WAALS INGEZONDEN MEOEDEELING Haai'tcmmerstr. 114 blijkt dat hel boekjaar 1926 sluit met een voordeelig saldo van 33.51. fut kasnazieners worden benoemd de boeren de Keuning en PetiL ïot afge vaardigde naar de alg. vergadering wordt benoemd de heer G. Klemhans en lot plaatsvervangend afgevaardigde do heer T Jansen. Tevens worden nog diverse af gevaardigden voor de vakgroepen be noemd. ."Wegens periodieke aftreden van do hee- ren T Jansen en G. A. Gras (beiden her kiesbaar) en het vertrek van den beer H. JJeyno is thans bestuursverkiezing aan de beurt. De beide eerstgenoemde hoeren wor den herkozen, terwijl als nieuw bestuurs lid gekozen wordt de heer Bogeman. Bij de rondvraag feliciteerde de heer Jansen den lieer Bogeman met zijn verkie zing als bstuurslid en hoopt dat ook zijn medewerking veel goed voor de afd. tot stand moge komen. Dan wordt nog beslo ten het houden van een feestavond voor de groote Vasten in de Foyer der Stads gehoorzaal; datum en op welke wijze deze feestavond zal worden gehouden zullen nog nader door het bestuur worden be sproken. MUZIEK. Residentie Orkest. Dr. van Anrooy gaf ons op het 2e Abon nementsconcert een vlotte, elegante en voortreffelijk verzorgde uitvoering van Haydn's „Symphonie Es gr. t." (mit dem Paukenwirbel). Een vluchtigen blik te rugwerpend op het prachtige werk van den meester, komt in herinnering de spannende „Adagio"-opzet, gevolgd door een lichter van toon gemaald „Allegro" in 6/8 maat, dan een gracicuse tusschenzin. De 2e zin het „Andante" herinner! aan een marschtempo. Tijdens de variaties konden wij nog enkele oogenblikken ge nieten van het fijn gestyleerd vioolspel van concertmeester Swaap. Dan volgt een smaakvol lrapsch „menuet" met blijmoedig „Trio", opgewekt en voornaam beide. De „Finale" is een kunstzinnig spel met contrapuntiscb doorwerkte themata. Hoe buitengewoon aanlokkelijk en onge kunsteld is Haydn. Dr. van Anrooy gaf het werk fleurig en décoratief geaccen tueerd. licht en transparant; een aaneen schakeling van velerlei welluidende ge voelsuitingen, waaraan Haydn zoo over vloedig rijk is. De vertolking deed aange naam aan. Nu betrad de violiste Noë'a Cousin bet podium om „Concert in e kl. t: op: 64" van Mendelssohn te spelen Deze violiste is nog jong, maar zij is zeer veelbelovend. Er zit karakter in haar spel, dat zeer charmeert. Zij is natuurlijk en begaafd en muzikaal. Haar techniek is ge acheveerd, technisch punctueele voor naamheid: haar toon licht en doorschij nend en warm; en in haar rubato-aan- wending ligt iets persoonlijks. Zij speelt spontaan en opdrijvend. Nohel-jong speelde zij het conceit, geestelijk fijn van aanvoeling, met virtuoze verbijzondering, veel kleur en innig aangevoeM. Het or kest begeleidde met groote toewijding. Zoo als wij van Dr. van Anrooy gewend zijn, geheel ten dienste .van de soliste. De toe hoorders waren zoo enthousiast, dat het applaus de afmeting van een ovatie ging aannemen. Na de pauze wachtte ons een noviteit Suite tiré du conté dansé „l'Oiscau de Feu" van Igor Stravinsky, den beroemden schrijver van „Le Sacre du Printemps". Dr v. Anrooy tooude hier zijn volle be- heersching over het orkest. Het orkest daartegenover al zijn buigzaamheid en volgzaamheid ten opzichte van den diri gent. Op acht en twintig jarigen leeftijd schreef Stravinsky zijn ballet „l'Oisean de Feu" (dat in 1910 door de jjmllets rus- ses" bekendheid heeft gekregen en zijn naam in Fransche kunstenaarskringen populair heeft gemaakt) waaruit deze or kestsuite getrokken is. Omdat de bezetting te kostbaar was (buiten bet gewone orkest eischte Stravinsky vier fluiten, drie bo bo's, een Engelsehe hoorn, drie c'arinel- ten, basclarinet, contrabassen, slagwerk, celesta, xylofoon, drie harpen en klavier) heeft de componist dit werk opnieuw ge orkestreerd en net effect schijnt bij de hui dige bezetting er niet minder op te zijn geworden, méér tooverachtig en myste rieus. Stravinsky is een bevoorrecht mu sicus; een knap bouwmeester van rijk ge- instrumenteerde muziek. Het werk van den heldhaftigen ontdekker van rhythmen en klanken dwingt tot luisteren. Al zullen de menschen om aan bet moderne klank stelsel van Stravinsky te wennen nog wel even tijd noodig hebben, deze Russisch- Franscho muziek kenmerkt zich door vin dingrijke verbijzondering. Dr. v. Anrooy dirigeerde 't werk knap en impulsief met zeer bijzonder inzicht in de moderne par tituur. Tot slot „Ouverture Carnaval ro- main" van Berlioz; een briljant onge breidelde passie en gevoels-overmoed en le venslust; poëzie van de zeldzaamste soort. De dirigent liet met gloed en warmte spe len, in voortjagende tempo en alles om hangen met verscheidenheid, kleur en klankintensiviteit. De belangstellende con certbezoekers liepen warm bij deze door leefde sympathieke vertolking. Aan 't slot een meer dan enthousiast applaus aan dirigent en orkest. J. K. UIT DE OMGEVING ALKEMADE. GEMEENTERAAD. Nieuwjaarsrede van den Burge meester. Wegverbreeding. Verhuring landerijen te Huigsloot. Slootdemping en werklozen steun. Maandagmiddag vergaderde de Raad dezer gemeente. Voorzitter de Burgemees ter. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering met het gebruikelijke ge bed worden de notulen van de vorige ver gadering gelezen en onveranderd goedge keurd. Alvorens met de afwerking der agenda te beginnen wil de voorz. bij de eerste vergadering van het pas begonnen jaar een oogenblik etilstaan en een terug blik werpen op bet afgeloopen jaar. In de eerste vergadering op 2 Januari mochten we herdenken het 25-jarig ambtsjubileum van onzen gemeente-ontvanger, terwijl spr. in die vergadering aankondigde dat ver schillende malen aan den Raad steun zou worden gevraagd voor belangrijke ver- keersverbeteringen. Op 15 April werd een geldleening aangegaan groot f31.000. voor betaling van de kosten van slootdem ping, aankoop grond voor wegverbreeding en kosten voor verbouwing van de school met onderwijzers woning te Oude-Wcte- ring. Voorts werd een vrachtauto aange schaft ten dienste van de wegen. Op 13 October nam de heer Bouwmeester om gezondheidsredenen ontslag als lid van den raad en op 22 November werd het nieuwe lid, de heer C. Bontje, als raads lid geïnstalleerd. Het zielental ging' slechts met 29 vooruit, zoodat op 1 Januari de ge meente Alkemade 5888 zielen tolde. De oorzaak van deze geringe vooruitgang is gelogen in het feit dat vele jonge gezin nen de gemeente gingen verlaten. Jammer dat spr. moet constateeren dat het jaar 1926 voor tuinderij en veehouderij geen gunstig jaar is geweest. Aan de veiling werd voor f 300.000.minder geveild dan in 1925, terwijl ook de veehouderij zich on gunstig afteekende tegen verleden jaar. Spr. uit den wensch, dat het jar 1927 een in alle opzichten gunstig jaar moge zijn, dat de andere jaren verre zal overtreffen. Spr, kan met voldoening constateeren dat er in den tulppntrek gelukkig een kente ring is gekomen, want de prijzen der ge trokken tulpen zijn momenteel bevredi gend. Ook de glaseultuur heeft in 1926 een enorme vlucht genomen, zoodat spr. ook hiervan de beste resultaten verwacht. Al les tezamen nemend stemt het afgeloopen jaar niet bot grootf dankbaarheid. Doch dankbaar is spr. gestemd over de royale medewerking die hij in het afgeloopen jaar van de leden mocht ondervinden. Spr. brengt hier openlijk den leden dank en spreekt daarbij den wensch uit dat zij ook voor het jaar 1927 weder diezelfde mede werking in het belang der gemeente zullen geven, zonder daarbij bepaalde groepsbe langen te dienen. Spr. dankt de leden voor de ontvangen gelukwenschen bij de jaar wisseling ontvangen en wenscht wederkee- rig den leden en hunnen gezinnen een voorspoedig jaar toe, onder den onmisba- ren zegen van God. Do heer de Jong, wethouder, dankt den voorz. voor zijne wenschen en hoop' dat 1927 zoowel voor den vcorz. persoonlijk als voor zijn gezin een gelukkig jaar moge zijn. Hiorna is aan de orde de agenda: lo. Voorstel van B. en W. om over te gaan tot verbreeding van een gedeelte van den dorpsweg te Oude-Wetering. De voorz. zegt., dat reeds eerder een plan voor weg verbreeding aldaar is ontworpen, doch in verband met het feit, dat. deze weg niet in de termen viel voor subsidie van do provincie kon dit kostbare plan niet uit gevoerd worden. B. en W. hebben thans een minder kostbaar, maar toch ook een goed plan doen ontwerpen, en om een zoo juist mogelijk beeld van deze verbetering te krijgen, hebben B. en W. gemeend deze zaak te doen toelichten door een deskun dige. Spr. vraagt den Baad machtiging om den heer Wiertsema in de vergadering toe te laten, die dan in geheime zitting na dere inlichtingen kan verschaffen. De heer Rietbroek heeft tegen het geven van inlichtingen door den deskundige geen bezwaar, doch vraagt den voorz. wat er tegen is om deze zaak in openbare zitting te behandelen. De voorz. acht zulks in het belang v< n het werk. Hierna wordt zonder hoofdelijke stemming goedgevonden dat de heer Wiertsema in geheime zitting de noodige toelichting en inlichtingen ver schaft. De voorz. schorst Hierna de verga dering. Na heropening deelt de voorz. me de, dat de voorgestelde verbetering be treft. het verbreeden van den weg te Oude- Wetering, loopende vanaf het pontveer van den heer van Staveren tot aan de brug bij de firma Bonda. B. en W. vragen aan den Raad een crediet van f 13.000.h f 14.000. De weg zal op verschillende plaat sen een breedte krijgen van 7.60, 8.75, 7, 7,60 en 8.60 Meter. De heer Los zou gaarne wel eens een stem willen hooren van een ander, aange zien hij als woonachtig te Oude-Wetering, niet graag do eerste wil wezen. De voorz. kan de meening van den heer Los niet deelen en merkt op, dat de leden hier zitten voor het algemeen belang en niet om de belangen van een "bepaalde buurtschap te behartigen. .Kiezersvrees of bang voor praatjes moet den hoeren vreemd zijn. Wij hebben ons slechts af te vragen: is deze verbetering noodzakelijk. En dan wil spr. graag hierover zijn mee ning zeggen. Die den toestand te Oude- Wetering kent zal moeten toegeven, dat deze aldaar zeer bedenkelijk is. De weg is op de meeste plaatsen zeer smal en het water is diep. In Groningen heeft een te smalle weg aan drie personen het leven gekost. Een ieder menschenleven wat te betreuren valt is te duur gekocht. Indien de Raad B. én W. tot een andere overtui ging kunnen brengen zijn zij gaarne be reid hun meening prijs te geven. De heer Los antwoordt den voorz., dat het niet in de bedoeling van hem heeft gelegen te strijden voor Oude-Wetering, doch spr. heeft die schijn door het eerste aan het woord te komen niet willen wek ken. De heer van Dooren kent de situatie ter plaatse, acht deze verbetering dan ook ur gent, maar acht het urgenter de verbete ring van het verkeer aan den Noordhock te Roelofarendsvecn. De weg van Oude- Wetering is een recht stuk. terwijl spr. het werkelijk bespottelijk vindt dat een be hoorlijke auto eerst op particulier terrein moet draaien om in de Veen te komen. De Veen met zijn druk verkeer en zijn drukke veiling, de grootste plaats van de gemeente. Spr. acht de toestand ter plaatse dan ook onhoudbaar. De heer Bietbroek onderschrijft ten vol le het gezegde van den heer van Dooren. Hoewel spr. het plan van Oude-Wetering zeer in het belang van het verkeer acht, acht spr. de tijd in verband met den finan- tieelen toestand niet gunstig. Als de tuin derij cn veehoudex-ij in 1927 weer even „MARY" 8U8C Japon van prima Ribs- ?ope!ine, in zwart, mauve, amande, beige, ijois de Rose en bleu a i l e mat en slecht is als in 1926, hetgeen spr. niet hoopt, dan zullen we er zwaar genoeg voor komen te zitten. Spr. stelt voor het voor stel van B. en W. nog een half jaar uit te stellen, want over een half jaar kan men pas een oordeel vellen over de resultaten van de tuinderij en veehouderij. De heer de Koning merkt op, dat toen twee jaar geleden de Noordhoek in den Raa-d ter sprake kwam, hij alleen bleef staan bij zijn meening om tot afdoende verbetering van -den Noordhoek over te gaan, doch dat wegens den toestand waar in de brug verkeerde zijn voorstel werd opgeschort. Spr. ach c de toestand te Oude- Wetering even urgent als die te Roelof- arendsveen. De weg is aldaar zoo smal, dat twee auto's niet behoorlijk kunnen passeeren. Spr. zs\ echter blij/en aandrin gen om tot verbetering van deh Noordhock te geraken. De heer de Jong .merkt op, dat nu Ged. Staten als hun meening hebben te kennen gegeven, dat hoezeer zij ook overtuig i zijn van de noodza. elijkheid tot verbete ring van de Oude-Wetering, zij geen voor stel aan de Staten kunnen doen om voor dat gedeelte weg subsidie te verleenen. Wel zal t.z.t. de weg vanaf de Zijl over de Nieuwe-Wetering overgenomen worden, hoewel de gemeente dan toch nog altijd een bijdrage in de kosten zal moeten ge ven. Hoewel spr. de verbetering van don Noordhoek van groot belang acht, vindt spr. den weg Oude-Wetering van meer belaug, omdat deze in het doorgaand ver keer ligt. De heer de Vette wil deze zaak van een anderen kant bekijken. Al de verkeers- verbcteringon draaien niets anders dan op belastingverhooging uit. Hoewel voor al deze bui ten gewone werken geleend wordt moet de gemeente toch geregeld voor have rente on aflossing zorgen. Spr. maant, dan ook tot groote voorzichtigheid aan. De heer van Dooren is het niet eens met do bewering van den heer de Jong. Heb doorgaande verkeer heeft met het urgente van den Noordhock niets uitstaande, het verkeer in Roelofarendsveen is grooter dan die te Oude-Wetering. De heer Rotteveel ontkent zulks. Door middel van een tweetal- ponten kan men in een andere gemeente komen, terwijl men de Veen eenmaal ingegaan zijnde er weer langs denzclfr,en weg ui1 moet. Do heer Rictbroek merkt op, dat het meesto verkeer over de pont van van Sta veren gaat cn dus niet langs de Oude- Wetering komt. Do voorz. beantwoordt de verschillende sprekers en leest nog eenigo gedeelten voor uit het schrijven van heeren Ged. Staten, betreffende de wegen in Alkema de. In verband met dit schrijven ligt het thans voor do hand dat B. en W. thans hun volle aandacht schenken aan de ver- "betering van den weg Nieuwe-Wetering- Oude-Wetering, omdat, in de toekomst geen steun van do provincie is te verwachten. Hoewel ongaarne wil spr. den Baad mede- deelen, dat deze wegverbreeding ook ver band houdt met het feit, dat in Oude-We tering zal worden opgericht een veevoeder fabriek. De directie van deze fabriek wacht nog op de beslissing van de spoor wegmaatschappij of zij een lijn naar hun fabriek kunnen krijgen, en de zekerheid dat de lijn niet wordt opgeheven. Komt dus deze fabriek tot stand, dan zal het ver keer langs den dorpsweg Oude-Wetering nog meer toenemen, zoodat B. en W. ook hiermede in de toekomst rekening hebben te houden. De lieer Rietbroek zegt, dat nu de op richting van de fabriek staat of valt met den spoorweg, hij B. en W. in overweging geeft deze zaak op te schorten. De heer Los ontraadt om een half jaar te wachten, want de wegverbreeding te Oude-Wetering is dringend noodig. De heer van Dooren vraagt, als de weg verbreeding van Oude-Wetering aangeno men wordt, of B. en W. dan binnen een jaar ook de verbetering aan den Noord hoek onder de oogen willen zien. Do voorz. wil die toezegging niet doen. Do heer van Dooren vraagt of B. en W. niet willen overgaan om voor den Noord hoek ook een deskundige te benoemen. De voorz. zal deze zaak nader irl de wethouders bespreken en wenscht hier uitdrukkelijk te verklaren, dat B. en W. de Noordhoek niet uit het oog zullen ver liezen. De heer Rotteveel vindt, dat de toestand te Oude-Wetering dringend om verbete ring vraagt. Wordt het voorstel van B. en W. niet aangenomen, dan zullen in ieder geval toch kosten aan den weg te Oude- Wetering besteed moeten worden, want vele wegkanten zijn weggespoeld, terwijl bet thans do geschiktste tijd is om met het werk te beginnen. De heer de Jong weixscht tot slot te con stateeren, dat hij niet kan begrijpen hoe men, hoewel overtuigd van de noodzake lijkheid, de verbetering aan den weg te Oude-Wetering aan te brengen, dit uit wil stellen om finantieele redenen, en dan toch tegelijkertijd aan te dringen op een ver betering aan den Noordhoek te Roelof- arenusvecn welke niet minder kostbaar zal zijn. Royaler had spr. het gevonden mede te werken aan do verbetering te Oude-Wetering en tevens te blijven aan dringen op de zoo noodzakelijke verbete ring aan den Noordhoek te Roelofarends vecn. Hierna wordt z. h. s. liet voorstel van B. en W. aangenomen met het toestaan van de noodige credietcn. 2o. Voorstel van B. en W. om over te gaan tot uitbreiding van de straatverlich ting aan den Langeweg te Oude-Wetering door bijplaatsing van 6 lantaarnpalen. De voorzitter deelt mede, dat de weg verbreeding aan den Langeweg zoover ge reed is gekomen, dat B. en W. het wen- schelijk achten ook op het gedempte ge deelte straatverlichting aan te brengen. Z. h. s. wordt besloten de straatverlichting nit to breiden, en worden B. en W. ge machtigd tot aankoop van de bcnoodigdo palen. 3o. Bespreking verhuring landerijen to Huigsloot. In de raadsvergadering van 2 September 1926 werd door den Rai I in beginsel besloten tot onderliandscho we derverhuring over te gaan van de lande rijen te Huigsloot en wel aan dezelfde huurders van thans, echter onder voorbe houd dat de commissie eerst ^et land eens grondig zou opnemen. Deze opname heeft plaats gehad met. gevolg dat do commissie tot do conclusie kwam dat door de meeste huurders de bcpalingon van hot huurcon tract. niet werden nageleefd. Besloten werd do huurders met de voornaamste bc palingon op do hoogte te brengen onder bemerking dat do voorwaarden in het con tract niet beschouwd moesten worden als een doodc letter, zoodat in het vervolg aan de bepalingen van het contract stipt de hand zou worden gehouden. Het gevolg hiervan was dat slechts één huurder zich bereid verklaarde het land weder in to hu ren. Na dien is nog een conferentie gehou den ten gemeentehuize met de huurders, de commissie cn B. cn W. Op die conferen tie zijn de voorwaarden nog nader bespro ken cn werden de huurders in de gelegen heid gesteld hun bezwaren naar voren te brengen. Aan enkele bezwaren werd tege moet gekomen cn de huurders konden zich binnen 8 dagen verklaren of zij het land weder voor 5 jaren wenschten in te huren. Van de 18 huurders wenschen slechts 8 hun land weder voor 5 jaren in te huren. Het land ziet. er zeer verarmd uit en de Com missie met B. en W. zijn unaniem van oor deel dat zoo niet- langer mag voortgegaan worden. Intusschen heeft zich een landbouwer aangemeld, die bereid is de geheelo Huig- sloterpolder van de gemeente te huren. Na vele conferenties met de belanghebben de personen zijn B. en W. en de commissie tot een voor beide partijen bevredigende oplossing gekomen. B. en W. stellen op de eerste plaats voor het land na 1 October 1928 niet meer publiek te verhuren. Hier toe wordt z. h. s. besloten. Vereier stellen B. cn W. voor aan A. Brcure, landbouwer te Haarlemmermeer en G. Zekveld, landbouwer te Ouderkerk aan den Amstel, voor den tijd van 20 ja ren te verhuren de 65 H.A. gras- en bouw land cn wel voor de volgende huurprijzen. De eerste 5 jaren f 100.de tweede 5 ja ren f 110.de derde 5 jaren f 120.en de vierde 5 jaren f 130.per H.A. Do huurder zal voor zijn rekening op het land de bc- noodigde gebouwen plaatsen en tevens zal het land weer in behoorlijken staat worden gebracht. De heer de Vette vraagt of do grond in erfpacht wordt gegeven. De heer Los ant woordt, dat de huurder op het land de ge bouwen mag plaatsen. Bij nict-wederinhu- ring na die 20 jaren moet de gemeente de gebouwen tegen taxatieprijs overnemen, en bij overlijden van den huurder, wanneer do erfgenamen den loopenden huurtijd niet overnemen, moet de gemeente de ge bouwen eveneens tegen taxatieprijs ovor- nemen. De lieer Bontje heeft reeds cenigc malen do landerijen geinspectcerd cn moet con stateeren dat het er een groote rommel is. Hierna wordt z. h. s. besloten aan G. Zckvejd de landerijen ondershands to ver huren. Het kohier Honderbelasting wordt h. s. vastgesteld op f 464. Tot de ingekomen stukken behoorde o.m. een verzoek van het kerkbestuur van Roe lofarendsveen om gelden voor de stichting van een R. K. Bijz. school te N.-Wetcring. Genoemd bestuur is echter ook bereid de bestaande O. L. school te aanvaarden, mits in behoorlijken staat. Aan gezien het onderzoek naar de mo gelijkheid tot beschikbaarstelling van liet gebouw der openbare lagere school nog niet is geëindigd worden do stukken weder gerenvoyeerd naar B. en W. Verder een adrce van de drie koudslach ters, waarbij zij wederom verzooken om 50 pet. vergoeding te mogen ontvangen in de verbouwingskoston vooi het voldoen van hun noodslachtplaateen aan de %i*chen van het K. B. ran 10 Juli 39SC B. en W. stellen voor om dit ad ree voor kennisgeving aan te nemen. Do heer do Vette wenscht meer licht in deze zaak. Do voorzitter zegt dat in do vorige vergadering het adres van deze sla gers voldoende is toegelicht geworden. Zij komen met geen nieuwe argumenten. Men kan wel aan den gang blijven. De heer de Vette is bier echter niet mee tevreden on wil hierover disenssieeren. De voorzitter is geenszins van plan hier over discussie toe te laten. Do heer van der Goest ondersteunt het voorstel van den heer de Vette, doch aangezien het voorstel de Vette door geen meerderen wordt ondersteund kan dit geen punt van beraadslaging uitmaken on wordt het adres voor kennisgeving aangenomen. Voorts onder begeleidend schrijven aan den raad aangeboden een schilderij voor- stellondo een tafereel uit do Kaag. Dit schilderij was aangeboden door don kunst schilder M. Hoynes. B. en W. stellen voor dit schilderij hetwelk aan de leden wordt vertoond onder dankbetuiging te aan vaarden en te doen ophangen in de raad zaal. Z. h. s. wordt hiortoe besloten. In bespreking komt nog do demping van de sloot toobehoorend aan O. van der Moor Nzn. en deze gemeente. Do voorzitter deelt het verloop der on derhandelingen mode on zogt dat de fa milie van der Meer liever niets wil. Wil de gemeente de sloot toch dempen dnn zijn de voorwaarden de volgende: do ge meente Alkemade dempt de gehcele sloot; de gemeente Alkcmade zorgt voor 4 riolee- ringen in den weg voor afvloeiing van het water en do gemeento plaatst voor hare rekening oen ijzeren lick en moet dit hok onderhouden. B. en W. achten deze voorwaarden on aannemelijk en zij stellen daarom voor het eigendom van do gemeento te demrou. Er moet dan over een lengte van W. een waterschoeing geslagen- worden. Met het oog op de werkverschaffing drincen B. on W. tot aanneming var hun voorstel aan. terwiil zii tevens an den raad vrneen of deze goed kan vinden dat zoolang de schoeiing nog niet. geslagen is de werk- loozen grond kunnen varen in de Poel. Do heer Rotteveel vraagt naar de be grooting van hot. werk. De Voorzitter zegt dat de schoeiing ongeveer f 1000 ■'"1 kosten, terwiil in de geheole sloot pl.m. 3000 M. grond gaat. Do heer Los had niet. kunnen denken dat or nog menschen waren, die zoo wei nig wenschen mede to werken. Do heor de Vette zou deze zaak nog wel iets uit xvillen stellen. Morrelük komt do fanii)io nog tot epn ander inzicht. Do Voorzitter zegt, dat dit. xjitgesloten is. Vooral mot het oog dat aan vele go- zinnon geen werk kan verschaft worden dringt, spr. op aanneming van het voorstel van B. en W. aan. Hierna wordt z. h. s. tot de '"m* ing besloten, terwijl tevens wordt goedgevon den, dat zoolang de wcrkloozen nog niet aan deze sloot, kunnen werken zii grond kunnen varen in de Poel tegen f 0.80 per M3. Hiorna sluiting. OEGSTGEEST. GEMEENTERAAD, i'ieuwjaarswensch van den Burgemeester. Wijziging cjemeentebegrooting 1927. Verkiezing van de leden der stembureaus. Vooiv.iitcr do Burgemeester, de lieer J. G. M. van Griothuyscn. Do Voorzitter opent deze lsto verga dering in hel nieuwe jaar en wenscht den leden een gezegend jaar, welke wensch door den lsto Wethouder de heer J. G. Spaargaren, niet wederkeerigen hcil- wenscli wordt beantwoord. De notulen der vorige vergadering wor den voorgelezen en onveranderd goedge keurd. Ingekomen stukken waren o.a.: Van den Directeur van den Keurings dienst van waren, een overzicht over do werkzaamheden van den Dienst in het af geloopen jaar; Het jaarverslag van de Commissie voor de werkloosheid. Van Ged. .Staten verschillende goed keuringen op Raadsbesluiten. Schrijven van Ged. Staten, inhoudende dat geen termen aanwezig gevonden zijn tot goedkeuring van het voorstel-do Graaff, waarbij het presentiegeld, der Raadsleden verhoogd zou worden. Aanvrage van de Bijz. Scholen tol ver krijging der vergoeding bepaald in art. 101 der Lager Onderwijswet Zal hij B. en W. in behandeling .genomen worden. Schrijven van den hoer J. G. Donk over de salarisverhooging der ambtenaren. Wordt verwezen naar B. on W. om prae- advies. Verzoek van den lieer Kerkvliet om vergunning tot hel plaatsen van een schuitenhuis. B. en W. stollen voor, dit verzoek too te staan, onder beding ge noemden lieer een recognitie te laten be talen van 5. De heer N. Zandbergen vindt dit niet weinig. Dc Voorz. zegl, dat hel. ongeveer 121 ct. per M. is, waf niet veel genoemd kan worden. Wordt aangenomen. Runt 2 van de agenda betreft wijzigin gen der Gemeentebegrooting 1927. Door Ged. Staten wordt de beslissing op d-zo bcgrooting verdaag'!, met lot-stemming over de helft van de b Iragen k I ken. De wijzigingen die Ged. Stalen aan gebracht willen zien. zijn voor bl I - rendeel van administralicvcn aard Ook echter eenige veranderingen in de .es. Na een «ge bi sprei ii g wordt bi Ion, dezo wijdgin' en aan le brengen Runt 3 betreft een adres van de Leid-

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5