocht het der gemeente politie te Oss gelukken een tweetal in brekers, terwijl zij zich in een kelder, ge legen onder den winkel der fa Wagen makers aan den Heerckeweg te goed de den aan sinaasappelen, op heeterdaad te betrappen. Eenige fijne vleeschwaren en kaas lagen gereed om mee te nemen. Bij arrestatie van de inbrekers, Br. en BI. geen onbekenden voor de politie, bleken beiden in het bezit te zijn van een breek ijzer en een emt scherp geladen revolver. In den zelfden nacht was ook een be zoek gebracht in den winkelkeldcr van de fa. Jansen, gelegen in de Floraliastraat. Hier hadden ze zich, getuige de leege doppen, te goed gedaan aan eieren, overi gens was hier niets vermist. Bij huiszoeking bij een der gearresteer den, wonende in de heide, zijn nog meer zaken aan het licht gekomen, welke ge tuigen van vroeger gepleegde inbraken. Inlichtingen gevraagd over tafelzilver. De Haagsche recherche heeft in beslag genomen een partij tafelzilver, n.l. 14 zil veren lepels en vorken, een vischschep: een sauslepel, eenige taartscheppen, 24 theelepeltjes en een sierlepel. De politie is overtuigd, dat deze voorwerpen van mis drijf afkomstig zijn. Vermoedelijk zijn zij echter al eenige jaren geleden hetzij in Den Haag, hetzij elders, ontvreemd. Zij, die meenen, dat het zilver hun eigen dom is of er nadere inlichtingen omtrent kunnen verschaffen, worden verzocht, zich te vervoegen op het Hoofdbureau van Po litie, Alexanderplein 17, kamer 8 (tus schen 9 uur A'. m. 'en 1 uur n. in.). Fraude op een belastingkantoor. Aan het kantoor der directe belastingen (buitengemeenten) te Haarlem is ontdekt, dat verduistering is gepleegd. Door belas tingbetalers in de buitengemeenten Averd geld overgemaakt per postwissel. Een dei- ambtenaren nu hield geregeld postwissels achter. Het totaal verduisterd bedrag wordt op 3000 a 4000 geschat. Fraude op een spoorwegstation. De haltechef der Nederl. Spoorwegen te Terapel (Gr.) is Zaterdag wegens fraude met spoorkaartjes ontslagen. Boschbrand. Toen men Vrijdagnamiddag in de bun», schap Giethmen, gemeente Ornmeu, beti Avas met het afbranden van een lieid^ veld, geraakte het aanbelendende dennen* bosch, eigendom van dr. Van der Veen Tubbergen, in brand. Eerst nadat ongev^ 1.5 hectare 15-jarige dennen in de ascjj waren gelegd, mocht 't gelukken, de vlam. men te stuiten. Het bosch was tegen Brand schade verzekerd. Daar geen vergunning tot heidebranden was verleend, is proces-verbaal opgemaakt Onweer. Te Haaksbergen is Zaterdagmiddag erve Schoenmaker, bewoond door den land bouwer Joh. Wielens en in eigendom toe, behoorende aan de Hervormde Diaconie door den bliksem getroffen en afgebrand. Drie pinken en zeven varkens kwamen in de vlammen om. Verzekering dokt gedeel. telijk de schade. Zingende candidaten. De onlangs opgerichte anti-stemdwaw partij, die voor de Provinciale Staten van Noord-Holland in enkele districten candi daten heeft gesteld, heeft Zaterdagavond een openbare vergadering te IJmuiden houden. De candidaten, onder wie twee b«. kende wildstroopers uit IJmuiden, dit eerst, getooid met den hoogen hood, in een rijtuig waren rondgereden, traden zingen- do op. Later werden de gezongen liedjes in de zaal verkocht. Debaters mochten alleen zingende op treden, maar er waren geen liefhobbcts. Een der candidaten had zijn harmonica met slagwerk meegebracht, doch het mv ken van muziek was verboden. De candi daten deelden mee, dat, wanneer zij geko. zen zouden worden, zij in de Statenverga dering ook zingende zouden optreden. Binnenkort houdt deze partij een open bare vergadering to Haarlem. Buitersë. Berichten ONGELUKKEN GROOTE MIJNRAMP IN JAPAN. 136 arbeiders omgekomen. Reeds 60 1 ij ken gevonden. Uit Tokio wordt geseind: Ten gevolja van een brand in een steenkolenmijn zijn 136 mijnwerkers omgekomen; zesti-r lijken zijn teruggevonden Dorpsbrand in Beieren. 13 huizen in ascli gelegd. Naar uit Augsburg wordt gemeld, heeft er een groote brand gewoed in hot aan den voet van den Dreisselberg aan Beierscli-Tsjechische grens gelegen dorp Humwald. Bgunstigd door een sterken wind co door het feit, dat eenige huizen mot stroo gedekt waren, deden de vlammen 13 woo'i huizen en een groot aantal schuren voor het boerenbedrijf dienende cobouiftt in rook opgaan. Met talrijke brandspuiten trachtte mei het vuur te bestrijden, maar door den aard der brandende gebouwen en door gebrek aan water stond men tegen over het vernielend element zoo good ik machteloos Drama in een Fransehen boottrein. In den boottrein die Zaterdag om vk uur het Gare du Nord te Parijs verlip werden in een der eerste klasso coupc'i schoten gehoord Direct werd de trein li stilstand gebracht. In het compartiment werden inr Ba! mond Vincent de Trefford, de 28-jariff zoon van Sir Humphrey de Trefford, a de eveneens 28-jarige gravin Do Jan», die voor haar huwelijk miss A'ice verthorn heette, zwaar gewond door f* volverschoten aangetroffen. Gezegd wordt, dat de gravin, voordat4 het bewustzijn verloor, nog te kennen dat zij had geschoten, terwijl ook Trefford zeide: Zij heeft gescholen Laatst genoemde heeft een kogel in de hartstr» terwijl de gravin door een kogel in M onderlichaam werd getroffen. Beiden V in zorgwekkenden toestand in het Ow* huis opgenomen. Het blijkt, dat de gravin en De TrelW elkaar eenigen tijd geleden in Kenya co.- moet hebben, waar de graaf De Jm" zich met zijn echlgenoote bevond Sedct dien was er een echtscheidingsproces aan hangig gemaakt. Chauffeur door een vuistslag gedood. Te Parijs wilde eeu chauffeur ccn torfietser met zijn auto inhalen. Daar fietser, naar zijn zin, niet snel genoeg» den weg ging, overstelpte de chaufl® hem met scheldwoorden. De motorrijder steeg van zijn macim en riep zijn tegenstanders uit dagend „Kom eens even hier!" u De chauffeur sprong van zijn zl,l)3°*[ en de twee mannen werden hanagenw» Eenige oogenblikken later zag men autobestuurder plotseling ineenzak door een hevigen stomp in de streek getroffen. Bloed kwam hein den mond loopen en weldra gaf nu. wijl men hem ijlings naar het ziek® vervoerde, den geest. Zijn tegenstander, een 35-jarige liaan, werd gearresteerd en ter be: king van de justitie gesteld. Operazanger door een dolk in bel o# getroffen. Een tragisch voorval heeft bij dc oljjj ring van de opera „Carmen te plaats gebad. f, ort De Russische zangeres. c« die de Carmeu-rol vervulde, had, climax van haar spel in do der1o een dolk getrokken en maakt da de beweging om Don José te dood het moordwapen per ongeluk haa ontschoot en terecht kwam in „n pjt* oog van den zanger, die de rol va cairo vervulde.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 10