IHCE70M MEOEOEEÜNB ItWUTA5^ Daf'sKWATTA wiel aanliep, met het gevolg, dat zij viel en dc auto over zich heen kreeg. Hij heeft het kind met zijn auto naar het "Wilhel- min 'huis gebracht, alwaar het bleek te <len. Hen autobestuurder zou volgens de om standers geen schuld hebben. Auto met zes menschen te water. V.D. meldt ons uit Rotterdam: Gisteravond 11 uur kwam de 35-jarige H. J. K., wonende aan de Boompjes Aet zijn auto de Rijnhaven afrijden in de richting van de Leuvehaven. In de auto zaten behalve de heer Kdie chauffeerde nog de 22-jarige mej. J. v. G., de 28-ja- rige mej. J A. v. G., de 30-jarige W. P. v. G., welke 2 zusters wonen op het Viru- lyplein, de 33-jarige mevrouw M. v. G. uit de Glaas de Vriezelaan, de 26-jarige journalist C. H. G., wonende aan den Beukelsdijk. Waarschijnlijk heeft de heer K. door dikken mist den bocht, die de weg daar maakt naar de Wolfshoek te laat bemerkt en met een vrij groote vaart is hij recht doorgereden. De auto stortte van de steile helling en van de inzittenden zou zeker niemand het leven er "hebben afgebracht zoo de auto niet terecht gekomen was op een langs den kant liggenden motorboot. De mogelijkheid had ook kunnen be staan, dat d^ auto over den kop van den motorboot geslagen was, docb ze bleef hangen tegen een naast liggenden lichter. Bewoners van den Wolfshoek hoorden toen het ongeluk gebeurde (de auto viel ongeveer 3 meter naar beneden) een he- vigen slag en dadelijk daarop hulpge roep. Zij snelden naar buiten en konden de 6 inzittenden uit hun benarde positie red den De heer K moest later den pols in het ziekenhuis laten verbinden. De politie stelt een onderzoek in. Auto in brand. Zaterdagmiddag omstreeks halfvijf is op den Leidscben straatweg tegenover hel park Deyleroord (even voorbij den Deyl) een laxe auto in brand gevlogen, doordat benzine uit de tank was opgepompt. De wa gen was minder luxueus volgeladen met roode en witte kolen, sinaasappelen enz. De vlammen sloegen spoedig hoogop en verspreidden een groote hitte. Na een kwartier verscheen de Wassenaarsche brandweer met een stoomspuit en was men het vuur met twee stralen op het na- bijzijnde slootje spoedig meester. Van den auto was toen niet veel meer over. Het verkeer werd gedurende een half uur geheel stremd, wat op dezen drukken weg natuurlijk aan weerszijden van den brandenden auto een groote opstopping van auto's, motorrijwielen fietsen enz. ten gevolge had. Wie van het ongeluk profiteerden waren de kinderen, die menige uit den auto ge- rolden sinaasappel met vreugde bemach tigden. Aan een groot gevaar ontsnapt. Zaterdagmiddag, toen de eierhandelaar H. Stoevijheld uit Epe met zijn zoontje per vrachtauto den Wilpschen dijk bij De venter passeerde, ontstond er een defect aan de stuurinrichting. Tengevolge daar van reed de auto in volle vaart tegen een daar staanden telefoonpaal aan, die af knapte, hij doorboorde de heg langs den dijk, doch bleef daarna gelukkig met de achterwielen achter den verbrijzelden te lefoonpaal haken. Was dit laatste niet ge beurd, dan zou de wagen van de steile helling van den dijk in een diepe kolk zijn gerold. Do inzittenden kwamen er met den schrik af. Door den schok ontstond er in den zwaar beschadigden auto een begin van brand, die echter spoedig kon worden ge- bluscht. Onder de stoomtram geraakt. Gisterenmorgen kwam de 38-jarige De B uit Oosterbeek, een moeder van tien kin deren met de Oostertram, naar Wagenin- gen voor familiebezoek. Zij beging de on voorzichtigheid van de in beweging zijnde tram te springen, waarbij zij tegen een hek terecht kwam en vervolgens door de tram een meter of tien werd medegesleurd. Haar linkerbeen werd boven de knie afgereden. Nadat ter plaatêe een voorloopig verband was gelegd, werd zij in ernstigen toestand naar het ziekenhuis vervoerd. Noodlottige vak Te Belfeld is Vrijdagmiddag de monteur 0„ van de firma Hansen uit Rotterdam, werkzaam bij de Maaskanalisatie, van een 4 meter hoogen hijschkraan gevallen. Hij kwam met het hoofd op een betonnen vloer terecht. In levensgevaarlijken toestand is de man, die vader is van 4 kinderen, naar het R- K. Gasthuis St. Joseph over gebracht. Dp bejaarde wed. v. d. Bosch te Har- lingen, is van de trap gevallen en spoedig daarna aan de gevolgen van den val over leden. Botsing tusschen autobus cn stoomtram. Zaterdagmorgen is de autobus van den dienst WinkelAlkmaar bij den overweg in het dorp in botsing met de stoomtram SchagenWognum gekomen. De auto is geheel vernield. De chauffeur kwam er vrij goed af, doch de inzittende dame werd ern stig gewond. Treurige samenloop. Bij Groenlo is een tweejarig kind van den landbouwer Wolterink in een pot ko kend water gevallen en aan de brandwon den overleden. De moeder was pas aan een operatie overleden. De grootmoeder, de eenige vrouwelijke hulp, is door het onge luk ernstig ziek geworden. Kindje verbrand. Terwijl Zondagmiddag de moeder in een andere kamer eenige bezigheden verrichtte Wist het twee-jarig kindje van J. in de Otterstraat te Utrecht, bij do brandende kachel te komen, waardoor de kleerjes van «Ie kleino vlamvatten. Op het gehuil van de kleine kwam de moeder toeschieten en wist met groote moeite de brandende kleertjes te dooven, waarna zij het deerlijk verbrandde kindje in zijn bedje legde om daarna dadelijk hulp te gaan halen. Toen eenige cogenblikken daarna de moeder weer terugkwam, was de kleine in haar afwezigheid reeds over leden. De brandweer, die gealarmeerd was en spoedig met een aulospuit aanwezig was, behoefde geen dienst te doen. Een goederentrein ontspoord. Een goederenwagen vernield en eon in een sloot. Vrijdagnacht omstreeks één uur heeft wet den goederentrein van Dordrecht naar Feyenoord nabij den Sroeetlandsohendijk te Rotterdam, vermoedelijk doordat de wissel niet aansloot, een déraillement plaats gehad. Dc derde wagen kantelde en geraakte met bet voorste gedeelte in een sloot, de vierde wagen werd vernield en de vijfde zwaar beschadigd. Door den druk van den veertig wagens langen trein liep ook de locomotief uit de rails. Persoonlij ke on «"hikken gebeurden er niet. 's Middags is onder leiding van den in" genieur van tractie, den heer Wouters, hef opruimineswerlc voltooid. Het treinverkeer ondervond geen vertraging, omdat de ont sporing niet op het hoofdspoor plaats had. Een zandtrcin outspoord. Door kwaadwilligheid. Onder Wouw is Zaterdagmorgen nabij de zanderijen oen zandtrein ontspoord, ten gevolge waarvan bet treinverkeer, Roosen daalBergen-op-ZoomVlissin«en en te rug ernstige vertraging ondervond. Verzakkinq in een spoorlijn. Bij de halte Beugen-Rnkevoor' is, naar wen meldt, op de spoorlijn Nijmegen Venlo een verzakking waargenomen te- plaatse, waar zich oen duiker onder de lijn bevindt. Bü wijze Tan voorzovsraaaf regel is de snelheid der treinen on dat deel van het traject beperkt tot 30K.M per uur. DE ROOFMOORD TE 'S-GRAVENHACE. Een vreemde geschiedenis, die toch niet vreemd was. Vorige week hebben we gmeld hoe de directeur van een particulier recherche bureau K. te 's-Gravenhage, na in een café eenige vertering te hebben gebruikt, meen de vergiftigd te zijn, omdat bij, zooals men later verklaarde, in de moordzaak aan het Bezuidenhout „werkte", en den dader op het spoor kwam waarop deze, om zich weer veilig en gerust te voelen, vergift in zijn glas gedaan had tijdens zijn bezoek aan het café. Het blijkt nu, aldus het „Vad." dat het geval niet zoo heel erg vreemd is. K. blijkt onder zijn kennissen er een te hebben, die in de Bilderdijkstraat woonde en, aldus meende de amateur rechercheur, die kón den moord wel bedre- van hebben Daarom ging bij 's nachts om ongeveer twaalf uur naar diens woning en vertelde hem, dat hij, K., er van beschul digd werd medeplichtig aan den moord te zijn. De vriend was erg verbaasd en zeide direct met K. te zullen meegaan, om •in het café, waar deze beschuldiging ge uit was, ten voordeele van K te pleiten. Het was ephter een list van K., die zijn vriend, die „misschien" wel do moorde naar „kon" zijn zoo mogelijk dronken wil de maken, aangezien dronken menschen waarheid zeggen. Maar die vlieger ging niet op, aangezien K. niet alleen zijn vriend steeds maar nieuwe glaasjes liet voorzetten, maar ook hij zelf telkens nieu we nam zoodat het slot was, dat beiden in een minimum van tijd dronken waren. Samen verlieten zij het café. Onddrweg ging de vriend op zijn eentje weg maar na nog eenige meters verder geloopen te hebben besloot hij toch maar naar bet café terug te keeren, waar hij K. weer vond. Na eenigen tijd verlieten beiden met een vrouw het café cn begaven zich naar K.'s woning aan de Prinsegracht. Daar werd K. plotseling onwel met het reeds bekende verloop van zaken. In het ziekenhuis Zuidwal, werd zijn maag leeggepompt. Het onderzoek van den inhoud heeft aan getoond, dat in het geheel geen sprake is geweest van vergiftiging, zooals K. het bedoelde, maar van alcohol-vergiftiging. Wat de 273 betreft, die K. miste, deze heeft hij waarschijnlijk in het café naast zijn binnenzak gestopt, zoodat hij op den grond viel. De vinder hebben haar niet teruggebracht. Phanta9i«ën. Het Ned. Corr. Bur. schrijft: Het ligt voor de hand, dat, nu de moord aan het Bezuidenhout, die j.l. Maandag gepleegd werd, de gemoederen van duizen den bezig hout en nu vele honderden per sonen bij de politie inlichtingen zijn ko men brengen, waarvan zij meenden, dat verband met de misdaad aanwezig zou kunnen zijn, dat tal van wilde geruchten de ronde doen. Een dier geruchten was b.v. dat de vermoedelijke dader zou zijn gear resteerd. Niets is minder waar. Er heeft nog geen enkele arrestatie kunnen plaats hebben, waarvan de politie na verhoor zou kun nen verwachten dat zij den vcrmoedelijken dader te pakken bad Wel zijn op grond van aanwijzingen uit het publiek voor zoo ver die aanwijzingen daartoe aanleiding konden geven, enkele personen „aange houden", in dien zin, dat men hen ver zocht heeft, even ten hoofdbureele te ver schijnen om to worden getoond aan an dere personen, die eenige signalement had den gegeven. Uit den aard der zaak wa ren dio aanhoudingen niet geschied dan na een zekere schifting uit de vele ver kregen aanwijzingen, ook al was daarte genover nog geen bepaalde verdenking aanwezig. De politie was echter wel ge noopt, do hier eerstbedoelde personen aan de anderen te toonen hetgeen natuur lijk niet collectief, doch individueel is geschied omdat het anders niet moge lijk zou zijn goweest, de aanwijzingen vol doende te controleeren. Omtrent geen dezer ge toonden bleek echter, na verkregen inlichtingen en vast alibi, enz., eenige grond aanwezig te zijn voor voorloopig arrest, zoodat zij dadelijk weer zijn vrijgelaten. Natuurlijk is ook do hoopmau, zoo goed als andere personen, die geregeld of zoo af en toe in den winkel van het slachtof fer kwamen, door de politie in verhoor genomen, evenwel zonder positief resul taat Ook omtrent een verhaaltje als zou een trambestuurder twee mannen Maandag middag in het Haagsche Bosch hebben zien verdwijnen, waarvan een een pak onder zijn arm droeg en waarna een jasverwis- seling in dat Bosch zou hebben plaats ge had, is niets gebleken dat der politie waardevolle gegevens kon verschaffen. Een belangrijke aanwijzing. „De Courant" vernam gisterenavond, dat de ontsluiering van den geheimzinnigen roofmoord aan het Bezuidenhout er niet zoo wanhopig voorstaat, als men aanvan kelijk dacht. Uit de reconstructie van den moord, de positie van het slachtoffer in de keuken, waarbij niets in de onmiddellijke nabijheid wees op wanorde, welke ten gevolge van het binnendringen van onbekenden zou kunnen zijn ontstaan, alsmede uit aan wijzingen, die alsnog op het politiebureau zijn binnengekomen, kan thans met vrij groote zekerheid worden afgeleid, dat de dader van den moord moet worden gezocht onder de bekenden van de familie Wilk. De politie bad voorts vernomen, dat een zeker persoon een waardevolle verklaring zou kunnen verstrekken omtrent den ver dachte van den moord. Deze hoofdgetuige is echter naar Amsterdam vertrokken, waarheen een Haagsch inspecteur van po litie gisteren eveneens afreisde om te trach ten hem op te sporen. Aan zijn getuigenis wordt door de politie de grootste waarde gehecht. Hij kan mededeelineen doen, waar door naar alle waarschijnlijkheid zal ko men vast fe staan, wie de dader is. De politie heeft de gedachte losgelaten els zou de dader gezocht moetcn worden onder bedelaars of inbrekers, die in de omgeving van het Bezuidenhout plegen iond te zwerven. De recherche te 's-Gravenhage heeft aan de politie te Amsterdam opsporing, aan houding en voorgeleide gevreaed van een drietal onbekende mannen. De opgegeven si^usiJemen'en ziin aks vol«t: Nummer 1. Leeftijd ongeveer 30 jaar lengte ongeveer 1 meter 70, wit mager ge laat, scherpe neus, geen snor of baard, o~> in het algemeen een ongunstig uiterlijk. Hij draagt een geruite pet, 'n donkere overjas en geen boord. Nummer 2. Leeftijd 30 a 35 jaar, lengte ongeveer 1 meter 73, gewoon postuur, bleek gelaat, donker haar. Hij draagt een don kere overjas en een zwarten slanpon hoed. Nummer 3. Heeft een flinke zwarte snor. Draagt een gestreepte broek, donkere overjas en slappen hoed. De politie te 's-G-avenhagè meent dat termen aanwezig zijn om deze persotten aan een verhoor te onderwerpen. EEN MOORDAANSLAG. De toegang tot de danszaal geweigerd. Door een meesteek gedood. Gisterennacht verzocht een tweetal jon gelui B. W. en J. B. te Winschoten toe gang tot de danszaal van I. D., welke hun ovenwei werd geweigerd. Gevraagd naar de aanleiding tot deze weigering deelde men hun mede, dat hel een „afdansbal" was, waar alleen geintroduceerden toe gang hadden. J. B. trapte, ontstemd als hij was, de deur in, doch ging niet naar binnen. Een tweetal bezoekers van het hal liep naar buiten en viel op den man aan. Er ontstond een gevecht van man tegen man, waarin al spoedig de messen werden getrokken. B. W., die zich in de zaak mengde, kon een gevaarlijken stoot nog afweren^ maar werd ernstig aan den pols gewond. J. B. kwam er minder goed af. Hij kreeg een steek in den nek, die een zeer diene wonde veroorzaakte. Enkele oogen- blikken later overleed hij. De marechaussee, die aanstonds werd gewaarschuwd, hield de beide mannen, die uit de dansgelegenheid naar buiten waren gekomen, onmiddellijk aan. Zij zijn afkom stig uit Blijham en neven van elkander. Het stoffelijk overschot van J. B. werd naar de marechaussee-kazerne overge bracht. „De Crt." FAMILIEDRAMA TE BUDEL. Een vrouw door haar man gedood? Deze pleegt zelfmoord. Men meldt ons uit Budel: Zaterdagmid dag heeft zich in dit Noordbrabantsche dorpje een familiedrama afgespeeld, dat tot heden nog niet geheel is opgehelderd. Des middags omstreeks twee uur werd do heer J. J. Visschers, arts alhier, geroe pen bij het lijk van de 62-jarige vrouw E de W„ om den dood van deze vrouw te copstateeren. Hem werd medegedeeld, dat de vrouw dood in een hok bij haar woning staande even buiten het dorp, was gevon den. Het vermoeden werd geopperd, dat de vrouw, die een hoofdwonde vertoonde, een doodelijken val had gedaan. De dokter vond de verklaring verdacht en vroeg waar de man was. Deze bleek evenwel nergens te vinden, waarop men de politie waarschuwde. Uit het ingestelde onderzoek is gebleken dat de landbouwer De W. Zaterdagmiddag te twaalf uur nog met zijn vrouw het mid dageten heeft gebruikt. Wat daarna in de woning van Do W. gebeurde, staat nog niet vast. Van de zes volwassen kinderen was alleen een dochter thuis. Een andere doch ter, die nog bij de familie inwoont, werkte op het land, terwijl een ongetrouwde zoon met een voer hooi naar een nabijgelegen plaats was. De dokter constateerde, dal de vrouw een gapende wonde hoven het linkeroor had, ten gevolge waarvan de dood vrij spoedig moet zijn ingetreden. Vermoedelijk is de ver wonding toegebracht met een hard stomp voorwerp. De 57-jarige landbouwer bleef onvind baar. Volgens verklaringen van een der huren had men hem omstreeks één uur hard zien wegloopen. Dit viel buitengewoon op, omdat De W. eenigszins mank is en dientengevolge altijd langzaam liep. De marechaussee, die Zaterdagmiddag in de woning kwam, nam het lijk der vrouw in beslag. Naar de man werd <fen geheelen mid dag gezocht, evenwel zonder resultaat. Omstreeks halfvijf in den middag zagen eenige landarbeiders, terugkeerende van bun arbeid, in een wetering, de Oude Aa iets drijven, waarvan zij dachten, dat bet een gevulde zak was. Toen zij het op den wal trokken, bleek het te zijn het lijk van den landbouwer De W. De plaats, waar het lijk van den man ge vonden werd, ligt ongeveer een half uur van diens woning verwijderd. Hij bezat in die buurt geen eigendommen. Aangenomen wordt, dat de man wellicht in drift zijn bejaarde vrouw heeft mishandeld en toen hij het VTceselijke van zijn daad be sefte, de hand aau zichzelf sloeg. Voorzoover bekend, was in de familie De "W., die tot den welgestelden boeren stand behoort, de onderlinge verhouding steeds goed Omtrent de aanleiding tot dit drama tast men dan ook volkomen in het duister. De eenige getuige, die wellicht kan zeggen, wat gebeurde, is de dochter, die thuis moet zijn geweest. Het verhaal, dat zij heeft gedaan, werd aanstonds in twijfel getrokken en na het vinden van het lijk van den man neemt men aan, dat haar ver klaring onjuist is. Ook de justitie te Roer mond, die nog Zaterdagavond gewaar schuwd werd, stelt een onderzoek in. Ponaaskerde bandieten. Toen de landbouwer J. Corstiaanse aan de Fabrieksdiik te Zevenbergen met zijn echtgenoote naar de kerk was, moeten naar het „D. v. N.-Br." meldt omstreeks 7 unr twee gemaskerde kerels zijn binnenge drongen. Het 14-jarig dienstmeisje dat alleen thuis was moest aanwijzingen doen, waaT het geld geborgen was Zij kon echter de plaats niet aanwijzen. De dieven hebben toen in tegenwoordigheid van het meisie getracht, de brandkast te forceo.ren. Dit is echter niet gelukt. Bij de politie is aangifte gedaan, die direct een uitgebreid onderzoek instelde Van de daders tot heden nog geen spoor. Inbraken. Vrijdagnacht hebben inbrekers zich toe gang verschaft tot de tweede-liandszaak van den heer K., aan de Hoefkade, te 's-Gravenhage. De inbrekers zijn door een poort naast het pand geleeon in een brand gang gekomen. Vermoedelijk zullen zij dus van een valschen sleutel gebruik gemaakt hebben. Uit deze brandgang zijn zij, na over een heinig gekommen te zijn, in den tuin achter de zaak gekomen. Hier hebben zij eerst een vensterruit vernield. De ruit bestond uit glas en lood. Verschillende stukjes glas hebben zij stukgeslagen en het lood er uitgebroken tot zij een gat kregen, waar zij doorheen konden kruipen. Vervol gens zijn zij de achterkamer doorgegaan naar den winkel. In d<* étalage stond een kast, met verschillende laden, waarin goud, hrillanten, zilveren munten en zilverwerk Deze kast hebben zij uit de étalage gehaald en haar naar de achterkamer gebracht. Op hun gemak hebben zij de bovenste laden leeggehaald, waarin het goad en de briljan ten waren. De onderste lade, waarin zil verwerk en zilveren muiten, hebben zij onaangeroerd gelaten. De kast werd weer in de étalage gezet. De waarde van het gestolene bedraagt meer dan 1500. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Er zijn veel vingerafdrukken. Vrijdagnacht is ingebroken in de boerderij van den landbouwer Paul te Ze venhuizen nabij Gouda De inbrekers zijn het slaapvertrek van den heer P. binnen geslopen en hebben uit den zak van dien jas een sleuM genomen en daarmede een kast in de slaapkamer geopend, waaruit zij een bedrag xan rnim 1800 hebben gestolen. De politie heeft nog geen aanwij zing omtrent de daders kunnen vinden. Kerstnacht werd ingebroken in het Stationsgebouw le Voerendaal. Vrijdag- racht is daar andermaal ingebroken. Door het uitnemen van een groote ruit wist men zich toegang te verschaffen tot 't bureau; er wordt een klein bedrag aan geld ver mist. Liever in de cei! Te Utrecht heeft zich het zeker niet alle daags voorkomend geval voorgedaan, dat een persoon, die tot een jaar en drie maan den gevangenisstraf was veroordeeld, en die na eenigen tijd voorwaardelijk in vrij heid gesteld was, zich aan het hoofdbu reau van politie kwam aanmelden om zijn straf maar verder uit te zitten. Het viel hem te zwaar, zich aan de voor waarden te houden. Overtreding van de Loterijwet? Eenige maanden geleden is 'n instructie geopend tegen de Expresse-bank te Schie dam, op grond van vermoeden van over treding van de Loterijwet. Er is toen ge meld, hoe deze bank coupons in omloop bracht, op welke coupons getallen voor kwamen, en hoe het publiek kans kreeg op een prijs, indien de som van een bepaald aantal getallen een van te voren vastge steld cijfer uitmaakte. Men vermoedde, dat de coupons op een dusdanige wijze werden uitgegeven, dat het publiek nooit die ge tallen kon krijgen, op welke dc groote prij zen waren vastgesteld, immers zouden deze prijzen vallen op getallen, welke alle een veelvoud waren van een zeker getal, ter wijl de getallen op de coupons nooit samen een dergelijk veelvoud zouden kunnen op leveren. De instructie in deze zaak is nu gesloten, en de zaak is naar de openbare terechtzitting verwezen. Hangende dit onderzoek, zijn te Rotter dam drie soortgelijke ondernemingen opge richt, n.l. de Reken-Centrale welke is ge vestigd aan de Kruiskade en van welke zekere J. W. directeur is: de Iifternationale Handelsmaatschappij Mercurius, gevestigd aan den Matthenesserweg, van welke instel ling F. H. en J. K. directeuren zijn, en de Internationale Handelsmaatschappij Voor- JAVA REEPEN Slechts één merk kan 't beste zyn waarts aan de Open Rijstuin. Deze laatst# is een commanditaire vennootschap. Als directeur voor Nederland en België treedt op J. S. J. graaf van L. St. De Rekencentrale is op vrij bescheiden voet ingericht. Al eerder heeft de politie het publiek in de dagbladan on deze instel ling attent gemaak. De internationale handelsmaatschappij Mercurius dateert eerst van den laatsten tijd. Do internationale HandelsinuaifichappH Voorwaarts was liet grootst opgezet. Zij was, toen de centrale recherche ingreep, nog bezig met de voorbereiding van de exploitatie. Zij verspreidde groote plakka ten, waarop als hoofdprijzen waren afge beeld drie landhuizen Oversell ie en te Schiebroek. Voorts heeft zij oen kerncol lectie auto's, motorrijwielen en fietsen, tot een bedrag vrn ongevoer 5K/0 (W) aan prijzen uitgeloofd. Merkwaardig is, dat hij «llo drie de in stellingen personen zijn betrokken, die, in verband met hun finanoifole eostes. al ge- ruimen tijd door de politie in de gaten wer den gehouden. De centrale recherche hrpft alledrie de instellingen van 't begin af nauw lettend nagegaan.Nude instructie in de zaak tegen de Expressebank is gwalofen. heeft zij, op last van de justitie, ingegrepen. Te- geu de directies is proces-verhaal opge maakt op grond van vermoeden van over tredingen van de Loterijwet. Alle papieren en bescheiden zijn in beslag genomen Op de plakkaten van de maatschappij Voorwaarts komt een af beeldig voor van een pand in den Open Rijstuin Op dit pand ziel men onder elkaar op iedere verdie ping één drie groote borden, waarop te lezen staat: Hoofdzetel, Voorwaarts, Inter nationale handelmaatschappij. Aan het gebouw komen in werkelijkheid deze borden niet voor. Met oen fotografisch trucje zijn zij evenwel op do foto'6 aange bracht. Het kantoor van de maatschappij is weliswaar in hot gefotografeerd" gebouw gevestigd, maar bestaat slechts uit'n klein benedenkamertje. •De Express-bank te" Schiedam heeft in middels een klacht tegen de drie instellin gen ingediend, wegens overtreding van de Auteurswet De coupons van. do drie instellingen kostten onderscheidenlijk 25 cent, 50 cent en 15 cent per stuk. Tegen een of twee van de instellingen waren bij de centrale recherche reeds klachten van liét publiek ingekomen. Ten huize van J L, aan de Damiaan l< Schiedam, heeft de politie een aantal voor werpen in beslag genomen, die als prijzen werden uitgeloofd voor prikpuzzles. i Een moord'faatast. Uit 's-Gravenlrage wordt gemold- Do nachtelijke stilte van den Gedempteri Burg wal werd Vrijdagnacht 'ogen vier trui' plot seling verstoord door een zeitoren v L., die later een Duitsche schoenmaker bleek te zijn, en die met veel kabaal hof Tehuis voor flnbebuisden „Metropool" had verla ten. Met luide stem schreeuwde do man, dat hij deu moord aan het Bezuidenhout niet had gepleegd. Deze mededceline be krachtigde hij nog door met veel misbaar een schoenmakersmes in hot rond ts zwaaien. Dit noopte een survpilleerend agent zich met het geval te bemoeien. De man bleef echter voortdurend wartaal klappen, zoo dat men hem ten einjle raad nanr den G G. D. heeft doen overbrengen. Vastge steld werd, dat hij niet onder invloed van sterkedrank verkeerde, maar lijk niet wol bü hot U-'/' Buifenl. Berichten ONGELUKKEN Verdronken. Aan de „Times" wordt uit Athene ge meld, dat voor het vertrek dei Britsohe vloot naar China een betreurenswaardig ongeluk heeft plaats gehad. Zes officieven, o.w. de luitenant-kwartier meester, Savage, van de „Coven'ry' nul- den een motorbootje gehuurd, dat hen naar hun schip terug zou brengen De „Concen- try" had namelijk ter hoogte van Salami» het anker uitgeworpen wegens het sleciite weer. Het bootje sloeg om en hoewei do andere officieren zich zwemmende konden redden, verdween Savage in de diepte Daar de 6chepen intusschen zijn ve trokken, kunnen geen verdere details pe- meld worden; door de Grieksche marine- autoriteiten wordt naar het lijk gezocht. Auto-ongeval. Op den grooten weg van Cannes naar Fréjus is Vrijdagnacht een met vijf perso nen bemande auto, welke met krankzinni ge vaart reed, hij een bocht tegen een plataan opgebotst. De auto draaide door den schok rond, kwam tegen een anderen boom terecht en viel om. Twee der inzit tenden waren op slag dood; twoe ander® werden vrij ernstig gewond, terwijl de vijfde, een huisknecht, die zich van de slachtoffers niets aantrok, doch kalm naar huis wandelde, ongedeerd bleef. Auto door een trein aangereden. Bij den spoorwegoverweg op den straat weg KranenburgGroesbeek, aan de Hol- landschDuitsche grens, reed do D-trc"1 naar Bazel eergisteren op een person-1-* auto, die geheel versplinterd werd. De bc de inzittenden en de chauffeur, dc eigenaa

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6