JGEZM MEDEDEEL1HC Schoonmaak toespraak. De gewijde redenaar sprak on- cveei" alclus: Ondanks onze nietigheid in vergelijking van S1*00^6^ Hee- cn heeft God het niet beneden zich ge acht, to wonen onder de menschen. Ook hier,' parochiekinderen van St. Joseph, wil diezelfde Gocl zijn woning vestigen, en daarom is-bij de inzegening van dit nieuwe Bedellus de dag van uw grootcn Patroon- heilige voor u een dubbele feestdag, om dat g° ians nioogt zeggen: dit is het Jin's van God en de poort des Hemels. Dit gchoone, nieuwe kerkgebouw is geworden j ffat het thans ie, mede door uwe goede 7orgcn, uw arbeid cn uwe offergaven. jfgar daardoor liebt gc dan ook gekregen I jpdmlaad een waardig Godsbuis, waar go I ncoit tevergeefs uwe gebeden zidt storten, ff3ar do hemel u krachten zal geven, waar de Heer Zijn zegeningen over u en over i uff gezinnen wil uitstorten. Maar uwe ge- heden zullen des te krachtiger zijn en des tc welgevalliger aan God, de gebedsver- jiooring meer strekken tot eero van God, naarmate het gebed in godvruclitiger stemmiOo wordt verricht. En hoezeer geeft de biddende Kerk ons daarvan niet het schoonste voorbeeld, altoos en over de ganscho wereld, ook daar, waar zij wordt gehoond en verdrukt! Reeds bij de eerste steenlegging werd gevraagd, dat hier zou de bloeien het ware geloof en de broeder lijke liefd' en wanneer de Kerk zulk- p°n ernstige vermaning t \s crpeft door zooveel zorg te schenken aan de ziellooze, doode steenen, hoeveel temeer wekt zij ons dan op bij deze wijding, om hier te streven naar heiligheid. Wij zijn uitverkoren, om levende steenen te blijven van Jesus Christus, en ons immer te toonen als tem pels van den H. Geest. Zoo ooit, dan geldt hier het woord der Schriftuur: wie ooren heeft om to kooren; die hoore; de steenen van het Jcerkgebouw verkondigen reeds ouzo uitverkiezing. Met blijmoedigheid hebt gij uwe gaven voor dit mooie Gods huis geofferd. We lezen in het oud Ver bond, dat de Joden voor hun tempel zoo veel offerden, dat Mozes hun kon zeggen: gij behoeft niet meer te geven. Maar, B. G., uw Herder zal dit helaas nog niet tot u kunnen zeggen. De bouw van dezen tem pel en wat daarvoor nog meer noodig is, heeft groote finantieele lasten veroorzaakt en deze zullen althans, gedeeltelijk blijven drukken op het nageslacht. Blijft het goe de doen, B. G., blijft het mooie werk van uwen ijveren Herder steunen, opdat ge niet beschaamd zoudt moeten worden ge maakt door de Joden, die in hunne Tem pel niet met zich hadden den Emmanuel, den God met ons. Wilt dan met blijmoe digheid uwe goede gaven blijven geven voor den Koning der eeuwige heerlijkheid h Zoo zal in lengte van dagen Zijn Zegen op u blijven rusten en dit bedehuis waarlijk zijn de Deur des Hemels." Na de Hoogmis zong de heer J. H. Ver- Bteege, bariton-solist, een zeer devoot Ave verum. Te half 12 werd de Kruisweg in de kerk aangebracht. Vooraf sprak Deken Dessens een k~rt woord. Hij wees op dé goede gewoonte den Kruisweg te bidden, om uit de overwegin._ van het lijden des Heeren leniging te erlangen voor o£ze emarten en nooden. De Kruisweg zij een 'opwekking tot boetvaardigheid en steun ons om te volharden in het goede en de deugd te beoefenen. Hierna werden de sta ties gewijd en opgehangen, terwijl de oefening van den Kruisweg werd gebeden en het Stabat Mater gezongen. Ook thans waren zeer veel geloovigen aanwezig. Te 4 uur werd het H. Sacrament plech tig naar de nieuwe Kerk overgebracht. Dertig lieve bruidjes strooiden bloemen, do klokken luidden, het koor zong het: 0 Se--vin Convivium. Brandende T n- taarns begeleidden het Aller'heiligste en toen na een kort Lof voor het eerst de ze gen werd gegeven, legden de onschuldige Bruidjes haar levende bloemen aan den voet van den Goddelijken Kindervriend. Hiermede was de plechtigheid geëindigd. Kath. Radio-vereeniging. Vrijdag avond rd in de voormalige R. K. Pasto rie aan de Marias tra at eene vergadering gehouden, om te komen tot de oprichting van een R. K. Radio-vereeniging, als on- derafd. van den R. K. R. O. Deze vergade ring was uitgeschreven namenB de R. K. Geestelijkheid hier ter plaatse. De belang stelling was zeer bevredigend. De vergade ring werd geopend door Pastoor Krook van St. iartinus, die de noodzakelijkheid van en de behoefte aan een R. K. Radio- vereeniging uiteenzette, waarna hij het woord geeft aan kapelaan Mathot, die als voorloopig Geestelijk Adviseur aangeeft, hoe de vereeniging moet worden' opge richt, welke voordeelen er aan verbonden zijn enz. Van uit de vergadering werden vele vragen gesteld en evenzeer bezwaren naar voren gebracht. Kapelaan Mathot vrist de gestelde vragen bevredigend te be antwoorden en do bezwaren te weerleg gen. Hierna werd besloten tot oprichting der vereeniging en een voorloopig bestuur gekozen, bestaande uit de volgende hee- ven: J. Smit, voorz., Warmerdam 2de voorz., A. Ter Woort, seer., A. van Riek 2de secr., L. Th. van Dijk, penningm., L. Th. van Lierop, propagandist. Reeds een veertigtal heeren traden als lid toe, zoodat de nieuwo vereeniging reeds met succes haar arbeid aanvangt. R. K. Volksbond. In het eigen gebouw aan de Hoofdstraat had Vrijdagavond de jaarvergadering plaats der afd. Hillegom van den R. K. Volksbond. De opkomst was Kering. De voorz., de heer O. Seijsener, gaf de redenen aan, waarom deze jaarver gadering ditmaal zoo laat wordt gehou den. Het jaarverslag van den secr. getuig de van opgewekt vereenigingslevende fi nantieele toestand der organisatie is goed noemen, terwijl het ledental stijgt.. De penningm. sloot zijn boeken met een batig saldo van f 509.665. De aftredende be stuursleden werden met alg. st. herkozen. Uok de aftredende leden van den Raad van Beheer werden herkozen, behalve de £eer J. van Roode, die zich niet herkies baar stelde en voor wien de heer J. van eer Aar werd benoemd. Besproken werd de centrale inkoop van brandstoffen. De voorz. zette een en an- r uiteen, .waarna de heer Visser verslag gocffc menige huisvrouw en dienstbode ruw© on roodo werkhanden. Deze worden weder om spoedig gaaf, zaclit en blank door Purol 1080 uitbracht van een te Amsterdam gehouden vergadering der Dioc. Inkoop-vereeniging. Na gehouden gcdachtenwisseling werd 'n commissie van 5 leden benoemd met de opdracht, met den meesten spoed maat regelen te nemen, ten einde voör April zoodanige zekerheid te hebben, dat alsnog een hoeveelheid kolen kan worden be steld. Ten slotte werd het te Nijmegen te houden Congres besproken, waarna rond vraag en sluiting. Geboren: z. van E. J. M. v. d. Lin- den-Ludlage. z. an A. Naber-Meulen- berg, z. van C. A. Balkenende-Schrier. z. van C. van Kesteren-Smalen. Ondertrouwd: J. Huisman en J. M. Jongkind. C. J. van Delft en T. Popken. Overleden: K. Wcijers m. 73 j. LEIMUIDEN. Raadsverkiezing. De uitslag der eer ste gehouden stemming door de R. K. Kiesvereeniging voor leden van den Ge meenteraad voor de definitieve lijst is als volgt: J. A. Bernard 175 stemmen, J. J. Hoogervorst 32 st., A. Hydra 39 st., P. H. v. d. Kamp 29 st., W. Noot 137 st., W. P. Straathof 55 st., H. J. Visser 145 st., P. J. Wijfje 4,8; st. De drie gespatieerde namen zijn de aftredende leden. N00RDWIJK. Geboren: Antonius Johanne-s Jozef, z. van J. Westgeest en A. C. Gros. Ali- da, d. van J. Ammeraal en A. C. Bulk. Alida Maria Petronella, d. van A. Groene- woud en J. A. Smit. Ondertrouwd: J. P aus 33 j. te Rijnsburg en A. Barnhoorn 29 j. to Noordwijk. P. van Duin 23 j. en J. Lind- hout 20 j. Getrouwd: C. Dubbelaar 19 j. en A. Vink 20 j. Overleden: C. W. van der Poel 2 j., d. van C. v. d. Poel en G. Hogcrvorté:. -- L. Pluk 26 j., ongeh. C. Zuidhoek 56 j., geh. met C. Koeman. P. J. van Leeuwen 35 j., ongeh. P. J. Heemskerk 3 j., z. van M. j. Heemskerk en M. C. A. Braun. DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Een lustrum in de lucht. Gisteren was het vijf jaar geleden, dat onze voormalige plaatsgenoot de heer L. Sillevis als vlieg- tuigbestuurder irr dienst trad hij de K. L. M. De heer Sillevis heeft in dienst van de K. L. M. 425.000 K.M. gevlogen en. heeft zich: gledurende die 5 jaren doen, kennen alB een bekwaam piloot, die met groot be leid zijn taak vervult. Aanrijding. Zaterdagmiddag 3 uur werd een meisje vail B. op de Julianastraat aangereden door een auto. Het kind kwam uit een steeg loopen, de bestuurder remde krachtig, doch kon de aanrijding niet voor komen. Het meisje bekwam hoegenaamd geen letsel. Geboren: d. van A. van Heusden-de Jong. - d. van E. A. Moons-Baars. z. van J. G. Kemp-van Onselen. d» van W. Bonte-van der Meij. d. van J. E. Verhagen-Ram. z. van J. Vreeken-Bik. (wonende te Rijnsaterwoude). d. van G. C. Binnendijk-van der Horst. d. van E. Kammeraat-Gentenaar. d. van M. Dek ker-de Gelder. z. van A. de Groot-v. d. Louw. z. van C. Verseput-Herrewijn. d. van A. R. Looijen-van der Veen. Gehuwd: O. J. Halm wedn. 36 j. en A. Wagemans jd. 30 j. G. de Ridder jm. 25 j.-en T. Sampiemon jd. 23 j. Overleden: D. van Groeningen van Steenis echtg. van N. van Dam 80 j. HAZERSWOUDE. Oud-landbouwcursïsten. Onder leiding van den heer E. van der Ban, landbouw- leeraar te Reeuwijk, is alhier een vereeni ging opgericht van oud-cursisten van den landbouwwintercursus met aanvankelijk 17 leden. Als bestuursleden werden geko zen de heeren S. Voets, voorzitter; A. Op- pelaar, 2de voorzitter; P.' Noordam, se cretaris; D. Sol, penningmeester; W. Op- pelaar, bibliothecaris, welke allen hun be noeming aanvaarden. Gemeenteraad. De gemeenteraad yer- gadert Dinsdagmorgen te 10 uren. Onder werpen ter behandeling: 1. Ing. stukken. 2. Voorstel tot het stichten van een nood- slachtingsgebouw aan den Gemeeneweg Dorp. 3. Verordening tot heffing van school gelden voor het lager onderwijs. 4. "Wijzi ging begrooting 1925. 5. Vaststelling ko hier Hondenbelasting dienst 1927. ZEVENHOVEN. Het afscheid van den burgemeester. Alhier heeft zich een comité gevormd ter huldiging van den burgemeester F. M. Baud bij diens afscheid met 1 April a.s. Het hulppostkantoor. Aangezien de kantoorhouder medio October a.s. den dienst gvat verlaten, vernemen wij uit zeer goede bron, n.l. van de Inspectie Utrecht zelve, alwaar dit kantoor onder ressor teert dat het hulppostkantoor zal worden opgeheven, en omgezet zal worden in een poststation. Overleden: O. M. Oosteran, wed. van H. P. de Groot FAILLISSEMEIIï 'EK Uitgesproken: J. Lion, koopman irr olie, te Leiden, Langegracht 33; cur. mr, G. H. E. Norcl Thomson, te Leiden. S. Blaaser, koopman, tc Leiden, Oude Hoefstraat 13; cur. mr. C. N. A. R. van Roy, te Leiden. SPORT EN W VOETBAL. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Overzicht. De eerste kampioenswedstrijd is in een magere 21 overwinning voor Ajax ge ëindigd. Ajax is op zeer gelukkige wijze aan deze overwinning gekomen. Het win nende punt werd namelijk uit zuivere bui tenspel-positie gemaakt. De Amsterdam mers toonden gisteren weer eens te meer, dat de voorhoede vrij ongevaarlijk is en Ajax zal het in de komende wedstrijden nog vrij hard te verantwoorden krijgen. De competitie leverde hier en daar nog wal verrassingen op. Zoo verloren D. F. G. en V. U. C. beide en typeerend is het wel, dat D. F. G. het na kampioenscandidaat te zijn geweest, tot de helft .der competitie thans de zevende plaats ap de ranglijst in neemt. Mocht R. C. H. er zelfs on slagen den laatsten wedstrijd te winnen dan komt D F. G. op de achtste, plaats. In de tweede klasse A werd hier dan toch eindelijk Haarlem kampioen, want West-Frisia leed opnieuw een nederlaag in Amsterdam, waar de Enkhuizer club met 40 door V. V. A. werd ingemaakt, 't Is ongetwijfeld een fraaie prestatie van Haar lem om het eerste jaar na de ongelukkige degradatie het kampioenschap te verove ren, maar het mag toch ook wel gezegd, dat de Roodbroeken niet over geluk te kla gen hebben gehad, vooral sinds zij uitge speeld waren. Feijenoord werd kampioen in Afdeeling II, maar op hot kantje af. Weer eens te meer bleek, dat A. S. G. een pechvogel is, want na met 31 te hebben voorgestaan zagen de Leidenaars dien voorsprong ge leidelijk veranderen in een 3 achter stand. Heelemaal geen fraaie prestatie van de kampioensclub, als men bovendien weet dat er een penalty is benut en een dubieuse goal wérd toegekend. Toch geeft dit niet onverdienstelijk re sultaat van A. S. G. tegen.de kampioens- clubx hoop voor de komende degradatie wedstrijden. E. D. O. won met 21 van H. B. S. en V. O. G. verraste nog eens door een gelijk spel in Zaandam. In de tweede klasse B. van deze afdee ling is de kampioen nog onbekend. Her mes D. V. S. en A, D. O. gaan met een gelijk aantal punten op het kampioenschap af en gisteren wonnen beide clubs opnieuw Wic zal het vinnen? In de derde klasse A en B vielen verras sende uitslagen. Dat Lugdunum met 42 van L. F. C. won was VTij normaal, doch IT. V. S. stelde danig teleur door een 41 nederlaag tegen nummer laatst, 't Begint er bedenkelijk uit te. zien voor U. V. S.l Ook Alphen viel on?j danig tegen, want al is het dan waar, dat V. S. V. kampioen der afdeeling is, een 44) voor Alphen is toch wel een beetje erg veel. Ook Bodegraven en Gouda stelden teleur, wijl zij het. beide slechts tot een gelijk spel; konden brengen, 'resp. tegen V. D. S. en Schoonhoven. In hét Oosten is Enschedé thans uitge- spéeld eil de laatste wedstrijd van Hera cles moet de beslissing brcügeil. Wint Heracles dezen dan is nog een beslissings wedstrijd tegen Enschedé noodzakelijk. Slaagt Wageningen er echter in tegen He racles gelijk te spelen dan is Enschedé kampioen. Heracles won ondertusschen met 51 tegen Go-Ahead en Enschede met 70 tegen D. 0. T. O. In het Zuiden is N. A. G. definitief kam pioen door P. S. Y. te kloppen. Hier ver raste B. V. V. door een goede overwinning op Willem II Ook Wilhelmina deed geen onverdienstelijk werk door een gelijk spel tegen Roermond. In het Noorden won Achilles van Leeuwarden terwijl Frisia en Veendam de punten deelden. De uitslagen. Kampioenschap van Nederland. Groningen; Velocitas—Ajax 12 AFDEELING I Eerste klasse. Den Haag: V. U. C.—-Excelsior 13 Dordrecht: D. F. C.—R. G. H. 2—3 Tweede klasse A. Amsterdam: V. V. A.West Frisia 40 Tweede klasse B. Utrecht: Kampong—A. F. C. 35 AFDEELING II. Eerste klasse. Rotterdam: FeyenoordA. S. C. 53 Haarlem: E. D. 0.H. B. S. 21 Zaandam: Z. F. G.V. O. C. 44 Tweede klasse A. Delft: ConcordiaB. M. T. 31 Tweede klasse B. Rotterdam: R. F. G.Merwede 02 Leerdam: L. S. V.—S. V. W. 32 Rotterdam: XerxesH. D. V. S. 13 Gorinchem: UnitesA. D. O. 12 Derde klasse A. Leiden: LugdunumL. F. C. 42 Leiden: U. V. S.—Hillinen 14 Alphen: Alphen—V. S. V. 04 Derde klasse B. Bodegraven: BodegravenV. D. S. 11 Gouda: GoudaSchoonhoven 00 AFDEELING III. Eerste klasse. Enschedé: EnschedéD. O. T. O. 70 Almelo: HeraclesGo Ahead 51 AFDEELING IV. Eerste klasse. Roermond: RoermondWilhelmina 22 Tilburg: Willem II—B. V. V. 1—4 Breda: N. A. G.—P. S. V. 4—0 AFDEELING V. Eerste klasse. Leeuwarden: FrisiaVeendam 11 Assen: AchillesLeeuwarden 51 FeijenoordA. S. C. 53. Hier was de laatste klap een daalder waard omdat deze laatste wedstrijd te gen Feijenoord een goede oefening be- teekendo voor de Leidsche Rood-Zwarten in de a.S;. degradatiewedstrijden. A.S.C. heeft zoowaar nog allures gehad, de kampioenen een nederlaag toe te bren gen, want gedurende do eerste, helft ver toonden do Leidenaars een pittig spel en waren zij veelal in de meerderheid. Het kwam zelfs zoover dat A.S.C. op zeker oogenblik een 31 vqprsprong had en toen ging het er voor de Rotter dammers, die absoluut niet in kam- pioensvorm speelden bedenkelijk uitzien. Een strafschop maakte er nog vóór de rust 32 van, zoodat do Leidenaars met half time nog met 32 leidden. Maar toen begrepen de Rotterdammers, dat het zoo niet ging en na de rust wa ren zij dan ook sterk in de meerderheid eni toen bovendien scheidsrechter Kap- teijn een doelpunt toekende, toen hij van uit de verte „constateerde" d^t de hal over de doellijn was geweest was het met .de Leidenaars gedaan. Toch zijn intusschen 53 geen slechte cijfers tegen een ploeg als Feijenoord en als A.S.C. in de degradatiewedstrijden en speciaal de volgende week tegen D.H.G zulk een spel toont, als nu vóór de rust werd gedemonstreerd of zooals bij den thuiswedsrtrijd tegen H.B.S. en.... als dan Wamsteker Sr. en Roem bovendien weer van de partij zijn, dan behoeven we ons niet zoo heel erg ongerust te ma ken. Toch denken we bij onszelf: als 't maar waar is, maar laten de Leidenaars dan bedenken, dat zoo'n zelfde spel noo dig is indien zij als kampioen in de pro- motie-degradatiei-wedstrijden wil beëin digen. Over den wedstrijd van gisteren in tusschen het volgende: Over twee uur stellen de elftallen zich als volgt op: A. S. G. Wamsteker Jr. Josson Stephanus Bliek Wassenaar Vreeken Kiëhl Janssen Goslings De Ruyter Meijer Verbeek Petterson Barendrecht Pijl Konings v. Heel Bul Sr. De Leeuw Dijke Bul Jr. Dekker Feijenoord Scheidsrechter is de heer Kapteijn. Voor zeer veel publiek wordt begonnen. Bij Feijenoord speelt de Leeuw in plaats van Visser, terwijl bij A.S.C. Wamste ker Sr. en Roem ontbreken. Het begin van den wedstrijd vertoont een gelijk opgaand spel, maar allengs komt Feijenoord in de meerderheid cn worden er een serie corners op het A.S.C.-doel genomen, waarbij Baren drecht o.a. tegen de bovenlat kopt. Er wordt een sterken druk op het A.S.G.- doel uitgeoefend, maar toch weet de achterhoede liet gevaar le bezweren en gedurende de eerste 20 minuten weet Feijenoord haar meerderheid niet in doelpunten uit le drukken. Dan echter hij een hernieuwde Feijenoord-aanval maakt Wamsteker een fout, waarvan Koonings profiteert door den bal in het net te de- poneeren 10. A. S. C. heeft nu het beste van het spel en als kort hierna ook de Rotler- damschc keeper een fout maakt, door een tam schot van Goslings uit zijn han den te laten vallen, maakte dezelfde daar eveneens gebruik van om den gelijkma ker te scoren. Weer eenige minuten later zendt de Ruyter een schot in, dat door Dekkor wordt teruggestompt, maar Janssen zorgt, dat hij op de goede plaats staat en kopt keurig in (12). A.S.C. speelt een pittig open spel, en vooral Goslings begrijpt zijn taak goed. Na 24 minuten krijgt Meijer *den bal le pakken, hij zet goed voor en de toe stormende Kiebl maakt er 31 van. Direct daarna geeft do scheidsrechter een zeer dubieuze strafschop tegen Wasse naar, die Pijl wat te forsch opzij zou hebben gezet. Van Heel plaatst zich achter den bal en maakt geen fout 23. Spoedig hierna is het rusten. Ook nu de hervatting is de eerste aan val voor A.S.G., waarbij Kiebl tegen Dekker schiet. Dan echter zet Feijenoord de landen op elkaar cn komt geweldig opzetten. Na 10 minuten lost v. Heel een schot, dat Wamsteker in de lucht opvangt. Volgens den scheidsrechter, die 'Ver buiten het strafschopgebied stond bad de bal den lijn reeds gepasseerd en hij wijst naar het midden. 33. Nu is A.S.C. ontmoedigd, daar door do dubieu ze beslissingen van den scheidsrechter Feijenoord twee doelpunten krijgt toege kend. Na 20 minuten stompt Wamsteker een voorzei van Pijl voor do voelen van Barendrecht en zet in 43, terwijl uit een voorzet van Petterson Pijl de vijfde goal maakt. Mel A.S.C. in den aanval komt het einde. In dezen wedstrijd heeft Feijenoord zicli intusschen niet als een kampioens- ploeg doen kennen. De achterhoede was maar matig. In het middentrio v. Hooi en Bul goed, terwijl het binnenlrio der voorhoede een goed schot had. In het Leidsel)e dool was Wamsteker onzeker. Zeker dienen twee doelpunten op zijn rekening te worden geschreven. Stephanus speelde een goede partij en Josson was uitstekend. In de halflinie was Wassenaar de beste, terwijl in de voorhoede' Janssen de beste en Meijer de minste was. De scheidsrechter was absoluut niet voor zijn taak berekend. Alphen I—V.S.V. I 0—4. De Velseroorders hebben getoond bun plaats als nummer één op de ranglijst waard te zijn en een alleszins verdiende overwinning behaald. Hun voorhoede, goed gesteund door de middenlinie, was ongetwijfeld de beste van het veld en het viel op te merken, hoe V.S.V. het spel open wist te houden. Hierdoor konden do beide vleugelspelers, die zeer snel wa ren, herhaaldelijk aan het werk worden gesteld. De zwakste plok in het elftal was nog wel het backstel, doch dit werd weer ruimschoots vergoed door keeper van der Windt die zijn doel met kracht verdedig de en enkele zeer gevaarlijke schoten on schadelijk heeft gemaakt. Of bij Alphen de meening vaststond: er is toch niets meer te winnen, wij zouden het haast beweren, gezien hel futlooze spel der voor hoede. want de talrijke kansen, welko werden gemaakt om te doelpunten, wer den zeker onvoldoende benut Evenwel pech cn de schitterende capaciteiten van den V.S.V.-keeper hebben het hare er toe bijgedragen, om het V.S.V -doel schoon te houden. De verdediging van Alphen was goed Wijers bezondigde zich echter uog- allengs om te ver op te dringen Om twee uur wordt onder leiding van den heer S Hakkert aangevangen. Als in den beginne beide keepers eens aan hel werk zijn gezet, volgt een doorbraak van Alphen. Hesseling schiet daarbij het le der vlak naast Geruimen tijd gaat het spel dan gelijk op, totdat liet VSV cc- lukt een doorbraak te forceeren, waarbij de linksbuiten met oen fraai doelpunt zijn club de leiding geeft (0—1). Als het Al phen-doel uit een corner nogmaals op ecnigszins gelukkige wijze aan doorbo ring ontkomt, breekt weldra do rust aan. Na de rust blijkt, dat V S V er alles op wil zetten om den voorsprong te vergroo- ten. Toch gaat dit zoo gemakkelijk niet, want de verdediging van Alphen weet telkens haar terrein te zuiveren cn, ge holpen door het middentrio. de voorhoe de aan het werk te zetten, doch van der Windt blijkt onvermurwbaar Het spel van Alphen begint daarna al lengs te verflauwen, waarvan VSV ge bruik maakt om don voorsprong te vcr- grooten, (02). Nog geen 3 min later of de gasten brengen den stand op 03. Al phen tracht alsnog de eer to redden, doch het wil niet vlotten Zelfs con penalty brengt niet hef gowcnsrhle resultaat In tusschen ziet V S.V. oven voor het endo nogmaals kans te doelpunten en breekt het einde van dezen in goede verstand houding gespeelden wedstrijd niet 40 voor de kampioensclub aan. R. K. FEDERATIE. V.E.P.Utrechtenaren 06. To Woerden waren gisteren de Utrech tenaren de gasten van V.E.P. waar zij er in geslaagd 'zijn liun gasth'eeren een ge duchte nederlaag toe te brengen. Met 6—0 moesten do Woerdenaren bot onderspit delven. Te ruim 2 uur fluit scheidsrechter Ha- verkorn beide -elftallen tusschen do lij nen; V.E.P. teldo twee invallers, do Utrechtenaren 'waren volledig. V.E.P. wint den toss en de Utrechtenaren trappen af, waar Ie achterhoede alles in het werk moet stellen om doelpunten to voorkomen, wat hun niet al to best afgaat, waaraan de langdurige gedwongen rust, die do Veppenaren hebben genoten, niot vrccmcl is. Bovendien was do Utrechtsche voorhoe de, in 't bijzonder haar linkervleugel, zeer goed op dreef. Het spel is 5 minuten oud als de Utrechtscho mid voor keihard in schiet, doch dit doelpunt wordt wegens buitenspel geannuleerd. Het is slechts uit stel geweest, want de Utrechtenaren heb ben do smaak to pakken en voortdurend is do Woerdenscho veste in gevaar en het duurt dan ook niet lang of zij wordt door boort. (01). Onstuimig blijven do Utrech tenaren aanvallen, het is een lust haar voorhoede aan het werk to zien. Succes kan ook niet uitblijven en in deze periode van overwicht weten zij nog driemaal het net te doen trillen waarmede zij den stand op 04 brengen. Er is dan twintig minuten gespeeld. Dan raakt ook V.E.P. beter in gespeeld en hun spel vlot veel beter, al hoewel het samenspel nog wel iets te wenschen overlaat. Het wordt nu een ge lijk opgaanden strijd waarbij van weers zijden mooie aanvallen worden opgezet, -doch de achterhoeden blijven de baas en voor rust wordt er niet meer gedoelpunt. Als weer is begonnen onmiddellijk een gelijk opgaand spel, en mooie spelmomen ten worden te aanschouwen gegeven. Als er tien minuten zijn verstreken krijgen de Utrechtenaren een corner te nemen. Een misverstand in de V.E.P.-achterhoede on het is 0—5. Steeds blijft V.E.P. fanatiek vasthoudt doch het juist schot in haar voorhoede ontbreekt, zoodat resultaat uit blijft. Bij een snelle aanval hebben de Utrechtenaren wederom succes, als haar midvoor met een prachlschot het half do zijn volmaakt. (0—6). Beide partijen blij ven doorzwoegen, doch doelpunten worden niet meer gemaakt. Wel valt aan V.E.P. nog een penalty ten deel, wegens hands ven een der Utrechtscho spelers, doch ook deze gelegenheid om de eer te redden wordt onbenut gelaten, daar de bal kei hard tegen den deklat wordt gekogeld. Als einde aanbreekt is do stand ongewij zigd en do Utrechtenaren hebben een mooie overwinning behaald, welko hen in het bezit bracht van twee kostbare punt jes. Do stand 0—6 geeft echter niet juist do verhouding weer, een paar puntjes had. V.E.P. wc verdiend, doch vrouwe Fortu- na was niet mot hen. In het veld waren zij geenszins dc minde; en van de Utrechte naren. Het u.i.s een prettige, aangename wodsh'. urlke in de beste verstandhou ding gespreid werd.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5