INGEZONDEN MEDEOEELING VOLLE MELK REEPEN n i ■■■a mmtiï f/IEDEBEELINE Bij Griep en Gevatte koude Sa„apirirMabletten.Buisje 75,40,25 ct. Verkoudheid der luchtwegen Anga-bonbons.Doozen van 90 en 60ct. 71U5 Bij Apoth. en Drogisten. dezen avriud, een propagandist van den l 13 Spr. gaf een kort'overzicht over 't af geloop en jaar, memoreerde het over riden van den zeereerw. heer Pastoor Ber gansius, en de inlredo van den nieuwen pastoor Onel, die zeer zeker de vereeni- ging een warm hart toedraagt, en op wiens steun de vereeniging ten allo tijde zal kunnen rekenen. Verder sprak spr. zjjn voldoening uit, dat de cursus voor volwassenen en de tuinbouw cursus door zoovele leden was gevolgd, en spoorde de jongeren aan, om na de afgeloopen schooljaren zich nog verder te ontwikke len, vooral op 't gebied van den tuinbouw. Spr. hoopte, dat 't jaar 1927 voor dc tuin ders een gezegend jaar moge zijn, waarna hij 't woord gaf aan den secretaris tot voorlezing van de notulen, welke onver anderd weiden vastgesteld. Hierna werd door den secrtaris een keurig jaarverslag uitgebracht, waarin werd gememoreerd het overlijden van de heeren J. J. v. d. Meer en H. Klein als bestuursleden. In 't geheel werden 8 be- stuurs- en 2 ledenvergaderingen gehou den. Aan hot watersnoodcomité waren ge zonden 65 zakken boouen, 6 zakken erw ten. 2 zakken aardappelen en 1 zak tar wemeel. Door dc tuinders werd aan 't dndertoeslagfonds ter veiling afgedragen 1 zak peulen per persoon, 't welk op- nraent de som van 254.94. Uit 't verslag van den penningmeester bleek, dat de out vangsten hadden bedragen ƒ548.80, en de uitgaven 478.36, zoodat- er een batig saldo van f 70.44 was. De heer HöLscher verklaarde namens de controlecommissie de rekening in volkomen orde te hebben bevonden. Do voorz. dankte secretaris en penning meester voor hun uitgebrachte verslagen, en voor den steun, in 't afgeloopen jaar van hen ontvangen. Bij punt 5 periodieke aftreding van 3 bestuursleden werden op voorstel van den heer Bakker do aftredende heeren N. v. d. Meer, G. Heemskerk en G. J. v. Leeu wen bij acclamatie herkozen. Alle heeren namen weder hun benoeming aan. Hierna besteeg de heer Ganzeboom het spreekgestoelte tok het uitspreken van de feestrede. Tot onderworp had spr. geko zen: „Wat doen wij Roomscben, in een. organisatie''? Over het antwoord van deze vraag kan spr. heel wat vertellen, doen spr. wil hedenavond niet uitw-eiden over 't organisatieleven in den L. T. B., maar wil het hedenavond meer hebben over de ontwikkeling van de leden in de orga nisatie, want zonder ontwikkeling der leden kan de organisatie niet bloeien. Spr. toont aan, dat de ontwikkeling bet hoogste goed is, dat aan den mensch kan worden ge geven, mits hij zijn wil ook aanpast aan die ontwikkeling. Want niet alleen het ver stand moet het doen, doch ook do wil, de vil moet door het verstand worden ge vormd. Spr. stelt zich de vraag, of ont wikkeling ook noodig is voor den katho lieken tuinder en boer, en bewijst aan de hand van vele practische voorbeelden en uitspraken vaoi vele hoogstaande mannen het bevestigend antwoord op deze vraag. Spr. weidt vervolgens in den breedo er over uit, welke ontwikkeling voor den tuinder noodig is. Het reglement van do L. T. B. zegt bet reeds dat de tuinders en landbouwers zich godsdienstig moeten ontwikkelen, en moeten zijn Roomscben van de daad en zich wel rekenschap geven van den ernst der tijden. De tuinder ten platteland© mag met zijn godsdienstige ontwikkeling in 't hedendaagsche leven niet meer ten achter blijven, wamt ook in ie dorpen komt een inzinking in 't gods dienstig leven, getuige o.a.: de beperking van 't kinderaantal. Verder wijst spr. op 't grooto nut van een cursus in de apologie. Als volgend punt van ontwikkeling noemt spr. de maatschappelijke ontwik keling van de leden door het bijwonen van cursussen, terwijl spr. ook vooral wijst op de land- en tuinbouwschool te Bergen, waar de tuindersdochters worden opge leid tot degelijke tuindersvrouwen. Spr. gaat hel nut van deze school in den hreede na, en brengt openlijk een woord van donk aan kapelaan van der Lugt, voor zijn moeite, om te trachten eenige meisjes naar die school te zenden. Z.E. is hierin tot zijn spijt niet geslaagd, doch dit is nóch aan hem nóch aan den tuinder te wijten, want de slechte uitkomsten van de tuinderij in 1926 hebben een uitzen ding onmogelijk gemaakt. Spr. richt vooral tnans het woord tot de aanwezige vrou wen van de leden, want hij weet maar al ie goed, dat zij geen voorstanders zijn van een lang gemis van haar kinderen. Tot slot wekt spr. alle aanwezigen op, om liefde te hebben voor de zaak en waar schuwt lien voor den materialistischen geest, wijst hen op de katholieke pers, en spoort ben aan, een abonnement te ne men op bel R. K. Vakblad voor den Tuin der Een warm applaus dankte spr. voor zijn enthousiaste rede, waarna als attrac tie enkele komische filmnummers werden vertoond, die zeer in den smaak van 't pu bliek vielen. Het slotwoord werd gesproken door den weleerw. heer Th. v. d. Lugt, adviseur, die allereerst dank braent aan den spreker van dezen avond, on die de wenscli uit sprak dat de schoone rede, door den beer Ganzeboom uitgesproken, rijke vruchten jmjgo afwerpen. Daarna dankt Z.E. de leden voor hun trouwe opkomst en sloot de vergadering op de gebruikelijke wijzo den Christelijken groet (BesMessgfgSe Bsr'Sch&ere ONGELUKKEN. ANTOBUS OVER DEN KOP GESLAGEN Een paar passagiers ernstig gewond. Men meldt uit Gouda aan de „Tel.": Gisterenmorgen is op den beruchten Haas- trechlschen dijk, meer bekend onder den naam „het autokerkhof" wederom een auto van den dijk gereden. Het was de autobus genummerd N 31885 van den dienst Gouda Haastrecht, die om 7.15 van Haastrecht was vertrokken. De bus, welke flink bezet was, moest uitwijken voor een driewielige fiets van den margarinehandel „de Velu- wc" te Gouda, waarbij dc chauffeur te veel uithaalde en waarop de wagen langs den kant van den weg afgleed, over den kop sloeg en beneden aan den berm onder steboven bleef liggen. De doodclijk verschrikte passagiers, waarvan ©r een, de beer De Bruin uit Gou da, vrij ernstige inwendige kneuzingen be kwam door een dichlslaapd portier, mees ten zich door een klein luikje, dat zich op den bodem van de bus bevindt, in veilig heid stellen en daarna tegen den steilen en hoogen berm opklauteren. Er waren veel kinderen in de bus. Voor den heer De Bruin was direct medische hulp aanwe zig. Gelukkigerwijze bekwam geen der an dere passagiers eenig letsel. Een bofsing. Gisterenmiddag kwam aan den Kreek- weg nabij het viaduct, te Rotterdam, door onoplettendheid van den 22-jarigen chauf feur H. ter H. een motorwagen van lijn 12 in botsing met een autobus van dc T. R. A. M. De botsing was zoo hevig, dat het voorbalcon van de tram totaal werd in gedrukt. Ook de auto werd aan de voorzijde vrij ernstig beschadigd. Drie passagiers van de tram, die zich op het voorbalcon be vonden, nl, do conducteur G. T., de onder wijzer J. D. en de controleur van de eiec- trische tram J. K. bekwamen allen ver wondingen. De weduwe K., die in de auto bus zat, werd eveneens verwond. Twee geneesheeren, die spoedig ter plaats waren, verzorgden de gewonden. Te gen den chauffeur is proces-verbaal opge maakt. Een mislukte proefrit. Gisterenavond om half tien maakte de 28-jarige chauffeur J. A. B. te Rotterdam met een Fordwagen, die in de garage Pom- penburg was, gerepareerd een proefrit op den Schieweg. Nabij de Melkmarkt wilde dc chauffeur keeren. Toen hij achteruit reed, gleed zijn voet van het pedaal mei het gevolg, Hat de motor vol gas kreeg en met. groote vaart achteruit de Sehie in reed. De chauffeur wist nog tijdig uit den wagen te springen; de Ford verdween even wel geheel in de diepte en moest door een bergingsmaatschappij weer op den wal woiden gehaald. Ongeval bij velddienstoefening. Gisterenmorgen had tijdens een veld dienstoefening van bet 22e regiment In fanterie te Ede een soldaat het ongeluk een ander soldaat met een losse patroon in de zijde te schieten. Hoewel het zich niet érn stig liet aanzien, is de gewonde toch on middellijk naar bet Militair Hospitaal te1 Utrecht overgebracht. Ontsporing. Óp het stations-emplacement te Gouda van de lijn GoudaSchoonhoven is Dins dagmorgen van trein 937 bij het rangeeren een personenwagon ontspoord. Men slaagde er vrij spoedig in den wagen weder in do rails te brengen. De ontsporing veroor zaakte eenige vertraging in den loop van een goederentrein. GEMASKERDE INBREKERS. Met een revolver geschoten. Dinsdagavond omstreeks 9 uur drongen twee gemaskerde mannen de woning bin nen van den landbouwer Ensing op Am- merbout, een gehuchtje nabij Emmen. In huis bevonden zich twee gebroeders en een zuster. Een der indringers was voor zien van een revolver en dreigde hiermede de menschen, zich stil te houden en de plaats aan te wijzen, waar het geld was. Een van de broeders wilde hieraan niet voldoen en greep den indringer vast. Bij de toen ontstane worsteling maakte de laatste gebruik van een revolver en trof Ensing daarmede in den buik, waarop hij de vlucht nam. De onmiddellijk ontboden geneesheer vond den toestand van den getroffene zeer bedenkelijk en achtte opneming in het zie kenhuis noodzakelijk. Ensing is dan ook gisternacht in het ziekenhuis te Groningen opgenomen. Zijn toestand is ernstig. Tot heden is het der politie nog niet mogen gelukken, de daders van deze snoo- de daad op te sporen. Het slachtoffer overleden. Nader wordt gemeld: Hel slachtoffer van den roofoverval is gisterenmiddag om halfvijf overleden. Hij was door een kogel onder het hart getroffen. Omtrent den overval kan nog gemeld worden, dat het den inbrekers inderdaad om het geld le doen was. De niet gewonde der gebroeders Ensing heeft de indringers nog achtervolgd en wel tot aan de voordeur. De individuen heb ben, op den weg slaande, nog geroepen: „Kom nou maar op", Zij losten toen nog verschillende schoten uit een zwaar kaliber revolver, welke gelukkig doel gemist heb ben. Wel is er een ra;\nkozijn getroffen en doorboord. De Griep. Drie kinderen overleden. Tengevolge van griep zijn in liet gezin van S. te Gendringen in twee dagen drie kinderen overleden. Een vierde kind is nog ziek. De beide Prot. Bijz. Scholen te Gendringen zijn wegens griep gesloten. Tragisch. Een tragisch geval heeft zicli le Vijlen- Vaals voorgedaan, meldt men aan de „L. K.". Dinsdag werd het derde lijk uit een huisgezin binnen de 14 dagen graf waarts gedragen. De man stierf voor 14 dagen, de ruim 50-jarige inwonende ge huwde zoon voor 8 dagen en thans kwam de beurt aan de tachtigjarige vrouw. De doodarme oudjes hadden 55 jaren trouw lief en leed, van dit laatste wel het meeste, gedeeld. Het overleden echtpaar laat een bijna 50-jarigen zwakzinnigen zoon ach ter, waarover gemeente of armbestuur zich moeten ontfermen. Een mysterie. Gisterenmorgen werd in een sloot tus- schen Schiedam en Overschie een auto gevonden, waarvan do kap was openge sneden. Men wist evenwel niets omtrent den eigenaar en van de oorzaak van het ongeval, dat gebeurd moest zijn. Don ge- heelen dag beeft de politie van Overschie moeite gedaan den eigenaar te vinden. De auto, die een boog nummer droeg bleek nog niet ingeschreven te zijn bij de Rot- terdamsche verkeerspolitie, alleen de grif fie in Den Haag was de eigenaar bekend. Het bleek te zijn de heer A. A. K. uit dc Willem Beukelsz -straat te Rotterdam. Deze doelde mede, dat hij Dinsdagavond met een zoo goed als nieuwe Ford-torpedo van Schiedam naar Overschie was gere den. Hij had de kap op. In zijn auto waren gezeten twee dames en drie heeren. Nabij de brug te Overschie kwam een auto van den tegcnovergestelden kant. Door de vor- olindende lichten van dezen wagen was de Leer K. zijn stuur kwijt geraakt, en tegen een ijzeren paal gereden. Do auto was tweo maal over den kop geslagen, zoodat hij op de wielen in do sloot kwam te staan. De inzittenden haddon den kap opengesneden cn waren er allen wonder boven wonder alleen met een nat pak afgekomen. Lcsgebrdten en neergeschoten. Dinsdag zou een Duilsclie dresseur met een menageriewagen met leeuwen en een jongen bruinen beer per Batavier overste ken naar Engeland, waar het gezelschap in circussen zijn kunsten zou gaan ver- toonen. De eigenaar durfde zijn kostwinners niet aan de zeereis in de nacbtkou wagon en ging niet per Batavier de zee over, maar» siond met zijn gezelschap waarvoor niet zoo gemakkelijk een hotel te vinden was, op een gegeven oogenblik op den wal. De politie bemoeide zich met de zaak en vroeg herberg voor dc gestrande vier voetige kunstenaars in de Rotterdamsckc Diergaarde. Gastvrij heeft men daar leeuwen cnbeer ontvangen, maar gisterennacht heeft de beer kans gezien in den wand van zijn tij delijke verblijfplaats een rond gat le krab ben en daardoor te stappen. Blijkbaar had de tuin le Dresden, die den dresseur zijn artiest geleverd had, niet voldoende reke ning met diens scherpe nagels en tanuon gehouden. Uit zijn hok is de beer in de remise gekomen en vervolgens in den tuin. Eenmaal daar is hij var. hei terrein achter b.et sociëteitsgebouw, waar men aan repa- ratiewerk bezig is, de spoorbaan opgestapt. De directeur hooft op het alarm, dat ge maakt werd, de politic verzocht, dres seur op te zoeken, maar deze kon men niet zoo spoedig bereiken. Inmiddels was een klopjacht door dc politie op den vluchte ling georganiseerd, die over den spoorweg op het opgespoten terrein achter den Cpoorsingel was verzeild. Daar is dc heer een jong dier van een jaar, zoo groot als een hond door een wat heet gebakerden politieman, vóór do dresseur was opgespoord, waarschijnlijk toen het bij zijn halsband gepakt zijn ton den liet zien aan den geuniformden rustbe waarder, die er zoo heel anders dan »ijn fcaiu uitzag, neergelegd. Branden. Omstreeks 7 uur is gisteravond le Schiedam brand uitgebroken in de droge rij van den heer Heilker aan de Noord- vest aldaar, waar granen, hennep enz. la gen le drogen. Do drogerij is bijna geheel uitgebrand. Do politie was het eerst ge waarschuwd cn gaf water met een slang op dc waterleiding. In een uurtje bad zij den brand onder do knie. Ook verscheen direct dc brandweer met vol materiaal.. De autoriteiten, burgemeester Geysen, com missaris Ellcnberger, waren ter plaatse. Inventaris was op benrspolis verzekerd. Te Beimekom is "Woensdagnacht bij den bakker M. van Dusschoten een hout berg afgebrand. Onder den berg was een schuur, waarin een zeug met 9 biggen, die alle in het vuur zijn omgekomen. Brand door een elccïrlsch strijkijzer. Dinsdagavond is in perceel Stationsplein 4 le Arnhem, brand uitgebroken en "wel op de bovenste verdieping van bet hocge gebouw, waar de dienstbode in een slaap kamer vergeten had het contact van een olectrisch strijkijzer met de electriscbe ge leiding te verbreken. Hierdoor geraakte het bed in brand en weldra verspreidden de vlammen zich in de kamer. De brand weer werd gewaarschuwd, -doch de auto- spuit was juist in revisie en kon niet uil- rukken. In ePn anderen auto snelde de brandweer met materiaal te hulp, doch in- tusschen was het de politie reeds gelukt het vuur te blusschen. De kamer is geheel uitgebrand. Dc be woner van het perceel lag op fle bovenste verdieping in een andere kamer ziek te bed. In nachtgewaad heeft hij langs d n brandladder de vlucht moeten nemen. ITet ic merkwaardig, dat deze brandladder juist op advies van de brandweer is aan gebracht na den brand, die ongeveer een jaar geleden in heizelfde perceel gewoed beeft. Een zonderlinge vondst Toen Zondagmorgen de dienstbode van den inwoner L. te Haaksbergen naar liet schuurtje ging om brandbom le lmlon, zag zij aldus meldt „De Tijd", dat con on- gewenschl persoon een bezoek had ge bracht en daar alles in wanordelijken toe stand had achtergelaten. De heer des hui zes werd gewaarschuwd en toen vond men ter plaatse een broek en een onderbroek. Bij den buurman werden een paar sok ken gevonden. In een der broekzakken be ft vonden zich een paar briefjes afkomstig van de Coöperatieve Landb Ver. die den naam van den persoon vermeldden. Be doelde persoon had te veel aan Bacchus geofferd en meende in het schuurtje zijn legerstede gevonden te hebben. Toen bij wakker werd kon hij zijn kleeren niet meer terug vinden en is toen in négligé naar huis gewandeld. Zichzelf aangemeld. D© penningmeester H. van de Coöpera tieve Inkoop Ver. „Eensgezindheid", van bet personeel der hoogovens te IJmui- den, die, zooals wij gemeld hebben, er met de kas met ruim 2000 van door was, heeft zich bij de politie in zijn vroegere woonplaats Oud-AJblas aangemeld. De man is naar IJmuiden overgebracht en zal ter beschikking van de Justitie te Haarlem worden gestold. Inbraak door het dak. Inbrekers hebben te Bmnssum een be zoek gebracht aan de woning van den heer V. Door bet stukslaan van eenige dak pannen zijn zij op den zolder van do wo ning gekomen en vandaar in een der slaapkamers. In die slaapkamer stond een geldkistje, waaruit zij f 1500 ont vreemd hebben. Het kistje werd later op den zolder ledig teruggevonden. Dranksmokkelarij door kinderen. Uit Heerlen wordt aan do „Tel." gemeld: Den laatsten lijd worden weer groote hoe veelheden gedistilleerd over de grens ge smokkeld. Het zijn vooral Duitsche kinde ren, 6oms van 10, 12 jaar of jonger, die zich met deze smokkelarij ophouden. Al spelende komen zij de grens over en bren gen dan een of meer liters jenever of likeu- ïen onder bun kleeren mee. Zijn zij een maal uit het oog van de kommiezen, dan begeven zij zich naar de Hollandscbe afne mers om daar hun smokkelwaar achter te laten. Daarna gaan zij nog wat langs do buizen bedelen. Worden de kinderen bij toeval eens be trapt, dan kunnen de kommiezen meestal weinig anders doen, dan hun de vloeistof afnemen en hen weer over de grens jagen. Ook door oudere personen wordt in het groot veel gesmokkeld. Ons zijn gevallen bekend, dat de Hollandscbe jenever met Hollandsch etiket naar Duilschland verzon den werd, waarvoor men dan hier geen ac cijns behoefde te betalen. Daarna werd dezelfde jenever weer Holland binnenge smokkeld, waardoor zij tegen belangrijk lagcron prijs verkocht kan worden, dan men aan de stokerij ervoor betalen moet. Be jeugdige avonturier uit Hilversum. Toon de heer H. te Bussum gisteroch tend in een splinternieuwe auto wilde steppen, welke hij even voor een perceel aan de Generaal dc la Reylaan onbeheerd had laten staan, kwam hij tot de minder aangename ontdekking, dat iemand er met zijn wagen vandoor was. Nog juist zag hij dezen den hoek van de Brinklaan omzwenken. In minder dan geen tijd had hij uit zijn in de onmiddellijke nabijheid gelegen garage twee auto's gcrequireerd, waarna dc achtervolging van den dief een aanvang kon nemen. Op den Amersfoorl- schen straatweg werd de verdwenen auto spoedig ingehaald en kon men den dader aanhouden. Deze bleek de 13-jarige J. v. S. uil Hilversum te zijn. Hij had den auto zien staan en hem a's een geschiklen buit beschouwd. Aanvankelijk lukte het star ten niet erg, maar een voorbijganger was zoo vriendelijk om den knaap, die zeide, dat hij den wagen voor zijn oom naar Nnarden moest brengen, te helpen. Op hol politiebureau te Naarden bleek weldra, dat het veelbelovende jongmcnsch dezelfde was die een dergelijk stukje te Hilversum had uitgehaald. Niet tevreden met deze avonturen, ver telde de jeugdige avonturier nog aan do politie, een groot aantal rijwieldiefstallen to hebben gepleegd. Bij onderzoek bleek deze zelfbeschuldiging echter zuiver op fantasie te berusten. Een meevaller. In November werd bij don herbergier Tli. op de Kamp te Obbicbt een diefstal gepleegd waarhij 650 werd, ontvreemd. Maandag ontving de man een auonymen brief uit Lutterade, waarin volgens bet „L. D." werd medegedeeld, dat het gesto len bedrag, verminderd met 50, die op de kermis to Grevenbricht waren opge maakt, zou gezonden worden nan den pastoor der gemeente. Men moest maar niemand verdenken, aangezien men er toch nooit achter zou komen, wie de dieven waren. Daar schrij ver, naar hij beweerde, kwestie had gehad met zijn collega, zond hij het geld terug. 's Middags arriveerde bij den pastoor van Obbicht, werkelijk een brief met 2 biljetten van 300, teneinde ze den recht- matigen eigenaar terh and te stellen. Buiien3« KepycSnieon ONGELUKKEN. De ramp der Retuerlo. Omtrent de ramp van liet Spaanscbe schip dc „Retuerto" meldt dc „Times" nog dat het in tweeën brak. De bevolking, die 0]) het havenhoofd was samengestroomd, was van het drama getuige cn hoorde zelfs dc wanhoopskreten der bemanning zonder dat veel te redding kon worden ge daan. Een reddingsliju, die werd afge schoten, bereikte het schip niet. Iwee booten verlieten bet gestrande schip, doch een daarvan sloeg vlak bij de kust om en slechts een der inzittenden kon veilig aan wal worden gebracht, terwijl de an dere boot na twee uur tegen den storm te hebben geworsteld, door een schip opge pikt kon worden. Pest in den Oeral. Naar uit Moskou bericht wordt is in zes dorpen in don Zuidelijken Oeral pest uitgebroken. Tot dusver zijn er 45 slacht offers. Het commissariaat waaronder de ge zondheidsdienst ressorteert heeft liulplrei- nen met dokters on Yerpicgingsporsor.ee] en met geneesmiddelen naar de bedreigde KWATTA^ Slechts een merk kan aan de spits staan Dats KWATTA privincie gezonden. Militairen zorgen er voor dat de betrokken streek ten strengste van do buitenwereld blijft afgesloten. Bomaanslag fe Straatsburg. Gisternacht is te Straatsburg in de voormalige .kazerne Rouget de L isle, thans gebezigd als verblijfplaats voor families die geen woning kunnen vinden, in een vuilnisbak een bom ontploft. Een groot aantal ruiten werd verbrijzeld en van een naastgelegen gebouw werd gedeeltelijk het (lak afgerukt. De ontploffing was zoo hevig dat het seismografisch bureau van Straatsburg een aardschok registreerdo. De schade is belangrijk, maar er zijn ge lukkig geen dooden of gewonden. Men vermoedt te doen te hebben met de wraak van een bewoner der kazerne die kort te voren, nadat herhaaldelijk over zijn gedrag geklaagd was. was wegge jaagd. Drievoudige inoord. In de woning van een 55-jarig kantoor bediende te Essen zijn gisterenmorgen diens 84-jarige moeder en zijn beide zus ters van 42 en 45 jaar dood in haar bed den gevonden. Blijkbaar is gasverstikkiog jn het spel, welke de nian zonder medewe len van de vrouwen heeft veroorzaakt. De man heeft zich opgehangen. Een Japansche markhs staat wegens majesteitsschennis terecht. Een Tokio'sch blad deelt mode, dat mar kies Tokoegawa een bloedverwant van den gelijknamigen voorzitter van het Ja pansche Hoogerhuis voor dc rechtbank zal moeten verschijnen onder beschuldi ging van majesteitschennis, omdat hij la zijnen huizo een bal heeft gegeven op net oogenblik, dat de thans overleden mikado met den dood worstelde. Een Guarnerius gestolen. Aan een Amerikaanscli violist, zekeren Audxist, die tijdelijk woont in oen hotel aan do rue Pierre-Nicole te Parijs, zijn twee violen ontstolen. Daarbij is een „Guarnerius" uit 1643, ter waarde van 5000 dollar. Een goede vangst tc Parijs. De politio te Parijs heeft de hand ge legd op een bende van zes Italianen, die er hun werk van maakten, koffers, valie zen e.d. van en uit stilstaande taxi's lo stelen. Vele reizigers, onder wie tal van vreemdelingen ook Nederlanders zijn daar de dupe van geworden. Kerkbrand. To Oedelen bij Brugge is gistermorgen do kerk voor een groot deel afgebrand. Do brand was ontstaan in de sacristie en deelde zich mee aan het hoogaltaar, dat geheel vernield werd. Een geestelijke wist met levensgevaar de H. Hosties tc red den. De koffer van Aladin. Twee broers, aldus een bericht uit New- York, kochten van een boer als oud ijzer een oude verroeste brandkast. Ze gaven er een dollar voor, die de boer griunckend in den zak 6tak. Ilij zou desnoods nog geld toegegeven hebben, zei hij den koo- pers, enkel voor het weghalen van het leelijkc, onhandelbare ding. De broers, Joseph en Frank Jlyer ge naamd, smeden te Keyport in New-Yer- sey, wisten de brandkast open to krijgen cn vonden er een groote hoeveelheid ju- weelen, aandeelen, obligaties en baargeld iü, ter gezamenlijke waarde van 180.000 pond sterling. Het is onmogelijk te achterhalen, wie van de schat de oorspronkelijk eigenaar is. Do brandkast heeft in do boerderij ge staan lang voor de tegenwoordige land bouwer deze kocht. 't Is tbans de beurt aan do beide sme den om te grinncken. Officieele humor. Dnitscliland leert van dc Ver. Staten langzamerhand den zin voor humor in officieele aankondigingen, naar den trant van den handwijzer voor automobilisten bij den ingang van een stad: „Wie kalm door deze stad rijdt, komt op die wijzo naar X; wie er hard doorheen vliegt, naai de gevangenis." Maar het gaal den Duit- schers nog niet zóó goed af. Wat annonceert b.v. het gemcenlebe- stlui' van Eidelstcdt in Sleeswijk-Holstein aan den rand van do meent? „Wie zioh niet schaamt, hier vuil tc storten, kan hij den ontvanger een officieele verklaring balen, daf hij een smeerpoets is." En wat D. en W. van oen Beiersch dorp, waar do meent ondanks alle ver bodsbepalingen hij voorkeur als parkeer plaats voor auto's wordt gebruikt? „Wie van de meent auto's wil stelen, moet to voren bij den ontvanger twee mark „Ge lui hr" betalen." Hetgeen een aanmoediging van do ^dief achtigheid met behoud van „amtliehe *0rd- mingsgemassiieit" mag lieoten. Na hel klokhcedje, de tulband? Een bekend haarwerker hooft als zijn meaning te kennen gegeven, dat het hein niet zou verwonderen^ indien binnenkort voor de dames de tulband in zwang zou komen. Hierdoor zou het haar kunnen groeien. Tijdens de lezing, waarop deze meeuing werd verkondigd, werden lichtbeelden ver toond, waarop men don Uilbandstijl kon zien van de Franscho vrouwen na do re volutie, loon zij ophielden, hoi. haar kort te dragen.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5