M;icr Van Ballegooyen' te Rotterdam, ;p do rivier de Maas, ter hoogte van boei f, jn aanvaring gekomen met een vracht- vy,i .boot van de firma Cr. Reens en Co., jr r.< iterdara. De Cito, welke werd ge- c1 door de Highland, kreeg een groot «af aan bakboordzijde en maakte veel wa- Iit. De pompboot Johanna van De Wit's l^rging- en transportbedrijf, kwam langs zij en kon de Cito drijvende houden. Met ac^jstentie van deze pompboot is de Cito j.aar de I:'i "soon;-haven gesleept. Daar zou lading, bestaande uit 450 ton gerst en jn -is, worden overgeladen waarna het gal öp het terrein van do firma Van Waveven z?,l worden gedicht. RgeFÓV^RVAL DOOR GEMASKERDE BA MC I ETEN Een Drietal gemaskerde bandieten heb ben, naar do ,/s-lïert. Crt." meldt, des nachts zich toegang verschaft door verbre king van eon vensterraam tot do woning van don bejaarden Van den Heuvel, die woont op „Weijen" onder Nistclrode. Van den Heuvel, die reeds omstreeks 70 jaar oud is, woont samen met een dochter en een schoondochter. Op het gerucht van de inbraak ontwaak ten de bewoners. De gemaskerde roovers be gaven zich naar do slaapplaats van den ouden man, terwijl de beide vrouwen met revolvers in bedwang werden gehouden Blijkbaar de gewoonte kennend, althans Van den Heuvel had deze, werd direct een onderzoek ingesteld in zijn bed en na een worsteling, waarbij de oude man bloedend verwond werd, wislr een der roovers een tabaksdoos, inhoudende 65, onder bet hoofdkussen vandaan to halen. Do verwondingen, welke Van den Heu vel opliep, werden hem hoofdzakelijk toe gebracht aan het hoofd; de geweldpleging schijnt van e.rnstigen aard te zijn. Zoodra de indringers hun buit in han den hadden, verlieten zij de woning, om in de duisternis te verdwijnen Onder leiding- van den brigade-comman dant der Kon Maréchaussee te Uden, Is aanstonds een uitgebreid onderzoek inge steld, dat nog in vollen gang is. Het parket uit Don Bosch heeft ter plaat- te een onderzoek ingesteld. Van de daders is tot nu toe geen spoor. De overval cp een bankbediende fe Amsterdam. Commissaris Tinholt en inspecteur ïïols- bergen hebben den gewonden kantoorloo- per Poll die in het O. L. Vrouwengasthuis ie Amsterdam verpleegd wordt, gehoord. Deze verklaarde, dat het drietal den indruk had gemaakt dronken te zijn Een hunner ztide tegen hem: „daar heb je er een, een Czaar Peterstrater" Jan Hendriks liep toen tegen hem op, zoodat hij kwam te vallen en diende hem, toen bij iets zeide, een klap toe. Of bet drietal hom kende weet hij niet Wel is het ju^t, dat hij vroeger in de Czaar Peterstraat gewoond heeft Zijn toestand is niet ernstig, behalve de ver schillende wonden o.a aan de kaak en in het oor zijn iri don mond eveneens kwetsuren ontstaan: zoo zijn hem eenige tanden uitgeslagen. De burger, die te hulp schoot was reeds over de brugleunine getild, toen men hem bevrijdde. Het tweetal, dat met Jan Hendriks ge arresteerd werd, is op vrije voeten gesteld; Een vonrbiteanger had hen aaneewezen en medegedeeld, dat zij medeplichtig waren Jan Hendriks zelf zal ter beschikking van de justitie worden gesteld, wegens zware mishandeling, driemaal gepleegd Do meeningen omtrent het dronken zijn van de drie personen loopen uiteen.- Ver schillende politieagenten verklaren, dat zij normaal waren. De dader ontkent, dat roof het motief van den aanval was. Net Westlandsche dieven-r.omplct. Hel dieven-comnlot, dat de gepleegde dofstillen in het West'and, Pijn acker en Bijswiik van broeiraamlijsten, veilin«rkisten en vele soorten tuinders^ereedschappen, op zijn geweten had, is gebleken nog uitge breider te zijn. De politie te Delft beeft nog aangehouden en in bewaring gesteld den gêjjtman V. en ter zake diefstal en hel in» dp gebroeders O. en C. R. No» steeds wordt het onderzoek uitgebreid: er blijken groole voorraden goederen te zijn gestolen. Inbraak. Gisterennacht is te Zaltbommel ingo- IrnVoTi in het kantoor van den kaashande laar W Berekamp Be inbrekers zijn door braak in het gebouw gekomen Zij hebben dp brandkast geforceprd. en daaruit een bedrag van ruim 1000 medegenomen. De politie stelt een onderzoek in. Het drama te Roermond. De woonwagenbewoner F. V., te Roer mond die eenigen tijd geleden verdacht van een moordaanslag op een bij hem in wonende vroüw werd gearresteerd, is thans, wegens gebrek aan bewijs, op vrije voeten gesteld. Woeste ruiters. Dinsdagmiddag maakten een student en ven piqueur uit Delft, te paard een „rijtoer- tje" door de gemeente Rijswijk. Blijkbaar hadden de heeren onderweg zoo nu en dan aangelegd, zoodat zli in hoogst opgewekte flamming hun intrede in het dorp maak ten, met het m volg, dat zij weldra zich zelf noch hun paarden langer konden beteuge len. In woesten ren ging het nu door de pndenlaan en ieder, die zich op hun weg bevond, moest trachten het veege lijf te her ten Dat geen ongelukken gebeurden mag een wonder heeten. Het gelukte een agent van politie na her baalde sommatie de vroolijke beeren er Jen slotte toe te brengen de paarden in te houden. Het bleek noodig den piqueur var» *Üu paard te helpen Paard en ruiter kro- •en daarna gelegenheid tot rust te komen, Jet paard in een stal, de ruiter in het poli tbureau, waar hij tot 's avonds mocht verblijven wegens openbare dronkenschap 1,1 bet in gevaar brengen van de veiligheid van het verkeer, zooals de officieele term luidt. Do student was nog in slaat te paard naar Delft terug te rijden. iuitenl. Berichten toegepast. Het gemak van de nieuwe mode ia dat men slecht geworden plaatsen ge makkelijk kan bedekken. Theaterbrand. In bet Gayety-theater te Brjukliin is, naar uit New-York wordt gemeld, tij dens een voorstelling brand uitgebroken. Met veel moeite gelukte het een paniek onder de 1200 bezoekers tq voorkomen, zoodat de ontruiming zonder ongelukken plaats had* Het theater is gehooJ uitge brand. Ondernemende schooljongens. In de wachtkamer tweede klasse van het Anlialterstation te Berlijn -ontdekte Maandag een stille agent een kleine jon gen, die aan een tafeltje een boek zal te lezen, terwijl hij een flinke sigaar rookte en af en toe een slok uit een groot glas bier nam. De jongen, die 12 jaar oud bleek te zijn en te Leipzig thuis hoorde, deelde mee op school zooveel over Ber lijn te hebben gehoord, dat hij besloot oen uitstapje naar de hoofdstad lo maken om do mooie gebouwen en monumenten te zien. Ifij bad ccliter, voor zijn vertrek 100 mark gestolen. Do agent bracht do knaap naar het hoofdbureau van politie, doch was zoo vriendelijk, dat te voet te doen en den kleinen avonturier onder weg alles to laten zien, wat hij te Ber lijn gezocht had. Een 13-jarige Berlijnsche schooljon gen, dio sinds half Januari spoorloos was verdwenen, is te Hamburg door de politie opgespoord. De jongen was het ouderlijk huis ontvlucht, omdat zijn moe der zijn schoolgeld niet langer kon beta len en men hem er op school om had ge maand. Men was al bang geweest, dat do jongen zelfmoord had gepleegd. Het nagemaakte schoothondje De bezoekers van de opera te Nico wa ren dezer dagen verrast, toen zij op de ba lustrade van een van de loges een bruin schoothondje zagen met een oranje hals band om, dat met belangste'ling de be zoekers in de stalles scheen op te ne men. Men vroeg zich af hoe de eigenares het hondje had kunnen binnensmokkelen, totdat men ontdekte, dat het hondje het laatste nieuwtje op het gebied van hand- taschjes was. De tasch steekt in den rug van het hondje, dat, als men het onder den arm draagt, van een echt schoothond je vrijwel niet ie onderscheiden is Nederlandsch Oost-lndië DE COMMUNISTISCHE WG..UNGEN. Do voorgeschiedenis. Ancta seint uit Batavia: Aan den Volks raad is het overzicht van do voorgeschie denis der onlusten «verstrekt. Er wordt in Uiteengezet, dat de actie van Juli 1925 tot December 1926 een gevolg was van het doorvoeren van do besluiten genomen op het weïeklcongres te Moskou in 1924, wel ke besluiten nader werden uitgewerkt op het congres van de P K. T. tot onrichting van illegale organisaties De plannen wer den gepreciseerd in een bijeenkomst on 22 Maart to Weltevreden, die door vete slee li- te elementen werd bijgewoond Dn deze hij- eenkomst zette Alimin het plan vin de p. K. I. uiteen om in de kampongs misdadi gers te zoeken voor do organisatie van roo- verhonden. De tweedo helft van 1925 werd geken merkt door een vakactic, als logisch gevolg van de besluiten van bet conTos vin frms- port-arbeiders In Canton. Dn P te T orga niseerde vakbonden en betrok klein*, nog zelfstandige bonden in de aetie wat ver schillende slakingen tot gevolg had Het voorneihen tot een algemeen» stiking, waartoe op 5 Augustus 1925 heloten werd, is gestuit door het vergaderverbod, omdat de plaatselijke organisatie ovef-pteten waa aan de verccnigingcn. De leid in" van do P K I concentreerde hair aandicht op Soerabaja, teneinde een kelen van verbin dingen mei liet secretariaat in Canton to sluiten. Zij stichtte een „Secretary red la bour Indonesia" en beeon een zeer krach tige actie onder de vakbonden Do stakin gen to Soerabaja zijn echter te vroeg uitge broken. Intusschen was te Sin^mmjo een geheim centrum opgericht, bestaande: Ie. uit een afdeeling propaganda voor Indo- China en Ned.-Indië en ten 2o een voor directe actie. Do hoofdleidin» vin de P. K. I. bevond zich voor een deel te Ban doeng, voor een deel aan den overwal Het contact met Moskou werd voortdurend in niger, wat o.m. bleek uit de corresponden tie, die uitwees, dat do Indische commu nisten Nederland te ver verwijderd achtten om vandaar uit do beweging in Tndië te doen leiden, Be leiding vin het verzet verstekte in- tusschen de illegale actie Zulks h'eek uit gevallen van brandstichting en roof en uit bomaanslagen Bij de arrestatie van een vervaardiger vin bommen ontdekte de Justitie het bestaan van de dubbel-organi- satie. Bij de hoofdleiding te Singapore ont stond onderling meeningsverschil. in ver band met een besluit van de vergadering der Indische Kommunistisehe Partii te Solo, die plaats hid in'het eind van 1925, en waarbij besloten werd tot onm'ddelliiko verwekking van de onlusten ë!im'r\ stem de hiervoor, maar Tan Malakka was te.»en Tenslotte wordt in hel overzteht geconsta teerd, dat do P. K. T erin geslaiml is, ge durende het jaar 1926 haar positie bo'ang- rijk 1e versterken, waarbij zij on. gebruik maakte van de bestaande stron» op godsdienstig gebied. LMM- OI TtJieSSOUyy Vocrveiiing Hobaho te Lisse. Uilslag 8slc voorveiling 16 Maari. Er was weer groote belangstelling. De koop lust was tamelijk, de volgende prijzen werden besteed per 100: E v.T.: La Reine M op f 2, 10 11 1,50, Cram. Br'llant 11—12 I 1.80, Prins van Oostenrijk 10—11 2.00, Ar- fis 11 op 2.10, Fred. Moore 11 op J 3, Brand. Bewoners van den Olympia-weg en van de andere nieuwe straten, die nabij het stadion te Amsterdam, gelegen zijn, zagen gisterenavond op het uitgestrekte bouwter- ïein achter het. gemeentelijk sportterrein do vlammen hoqg oplaaien. De brandweer werd gewaarschuwd. Met een motorspuit trok hij er op uit, doch verder dan het Eygiëaplein kon de brandweerauto niet komen. De brandwachts moesten verder te voet ongeveer een kwartier gaans de plaats van den brand bereiken. Toen zij daar aan kwamen bleek, dat het houten wachters- huisje van de Ballast Maatschappij, di<r daar de bouwwerken uitvoert, reeds bijna geheel verbrand was. "Waar zij in de woes tenij niet over water beschikten, bluschten de brandweerlieden het vuur met zand Het geraamte Van bet. circa 6 a 7 M2 groot© gebouwtje werd omver gehaald en de bijna, geheel door het vuur verteerde overblijfselen onder het zand begraven Waarschijnlijk bad de baldadige straat jeugd den brand in het buisje aangestoken, De Sanateriumbrand te Horn. Niet één der patiënten heeft eenigerlel nadeel hjj en na den brand in een der vrou wenpaviljoens van bet R K. Sanatorium re Horn ondervonden. Niemand is naar luis behoeven te vertrekken, allen zi'n in andere paviljoens ondergebracht Thans nog zijn er een 15-tal bedden niet bezet. Brand in een sigarenfabriek. Gisterenmorgen half 7 werd brand ont dekt in de sigarenfabriek van de NV Jor- daens Sigarenfabrieken in de Lagstepat» te Eindhoven., De geheele bovenverdiepin" brandde uit. Een groote partij tabak en vele si warenvormen konden worden gered Een 60-tal personen raakt door dezen brand werkloos. Alles was verzekerd, oorzaak on bekend. Eindelijk vlot gebracht. Gisterenmorgen juist een maand na de aanvaring, is het bij Vlaardingen gezon ken Italiaansche s.s. F'anona" vlot ge bracht. Reeds vroeg in den morgen werd door de bergingsvaartuigen „Ereva", ..Meermin"; „Ram" en „Europa", alle van Van der Tak's Berreing Mij. met pompen begonnen. Omtrent 10 uur was de „Fiano- na" weer vlot. In den loop van den middag zullen de sleepbooteri" „Oostzee", „Rotterdam", „Ti tan", .„Feyenoord" en „Charlois" het schip r.aar bet dok van Wilton brengen. De Rijndam «in quarantaine. De gisteren te Rotterdam aangekomen drijvende universiteit, bel s.s. Rhndam beeft niet onmiddellijk ligplaats gekregen aan de Wilhelminakade, doch is naar uier 23 in de Waalhaven gedirigeerd, teneind* ijl quarantaine ta. blijven, daar verrqoed worat dat' er onder de studenten zieken zijn geweest. Toen de Rijndam 9 Februari jl. te Vene tië aankwam, bleek dat drie treinmers ziek waren en van boord gebaald moesten wor den. Twee hunner bleken aan builenDest te lijden en zijn te Venetië ter verpleging op- ge,nomen. Terstond is toen een groot deo] van het schip ontsmet en zijn voorts alle maatregelen genomen om een verdere ver breiding van deze ziekte tegen te gaan De Rijndam heeft nadien nog twaalf haven plaatsen aangedaan en nergens heeft men het noodig gevonden nog verdere maatre gelen te nemen. Voor alle zekerheid heeft men evenwel hier weer wel quarantainemaatregelen toe gepast, hoewel zich geen ziektegeval meer heeft voorgedaan Het schip zal nu nog maals gpheel worden uiteezwaveld Boven dien zullen alle opvarenden geregeld iede- ren dag worden onderzocht. Het eerste on derzoek heeft al tot resultaat gehad, dit allen het schip mochten verlaten. Voor ten. die elders wonen, worden maatregelen voorbereid, opdat zij in de plaats hunner inwoning eventueel dagelijks kunnen we den onderzocht. Onder de passagiers, die Zondagavond per trein te Rotterdam aan kwamen, heeft zich geen enkel ziektegeval voorgedaan. De eerste kievitseieren. We lezen in de „Leeuw. Ct." van 15 dezer: Een dag vroeger dan het vorige jaar be reiken ons per telegram en telefoon de berichten van het vinden der eerste kie vitseieren. Uit Warns wordt ons gemeld, dat.daar heden het eerste kievitsei is gevonden door den 13-jarigen Pieter do Vries Doede KI zoon en dat het. is aangeboden aan de Ko ningin, en uit Koudum, dat onder behoor van dit dorp een kievitsei is gevonden door Jouko Abes Visser. Blijkens onze aanteekeningen vond men het eerste kievitsei in 1925 op 23 Maart; 1924: 22 Maart; 1923: 20 Maart; 1922 5 Maart; 1921: 12 Maart; 1920: 14 Maart: 1919: 18 Maart; 1918: 21 Maart; 1917: 29 Maart; 1916: 23 Maart; 1915: 27 Maart: 1914: 16 Maart; 1913: 18 Maart; 1912: 9 Maart. Een slachting ender spreeuwen. Het Naardermeer, in voorjaar en zomer het paradijs voor honderdduizenden vo gels van allerlei soort, kan zich de laatste dagen verheugen in de speciale belangstel ling der spreeuwen. De passagiers van de treinen door het Gooi zien geregeld dichte zwermen voorbij trekken. Jammer is het dat des avonds het schelle licht der locomotieven oen noodlot tige aantrekkingskracht op de vogels uil- oefent. Zoo hooft Dinsdagavond een der treinen naar Amersfoort een ware slach ting onder een sprceuwenzwcnu teweegge bracht. Ter hoogte van het meer lagen hon derden dezer diertjes, met gebreken vleu gels, dood of stervende tusschen de spoor rails. Zelfs vonden er verscheidene den dood op de locomotief. ONGELUKKEN Angstig avontuur. Door krokodillen belegerd. In „Wide World Magazine" wordt door een beambte van de Britsche politie in Zuid-Afrika een spannend avontuur ver haald. De verteller was met een anderen poli tic-man, Lawrence gebeefen, een inland- sclien wapendrager, Umslanji genaamd, op een eenzamen post te Odzi in Mascho- na-land gestationeerd. Ze gingen geregeld baden in de Odzi- rivier, een diepen, broeden stroom, in het midden waarvan zich een zandbank be vond. „Op zekeren morgen om 5 uur namen Lawrence en ik ons gewoon bad", schrijft hij. „Wij droegen onze breode politiehel- men, want zelfs in dit vroege morgen uur is de zon zeer warm in Rhodesia. Wij zwommen tol de zandbank en, toen ik weer in bet water wilde gaan om te rug te zwemmen, bemerkte ik plotseling een voorwerp, dat ik eerst voor een groo te bouten paaf of een omgekantelde in boorlingenkano bield, die stroomafwaarts droef. ^awrence wachtte intusschen in het water en het scheen mij, dat de „paal" zich naar hem toewendde." Toen ik mijn oogen met de hand be schutte. en scherp toekeek, bemerkte ik, dat de „paal" in werkelijkheid do groot ste krokodil was, dien ik ooit geziep had. Ik stiet een gil u!t en Lawrence, die reeds tof de borst in bet water stond, keerde terug. Het was do hoogste tijd, want andere krokodillen kwamen nader en één stak zijn kop uit het water, zijn geweldigen mui! openend, waarbij de vreeselijke tan den in bet zonlicht blonken. Wij waren ongewapend en schenen zon der genade aan de monsters overgeleverd Maar Lawrence nam een handvol zand en steentjes en wierp ze den krokodil, die reeds half op de zandbank was geklom men, in de oogen. Tijdelijk door hel zand verblind, deins de het gevaarte met een wild klapperen van zijn kaken terug, draaide zich om en dook met den kop in het water. De drie krokodillen poogden echter steeds weer de zandbank op verschillende punten te beklimmen en. wij hadden druk werk om ze met zand en sleonen weer te verdrijven. Om 8 uur werd Lawrence door de hitte en den dorst bewusteloos en had ik alleen tot taak, de oud teren op een afstand te houden Bovendien dekte ik mijn b.ewus- te'oozen vriend met zand toe, zoo goed ik kon. Het moet omstreeks 9 uur geweest zijn, toen Umslanji op dén oever der .rivier verscheen. Ik kon niet eens meer roepen Mijn tong was gezwollen en stijf en bloed stroomde uit mijn lippen, die gesprongen waren Ik had uog/'slechts de kracht, de armen wanhopig >n de hoogte te werpen Umslanji begreep spoëdig de situatie, verdween en keerde onmiddellijk met een ouden karabinier terug. Zijn eerste schot kwam ge'ukkig precies in den openge- sperden muil van den grootsten onzer kwelgeesten terecht. Dan roe'de Umslanji in de klcino boot ons te hulp. Wij groeven den armen Law rence uit het zand. legden hem in de boot en keerden naar onzen post terug. Toen zakte ook ik bewusteloos in el kander en ontwaakte eerst in het hospi taal." Politie-inspecteur doodgevallen. In de Dukestreef te Londen is Maandag de politie-inspecteur Addison van een daktuin van 25 meter hoogte op bet trot toir dood"eva'ten Do man was on hof hok gaan zitten zonder zich vast te houden en gleed toen hij zich ónvoorz'chtig voorover boog, naar beneden. Hoewel het op dat oogenblik druk was op bet trottoir, werd niemand getroffen. Tragisch ongeval. Te Montigny, in het departement Seine et Oise, vond een vierjarig ventje, Mar cel Tesater, in de slaapkamer zijner ouders een karabijn Hij wist bet schiet tuig met een patroon ie laden en schoot* vervo'gens op zijn tweejarig broertje, dat midden in het voorhoofd werd getroffen en in hopeloozen toestand naar het zie kenhuis is gebracht. Vrouw verbrand. Te Wilmersdorf, ten Zuiden van Frank fort a. d Oder, is een schuur geheel afge brand. Toen n»en de puuihoopen opruim de, vond men het verkoolde lijk van de vrouw van den eigenaar. Men vermoedt dat zij in een aanval van verstandsverbijs tering het vuur zelf heeft gesticht. Nieuwe aardbevingen. Op verschillende plaatsen in Noorwe gen zijn Maaandagmorgen lichte aardbe vingen waargenomen Ook van Napels en omgeving worden lichte trillingen gemeld „Lappcn"-japonnen. Een gril van do Lon dense he mode. Als men de „Daily Cbron gelooven mag, schrijft de Londensche voorjaars mode voor dat men lapjes van andere stof op de japonnon draagt hij wijze v. garnec- ring. Met onregelmatige liusohenruimten. worden de lapjes van contrasteerenden stof er op genaaid, zoodat hel werkelijk den indruk maakt, of de japonnen op primitieve wijze versteld zijn Een zwarte japon, bij een at-home gedragen, zag er uit of zi,i op verschillende plaatsen ge scheurd was en die plaatsen gelapt wa ren me; onregelmatig gevormde stukjes wit glacé-leer. Het effect was geenszins onooglijk, verzekert men. Hoe achlerloo- zo.' de stukjes er op gezel zijn, hoe beter de indruk van deze ,IS,ar.ieering'' is. Hetzelfde procédé wordt al bij hoedon Handel in vrouwen en meisjes. W ij d-v ertakto organisaties in Br.-I n d i In Sin (Br.-Indië) is een uitgebreide handel in vrouwen en meisjes ontdekt, die door organisaties, welko rijkelijk met geld voorzien zijn, wordt gedreven. Deze organisaties zetten ontvoerings raids op touw. Vrouwen en meisjes wor den weggeroofd en aan rijke kooplieden als echtgenoote verkocht. De voornaamste leiders van deze on dernemingen zijn nog niet ontdekt kun nen worden. Zij, die de vrouwen als echt- genooten koopen, doen zplks, naar gezegd wordt, volkomen to goeder trouw. Men Iaat de vrouwen doorgaan voor bloedverwanten van degenen, dio haar ver koopen en de koopprijs draagt het karak ter van een soort „huwelijksgift", door den bruidegom aan den verkooper ge schonken, naar 's lands zeden. Sin is een provincie van Britsch-Indië, waar de vrouwen do gevangenen barer mannen zijn. Als ze niet mishandeld wor den, gaan zo niet klagen bij de politie. Alleen wanneer een gehuwde vrouw op» do wijze, als boven beschreven wordt ge roofd en verkocht, wordt baar verdwij ning ontdekt. Althans, wanneer zij geluk kig gehuwd is, doet ze alle pogingen om te ontsnappen en vraagt aan de politie om bescherming. De vertakkingen van de verderfelijke rooforganisatios zijn zoo groot, dat het moeilijk is, de ware schuldigen op te spo ren. Krachtige pogingen worden door de overheid in het werk gesteld om het kwaad met wortel en tak uit te roeien, doch een groot beletsel is gelegen in de beslaande gewoonten van het volk en het houden van vrouwen in gevangenschap. Inbrekers op heeterdaad betrapt. Do directeur van de Woohvorthfabriek te Tooting wilde Zondagmiddag een vriend de fabrieksgebouwen laten zien Men begrijpt zijn verrassing toen hij in zijn kamer komend tweo mannen bezig zag do brandkast te bewerken. Hij en zijn vriend, voorzagen zich ieder van een ste vige schop en gingen de brutale inbre kers to lijf. Dezen boden een oogenblik tegenstand, doch vluchtten toen naar bo ven en barricadeerden zich in een kamer. Met behulp der politie werd deze spoedig geforceerd en bet ge'ukle nog juist een der inbrekers te grijpen op bet oogen blik dat hij door een tuimelraam kroop Zijn makker was reeds verdwenen. Vijftien uur lang waren de inbrekers met de brandkast bezig geweest. Waar bet een Zondag was, waren ze door niemand gestoord Ze waren op het punt hun moei te beloond te zien, toen ze door den di recteur werden gesnapt. Voor een miliioen aan kostbaarheden gestolen. To Cannes is dezer dagen een brutale inbraak gepleegd, waarbij den dieven voor een waarde van een miliioen francs (ongeveer 100.000 gulden) aan juweelen in handen is gevallen Terwijl de b©sto'en.en, de heer en mevr Frederick LevesonGower in hun villa hot diner nuttigden, werd een safe in hun slaapkamer geforceerd en de zich daarin bevindende juweelen gestolen Hierbij be vonden zich een paarlen en een diaman ten collier benevens een aantal armban den en diamanten ringen. Ook een bont jas werd uit de s'aapkamer gestolen. Tegelijk met het gestoleno verdween ook het dienstmeisje, dat eerst een week tevoren bij de familie in dienst was getre den. Vermoedelijk is zij er in een auto met haar medeplichtigen en den buit van door gegaan Zij was bij haar aanne ming voorzien van de prachtigste getuig schriften, die den indruk maakten van haar vorige werkgevers afkomstig te zijn, doch die waarschijnlijk door een lid der dievenbende zelf zijn opgesteld. Groote manteldiefstal. Op klaarlichten dag hebben Zondag in brekers in een kleeding-magazijn te Nico een aantel mantels te waarde van meer dan 600 000 francs oulvreemd. De kost baarste bontmantels waren door hen mei zorg uitgezocht op één na, die van zulk con groole waarde was, dat de Jie en blijkbaar beducht waren, dat ze hem nooit zouden Kwijt raken. Verijdelde aanslag. Bij het station Rastedc in Oldenburg is een aanslag op den sneltrein D 103 gepleegd. Tegen den tijd dat deze trein moest passeeren hebben onbekende da ders een zware kar dwars over de rails gelegd. Een verpleegster die het uit de verto gezien had, is den trein tegemoet geloopen en heeft door zwaaien de aan dacht van den machinist weten te trek ken, zoodat een ongeluk voorkomen is. De daders waren intusschen ontkomen. Engelsche kerk bij Brussel afgebrand. In de Engelscho kerk in do Stassart- straat te Elsene (een voorstad van Brus sel) is gistermiddag een ernstige brand uitgebroken, waarschijnlijk nabij het or gel. Iïct schip van de kerk stond binnen enk' lo oogenblikken in lichtelaaie. Het tc'egraafkanloor, dat naast de kerk is gelegen, moest wegens gevaar voor overslaan der vlammen worden ontruimd, evenals het [Testkantoor. De brandweer van Elsene bestreed hel vuur mol al bet haar ten dienste staande materieel, doch al spoedig stortte het dak van de kerk in en slechts met moeite slaagde de brandweer er in den klokkc- toren en de belendende perceclen te be houden. Nadat de brand twee uur had gewoed, kon men het vuur overmeesteren. Van de kerk zijn slechts de klokkotoren en eenige wankele muren gespaard. De oorzaak van 1 den brand is onbekend.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5