EISCHT GOEDE KWALITEI1 INGEZONDEN MEDEDEEUNG DUS, EISCHT houden, ook dio vcrïoeft thans in het huis Tan bewaring. Uit liet onderzoek is nu nog gebleken, dat een der Spanjaarden schuldig is aan een diefstal mol geweldpleging aan boord van het Engelschc stoomschip „Queens- worth" dat in de Vulkaanhaven te Vlaar- dingen lag. De kapitein ontdekte daar een vreemdeling in zijn hut, aanvankelijk wist hij hem in de badkamer te drijven, maar daar richtte de indringer zijn revolver op den kapitein, die hem toen moest laten ontkomen. Van den wal heeft de Span jaard op den kapitein geschoten. Het is niet uitgesloten dal deze bende zich ook heeft schuldig gemaakt aan een overval aan boord van een in dc Waalha ven liggend schip. Geheimzinnige diefstal. Toen Zaterdagochtend om halfzes de melkrijder van de ,-Lijempf" le Berlikura de kom van St. Annaparochio had bereikt, Ipeld hij zich even bij den achlerrten wa gen op. Tóen hij zijn zitplaats op den voorsten wagen weer zou innemeen, ont dekte hij,.volgons de „Leeuw. Crt." dat het kistje mot ni elk geld verdwenen was.Het geld was bestemd om aan de veehouders te worden uitbetaald. In bet kistje zou zich een bedrag van ongeveer f 10.00 heb ben bevonden. Een valsche postwissel. Te Venlo is aan het postkantoor een vervalschte postwissel uitbetaald. Het oor spronkelijke bedrag van f 5 was veran derd in f 25 De postwissel werd verzon den op 12 October to Utrecht en te Venlo bes told op 14 October, waar is niet na to gaan, daar niet alleen het bedrag, doch ook het adres uitgeradeerd en door oen valsch vervangen is. Vermoedelijk zijn afzender en ontvangeT een en dezelfde persoon. Een pestgeval aan boord. Zaterdagavond is van Bahia Blanca in de Rotterdamsche haven gearriveerd het Duitsche stoomschip „Cuba". Daar zich tijdens do reis een pestgeval had voorge daan ging het schip onmiddellijk na aan komst in quarantaine. Met de ontratting werd onder leiding van den hygiënist- quaranlaine-arts van den Gemeentelijken Geneeskundigen Dienst, Dr. H. W. Hoesen. onmiddellijk een aanvang gemaakt, terwijl nabij boei 22, waar het vaartuig op de rivier ligplaats had gekregen een vaste post der rivierpolitie werd geslationneerd De ontrading geschiedt met blauwzuur. Gedurende 3G uur moet hei gas inwerken iD de ruimen. Het geldt hier een met graan geladen schip, zoodat men meer tijd noodig heeft om het vaartuig rattenvrij te maken, dan bij een ongeladen schip hef geval zou zijn. Dc ondervinding heeft ge leerd, dat het blauwzuur onschadelijk is voor het in de ruimen gestorte graan. De lading kan dan ook onmiddellijk na do ontsmetting gelost worden. De bemanning is onder bewaking naar den Observatiepost aan den Schiedam schen Dijk gebracht en mag gedurende het oponthoud van de „Cuba" zich niet vrij in de stad bewegen. Brand. Te Tinaarloo brak, naar dc „Asser Crt meldt, door tot nu toe onbekende oorzaak brand uit in de behuizing van J. van Hem men aldaar. Door den feilen wind greep het vuur snel om zich heen, zoodat het huis in 'n oogenblik was uitgebrand en er aan redden niet te denken viel. De geheële inventaris, benevens een tweetal koeien kwam in de vlammen om. Alhoewel er van alle zijden hulp werd verleend, kon men toch niet verhoeden, dat het slroodak van de aangrenzende behuizing, bewoond door J Veenrijk, eveneens vlam vatte* en ook dit huis al spoedig was uitgebrand. Men bepaalde zich toen hoofdzakelijk tot het nathouden van de derde woning» in de nabijheid gelegen. Het huisraad van Veen- dijk kon worden gered. Beide perceelen waren verzekerd. Vreemde klanten. Zaterdagavond gaf do heer H. Lans bergen, filiaalhouder van den sigarenwin kelier H. Filders in de Halstraat te Schie dam aan de politie kennis, dat twee En- gelschen bij hem waren gekomen om siga retten te koopen. Zij betaalden met 'n bankbiljet van f 100, waarop de winke lier hen terugbetaalde met een bankbiljet van 60, een van 25, 1 van 10 en de rest kleingeld. Toen de winkelier hiermede bezig was, nam een der Engelschen het bankbiljet van 10, waarna de ander met gepast geld betaalde. Lansbergen had de heeren. in de gaten en vorderde zijn 10 terug, waaraan zij voldeden en hierop spoe dig den winkel verlieten. De bedoeling ■was blijkbaar den winkelier voor 10 te bestelen. Zenuwstillencl en Zenuwsterkend is de werking van Nlijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten 8997 BaiitenS, Berichten ONGELUKKEN Noodlottige vergissing in een Milaneesch ziekenhuis. Reeds vier dooden. In het ziekenhuis te Milaan heeft een verpleegster aan acht patiënten bij ver gissing verkeerde injecties gegeven. Vier hunner zijn in den loop van den nacht onder vreeselijke pijnen overleden; de an il ;cn verkeeren in levensgevaar. De ver pleegster is gevlucht. Spoorwegramp in Japan. Drie dooden. Op een goederentrein, waarmee de mu nitie voor drie militaire afdeelingen naar Kioto werd vervoerd, heeft onderweg een ontploffing plaats gehad, waarbij drie lie den gedood en vele gewond zijn. De ont stane vlammen sloegen over op in dc buurt staande houten huizen, van welke er tach tig zijn verbrand. De U.orm in Engeland. Ernstige ongelukkon en grootc schade Do orkaan van Vrijdag is gevolgd door een hevigen storm die Zaterdag over ge heel Engeland woedde. Boven het Noor den van Londen brak een fel onweer los, da> geen belangrijke schade aanrichtte. Drie levens zijn Zaterdag verloren ge gaan indirect tengevolge van den storm. Een meisje van 9 jaar gleed uit op een glibberigpad langs een rivier en ver dronk. Een bootsman verloor het leven, doordat de storm een boot waaraan hij werkte los sloeg en deed omslaan, waar door hij te water raakte, terwijl door het plots opkomende water een ruiter verrast werd. Zijn paard kwam alleen thuis en het lijk van den ongelukkige werd eerst later weer aangespoeld. Het dal van de Avon is Zaterdag over stroomd en vele dorpen zijn geisoleerd. Door het geheele land is schade aange richt aan boomgaarden, voetbaltribunes en schoorsteenen. Ook in Ierland beeft Vrij dag een hevige orkaan gewoed. Het trein verkeer werd op negen plaatsen tot stil stand gebracht. Zaterdag is aan do Schotecho kust een schoener gestrand en vergaan. Do beman ning werd evenwel gered. Ruw weer in bet Kanaal. Uit alle plaatsen aan bet Kanaal wor den hevige stormen gemeld. De telegrafi sche en te'efonische verbindingen naet Brest zijn verbroken Vrijdag is een motor- visschersvaartuig uit Le Portel bij Bou logne vergaan. Er bevonden zich zeven mannen aan boord, die allen tot één gezin behoorden. Orkaan aan de Noorsche kust. Zondagmorgen slak aan dc Noorsche kust onverwacht een orkaan op, die de schepen, welke voor de haringvangst wa ren uitgevaren, overviel. Men vreest, dat 2 visschersbooten met een bemanning van 14 koppen, welke te Soendmocr thuis behoo- ren, zijn vergaan. Chineesch zeeroovers weer in actie. Britsch stoomschip overvallen. Het Engelsche stoomschip „Seangbce" is op weg van Singapore naar China met een groot aantal Chincesche Nieuwjaars- vierders aan boord Donderdag j.l. in de Bias-baai door zeeroovers overvallen. De pSeangbee" is het grootste schip, dat ooit in handen van zeeroovers is gevallen. Volgens do verhalen der passagiers heb ben ongeveer honderd roovers het schip overvallen, terwijl iedereen zich aan het ontbijt bevond. Direct maakten zij zich meester van de draadlooze installatie, als mede van de wapens, dio zich aan boord bevonden. Scheepsofficieren werden met den dood bedreigd, wanneer pogingen zouden wor den gedaan om hulp te verkrijgen, in welk geval de zeeroovers dreigden het schip le doen zinken. De officieren zijn vier dagen lang door dc zeeroovers bewaakt, terwijl de kapitein en vijf eerste-klas passagiers .werden ontvoerd. De kapitein is later - weer vrijgelaten, doch van de vijf passa giers heeft men niets? vernomen, zoodat gevreesd wordt, dat zij als gijzelaars wor den vastgehouden en eerst worden vrijge laten, wanneer do zes zeeroovers, die veiv leden week ter' dood zijn veroordeeld, in vrijheid worden gesteld. De buit der zeeroovers bestaat in hoofd zaak uit geld en juweeleu der passagiers, tot een totale waarde van ongeveer 3000 pond sterling. Een der zeeroovers wierp een jachtgeweer van den kapitein over boord, waarop de rooverhoofdman den kapitein onmiddellijk 20 pond sterling ter hand stelde, om een nieuw te koopen. Geheimzinnige misdaad in een Duitsche mijn. Gemaskerde mannen dooden een controleur. Zondag heeft in de Richthofenschacht nabij Kattowitz een geheimzinnige mis daad plaats gehad. Op een diepte van vierhonderd meter opder den grond ont dekte een inspecteur twee onbekende maskerde mannen. Onder bedreiging met bun revolvers sloten zij zes mijnwerkers in twee mijnkamers op. Een controleur, die door den inspecteur was gealarmeerd, werd bij de achtervolging der onbeken den in een mijngang op 450 M. diepte doodgeschoten. Men heeft de daders nog niet kunnen arresteeere, doch alle uitgangen van de mijn zijn door de politie afgezet, zoodat do misdadigers met geen mogelijkheid kunnen ontkomen. Of zij een dynamiet- aanslag dan wel een andere misdaad in hun schild voerden, is nog niet bekend. Apotheekbrand te Brussel. In de Belgische centrale apotheek te Brussel is Zondag brand uitgebroken. Het vuur greep snel om zich heen en de be lendende huizen moesten worden ont ruimd. Af en toe hadden ontploffingen plaats. Tegen middernacht was het vuur nog niet gebluscht en eerst tegen den morgen was men het vuur meester. Spoorwagons aan den rol. Bij Halifax zijn Vrijdag 200 ledige spoor wagons aan het rollen gegaan. Een ma chinist, dio een ledigen goederentrein moest wegbregen, bemerkte, dat de loco motief tengevolge van de gladheid der rails alle wagons niet kon voorttrekken. Hij koppelde daarom de helft af en ran geerde de andere op een dood spoor. Na eenigen tijd begonnen deze achteruit te rijden; een een aantal ledige personenwa- gons, welke zij op hun weg ontmoetten, werde genoodzaakt aan het spelletje mee te doen. De meeste wagons slaagden er in een afstand van drie K.M. af te leggen slechts enkele waren onderweg uitgeval len en gederailleerd. De wagons, die den wedstrijd wonnen, brachten het er even wel ook niet. alle levend af: ettelijke wer den totaal vernield. Persoonlijke onge lukken kwamen gelukkig niet voor. Eenige spoorwegarbeiders, die aan de rails werk ten, konden nog juist op het laatste oogenblik wegspringen om de wielrenners te laten passeeren. Een Vlaamsche studentengrap. In den tragischen strijd voor bet be houd van het Vlaamsche volksbestaan, met wisselende kansen, door het Vlaamsch gezinde element sedert bijna een eeuw te gen de verfransching gevoerd, komen ook wel eens komische momenten voor. Dit was, naar men ons uit Brussel meldt, een dag of wat geleden aldaar nogmaals bet geval toen, in bet Egmontpaleis, tot de wederoprichting van de sludentenaf- deeling der anti-Vlaamsche „Ligue pour la liberie des langues et la defense de l'Université d'e'Gand" zou worden overge gaan. Er waren slechts een dertig be langstellenden opgekomen, waaronder zich een twintigtal Vlaamsche studenten bevonden; deze spraken opzettelijk alleen Fransch en lieten zich iri al do pos ten van'het bestuur verkiezen, waarna zij, lot groolo ontsteltenis van de franskil jons, deze anti-Vlaamsche vergadering be sloten met.... een Vlaamschgezindo ge loofsbelijdenis en het zingen van den Vlaamschen Leeuw. Vervolgens trokken de Vlaamsche studenten, in groep, waar bij zich een aantal burgers aansloten, zin gend de stad in. Een financieel genie. "Kort geleden werd in Oregon zekere mr. Keeper wegens overtreding van de drankwet tot 100 dollar boete en drie maanden gevangenisstraf veroordeeld. Zijn vrouw richtte nu als hulpbehoe vend het verzoek tot de autoriteiten, haar gedurende den straftijd van haar man eenigen geldelijken steun te verstrekken Dit verzoek werd ingewilligd: dc vrouw kreeg 40 dollar per maand. Dezer dagen kwam de man uit de ge vangenis, en moest nu zijn 100 dollar boete beta'en. Zijn vrouw ging met hem mee en voldeed de boeten.uil de haar toegekende ondersteuning. "Wie zulk een financieel genie tot vrouw beeft, is zeker goed af. De millionnairs-straat. De rijkste straat in de wereld is, vol gens een zoo pas gepubliceerde statistiek, Parkave te New-York, waar een groot aantal millionnairsfamilies woont. Bewo ners van de straat, die minder dan 50.000 dollar inkomen per jaar hebben, be schouwen zichzelf als arme menschen. Er is in de straat een rij heerenhuizen, waarin 50 tot 60 millionnairs wonen, die jaarlijks uitgeven: voor theaterbezoek 5 millioen dollar, voor restaurants 10 mil- lioen, auto's 10 millioen, bont vijftien mil lioen, voeding thuis 20 millioen dollars. De totale jaarlijkscho uitgaven van alle bewoners der, straat worden geschat op 280 millioen dollars. UIT OE OMGEVING WARMOND. HET GOUDEN l EEST DER EERW. ZUSTERS. De kinderhulde. Gisteren werd liet gohden jubileum der Eerw. Zusters Franciscanessen van Salz- kottcn voortgezet met een grootsche kin derhulde. Om twee uur des middags zou de fees telijke huldiging door dc jongens en meis jes der R. K. Scholen plaats bobben in dc to on eel zaal van hotel ,.De Zon". Met auto's werden do Eerw. Zusters van het Zusterhuis naar do feestzaal gere den, die in een feestkleed gestoken, reeds een vroolijk geroezemoes van de stemmen der talrijke daar aanwezige kinderen Je hooren gaf. Tevens waren daar aanwezig dc Zeer- Eerw. heer Pastoor A. Oudejans, Kape laan Stolwijk, dc praeses van het Semina rie Mgr. H. J. M. Ta skin, Prof. J. D. J. Aengenent en het. Kerk- en Armbestuur. Zoodra de Eerw. Zusters hadden plaats genomen werd door alle kinderen een wel komstlied gezonden, waarna Pastoor Oudejans het openingswoord sprak. Was er gisteren voor do ouderen gele genheid om den Eerw. Zusters hulde en dank te brengen, vandaag aldus spr., mo gen de kinderen feest vieren en verheugd de dankbaarheid van hun kinderhart too- nen. Hoe de kinderen, die dankbaarheid in een hulde zullen toonen, zal voor de Eerw. Zusters oen verrassing zijn, want wat van kinderen komt is altijd prettig en aange naam en to meer voor de Eerw. Zusters, die hen opvoeden tot nuttige leden van Kerk en maatschappij. Spr. heet allen welkom, vooral.de Eerw. Zusters, Mgr. Taskin en Prof. Aengenent e.a. en hoopt dat allen zullen mogen ge nieten van hetgeen onder leiding van den hoofdonderwijzer, den lieer A. H. A. Burcksen en diens onderwijzend personeel gaat geboden worden. Dan wordt begonnen met de afwerking van het programma en wel met een wensch door een tiental kinderen der bewaar school, die beuiJelings hun wenschcn zeg den, waarna twee van hen den Zustc een bloemenmand aanboden. Vervolgens sprak een der grooterc meis jes, Betsy Duinhoven, een wensch, die zij keurig verlucht en gecalligrafeerd den Eerw. Zusters overhandigde. Een samenspraak door drie jongeda mes van de naaischool, deed de historie van vijftig jaren herleven, waarop eenige vroolijkc voordrachten als Neuzenlied, en Dc Antipoden, de aanwezigen gezellig amuseerden., De bogenrei door dc kleintjes, die ieder men een bloementak te samen een aardig balletje dansten op de maai van de mu ziek, alsmede de potpourri van liederen, waarvan de tekst natuurlijk over de jubi- laressen ging, werden eveneens met veel smaak gezien en aanhoord. Na een pauze van een kwartier kwam dan de clou van den middag dc „Bloemcn- cantate". Wat er niet gearbeid en ge INGEZONDEN MEDEDEELING STAA AAI DE SPIT zwoegd moet zijn om met zulke jonge krachten zooiets te bereiken, is niet te zeggen. Dit alleen reeds maakt het geheel tot een meer dan gewone pracstatic. Het geheel stond onder dc muzikale leiding van het hoofd der school, den heer Burcksen, terwijl do onderwijzeressen, de dames Haverkort en de Vette, de tooneel- leiding op zich hadden genomen. Beschei den achter do schermen werkten de dames die voor dat groote aantal medespelende kinderen de costumes hadden vervaardigd, die allen verschillende soorten bloemen zeer goed imiteerden, welke dames nu ach ter het tooneel bovendien do handen vol hadden om te zorgen, dat ieder keijrïg ge kleed ten tooneele zou verschijnen. Toen zagen we achtereenvolgens sneeuwklokjes, croeussen. voorjaarsbloe men, vergeet-mij-nietjes, en tulpen en hya cinthen, dan weer trompetnarcissen, made liefjes, paddestoelen, brandnetel, ridder sporen en monnilckappen en tusschen al die schoone kleuren do stralende zon in een wit. met goud bewerkt gewaad en een stralenkrans om het hoofd. Keurig werd er door die „levende en be wegende" bloemen gezongen eh de mooie solo's die vorstinne Zon ten gehopte bracht, waren nog schooner dan het ge waad, dat zij droeg en dc stralen, die haar omhulden. De lieer Burcksen leidde de zang uitstekend, terwijl een pianiste van een zeer goed muzjkaal .gehalte do zang begeleidde. Toen de cantate beëindigd was, was het applaus dan ook niet te bodaren, en het schoonst was wel dc apotheose, toen het geschenk der kinderen, een schoon beeld der kleine H. Thcresia to midden dier bloemen-kinderen stond opgesteld en een van hen met een mooie wensch den Eerw. Zusters dat cadeau aanbood. Deze toe spraak werd gehouden door de jongedame Schakenbos, die het geschenk als een blij kende gedachtenis aanbood. Vervolgens werden den pianiste. Mej. Lena. Papöt en den Zonne-zangeres, Mej. Anny Aengenent, bloemen aangeboden, waarbij den heer Burcksen een woord' van dank tot haar beiden richtte. Nadat den ZecrEerw. Heer Pastoor in een toespraak door twee der jongens gees tig werd gelnkgcwenscht. «met diens a.s. vijftigsten verjaardig en hem in verband daarmede een klein geschenk werd aange boden, dankte uit naam van Eerw. Moe der Lucina, van de Prov. Overste Moeder Jda en van alle Eerw. Moeders en Zusters, Pastoor Oudejans hen, aan wie het wel slagen van deze kinderhulde te danken was. Spr. noemde dan vooral den keer Burcksen en de onderwijzeressen, de da mes Haverkort en de Vette, maar tevens ook de dames, die in de voorbereidingstijd zooveel arbeid aan de costuums hadden verricht en daarvoor somtijds tot diep in den nacht gearbeid hadden. Hartelijk daplc ook aan de kinderen, die de cantate hadden gezongen. Het mooiste geschenk zou het, aldus spr., voor do Eerw. Zusters zijn, als zij do deugden, waarvan de bloemen, die zij hadden voorgesteld, het symbool waren, heel hun leven in hun hart zouden bewaren. Spr. besloot met een variatie op de slotwoorden der cantate: 't Is feest, 't is feest, In 't bloemenland van Warmond. Toen de luide toejuichingen tot beda ren waren gekomen, werd als slot de schoone bloemen-apotheose met een foto vereeuwigd, waarna de kinderen opgeto gen naar huis en de Eerw. Zusters wel niet minder opgetogen en dankbaar voor de waardeering van kqn moeilijken arbeid, naar haar gezamenlijke kloosterwoning per auto zijn heengegaan. Hedenavond zal ook voor de ouderen dezelfde uitvoering nogmaals in dezelfde zaal worden gegeven. LEIDSCHENDAM. R.-K. Volksbond. Vrijdagavond te 7.45 uur hield de R.-K. Volkshond haar jaarvergadering in het Patronaatsgebouw. De voorz., de heer de Langen, opent de vergadering met een Nieuwjaarswensch. Hij hoopt, dat allen zullen meewerken opdat het jaar 1927 alleszins voorspoedig moge zijn. Hij richt een woord van propa ganda en aansporing tot allen om toch niet alleen Katholieken te zijn in woord, doch vooral met de daad, om olie neutrale lectuur te weren en zich tc abonneeren op de Katholieke bladen. Onder begeleiding der Harmonie „St.- Cecilia" wordt bet Strijdlied gezongen, waarna de notulen worden gelezen en on der dank onvernaderd worden goedge keurd. De voorz. deelt mede, dat op zijn ver zoek in den Raad. om alle georganiseer de gehuwde werkloozen gedurende de maand Februari per week 1 H.L. cot verstrekken, goedgunstig is beschikt, het verzoek der Vakvercenigingen om werkloozen gedurende le en 2e hall te'kens 13 weken uit te keeren is ine; ligd. Verder heeft de voorz. nog enkele dedeelingen van minder emstigen aar Bij de bestuursverkiezing worden aftredende heeren J. de Langen en W mijn bij acclamatie herkozen, terwij eeuige discussie voor de plaats van heer G. van Heiningen, die bedankt L een vrije stemming wordt gehos waarna, na herstemming tusschen de ren Meurs en de Groot, met meerde van stemmen wordt gekozen de lu-er Groot. Tot voorzitter wordt op voorstel den heer de Gier, bij acclamatie 'bert de heer J. de Langen. Door den voorz worden dan -UtJ e hartelijke en toepasselijke woorden tal nieuwe leden geïnstalleerd De secr. de heer v d Heijden k en breedvoerig en keurig jaarverslag terwijl de penningm., de heer de Ueij slag der .financiën uitbrngt; waarop voorz. beide heeren hartelijk dank li: voor hun werk. In plaats van den liv d. Tost door dienst verhinderd was, brengt heer Romijn verslag uit van het M» fonds, terwijl in plaats van den v. Tol, die eveneens door dienst derd is, de", heer dc Heij verslag uitlij van Hulp in Nood. Den afwezigen k wordt eveneens dank gebracht voor werkzahm lied en. Punt 13, beantwoording der vragj komt wegens ongesteldheid van dc adv. te vervallen. Van de rónd vraag wordt een vi bruik gemaakt. Dc verschillende) werden naar genoegen door den vo antwoord. Hierna sluiting. Vermeld zij nog. dat de Harmonie Cecilia" den avond op keurige wijz tierde. Leimuiden. Pluimveetenioenste!l«r.g. avond werd door den eere-voorziitei heer Bakhuizen, Burgemeester deze meente, de plüimy^etênloonslelling ten zoodat ook deze weer lot het vork behoort. Deze pluimveetenloonsld welke de eerste tentoonstelling le Lei den was is zeer zeker een succes gfl en het bestuur kan dan ook met gew op het moeizaam werk terugzien. T? de tentoonstelling werden er in do zaal van den lieer Sneeboer lichtb: vertoond met toelichting op pluim' bied door den heer v. d. Berg, RijksW lo Oudewetering, welke vertooning leerzaam was en door een groot personen gevolgd werd. Na de sh der tentoonstelling had de verloting! le prijs no. 395; 2e pr. 548; 3ee pr. 4e, pr. 453; 5e pr. 190; 6c pr. 641; 8e pr. 354. De beker, aangeboden door den voorzitter,-werd behaald door den C. Bernard met het grootste aantal i< dingen van een-soort watervogels. Op de pluimveetehtoonstolling w ook door oenigo dames vanwege Groene Kruis bloemetjes verkocht I strijding der T.B.C. De verkoop vai bloemetjes bracht 36.27 op. Personalia. Tot onderwijzeres de bijzondere school met den Bijbel: is bnoemd mej. L. Hebli.j wonende s inpïaats van mej. van Leeuwen die i Maart a.s. naar Oegstgeest. Een serenade. Zaterdagavond door het fanfarecorps Symphonic serenade gebracht aan het 1 der vereeniging den heer Kempf, tfl legenheid van diens 12l-jarige oct eeniging. NOORDWIJK. Dc vlecschkeursng. Bij den geuif lijken vieesohkeuringsdienst werden het jaar 1926 aangegeven 249 run: 135 kalveren, 1208 varkens, 16 scl 1 geit en 4 paarden. Ingevoerd 1 29.948 K.G. rundvleesch 4.381 K.G. I vleesch en 1606 K.G. varkensvleesch aantal huislachtingen bedroeg .0- cn het aantal noodslachlingen 11 Aanbesteding. Naar wij zal de openbare aanbesteding voo" bouwen van 10 drbeiderswoningci gemenlewege aan de Zandvoortsclm plaats hebben op Woensdag 16 F® en zal de aanwijzing plaats bcbh Woensdag 9 Februari voormiddag 1' Losplaats. Zijn wij wel ingelicht ligt het in de bedoeling van bet ieai bstuur van Noordwijk de losplaat-* de Jan Zwanebrug voor publiek uit te schakelen.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4