Gemengde Berichten ONGELUKKEN. Auto in een sloot gereden. Gisterenmiddag beeft te Kwadendamme een auto-ongeval plaats gehad, dat goed is afgeloopen. De heer E. V. uit 'a-Graven polder reed met rijn auto van die plaats raar Kwadendamme. De auto reeds plot seling tegen een telefoonpaal en daarna den dijk af. Hij kwam met den kop in de sloot terecht. De drie inzittenden werden licht gekwetst. De auto werd beschadigd. De aanrijding bij Soest. Zooals bericht is werd Dinsdagavond ♦p den straatweg tusschen Soest en Amersfoort een man dood aan den weg gevonden, die blijkbaar aangereden was door een auto Toen de politie van Soest ter plaatse kwam stond daar een vracht auto, waarvan de chauffeur verklaarde dat hij' dien man daar dood aan den weg had gevonden, doch na een streng onderzoek heeft deze chauffeur bekend den heer De Kruyf te hebgen aangere den. De chauffeur, A. Floressen, in dienst bij den heer L. Koetsier te Ede, heeft verklaard dat hij moest uitwijken voor een luxe auto die uit de richting Amersfoort kwam. Bij de passeeriog doofden beide auto's baar felle lichten Direct daarna zag Floresen een man vlak voor zijn auto loopen. Hij probeerde nog naar links uit te wijken, doch tever geefs. De politie heeft de vrachtauto in beslag genomen De ontploffing op de Heerengracht te Amsterdam. Het opruimingswerk van de puinhoo- pen van het perceel Heerengracht 285, dat op den laatsten Zondag van Februari door brand en ontploffirT werd ver woest, vordert goed. Bij dit werk is voort durend toezicht gehouden door politie en brandweer, opdat geen enkele aanwijzing, waaruit de oorzaak van het gebeurde zou kunnen worden vastgesteld, verloren zou raken. Het verkeer langs het grachtgedeelte is nog steeds gestremd; 't naast gelegen per ceel is met stutten versterkt. Gistermiddag heeft de Justitie, vertegen woordigd door den subst. officier mr. Wolf eon en den recbter-commisaris mr. Swa- german een bezoek gebracht aan de puin- hoopen. Zij waren vergezeld van den po- litie-scheikundige den heer van Ledden Hulscbos en Ir. der Weduwen van de Ar tillerie-inrichting aan de Hemburg, aan wie verzocht is een onderzoek in te stel len en van de daarbij opgedane bevindin gen rapport uit te brengen. Ook de commissaris van politie Heero ma, inspecteur Joosten, de brandweer commandant de heer Gordijn en twee scheikundigen van de brandweer waren tijdens het bezoek der justitieele ambtena ren ter plaatse. M$n hoopt uit het puin, dat zich in de ke'derruimte heeft opgehoopt, de overblijf selen van de .erbrande filmdoozen, waar van er inmiddels een twintigtal gevonden zijn, op te graven. Steeds dezelfde onvoorzichtigheid. De landstormer H. heeft te Winschoten den 22-jarigen Joh. Koster spelenderwijs met een geweerschot in het recbterboven- been getroffen. Een margapatroon zal wijderd moeten worden. Koster is in het B -K. Ziekenhuis te Winschoten opge nomen. POGING TOT DOODSLAG. Op zijn vrouw geschoten. Te Venlo is Woensdag in een der nood woningen op de Kleine Heide door den mijnwerker G. H., afkomstig uit Genck Waterschy (België) een poging tot moord gedaan op zijn vrouw, van wie hij geschei den leeft. Het paar was acht maanden ge trouwd, maar geen dag bijna was voorbij gegaan dat de vrouw door den man niet mishandeld werd. Het gevolg daarvan was dat de vrouw op aanraden van den broer van haar man naar Venlo vluchtte en bij haar ouders op de Kleine Heide ging inwonen Woensdag n.m. kwam de maar haar op- eischen om weer met haar te gaan samen wonen. aldus meldt „de Msbd.". De vrouw weigerde echter hem te volgen. De ouders der vrouw wenschten den man verder niet binnen te laten en de deur der wo ning bleef gesloten. Toen trok de man een revolver en de vrouw door het venster zipnde, wilde hij schieten, doch het schot ging niet af, daar de revolver ketste. Een tweeden keer trok hij af en nu vloog de kogel door de ruit, rakelings langs het voorhoofd der vrouw en bleef in een deur steken. Toen de dader bemerkte dat hij zijn vrouw niet geraakt bad, sloop hij met het wapen in de hand langs- het huis en trachtte door een ander venster zijn slachtoffer te zien. De vrouw vluchtte ech ter in een kleerkast en onttrok zich zoo aan het oog van den woesteling. Daags vóór den moordaans'ag had de dader eveneens een poging gedaan om de vrouw to bewegen hem te volgen. Toen dit niet lukte, dreigde hij haar met een mes (e zullen dooden. Daarop heeft hij een revolver gekocht, van de opbrengst van zijn regenjas, die hij daarvoor te gelde gemaakt had. Woensdagavond werd de man door de politie gearresteerd. Hij was nog in het bezit van de revolver en vijf patronen. Een behekste jongen. Een 13-jarige jongen simuleert behekst te zijn. Eenige dagen geleden werd de hoofd verpleger van den gemeentelijken genees kundigen dienst te Botterdam opgebeld door iemand, die vertelde, dat in een wo- r iig aan de Warmoezierstraat een jongen was, die behekst was en die nu volslagen verlamd to bed lag. De hoofdverpleger ge loofde eerst, dat men hem in het ootjo wil de nemen, maar tenslotte ging hij toch uit nieuwsgierigheid eens op het aangegeven adres kijken. In de woning heerschte een diepe verslagenheid. Buren, kennissen en familieleden, in het geheel negen personen, zaten daar bijeen en beklaagden nu eens den 13-jarigen zoon des huizes, die stijf en stram in een bedstee lag, en uitten dan weer hun gramschap jegens de heks, die het ongeluk over dezen knaap had ge bracht. De geschiedenis moest zich als volgt hebben afgespeeld: Dien morgen was het slachtoffer in een winkel in de omgeving voor twee cent drop gaan koopen. Toen hij van dezen boodschap terugkwam, ver telde hij, dat de vrouw, die dezen winkel drijft, een boogbejaardo weduwe, tot drie maal toe met een stokje boven zijn hoofd had gezwaaid en dat zij daarbij had ge zegd: „Gij zult lam worden, nog vóór den avond valt". Do jongen was kort daarna naar bed gegaan en allengs was een ver stijving ingetreden, zoodat do jongen op dat oogenblik al geheel verlamd was. De hoofdverpleger vroeg, of hij den pa tiënt eens mocht onderzoeken. Dit werd hem toegestaan en hij zag toen den knaap met geheel opgetrokken heenen en kromge bogen armen roerloos liggen, terwijl af en toe schuim op den mond kwam. Overigens zag de jongen er heel goed uit. Hij bad een kleur als een boei en de polsslag was heel normaal. Al spoedig bleek den hoofd verpleger dat de jongen organisch geheel in orde was. Na hem nog eens goed beke ken te hebben, werd het den hoofdverple ger duidelijk, wat er aan de hand was en wat hier de beste medicijn zou zijn. En het bleek, dat hij goed had gezien. Plotseling greep hij den patiënt beet, trok hem uit zijn bed. gaf hem een draai om zijn ooren en zegde hem nog meer oorvijgen toe, indien hij het nog eens zou willen probeeren, de menschen voor den gek te houden, waarna de verlamdheid op eens bleek te zijn verdwenen en de patiënt bals over kop de trap afrende;1 en buiten een goed heenkomen zocht. De hoofdverpleger heeft daarna nog heel wat moeite gehad, de stomverbaasde.toe schouwers duidelijk te maken, dat zij het slachtoffer waren geworden van de fanta sie van den knaap, welke vermoedelijk na minder goede lectuur wat op hol was ge slagen. Ook hoeft hij hen op het hart ge drukt aan de voorgenomen wraakoefenin gen jegens de heks geen gevolg te geven en, met het oog op de klandizie van het weeuwtje, aan niemand te vertellen, welke winkelierster voor heks is aangezien. Een geheimzinnige verdwijning. Ongeveer 7 weken geleden is de jacht opziener K. onder de gemeente Berkel, bij Oisterwijk, eensklaps verdwenen. Men vond den volgenden morgen zijn fiets bij het galgenven. Dagen achtereen heeft men het ven nauwkeurig afgedregd, maar het lijk van den stillen, oppassenden jongen man werd niet Dat viel niet mee. Een militair, thuisbehoorei^de te Maas tricht werd op den rijksweg bij Gulpen aan gesproken door een man. die om vuur vroeg. De landsverdediger, die waarschijn lijk wel eens verbalen gehoord had over vuur-vragendc personen, ging zijns weegs Plotseling greep de onbekende den mili tair bij de borst en haalde een mes -uit zijn broekzak... De soldaat bewerkte den aanrander zoodanig met zijn vuisten, dat doze om erbarming vroeg. Na dit inter mezzo zette de soldaat zijn onderbroken weg naar Maastricht voort. Inbraak bij een veldwachter. Uit Gelderraalsen wordt ons gemeld: Gisternacht zijn brutale inbraken gepleegd in Deil en Rumpt. In laatst genoemd dorpje zou bij den veldwachter een vrij aanzienlijk bedrag uit de linnenkast zijn genomen, zoomede een beurs met inhoud uit een pantalon van den veldwachter. Met gelijke munt betaald. Uit Leeuwarden schrijft men aan de „Tel.": Op een eenzamen weg ergens in de provincie liep een eenzame wande laar, met een groot kleidorp als bestem ming. Een auto reed hem achterop, de chauffeur was zoo vriendelijk den man uit te noodigen, mee naar het dorp te rij den. De gedienstige chauffeur was de vee arts van het dorp en scheen op gezelschap gesteld te zijn. De wandelaar stapte in. On derweg voerden beiden een geanimeerd ge sprek, waarbij de niets vermoedende vee arts zijn metgezel vertelde, dat hij zijn rij bewijs niet bij zich had, doch dat de poli tie hem niet zou aanhouden. Toen men de woning van den veearts genaderd was, en de wagen stopte, maakte de metgezel zich bekend als.... agent van politic in bur ger. Hij legitimeerde zich aan den veearts en deelde deze mede, dat hij zich genood zaakt zag, proces-verbaal te moeten op maken wegens het rijden met een auto zon der rijbewijs. De veearts keek op zijn neus, doch wist een vervolging met vijf gulden af te koopen. Hoe verrast was echter de agent, toen hij den volgenden dag van den veearts een nota ontving ad 7.50, wegens thuisbren gen per auto. Brand in ean café. Gisterenavond omstreeks halfelf werd de Zaandamsche brandweer gealarmeerd voor een uitslaanden brand aan don Westzaner- dijk to Zaandam. Het vuur bleek te woe den in het café van den heer T. Schermer, die zelf, na zijn zaak om 7 uur gesloten te hebben, niet thuis was. Een mooie schenking. Ter gelegenheid van een huiselijk feest heeft de heer H. J. ter Horst te Rijssen aan de Vereeniging Hot Groene Kru's een som van 10.000 gulden geschonken, benevens een stuk grond voor een te stichten gebouw voor de wijkverpleging. Een gezellige raad. De zitting van den gemeenteraad te Grootebrock moest Woensdag worden be ëindigd, omdat 9 van de 11 leden zich verwijderden. De aanleiding hiertoe was het rapport der werkloosheidscommissie. waarin ver schillende beschuldigingen werden geuit aan het adres van bet lid Neuvel, die zich inmiddels uit de commissie heeft terugge trokken. Dit lid wekte den indruk, alsof hij het was, die in tegenstelling met de andere leden het belang van de arbeiders op het oog had, zoodat de arbeidende be volking een antipathie kreeg tegen de com missieleden, den heer Neuvel uitgezon derd. Ingekomen was een schrijven waarin evenwel aan den heer Neuvel een woord van hulde wordt gebracht voor zijn opvat ting van het werkloosheidsvraagstuk. De voorzitter sprak zijn groote verwon dering uit over dit laatste schrijven en zou den heer Neuvel van antwoord dienen op het laatst toegezonden pamflet aan zijn adres, dat als een grove beleediging kan zijn bedoeld. Hij citeerde enkele gedeelten uit verschillende briefjes, van den heer Neuvel ontvangen. Het wemelt van woor den „zwijnderij", „liegerij", „lastercam pagne". Indertijd was de burgemeester voor leugenaar uitgemaakt maar later moest de heer Neuvel deze beschuldiging weer intrekken. De heer Neuvel: Dit is niet waar: Wetli. Hofland: Kan het nog erger? De voorz. las het schrijven van Neuvel voor, waarbij deze zijn beschuldiging in- tTok. Ten slotte zei do voorz.: Al die insinua ties en beschuldigingen accepteer ik niet; steekt U die zelf maar op zak, u kunt ze best gebrulcen. En als U walgt van mijn tegenwoordigheid, wat ik mij best kan be grijpen, gedraagt U zich dan als een man en verdwijn van hier. Do vergadering stemde in met applaus. Als de heer Neuvel hierop aanstalten maakte den burgmeester van repliek te die nen stelde wethouder Hofland de vraag: Zullen wij hem nog aanhooren? Stemmen uit den raad: Neon. De voorzitter: Nou man, als je nou toch een kerel bent, verdwijn! De heer Neuvel: Ik heb hier recht van afrekenen. Hij begon dan met het voorlezen *an een rede, waaronder successieve'ijk negen raadsleden de zaal verlaten, zoodat ten slotte alleen de burgemeester, de secreta ris, de wethouder Hofland en de heer Heu- vl nog tegenwoordig waren. De zitting moest dus wel worden geslo ten Onveilig strand. Het strand te Scheveningen is onvei lig tot den Wassenaarschen Slag op Donderdag 17 en Vrijdag 18 Maart a.s., telkens van 9 u. 30 voorm tot 12 u. 30 nam., wegenis het schieten met mitrail leurs. Buiteni. Berichten ONGELUKKEN DE AARDBEVINGSRAMP IN JAPAN. Het aantal slachtoffers thans bij de 3000. Gebrek aan.genees- en verband middelen. Uit Tokio wordt nog geseind: Het totale aantal dooden, met inbegrip van degenen, die tengevolge van de geleden ontberingen om het leven zijn gekomen, zal, naar men verwacht, tot dicht bij de drieduizend stij gen. In vele districten bestaat nog gebrek aan genees- en verbandmiddelen, hoewel doktoren en verpleegsters zich beijveren, over de vernielde wegen de plaatsen te be reiken, waar men hun hulp noodig heeft. In de vier Noordelijke sub-prefecturen van Kioto, waar de schok het hevigst was, zijn volgens do jongste officieelo berichten, 2-158 personen om bet loven gekomen: 88 personen worden nog vermist. Negenen zestighonderd gebouwen zijn geheel ver nield, waarvan een deel door brand; zeven tienhonderd werden gedeeltelijk vernield. De genie en de technische dienst der ma rine zijn bezig met het herstellen der tele foon- en telegraaflijnen cn het bouwen van noodbruggen en barakken. Het mooie weer bevordert de herstelwerkzaamheden. Het mooie zachte weer, dat thans is in getreden bevordert de herstellingswerk- zaamheden in het door de aardbeving ge teisterde gebied. Deze arbeid maakt nu goeden voortgang. Militairen zijn overal in het geteisterde district bezig wegen en bruggen te herstellen en de moeilijkheden, die men eerst ondervond om de slachtoffers in afgelegen districten te bereiken, zijn thans overwonnen. De materialen voor den bouw van 1500 noodwoningen zijn reeds aangekomen. Nieuwe belangrijke orders voor bouwmaterialen worden snel uitge voerd. De noodwoningen worden door de militairen opgetrokken. ZWARE OVERSTROOMINGEN IN FRANKRIJK. De ernstigste sinds 1866. De zware regens der laatste paar dagen en het smelten der sneeuw in de bergen hebben in verschillende streken van Frankrijk overstroomingen veroorzaakt. Alle dorpen langs de oevers van de Lot staan onder water, evenals het lagere ge deelte van de stad Cahors. Soldaten zijn te hulp gesneld en trachten de inwoners in booten in veiligheid te brengen. Sedert 1866 heeft men overstroomingen in dezen omvang in Frankrijk niet gekend. De Loire, de Allier, de Dordogne en de Adour zijn alle buiten haar oevers getre den. Vele wegen zijn onbegaanbaar. De Rhone is hij Valence vier meter boven haar gewoon peil gestegen. De Seine bleek he denmorgen om negen ir in 24 uur tijds twee voet gestegen te zijn Langs de zeekust hebben hevige stor men gewoed en cr hebben verschillende kleine schipbreuken plaat; gehad. Een kerktoren in het dal van do Orb is omge waaid, waardoor verscheidene der aan- aenzende huizen geheel vernield werden. Een draadloos station nabij Lorient heeft noodseinen opgevangen van het Brit- sche stoomschip „Apsley Hall", dat op 8 K M. buiten de Pont des Balcines aan de Noordwestkust van het eiland Ré in nood verkeert. Door het hemelwater verrast. Een werkman was Dinsdagmiddag met eenige anderen bezig aan het afbreken van een muur in het riool, dat onder Fleet- street te Londen doorloopt en in de over dekte rivier de Fleet uitmondt, die in de Theems uitkomt. Het begon plotseling hard te regenen, waarop den arbeiders werd ge last zich naar de naastbijzijnde 'uitgangen naar de straatoppervlakte te begeven. De vader van den arbeider was op straat, be zig en riep zijn zoon toe zoo gauw moge lijk naar boven te klauteren om aan den vloed te ontkomen. Juist toen hij een mangat bereikte werd de werkman door den stroom 'meegesleept, die weldra drie voet hoog stond en een groote snelheid bad. Hij wist zich een tijdlang hoven wa ter te houden en liet zich door den stroom meevoeren. Men nam aan, dat hij in de Theems zou terecht komen waar politie en brandweer m booten hem opwachtten. Agenten ston den half ontkleed gereed om naar hem te duiken, als hij verscheen. Toen men hem na een halfuur nog niet zag, werd besloten in de rivier te dreggen. Intusschen waren do mangaten langs het riool geopend en vond men den werkman levend in een bocht van het riool op 250 yards van de plaats, waar hij weggespoeld was. Na over een korten afstand te zijn meege sleept, was hij verdoofd geraakt doordat nij met zijn hoofd tegen den rioolwand bot ste. In de bocht van het riool had hij bo vendien een arm en een been bezeerd. Hij nad zich in die boot dicht tegen den wand aangedroneen, zoodat het water'hem niet kon wegkrijgen. Hij was nog bij kennis toen men hem redde maar in het zieken huis, waarheen hij werd overgebracht, bleef hij langen tijd bewusteloos. Overstroomingen in Argentiniëi. In de Argent ijnsche provincie Jujuy hebben ten gevolge van den zwaren re genval groote overstroomingen plaats gehad Tot dusver zijn 11 dooden ge teld; men vreest intusschen dat het aan tal slachtoffers aanmerkelijk grooter zal zijn, daar de rivieren overal uit haar bedding zijn getreden. Aardschokken op Cuba. Volgens berichten uit Cuba, wordt de bevolking aldaar voortdurend door aard schokken in spanning gehouden. Te Santiago, een havenstad van Cuba met 70.000 inwoners, zijn tal van aard schokken gevoeld. Dertien perseRen te Hindenburg door gas vergiftigd. Uit Hindenburg wordt gemeld: Op de Rebenhütte heeft gisterennacht een ernsti ge gas-vergiftiging plaats gehad, waarvan dertien jonge menschen het slachtoffer werden. De oorzaak is tot nu toe niet op gehelderd, daar op de Rebenhütte geen gas wordt geproduceerd of verwerkt. Ze ven slachtoffers moesten naar het zieken huis worden overgebracht, waaronder vijf meisjes; gisterenochtend waren zij nog steeds bewusteloos. Aufo ie waier gereden. Bij Werden is naar uit Dusseldorf wordt gemeld, een auto in de Roer ge reden. Een heer en een dame uit Dussel dorf zijn verdronken. Drie andere inzit tenden wisten zich te redden. Een ongelukkig schot. Terwijl de scherpschutter Bertin in een der vermakelijkheidsgelegenheden te Parijs de toeschouwers met zijn vaardig heid in bwcondering bracht, gaf hij bij de voorstelling* van Dinsdagavond een stootje aan de tafel waarvoor hij geze ten was cn drong een der afgeschoten ko gels achter de coulissen. Op hetzelfde oogenblik klonk daar een schreeuw en Bertin ging kijken wat er gebeurd was. Het bleek zijn vrouw to zijn, die hem hielp; ze zeide hem echter dat er niets bijzonders aan do hand was; zo had een voudig haar enkel verstuikt. De voorstel ling ging dus gewoon door. Na afloop echter deelde ze hem mee, dat er een kogel in haar dij terecht was gekomen, zoodat zij naar het ziekenhuis moest worden gebracht. Een gevaarlijke diefstal. Een Londensche buurt is Woensdag avond het tooneel geweest van een vreemd- soortigen en gevaarlijken diefstal, gevaar lijkvoor den dief. Acht tubes met kie men van typhus, miltvuur en andere ge vaarlijke en besmettelijke ziekten zijn uit den auto van een medicus gestolen. De auto had geruimen tijd in een verlaten straat gestaan. De tubes waren in watten gepakt en in gewoon bruin pakpapier ge wikkeld. Geen spoor van den dief is tot dusver gevonden. Hoewel de kiemen hedenavond 24 uur na den diefstal waarschijnlijk wel haar infectiovermogen verloren hebben, zijn er in die 24 uur reeds tal van moge lijkheden geweest, dat do inhoud van het zoo eenvoudig uitziende pakje in de schul dige handen van den dief, of als hij het leeds mocht hebben weggeworpen in de onschuldige handen van den vinder, zijn onheilswerk heeft gedaan. in 6 minuten tijds ter docd veroordeeld. In een spanne tijds van zes minuten is gisteren door een Londensche rechtbank een geval van moord berecht. Een 26-jari- ge magazijnbediende, beschuldigd op 21 Februari zijn meisje in een coupé van een Londenschen locaaltrcin met messteken vermoord te hebben, bekende kort en na drukkelijk en wilde zijn verdediger niet toestaan voor hem to pleiten. Zes minuten Dadat hij de beklaagdenbank was binnen gekomen, werd het doodvonnis uitgosni ken, dat hij onbewogen aanhoorde. Hij t zes jaar met het meisje verkeering ge„ Sinds Kerstmis was er een verkoeling 0 haar gekpmen, wat hem tot do daad brac Familiedrama. Te Ludwigslust in Mecklenburg een smidsvrouw na een kuiselijken i getracht haar dochtertje door een verschot van het leven te berooven/j kind is aan het linkeroog getroffen levensgevaarlijk gewond. De vrouw i sprong uit een raam en heeft zich stig aan de ruggegraat gewond. Groote brand te Merxem Te Merxem bij Antwerpen z groote opslagplaatsen van de Amer British Tobacco Go., een oppervlakte slaand van 130U vierkanten meter ten loodsen, waarin een groote heid tabak, en tevens een tiental waren geborgen, geheel in vlammen gegaan. De schade wordt op ong« drie millioen francs geschat. Een gelukkige redding. Op het oogenblik dat een passé trein het slation van Crom Avon Wales verliet sprong een klein spelenderwijs voor de locomotief, wegwerker zag het gevaar waarin kind verkeerde en had de tegenwoo 1 heid van geest het een duw te zoodat het tusschen de rails viel Dï heele trein reed over het kind heen geen letsel van beteekenis bekwam. Gevaarlijke liefhebberij. Te Huettenheim bij Bruchsal (Dui land) bracht een zangvereeniging serenade aan_ een lid, dat naar Att zou vertreklen. Enkele jongelui ten van deze gelegenheid gebruik, twee oude mortieren af te schieten der mortieren sprong uit elkaar, gevolg, dat aan twee dames een werd afgerukt. Een harer verkeert i vensgevaar.. De daders zijn in heel genomen. Nederlandsch Oost-In De militaire actie in de Ommeland Het resultaat. Aneta seint uit Padang: Het van de militaire actie in de Ommel is dat in totaal zestien verzetslieden neergelegd, 800 personen werden ge teerd, waarvan 500 betrokken zware misdrijven. Beslag werd gele 430 geweren, 535 vuistvuurwapen 175 bommen. SPORT Interacademiale Hockeydag Waalsdorp. Gisteren is op Waalsdorp een li dag gehouden, waaraan Delft de met drie elftallen, Leiden met drie sterdam met één en Rot ter da Utrecht en Wageningen hadden tallen bijeen kunnen krijgen. 't Was goed weer toen tegen b aangevangen werd, doch 'n half u ter begon er een flinke motregen j len. In de eerste ronde werden pha sche scores gemaakt. Leiden I won van Delft II mei Amsterdam sloeg Delft III met Leiden II won van Rotterdam md en Delft I versloeg Leiden III Did Dver de 150 van AmsterdaB nog dat to zeggen. De Amslerdj hadden in de voorhoede twee spel Duson en Jannink en die twee sj door alles heen en scoorden wilden. Maar toen zij in de halve sing tegen Leiden I kwamen zo de Leidenaars vier spelers af tweetal te bewaken met dit gov Leiden I met 20 won. Leiden loor nog van Delft I met 04, dus do finale ging tusschen Leid Delft I En deze beslissing gaf zeer hockey te zien. Alhoewel de .ploegen (die reedt 35 minuten achter den rug had nu nog eens 2 X 35 minuten bt spelen) wat vermoeid waren, met groote opgewektheid gespeeld den was iets in de meerderheid, de rust toe bleef de stapd blank. Na de rast doelpuntte Leiden enkele minuten door v. Schaaii en toen Pel kort daarop hot hvee voor Leiden maakte, werd men van. Ongeveer een kwartier voor bé maakte Delft door Hubrecht een tegenpunt. Delft leefde nu geheel oefende grooten druk uit. Hr malen verkeerde het Leidsche doei vaar, doch de doelwachter wc kranig. Hij hield er alles uit L< dus met 21. Do heer Wurfbain (Rotterdam) leiding van dezen dag heeft geba handigde den aanvoerder van nende ploeg een fraaien lauwei CRICKET. Ccmpetitie-indeeling 1e klas De le klas competitie zal in het zoen uit veertien vereenigingen De Stichtsche Cricket Club heeft teruggetrokken, maar de Amstcf G. C en Phoenix zijn tot de le m gelaten. Het bestuur van den M schen Cricket Bond heeft nu bes een halve competitie te houden, elftal dus 13 wedstrijden te laW en door loting te doen uitmaken wedstrijden thuis resp. uit gesP! len worden Za V Over! Heere 8okk< Heere Zelfbi Btrikj Sokkr Fil d' Reuze Hoo he A.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4