EISCHT GOEDE Tor plaatse waar dit behoorde hebben en de.'raad van Waddinx'veen, en het col lege van B. en "W. en ondergeteekende poiyndijk op oen en ander de aandacht gevestigd. Tk wil dat ook nu nog eenmaal doen en nu voor dc laatste maal langs dezéff weg. En ik zou aan de regeering en onzen volksver tegenwoordig'- willen vragen: och, laat nu toch als 't u belieft door ecnigo onpartijdigo deskundigen in deze streek eens een nauwkeurig onderzoek in stellen, of ook thans de millicenen-uitgave voor de ontworpen spoorwegen nog gemoti veerd is; of niet te voorzien is dat dit wordt een groot financieel debacle. En wanneer dan blijkt, dat wij dat miszien (onzo medestanders nemen met den dag in aantal toe), welnu dan is de zaak afgedaan en make mon zoo spoe dig mogelijk dit werk af. Maar in het andere geval zelto men, om vele millioenen te besparen, zoo spoedig mogelijk dit werk stop. En men spendecre dan slechts één van die vele bespaarde millioenen aan weg- verbetcring; b.v. vorbreeding van de Gouwekade van Boskoop via "Waddinx 'veen naar Gouda. Mo dunkt tegen een dergelijk voorstel kan toch niemand bezwaar maken en ik maak mij sterk dat daarmede alle partijen bevredigd zullen worden. KOUDEKERK. R.-K. Kiesvereeniging. De R.-K. Kiosvereeniging hield afgeloopen week haar gewone jaarvergadering in het café van den heer Lieverse alhier. Nadat do vergadering op de gebruikelijke wijze door den voorz. werd geopend, werden de no tulen voorgelezen welke zonder op- of aanmerkingen werden goedgekeurd. Vervolgens bracbi de secretaris een uitgebreid jaarverlag uit, waarna de voorzitter den leden dank bracht voor den b'oei der vereeniging met een vermeer dering van 37 leden, doch dat hij hierbij ook zijn teleurstelling moest uilen over het slechte bezoek der vergaderingen, vooral nu wij staan aan den vooravond der verkiezingen van leden, der Prov. Staten en Gemeenteraad. Namens het be gluur dringt hij aan op beter bezoek der vergaderingen. Aan de orde is het uitbrengen van ver slag en rekening en verantwoording van den penningmeester welke na onderzoek door de heeren van Beers, Zuidwijk en Peters, wordt goedgekeurd met een batig saldo van 24.60. Daarna kwam in behandeling het voor stel tot oprichting van een propaganda- vereeniging, waarop het nut hiervan door den voorz. werd toegelicht en door den secretaris, mede in verband met den b'oei der kicsv., nader uiteengezet, waarna be sloten werd tot oprichting hiervan. Na voorlezing der ingekomen stukken kwam aan de orde candidaatstelling ge meenteraad. Ingeleverd werden in totaal vier lijsten waarop als candidaten voor kwamen de heeren Lieverse, Heemskerk, van Beers en Otto, welke alle ingevolge het reglement genoegen namen met de candidatuur door overlegging van een schriftelijke verklaring. Bij de rondvraag besprak de heer Lie verse de mogelijkheid om te komen tot op richting van 'n R.K. Volksbond. Na eeni- ge bespreking werd beslolen om stappen te doen om komen tot definitieve oprich ting hiervan. Verder niemand meer het woord "Ver langende, sloot de voorz. do vergadering met den Chr. Groet. LEIDERDORP. Overleden: Maartjo Arendje War ners echtgen. van A. v. d. Eykel 62 j. Clasina Pouw 2 jaar. WADDINXVEEN. Een badhuis. Do gemeenteraad heeft thans besloten tot stichting van een bad huis in den Zuidplaspolder, waarvoor reeds f 30.000 werd beschikbaar gesteld. WQUBRUGGE. Ziekcnhuisverpleging. De vereeni ging „Onderlinge Hulp" tevens zieken- huisverpleging vergaderde in de oude Rechtkamer welke geheel was bezet. De voorz., de heer H. v. d. Nagel, deel de mede dat „Onderlinge Hulp" nu 18 ja ren bestaat en velen tot steun is geweest in krankheid; en de afdeeling zieken verpleging in ziekenhuizen nu vier jaren, cn niet minder hulp biedt. De penningmeester, de heer F. Kroes, verkreeg hierna het woord. Het bestuur had beslolen, zoolang de kas het toeliet aan de leden van Onderlinge Hulp bij ziekte f 1.50 per dag toe te staan, en voor leden „Ziekenhuisverpleging" 3 per dag. Het ledental dezer laatste vereeniging was in het afgeloopen jaar met 19 geste gen en telde nu 580 leden. De kinderen onder den leeftijd niet inbegrepen. Het aantal leden van „Onderlinge Hulp" zie kenfonds bedroeg 90. In de ziekenhuizen waren in het afge loopen jaar 18 leden verpleegd te zamen mei 432 verpleegdagen. De inkomsten van „Ziekenhuisverple ging" bedroeg 1453.50 en de uitgaven 1270.60 batig saldo ƒ957.38. De inkomsten van het ziekenfonds be droeg 816.80 en de uitgaven f 442.10 met reservefonds samen f 1716.82 in kas. De heer G. Schijf zou het wenscbelijk achten, dat tot stijving van de kas f 2.50 per dag werd uitbetaald voor verpleging in een der ziekenhuizen. De gegoeden blij ven allicht langer in zoo'n inrichting nu zij steun erlangen dan het noodig is en maakt daarvan een voorstel. De voorzitter zet uiteen, waarom een hooger bedrag wordt toegestaan dan de verpleegkosten in het Academisch Zieken huis eischt. Het is om in de reiskosten der achlerblijvenden tegemoet te komen, ook als steim in vervoerkosten. De heer Kroes is het met den voorzit ter eens. De gegoeden komen niet in die voordeelige conditie als de minder ge goeden. Zij betalen een aanzienlijk hooger bedrag voor verpleging en geneeskundige behandeling. Daar het voorstel niet onder steund werd is hel vervallen. Omtrent de extra-kosten van bestralen in de ziekenhuizen voerden de heeren Windhorst, Kroes, Van der Laan en Kroon nog het woord, doch nog geen be sluit werd genomen. De voorz. was de tolk der vergadering toen hij voor de vele werkzaamheden van den penningm. zijn waardeering uitsprak en op prijs stelde, in het belang van de plaats onzer inwoning. De vergadering besloot een blijk van er kentelijkheid te geven. Bij acclamatie werd de voorzitter tot be stuurslid herkozen, op voorstel van den heer G. Oudshoorn. Het bestuur deelde mede, dat zij liet niet wenschelijk heeft geacht aan te slui ten bij den Centralen Bond. Hierna slui ting. ZEVENHOVEN. R. K. Kïesvereentgitig. In het Bonds- gebouw vergaderde de R. K. Kiesvereeni ging. Aanwezig waren de Zeer Eerw. heer pastoor en 34 leden. Do Voorz. de heer A. P. van der Weijden, opende de vergadering met den Chr. groet. De secretaris, do heer A. J. de Groot, las do notulen der vorige vergadering voor die onveranderd wc'\ n goedgekeurd. Daarna bracht hij verslag uit als afgevaardigde van den Kamerkies kring Leiden, waarvoor hem dank gezegd werd. De penninrrmeester, de heer G. J. v. Veen, gaf een overzicht van den staat der geldmiddelen, waarhij bleek dat er een voordeelig saldo was van 192.67. De hee ren Boxen en Van der Hulst, e de hoe ken nazagen, verklaarden alles in orde be vonden te hebben. Als candidaten voor de Prov. Staten werden gesteld de heeren von Fisenne, Dr. Hoffman en Van der Weijden, die aftredend waren en verder do heeren Houdijk, Veelenturf en Bes. Bij de uu gehouden bestuursverkiezingen werden de heeren A. P. van der Weijden. A. J. de Groot, T. J. A. Veltman, W. J. Blom en J. J. van den Bosch herkozen. In de vaca ture van Th. v. d. Hulst die wegens hoogen leeftijd bedankt had werd de heer G. J. Poel gekozen, die de benoeming aannam Daarna verkiezing van een Voorzitle» en Secretaris: de heeren A. P. v. d. Weijden cn A. J. dc Groot werden als zoodanig gekozen. De stemming voor de definitieve gros lijst is bepaald op 6 Fehr. en wel in het Bondsgchouw en (e Noorden telkens na de n Mis. Niets meer aan de orde zijnde sloot de Voorz. do vergadering met den Chr. groet. Z0ETERW0UDE. GEMEENTERAAD. Over subsidieverlening. Zieke boomenrijen. De zinkers van den heer Starrenburg. Woensdagmorgen vergaderde de ge meenteraad. Allo leder? zijn aanwezig als de voorzitter to ongevcor kwart voor 10 deze vergadering opent. De secretaris doet dan voorlezing van de notulen, die onver ander worden goedgekeurd. Vervolgens spreekt do voorzitter eene korte nieuw jaarsrede uit, die door den heer Stadhou der als oudste raadslid wordt beantwoord, waarbij de heer Kompier, oudste wethou der zich aansluit. Aan de orde is dan punt 1 der agenda: Ingekomen stukken. De heer Starrenburg heeft schriftelijk eere in terpellatie aangevraagd over het onderwerp waterzinkei-", De heer Stadhouder vindt het nuttig dat die interpellatie wordt toe gestaan, dan kan men te weten komen, wat of er op de conferentie, die immers gehouden moest worden besloten is. Ove rigens is hij ervoor dat elk raadslid zoo veel mogelijk gelegenheid wordt gegeven om te interpelleeren. Bij stemming wordt met 9 tegen 2 stemmen (die der beide wet houders) besloten de interpellatie toe te staan, aio gehouden kan worden na afwer king der agenda. Diverse ingekomen stuk ken worden dan voor kennisgeving aange nomen o.a. eene missive van Ged. Staten dat zij de beslissing over de begrooting 1927 hebben verdaagd en nu machtiging verleene tot het doen van alle daarop ge raamde ontvangsten en van de helft der genaamde uitgaven. Verder nog eene be schikking van den minister van Onder wijs dat do Rijksvergoeding L. O. over 1925 is vastgesteld op f 2898 on dat aan de gemeente nog zal worden uitgekeerd over dat jaar f 8 Het verslag van den keur van waren over 1926 wordt mede voor kennis geving aangenomen. Een verzoek van A. Bloemendaal om een tweeduimsbuis door den Vrouwenweg te mogen slaan ter ver krijging van goed water voor besproeiing van zijn warenhuis, wordt als zijnde onge zegeld ter zijde gelegd. Het B. K. Kerk bestuur aan den Hooge Rijndijk vraagt voor een opgerichten naai- en knipcursus een subsidie van f 200.'s jaars vanaf 1926. B. en W. stellen voor om over 1926 geen subsidie meer te verleenen en ontra den tevens het geven van een doorloopon- de subsidie. Zij achten beter dat elk jaar een nieuwe aanvrage wordt ingediend, on der overlegging eener exploitatierekening, opdat kan worden nagegaan, in hoeverre het geven van subsidie noodig is. Zij stel len voor om voor 1927 het bedrag, dat oor spronkelijk waB toegekend tot f 100.te brengen op f 200.De heer Stadhouder wijst erop, dat aan een onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de openbare school alhier voor 6 kinderen een salaris wordt gegeven van f300.waarom zou men nu aan eene bijzondere school eene subsidie willen onthouden. De kinderen die er komen zijn voornamelijk van werk mansgezinnen, die zelf niet alle kosten kunnen betalen. Spr. stelt daarom voor om boven de subsidie van 1927 ook over 1926 een bedrag te geven van f 100.De heer de Graaf wijst er op, dat de ouders in de eerste plaats verplicht zijn om het onderwijs hunner kinderen te bekostigen. Vroeger is in den raad gezegd, dat het be neden do waardigheid van den «Raad is om op een genomen besluit terug te ko men; thans schijnt dat niet meer zoo te zijn. De heer Starrenburg zegt, dat liet geven van bedoeld onderwijs in het be lang der kinderen is en kan derhalve met den heer Stadhouder accoord gaau. Dc voorz. wijst er op, dat over 1926 de reke ning der Nijverheidsschool te Leiden nog niet is vastgesteld, zoodafc nu niet kan worden nagegaan hoeveel aan die gemeen te v ilgens dc Wet moet betaald worden. Wel is dezer dagen do afrekening ingeko men over 1924 en daaruit blijkt, dat voor de lierlingen dio den cursus linnennaaien bezi eken f 269.anoet betaald worden. Op ;;rond daarvan vinden B. enW. het bil lijk om de toegekende subsidie to verhoo- gen over 1927 tot f 200.De heer Stad houder merkt nog op, dat op de Zita-Vcr. meiejes school gaan van ouders, die het best kunnen betalen, doch de Wet ver plicht nu eenmaal de gemeente om daar voor toch bij te dragen. Kunnen we nu die leerlingen in deze gemeente houden, dan wordt de verplichte uitkecring minder, doch dan is liet billijk dat dc school in deze gemeente ook vergoeding, in den vorm van subsidie, ontvangt. De heer Stadhou der doet dan een voorstel om ook over 1926 f 1Ö0.subsidie te verleenen, welk voorstel wordt gesteund door dc hoeren Starrenburg en van Bennekom. Tn stem ming gebracht, wordt het verworpen met 7 tegen 4 stemmen. Voor dc heeren Stad houder, Starrenburg, van Bennekom en Jac. -van Leeuwen. Het voorstel van B. en W. wordt vervolgens met algemeene stem-, men aangenomen. Van de plaatselijke t. b. c.-corairnnsie, te vens bestuur van liet Wit-Gelo Kruis, is onder overlegging eener rekening en ver antwoord ine over het afveloonen jaar, als mede van eene begrooting voor 10^7, een verzoek intrelmmen om eene subsidie van f4P0.— uitsluitend voor do tuberculose-be- st.riiding. B. en W. stellen voor dit ver zoek in te williee.n. De heer de Graaf had ook graag eene begrooting cn rekening van de vereeniging het Wit Gn'e Kruis. De heer de Boer wijst, erop, dat dit een aparte vereenim'ng js, die p»n c^Von p^rniniVratie voert. De t. b. c. is wel hierbij -onderae- braeht, doch deze wordt ook a^art be heert en is aangewezen op uitsluitend subsidies en giften, want contributie beta lende Ic'en ziin er geen. Het. voorstel van B. en W-, in stemming gebracht,-wordf, dan aangenomen met 10 tegen 1 stem (de heer do Graaf). Van den Ned. R. K. Volksbond, nfd. Zoe- terwcude, is een verzoek ingekomen om aan de werlrloozen in déze gemeente eene tegemoetkoming te geven uit den gemeen tekas in de aanschaffing van brandstof fen. B. en W. stellen voor om afwijzend te beschikken op grond, dat pas allo toesla gen zijn afgeschaft en de winter niet zoo bar is. De heer Starrenburg- pleit ervoor om het verzoek in te willigen, omdat de mensehen met. een dergeli'k klein inkomen dien steun niet kunnen ontberen. Na eeni- ge discussie over dit onderwerp wordt met 10 tegen 1 stom (de heer Starreohuro) be sloten conform het voorstel van B. en W. Aangeboden wordt vervolgens het ver slag van het correspondentschap der ar- arbeidsbemiddeling over 1926, dat voor kennisgeving wordt aangekomen. Op een verzoek van het R. K. Schoolbe stuur san den Hooge Bündijk om een voorschot on de. pohieenfplüke vcr^eding van 1927 wordt, besloten, een voorschot toe te kennen van f2034.90, berekend'naar een gemiddeld bedrag van f 22.61 per leerling. Van de Batanfsche Tmoort Mii. is een verzoek in rekómen om eene benzinepomp to mogen plaatsen op een aan de gemeen te toebehoorende berm op de Miening bij do .garage van van den Akker. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken op grond van een te scheppen verkeersbelem- mering, terwiil zij ook niet strookt met de aanhangig ziindc plannen.tot verbetering van wegen. De lieer de Graaf vraagt of men niet tegemoet, kan komen, door het opleggen van bepalingen, biiv. dat er eene verharding ter plaatse wordt aangebracht en dat het doorgaand verkeer niet. wordt belemmerd. De voorz. zegt, dat de Mij. dan maar en nieuw verzoek moet indienen. De heer Starrenburg stelt voor .het verzoek in te willigen, doch als voorwaarde op te leggen dat dé auto's op de brug gevuld moeten worden. De heer Onderwater vindt," dat, wanneer het vullen op do brug kan geschieden, zulks even goed kan plaats hebben op do werf van van der Akker, zoo dat ook de pomp daar kan gesteld worden. Met algemeene stemmen wordt hierna af wijzend beschikt. Aan de orde is dan de benoeming van een lid-secretaris der commissie van toe zicht op het L. O. (vacature Roos). Met algemeen stemmen wordt do heer Roos herbenoemd. Oonform het voorstel van B. en W. wor den vervolgens, op grond van overgelegde verklaringen van onvermogen, een tiental achterstallige schulden, oninbaar ver klaard. "Vervolgens is aan de orde een voorstel van B. en W. tot verbetering en vorbree ding van den Vrouwenweg. Qp voorste van den voorz. zal dit in geheim^ zitting worden behandeld. Bij do rondvraag deelt de voorz. mede, dat de boomen aan den Nieuwenweg, vol gens verkregen inlichtingen, niet willen groeien en staan te kwijnen, 'zoodat het aanbeveling zou verdienen om ze eens flink op te snoeien. De kosten bedragen in totaal f600 it f700. Na eenige bespreking- blijkt de raad. de mecning toegedaan te zijn^dat. het voorloopig beter is om alleen het. doode hout te verwijderen en met het snoeien nog maar te wachten. Verder zegt de voorz., dat de eigenaar van de hoornen aan den Ommenclijk eene aanschrijving heeft gehad, doch daaraan geen gevolg heeft, gegeven, terwijl volgens verklaring van deskundigen die boomen geen gevaar opleveren. De heeren Stadhouder en Noordman zijn een andere meeuing toege daan, weshalve besloten wordt, nog eens een onderzoek in to s'e 'ien. Ten aanzien van den Geerweg deelt de voorzitter mede, dat er eene conferentie heeft, plaats gehad met het bestuur van den Geerpolder, die ook op vei-betermg van dien weg heeft aangedrongen. In een volgende vergade ring zal een daartoe strekkend voorstel worden ingediend. De heer Onderwater zegt, dat hierover dan nog wel eens een hartelijk woordje gesproken zal worden. Bl£SEZONDEN &HEDEDEELIBIG H.V.KOLLAN ZWITSER' CKQCALADE' F. STAAT AAP DE SPITS Tenslotte zegt. "de voorz., dat aan de pro vincie is gevraagd om de schoeiingen langs den Vliet van de gemeente in beheer en onderhoud over te nemen, doch dat daarop nog _een antwoord is ontvangen. De heer Starrenburg verzoekt om ook het "Watertje te verlichten 's morgens, evenals de Weipoort en Zuidbuurt. Hij meent zelfs dat zulks is toegezegd. De voorz. ant woordt, dat niets is toegezegd, doch dat het wel een onderwerp van bespreking- heeft uitgemaakt. Voorts ligt het in de be doeling om genoemde verlichting de vol gende weck weer te doen staken. De heer Sterrenburg geeft verder in overweging cm den ieuwenweg te verbreeden, het geen kan geschieden door den berm 80 duim af to graven aan weerszijden. Het verkeer wordt er beter door en do we k- loozen kunnen wat verdienen. Daarbij lig gen de grintbakken in dien weg zeer ge vaarlijk, omdat zo vanaf do straat wor den leeggeschept en in den grasberm lig gen. De vporz. zégt toe, een en ander te bespreken in de vergadering van B. en W. Tenslotte heeft do hoer Starrenburg nog eon klacht over de bijzondere school, waarop do voorz. hem er op attent maakt, dat die bij het schoolbestuur thuis be hoort. Hierna wordt den heer Sterrenburg het woord gegeven tot het houden der inter pellatie. Deze begint met te memoreeren dat hij gedacht had dat zijn verzoek om schadeloosstelling ingewilligd was gewor den, doch het schijnt, aan omstandigheden te wijten te zijn, dat er nog geen overeen stemming is bereikt. Hij zal daarom reke ning houden met vele dingen. Vervolgens bespreekt de heer Starrenburg 5 punten die in de vorige raadsvergadering zijne aandacht hebben getrokken, en wel 1. dat er werd gesproken dat de gemeente juri disch in liet gelijk was gesteld, hetgeen niet juist is, want de rechter heeft uitge sproken, dat de zinkers er onrechtmatig liggen; 2. dat er werd voorgesteld alsof de heer v. Gils het kwaad in de gemeente heeft gebracht.. Hiertegen protesteert spre ker. Er is gezegd dat B. en W. zouden ge beefd hebben, indien zo een dergelijke eed zoitden hebben moeten afleggen, wat be- teekent dat er een valsche eed zou afge legd zijn. Was zulks juist geweest, dan zou er een strafrechterlijke daad zijn ver richt on had er eene aanklacht ingediend kunnen worden. Indien men spr. van iets dergelijks betichtte zou hij een aanklacht indienen; 3. dat de lieer de Graaf beslag wil doen leggen op het toegekende pen sioen, hetgeen volgens spr. niet juridisch uitvoerbaar is, want door het afleggen van een goeden eed is de heer van Gils niet de oorzaak dat dc gemeente schade moet lij den. Was zulks het geval, dan zou men liem aansprakelijk hebben kunnen stellen voor de schade die de gemeente lijdt; 4. dat aan spr. is gevraagd, welko schade hij er bij heeft dat de zinkers in zijn water liggen, waarop hij niet zal aoitwoorden. Zulks heeft men hem niet gevraagd jn den Haag en hij zal het hier ook niet vertel len; 5. dat de gemeente zich niet verder meer met de zaak heeft in te laten, doch heeft uit ie voeren het bevel van liet ge rechtshof, derhalve de zinkers moet ver wijderen, of met spr. moet onderhandelen. De voorzitter antwoordt hierop dat in de volgende vergadering een schriftelijk ant woord zal komen van B. cn W. Hierna gaat de raad over in geheime zitting. Na ongeveer 1 u- wordt de open bare vergadering voortgezet en wordt be sloten om het in de vorige vergadering ge nomen besluit tot overname van grond van de Eerw. Kruislieeren, in te trekken en op andere gronden tot overname beslo ten. Verder voteert de Raad de noodige gelden en geeft B. en W. machtiging om uit te voeren liet plan tot verbetering en verbreeding van den Vrouwenweg, hetwelk hier in bestaat o.m.. dat de gehecle Vrou wenweg over een breedte van 5 M. zal worden bestraat met Waalklinkers; aan do Westzijde van dien weg een voetpad wordt gemaakt van bazaltine-tegels ter breedte van ongeveer 2 M. en aan de Oostzijde van dien weg de berm wordt verbreed tot ongeveer 1 M., zoodat cr dus een weg zal komen van 8 M. breedte. De werken zullen publiek worden aanbesteed met bepaling dat de geschikte werldoozen daarbij te werk zullen worden gesteld. De kosten zullen worden bestreden uit de op brengst eener aan te gane geldleening, die in 25 jaar zal worden afgelost, terwijl aan Geel. Staten zal worden verzocht om eene bijdrage uit het Wegenfonds, op grond dat deze weg zeer gevaarlijk is voor het. verkeer, waarvan ook het doorgaand ver keer de gevolgen ondervindt. Tenslotte wordt nog besloten om een uitbreidingg. plan te doen ontwerpen voor de gronden ter Westzijde van den Vrouwenweg. Hierna wordt de vergadering gesloten, uit oe HAARLEMMERMEER. Geboren: Maria Wilhelmina d. v, W. van Niel en W. Schoorl. Corne'ia Maria, d. v. J. G. Suidgeest en Th. P, Kragtwijk. Maria Woutrina Jansje. d v. J. G. A. Roosen en G. van Rooijen Ondertrouwd: Anthonie Kempe 2i j. en Jetje Scbeepsma 19 jaar. Getrouwd: Johannes Cornells Rooijen 26 j. en Ida Johanna Heemskerk 37 j. wed. Overleden: Te Velsen: Theodora Keijzer 70 j. wed. v. W. van Beek,, Augusta Stephanie Breijaert 11 dagen d v. C. J. Breijaert en E. H. v. Dieen. Ja- coba Alida de Heij 43 jaar, ongeb. KATWIJK AAN DEN RIJN. R. K. Volksbond. Do R. K. Volksbond hield zijn jaarvergadering in de zaal Fen< nes. De voorzitter, de heer C. v. d. Marei, opent de vergadering met gebed en heet de aanwezigen welkom, zegt zich erover verheugen, dat zooveel leden aanwezig zijn en verzocht voortaan trouwe leden te zijn van den Volksbond. Do secr,, de heer L. J, Beelekom las de notulen, welke wer den goedgekeurd. Dan brengt, de penning meester financieel verslag uit. Do inkom sten waren f 281.42, uitgaven 239.14, hi/ig saldo f 42.28. De voorzitter zegt. den pen ningm. dank voor zijn goed beheer en ver zocht de heeren J. v. d. Nouweland en E van Bourgondië de bescheiden na te zien, Hierna brengen de verschillende commis sies haar jaarverslagen uit. De agent van de Centr. Volksbank, de lieer v. d. Marei, deelt mede dat in 1926 43 spaarboekjes zi' uitgegeven en is ingelegd f 1578, terugbe taald f 213.55. Hij spoort de leden, vooral ook in verband met den aankoop van brandstoffen, aan, van de spaarbar bruile te maken. Hierna brongt de secr. een kort jaiw verslag uit. Volgende punt is bestuursver kiezing; aftr. zijn de heeren C. v. d. Ma- rel, J. v. Mil, A. B. Elfrink. De beide eerstgenoemden worden herkozen. Geko zen wordt de heer C. v. d. Lubbe. Tot le den der brandstoffencornmissie wordei gekozen de heeren C. Wijsman, H. v. Rij» en G. W. Dofferhof. Tot' leden der school commissie worden benoemd de heeren v. Mil, C. v. d. Kamp, Th. Compier. Ver schillende punten betreffende dit s fonds worden uitvoerig besproken. Eci voorstel van een der leden om voor htJ jaar 1927 f 10.af te dragen aan het "Wit- Gelo Kruis wordt, door het bestuur over genomen en door de vergadering aangeno men. Van.de rondvraag wordt, een drui gebruik gemaakt, waarna een verl'otinj wordt gehouden, welko zeer in den smaal viel der vergadering. Dan wordt de ver gadering door den voorz. met gebed gr sloten. OEGSTGEEST. Ondertrouwd: H. Korsman te li den en J. G. v'. Duuren. Gehuwd: P. Gastman en M. Erads Overleden: N. A. Nielsen wed. E Schrijver. M. Jongeneel. A. Onw sloot echtgen. v. G. de Geus. J. W t d. Pool wedr. van A. van Maanen. CJ Weijers. M. A. P. Bolstier echtg. I Teske. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Er is een goed vrag naar getrokken bloemen voor expor en de prijzen blijven zeer goed, waardoo het trekken, mede omdat de inkoop bollen een aanmerkelijk kleiner bedia vorderde, goed loonend is in dit seized Do prijzen zijn de laatste dagen als vclgi Herman Schlegel f 5.30f 5.40, Flaming f6.50- f7.20, Sal va lor Rose f 6.20r-f La Reine f4.10—f4.40, Cramaisie Brilla*! f 4.40f 4.80, Gele Prins f 6.30f 6.70, Fre Mooro f5.60f5.80, Prosperity f6.— Prins vtyi Oostenrijk f G.30f 6.50, Willi35! Copland f 6.70f 6.90. Hyacinthen f l9' tot f23.—. ROELOFARENfcSVEEN. ïuipderspatroonsvereeniginy. dagavond hield dr- R. K. Tuinders^ troonsverceniging „bt. Benediclus", jaar- en eest vergadering in de groo Panera tiuszaal. De voorzitter, de heer N. v. d. opende de bijeenkomst met een woord VI welkom tot de aanwezigen, inzolidti"^ tot den heer Ganzeboom, spreker

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4