Uitslag Rebus Zij stapten een tapijten^ inkel binnen en lieten zich .enkele duro exemplaren voorleggen. Een definitieve keuze werd niet gemaakt; moeder de vrouw'moest be slissen uit vier stuks, welke op zicht wer den gevraagd. Een adres werd opgegeven. Do man, die de zichtzending bezorgde kreeg do boodschap: „Over een uur terug komen halen.'' Na verstrijking van het uur bleken echter de mannen verdwenen. Zij waren per auto met do tapijten vertrokken. „Moeder de vrouw*' bestond eenvoudig niet. De heide mannen, zoo hoorde de bezor ger, hadden aan het gegeven adres een kamertje gehuurd en de bewoners wisten van hun commensaals van één dag ver der niets af. Het is achteraf aan liet licht gekomen, dat do mannen de tapijten naar verschil lende banken van leendng brachten en be leenden. Bij zeven politiebureaus in de stad is reeds aangifte van deze methode van op lichting gedaan, maar het was nog niet gelukt de schuldigen te pakken. Het laat ste slachtoffer was een handelaar in tapij ten aan do Postjesweg. Daar waren vier tapijten op zicht gevraagd om te bezorgen aan een adres op den Hoofdweg. De truc werd geheel toegepast als boven beschre ven. De benadeelde deed aangifto bij bureau Admiraal de Ruyterweg. Rechercheurs van dit bureau togen, met iemand, die de mannen had gezien, op pad en zij slaag den erin de beide verdachten te arrestee ren in een cafétjo aan den Singel. De arrestanten zullen aan de verschil lende bureaux, waar aanklachten legen hen zijn ingediend, worden gehoord en daarna ter beschikking van de justitie worden gesteld. De vier tapijten van „den laatsten slag" zijn in cenigo banken van lecning achter haald. Brand ie Amsterdam. Do brandweer te Amsterdam werd gis teravond gealarmeerd voor een brand in een deer lokalen der N.V. Ned. Borduur- industrie, v.h. H. Saul, gevestigd in het inpandig-gedeelte van perceel Focke Si- monszstraat 10. Door het spoedig ingrij pen van de brandweer kon het vuur be perkt worden tot een vertrek, dat gedeel telijk uitbrandde. De oorzaak van dezen brand lag bij'do buren, gevestigd ln het zelfde perceel, en wel bij de Vulcaniseer- inrichting N.V. Regom Pneu. Deze firma heeft onder bet uitgebrande vertrek een etooniketel staan. Door de hitte van deze machine was de schoorsteen gaan gloeien ©n waren do vloerbalken van de boven verdieping in brand geraakt. De schade wordt door verzekering ge dekt. Jeugdige avonturier. Do politie te Arnhem heeft een 4-jarigen „wereldr Vpe:*' aangehouden, d'« de ouderlijko won ng in Den Haag was ont- vluctv Hij had zich meester ge .naakt van de portemonnaie van zijn moeder en zich voorzien van een hoeveelheid sigaretten. Gewapend mei een Lord Listev-roman, welke als Baedccker moe.sf dienst ''oen, be sloot hij een reis om den aardhoi te gaan maken. De Arnhemsche politie heeft aan de illu sies van den jongen reiziger een einde ge maakt en hem naar zijn ouders terugge stuurd. Dure waarzeggerij. In een heerenmodewinkcl in do Lange- etraat te Amersfoort kwam een oude vrouw, die aan de winkeljuffrouw de toe komst wilde voorspellen. En aangezien de juffrouw nieuwsgierig was te hooren wat dew aarzegster haar te vertellen zou heb ben, noodigdo zij haar uit in het kantoor tje to komen. De oude vrouw zou haar de toekomst volledig ontsluieren, indien de juffrouw haar drie gulden op de hand zou leggen. Daarin voorspelde zij ook de toekomst van de chefverkoopster^. Een en ander geschiedde met volle tevredenheid van alle partijen. Des avonds bleek dat uit de cössa vier en een halve gulden verdwenen wa ren. Antje is weg! Men schrijft uit Nijmegen aan „De Tijd": Do trein reed met een sukkeldrafje door het moerassig land; de regen klet terde tegen do ruiten; binnen zaten de reizigers gezellig bij elkaar, den tijd doo- Idende met netto moppen en grappen; bo ven hun eerbiedwaardige hoofden puilden en bogen de netten uit van koffers en undero bagage met monsters, waarmee ze dien dag weer tal van leveranciers on gelukkig zouden maken. Opeens zei er één. „Antje gaat wegl'' Er volgde een oogenblik stilte; en er daalde zoo iets van weemoed over hen neer Eindelijk verbrak er een het stil zwijgen en meesmuilde: „Dus geen vlaai tjes meer?" „En geen reuzen lappen bief stuk meer!" liet een drukdoend Joodje er op volgen, die met zijn broeders het Zuiden heelemaal niet versmaden." ;,Ja, jongens, 't is afgeloopen! Antje is ,weg!" verzekerde thans na zijn voorzich- 'tige inleiding de eerste spreker, en het Vocht liep hem langs de kin, blijkbaar door do herinnering aan weelderige da gen klaar wie is dan die Antje, die zoo po- puïhir is onder menschen, die hier uit verschillende hemelstreken van ons dier baar vaderland bijeen zaten? zult ge vra gen, lezer. Hebt u weieens gereisd van Eindhoven naar Roermond of omgekeerd? Is het u niet opgevallen, dat bij de nadering van Weert, de portierraampjes openvlogen en de reizigers er met hun lichaam gingen ui (hangen. En zoodra het ijzeren monster slilhield, het in alle toonaarden klonk: „Antje, hier!'' Antje!! „Hierzoo, Antje". Dat oen vrouw, in den regel door twee satellieten gevolgd, drukdoende langs den .trein tippelden met onmetelijke bakken met appel vlaaitjes, framhozcnvlaaitjes en •juidere vlaaitjes, en in den korten tijd van 1 a 2 minuten, dat de trein stilhield over welke kortheid altijd gemopperd is een legertje van reizigers gevoederd werd, van wio velen een kwartje gaven; weinigen h<?t ook vergaten. Maar Antje kende haar jongens; ze leverde op crcdiet en de lei was haar hoofd. Zo was een moeder voor de reizigers. Een lunch in het station Weert was een Lucullus-maal en voor een beetje geld. Als het in de Hondsdagen was, en je trof dat er wei nige reizigers waren, of dat je alleen was, dan kreeg je don heelen voorraad, want anders bederft 't maar, en dat vond Antje zonde. Van complimenten hield ze niet. Eens had er een den treurigen moed Antje naar 't klachtenboek te vragen, ter wijl hij met een reuzenlap biefstuk voor zich zat. ,,'t Klachtenboek, man?" vroeg Antje, terwijl z© voor hem ging staan met de handen in de zijdeu, en vice-versa beur telings van zijn volgeladen bord naar zijn stommen kop keek, alsof zo vragen wou of het daarboven wel in orde was. Daar de situatie gevaarlijk voor hem begon te worden, zei hij gauw, wat-ie te zeggen had. „Ja, Antje ik wou cr in schrijven, dat je het ons te best geeft." Onder algemeen© hilariteit luchtte Antje haai' gemoed: „Dat het hem ook geraden was.'' „Antje is weg" Ze gaat voor de derde maal trouwen met een machinist, dat be grijpelijk is, daar een sleepbootkapitein niet eiken dag Weert passeert. Haar bei de vorige mannen zijn dood, blijkbaar doodgevoerd door al te weelderige maal tijden. BuStenl. Berichten ONGELUKKEN Ontploffing Ie Grenoble. Door brand in een brikettenfabriek te Grenoble ontstond een ontploffing, waarbij twee directeuren en elf werklieden werden gewond. De schade is zeer groot. Twee overvallen te Berlijn. Te bankier Bernstein ernstig gewond. Gistermiddag om twee uur drongen mis dadigers het gebouw van de bankiersfirma Bernstein en Co. in de Friedrichstrasse te Berlijn binnen. Zij overvielen den 76-jari- gen firmant Joseph Bernstein en sloegen hem neer waarna zij de kas trachtten te openen, die ongeveer zesduizend mark be vatte. Op het hulpgeroep van den grijsaard vluchtten de daders de Friedrichstrasse in, waar zij in de drukte ontkwamen. De oude heer Bernstein is ernstig ge wond. Do bandieten hadden hem met een dik touw gebonden en hem een 6trop om den hals gelegd, dien zij dreigden bij de minste poging t^t verzet te zullen dichtha len. Ten slotte bonden zij den weerloozen man een zwarten doek voor het gezicht. Een tweede overval had gisteren in Moa- bil plaats, waar een 56-jarige kaslooper van den Arheitsverein Tiergarten, die bij de Deutsche Bank negenduizend mark werk loozengeld had gehaald, door twee onbeken den op straat werd aangevallen en zoo met knuppels en boksbeugels werd bewerkt, dat hij bloedend neerzeeg. Niettemin slaagden de roovers er niet in, hem zijn geld te ont rukken. Op het hulpgeroep van den aan- gevalleno kwamen voorbijgangers toege sneld, waarop de roovers de vlucht namen: Zij sprongen in een taxi en reden weg. Do chauffeur van de taxi heeft zich la ter op het politiebureau aangemeld. Hij verklaarde niets van den overval geweten te hebben. Hij reed in de Wilsnacker- strasse, toen plotseling een man het por tier van zijn wagen openrukte en dit weer zoo hard dichttrok, dat de ruit brak. Den chauffeur met een revolver bedreigend, gelastte hij hem, in een bepaalde richting weg te rijden. Na eenigen tijd liet de man stoppen en eerst toen bemerkte de chauf feur dat hij niet een, doch twee personen had vervoerd. Toen hij om geld vroeg, werd hem toegevoegd, dat hij blij mocht zijn, dat men hem geen kogel door het hoofd had gejaagd. Een ex-premier in armoede. Pensioen van 24000 frs. toegekend. De Fransche regeering heeft een pen sioen van 24000 francs per jaar toegekend aan den heer Monis, die in 1911 minister president was en thans bijna geheel „aan lager wal" is geraakt. Dit feit der pènsioneering is een uni cum in de geschiedenis der .lerde republiek Wel zijn er nu en dan pensioenen toege kend aan weduwen van vooraanstaande openbare persoonlijkheden, maar de repu bliek heeft nimmer op deze w'jze hulp aan aan een politicus verleend gedurende zijn leven. De heer Monis is nu 80 jaar oud. Hij is advocaat van beroep, doch trad in 1885 in de politiek als afgevaard:gde voor de Gi- ronde. Zes jaren later werd hij in den senaat gekozen en werd in 1899 lid van bet kabi- net-Waldeck-Rousseau. Van nu af gaf hij zich geheel aan de po litiek. Hij nam actief aandeel in het com missiewerk en werd tweemaal minister. Bij een vliegongeluk te Ïssy-Ies-Mouli- neaux, toen hij als eerste minister de ope ning van een vliegwedstrijd meemaakte, werd hij ernstig gewond. De m; nis' er 'van oeïlog, Bertheauxv die naast hem stond, werd gedood. I 1920 had Monis bet ongeluk, dat hij bij do senaatsverkiezingen verslagen werd. Daar hij geen eigen middelen had, moest hij van het ex-senatoren-pensioen van 2t0 francs per maand leven. Op 74-jarigpn leeftijd moest hij opnieuw trachten, door arbeid aan de balie in zijn levensonderhoud te voorzien en gedurende de laatste zes jaren had bij voortdurend ie kampen met armoede. Roofmoord in Moravië. Uit Brünn wordt gemeld. In het slot van Namiescht in Moravië brak in den nacht brand uit. Toen de brandweer deu brand gebluscht had, vond zij de in bloed badend* lijken van een postdirecteur, zijn vrouw en dienstmeisje. Alle drie waren door bijlslagen gedood. D© moordenaars hadden de woning leeggeroofd en brand gesticht om de sporen uit te wisschen. Muiterij op een stoomschip. Te Bordeaux is gisteren, naar de „Petit Parisien" meedeelt, muiterij uitgebroken aan boord van een Belgiscn stoomscnip, kort voordat dit zou uitvaren. De muiters werden na een kort verzet bedwongen. De politie heeft 11 hunner in hechtenis ge nomen. Aanslag op een sneltrein bij de Cechische grens. Op don sneltrein DzieditzBielitz is Woensdag oen aanslag gepleegd. Even voorbij de Cechoslovaaksche grens was een zware ketting over de rails gespannen. De machinist kon den sneltrein nog bijtijds tot stilstand brengen. Er wordt een onderzoek ingesteld. Ter dood veroordeeld. De rechtbank te Maagdenburg heeft den 26-jarigen Fritz Fuhr, die verleden jaar Juli een vrouw op een buitenweg heeft ge worgd en zich van haar rijwiel had mees ter gemaakt, ter dood veroordeeld. Poging tot een treinaanslag gestraft. De rechtbank te Bamberg heeft den boe renarbeider Friedrich Bause, die een aan slag had gepleegd, om oen trein te doen ontsporen, welke aanslag gelukkig tijdig verijdeld werd, tot één jaar tuchthuis en drie jaar eerverlies veroordeeld. Met vliegtuigbommen tegen de bruinvisschen. Te Lorient aan de Bretonsche kust is een hydroplane gestationneerd tot het voe ren van den strijd tegen de bruinvisschen, die de schrik der sardinenvisschers zijn. Zoodra de bemanningen der visschers- vaartuigen een school bruinvisschen in zicht krijgen, moeten zij een mand in den top van den mast hijschen als waarschu- wingsteeken voor de hydroplane. De schui ten ruimen dan het veld", en het rijk is al leen voor het vliegtuig, dat de zeemonsters met bommen kan bewerken. Een dierenplaag in de Karpathen. Volgens te Praag ontvangen berichten wordt in de dorpen der Russische Karpa then groote schade aangericht door aller lei gedierte. De akkers worden niet slechts door tallooze muizen, doch ook door hazen en herten omwoeld. Ook door wilde zwij nen wordt veel schade aangericht. Boven dien dringen groote troepen wolven tot in de dorpen door, waar zij talrijke stuks vee buitmaken. Ontsnapte apen. In het nationaal instituut voor medisch onderzoek te Mount Vernon (ITains,ead) bevonden zich drie apen, Joe, Dapane en Jacko gèheeten, die voor proefnemingen met betrekking tot atmosfcriscue- en kli maat-invloeden diénden. Het drietal vond dit wetenschappelijk werk blijkbaar weinig interessant en ver oorloofde zich de vrijheid, de ruimte le kiezen, nadat Joe, de leider van het vroo- lijke triö, een' venster bad weten to ont grendelen. Op een nabijgelegen landgoed van lor 1 Glendyne, sloegen zij hun bivak op in een hoogen, altijd groenen boom en onderna men vandaar uit gewaagde strooptochten in den omtrek. Een keukenmeid te Middle Heath vond Jacko op een gegeven oogenblik in naar bed zitten, terwijl hij bezig was, haar nachtmuts op te zetten. Toen hij de nevig verschrikte gedienstige zag, koos hij Let hazen- of liever het 'apenpad en ontvlood door het venster, na onderweg nog gauw een sinaasappel gestolen te hebben, die voor het grijpen lag. In Redingstongardens wisten de drie lustige vagebonden weer een dienstbode- kamer binnen te dringen,' waar zij zich op de vensterbank posteerden, om nauwkeurig een aantal sieraden te onderzoeken, die zy in de kamer hadden weggekaapt. Met behulp van een ingenieus uitge dachte val, voorzien van allerlei lokkende lekkernijen, werden de ontsnapte slinger staarten tenslotte geknipt. Nederlanosch Oost-Indië Twee oproerleiders neergeschoten. Siparai en diens handlanger Boejoengsaroen. Aneta seint uit Padang: Een patrouille heeft den lang gezochten en zeer beruch- tcn oproerleider Sipatai en diens handlan ger Boejoengsaroen neergescnolcn. De lijken zullen aan de bevolking geloond worden. UIT DE OBflGEVIMG KATWIJK AAN DEN RIJN. Bloembollencultuur. De aid. Katwijk a. d. Rijn der Alg; Ver. v. Bloembollen cultuur te Haarlem vergaderde in hotel de Roskam, onder leiding van den hoer Nic. Bos, waarnemend voorzitter. Aan de orde was de behandeling van den beschrijvingsbrief-voor de op a.s. 7 Febr. te houden Alg. vergadering te Haarlem. Het voornaamste punt is wel de eigen ge bouw-kwestie. Veel wordt hierover gespro ken. Het vóór en tegen wordt besprokqp. Vele ingekomen stukken zoowel van Hoofd bestuur als afd. Hillegom. Ook van andere afdeelingen. Het voorstel-Hillegom wordt in stemming gebracht. Wordt niet aange nomen omreden Haarlem als de uitverko ren plaats geacht Wordt. Dan komt het „plan Figee" aan de orde Hoewel dat ook donkere schaduwen heeft wordt met alg. stemmen besloten op de-a.s. Alg. vergadering voor het plarr-Figee te stemmen Als afgevaardigden voor deze vergadering worden benpemd de heeren Nic. Bos en J. v. d. Perk. Bij de rond vraag worden nog enkele zaken naar vo ren gebracht zooals het 2 ct. per Roe-fonds voor onpersoonlijke reclame en weten schappelijk onderzoek, benevens het ver voeren van vee, los drijvend langs do open bare wegen. Zeer dikwijls wordt door deze een uitstapje gemaakt in de teveld staande bloembollen cn groenten, zeer tot ongerief en dikwijls groote schade van de betrokken kweekers. Voor een en ander zal meer toe zicht gevraagd worden. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorz. de vergadering. LISSE. Onderscheiding. Bij gelegenheid van zijn 25-jarig ambtsjubilé als arts te Lisse, heeft dokter F. G. M. Haase de pauselijke onderscheiding ontvangen „Bene Merenti". Geboren: Wilhelmus Johannes z. v. E. Baak en M. Meyer. Ondertrouwd: J. Oosthoek en J. S. Hulsbos. Gehuwd: J. v. Reenen en M. G. Ha- geman G. van Waveren en F. de Groot Overleden: Catharina v. d. Voort echtgen. van J. Bergman, 62 j. Agatha Lommerse wed. van H. M. Horstman 73 j. Cornelis Hoogkamer wedr. van M. Lan- geveld 73 j. Maria Warmerdam wed. van J. Zonneveld 81 j. OEGSTGEEST. Zanguitvoering. De Dameszangver- eeniging zal eerstdaags weer eens een uit voering geven. Ten gehoore zal worden gebracht: drie nummers uit do mooie Can tate „Gelobt sei Jesus Christus" van Piel (de vertaalde tekst staat op het program). Dan is er een klein intermezzo, waarna zal worden opgevoerd het zeer mooie en boeiende drama „Catheriua de Medicis en Elisabeth v. Oostenrijk" in 4 bedrijven, met slotscène. Het stuk spc:!t in de ja ren 15721589. Niettegenstaande het van zelfsprekend groot succes der Missie-actie, vraagt do vereeniging ook gaarne uwe aandacht voor deze opvoering. Al kunnen de dames u niet direct laten genieten van vorstelijke salons en apartementen, waar in de voorstelling thuis behoort., vertrou wen zij echter het geëerde publiek, dit kleine gemis te kunnen vergoeden door mooi spel, costumeering en een niet alle- daagsch tooneelstuk, vol afwisseling te bieden. Wij wenschen den dames der Zangver- eeniging het grootste succes toe, wel ver diend, voor het trouwe bijwonen der re petities, den ernst waarmee zij hebben trachten te bereiken, wat verkregen is en vooral ook voor liet eendrachtig samenwer ken. Mochten beide uitvoeringen druk be zocht worden! Het zal -do moeite zeker loonen. Nader worden de dagen der plaat- senbespreking aangekondigd. STOMP WIJK. R.-K. Ki°wereanininq. Op de verg. van de Kiesvercenigiug „Kiesrecht ie Kiesplicht" waren aanwezig .116 stemge rechtigde leden. Van de 116 uitgebrachte stemmen voor de Proy. Staten werden er twee van onwaarde verklaard en uitge bracht op de heeren Bosman 98, Brand 100, von Fisenne 114, Hoffman 114, Keij- zer 106, Loerakker 98, Nivard 89, Veelen- turf 99, van Well 99 én v. d. Weyden 110. Voor de vacature in 't bestuur ontstaan door 't overlijden van den heer A. A. v. Santen en het bedanken der heeren Oh. Jurgeus en P. Huisman was slechts een candidatenlijst ingeleverd en werden als gekozen verklaara de heeren Cor Waayer, Jac. v. d. Zijden en A. G. van Wijk. WASSENAAR. Het St. Caecilia-spel. Zondag- en Maandagavond wordt in het Patronaats gebouw alhier het Gaeciliaspel van Pastoor Kwakman opgevoerd door het damesgezel schap uit Rijpwetering, onder directie van den heer Theo Bosman. In dit stuk wordt het geheele leven van de H.' Gaecilia van haar jeugd af tot aan haar dood zoo getrouw mogelijk voorge steld. We twijfelen er geen oogenblik aan, of velen zullen van dit spel, dat elders met enorm succes werd opgevoerd, willen ge nieten. Tuindersvereeniging. In café van der Zalm vergaderde gisteravond, de tuinders- vereenigng „Ons Streven" onder voorzit terschap van den heer A. Versteeg. De Voorz. heette de aanwezigen welkom en moest tot zijn spijt constateeren, dat de vereenigipg in het afgeloopen jaar geen mooie resulaten heeft kunnen boeken. De groenten waren zeer goedkoop. Hij hoopt, dat. dit den leden niét zou ontmoedigen. Als penningm. werd herkozen de heer P. J. Knijnenburg en dé Commissaris de heer J. E. Hooijmans. Uit het verslag van den penningm. bleek, dat de inkomsten hebben bedragen ƒ1020.40 en de uitgaven 917, zoodat er een batig saldo is van f 103.40. Er werd in het afge loopen jaar geveild tol een bedrag van 8060. De heer G. Ruigrok van de Werve werd bij acclamatie herbenoemd als manden- meester. Hierna werden nog verschillende 'zaken, de vereeniging betreffende, bespro ken, waarna de vergadering werd geslo ten. Spiegelruit 'vernield. Een met hoornen geladen wagen, waarvan de dissel wegge nomen was, kwam in aanraking mel.de spiegelruit van den winkel van den heer van der V. in de Schoolstraat, waardoor de ruit geheel werd vernield. De heer N., eigenaar van den wagen, beloofde de scha de te vergoeden. Ondertrouwd: J. G. van dc^ Laan J. M. G. Pennaarts. H. J. A. Rooij- akkers en M. M. van Grieken H. Oxe- ner en S. A. Stolk. Geboren: Wilhelmina Jolianne Theo dora d v. W. Remmerswaal en A. W. Bel- lekom Maria d. v. D. Hermsen en H. J. Rozier Hendrik us Cornelis z. van C. A. Voorham en H. B. van Venrooy Theo dora Thercsia d. van J. Remmerswaal en G. van Haastrecht Hubertus Petrus Jo- honnes z. van B. A. Westgeest en M. J. v. d. Kroft Jan z. van P. A. der Drift en A. Wildt Meijboom. Overleden: Alders Maarssen m. v. E. G. van der Wiele 47 jaar. De rebus, 2 weken geleden geplaatst K, veel belangstelling getrokken. Er i- zéér vele inzenders, en ook zeer vele, dj! juiste oplossing hadden. Deze luidt: Jhr. mr. dr. de Gijselaar is zeveo' jaar in Leiden geweest als burgem. ter en heeft zijn naam blijvend aaj stad verbonden. De prijswinnaars (van een bus „Der selaartjes") zijn: de heeren J. v. 'd. li Czn., Roelofarendsveen; F. G. Breestraat 65; D. Bergsma, v. d. IV straat 40, H. J. v. Hemert, Anna Paul! nastraat 20, Leiden. De firma N.V. v.h. G. P. Timp, Rv straat 241, had een bus beschikbaar gw voor den abonné-inzender, die liet n van Leiden woont. Dit is gebleken te. de heer J. van Gils te Meerssen (Limbt wiens oplossing van de rebus goed wa* DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Nachtwandelaarster. In de afg{ pen nacht werd door de politie in de Iianastraat een koe opgevangen. De mantige nachtwandelaarster werd vel heidshalve hij den stalhouder Beider im zekerde bewaring gesteld. Tot dusver h de eigenaar van het dier nog steeds op: laten wachten. De gastoevoer In wijk Hoorn. einde een betere gastoevoer voor Hoorn te verkrijgen, wordt thans vat fabriek een nieuwe rechtstreeksche bat verbinding aangebracht met het buiig in de Willemstraat. „Eerbied in Godshuis". Zondag 6f Vroegmis 7—8—9, Hoofmis 10—1, Y; 2, Lof 3. Gevonden voorwerpen. Een grijs zwarte dek herdershond (reu), een n hond met gele borst en pooten, een p inhoudende een Schort 'enz, portemora met inhoud, twee rijwielbelastingpk 1927 in étui. Bij de politie zijn inlichtc te verkrijgen. NOORDEN. L. T. B. De jaarvergadering van L. T. B. die gehouden werd in het Kuit, wa-s niet goed bezocht, hetgeei voorz., de heer Picterse, betreurde, i het voor allen toch zoo noodig was. Notulen cn jaarverslag werden dooi secr. voorgelezen en onder een woord dank goedgekeurd. Uit het verslag van den penningm. dat op heden in kas was f 733.91, was: nog een tegoed van leden van f 189. de spaarbank was f 300 gedeponeerd nog Verschillende posten moesten v. kend worden. Ook was van schippt Sanders weer f 100 terug ontvangen, dat liij moer had bevaren dan was i sproken en ook f 200 reductie van de ling Vinkeveen. Deze f200 zullen: centsgewijze onder dc leden die in Yi: veen geveild hebben, worden verdeeR Hout-besproking. De aankoop iï$j dragen aan den Haildelsraad en dek? mest aan C. Plomp, doch daar hij als inschrijver'was en zijn prijzent standen, zijn velen zelf gaan koopen,! dat Plomp nu maar een gedeelte m tuinders heeft om te leveren. De heer Verkuil vraagt waarom zoovelen lid zijn van do L. T. B. en t lid van de plaatselijke vereeniging. wordt door den voorz. aldus toegd dat er velen nog naar Ter Aar gaai te veilen en zij niet met do veiling j keveen willen te maken hebben. Bij de bestuursverkiezing werd de J. Pieterse met bijna alg. st. tot voc j ter herkozen. Het vrachttarief werd besproken, len wilden vermindering, doch Banden schipper, aanwèzig zijnde, wilde voor minder; men kon anders gerust een der nemen. Na eenig over en weer ten bleef Banders toch de aange? persoon. Voor een jaar werd vastgesteld hospitant-leden zullen medestemmt 1 de zaken betreffende stoffelijke bek I Hierna sluiting der vergadering. ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. De gemeenteraad gadert a.s. Woensdag om kwart over gen ten gemceüteliuize. De agenda luid volgt: 1. Ing. stukken. 2. Aanbieding jaar slag comm. tot wering van schoolveit 3. Kohier hondenbelasting 1927. I sioengrondslagen. 5. Vaslelling van legger van wegen en voetpaden. 6. 1 stel tot het verleenen van voorsch aan de bijz. schoolbesturen over 192Ï Vaststelling cener verordening op bel leggen van kabels of geleidingen voor triciteit of gas. 8. Wijziging der Bon* Woningverordening en to t vastsl! van rooilijnen langs do diverse wegt* Vaststelling van een bseluif, als bedot artikel 30, eerste lid der Woningwet Verbetering en verbreeding van den' weg. 11. Bespreking oprichting van noodslachtplaats: 12. Goedkeuring l' ning en begrooting voor de vernielt der Vrouwenbrug. De Vrouwenweg. Het maken va: uitbreidingsplan voor de gronden aan de Westzijde van den Vrouwen*? opgedragen aan den lieer BrcedcveM. chitect te Leiden. De volgende week zullen door1 meente de ieplnboomen langs den wenweg worden verkocht zulks in v« met de verbreeding van dien weg. len hopen, dat de voorgenomen verb# van dien weg spoedig tot stand komt i een behoorlijke verbindingsweg wordt kregen met Leiden. Door den heer dc Kamps c.s. te sterdam is een stuk grond aangekocht' den Vrouwenweg, waarop een 80-tal nirfgen, waaronder enkele winkelt zullen gebouwd worden.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4