WAALS INGEZONDEN MEDEOEELING GELIK. lcnkist, Iwee slaapgelegenheden. Van de overige woningen komen 18 beneden- en 18 bovenwoningen aan de Joubertstraat, Lop- sen straat en President Steynstxaat en 11 beneden- en 11 bovenwoningen aan de LopsenstraatPresident Steynstraat tc ttaan. De indecling daarvan is gelijk aan de beneden- en bovenwoningen in den bui tenrand. Alle huizen worden voorts voor zien van een closetinrichting en van kas ten. Wat de financieelo zijde aangaat, mer ken B. en W. op, dat een grondvoorschot wordt vereischt van ten hoogste f75.600 en een bouwvoorschot van ten hoogste f395.375 (resp. pl.m. f435 en plan. f2275 per woning), welke voorschotten door het Bijk werden toegekend tegen ccn rente van 5 pet. per jaar. Voor de exploitatie van dit plan stelt hot Rijk, met het oog op de bijzondere be stemming der woningen, een bijdrage tot een maximum van f 25.per jaar en per woning in uitzicht, onder do gebruikelijke voorwaarde, dat ook do gemeente een bij drage tot dat bedrag verleent. Rekenende derhalve op een jaarlijksche maximum-bij drage van f 50.per woning, wordt het mogelijk den gemiddelden huurpijs te stel len op f3.30 per week. Door de aanwijzing van dit terrein wordt tevens tegemoet gekomen aan het in de Raadszitting van 26 Januari 1926 ©m praeadvies in handen van B. en W. gc- •telde adres van de vereeniging „Eensger zindheid" om de woningen niet te stichten ©p de perceelen aan de Munnikenstraat, in do nabijheid van hare complexen be- ©oBten den Zijlsingel, hetgeen aanvanke lijk in do bedoeling van B. en W. heeft gelegen. Op het verzoek van de vereeniging, om den bedoelden grond voor haar te reser veeren, kan niet worden ingegaan, on reeds hierom niet, wijl het in verband met de uitkomsten van de woningtelling uiterma te onzeker is, aldus B. en W., of zij nog te eenigertijd voor woningbouw met over heidssteun in aanmerking zal komen. MUZIEK. Piano- en Liederenavond Margareihc Hófer en Dolly Reljers. Vrijdag 18 Februari geven de dames Margarethe Hófer piano, en Dolly Reijers zang, beide te 's-Gravenhage, in de Kleine zaal van de stadsgehoorzaal een piano- en liederenavond. Het programma bevat pianowerken van Schubert, Dirk Schafer en Chopin en liederen van Schuberl, Hugo "Wolf, Debussy, Ddepenhrock, Cho pin en Schafer Paedagogische Kamermuriekavonden. Op initiatief vanden heer Jac. van den Burg 1 eeraar aan de muziekschool der Maatschappij voor Toonkunst te Leiden zullen met medewerking van de directrice en andere leerkrachten aan bovenge noemde schóól ©enig© kamermuziek-avon- den worden gegeven gewijd aan Beetho ven. Dezo avonden zijn vastgesteld op "Woensdag 2 Maart en Dinsdag 29 M&art in de groote zaal van het Nutsgebouw Stccnschuux. Op den eersten avond zal worden ten ge- hoore gebracht do Sonaten voor Klavier en viool op 12 no I in D dur en op 30 no. 2 in c. moll benevens het trio op I no 2, met medewerking van mej. Gonda van Dam Klavier en mej, Corrij van Baten burg, violoncel. Met het oog op de herdenking van Beet- hovens honderdjarige sterfdag zal mej. Harrij van der Harst een voordracht ©ver den meester houden en tevens de uil te voeren werken analyseeren. Door den toegangsprijs zeer laag te stel len wil men de leerlingen der verschil lende ondorwijs-inslellingen in de gelegen heid stellen deze uilvoeringen bij te wonen Als bijzonderheid kan gemeld worden, dat mej. Gonda van Dam, kortelings aan de Leidsche muziekschool als leerares ver bonden indertijd alle Beethoven sonaten jnet prof. A. Schmuller op eon serio con certen te Rotterdam ton gehoore bracht. Abonnements-concert De Koos. Het ia de Hollandscho Concert-directie dr. G. de Koos met groote moeite en opof feringen gelukt, op het vijfde, tevens laat ste abonnementsconcert te Leiden op Vrij dag, 11 Maart a.s., het Concertgebouw- Orkest onder leiding van Willem Mengel- bêfg o.a. te laten uitvoeren: „Das Lied von der Erde" van Gustav Mahler. Als solis ten zijn hiervoor geëngageerd Jacques Ur- lus en Hona Duriga. Dit is de eerste maal, dat „Das lied von der Erde" to Leiden zal worden uitgevoerd. Do kaartverkoop is vanaf heden bij de fa. Eggers, Boter markt 14. Man m'n Boekentafel BOEKEN. Hillegeer's gro.to Volkstheologle. Herzien door H. v. d. Broek, Rector Roosendaal. Gent. J. v. d. Schelden, Onderstraat 18. Voor do godsdienstbeleving blijft do godsdienst kennis een allervoornaamste eisch. Al duidelijker leert men deze waar- beid inzien en steeds intenser wijdt men daarom zijn zorgen aan gedegen gods dienstig onderricht. Dat geschiedt op ve lerlei wijze. Reeds jaren geleden werd een aanvang gemaakt met de zoogenaam de instructies onder de H.H. Missen des Zondags; het eigenlijk catechetisch on derricht werd hooger opgevoerd eft meer systematisch en meer methodisch aan de kinderen toebedeeld. In het R. K. M. U. L. O.-examen bezitten wij een machtig en heerlijk middel, waardoor wij een groot deel der rijpere jeugd met een parate tennis zien begiftigd. ;t ook do Katholieke literatuur met ©llerloi schoone en kostbare boeken ter bekwaming in godsdienstige waarheden en godvruchtige levenspraktijken werd verrijkt, is bij dozen opbloei een vanzelf- fprekend feit. Maar toch werd nog im- frier verlangd naar een boek, waarin op aangename en leerzame wijze de gods dienstleer werd behandeld, dat men zelfs den ononttvikkcldo met succes in de han den kon geven en dat overal kon worden gebruikt, waar men niet stelselmatig on derricht kan geven, in de huisgezinnen derbalvo vooral. In dit tekort is thans voorzien en wel op een wijze, als haast niet beter kon worden Verlangd, door do herziene en hernieuwde uitgave van Hil legeer's Groote Volks theologie, waarvan dezer dagen het eerste deel verscheen bij J. van der Schelden, OndeTstraat 18 te Gent. Daarmede hebben de bewerkers ons een zeer waardevolle uitgavo bezorgd, waarmede zij naast Potters, van den Hengel, Nabuurs e.n., den hartelijken dank verdienen van allen, die het met de godsdienstige ontwikkeling van ons Ka tholiek volk wel meenen. Wat dit werk zoo aantrekkelijk maakt is ongetwijfeld de wijze, waarop het is samengesteld. Neen, het is geen studeer- boek, geen leerboek, geen dorre, eento nige opsomming van waarheden en gebo den. Integendeel, bet is een leesboek, waarin de telkens optredende personen met bun gesprekken, als die in 't volks leven geschieden, den lezer verplaatsen midden in de werkelijkheid. En daarom juist zal dit leesboek meer practische kennis bijbrengen, dan welk zuiver theo retisch leerboek ook. In bet bijzonder juichen wij het toe, dat de tekst der vragen en antwoorden, welke in het boek verwerkt werden, geno men zijn uit den Catechismus. Op den grondslag, in de jeugdjaren gelegd, wordt daardoor logisch voortgebouwd. Wij noemen dit boek een zeer waarde volle uitgave. Met waardevol bedoelen wij niet de ééne rijksdaalder, welke het werk kost; want dit zeer goed uitgevoerd hoek met zijn prettige groote letter en vriende lijke omslag en zijn 500 bladzijden is met een riks heusch niet te duur betaald. In vergelijking met wat men uitgeeft voor prullen naar inhoud en vorm is dat zelfs geen prijs te noemen. Maar waardevol is dit boek voor het godsdienstig leven in booge mate. En beschouwen wij dat leven niet als het kostbaarste en het schoonste? Wie spant zich nu er eens voor om dit werk in massa te verspreiden? Welke Derde Orde of andere godsdienstige ver eeniging brengt dit boek nu eens in de huisgezinnen? Men spreekt in ouzo dagen zooveel van leekenapostolaat.. Welke propagandaclub stelt nu dezen edelen en uitstekenden vorm van apostolaat eens als eerste num mer op zijn program? 't Zijn vragen, waarop een antwoord moeit gegeven worden in het werkelijk be lang ran ons katholiek volk, dat het heerlijk bezat des geloofs in onze dagen j meer dan ooit bedreigd ziet. En is het vraagstuk van den geloofs afval in onze groote steden niet vrijwel gelijkluidend met het vraagstuk, boe wij moer godsdienstkenflis zullen bijbrengen? Deze uitgave brengt voor een groot döel de oplossing dezer vraagstukken. En om deze redenen noemen wij dit boek: „Een zeer waardevolle uit ga v e." Fr. C. S. RECHTZAKEN Afcf. MEUBELEN DRESSOIRS In prima Eiken m gesl. Sp. 47.50 fe Extra zwaar56.00 Queen Anne Gr. Maat 72.50 HAARLEMMERSTRAAT 130-136 KANTONGERECHT WOERDEN. Het niet plakken van zegels. Op Donderdag 3 Februari 1927 werd door den kantonrechter te Woerden een strafzaak behandeld inzake overtreding der Invaliditeitswet 1919. De controleur bij den Raad van Arbeid Leiden, wonende te Alphen aan den Rijn, nam op 10 December 1926 een rente- kaart in beslag van een arbeider die in loondienst werkte bij den landbou wer J. K. te Zevenhoven. - Omdat geoemde werkgever vóór of tij dens elke loonsuitbetalfag geen rentezegels van de juiste waarde had geplakt, maakte de controleur tegen hem proces-verbaal op. De ambtenaar van het openbaar ministe rie eischte tegen den werkgever voor noemd 17 maai 3 boete, dus voor elke niet geplakten rentezegel 3 boete; de kan tonrechter uitspraak doende, verorrdeel- de werkgever J. K. tot f 2.50 boete voor eiken niet geplakten zegel en werd dus de boete 17 maal 2.60 of 17 dagen hechte nis bij niet betaling der boete. Dit bericht word opzettelijk geplaatst om als waarschuwing te dienen voor die werk gevers, die geen rentezegels plakken voor hun arbeiders, en tevens om te laten zien, dat het niet voldoen aan de bepalingen vervat in de Invaliditeitswet steeds -nadeo lig kan zijn voor een overtreder. Immers nu betaalde werkgever voor noemd 2-.50 per rentezegel en daarbo ven de waarde van de zegels zijnde in dit geval 0.60 per week. FA8LLISSEIKENTEK Uitgesproken: G. D. van Leeuwen, zonder beroep, te Koudekerk. Cur.: mr. H. Jongenbur ger, te Alphen. ONGELUKKEN. EEN STEIGER INGESTORT. Zeven timmerlieden gevallen. Tweo dooden. Gistermorgen om 9 uur is bij den houw van de R.-K. kerk op den Molenberg te Heerlen een bJlk van den hulpsteiger ge broken, waardoor do steiger instortte. Op dien steiger waren 7 timmerlieden bezig met het opzetten van een dakspant. Zij vielen naar beneden en werden allen ernstig gewond. Zij zijn naar het Zieken huis te Heerlen Qvergebracht, waar de werkman L. Herman uit Valkenburg is overledèn. Gistermiddag te één uur is de justitie uit Maastricht gearriveerd om een onderzoek in te stellen. Nader meldt men ons: Met den bouw van de nieuwe R.-K. kerk op den Mo'enberg te Heerlen was men zoover gekomen, dat de dakspanten wer den opgezet Ten behoeve hiervan had meh Donderdag een hulpsteiger gebouwd, die ten deele rustte op den steiger die tegen den muur was aangebracht. Gistermorgen was men to ongeveer 9 uur bezig met het opzetten van een der spanten en liet de hulpbalken even rusten op de hulpstelling. In het dakspant schijnt beweging te zijn gekomen, tengevolge waarvan ook de stelling fa beweging raak te. Hierdoor vielen de draagbalken om, misten verderen steun en braken. Een hevig gekraak werd gehoord en de steiger, met de zich daarop bevindende werk'ieden stortte omlaag, ook het drie- stuk van het kapspant naar beneden sleu rende. Gelukkig werd de val nog eenigs- zins gebroken door een dwarsbalk. Toer vallig bevonden zich op de p'aats, waar de houtmassa neerkwam geen werklieden. Do metselaars, die daar anders arbeiden, wa ren wegens «Je vorst niet op het werk aan wezig. Men zag niets dan een chaos van planken, waaruit het gekerm van de on gelukkige arbeiders opsteeg. Onmiddellijk snelde van alle kanten hulp toe, om de menschen te bevrijden. Zij wer den uit den .wirwar van planken en balken gehaald en voorzichtig neergelegd. De pastoor "Windliausen en kapelaan Van de Ven, die zich in de naastgelegen noodkerk bevonden, ver'eenden geestelijken bijstand, terwijl dr. Scheepers en dr. Widdersho- ven weldra ter plaatse waren om genees kundige hulp^ te bieden. De zeven arbeiders bleken allen zwaar gewond te zijn. Met behulp van de trans portcolonne van het Röode Kruis en met eenige ziekenauto's werden zij naar het hospitaal overgebracht.. Verscheidene autoriteiten, onder wie de burgemeester lA wethouders, dia juist in vrgadering bijeen waren, de commissaris van politie en de inspecteur van het Ge meentelijk Bouw- en "Woningtoezicht wa ren eveneens spoedig op de plaats des on- heils. Een voorloopig onderzoek werd in gesteld. De steigertouwen werden nage zien. Naar de opzichter van het werk, de heer Bcxkens, mededeelde, zou do oorzaak van liet zich hegeven van den steiger liggen m het plotse'ing omkantelen van een zich daaronder bevindende zware balk, die de stellage moest dragen. In hoofdzaak zijn de menschen inwendig gekwetst. Bij enkelen constateerde men ook een in wendige verbloeding en. voorts arm- en beenbreuken. Eén heeft een bekkenfrac tuur bekomen, terwijl twee anderen, die buiten bewustzijn zijn, vermoedelijk her senschudding hebben. De namen der slachtoffers zijn: G. Col- leye uit Houthem, L Hermans uit Val kenburg, welke beiden gehuwd zijn, en de ongehuwde arbeiders H. van Ogtrop uit Hulsberg, K. Hagendoorn uit Schaosberg, M. Middelveld'uit Hoensbroek, G. Bolk uit Chevremont en H. Vesters uit Hoensbroek. Nader wordt nog gemeld: Ook de timmerman M. Middelveld, uit Hoensbroek, is in den loop van den mid dag overleden. Hij was ongehuwd. De ar beider Hermans, uit Valkenburg, was on geveer 30 jaar en vader van 2 kinderen. Een spoorwegongeval. Geen persoonlijke ongelukken Gistermiddag om 3 uur zijn van den trein van Leeuwarden naar Harlingen, doordat een as van een personenrijtuig brak, bij Schenkenschans twee wagens uit de rails geloopen, waardoor het hoofdspoor werd versperd. De reizigers van Leeuwarden en Harlingen worden naar de plaats van het ongeval vervoord, waai* ze in de wachtend1 trein kunnen overstappen. Er zijn geen persoonlijke ongelukken 'gebeurd. Doodelijk ongeval bij Wilton. Gistermorgen te half twaalf had in de fabriek van Wilton in de Pel grim-straat Rotterdam een ongeval plaats met doode lijken afloop plaats. De 44-jarige gehuwde ketelmaker Arie Mulder, gewoond hebbende 'u de G. J. Mul derstraat was daar aan li. r werk, toen plotseling een ketting brak. waaraan een ketel hing. Mulder werd door,den vallen den ketel getroffen en bekwam een sche delbreuk. Dr. Strikken van de Mathones- serlaan constateerde dat de man bijna on middellijk aan deze verwonding is overle den. Het lijk ver1 naar do echtelijke woning vervoerd. De politie stelt een onderzoek in. Doodelijk ongeval. Donderdagmiddag sloeg een voor een hooiwagen gespannen paard op de Turf- kade (e Franeker op hol. Do wagen hotste tegen een boom; de bestuurder G. C., werd er af geslingerd. Hij werd bewusteloos op genomen en overleed na een half uur. Door den trein gedood. Gistermorgen is nabij den spoorweg Overzand aan do Munterslaan te Heem stede het zwaar verminkte lijk gevonden van dr. G. E. 0., 37 jaar, wonende Leid- scbeva&rt te Haarlem. Het lijk moet over een grooten afstand door den trein zijn meegesleurd. Botsing tusschen twee auto's. Donderdagavond om acht uur had een botsing plaats tusschen twee personen auto's op den Delftweg ter hoogte van „Pasgeld" te Rijswijk. Een der chauffeurs gei op, zijn stuur te zijn kwijtgeraakt door het verblindend licht van den hem tege moet rijdenden automobiel. Beide wagens beliepen veel matcrieelc schade. Een er van moest zelfs door een kraanwagen worden weggesleept. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor Auto-ongeval. Woensdagavond liet ir. Groeneveld, van het Philips laboratorium, zich per taxi van Eindhoven naar zijn woning te Aalst brengen. Op de grens EindhovenAalst reed de auto in vo'le vaart tegen een tele foondraad. De chauffeur werd uit zijn wa gen geworpen, doch kwam er zonder on gelukken af. De inzittende ingenieur werd door de ruiten tegen een paal geslingerd. Vrij ernstig door glasscherven aan hoofd en. knie verwond, moest hij per auto naar dr. Sala worden vervoerd die hem in het ziekenhuis verbond. Daarna werd hij naar de woning van den heer Swierstra in do Nic. Beetsstraat overgebracht. Zijn toestand is vrij ernstig, hoewel niet levensgevaarlijk. Verbrand. Terwijl de moeder een oogenblik afwe zig was, heeft bet driejarig dochtertje van D. te Echt een pot kokende koffie over het lichaam gekregen. De kleine overleed eeni ge uren later. MoiorboHer ges., and. Uit. Terschelling wordt gemeld: Gistel-morgen tó half 10 strandde op de Zwarte Tonsrug, de motorbotter U.K. 105. Het schip sloeg lek eh liep vol water. De bemanning vluchtte in het want en werd gistermiddag te circa 3 uur door oen anderen visschèr gered en hier binnen ge bracht. Zijn laatste vracht. In tegenspraak met het gisteren ver melde bericht, dat de jongeman, die te Hoorn bekneld was gerftakt, in het zie kenhuis te Alkmaar zou zijn overleden, verneemt het „Hhld." van dó familie van den jongeman, dat deze het naar omstan digheden goed maakt. De moord te Emmerhout. Gistermorgen is door den burgemeester te Ëmmen zekere M. uit Emmer-Compas- cuum aan een scherp verhoor onderwor pen en daarna als vierde verdachte in zake den roofmoord te Emmerhout fa de mare chausseekazerne te Emmercrf.sc'hcidenveen fa arrest gesteld. In de woning van den voornaamste^ ver dachte, J S. te Emmcr-Gompascuum, werd een nieuwe huiszoeking verricht. Het ar restantenlokaal te Emmer-Compascuura, waar één der verdachten ingesloten is, wordt voortdurend door gewapende politie mannen bewaakt, omdat het gerucht loopt, dat een tiental personen voornemens zou zijn den arrestant met geweld te bevrijden Allo verdachten blijven hardnekkig ont kennen. Nader kan nog worden gemeld, dat bo vengenoemde M. niet medeplichtig aan den moord bleek te zijn. Hij is na het verhoor op vrije voeten gesteld, doch naar ver luidt, wordt door de justitie aan zijn ge tuigenis voor de toekomst veel waarde ge hecht. Bij de huiszoeking, welke gistermiddag verricht w(?rd in de woning van de ouders van den hoofdverdachte J. S. werd in den kelder, verborgen onder een hoop aardap pelen, een revolver gevonden. De drie ver dachten worden waarschijnlijk heden naar de gevangenis te Assen overgebracht. De moord 1e Ierseke. In zake den moord te ïersekc Vernemen wij nog dat thans meerdere hewijzen zijn gevonden en dat in verband daarmede de rechter van instructie uit Middelburg Vrij dag weer te Ierseke vertoefde. Gistermor gen werd onder enorme belangstelling het stoffelijk overschot van het slachtoffer ter aarde besteld. Aan het graf voerde, ds. Ker sten het woord, die zeide, dat het hier een moord uit wraak betrof, evenals bij Kaïn en Abel. Spr. meende, dat hij do Overheid moet worden aangedrongen op wederinvoe ring van de doodstraf. Te Ierseke is een comité opgericht, be staande uit personen van allerlei richting en van alle lagen der bevolking om een fonds te stichten voor steun aan de we duwe en de 10 kindeven, waarvan liet oud ste 11 jaar is, van den vermoorde B. Branden. Gisternacht brak een groote brand uit in het dorp Nispen nabij de grens, onder Roosendaal, te midden van een complex gebouwen, bestaande uit café, woonhui zen, eenige landhouwschurcn en een stal. Met groot levensgevaar konden de bewo ners worden gered. De poliliebrandweer van Roosendaal was met veel mauschap- pen ter plaatse en wist den brand te be perken tot twee groote landbouwschuren, die geheel uitbrandden met wintervoorra den, landbouwwerktuigen en eenig vee. Tal van andere woningen hadden reeds vlam gevat, doch de brand kon bij deze worden gestuit. Gisteravond toen ik thuis kwam Vond ik een gelukzendbrief. Die mij groot geluk zou brengen „En hij helpt ook positief", 't Eerste was die brief geschreven Ga dat nu eens even na, Door een officier in Vlaand'ren Komend uit Amerika. Ieder, wien die brief gestuurd wordt Houdt dien niet voor zich alleen, Maar zendt juist binnen een etmai Dien ook naar vier and'ren heen Dan zal 't spoedig gaan gebeuren Dat ook hem Fort una vond. Want die brief moet altijd verder Driemaal- heel de wereld rond. i\Tu moet ik u eerlijk zeggen, Mij heeft het geluk al heet. Daar ik in den laten avond Niets dan gekke dingen 'leed. Eerst trok ik al toen ik thuis kwaijl Ik kwam uit ae bioscoop En had juist dien brief gelezen Mijn schoenveters in de knoop. Toen verbrandde ik mijn voeten, Toen 'k een voetenbadje nam. En ik wat tc vlug en haastig In het heete water kwam. 't Was te warm ook op mijn kam En het einde van de pret Was: ik ging met reuze hoofdpijn Toen tenslotte maar naar bed. Maar toen kwam het laatst bewijs Dat 't geluk mij had gepakt Want 'k hen, voor ik kon gaan slap Eerst nog door mijn bed gezakt Zoo'n geluksbrief is wel aardig Slechts voor wie eraan gelooft. Maar ik noem zoo iemand stapel En beslist niet goed 1 ij 't hoofd. Wie uog eens zoo'n brief mocht bij En hij zou aan 't schrijven gaan, Om ook and'ren blij te maken Die kan mij wel overslaan Gistermiddag omstreeks hall Dordrecht brand uitgebroken in b renfabriekje aan de Hellingen no. II W. F. Louis. Daar het gebouwtje was in een druk bevolkte arbeiden de brandweer met vrij groot materii gerukt. Na een uur had zij den bra bhischt. Het fabriekje is gi brand. Verzekering dekt de s'chadt Twee Spanjaarden aangehoudu Den laalsfen tijd maakten lel dam eenige vreemdelingen ér huo van om in winkels kleine snuistert koopen en dan te betalen met eeu k jet van 100 gulden, waarbij ze den i lier verzochten hun een bepaald ■terug tc willen geven. Bij het zoebet naar zagen zij kans een bankbiljetii '25 of 40 gulden mede tc'nemen, wel etal eerst-na het vertrek der vrees gen werd ontdekt. Toen de politie, die de daders tij ontdekken, de vorige week de dada opgespoord van de inbraken aan van schepen, kwam zij te weten, I winkeldieven waarschijnlijk wam Spanjaarden, n.l. de 18-jarige T, S de 18-jarige A. v. N. Dezer dagen arresteerde de po! Amsterdam twee menschen. die fli gen als Argentijnen, wegens hel i van een soortgelijk misdrijf als lel dam meermalen door de Spanjaard gepleegd De Rotterdamsche poliö zich do foto's van de te Amsterdan resteerde Argentijnen sturen en kf tooning aan de betrokken winkelier kenden dezen do beide mannen ak zochte personen. Zij zijn daarna na terdam overgebracht. Onbeirczvvbaar penrtingiueesl» Dezer dagen werd bericht., dat do der hoofdbestuursleden van den Ba Technisch en Opzichthoudend F aangifte was gedaan van verduister! een aanzienlijk bedrag door den F meester. Donderdagavond is deze, du W. G. A. M. in de Fahrenheit^ 's-Gravenhage aangehouden. Hij va onder drankinvloed e*. werd ter unit rig in bewaring gesteld. Gisterochtend is M. door de pol verhoor genomen, Het bleek, dat op du rekening s Bond bij den Postcheque en Girodit: bedrag van eenige duizenden guides Dit was door de verschillende aide als contributie van den Bond g&',J was gemachtigde van den Bond et verdacht 2500 gulden van de rekes hebben afgehaald en ten eigen bak' ben aangewehd. Honderd jaren stoom. Tc Tilburg wordt over eenige fl een zeldzaam jubileum gevierd. Op a.s. zal het n-.l. 100 jaar geleden fa het Zuiden van ons land voor k stoomkracht werd aangewend. In 1825 richtte de heer P. van Bi Tilburg een wollen goedtrenfabriei derij op. Op 20 April 1826 werd w steen gelegd voor een stooin-wolo Broekhoven en op 28 Mei 1827 vü bedrijf fa werking gesteld. Sinds® ting heeft do fabriek den zelfden ut houden; de fabriek is steeds ovf van vader op zoon. Een merkwaardigheid, is nog, dal drijf de geheele eeuw onafge® voortgezet; geen enkele staking "f ting heeft stoornis teweeggebracht Do fabriek P. van Dooreu is nog in ons land bestaande fabriek begin van de vorige eeuw, die r' hetzelfde bedrijf heeft Gratie. H. II de Koningin heeft gr»0'' aan R. H. boerenknecht tc Rui«e nog door hem te ondergane slra vonnis der rechtbank te Assen, hij wegens meineed was vorooro ni a n n d en ge va n ge n i s s l r a f

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4