WAALS f12.75 gaau morgen een einae nemen. Morgen zult gij vrij zijn en gaat gij met ons naar de stad." Deze woorden maakten hoegenaamd geen indruk op mij. Te dikwijls reeds had ik van do roevers dergelijke beloften ver nomen! Nadat de pater dan nog enkele bijzon derheden over de reis naar zijn bevrij dingsoord heeft verteld 't was nu wer kelijk ernst met zijn vrijlating ver volgt hij: „Uit ganscher harte dankte ik God voor de herkregen vrijheid. Tegen vijf uur, steeds vergezeld door den officier, kwam ik de stad Pao-t'eou binnen. Men geleidde mij naar do kazerne en eindelijk kon ik mij een weinig opfrisschen. Daar na zette men mij „een goeden maaltijd voor Sinds moer dan twee weken sliep ik de zen nacht voor het eerst als een zalige: na 78 dagen gevangenschap had de vreug de van mij vrij te gevoelen mij bijna gansch gezond gemaakt. Ik was waarlijk mager en mijn becnen weigerden bijna hun dienst. Maar ik was niet heelemaal ten onder gegaan.'' De gouverneur ontving mij met groote bereidwilligheid. Ale do verloren zoon van de parabel genoot ik eene behandeling, welke ik nooit zou gesmaakt hebben zon der mijne ongelukken. Een diner stond klaar; ik moest aanstonds aanzitten. Mijne medebroeders en enkele Ckineesche ambtenaren waren eveneens uitgenoodigd. Na het diner bracht een auto mij naar ons hospitaal; daar vond ik onzen dierbaren Provinciaal, Pater Stragier. Deze eerbied waardige missionaris, sinds 87 jaar in China, is een vader Voor ons allen; sinds ik Ln banden der roovers was gevallen, was zijn angst voor mij zeer groot. Toen hij mij nu gezond en wel terug zag na zooveel wederwaardigheden, was hij zoo bewogen, dat hij begon te weenen. Van het hospitaal begaf ik mij naar de nieuw gebouwde kathedraal; 78 lange dagen had ik geen voet meer in een kerk gezet. Ik knielde neer voor het tabernakel; nooit heb ik met zooveel vreugde en er kentelijkheid gebeden; ik dankte den God- delijken Meester mij op christen- grond te hebben teruggebracht na mij deelgenoot te hebben gemaakt aan de smarten van Zijn lijden. Het was den avond van Woensdag in de Goede Week. Drie dagen later zongen wij het Alle luja van Paschen. Men had mij uitver koren om de Hoogmis te zingen; mijn in drukken kan men gemakkelijk begrijpen; sinds 83 dagen had ik geen altaar meer Vreugde alom!" wedenanasch Uost-lnflië De doodstraf in Nederl.-lndië. Een verzoek van het Comité Nieu w-I ndië om afschaffing. Door het Comité Nieuw-Indië is tot den minister van Koloniën het verzoek ge richt, te bevorderen, dat de doodstraf als straf uit het Indisch Wetboek van straf recht komen te vervallen. Het comité grondt dit verzoek vooral op het feit, dat naar Nederlandsche rechtsbegrippen de doodstraf in een deugdelijk strafstelsel niet als straf behoort voor te komen. De gouvernementsrechtspraak in Indië, die door et Nederlandsche gezag en zijn ambtenaren is ingevoerd en wordt ge handhaafd, behoort naar Nederlandsche rechtsbegrippen te geschieden. Een straf, die opzettelijk uit het Nederlandsche strafwetboek is gebannen, behoort ook in het Indische strafrecht niet gehandhaafd te worden. Het comité verzoekt den minister voorts, aan den gouverneur-generaal mede te dee- len, dat het in zijn voornemen ligt, voor de afschaffing van de doodstraf stappen te doen, wat er, naar het comité ver trouwt, toe zal leiden, dat de landvoogd ook in de thans aan zijn oordeel onder worpen gevallen met dit voornemen reke ning houden zal. Beruchte rampokker neergelegd. Anela sent uii Batavia: Een beruchte rampokker is neergelegd, en eenige beruchte onderleiders van den terreur in de ommelanden zijn gearresteerd Het meerendeel hiervan ia thans gepakt. Drie communisten ter dood veroordeeld. Aneta seint uit Batavia: De Landraad te Tjiamis veroordeelde van do vier communisten, beschuldigd van moord, drie tot de doodstraf en één tot levenslange gevangenisstraf. SPORT VOETBAL. DIOC. haart. BOND. De Districtwedstrijden van den D. H. V. B. Woensdagavond 1.1. kwam hel Bestuur van het District Leiden van den D. H. V. B, in het St. Pancratius-Patronaat te Lei den, in vergadering bijeen om te bespre ken do kennisgeving van het Hoofdbestuur uit Zaandam, dat gespeeld moet worden de wedstrijd LeidenDen Haag voor de derai-finale van bovengenoemde wedstrij den. Door den Voorzitter van het District werd na gebruikelijke opening en een inlei dend woord, aan den Secretaris-Penning meester het woord gegeven. Deze gaf een uitvoerig relaas van de onderhandelingen met het Haagsche District, waarna men overging tot het aanwijzen van een terrein. De vereeniging „Lisse" was zoo welwil lend haar terrein, evenals zij dit de vorige maal gedaan heeft, ter beschikking te stellen. Waar het „Lisse'Merrein niet al leen tot een der beste maar ook tot een der gunstigst gelegen terreinen behoort, ook wat de belangstelling betreft, werd gretig het aanbod aangenomen. Eenigo finan- Weele kwesties werden hierna besproken, benevens de reclame voor den te spelen wedstrijd. Xo pl.m. 9 uur kwamen, daartoe uilge- noodigd, de hoeren Hubaty en J. Broek- hans, respectievelijk Voorzitter en Secre taris-Penningmeester van het Haagsche District, ter vergadering. De Haagsche heeren werden door den Voorzitter van het Leidsche District welkom geheeten, waarna gezamenlijk de besprekingen wer den voortgezet over de bovengenoemde kwesties, welke tot aller genoegen werden Met de keuzo van het terrein konden de Haagsche afgevaardigden zich volkomen vereenigen. Na cenige discussie werd daarna beslo ten den wedstrijd LeidenDen Haag te doen plaats vinden op Zondag 27 Maart a s. Een vroegere datum kwam niet ge- wenscht voor, daar rekening moest gehou den worden met kerkelijke aangelegenhe den en anderszins. De heer Hubaty bracht hierna namens het Haagsche Districthestuur dank voor de welwillendheid waarmede het Leidsche dito dit tegemoet was getreden, en betwij felde daarom ook niet liet propagandis tisch succes voor de R. K. Sportbeweging, hetwelk van dezen wedstrijd zal uitgaan. De goede samenwerking tusscheu heide Districten staat biervoor borg. Hij gaf te vens de verzekering dat het Haagsche District zoo sterk mogelijk zal uitkomen, welker spelers hoofdzakelijk zullen gere- cruteerd worden uit de vereenigingen Graaf Willem, G. D. A. en D. H. L. Den Leidsche vertegenwoordigers staat dus een zwaren strijd te wachten. Daarna werd door den Secretaris-Pen ningmeester van het Leidsche District een bespreking geopend over de mogelijkheid om te laten spelen een wedstrijd tusscben een Leidsch en een Haagscb vertegen woordigend Junioren-Elftal, wat algemeene instemming vond. Door den heer Hubaty werd dit voorstel geamendeerd met het volgende, nl. om dan tevens op den te bepalen dag, vermoedelijk in April een Leidsch en een Haagsch D. H. V. B-elftal een wedstrijd te doen spe'en. In principe werd zoowel door Den Haag als Leiden haar goedkeuring daaraan ge hecht en nadere plannon zullen dan ook ten dien opzichte ten spoedigste worden uitgewerkt. Na nog eenige interne aangelegenheden besproken te' hebben werd do vergadering beëindigd. De Elftal-commissie van het Leidsche District vergaderde hierna ter samenstel ling van het vertegenwoordigend elftal. Na een zeer uitvoerige bespreking van verschillende spelers werd besloten het volgende vertegenwoordigend elftal samen te stellen: H. Goddijn (Lelden) J. Beijk A. Meershoek (Lisse) (Leiden) Jac. v. d. Zwet Adr. v. d. Berg P. v. d. Poel (Lisse) (S. J. C.) (Leiden)^ W. v. d. Weijden W. Buschman A. Goddijn (S. J. C.) (Lisse) (Leiden) M. v. d Vlugt C. v.,Maris (Lisse) (Lisse) Als reserves werden aangewezen: Ant. v. d. Holst (S. J. C.), doel": F. Roman (Teij- lingen), back; H. v. d. Zon (Lisse), half, P. van Nobelen (Teijlingen), Th. v. d. Bprg (S. J. G.) en Th. Homan (Teijlingen) vóór. De Olympische elflallen. In verband met de degradatiewedstrij den van H.V.V. hébben Snouck Hurgronje en N.N. voor hun plaats in een der Olym pische elftallen bedankt. De Westelijke jeugdelftallen. De Westelijke jeugdelftallen, welke Zon dag a.s. op het H.F.C-lerrein tegen el kaar zullen uitkomen, zijn als volgt sa mengesteld: Elftal A: Balt (U.V.V.); Bul .Jr. (Feijen- oord), v. d. Geest (Sparta); Donk (Feijen- oord); Engelchoor (Sparta); Den Dolder ('t Gooi); Hansen (Excelsior); Hansen (R. C.H.), Smeets (H.B.S.), Rijnberg (U.V.V.) van Gelder (VU G.). Elftal B: De Vries (Blauw Wit), Tromp (U. V. V.), Hoomans (H.F.C.), v. d. Broek (Xerxes), Van Houten (H.F.C.), G. v. d. Bergen (H.B.S.), Gerritse (Blauw Wit), Van Resteren (H.B.S.), Lungen (A F.C.), Iseger (Ajax), v. d. Voorn (Blauw Wit). (Sp.kr.) Newcastle United in ons land. Naar de „Sportkroniek" meldt, is de N. V. B. er in geslaagd met de beroemde pro fessionalclub Newcastle United overeen te komen, dat zij in de tweede helft ^an Mei hier te lande vier wedstrijden komt spe len tegen de vier voorloopigo Olympische elftallen. Newcastle is momenteel zonder twijfel de sterkste club in Engeland. Niet alleen heeft zij de leiding in de League, maar verder wordt haar algemeen een mooie kans gegeven op verovering van den Gup, het kleinood, op welks bezit steeds meer prijs gesteld wordt dan op den kampioenstitel. Daar deze Engelschen hebben toegezegd om met hun sterkste elf tal te komen en bovendien hun beste re serves mee te brengen, belooft hun komst een evenement van beteekenis te worden. Zoo ooit, dan krijgen nu onze spelers een gelegenheid om wat te leeren. De wedstrijden vinden plaats in Am sterdam, Rotterdam en twee nader te be palen plaatsen in de provincie. Hei Engelsche doclpuntem ecord. Het is vrij zeker, dat dit seizoen voor de Engelsche League een nieuw record op het gebied van doelpunten zal opleveren. George Camsell, de jeugdige leider van den aanval van Middlesbrough, maakt op het oogenblik vrij geregeld twee doelpun ten per wedstrijd, wat dus ongeveer twee maal zooveel is als de goede spelers vroe ger onder den ouden buitenspelregel bij een konden brengen. Op het oogenblik heeft hij reeds 43 doelpunten in 23 wed strijden gemaakt. Het Engelsche record staat op 44, het Schotscho record staat nog 1 doelpunt hooger. In het seizoen 19081909 maakte Bert Freeman voor Everton in 37 wedstrijden '36 doelpunten. Freeman was een zeer snel speler, die zppr korte passen nam. Die IKM MEDEIEEUNG ELESAHTE ,ï.l. «i& nieuw model 10055 li) prima ribs Alle moderne kleuren WAALS HaarkBiumerslr. 114 korte pasjes verrasten herhaandelijk zijn tegenstanders. Hij was daardoor n;et ge makkelijk te stoppen, dikwijls zat de bal reeds in het niet voor men hem had kun nen aanvallen. In 192021 maakte J. Smith voor de Bolton Wanderers 38 doelpunten in 41 wedstrijden. Deze had een paar schitte rende binnenspe'ers naast zich en met twee internationals op de vleugels, werd zijn taak betrekkelijk gemakkelijk. Het record van Smith werd in 1924 '25 door Brown; van Darlington verbeterd. Bronw was een speler, die het uitsluitend van z'n handigheid moest hebben. Hij was mager, had ook weinig kracht, zoo dat hij het nooit van stevige schoten moest hebben. Hij was evenwel uiterst beweeg lijk, zoodat z'n tegenstanders bijna geen vat op hem hadden. Daaraan dankte hij het dat hij in 39 wedstrijden 40 doelpun ten kon maken Het was te begrijpen, dat dit record reeds in het eerste jaar van den nieuwen buitenspe^regel verbeterd zou worden. Cookson van Chesterfield maakte toen in 38 wedstrijden 44 doelpunten. In datzelfde seizoen maakten Harper van de Black burn Rovers en McDonald van Bradford ieder 43 doelpunten, do eerste in 37, de tweede in 39 wedstrijden. Het Schotscho record staat op 45 doel punten in 38 wedstrijden gemaakt door Duncan Walker van St. Mirren in 1921 '22, derhalve nog onder den ouden regel. Bij Middlesbrough ziet men ze'den de achterspeler verre trappen doen. In dien het slechts eenigszins mogelijk is, geven de achterspe'er den bal langs den grond aan de middenspelers. De halfs pas- seeren den bal naar de vleugelspelers en wel zóó, dat deze spelers onmiddellijk met het leder naar voren kunnen gaan. Camsell, de doelpuntenmakende midvoor, kan dan rustig mee oploopen. De bal wordt dan naai' het midden gespeeld, zoo dat het leder óp ongeveer 20 yards af- stands voor het doel komt. Camsell vliegt dan plotseling snel Paar vtfren om ineens, zonder te stoppen of den bal nog even op te brengen, in het doel te schieten. Dat gaat zoo snel in het werk, dat de bal dik wijls al in het doel ziet voordat de doel- verdediger gelegenheid gehad heeft een hand uit te steken. Dat is het betrekkelijk eenvoudig recept om twee doelpunten per wedstrijd te ma ken. Onze Hollandsche clubs kunnen er zich dus op toeleggen, dit middel eveneens in de practijk te brengen! „N. R. Crt." SCHERMEN. Successen van kap. De Jong te Boedapest. In het te Boedapest aangevangen inter nationaal assaut beeft Kap. De Jong (Hol'and) op ^^bel gewonnen van Kallin- ger (106) én op degen van den Fransch- man Bauer (10—9). BILJARTEN Do uitslagen van gisteren luiden: Moons Pnt. Brt. H.S. Gem. 400 19. 112 22.05 Mar tenet 277 19 99 15.45 Dommering 400 21 161 19.04 Gorty 339 20 90 15.55 Van Belle 400 14 158 23.52 Dommering 329 13 127 20.56 Mar tenet 400 22 118 -18.63 Baltus 338 22 - 66 15.36 Dc ren: Dc int. uitslagev .edsirijdea te Genua. in de S-Meter-Iclasse 1. Clara (Italië); 2. Viria (Italië). De „Hollandia" bezette de 7e plaats. In de 6 Meterklasse startte de Kemp haan schitterend, maar kon toch niet whr- nen. De uitslagen hiervan waren: 1. Twins II (Italië); 2. Vastanflakt Zweden); 3. Lilian (Zweden). De Sally (Nederland) kwam op de 7e plaats en do Kemphaan kwam als negende aan. IXe OLYMPIADE AMSTERDAM 1928. Do deelname. Hoewel er, zoolang de officieelo uitnoo- digingen tot deelname nog niet verzonden zijn, natuurlijk ook geen officieele mede delingen gedaan kunnen worden over de landen, die zullen deelnemen en de num mers, waarin zij wenschen uit te komen, zoo kan er officieus toch al wel een en an der worden gemeld Door de afdeeling Huisvesting van het comité 1928 toch, is aan de verschillende nationale Olympi sche Comité's een soort van vrijblijvende vragenlijst verzonden, aan de antwoorden waarop de volgende gegevens zijn ont leend: Om met Nederland te beginnen,- onze zeilers rekenen op het deelnemen van: 9 personen per ingeschreven 8 M. jacht. 8 personen per ingeschreven 6 M. jacht. 3 personen per ingeschreven 12 voetsjol, en verder ongeveer 30 officials. Boksen: 16 deelnemers en 30 officials. Paardensport: 9 deelnemers met 3 reser ves en ongeveer 15 paarden. Verder een 20-tal officials en juryleden, oppassers enz. inbegrepen. Lawn Tennis: 10 deelnemers en even veel officials (bestuur met captain). Buitenland. De cijfers, betreffende de buitenland- sche deelnemers staan natuurlijk nog even min definitief vast. Uit onderstaande cijfers krijgt men toch reeds een indruk omtrent de plannen der verschillende landen. Hongarije b v. rekent op het deelne men aan de Spelen met 80 man en 20 of ficieele personen. Estland denkt met 50 deelnemers uit tc komen. Letland stelt zich voor een voetbal-elftal te zenden, 5 deelnemers lichte athletiek, 4 wielrenners, 5 worstelaars, 5 gewichthef- fers, 4 boksers en 5 schutters. (Pen tathlon). Finland zal waarschijnlijk met een voetbal-elftal komen, doch niet aan hockey meedoen. Het totaal deelnemers werd op 150 geschat. Zwitserland wist tot dusver alleen zeker dat het een hockey-elftal zou sturen. Brazilië komt met 150 man, officials inbegrepen. België rekent op het zenden van 30 roeiers (en officials) en 8 boksers met 4 officials. Voorts komen er 10 wielrenners met een manager, een trainer en 3 offi cials. Aan het schermen (fleuret, degen, sabel) zullen 6 équipes deelnemen, doch ver scheidene personen zullen op alle drie de wapens uitkomen. Totaal zullen het onge veer 12 équipes zijn, met een 6-tal offi cials. De athletiek zal door 15 man vertegen woordigd worden, voor hockey komen niet minder dan 40 spelers over met 2 of 3 of ficials en een scheidsrechter, terwijl 20 Belgische voetballers met. een 6-tal offi- als in 1928 de reis naar Amsterdam zul len ondernemen. Voor worstelen wordt ge rekend op 6 deelnemers Grieksch- Romeinsch met 3 officials en 7 deelne mers catch as cath can met evenveel offi- oieele personen. Gewichtheffen: 5 deelnemers, 3 officials zwemmen: waterpolo 10, zwemmen 5 deel nemers en 24 officials en ten slotte paardensport met 9 deelnemers, een offi cial, 9 ordonnances en een onderofficier. Japan zal aan de Spelen deelemen, doch kon nog geen cijfers noemen, daar het uit zenden van deelnemers verband houdt met het te verleenen regeeringssubsidie. Italië is van plan met een totaal van 200 man te komen. Tsjecho Slowakije heeft goede plannen en rekent voor wielrenners op 10 deelne mers en 2 officials, verder op 12 zeilers 15 roeiers met 2 officials, 10 athleten met 3 officials, 20 zwemmers (5 officials), 15 schermers (23 off'cials), 8 gymnasten (3 officials) en 9 ruiters met 3 invallers en 12 paarden. Voor gewichtheffen en Grieksch-Romeinsch worstelen rekende men op een groote doch noch niet op to geven) aantal deelnemers en officials. Engeland verstrekte voorloopig de vol gende gegevens: athletiek: 100 man, zwem men 60, wielrennen 18, gymnastiek 68 met 8 officials, roeien een maximum van 44, worstelen 7 deelnemers en 5 officials en gewichtheffen 20 man. Roemenië was in principe besloten aan de Spelen deel te nemen, dóch niet aan hockey. Duitschland rekent, voor wat de hoofd- week betreft, met 400 personen aanwezig te zullen zijn: voetbal 3040 man, hockey 25 spelers en 5 officials, lawn-tennis: in dien mogelijk 610 dames en heeren met 35 officials, schermen 15 heeren, 4 da mes en 6 onderoff'"eieren, roeien: 32 deel nemers en 3 officials, paarden: 12 ruiters en 5 officials, zwemmen: 3540 en 5 of ficials, krachtsport: 10 deelnemers ge wichtheffen, 5 Grieksch-Romeinsch wor stelen en 4 officials, boksen: 16 deelne mers, 7 verzorgers en 5 officials en ten slotte wielrennen met 18 deelnemers, 2 trainers, een masseur en 5 officials. Het spreekt vanzelf, dat uit het boven staande allerminst de conclusie mag wor den getrokken, dat. de niet genoemde lan den ook niet op de Spelen vertegenwoor digd zou zijn. Hoogstens hebben zij nog geen antwoord gezonden, of waren zij noch niet in staat mededeeling in eenigszins vasten vorm te doen. Propaganda. Het Comité 1928 heeft 500.000 carton- nen paperclips doen vervaardigen, waar op in blauw de woorden voorkomen: „IXe Olympiade Amsterdam 1928".. Op ruime schaal zijn die aan allerlei groote onder nemingen toegezonden, die er reeds (i gebruik van maken. Ook aan het verzoek om op bricfnap; voornamelijk naar het buitenland, rei te willen maken voor de aanstaande Oh pisclie Spelen, wordt zeer vlot. voldaan De volgende maand zullen 500.000 k ken leggers het licht zien, dio eVep iii de paperclips op aanvrage bij het sec '9: tariaat verkrijgbaar worden gesteld. LESEH Eü ¥LOOT Herhalingsoefeningen in 1927. Volgens „De Avondpost" heeft de Je? nister van oorlog zich lot den commandi van het veldleger gewend, om aan to t ven, welke maatregelen moeten wohl genomen, teneinde een goed verloop TE de herhalingsoefeningen in 1927 te wai borgen. Deze maatregelen bestaan uit het vi veel mogelijk aau de herhalingslichtinj in toevoegen van beroepskader. Al het beroepskader, werkzaam in ciale diensten, moet gedurende de hert tfï lingsoefeningen worden vervangen do< DVI dienstplichtig kader, zoodat dit beroep kader bij de te vormen oorlogscompaguiej <j6] uit de herhalingslichtingen kan worden gedeeld. Voorts zal per te vormen oorlogsco! pagnie een beroeps-sergeant-majoor-adu nistrateur worden ingedeeld Hiervoor t Bte moeten worden beschikt over de, op den bilisatie-burcaux werkzame administrate! wier werkzaamheden op dif bureaus durende de herhalingsoefeningen moet blijven rusten. Bij de uit de herhalingscompamiieën vormen oorlogscompagnieën zullen i minste zes beroeps-onderofficieren moeli zijn ingedeeld. Aan den inspecteur van den vrijwillij landstorm is opdracht gegeven, de vos oefeningen, in de mate als mogelijk blijken te vereenvoudigen, c q te scht sen, opdat het bij den vrijwilligen tój storm aanwezige beroepskader cvenw ter beschikking van den commandant het veldleger kan worden gesteld (iidij le herhalingsoefeningen mi ÜE OGKSEVIHG «te WOUBRUGGE. GEMEENTERAAD. Slooping der Openbare school Woubrugge en opheffing van te Hoogmade. Grieven teji Alphen. Tegenwoordig alle leden, behalve heer Vromans wegens ziekte. Voorzit! de burgemeester. De voorz. opent de vergadering met bed, waarna de notulen worden gelezen onveranderd vastgesteld. De voorz. houdt hierna in deze 1ste v gadering des jaars de gebruikelijke f Spr. zeide dat het jaar 1926 niet ongi stig is geweest. In de eerste plaats bi deze gemeente voor groote rampen spaard en Werd overigens op normale w zo voortgewerkt. Bijzondere aandafl werd gewijd aan de verbetering van voetpaden in het dorp Woubrugge en oplossing dezer moeilijkheid gevon] bovenal door de eendrachtige samemtj king van overheid en particulieren. De beide gemeentebedrijven ontwik! den zich normaal en gaven beide zeer k vredigende uitkomsten. In het jaar 1924 werd een aanvang gi maakt met belastingverlaging, welke 1925 werd voortgezet en in hot jaar 193 bekroond door eene zeer groote verlas waarvan de resultaten dit jaar voor ingezetenen zeer merkbaar zullen zijl Nauwelijks echter was deze verlagi aangenomen, toen mij het bericht werd, dat de kaasprijzen zoodanig j daakl waren, dat tal van veehouders zi in hun middel van bestaan zagen k dreigd. Deze tijding is oorzaak ge wee! dat in het college van B. en W. ernstig overwogen of onder deze omstandighodi die groote belastingverlaging mocht den dcorgevoercl. Zij is ten slotte gehani haafd in de hoop en verwachting, dat k Blechts een tijdelijke inzinking was en bf genomen raadsbesluit kon worden besta digd, mits de meest mogelijke zuinigbe werd betracht. Op de financiën der gemeente zal 3i in het komend jaar steeds het oog moetó zijn gericht en het ligt uit dien hooi niet in de bedoeling van het college u Burgemeester en Wethouders in dc naasl toekomst met diep ingrijpende voorstel!' te komen. De voorstellen, die U zullen bereiken en waarvan er reeds één op deze ageni staat zijn allen gericht op versobcrit in den gemeente-dienst en wanneer eene enkele maal daardoor de belaag van een kleine groep ingezet r n in b< gedrang zullen komen, dan hoop cn wacht ik, dat zij het gevraagde offer de gemeenschap zullen brengen en zuil te meer waar het gemeentebestuur do? de verplichte uitvoering van 's Rijkswet ten menigmaal tot het nemen van finf cieel zware maatregelen gedwongen waarvan het nut op zijn zachtst geze? mag worden betwijfeld. Deze rijks-surp" ses, weinig bekoorlijk als zij doorgaa® zijn, baren der bestuurders meer zorg de kiezers beseffen. Ik geloof niet ver bezijden de vaarkei- te zijn wanneer ik beweer, dat veetw en landbouw, dc hoofdbronnen van staan in deze gemeente, de laatste jat» nu juist niet tot de voordeeligste beboe ren. Er is steeds maar één roep: „ho0? pachten, lioogc lasten en matige inko® sten"'. Dit zoo zijnde, leidt mij er toe een- stelling naar voren te brengen, waart" ik hoop, dat aan haar aandacht zal ^o! den geschonken, tc meer waar ik a*1 hare juistheid na grondige studie Pf* soonlijk niet twijfel. En deze stelling Men moet. waar groot-bedrijven in landbouw te moeilijke tijden do(riU"l volle aandacht gaan wijden aan dc

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4