bracht, welke er uitzag als een provisieka- i merlje. In dat vertrekje lagen al een paar matrassen klaar, welke hun tot slaap plaats tijdens de reis zouden moeten die nen Men liet de beide reizigers weldra al leen én dezen gingen al spoedig liggen eJanen. Des nachts het zal ongeveer 3 uur zijn geweest werden zij gewekt door ge- eiommel. Drie kerels drongen het vertrekje Linnen en vielen de beide verstekelingen can Beiden werden zóó hard op het hoefd geslagen, dat zij den volgenden dag nog wat versuft waren Zij liepen vrij ernstige- hoofdwonden op. Toen de drie kerels hen zoowat buite-n kennis hadden geslagen, roofden zij hun portefeuilles, welke teza men nog 300 dollar bevatten en het horloge van een der Italianen, waarna zij er van door gingen. De beide verstekelingen waren er op dat oogenblik zoo slecht aan toe, dat zij er niet aan konden denken te vluchten Geheel versuft hebben zij nog enkele uren op hun matras gelepen. Tenslotte hebben zij in den vroegen morgen van den volgenden dag Vrijdag besloten, het schip te verla ten. Het gelukte hun met veel moeite on opgemerkt van boord te komen. Zij zijn toen naar het Italiaansche consulaat ge gaan, waar zij het verhaal van hun avon turen hebben gedaan De Italiaansche con sul deed hiervan dadelijk aangifte bij de centrale recherche. Nog dienzelfden Vrij dag werden op het hoofdbureau van politie aan het Haagsche Veer de beide Italianen gehoord. Beiden hadden bet hoofd in zwachtels en het bleek, dat zij nog niet in staat wa ren, een heldere uiteenzetting van het gebeurde te geven. Toch kon men uit hun verhaal al zooveel aanwijzingen krijgen, dat men begTeep, dat het schip in de Lek haven gelegen moest hebben. Met de Ita lianen is men naar die haven gegaan en daar wezen zij dadelijk het Amerikaansche stoomschip West Apaum aan, dat op het punt van vertrekken lag en dat zij met groote beslistheid herkenden, als het schip aan boord waarvan zij den vorigen nacht waren beroofd. De politie ging aan boord, stelde den kapitein met het gebeurde in kennis en liet de geheele bemanning aantreden, omdat men vermoedde, dat de beroovers onder de opvarenden zouden schuilen. De Italianen konden echter in geen der opvarenden hun aanvallers herkennen Het bleek evenwel dat nog één lid van de bemanning ont brak. Het was de 25-jarige stoker T. H. S Op het allerlaatste oogenblik kwam deze stomdronken opdagen. Beide Italianen herkenden in hem dade- 3iik een van hun aanvallers. S. werd daar op aangehouden en naar het bureau aan bet Haagscheveer overgebracht Heden zal hij ter beschikking van de justitie worden gesteld en in het Huis van Bewaring wor den opgesloten. Het onderzoek naar de beide andere be roovers en de twee Italianen, die vermoe delijk ook in het complot betrokken zijn geweest, wordt nog voortgezet. De Wesl Apaum is inmiddels vertrokken. De beide beroofde Italianen zijn al hun spaarpenningen kwijt geraakt en zonder middelen van bestaan. Vermoedelijk zullen zij ter beschikking van den vreemdelingen dienst worden gesteld om over de grens te worden gezet Een wanhoopsdaad van een 16-jarigen jongen. Men meldt uit Barneveld. aan de „Msb.": Een 16-jarige jongen, verpleegde van het Opvoedingsdorp „De Glindhorst", heeft zich in het jongenspaviljoen aldaar op gehangen. De politi© stelt een onderzoek in naar de oorzaak van die wanhoopsdaad. Persdelict. Prof. E. te Delft heeft legen den redac teur van het Delftsch Advertentieblad te Delft, den heer P. A. L., een klacht inge diend wegens beleediging. De heer L. had het feit, dat 's profes sors doodo hond in een met zijde gevoerd kistje in diens luin was begraven, in zijn blad bestempeld als idiotisme en geweigerd daarvoor excuur aan te bieden. Een blauwvos ontsnapt. Uit do pelsdierenfarm van den heer Paul Trensel te Westervoort is een blauw vos ontsnapt. De eigenaar die er prijs op etelt om het kostbare dier, dat een waarde heeft van f 600, levend terug te krijgen, beeft tot de bewoners van Westervoort en omgeving het vertrek gericht om niet op den blauwvos te schieten. Een fideele gevangenis. Bij de politie te Hengelo meldde zich feen man, aan wegens diefstal van een rij- yriel. De man deelde mede, dat hij zich zelf aanmeldde om weer in de gevangenis te (Arnhem te komen, waar hij reeds zes ma len langer en korter lijd had doorge bracht. Het beviel hem er zóó goed, dat hij met een paar kameraden, die dezer dagen zullen ontslagen worden, had afgesproken, -dat ze binnen drie maanden allen weer te '(Arnhem in de gevangenis zouden zijn. Het beviel den man daar bijzonder goed en hij voelde zich in de maatschappij niet thuis. Ze hadden het eT zeer gezellig; één dag per weck wandelen en de overige dagen brach ten ze menig uurtje keuvelend en pratend door. Gezonde familie. De vier gebroeders Jansen te Made, wa ren dezer dagen samen 300 jaar oud. De oudste telt 70, de jongste .pas" 71 jaar. Baistere!. Bepichtera s ONGELUKKEN. Botsing tusschen twee autobussen. Te Langbank, op eenige mijlen afstands Van Glasgow, zijn twee autobussen met elkaar in botsing gekomen. Beide bussen geraakten in brand en werden geheel ver nield. In de een zaten een twintigtal pas sagiers, die intusschen allen met min of meer ernstige verwondingen aan gelaat en handen konden worden gered. Van de andere werd een der passagiers, vermoe delijk een arbeider, geheel verkoold, onder de ruinen van de bus vandaan gehaald. Spoorwegongeluk in Rusland. Uit Moskou wordt gemeld, dat gisteren op de Moerman-spoorweg een treinbotsing beeft plaats gehad, waarbij twee personen werden gedood en acht gewond. Russische schatten in veiling. Niet van de laatste Romanofs. Op 16 Maart a.s. zal in de bekende vei lingszalen van Christie te Londen de ver koop plaats hebben van een groote collec tie juweelen, die door een E'ngelsch syn dicaat is overgenomen van de Sovjet- regeering. Er wordt speciaal op gewezen, dat deze juweelen nooit aan de laatste keizerlijke Russische familie hebben behoord. De juweelen werden voornamelijk in de 18de eeuw gelevfrd, door Fransche en Rus sische juweliers, in opdracht van keizerin Elizabeth die in 1755 de Moskousche universiteit stichtte en van keizerin Catharina II. De geheele collectie bevat 124 nummers, waaronder een prachtige gouden beker, die door het gemeentebestuur en do bevol king van St. Petersburg in 1790 werd aan geboden aan generaal Iwan Petrowitsj Soltikof, voorts een eere-degen, die op het gevest en do stootplaat geheel bedekt is met briljanten, terwijl in de lederen sche de diamanten zijn gemonteerd. Deze de gen moet aan Paul I hebben toebehoord. De algemeene aandacht zal bij de bezich tiging wel worden getrokken door een „bruiloftskroon", die bestaat uit dubbele rijen schitterende briljanten, omringd door kleinere steenen, terwijl op de kroon een kruis van zes groote diamanten is aan gebracht. Voorts is er een halsketting, bezet met 25 groote diamanten, omringd door kleine diamanten, die bladervormig zijn gemon teerd. Prachtig is ook een doosje, dat bezet is met diamanten en jaspis-granaten, zeer decoratief gemonteerd. Er is nog een groote ovale briljant van rose witte kleur, die niet minder dan 40 12/32 karaat weegt en waarvan de waar de voor den oorlog op 115.000 roebels werd geschat. Er zijn verder broches, oorringen, col liers, armbanden, haarspelden, alles bezet met edelgesteenten of half-edelgesteenten. Alleen dient nog even gereleverd een tiara, die eigendom is geweest van Maria Fedorowna, vrouw van Paul I. Ook Russische prinsen als falsarissen? Een onopgehelderde zaak te P a r ij s. De Parijsche politie heeft vier vreem delingen, onder wie een Russische en een Georgische prins beiden in hoog aan zien in réfugiés-kringen gearresteerd in verband met den beweerden aanmaak van valsche Sovjet-bankbiljetten. Een bankier in het quartier des Ternes, vlak bij de aristocratische wijk rondom de Etoile, had de politio vorige week ge waarschuwd, dat een Rus, zekere Sima- nowitsj, en zijn zoon getracht hadden, te zijnen bureele een aantal valsche Sovjet biljetten to wisselen. De politie nam die twee mannen in arrest, maar zij zeiden zelf slechts gehandeld te hebben in op dracht van den Russischen prins Eristof en den Georgischen vorst Tsjoloktsjvili, aan wie de biljetten toebehoorden. Ook deze twee aristocraten werden nu aange houden. Zij houden hun onschuld staande en zeggen slachtoffers te zijn van een complot van hun politieke tegenstanders. De politie verklaart, het woonvertrek der beide prinsen te hebben doorzocht en geen bewijs tegen hen te hebben gevon den. Diefstal in een Postkantoor. In een der Londensche hulppostkantoren is een brandkast weggehaald, welke voor een waarde van meer dan f 12.000 aan geld, postzegels enz. bevatte. Do dieven hebben op een handwagentje met gummi bandon de brandkast buiten het gebouw gebracht, waar ze klaarblijkelijk met een auto verder is geëxpedieerd. Op zoek naar millioenen-erfgenamen. In Engeland, Ierland en Amerika is men op het oogenblik op zoek naar erfgena men, die zich over een sommetje van een f3% millioen willen ontfermen. De erflater is een zekere John "Whelan, een bekend Iersch-Amerikaansch advo caat. De erfenis bedraagt ruim f 7 mil lioen, waarvan de helft aan kardinaal Hyes, een achterneef van den erflater, is gelegateerd, wiens moeder de dochter van een Ellen Hayes was. Enkele verre bloedverwanten, die aan spraak kunnen doen gelden op een deel der erfenis, moeten reeds zijn opgespoord, maar er moeten er nog een aantal in de Engelsch-sprekende landen verspreid wo nen, die tot dusver nog niet zijn ontdekt. Brand in den Keulschen Dom. Gistermiddag is in den Keulschen Dom bij het plaatsen van een luidspreker door kortsluiting brand uitgebroken. De vlam men konden echter onmiddellijk bedwon gen worden, zonder dat ernstige schade werd aangericht. Een „Foltergeest'' ontmaskerd. Men herinnert zich het opzien, dat een jong Roemeensch meisje, Eleonora Zugun geheelen, eerst in Weenen, daarop in Londen verwekte, waar zij in gezelschap van een gravin Wassilko als chaperone, door allerhande onbegrijpelijke phenome- Den, die zich rond en met haar afspoel den, de bekendste geleerden op occult ter rein in verbazing bracht. Een dier ver schijnselen was, dat zich op haaT huid blijkbaar zonder eenig toedoen van wien of wat ook beten, krabben, slreepen en- zoovoorts vertoonden. Het is tha.us aar dr. Hans Rozenburg met zijn assistent Otto Dilhi te Munchen, waar de jongedame voorstellingen gaf, gelukt het geraff neerde paar te ontmas keren. In een publicatie van hun hand bewijzen ze, zoodat geen twijfel overblijft, dat men met niet anders dan bedrog te doen heeft en dat de chaperone van de Roemeenschc daarbij haar handlangster was. Van de inderdaad vreemdsoortige ver schijnselen welke zich bij het meisje voor deden, was een film gemaakt en nu was het den operateur opgevallen, dat bij iedere pauze de gravin zoogenaamd het haar van het meisje ging gladstrijken, waarbij ze, naar hij had opgemerkt als toevallig haar kin of wangen aanraakte. Nu is Eleonora een van die mensckelijkc wezens, wier hu'd op abnormale wijze reageert. Zelfs op een eenvoudige aanra king vertoont zich op de aangeraakte plek na twee of drie minuten een streep. De achterdocht van den operateur bracht dr. Rozenburg op bet idee, de bei de vrouwen, zoogenaamd om over de film te spreken, waarbij de gravin financieel betrokken is, op een thee te noodigen, waarbij zijn ass'stent zonder zelf gezien te worden, nauwkeurig elke handeling van de dames en do verschijnselen zou noteeren Zulks geschiedde en daarbij bleek on- omstootelijk, dat de verschijnselen op de huid zich slechts nadat deze was aange raakt voordeden. Die aanrakingen werden op allerlei wijze gemaskeerd, maar het samenvallen was zoo treffend, dat er geen twijfel mogelijk is. De beido vrouwen hebben bet verstandig gevonden- na de publicatie van dr. Ro- zenburg's bevind:ngen, ten spoedigste uit Munchen te verdwijnen RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Behalve de gisteren reeds vermelde zaak betreffende het ongeval bij de Lichtfabrie ken welke zaak wederom, nu tot 4 Mei a.s., werd uitgesteld, werden gisteren slechts twee delicten behandeld. Een hardrijder. F. L. S. v. d. H. te O e g s t g e e s t, kwam met een auto uit do richting War mond racen met een vaart, die werkelijk alle paal en perken te buiten gaat. Hij reed met een vaart van pl.m. 60 K.M. de Do Kempenaerstraat in. Een hondenwagenbestuurder, die nog juist een glimp van het voorbij vlied end ve hikel opgevangen had verklaarde dat de chauffeur bovendien geen signalen had gegeven. De gemeenteveldwachter Schoneveld be vestigde hot verbaal. Voor dien doodenrit werd tegen den jeugdigen chauffeur f 15 of 10 dg. geëischt. Geen vuur op het dak. Bij de dagelijksche wandelingen die een loodgieter over de daken pleegt te doen is het verboden de vuurpot, die bij zijn experimenten een belangrijk onderdeel der ingrediënten uitmaakt., mede op bet dak te nemen, daar de brandweer dan te druk werk zou krijgen. L. S. te Leiden, ook dakbaas van beroep, had zulks toch Hij hield nu een vlot pleidooi en besloot met te zeggen: „begrijpt u wel". Do ambtenaar begreep alleen, dat de loodgieter in overtreding was geweest en eischto tegen den nu werkeloozcn loodgie ter f 10 of 10 dg. LUCHTVAART VLIEGTOCHT NE^FR, AND— NEDERLANDSCH-INDIa. De voorbereidingen van luit. Koppen. Men meldt aan het Haagsche Aneta- kantoor: Gedurende de laatste weken heeft luite nant Koppen niet stil gezeten en in nau we samenwerking met het Comité Vlieg tocht NederlandIndië, heeft hij doorge werkt aan do voorbereiding van zijn plan, om binnen een maand een retourvlucht naar Nederlandsch-Indië uit te voeren. In verband met de meteorologische omstan digheden op dit 15.000 K.M. lange traject is zulk een vlucht het beste uitvoerbaar in het voorjaar omstreeks April en in het najaar omstreeks October. Op den duur, wanneer het geregelde luchtverkeer op deze route in exploitatie zal zijn, zal men minder met de weersom standigheden rekening hebben te houden, daar dan alle tusschenliggende stations van voldoende technische en meteorologi sche hulpmiddelen voorzien zullen zh'n. Bij de voorbereidingen van luitenant Koppen met name ten opzichte van den bouw en de verzekering van het vlieg tuig, werden vele moeilijkheden ondervon den en het bleek niet mocrelijk om reeds in April van een deugdelijke organisatie van den tocht verzekerd te zijn. Mitsdien is besloten de vlucht in het aanslaande najaar te doen. Intusschen wordt het voorbereidende werk tot den tocht geregeld voortgezet. In verhand hiermede kunnen wij nog melden, dat ook in Indië veel belangstelling voor den tocht blijkt te bestaan en dat de In dische Vereeniging voor Luchtvaart een belangrijke bijdrage in de kosten heeft ÖE RIJNSTREEK UIT NIEUWKOOP EN NOORDEN. XXXII. WIJZIGING POLITIE-VERORDENING. Al te lang reed3 wachtte ik om een bij drage in te zenden. De tijd gaat ook zoo razend snel en van een dag een week ma ken gaat na eenmaal ook niet. Niet dat mij de stof ontbreekt. Indien mij in mijn schrijverij iets is meegevallen, dan is het wel dit. De geschiedenis van onze dorpen levert stof nog wel voor een jaar, het streven om onze bodem meer pro ductief te maken is een bespreking over waard en zoo is er meer Toch willen we ditmaal onder het oog zien een agendapunt van de laatstgehou den raadsvergadering, dat in menig op zicht van zeer groot belang is En wan neer ik af en toe zeker misnoegen heb la ten doorschemeren over de geringe voort varendheid, welke te beluisleren viel in den hoezem van onzen raad, speciaal van onze Roomsche meerderheid, dan breng ik den raad thans gaarne hulde voor de wij?e, waarop hij zich van zijn taak kweet en de Roomsche meerderheid voor haar een drachtig en beginselvast optreden.) Wie onze gemeentepolitiek volgt, weet reeds dat ik op het oog heb de wijziging van de Algemeene Pclitie-verordening der Gemeente. Als een dei- eerste maatregelen, waartoe Burgemeester Van der Weijden n& zijn op treden in 1919 het initiatief nam, was liet in studie laten nemen van een geheel nieu we Polïtië-vjrordening. De toen bestaande dateerde van 3 Juli 1886 en was nimmer herzien, zoodat zij totaal verouderd was. In de openbare vergadering van 26 April 1923 werd na veel overleg ep onder zoek het door B. en W aangeboden ont werp met algemeene stemmen door den raad vastgesteld. De gebreken doen zich echter eerst in de practijk kennen en zoo werden in de vergadering van 30 Decem ber jl. weder verschillende, deels ingrij pende wijzigingen - of toevoegingen aange bracht. De voornaamste hiervan willen wij na der onder het °°S zien; do eerste ziet op het zwemmen. Nieuwkoop bezit sedert een paar jaren een zwemvereeniging welke do zwem- rport meer bekend en populair wil maken. Een gezonde oefening, maar bovendien in onze waterrijke gemeente bij ongeluk ken op het water van belang. Zooals bet echter gaat met jonge ,ver- eenigingen, de kas is schraal, men moet zich erg behelpen, wat echter juist dit geval -al bijzonder slecht werkte. De jon gens wilden zwemmen, maar ook de meis jes; de zweminrichting is uïlert primitief, zoodat de goede reputatie reeds grooten- deels te loor ging. Geliikkig de vereeniging heeft thans een voorzitter gekregen, die in zijn leVën reeds toondo aan een flinkon durf ook een sterken wil tc paren, die dan ook gezegd heeft, we moeten een zweminrichting hebben, welke in niets te kort schiet, en een vereeniging, welke de sympathie verdient van iedc ingezetene. Toegevoegd is in de Verordening de be paling, dat het verboden zal zijn te zwem mer in tegenwoordigheid van personen van een ander geslacht, waarop zijn uitge zonderd ouders van aanwezige kinderen en het daarvoor aangewezen toezicht, terwijl het reeds verboden was. in het openbaar te zwemmen of te baden zonder t3 zijn gekleed in een aan de eischen der openbare zedelijkheid voldoend badkos tuum. Moge dit regelend toezicht van gemeen tewege een spoorslag zijn voor* de vereeni ging om welbewust en vasthoudend aan de begrippen van moraliteit baar doel te betrachten. Aan de volgende wijziging ligt eveneens een zedelijk beginsel lei grondslag Sedert enkele jaren geniet Nieuwkoop de twijfelachtige eer in den zomerdag al lerlei personen uit naasuj of verre omge ving op bezoek te krijgen, die bij hun fietstochten zoogenaamd verpoozing ko men zoeken langs de bermen mzer wegen. De Aarlandsche weg met haar breede, maar vooral diepe bermen, mm onderaan een teen, waarteg3u riet groei., is hiertoe zeer gezocht. Reeds was bij art. 8 ve'boden op de gras Lermen langs deh openbaren weg of van af dien weg zichtbaar zich te bevinden met iemand van net andere geslacht op een wijze, welke aan de eerbaarheid aan stoot geeft. De politie kon echter met deze verbods bepaling niets uitrichten He', geven van aanstoot is zeer rekbaar, maar vooral der gelijke feiten zijn wel nimmer to constatee- ren. Als de verordening van kracht zal nu het zich bevinden, het zitten of| gen of langs de bermen van de wegen ij gemeente met iemand van andere kuv niet jonger dan 12 jaren, verboden 2i, Inderdaad oen drastische maatree doch afgaande op hetgeen personen, in den zomer bedoelden weg passen^ beweren gezien te hebben en op hel?: menschen uit die omgeving ondervoci en zagen, dan was het ook meer daD gerlijk en moet ieder weldenkend mem dergelijken maatregel van harte to?} chen. Men denke eens aan de gewei; ergernis ten opzichte van kinderen, w deze wegen moeten passeeren en al n dan het Partijblad derCommunisten, Tribune, sarcastisch de Nieuwkoop»: raadsleden „zedelijkheidsapostelen" men, Nieuwkoop past voor de eer oergelijke schunnigheden langs haar t gen. Bij art. 14" zal het in den vervolge i boden zijn de kanten der wegen te bezi; tot los- of laadplaats zónder vergui® van het gemeentebestuur. Bedoelde kanten zijn verlioefslaagd, moeten door de omwonende eigenaars s den onderhouden Een beurtschipper, bij het laden en lossen, of een 'boer. bij het verkampen van zijn vee. done!; kanten vernield, gaat vrij uit, terwij! verhoefslaagden, vaak zonder eenig lang daarbij te hebben, kunnen z< dat de kant weder gemaakt wordt Het Gemeentebestuur kan thans een groot deel deze onbillijkheid ouders gen, door bij bet verleenen van vergit je als eisch te stellen, dat de verguni krijgende het onderhoud van den voor zijn rekening neemt. Een zeer nutt'ge bepaling is ook ii leven geroepen bij art. 15. Boomen, w hinder veroorzaken aan het eloctriscb of welke het licht der straatverlich over den openbaren weg belemmeren, d ten op de eerste aanzegging van Bui meester en Wethouders door hunne ei naars zoodanig worden gesnoeid. dai belemmering ophoudt. Een ieder zal bij ondervinding weien, dergelijke bepaling op eenige'punten in gemeente zeer veel nut kan afwerpen Bij een tweede lid is bepaald, eigenaren van boomen, heiningen, hii en dergelijke, geplaatst in of op deD e Laren weg deze op de eerste aanznj; van 'net gemeönt .bestuur moeten wpj men. De strekking hiervan is deze slooten ter Noordzijde van den Vooi zijn in den loop van jaren of zélfs ces door de aangrenzende eigenaars of Is ners gedempt. Dit geschiedde al,dam met mondelinge toestemming van dejl gemeester, omdat de sloot tot op Je b breedte bij den weg behoorde en eigeel van de Gemeente was In stede dal schering op de eigendomsscheiding geplaatst, trok men als regel de sloot met zelfs den berm van den v zijn eigendom en plaatste men de afs ding boyen op den berm. Nil was dit oudtijds geen ovenvt; bezwaar, doch bij het huidig en 1 toenemend snelverkebr, nu men er or bedacht is en moet zijn om de verbreoden, nu heeft het Gemeeritebes blijkens de toelichting aan den Raadf ven, zeer terecht het voornemen dooi; del van deze bepaling weder do te' king op te vorderen over het recbl eigendom. Door verjaring toch kan geen op bezif der gemeente in eigendom verb: worden. En bij niet voldoening aaj aanzegging meent men art. J 80 dor meentewet te kunnen toepassen en de' wijdering op kosten van den overbeds stand te kunnen brengen. Met goedvinden van den aangreu» eigenaar is onlangs reeds een voot' gesteld nabij Café „De Roos" te Nofl wat inderdaad een enorme veirbelfl blijkt. Indien men elk jaar een neemt en eerst daar waar dit het noodig is, kan ook het koslenbezwaai het oog op de verharding niet overttf zijn. Het toenemend snelverkeer had mee cp het oog bij de volgende bepaling Vuil en baggerspecie, komende mi vaarten mag in de kom der gemecDlf meer op den weg of de straat of op kant daarvan worden neergelegd ten de kom, voorzoover niet voor het verkeer en indien het nog zelfden dag wordt weggeruimd. Een bepaling, welke eveneens van! belang is; niet zelden toch gebeurde dat dagen achtereen een laag baggc- cie op den kanten der wegen lag toll ongerief van het verkeer voor een En dat het vuil nog denzclfdon daf worden weggeruimd is ook heel want. anders komt het door de g°e' gen 'van de lieve jeugd toch geff' weer heel spoedig in de vaart lerecb Bij art. 24 2e lid waren de op houders en verzorgers van honden plicht zorg te dragen, dat hun - tusschen zonsondcr- en zonsopgang, op den weg rondloopcn, zonder g<y toezicht. Deze bepalig komt thans SI NAASAPPEL- FBAM BOZE N - ANANAS-CITQOEN,

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4