ieitele Cwat" Tweede Blad. Zaterdag 26 Maart 1927 2 de verwerping van het HEDERLANDSCH-BELGISCr VERDRAG j Verklaringen van Belgische ministers. De Etoile Beige had een kort onderhoud met m nister Vandervelde bij het vertrek ran den nachttrein naar Weenen. Vander- eidc zeide, dat de Belgische regeering nog H tea besluit heeft genomen omtrent de jjans te volgen procedure, al kwam het jan toch voor, dat van nieuwe directe on- lerhandelingen met Nederland geen spra- te meer kon zijn. De minister van justitie, Paul Hymans, blaarde aan hetzelfde blad ten zeerste jdroefd te zijn over de verwerping van •el verdrag en den toon van zekere rede- neringen in de Nederlandsche Eerste Ka- 1 ser, terwijl in het Belgisch parlement geen nkel onwelwillend woord werd gehoord an het adres van Nederland, il Volgens een nader door om ontvangen leuter-telegram heeft de heer Heymans o? gezegd: Toen ik in 1924 naar Den laag ging om het verdrag te teekenen, was !l t getroffen door de eensgezindheid in de ïtuigingen van sympathie en vriendschap oor België. De Nederlandsche pers ver- eugde zich over de onderteekening en fê ontving van een groep Nederlandsche 1 lurnalisten een telegram, waarin men den - aosch uitsprak, dat de beide landen tot bar zouden komen. Hvmans oordeelde, 1 it het vraagstuk open bleef, maar bij acht, dat het moeilijk zou zijn nieuwe chtstreeksche onderhandelingen met Ne- trland aan te knoop en. Fransshe persstemmen. De meeste Fransche bladen bepalen zich toe, het bericht over do verwerping van (Belgisch Verdrag af te drukken, soms I korte en dreigende commentaren, vol- l, ids welke Brussel do kwestie van ue ester-Schelde voor den Volkenbond wil j ogen, in welk geval deze zo zou kunnen ernationaliseeren. l'Oeuvre Qordeeft echter, dat ook de Vol- abond niet veel zou kunnen uitrichten, Nederland niet meewerkt. Engeische persstemmen. Ie Times noemt in een lang hoofdartikel verwerping van het Ned.-Belgisch Ver- g een gebeurtenis van groot gewicht. blad acht het teleurstellend, dat het 'l illaat van zoovele jaren onderhandelen deze zeer ingewikkelde kwestie een pwonden afwijzing door TSTo.fiosi a»a Kit. ra verschil van meening en van tem- iment tusschen de beide landen is voor- j ca den oorlog onvermijdelijk geworden locale overwegingen zijn nog niet ge- 1 in overeenstemming gebracht met de !r constructieve algemeene politiek van I laatste jaren, hoewel individueel in le landen grooielijks is bijgedragen tot i werk der algemeene pacificatie. Ie geschiedenis der onderhandelingen liet geheel gelukkig geweest en de voor- Hen, onmiddellijk na do overwinning geallieerden gedaan, dat zekere Ne- 1 landsclK gebieden door België zouden tien geannexeerd, hebben in Neder- 1 verdenkingen gewekt, die niet geheel Igenomen zijn. I te verdenkingen zijn bovendien nog iterkt, zegt het blad, door do bewering, België, vertrouwend op den steun van ftootc mogendheden, gebruik had ge ilt van zijn positie om .an Nederland tie buitensporige economische voordee te ontwringen. Het verbond van Bei roet Frankrijk en een clausule in het Barend memorandum bij het verdrag Mende de Belgische reservatie omtrent lesitie van oorlogsschepen op de Schel- rotijd van oorlog hebben een groot aan- I gehad in de Nederlandsche campagne a het verdrag en het is mogelijk, dat 1 politieke overwegingen zelfs zwaar- hebben gewogen dan de economische tenten bij het beslissende-debat in de te Kamer. tl resultaat is evenwel te betreuren, teekkingen tusschen België en Neder hangen thans in de lucht en hoewel '«Ierland alle partijen blijkbaar ge- j1 zijn ten gunste van nieuwe onder gingen mot België op een geheel *0 basis is te tendenz in België even- om een beroep te doen op een groote 'n'oit, dus om de traditioneele autori te de-mogendheden, die België in het ^n beschermd hebben, in het heden ^gen 1 is mogelijk, dat België en Neder- a°g een oplossing zullen vimlen docr eeksche onderhandelingen, doch ®«er waarschijnlijk, dat de geheelo •J0 van do Schelde nu opnieuw het j*erP zal worden van internationale pandelingen op een wijdere schaal. diplomatieke correspondent van -do ifelegraph waagt zich niet aan een 8 van wat gebeuren zal na de S- van het Belgisch tractaat. Hij ■te zoowel Golijn's pogingen om via de onderhandelingen voor te be- «s de berichten uit Brussel, dat zaK®u voor (*en Volkenbond ngeu, hetzij de interventie der ga- iïai mo°ciKlheden van 39 inroepen lly Herald schrijft, dat men in tjïn !leheek\s geheimzinnige toe- - J® "ïternalionale complicaties lriL ,n verwerping afgeleid beeft, dat Heel reSeering bezig was pressio e van aanvaarding uit te oefenen G.^rijft het blad, heeft een aan an Earnebeek bedoelde effect te genovergestelde uitwerking gehad, daar het de verontwaardiging gaande gemaakt en de oppositie, versterkt heeft. NIEUWE BLADEN. Kaiholisfc Indisch Weekblad. Welk om I Onder de leus „Indm aan Christus" vangt het „Katholiek In disch Weekblad" zijn beslaan aan. Wij roepen dit weekblad van harte het welkom toe, omdat wij doordrongen zijn van don plicht van Katholiek Nederland, door alles to doen wat mogelijk is teneinde Indië te brengen aan Christus on om dat wij gevoelen dat wij in dit opzicht meer kunnen doen dan wij feitelijk doen! Dit weekblad kan de gevoelens wakker schudden, den wil versterken en den weg aanwijzen, waarlangs wij kunnen komen tot daden, tot de behartiging der Katholie ke algemeene belangen, die strekken zul len in het belang der geheele Indische be volking. Wij mogen, wij móeten overtuigd zijn dat de waarachtige beleving van het Christendom, van het katholicisme, Indië tot rijke regen zal strekken! Adros van Redactie en Administratie is: Prins Hendrikkade 30, 's Gravenhage. Tijdschrift voor R. K. BssLiurdoren van Kerk, School en Armwezen. Ook een nieuw tijdschrift onder hoofd redactie van mr. Kropman, to Amsterdam met geregelde medewerking van Pierre Cuypers, architect, mej. T. Haye, mr. Romme, dr. Wagenaar, G. M. en dr Wit- teman. Het tijdschrift, dat elke veertien dagen zal verschijnen, wordt uitgegeven door G. A Gunther, te Amsterdam. 't Zal dienen als vraagbaak voor bestu ren van Kerken, Scholen on Charitatieve Vereenigingen hij allerlei kwesties met Gemeente cn Rijk inzake bouw, belasting, subsidio enz. Zulk 'n gids is ongetwijfeld niet overbo dig. Rijkscommissie werkverruiming. Do rijkscommissie werkverruiming heeft dezer dagen te 's-Gravenhage onder voor zitterschap van prof. dr. W. H. Nolens vergaderd Van gedachten werd gewisseld over de correspondentie tusschen de commissie en den directeur-generaal der posterijen en telegrafie met betrekking tot de verla ging van porti voor verzending van cata logi in groote hoeveelheden tiaar het bui tenland. Dit leidde tot de conclusie, dat voorloopig door de commissie geen ver-, dere stappen kunnen worden gedaan. Naar aanleiding van een rapport van den secretaris werd van gedachten ge- wisseld over de vraag, wat de commissie in zake dumping zou kunnen doen. Be sloten werd omtrent voorkomende geval len zoo uitvoerig mogelijk materiaal te verzamelen, ten einde te kunnen dienen bij eenige beslissing, welke omtrent het betrokken dymninv-pov.il kunnen worden. Vastgesteld werd een uitvoerige brief aan den minister van Waterstaat, naar aanleiding van een van den minister ont vangen rapport van de staatscommissie inzake de Luchtvaart. Mededeeling werd gedaan omtrent do werkzaamheden met betrekking tot de re- gularisatie van de werkgelegenheid in het schildersbedrijf Uit verkregen cijfers bleek, dat de werkloosheid in dit bedrijf ten gevolge van den zachten winter min der is geweest dan het vorige jaar en dat oerk de maatregelen der regiilarisatie een gunstigen invloed hebben gehad. Besloten werd, dat door de commissie een aanvullend onderzoek zal worden in gesteld naar den toestand van do glas- en aardewerkindustrie hier te lande De commisie heeft nagegaan, welke om standigheden de uitvoering van de verbe- tering van den weg AmsterdamBaarn nog belemmerden en is werkzaam ge weest om deze belemmeringen to vermin deren. Mededeeling werd gedaan van 45 geval len, welke bij de commissie aanhangig waren gemaakt om to bevorderen, dat voorkeur zou worden gegeven aan de pro ducten der Nederlandsche nijverheid De commissie betreurde, dat een belang rijke order door een der groote Neder landsche ondernemingen op scheepvaart gebied in het buitenland was geplaatst, omdat binnen korten termijn moest wor den geleverd en omdat vermoed werd, dat een Nederlandsche fabriek hiertoe niet in staat zou zijn. Zij stelde vast dat zij telkenmale opnieuw weer moet erva ren, dat zij voortdurend moet aangeven de wijze, waarop kan worden bereikt, dat orders voor de Nederlandsche industrie behouden blijven. Dit doet zich niet alleen voor, indien bepaalde functies door nieu we functionarissen worden bezet. Extratreinen HollandOostenrijk. Do directie der Oosteni-ijkscho Spoorwa gen to Weenen deelt mede, dat ter bevor dering van bet tourisme in Oostenrijk oen 2-tal extra-treinen van Utrecht naar Wee nen en terug zullen worden ingelegd. Deze treinen vertrekken van Utrecht naar Weenen 31 Mei, van Weenen naar Utrecht 9 Juni; van Utrecht naar Weenen 21 Juni, van Weenen naar Utrecht 3 Augustus en de reiskosten heen en terug van Utrecht, naar Weenen bedragen 3e klasse 50, 2e klasse 76. Reizende met bovengenoemde treinen kan men in Oostenrijk per spoor uitstapjes maken legen een reductie van 50 pet. op de normale reiskosten. Aanmeldingen kunnen geschieden bij do „General-Vertretung der Oslcrreichislen Byndesbahnen, Alcxanderlaan 21, te Hil versum. 08T OMGEVING TER AAR. GEMEENTERAAD. De inrichting van slachtplaat sen. De zomertijd. De bur gemeester gehuldigd. Donderdagmorgen vergaderde do raad ■dezer gemeente. Voorzitter Burgemeester Jhr. do Muralt. Na opening der vergade ring mot gebed worden de notulen on veranderd vastgesteld. Naar aanleiding van het verzoek van het gemeentebestuur aan de gemeente Leimuiden, om tot do helft bij to dragen in de kosten der verlichting van de Geer- dijk voor dat gedeelte wat aan de leidiug is aangesloten, deelt de Voorz. mede, dat dit werd ingewilligd. Nader zullen B. en W. met voorstellen komen. Een schrij ven van de Gezondheidscommissie was ingekomen dat de rekening 1927 aan in komsten en uitgaven is vastgesteld op 113.82. Punt 2: Wijziging verordening op dé levering van electriciteït: n.l. het verbod van aanleggen en in gebruik ne men Van leid:ngen voor levering van eenige energievorm. De hoer Kammeraad vreest dat bij aanneming der verordenmg enkele ingezetenen dio licht en kracht be trekken uit andere gemeenten in het ge drang zullen komen. Do heer van Vliet Wz. gelooft niet, dat dit tot geschil aan- le'ding zal geven, waar ook omliggende gemeenten nan hot bedrijf zijn aangeslo ten, cn daar gelijksoortige gevallen zul len voorkomen. De Voorz. zegt, dat schriftelijk kan worden aangevraagd of in deze gevallen ontheffing kan worden verleend. Do verordening wordt daarna aangenomen met alg. stemmen. Voorstel van B en W. ter uitvoering van art. 19 der Vleeschkeuringswet. De Voorz. least oen schrijven, dat volgens art. 19 alle inrichtingen en fabrieken lot bereiding van vleesch op 1 Juni aan de vereischten van do wet moeten voldoen Spr. zegt dat do bedoeling dor wet is dat zorg wordt gedragen dat er een bepaalde slachtplaats is. Ook is voldoendo dat een slagcrr zijn eigen inrichting in overeen stemming met do wet brengt. Voor dezo uitgebre:do gemeente acht do Voorz. het best dit in toepassing te brengen. Met den boer Karsemeijer als deskundige en den inspecteur heeft spr. drie werkplaatsen bezocht, welke hiervoor in aanmerking komen, n.l. bij G. v. d. Pijl, Langeraar, C. v. d. Pijl, Ter Aar en Turkenburg, Korteraar. Met dezo drie heeren is over eengekomen dat zij zullen zorgen voor water, vuur en licht, zoodat in hun werk plaats de noodslacht'ng zal kunnen plaats hebben. De Voorz. stelt voor 100 per jaar vergoeding toe to staan. Ook meent de Voorz. dat de gemeente bij deze rege ling beter is gebaat, dan wanneer op ócn plaats gelegenheid zou zijn. De heer Hölscher vindt oen vergoeding van 100 wel wat weinig,als de slagers fiSl* MptÏ}(.W ivf ooun oem lTiet' ""oelt ft'è- voorrechting, boven do anderen, die ook hadden willen mededingen; oolc anderen hebben er soms belang bij, en spr. had liever gezien dat alle belanghebbenden waren gehoord. Wethouder Hartveld brengt in het midden dat dezo drie per sonen hebben verklaard, dat hun inrich tingen naar de eischen van de wet zul len voldoen. Wethouder v. d. Hoorn ver klaart, dat de veearts, met de keuring be last, heeft gezegd, dat anderen niet ge negen waren hun gelegenheid daarvoor in te r:c.Men. De Voorz. sluit zich bij het gesprokene van beide wethouders aan. Enkelen hebben verklaard niet hun zaak daarvoor te willen inrichten, terwijl er nog werkplaatsen zijn waar niets van te maken is. Spr. meent, dat de veearts er wel degelijk op gewezen heeft, dat ande ren, om verbouwingsplannen e.d., geen belang hebbende in dezo zaak wenschen te zijn Gehoord de besprekingen stelt de Voorz. echter voor de stemming uit to stellen tot de volgende vergadering. Dit voorstel werd met 8 tegen 3 stemmen aangenomen. Het bedrag, 100 vergoe ding per jaar voor hun die hun slacht plaats hiervoor inrichten, werd met alg. stemmen goedgekeurd. Op do vraag van den heer van Vliet Wzn. of nog eenige vergoeding van do keurloonen voor do gemeento te verhalen is, antwoordt de Voorz dat dit ongeveer 200250 zal zijn. Ook werd besloten dat de overeen komst van jaar tot jaar zal geschieden. Punt 4*. verordening op de vrijwillige brandweer van Ter Aar. De Voorz. zegt, dat, zooals bekend, in onze gemeente be schikt wordt over een Vrijwillige brand weer. In yerband met den aankoop van de auto-brandspuit, bobben B. en W. ge meend een officicele verordening te moe ten maken. Het personeel zal benoemd worden door B en W. in overleg met den hoofdbrandmeester. In do verorde ning komt nog voor, dat de autospuit in de Kerkbuurt gestationneerd zal zijn, to Korteraar een handspuit, en op het Kcrkpad cn handspuit, wijl dit gedeelte met do andere spuit moeilijker to berei ken is Op verzoek van den Burgemees ter cener buitengemeente, kan door B. on W. hulp worden verleend tegen ver goeding. Jaarlijks in April on October zal de spuit beproefd worden. De heer Kroon wenscht door een toeken aan buis, dat hel bekend zal zijn waar de brandmeesters woonachtig zijn. Aldus wordt besloten. Naar aanleiding van deze verordening zégt weth. Hartveld, dal op de eerstvolgende ledenvergadering der Onderlingo Brandverzekering, over het af of niet toekennen van subsidie zal worden beslist, tenzij do raad zijn ver zoek intrekt. De lieer Hendriks is van meening, dal als Onderlinge Verzekering subsidie toekent, zulks ook bij andere Maatschappijen navolging zal vinden. Immers, zij hebben er belang bij, of do verzorging in goede banden is. Nog volgen enkele wijzigingen begroo ting 19261927. Het kohier hondenbe lasting werd op 625 vastgesteld. De Voorz. zegt, dat de vorige vergade ring door den hoer Kroon werd geïnfor meerd naai- de werkloosheid in deze ge meente. Aan een zes-tal werkloozen werd tijdelijlco uitkeering gedaan. Ook werd aan „St. Deus Dedit" oen uitkeering ge daan van 4.80, cn aan den Chr. Bond van 84. De werkloosheid was slechts van tijdelijken aard. Omtrent de pensioenbijdrage van den hoer Keijser heeft de Voorz. een onder- boud gehad met den heer Karsemeijer. Zeer juist was, aldus de Voorz., dat de heer Keijzer zonder kosten voor de ge meente als hulpkeurmeester werd aan gesteld, doch practisch was het volgens den heer Karsemeijer hetzelfde voor do gemeente, of do pensioenbijslag moest worden betaald voor den hoer Karse meijer of verdeeld over do heeren Karse meijer en den hulpkeurmeester. Do Voorz. stelt daarom voor in de pensioenregeling op te nemen. Goedgekeurd. Bij de rondvraag .wordt, mot het oog op den zomertijd, door den heer Kroon voorgesteld de kantoren een uur later open te stellen; hier zijn allen bijna zon der uitzondering aan den ouden tijd ge woon. Spr. vindt het noodig voor velen, vooral met hot oog op de middaguren, als soms een boodschap op 't kantoor noodig is. Spr. stelt voor do kantooruren hij invoering van den nieuwen tijd vast te stellen van 102 uur. Do Voorz. wil voldoen aan den wensch van de regee ring wat betreft de zomertijd, doch om den ingezetenen een dienst le bewijzen, zal hierin worden tegemoet gekomen. Ook de gemeentekiok zal in plaats van 12 om èèn uur worden geluid. De heer Kammeraad wijst op de her stellingen welke noodig zijn bij de brug aan 't Station. De heer van Vliet Wz. wijst er op dat de plakkaten op het trans formatorhuis telkens worden afgescheurd De Voorz. zal hiertegen maatregelen ne men door beschutting van gaas. Op verzoek van denzeifden spr. zal de brievenbus aan den Aardam worden ver beterd. Do heer Kammeraad vindt do te lefooncel aan 't postkantoor te gehoorig, wat de Voorz. zal onderzoeken. De heer Kroon maakt van do gelegenheid gebruik dat do Voonz. op 1 April a.s. 30 jaren aan het hoofd, der gemeente staat, hem geluk te wenschen. Spr. roemt do werk lust en den ijver, waarmede de burge meester do belangen der gemeente heeft behartigd, en hoopt dat het hem nog ja ren gegeven moge zijn do voorzitterszctel te beklecden. De Voorz. zegt dat als er ooit iemand 30 jaren met genoegen heeft gewerkt, hij het is. Met plezier is spr. hier werkzaam geweest, wat grootendeels te danken is aan de medewerking en vriendschap van do raadsleden ondervon den. Spr. hoopt in dezo gemeente nog meerdere jaren tot aller welvaart werk zaam to mogen zijn. (Applaus). Hierna sluiting. AALSMEER. GEMEENTERAAD.^ meeniteraad. Aan den gemeento-opzichter werd, wegens ziekte, gedurende Maart weer verlof verleend. Do architect W. Maarso Jr. werd tot 31 Dec. a.s. tot op zichter aangesteld. Een standplaats voor woonwagens wordt aan den Zwarten Weg ingericht. „De Lijnbaan'' zal voor 400 worden aangekocht van den eige naar. De roei- en zcilvereeniging „Nieuwe Meer" werd het door haar gehuurde wa ter voor 50 jaren in erfpacht gegeven. Op een adres, om een muziektent te bou wen in het dorp werd afwijzend beschikt. Besloten werd tot aankoop van het aan Gez. Mol behoorend perceel voor 5000 (toevoeging terrein nieuwe ambtswo ning). Tot leden der schattingscommissie voor do Rijksinkomstenhelasting werden be noemd de heeren W. G. Kecssen, J. Mo lenaar, G. Spaargaren en Th. Hoogeboom Het verzoek van W. de Gooier om een „plaatsje" ingevolge de Landarbeiders- wet, zal bij de regeering gesteund wor den. De percec-len Wijk III, Nos. 42, 43 en 44 zullen door ze te herstellen, niet on bewoonbaar worden verklaard. Op een adres van slager K., om een slachtplaats in het centrum der gemeento te mogon oprichten, werd afwijzend beschikt. ALKEMADE. Raadsverkiezing. De uitslag van de stemming der R. K, Kiesver. le Oude- Wetering voor de groslijst voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezingen luidt als volgt: Uitgebracht werden 72 stemmen. G. H. Rotteveel 43, Jos. Penning de Vries 25 en P. de Jeu Sr. 4 stemmen. De uitslag van do stemming der R. K. Kiesver. te Nieuwe Wetering tot vast stelling van do volgorde, waarin do can- didaten voor den gemeenteraad op de groslijst zullen voorkomen had het vol gende resultaat: Uitgebracht werden 72 stemmon, waarvan op den. heer C. Bon- tjo Gz. 49 en op den heer J. A. Kouwen- hoven 23 stemmen. Do uitslag van de stemming der R. K. Kiesver. te Roelofarendsveen voor do verkiezing van candidaten yoor de definitieve lijst der a.s. Gemeenteraads verkiezing is als volgt: Dr. P. G. G. van Doorcn aftr. 171 stemmen; P. de Jong aftr. 160 stemmen, J. J. de Koning aftr. 152 stemmen; W. Rietbroek aftr. 137 st.; 'E. J. Rodewijk aftr. 122 st.; G. Huig- sloot 59 st.; P. J. Spruyt 58 st. en J. A. Gortzak 51 stemmen. Geboren: Gerard us Cornell's z. van P. G. Huigsloot en M. J. van der Meer Cornelia Ignatia Maria d. van E. J. Ro dewijk en J. M. fHogeboom Mar,ia He lena d. van W. de Jong en J. H. Bizot. Overleden: Marinas Wilhelmus van den Tlroelc 11 mud. Maria Hofdijk wed. L. Hoogenboom, 72 j. Christia nas Zwetsloot w. 81 j. Geertruida Heemskerk wed. J. van der Meer. HAARLEMMERMEER. Gob o ren: Lambertus, z, van L. Hof en A. Valk. Willemina. Catharina, d. van A. van der Meer en B. Grauwclman - Adrinna, d. van IC. Café en J. Raas! -- Cornelia Jan, z. van J. Blokker on D. Mid- delbeek. Margaretha Maria, d. van C Suidgeest en M. P. Vcrkloij. Willem r. van H. Bakker en G. Miedema. Overleden; A. Peters 50 j. wedr. van O. Koningen. D. Kuiken 01 j. goh. met J. van Dricll. M. van- der Boek 70 j. wed. van C. de Groot. C'. van Gellekom 2 j., d. van J. van Gellekom en R. Bouwers. J. van Exler 02'j. wed. van J. den Rooiien. KATWIJK AAN DEN RIJN. Propaganda. Wij verwijzen naar een advertentie in dit blad waarin do Rocmscho kiezeressen en kiezers attent gemaakt worden op do propagandavcr- gadoring, uitgeschreven door de R. K. Kiesverecniging, waar als spreker zal optreden Prof. Alph. Steger, lid van do Eerste Kamer. Al heeft het bestuur dit maal do beschikking gekregen over een mooie en groote zaal, n.l. de Aula van het St. Wililbrordus-College, verwacht wordt toch dat deze tamelijk vol zal loo- pen. Vooral do dames, die over hot alge meen niet tot de trouwste vergaderin bezoeksters mogen gerekend worden, zui len zich nu wel niet onbetuigd laten. Het belooft een prachtavond te worden. De naam van den spreker staat er borg voor. OEGSTGEEST. Gob or en: Johannes Theodörus z.' van G. van Rijn en W. H. P. d'Hane Johanna Petronella d. van P. Vianen en W. Hogewoning Martinus Hugo z. van M. H. Zandbergen en W. J. B. Zand vliet. Overleden: A. Sinteur 23 j. ROELOFARENDSVEEN. R. K. Kruisverband. Donderdag hield het Kruisverbond zijn Jaarverga dering in do St. Pancratiuszaal. De op komst was goed. Do voorz., de heer A. J. Zwarteló, ver welkomde den nieuwen adviseur, kap. de Wit en den heer H. B. van der Sando, den spreker van dezen avond. Door den secr., den heer J. A. v. d. Zwet, Gzn., werd een keurig jaarverslag uitgebracht, dat door zijn practische indeeling direct do voornaamste punten voor oogen zette. Hierna volgde hot voorname punt der agenda: de redo van den heer H. B. v. d. Sande, den welbekenden medewerker aan do Kath. 111., over: Drankbestrijding uit naastenliefde. Spreker ontvouwde 3 pun ten: 1. Drankbestrijding t. o. de naas tenliefde. 2. Drankbestrijding in don Vas tentijd. 3. 'li Opwekking tot do leden. Spr. wees erop dat do strijd niet gaat tegen 't drankgebruik, maar tegen 't drankmisbruik. Volgons do Kath. begin selen is alles op de wereld goed, indien men er 't juiste gebruik van maakt Zoo dat ook was mei de alcoholica zou 't in do wereld zoo droevig niet gesteld zijn. Maar do tallooze slachtoffers van 't drank ae enenae, maar sieepen ook n uongengo martelende rij van vrouwen en kinderen achter zich aan. 't Langdurig applaus vertolkte de dank baarheid der vergadering voor do mooio redo en do volkomen instemming er mede. Do Voorz. dankte den spreker voor zijn interessante rede on wenschte, dal do leden zich deze nog lang zouden herin neren tot hun eigen voordeel en dal van anderen. Hierna werden enkele ïnödedeelingen gedaan, waarbij o.a. over 't Vaandelfonds werd gesproken, dat evenwel nader zal behandeld worden. Do gratis verloting van een collectie mooie potplanten ver liep zeer gezellig en menig lid kan do bloemetjes best buiten zetten. De Eenv. Adviseur, Kap. de Wit, voor 't eerst do vergadering bijwonend, zeg!, dat hij veel voor deze zaak voelt; dat tiij reeds in de M. V. gelegenheid had met de drankbestrijding kennis te maken. Do le den dienen zich steeds hun plichten als drankbestrijder te herinneren en op dezo wijze to ijveren voor do goede zaak. Do Voorz. dankte den Adviseur vtjor zijne woorden en sloot daarop do verga dering. hIJNSBURG. bloemenhandel. Nu hot weer niet moer zoo mooi is, is er een weinig beter schap in den handel ingetreden. Alles werkt dadelijk mee. De aanvoer is dan al spoedig iels minder, do verzending geeft niet zoo groote risico, en do govaarlijko „pokken" komen dan ook niet zoo voel- viddig voor. Tocli is do prijs "wel iets to laag van sommige soorten om loonend genoemd to kunnen worden. La Rein© be hoort tot de meest gevraagde en gaat nog van 2 tot 2.50, Gramoisio Brillant 2.30—2.50, Murilol J 2.10—2.60, Du- chesso do Parma 3.403.90, Bartigon 2.302,50, Prins van Oostenrijk 3.90 4.20, Wapen van Leidon 3.403 70, koude grond Narcissen gaan voor 40 60 cent WOUBRUGGE. Raadsverkiezing, De verkiezing voor ledenvan den Gemeenteraad is vast gesteld op Woensdag 18 Mei on de can- didaatstelling op Dinsdag 12 April a.s. Personalia; Den heer M. J. A. Bis- seeuw, alhier, zal zich vestigen als advo caat en procureur te Alphen a. d. Rijn. Hinderwet. Door den heer J. Jongc- neel alhier is een aanvraag gedaan om in zijnwer kplaats op te richten een machi nale hoethcwerk'ingsinrichting. Thans is doof B. en W. dat verzoek toegestaan. Geboren: Martha Francisca Jaco- ba d. v. A. II. L. Voorhout on J, van Veen. Ariena d. v. W. G. van Dam en A. Heijkoop. Johanna Catharina d. v. B. G. Disseldorp on E. M. Schulle. Maria Johanna d. v. J. Hoogendoorn cn J. van den Okko. Ondertrouwd: M. van Egmonö cn P. de Wit.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3