KEBKMIEUWS „Een verdienstelijk Nederlander.'1 Paler Disinas de Kok. Wij lezen in „Neerlandia'', het orgaan van bet Alg. Ned. Verbond: jNog altijd houden Nederlanders van de» jueoi't verschillende beroepen on bedie- dingen den Nederlandschen naam hoog over de geheele wereld. In dat opzicht is ei- uii-l zoo groot verschil met Hollands Gouden Eeuw" die men zoo gaarne roemt iJilinaal was het een R. K. missio naris, paler Dh.nias de Kok, voor eenige tijj ie Theophilo Oltoni (Brazilië) over leden, die een gei'crden naam verwierf en 0ver wiens welbesteed leven men ons de volgende bijzonderheden mededeelt: Pater Disinas de Kok stichtte een zie kenhuis voor tuberculoselijders, richtte een Derde ürdci op cn een St. Vinccntius- vereenigiug. die onder zijn leiding schit terend werk .geleverd heeft. Zeer veel heeft hij gedaan voor de opvoeding der jeugd. Enkele jaren geleden bouwde pater De Kok een school voor de armo kinderen van Tbeophilo Ottoni, waar hij iederen dag opnieuw met omvennoeiden ijver voor hun godsdienstige opvoeding zorg droeg. Hij begon en voltooide bijna den bouw van een groot college tot opleiding van katholieke onderwijzeressen; zijn doel was den geheelcn Staat Noord-Minas van der gelijke, godsdienstige onderwijzeressen to voorzien. Zijn lief do voor het katholiek onderwijs en zijn overtuiging van, do nood zakelijkheid daarvan deed hem niet rus ten, voordat hij do ontzaglijke som, die voor bouw en inrichting noodig was, bij een bad. Daarvoor ging hij van huis tot huis, en gaf hij liefdadigheidsconcerten, waarbij hij zelf als pianist optrad. Dik werk heeft hij niet voltooid mogen zien. Begaafd musicus als hij was, wist hij de kerkelijke en ander© zangkoren en do stedelijke harmonie tot hoogen bloei to brengen. Het to Theopbilo Ottoni verschijnende weekblad A Familia wijdde bijna een ge heel nummer aan de nagedachtenis van den man, wiens verscheiden algemeen diep betreurd werd. Op den dag zijner uitvaart waren het Postkantoor en vele winkels gesloten en, toen een plechtige requiem-mis werd opgedragen, was de groote Parochiekerk tot in de uiterste hoeken gevuld. Geweldig was het gedrang bij de begrafenis; onder de vele kransen op do baar waren er zelfs van tegenstan ders der R. K. Kerk. Besloten is, aan een straat den naam te geven van dezen ver dienstelijken Nederlander. Nieuw klooster der Zusters Clarissen Capucinesssn ta Amsterdam. Menig Amsterdammer, die na de komst der eerw. zusters Clarissen in zijn ge meente bet wel en wee van haai- klooster heeft gadegeslagen, zal zich na lezing van bovenstaand opschrift oprecht ver heugen. Immers, een nieuw klooster werd dringend noodig, de verhuizing van de Egelantiersgracht was noodzakelijk. Na liaro komst in Juni 1919 is dit nu bet derde huis, dat de zusters betrekken. Het eerst vestigden zij zich aan do Keizers gracht op no. 17, waar thans de priesters van het H. Hart wonen, en na een paar jaren vertrokken zij naar de Egelantiers- gracht, waar cendgo bouwvallige perceelen voor bewoning geschikt werden gemaakt. Men kan eigenlijk wel begrijpen, dat dit geen vast verblijf kon worden, want zoo hadden de slotzusters, die baar dagen in hidden en werken doorbrengen, noch een tuintje, noch een stukjo lantl om te be werken. Bovendien gTensde do achterzijde van het huis aan een tamelijk drukke straat en was do ruimte er uiterst be perkt; ten laatste konden geen novicen meer worden aangenomen. En nu moest worden uitgezien naar een terrein, waar op een klooster zou verrijzen, maar dan zulk een klooster, dat de zusters er defi nitief konden blijven. Allereerst poogde men iets in de binnenstad te krijgen, doch aanstonds bleek dat onmogelijk. Ook de kant van Sloten uit bood weinig goeds: de verbinding was slecht, en het terrein"was duur-. Tenslotte viel de keus op een stuk grond aan de Duivendrecbtsche brug, waar thans, dank zij de goede zorgen van den heer G. J. van Dijk, die tegelijk de eigenschappen en bekwaamheden van ma kelaar, aannemer en bouwheer in zich vereenigt, een rijzig gebouw zich verheft. „Tijd." De a.s. Prosynode in het Bisdom Haarlem Voor de a~s. Prosynode zijn door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem uitgenoo- digd het Hoogwaardig Kathedraal Ka pittel, de Dekens van Ouderkerk en Poel dijk, twee Pastoors van het Dekenaat Al phen, de Z.Eerw. heeren F. A. Keet cn J- v. d. Bom, tweo Pastoors van Amster dam, do Z.Eerw. heeren J. F. Graaf en L. Stolk en de Eerw. Paters L. Bonnike S.J. te Rotterdam on J. M. Keulers O.G. van Groenendijk. „St. Bavo.'' Dankschrijven. Uit naam van Z. H .den Paus heeft Kardinaal Gasparri Z. D. H. den Bis schop van Haarlem een dankschrijven ge zonden voor de 20.000 welke Mgr. over zond als opbrengst der St. Pieterspenning in liet Bisdom Haarlem. Benoeming. Dc Weleerw.- heer R. D. J. de Wit, lot heden Assistent Ie Saassenhoim, is door Z. D. H. de Bisschop van Haarlem, thans lot kapelaan dezer parochie be noemd Congregatie van Roosendaal. De Congregate van Roosendaal (Pen sionaat) heeft 45 huizen met 1170 Zus- 99«' onderricht geven aan ongeveer j2000 leerlingen. De twee drukste huizen dor geheele Congregatie zijn Breda (Lief degesticht) met 2244 leerlingen en Ber- 8eu op Zoom met 1611 leerlingen. „Hsgz.* Een Nederlandsche vertaling der Summa van St. Thomas. Wij ontvangen een bericht, dat door velen met voldoening zal worden begroet: To Antwerpen bij „Geloofsverdediging", Ploegslraat 28, verschijnt een Nederland sche vertaling der Theologische Summa van den H. Thomas van Aquino. Het eerste tractaat. „Over God en dee Een heid van Zijn Natuur" is reeds gedrukt. Nu reeds zij vermeld, dat de Latijnsche en Nederlandsche tekst werd verzorgd door een groep Dominicanen in Vlaande ren, terwijl ook verschillende Nederland sche leden dier Orde hun medewerking verkenden. Een vluchtige inzage van dit standaard werk leerde ons, dat het inderdaad een Nederlandscho en geen „Vlaamsche" ver taling is, aldus „De Tijd." OBDEBWIJS R. K. Leergangen tc Tilburg. Z. D. H Mgr. de Bisschop van Haar lem heeft in de vacature in het curato rium der Leergangen, ontstaan door bel overlijden van den heer mr. R. B. Lede- boer, in leven advocaat-generaal bij den Hoogen Raad der Nederlanden, benoemd den beer jbr. mr. Gh. Ruys de Beefen- brouck, voorzitter van de Tweede Kamer, te 's-Gravenhage, die tot nu toe voor het Bisdom Roermond in het curatorium zit ting bad. Als opvolger van den heer Ruys de Beerenbrouck is dooT Z. D. H. den Bis schop van Roermond tot lid van het cu ratorium benoemd de beer mr. E. baron van Hövell tot Westcrfher, commissaris der koningin in Limburg to Maastricht. FAILLISSEIBEiaiEÜj Uitgesproken: J. Poptie Jzn., bakker, te Lei den, Hoo- gewoerd 64: cur. mr. A. Averbeck, te Lei den. J: van den IJssel, sigarenmaker, te Al pben a. d. R ij n; cur. mr H. A. H. Can ter Cremcrs. J. van Breo, kleermaker, te P ij n a c k er Cur. mr. A. de Gidts. Vernietigd: L. Pool, te W a.s se na ar. UIT DE HILLEGOM. Priesterjubilea. De weleerw. beer Mathot kapelaan der St. Martinuskerk viert op 9 dezer zijn koperen Priesterfeest. Hoewel Z.E. hier nog slechts korten tijd in de gêeestelijko bediening is, hééft zich toch reeds een commissio gevormd, om dien dag niet onopgemerkt te laten voor bijgaan. Wo komen op dit feest nader terug. Wo willen levens van de gelegen heid gebruik maken, om onze talrijke lezers eraan te herinneren, dat op denizelfden dag hetzelfde feest gevierd wordt door den weleerw. kapelaan H. J. M. Nieuwenh ui- zen, thans kapelaan aan do St. Agnes- parochie, Beeklaan 186 te Den Haag. Ka pelaan N. was de eerste kapelaan van St. Joseph alhier, die zich in de 5 jaar dat hij hier arbeidde toonde een ijverig pries ter en als adviseur van talrijke organisa ties ontzettend veel heeft tot stand ge bracht; hij was de bijzondere vriend der armen. Bijna evenlang heeft Kap. N. het zelfde gedaan te Heemstede. De klokken luiden. Dczo week werden de nieuwe blokken der St. Josephkerk proef geluid. Het was dc moed te waard, ze te hooren. Vooal toen ze beide tegelijk hun keelen van metaal openden was de sa menklank schitterend. Het mooie har monische samenklinken doet denken aan stadsklokken van Duitsche fabricatie. Het is een nieuw geluid, waar we gaarne het „welkom" aan toeroepen. Op gcruimen afstand waren zo te hooren en de belang stelling was groot. Uurwerk. Bij een klok behoort een uurwerk. Dat is door eenige goede vrien den van pastoor van Leeuwen begrepen en ook het uurwerk voor de kerk is cadeau gegeven. Het is een mooie gift, want zulk een uurwerk hakt er nog al in, en als do kerk binnenkort klaar is, komt er nog meeT kijken. Het blijkt voortdurend," hoezeer de pa rochianen van St. Joseph bij dezen bouw met hun pastoor medeleven, hoezeer de behoefte aan een waardiger Godshuis door allen wordt begrepen. Zeker is bet plicht, vanaf deze plaats een hartelijk woord van dank te richten tot de inildo gevers, die bovendien het bijbelwoord hebben verstaan, dat de lin kerhand niet wete, wat de rechter doet. Het zij een spoorslag voor anderen, om aan den luister van het nieuwe Godshuis naar vermogen een steentje te blijven bij dragen. Ook voor de toekomst zijn we vol goeden moed. Hulp in Nood. Donderdagavond hield bet Ziekenfonds Hulp in Nood baar jaarvergadering in de groote zaal van Flora. De opkomst was uitstekend. Do Voorz., de beer G. J. L. v. d. List, zeide, dat het bestuur boven deze convocatie het predicaat „belangrijk'' deed plaatsen en deze is z.i. dc belangrijkste jaarvergade ring sinds do reorganisatie van het fonds, die gehouden is in verband met punt 10 der agenda, welk voorstel vooral voor de oudere leden van zeer groot belang is. Ingekomen was een schrijven van dr. Ten Hoopcn, dat hij zijn benoeming als eerelid aanneemt en van den heer M. de Groot, dal deze bereid is zijn benoeming als commissaris van Toezicht aan te ne men. Het jaarverslag was kort. Het loonde aan, dat liet ledental, weder def 20 was gestegen en thans 528 bedraagt; liet fi- nantieel verslag wees mede op den loene- menden bloei van de verceniging, daar het batig saldo over 1926 1619.54 be droeg en de totale bezittingen 13989.57. De heeren G. J. L. van der List en J. v. d. Loo werden beiden als bestuursleden bij acclamatie herkozen. Hetzelfde ge schiedde met den heer M. de Groot als lid der Commissie van Toezicht. Het voorstel van het bestuur om ook dit jaar geen extra-contributie te heffen, omdat de gun stige finantieele toestand der kas het on- noodig maakt, werd dankbaar aanvaard. Thans kwam aan de ordo Reglements wijziging. Het bestuur stelde ml. voor: bij ziekte te doen trekken 26 weken het volle uitkeeringsgeld; niet genezen zijn- do nog 6 maanden twee derde van het wcekbedrag, nog niet beter zijnde nog 52 weken vier tiende van bet weekgeld. De Voorz. zette deze verbetering zeer duide lijk uiteen en vergeleek ze met de bestaan de regeling; vooral de oudere leden komen door de nieuwe regeling in veel gunstiger conditie. De zeer gunstige finantieele toe stand der kas stelt het bestuur in staat, deze offers voor zijn leden' to brengen, want do contributie wordt niet vor- hoogd. Na eenige discussie werd dit voorstel met alg. stemmen aangenomen. Do Voorz. wensclit de vergadering geluk en ook dc verceniging met dit besluit. Hierna wordt gaarne het woord gegeven aan den heer Keijer, «eer. v. 1». Ned. Verbond van Ziekenkassen. Deze betuigt zijn dank voor de vriendelijke ontvangst hier. Spr stelt voorop, dat hij niet is een gesalarieerd vrijgestelde, maar een een voudig handswerkman. Spr. wil iets zeg gen over de samenwerking dor Ziekenkas sen in Nederland en betuigt gaarne, dat deze met Hulp in Nood uitstekend is. Het doel van den Bond is. baas blijven fn ons eigen buis, medezeggingschap hebben. Daarom is hot van belang, dat wo onze zaken zelf doen. Noch do Ongevallenwet, noch do Invaliditeitswet geven med©zeg gingschap. Dan gaat spr. na, den ge- voerden strijd voor dit doel en de behaal de resultaten. Het verlossende woord is gesproken: bij het ingediende wetsontwerp der ziekteregeling van Minister Slotema- ker do Bruyno ontvangen de bijzondere ziekte-kassen oen eereplaats. Spr. ver trouwt, dat do samenwerking blijve voort duren. Hierna rondvraag en sluiting. Bouwen. Aan de firma J. v. d. Bosch en Zonen alhier is opgedragen het bou wen van een bloemboDenschuur met bij komende werken aan do Pastoors!aan, voor rekening van de firma H. Hopman Zn. alhier. HAARLEMMERMEER. Geboren: Jacob Aldert z. van M. A. de Fockcrt en C. J. van Vauno Jan netje Johanna d. van W. Kolle en H. Poortvliot Adrlana Maria d. van IJ. Cuiper en L. Schouten Hendrika Hui- berd ina d. van J. Kroes en J. W. Koenen Wilhelmina Petronella d. van P. J. van der Riet en G. Mayenberg1 Gerrit z. van J. Hagen en N. M. van der Spek Janna Theresia d. van B. Th. van Ha- melvcld en A. M. Schelvis Leendert z. v. M. de Rijk cn C. Biemqnd Marga- garetlia Cornelia M^ria d. v. L. Bergs- ma cn W. Peerdetnan. Oycrleden: To Leiden, Christina van Zanen 50 j. Johannes Petrus Loog man 16 mnd., z. v. G. Loogman en E. Schonodcrwoerd. KATWIJK. Aanbesteding. Gisteren had de aan besteding door B. en W. plaats van do vernieuwing der brug over de kleine We tering aan den Vaikenhuxgerweg. Inge schreven was als volgt: L. Staal te Leiden J 2525; Dirk Stader IJinuiden 2690; Leidscihe Betonmaatschappij Dr. W. v. d. Zwart te Voorschoten 2750; Firma K. Haasnoot en Zn. Katwijk a. d. Rijn f 2825 Th. L. J. Zitman te Leiden 2900; G. J. Yperlaan te Voorschoten 2965. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Is do handel ge woonlijk op Vrijdag iets slapper mede om dat op dien dag niet zoo'n massa ge kocht zijn, deze week maakte hierop een gelijk voor den Zondag niet zouden ver kocht zijn. Dezo week maakte liierop een uitzondering De prijzen hieven de gehee le weck best. Couronno dor 5.906.30, Prins van Oostenrijk 5.405.70, Cra- moisie Brillont 3.60—4, Murillo 9 90 7.10, Gele Prins 6.206.50, Rose Valk 5 20—5.50, La Reino 3.70—120 Flamingo 5.60—5.90, William Pitt 1111.50, William Copland 5.80 6.30. DE RIJNSTREEK WEKELIJKSCH OVERZICHT KAASHANDEL. Er is deze week in de prijzen der volvette kaassoorten een tamelijk scherpe reactie ingetreden. De vorige week was op alle markten een opgewekte handel met oploo- pende prijzen waar te nemen. Te Bodegra ven was deze week dc handel ook nog be vredigend, maar toch was de afloop op de ze markt minder goed. Te Woerden was de handel zeer slap en werden ondanks de kleine aanvoer, de partijen niet alle ver kocht. Verschillende boeren hebben daar om hun vrachtje weer huiswaarts geno men en zullen nu op een volgende markt wel weer hun succes moeten beproeven. Vanzelfsprekend hebben de prijzen bieron der to lijden en word beduidend lagere prij zen besteed dan verleden week. Te Bode graven werd een partij zeer belegen gras kaas aangevoerd, welke voor den prijs van 57.50 kon worden verkocht, maar uit den aard moet zoo'n partij buiten' do beoordee- ling der algemecnc toestand blijven. Toch was de hoogste noteering hier niet lager dan verleden weck en kwam op 54, terwijl Woerden als hoogste noteering 50 aan gaf. Noteering voor le soort stond te Bo degraven op 7250 lot 54 en tc Woerden op 40 tot 50. De prijzen zijn in Bodegraven vooral in dc wintermaandeh cenigszins hooger dan te Woerden, doordat dan de aangevoer de kwaliteit Ir Bodegraven beier wordt ge acht Jan te Woerden. Ook de aanvoer te Bodegraven is in deze maanden belangrijk hooger dan te Woerden. Te Bodegraven was aangevoerd 121 partijen en te Woerden 65 partijen. Te Gouda was de handel gelijk aan Woerden en werd de aanvoer slepend verkocht. Over 't algemeen schijDt over den afzet zeer geklaagd le worden wat wel eenigermato, uit den handel valt af tc lei den. Do aanvoeren van thans blijven be langrijk bij die van verleden jaar achter, bovendien zijn de prijzen veel lager dan ver leden jaar en des ondanks vindt de kaas weinig aftrek. Ook de voorraden in de pak huizen blijken nog groot te zijn, zoodat de handel wel veel mag opleveren wil men deze zonder kleerscheuren kwijt raken. HAZERSWOUDE. HET NIEUWE RAADHUIS. Donderdag 10 Februari a.s. hoopt de Commissaris der Koningin in deze Pro-, vinei e ons Dorp een bezoek te brengen. Zijn HoogEdelGestrenge arriveert om drie uur aan het nieuw gebouwde Raad- buis aan bot Dorp. Verzocht wordt in verband met dit be zoek dien dag de vlag uit te 6teken. Het nieuw gebouwde Raadhuis is van binnen te bezichtigen op Vrijdag 11 Fe bruari a.g. des naaniddags lusschen twee en \ijf uur. De officiéél© opening zal plaats hebben op Donderdag 10 Februari a.s. dee no/- middags om drie uur. NIEUWKOOP. Boekhoudcursus. De uitslag examen boekhoudcursus in do Openbare School is als volgt: Mej. C. v. Velzen, Noorden, Mej. C. de Pater, Nieuwkoop. E. Augustinus, Nieuwkoop. J. Meyer, Nieuwkoop. D. do Rooy, Nieuwkoop. J. Beuk, Nieuwkoop. H. de Graaf, Noorden, J. de Bruyn, Ter Aar. D. Venver, Ter Aar. Aan deze leerlingen kon het diploma verleend worden. Afgewezen 4 leerlingen. De leerlingen genoten hun opleiding van den heer H. M. Verhulst, accountant, Lei den. LEIDEN. AGENDA'S. NED R. K. VOLKSBOND. Afd. Leiden. Zondag. 7.30 uur feest vergadering R.-K. Tra n sp or (arbeid e rs Woensdag 7 308.30 Rocfïtsk Bureau. 8 30 uur Bestuursraadsvergadering. Zaterdag zitting Spaarbank van 78 Zitting Voorschotbank van 78 uur. Zitting Bibliotheek van 79 uur. Zitting Retraitefonds van 7 308.30 uur. Zitting „Eigen Huis" 7 3C8.30 uur Zitting Brandstoffen bestellen van 7.30 —8 8') uur De spaarders worden verzocht rente te laten bijschrijven. INTERPAROCHIEELE ST. JOZEFS GEZELLEN-VEREENIG ING. Rapenburg 52. I Gelegenheid om zich als lid van de Gezellen-Vereeniging te doen inschrijven. R K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen 3den Maandag van do maand, des avonds te half 9 uur in do Bestuurskamei van het Gezellen huis. II De leden kunnen alsdan ook voldoen aan de bepaling van Art. 16 Zaterdag van 89 uur Leesbiblotheek voor Leden en Donateurs der voreeuiging. Ook worden de II.H. Commissarissen ver wacht op het Commissarissenbureau. Zendag 2de der 7 Zondagen die het feest van St. Joseph voorafgaan. Zondag is de zaal geopend van 12.30— 2 30 uur eu van 6.30IQ 15 uur, ver plichte bijeenkomst van 8159 45 uur. Om 10.15 uur wordt dc zaal geloten. Na bel Lof prijshiljarten. Van 8.309.30 uur spreekuur van den Gezellenvader. Maandag bijeenkomst voor de Gezellen van 8 tot 10.15 uur. Tc 8.30 uur Afrekening Zclaleurs van het St. Petrus Liefdewerk, allen s. v. pl. present. Dinsdag bijeenkomst voor dc Gezellen van 810.15 uur. Te 8.30 uur voortzetting Damcompetitic de „Twee Sleutels". Woensdag te 8.30 uur repetilio tooneel- club „Adolf Kolping". Te 8 uur repetitie Liedertafel Sebastian Schaeffer in hel lokaal Ketelboetestceg 10 Donderdag bijeenkomst voor de Gezellen van 810.15 uur. Zitting R. K. Arbeids beurs voor Jongelingen van 8—9 uur; al lereerst bedoelt voor leden der Patronaten en van onze Verceniging. Van 89 uur bi bliotheek. Vrijdag 8.15 uur Vergadering Raad van Bestuur. Zaterdag is dc zaal gesloten. Alleen van 89 uur plaasbospTeking bij loting in de Bestuurskamer. Verdere mededeclingcn: Zondag le 8.30 uur in de H. Lodewijkskerk Gezongen H. Mis, waaronder plechtige Algemecnc H. Communie. Na de dankzegging van den Eerw. Vice-Pracscs wordt gezongen lied: Kniel Ghristenschaar, waarna gemeen schappelijk ontbijt. Insigne dragen en lio- derenboekje medebrengen. R. K. PATRONATENBOND. District Leiden. Secretariaat: Drie Octoborstraat 35a. De retraite van den Palronalenbond wordt gehouden van 2124 April. 56 Pa- tronaatsjongens kunnen en moeten eraan deel nemen. R. K. Arbeidsbeurs eiken Donderdag avond van 89 uur in 'l Gezellenhuis, Rapepburg 52, Teleph. 456. Alle Patronaatsjongens van Leiden en Oegstgeest moeten dus met verdubbelden ijver gaan sparen om 21 April te Noord- wijkerhoul hun godsdienstzin te gaan ver sterken en hun liarl met een flinke dosis levensvreugd te verrijken. ST. PETRUS-PATRONAAT. (feitelijke voortzetting der Afdeeling Leer lingen van de St. Josephs Gezellen Ver ceniging Augustus 1887Sopt. 1920). Zaterdag van 89 uur Bibliotheek. Zondag 4 uur Conferentie Groot Patro naat op de bovenzaal. Klein patronaat in de benedenzaal. Jongens denkt om do Retraite van 21 f.4 April! Wie spaart is de toekomst waard. Zaterdag is de bibliotheek gesloten, deze zal geopend zijn Donderdag van 89 uur. ST. PANCRATIUS-PATRONAAT. Zondag, van half 1 tot half 3 uur: Bij eenkomst der Gezellen; te 5 uur Conferen tie voor alle af deelingen; van kwartier voor 6 tot kwartier voor 7 Ontspanning; ie 7 uur Lof. Te kwartier over 8 uur Conferen tie en verplichte bijeenkomst der Gezellen tot kwartier voor 10 uur. Tc 10 uur wordt de zaal gesloten. Maandag, Woensdag en Vrijdag, van 8 tot 10 uur. bijeenkomst der Gezellen. Woensdag, van 8 tot half 10 uur ont spanning voor afd. IV. Aan hel Patronaat is een Spaarkas "ver bonden, waarbij de kleinste bedragen kun nen worden ii-gelegd. De betrokken pen ningmeester houdt daarvoor zitting in bet patronaatsgebouw iederen Zondag van kwartier voor 6 tot half 7 uur. ST. ANTON1US PA"! R9NAAT. (Hartebruo). Zondag balf 5 Conferentie, waarna ont spanning. Maandag van 810 uur bijeenkomst de? Gezellen. Woensdag 7.15 uur Zamrrenetitie, 8 uur Tooneelrepctitie (in de Mil. Ver.) Vrijdag 810 uur bijeenkomst Gezellen. Zaterdag 67 uur biblirfheek, betaling van Contributie gelegenheid tot sparen en Rctraitefonds. R. K. LEIDSCHE COMMISSIE VOOR LICH. OPVOEDING. Dinsdagavond, 810 uur. Leden. (Hee- ien). Donderdagavond 67 uur voor Asp -le den afd. A. (Jongens); id. 7.8 uur id. af. B (Jongens); id. 89 uur, id. afd C. (Jongens). Vrijdagavond, 5G uur Asp.-Leden ''Meisjes); van kwartier over 8 uur tot kwartier over 9 uur Leden (Dames) Aanmelding van leden op eiken repetitie avond. ST. FRANC ISCUS-LIEFDEWERK interparochieel Patronaat voor Jongens. Nieuwe Riin 52. Zondag 's morgens te 9 uur precies H. Mis, waarna Godsdienstonderricht ter voor bereiding voor de eerste H. Communie; 5.30 u. n.m. Lof, waarna ontspanning voor alle jongens.. Maandag, van half 0 tot 7 uur Spaar bank en Bibliotheek; 's avonds 8 u Gods dienstonderricht voor de kleine vakjon gens. Dinsdag 8.30 u. n.m. Godsdienstonder richt voor do groote vak jongens. Woensdag 4 u. n.m. Godsdienstonder richt voor de kleine schooljongens 7 30 u Lof 8 u. non. Gymnastiek groote en kleine vak jongens. Donderdag, 's avonds te 7 uur Godsdienst onderricht voor de grooto schooljongens; 8 u. n.m. Houtzagen enz.; en Magazijn. Vrijdag 0.30 u n.m. Zangrepetitie Zaterdag 2.30 u. n.m Gymnastiek groote schooljongens. Wie helpt ons aan klccdiug en schoe nen? vooral kleine malen Adres Haarlem merstraat 131. ZITA-VEREENIGING. Afd. Bescherming van Meisjes. Zendag, vanaf 12 uur zijn de zalen ge opend voor de Bollandsche en Dnilscho Meisjes. Maandag van 810 uur bijeenkomst voor Duitsche meisjes. Woensdag 's avonds 810 uur bijeen komst Hollandsche en Du'tschc meisjes Donderdag Bijeenkomst Hollandsche en Duitsche Meisjes van 810 uur Afd. Meisjespatronaat. Dinsdag 's avonds van 78.30 uur Pa tronaat, (le en 2e leerjaar). Woensdag a an 7.30 tot 9.30 uur Tooncel en Zang. Het onderricht in handwerken en huis houdelijke vakken wórdt gegeven aan de B K. Vakschool, Noordoinde 50. N.B. De Bibliotheek, Noórdeindo 44 is geopend: Dinsdag-, Woensdag-, Donder dag- en Vrijdagavond van 89 uur. Ook niet-loden kunnen van de Biblio theek gebruik maken, R.-K. JONGEVROUWENBOND GROEP B Godsdienstcursus (leden hoven 18 jaar) Maandag 7 uur St. Anlonius-Patranaat. Zangclub Maandag 4.30 uur St.-Anto- nius Patronaat. Tcaneclclub, Dinsdag 7 uur St. Antonius Fatronaat. Turnclub Vrijdag 0 cn 7 uur Pieteis- kerhof. ST. AGNE3-PATRONAAT. Voor de Parochies van O.L.Vr. Hemelvaart en van den H. Jozef. Zondag, 30 Januari, le kwartier voor 8 uur algem. II. Communie Maandag van half 8 tot half 10 uur Kookles; te 7 uur lslc leerjaar handwer ken; te kwartier over 8 uur 1ste en 2de leerjaar Godsdienstonderricht Dinsdag van 7.309 uur 2de leerjaar naailes, 3e cn 4e leerjaar naailes. Woensdag van 7 tot 8 uur,»2de, 3de en '■de leerjaar Zangles; tc half 8 uur lste leerjaar naailes: te 8 uur 3e en 4o leerjaar kniples Donderdag, le half 8 uui 5e Afd Naai les; te 8.15 uur 3e en 4de leerjaar Gods dienstonderricht. Vrijdag van half 8 lol 9 uur, 2de leerjaar Naailes. N.B. Op alle handwerklessen gelegen heid tot sparen.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 13