INGEZONDEN MEDEDEELING grootte van pl.m. 1.07.78 H.A. tegen een jaarlijksche huurprijs van f 125.—; b. aan G. Schut, alhier, voor"den tijd van één jaar, ingaande 1 Januari 1927, het perceel tcelland in den Pesthuispolder, ka dastraal bekend gemeente Leiden, Sectie L. no. 1199 ged., ter grootte van pl.m. 0.05.00 H.A., tegen een huurprijs van f 15.in totaal. B. en W. geven den Baad derhalve in overweging om in eigendom en onderhoud bij do gemeente over te nemen: a. zonder betaling van koopsom een strookje grond, deel uitmakende van het perceel aan den Heeronsingel, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie K No. 3659, onder voorwaarde, dat de kosten van overdracht komen ten laste van de ge meente. b. zonder kosten voor do gemeente een strookje grond, deel uitmakende van het perceel aan de Lopsenstraat, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie L. No. 30. Bi'draqe kosten restauratie Pieterskerk. Bij Raadsbesluit van 28 Februari 1907 werd aan de Gemeente-commissie van het Nedorduitsch Hervormd Kerkgenootschap gedurende 20 jaren een jaarlijksche bijdra ge van f 500.verleend in de kosten van de restauratie van de Pieterskerk, welke subsidie bij Raadsbesluit van 23 Augustus 1920 werd verhoogd tot f1000.per jaar. In verband met het afloopen van het tijdperk, waarvoor de subsidie werd toe gekend, werd zij op de gemeentebegroo- ting dienst 1927, in afwachting van een te nemen beslissing, voorshands als „memo rie" uitgetrokken. Nu heeft zich inmiddels de Gemeente- commissie tot B. en W. gewend inzake de continuatie van de bijdrage. Zij deelt daarbij mede, met het oog op den finan- tieolen steun uit 's Rijks kas, met de Rijkscommissie voor de Monumentenzorg in overleg te zijn getreden inzake een nieuwe regeling van do geldmiddelen voor de restauratie der Pieterskerk, die het mogelijk zou maken do werkzaamheden sneller tot een einde te brengen. Aangezien deze cvntueel nieuwe rege ling, blijkens de ter visie gelegde stukken, niet vroeger dan het jaar 1928 zal kunnen ingaan, verzoekt do Gemeente-commissie, in afwachting van de voor 1928 en volgen de jaren te treffen maatregelen, de sub sidie over het jaar 1927 op f 1000.te handhaven. Met deze oplossing van tijdelijken aard kunnen B. en W. zich vereenigen. En d't te meer, aangezien voor het tot stand brengen van de bedoelde nieuwo regeling uiteraard dient te worden beschikt over een volledig plan, aangevende omvang en duur der thans nog te verrichten restaura tiewerken en de wijze, waarop zij zullen worden gefinancierd. In overeenstemming met de Commissie van Fabricage geven B. en W. den Raad derhalve in overweging: A. aan de Gemeente-commissie van het Nederduitsch Hervormd Kerkgenootschap ook qver het jaar 1927 een bijdrage te ver- leonen van f 1000.in de restauratiekos ten van de Pieterskerk alhier, onder voor waarde: lo. dat de bijdragen uit de kerkelijke fondsen en van particulieren in de kosten dier restauratie tezamen f 2500.bedra gen; 2o. dat na afloop van het jaar 1927 door de Gemeente-commissie verslag wordt uit gebracht van de in dat jaar verrichte werkzaamheden en do daaraan verbonden kosten; en 3o. dat de uitbetaling niet zal plaats hebben, wanneer het bedrag der aan de restauratie verwerkte gelden minder dan f13.500.mocht blijken te hebben beura gen. Gemengde Berichten ONGELUKKEN. Twee visschersschepen gestrand. De bemanning gered. Gisterenavond ongeveer 6 uur werd van den vuurtoren te Den Helder gemeld, dat in do richting van de Razende Bol lichtsei nen werden waargenomen. Te ongeveer 7 uur vertrokken de reddingsboot .en de sleepboot Assistent naar buiten. Het bleek dal twee visschersscheepjes, Texel 15, schipper Vlas, en de Texel 95, schipper Schagen, bij de Razende Bol gestrand wa ren. Vermoedelijk zijn de scheepjes tenge dichto rijtuig van Ferlandière staat te wachten, midden in een troep kwajongens. „He, Jacques", zegt Odile een beetje te leurgesteld „het gesloten rijtuig? ik had al zoo gehoopt op de victoria! „Zoo, zoo", zegt Jacques, terwijl hij al len helpt instappen en het tuig naziet, „zoudt ge graag de victoria gehad heb ben om den eersten avond heel uw reis al te bederven? 't Zal frisch waaien dade lijk in 't veld, als we Brésolettes voorbij rijn. „Gij zijt niet meer in Italië! Ja dat ik u nu kom halen, is wel een bewijs dat men voorzichtig moet zijn, mijn beste, want gisteravond heeft de koetsier nog een flinke kou gevat." Dichter en dichter wordt do kring der straatbengels, wier gezichten niets weg hebben van die der blozende boerenkinde ren. Achter hen aan staan rijen arbeiders bedelaars... metselaars... daar ledig en norsch te gapen. „Gaan we nu?" vraagt Odile ongedul dig om de brutale oogen, die zo voelt en den praat, dien ze veronderstelt. Terwijl Jacques de leidsels neemt en zachtjes vooruit laat gaan, bang voor de kinderen rondom, die maar slecht op zij willen, rijdt hen in vollen draf een vic- t ia voorbij, waarin de vennootschap Vic tor cn Nathan Harmmster en Co. is geze ten. Jacques kijkt wrie er in zit, bemerkt een dnmeshand en buigt zich aanstonds naar binnen in zijn rijtuig, waarvan het raampje is neergelaten. „Kijk eens gauw", zegt hij lachend, „daar volge van slecht zicht en windstilte door den stroom op de Razende Bol gezet, en bezuiden hot wrak van do Perdreaux aan den grond geraakt. In verband met den diepgang kon de reddingsboot Dorus Rij kers de scheepjes niet bereiken. Door een Heldersche vlet en de reddingvlet van de firma Wijsmuller werden de opvarenden, in totaal 4 man, die door de vergeefsche pogingen om de scheepjes nog vlot te bren gen, totaal waren uitgeput, gered en te Den Helder binnen gebracht. Vandaar werden zij met de Dorus Rijkers naar Oude Schild gebracht. De scheepjes zijn als verloren (e bescliou_ wen, daar zij veel water maakten. Verbrand. Het 4-jarig dochtertjo van L. van U te Oss, dat de vorige week ten huizo van haar grootouders te Dennenburg (gem. Ravenstein) waar het logeerde, in een pot kokend water gevallen was, is in het R K. Ziekenhuis te Ravenstein aan de gevolgen overleden. Onder een steenmassa bedolven. Op de staatsmijn „Maurits" te Lutterade heeft Dinsdagavond een doodelijk ongeval plaats gehad. Te halfzes was op de 391 Meter hooge vprdieping de 31-jarige Duit- sche houwer W. F. werkzaam met het zotten van een drietal bouwen. Toen hij hiermede klaar was, heeft hij een der steunpilaren weg genomen, waarna de drie bouwen in elkaar stortten. F. werd onder de steenmassa bedolven. Na twee uur wist men den ongelukkige te bevrijden, maar deze was reeds terstond door de val lende steenmassa gedood. Hij was gehuwd. Onder een boom. Te Gees (Drente) is Dinsdagmiddag de ongehuwde arbeider H. B. onder een boom geraakt en spoedig daarna aan de-gevolgen daarvan overleden. Door elecJriciteit gedood. Op de mijn „Anna I" te Alsdorf kwam in het ketelhuis de electrician 0. in aan raking mot de electrische lichtleiding van 220 volt. De man gaf pen luiden gil en was op slag dood. Auto-onneval. De Deventer is hij de L. O. School in dc Graaf van Burenstraat een leerling van die school, de 7-iarige A. J. Reinders, door een auto overreden. Naar het ziekenhuis overgebracht, constateerde de geneesheer schedelbreuk en hersenschudding. De toe stand van het jongetje is hopeloos. Hollende paarden tegen een auto. Te Montfoort raakten twee paarden, ge spannen voor een boerenwagen op hol en renden den dijk af. De paarden liepen ver der regelrecht op 'n auto aan, die van do richting Oudewater naderde. De autobe stuurder, het gevaar ziende, zette zijn wa gen onmiddellijk langs den weg en sprong uit den auto. Nauwelijks was hij er uit of do ronnondo paxirdon vlogon dwars door de voorruit van den auto op do plaats waar zooeven de chauffeur zat. Auto en boerenwagen werden zwaar beschadigd en de paarden werd gewond. De auto werd naar een garage gesleept. Aan de gevolgen overleden. De 28-jari'Te A. de M., die op den Bilt- scheweg te Utrecht door de tram is aange reden, is Dinsdagavond in de Rijksklinie ken te Utrecht aan bekomen verwondin gen overleden DE ROOFMOORD TE 'S'GRAVENH AGE. Nog f 3000 als premie voor het opsporen van den dader uitgeloofd. De „Haagsche Courant", heeft evenals de minister van Justitie 1000 uitgeloofd aan dengene, die aanwijzingen geeft, welke leiden tot de aanhouding en veroor deeling van den dader. Voorts is er door een particulier, die on bekend wenscht te blijven aan den hoofd commissaris een bedrag van 2000 ter nand gesteld, zoodat thans in totaal 4000 is uitgeloofd voor het opsporen van de (n) dader (s). Ongerustheid onder de bevolking. De Haagsche corr. van de „Tel." schrijft: Het uitloven van geldsommen, in totaal 4000, door de hoogste justitioneele auto- zijn de toekomstige eigenaars van Ferlan dière." Odile heft zich half op en begint te blo zen, als zij de groep herkent: „Nu al?" zegt ze zacht tot zich zelf. Het geluk had haar alles reeds doen ver geten. Maar Jeanne herhaalde nog eens wat haar broer zei: „OdileI groeten!!... de schoenmakerij gaat voorbijduizend paar schoenen per dag om mee te beginnenze zullen nu toch niet meer zeggen dat het hier een land is van blootvoetsloopers". „Een mooi gerij en een prachtig span, dunkt me", zegt Odile. „Ja, zijn 't werkelijk mooie paarden?" vraagt Jeanne aan haar broer. „Prachtigo paarden!" herhaalt Jacques. „Ik weet niet, mijn arme Odile, of «o be ter thuis zijn in de rest, maar de toe komst zal wel leeren." Van Val d'Api naar Blanc-Buisson loo- pen bijna naast elkaar twee wegen; bijna altijd kiest men den nieuwe, omdat hij nog nieuw i9. Doch nu sinds den bouw der fabrieken tal van vrachtwagens of en aan rijden, is de oude boven den nieuwo te verkiezen. Wel is hij wat langer en slingert zich dwars door de velden van Frilleux langs Brésolettes en komt weer bij den nieuwen weg uit .waar de eerste huizen van Blanc-Buisson staan. Jacques slaat den anderen weg in en tien minuten later, voor in Frilleux, ziet hij de victoria weer. Do twee kleppers, naar hun gemaaklcn stap te zien, schijnen wel oude circuspaarden. Eenigo oogenblikken klappen de hoeven van Jacques' paarden vast en regelmatig riteilen, zoowel als van de zijde van par ticulieren voor de ontdekking van den da der van don roofmoord in het Bezuiden- hout bewijst, dat de Haagsche bevolking wel zeer is verontrust. Dit is thans het derde geval in enkele jaren, dat in de Re sidentie iemand op klaarlichten dag in zijn eigen woning werd vermoord, zonder dat het gelukt is de bedrijvers dezer af schuwelijke moorden hun gerechte straf te doen ondergaan. In de Engelenburgstraat werd, zooals men zich herinnert, de vrouw van een groentenhandelaar met bijlslagen om het leven gebracht, in de De Riemer- straat de rentenier Van der Stijl met een mes gestoken cn met een touw gewprgd, en thans is de vrouw van den winkelier Wilk vermoedelijk eveneens met een bijl vermoord. Alle drie gevallen hebben zich afgespeeld in den voormiddag. Van vele zijden komt er thans dan ook reeds criliek los. Waar men komt, worden klachten gehoord over de toenemende on veiligheid in do Residentie, waarhij twijfel wordt uitgesproken of de Haagsche politie wel voor haar taak berekend zou zijn. De reorganisatie van het korps, do verminde ring van het aantal agenten, dat alles wordt door de critiek te pas gebracht. Een onzer lezers, die ons persoonlijk zijn mis noegen kwam uiten over het ongestraft rondloopen der moordenaars, noemde als voorbeeld Engeland en andere landen, waar de politie z.i. veel krachtiger optreedt Om ons te bepalen tot den moord in liet Bezuidenhout wil het ons voorkomen, dat, waar zulke geringe aanwijzingen werden gevonden als in perceel 165a, men van de best geoutilleerde politie niet kan verwach ten, dat zij in zulk een korten tijd reeds de(n) dader(s) zou hebben ontdekt. De voorstelling, alsof in het buitenland iedere moord dadelijk zou worden ontsluierd, gaat toch evenmin op, aangezien bijv. in Enge land, waar men Scotland Yard toch geen speurderstalenten kan ontzeggen, tiental len moorden, jaarlijks onopgelost blijven, zooals onlangs nog bleek uit dagbladbo- ïlchten.* De in uitzicht gestelde belooning van 4000 voor het ontdekken van deéu) da- der(s) van den moord in het Bezuidenhout schijnt een groote aantrekkingskracht uit te oefenen op het publiek. Den geheelen dag hebben tientallen personen zich ge meld, aan de afdecling G. voor her geven van informaties, en ook gisterenavond zat de wachtkamer van het hoofdbureau van politie aan het Alexanderveld weer stamp vol. Het gerucht, dat gistermiddag liep, dat een belangrijke aanwijzing in zako den vermoedelijkon dader zou zi.in binnen geko men, is nog wat voorbarig. Het betrof hier een persoon, die zich op verdachte wijze in den ochtend van den moord uit de voe ten zou hebben gemaakt. Het spoor werd onderzocht, doch heeft nog niets defini tiefs opgeleverd. De berooving van 12.000 te Rotterdam. Betreffende de berooving van den kan- toorlooper J. W. van V., te Rotterdam, tot een bedrag van f 12.000, in verband waar mede de kantoorlooper zelf was gearres teerd, kunnen wij nog mededeelen, dat de politie met den Officier van Justitie een bespreking heeft gehad. Het onderzoek wordt nog voortgezet. De politie heeft nog geen termen kunnen vinden den kantoor looper in vrijheid te stellen op den kiezelweg van Frilleux; daarna komt men weer in 't veld. Maar, zoodra zo uit het dorp zijn, zoekt. Jacques weer de victoria; 't werd moeilijker, want de ne vel maakte alles reeds vaag en onduide lijk; toch wijst Jccques in de verte op den nieuwen weg een klein puntje aan. „Ziet ge zo ginds?... ze hebben al een kilometer verloren! En nu moet jo weten, dat zo 10.000 francs voor dat span beta len." „Zijn liet hun paarden dan?" vraagt Odile. „Hun eigendom „Maar ze hebben zich dan toch wel ver bazend vlug geïnstalleerd?" „Beslist! "Wij hier zijn heel brave men- schen, mijn arme Odile, maar naief al9 we zijn! Zoo vernam ik daags na de vergade ring van Etienne, dat twee derden der raadsleden waren omgekocht, of wel dood gewoon met frankstukken zooals Soupot, ofwel op een fijnere manier, door toezeg ging van onteigening, het beloven van een nieuwe straat enz. In zulke omstandighe den werd stommen een bittere spot; ter wijl wij daarboven beraadslaagden, wa ren de twee apostelen, die ons achter op komen, al bezig hun meubelen te verzen den naar Val cn huurden v■--■r een jaar het oude stamhuis van Fril!-_u\, waar ze van nacht gaan slapen." „...Maar wij zijn toch T'. i'lcux .al voor bij merkt Odile op. „Dat is zoo, maar die lieeren zijn zoo fijngevoelig; omdat dc lucht der buiden hen zou hinderen, wordt halfweg Bresolet- tes die ellendige fabriek gebouwd; op die* manier kan Val cv zeker van zijn, vanuit drie punten verpest te worden cn ze zul Vrienden in den nood. Dezer dagen moest een handelaar in gra- mophoonplaten cn muziekinstrumenten te Arnhem wegéns ernstige ongesteldheid in het ziekenhuis worden opgenomen. Den volgenden morgen ontdekte de bediende, dat was ingebroken tijdens de afwezigheid van zijn patroon. Bij onderzoek bleek, dat behalve een partij gramophoonplaten en een drietal horloges, ook een bedrag aan •geld, ongeveer 150, was gestolen. Waar den vorigen avond een tweetal vrienden b.ehulpzaam was geweest bij het overbrengen van den winkelier, en dit twee tal den volgenden morgen verdwenen was, werden zij van den diefstal verdacht. Zij werden, volgens de „N. A. C.", nog den 8vond van dienzelfden dag aangehouden en bekenden de gramophoonplaten te heb ben verkocht. Ook het vermiste geld is grootendeels terecht, doch omtrent 'do plaats waar de horloges zich bevinden, last men nog in liet duister. Boefjes. Dinsdagmorgen kwam de spoonvegarbei der S. te Houten tot de ontdekking, dat van een fouragewagen. eeladen met stroo, de touwen van liet dekkleed waren losge maakt, Hij waarschuwde den dienstdoen- den stationschef v. T waarna beiden op onderzoek uitgingen. Bij den wagen hoor den zij een gemompel, waaruit zij conclu deerden, dat er in he' stroo personen ver borgen waren. De veldwachter werd daar op ontboden en met dezen werd het dek kleed weggetrokken, waarna men een paai' jongens ontdekte van ODgeveer 15 jaar, uit Utrecht afkomstig. Zij hadden den nacht' in den wagen doorgebracht en «een gat in bet dekkleed gemaakt voor frissche lucht. Rondom den waeen lag het vol afeebrande lucifers, welke de jongelui gebruikt had den hij het rooken van de noodige sigaret ten, een nog al gevaarlijke bezigheid bij al dat droge stroo. Bij fouilleering werd op hen bevonden een reflector van de Spoor wegmaatschappij, terwijl bleek, dat zij des nachts door een raampje waren binnenge drongen in het eéïëèdschapsschuurtje van den ploegbaas. Tegen heide rakkers is pro ces-verbaal opgemaakt. Strandjutters. Ten nadeele van de strandvonderij is te Wijk aan Zee een uit zee aangespoelde partij vet van 500 K. G. verduisterd. De rijksveldwachter heeft de partij, welke reeds bij een opkooper te I.Tmuiden ge- borgen was, opgespoord en in beslag ge nomen. Als verdacht van deze verduiste ring en van heling zijn aangehouden de gebroeders P. uit Wijk aan Zee. Aan een groot gevaar ontsnapt. Gistermorgen reeds de vrachtrijder S. te Bathmen op den overweg van den spoorweg DeventerAlmelo, hoewel het stopbord „Stop vóór den overweg" was voorgedraaïd. Als gevolg daarvan kwam hij met zijn wagen en drie paarden tus- sclien de afsluitboomen, die vanaf het sta tion Bathmen worden bediend en juist werden neergelaten. Wegens den mist was de gevaarlijke toestand, waarin S. door het naderen van den D-trein, vanaf het station niet waarneembaar. Gelukkig echter snelden een tweetal ter plaatse aanwezige spoorwegarbeiders ter hulp en door den wagen met bespanning terzijde len nu aan die jonge dame hun fabriek laten zien." „Dit zal haar niet erg veel belong in boezemen, denk ik „Ook zal het niet lang kunnen duren, want de avond begint al flink te vallen", zegt Jacques. Terwijl Odile den jongen man aanziet, begint ze hartelijk te lachen. „Men zou haast zeggen, dat ge een neef van hen zijtgij schijnt alles over hen te weten." „Natuurlijk! Ik houd ze in 't oog! De eerste ontmoeting viel slecht uit, maar ik stel me vast voor bij een tweede te over winnen. „Voor 't uitwendige zijn bet zeer harte lijke vijanden; ze zouden zelfs zeer graag als buren met ons omgaan. Firmin heeft al een handvol sigaren mpeten weigeren van hun koetsier. „Ja nog meer, aan hem hebben zo 't al laten doorschemeren dat zo gaarne een twaalf koppel ossen van me wilden koopen." „En zoudt go zc him verkoopen?" „Ik weet nog nietik zal eens zien waarschijnlijk wel!" „Waarom ook niet?" „Me dunkt, zegt Odile, dat gc daardoor wapenen geeft iu dc hand van uw vijand." „Op 't eerste gezicht, ja... maar als ge eens nadenktDoch duur zullen ze die betalen, als ze zich die weelde willen ver oorloven." Eenigo minuten zwijgen allen stil. De thuiskomst maakt allen 'ingetogen. Niets stoort de kalmte van het veld; slechts nu cn dan het schokken van een wagen op den weg of het geblaf van een hond bij I 't voorbij rijden. te plaatsen, kon de trein nu ongenindö passeeren, zonder ongelukken te veroori ken. Anders zou een overrijding door di D-trein onvermijdelijk zijn geweest. Brand. Te Nijmegen is brand uitgebroken in perceel aan de 2de Wals'raat, hewoo: door de familie K. De moeder zat in e aangrenzende kamer bij een ziek kit beidon konden nog gered worden De bra: weer wist het vuur lot één vertrek te 1 perken. Verzekering dekt de schade. Onze slechte wegen. Uit Schoterland, wordt aan dc „Tel gemeld: Wegens den slechten toestand van l schoolpad te Oudehorne (Singel), dat m niet droogvoets passeeren kan, hebben ouders van pl.m. 30 leerlingen der opt bare en bijzondere school, hun kinder Dinsdag thuis gehouden. Als men pleit om een koe.... Men meldt uit Deventer aan het „HM In 1878, dus 48 jaren geleden, na® de belastingambtenaren van het Rijk, Enschede gestationneerd, 16 koeien in b slag, eigendom van nu wijlen den heer M. de Leeuw, te Enschede, welke dien waren aangetroffen nabij de grens te G! nerbrug en waaromtrent men meende, ii zo waren gesmokkeld uit Duitschland. I dieren zijn toen, als onbeheerd loopt! vee, verkocht ten bate van het Rijk De beer De Leeuw proceerderde daar, met het Rijk en werd na vier jaren in b ongelijk geste'd. Ofschoon het smokkel niet kon worden bewezen, erkende het Ri den heer De Leeuw niet als eigenaar n het bewuste vee. De lieer De Leeuw vc mocht gedurende dertig jaren niet over de kwestie procodeeren, doch vóór et tweetal jaren is de zaak weder opger; keld, thans door den heer David de Loet te Enschede. Thans duurt het proces weder twee jaren, in welken tijd het Ri reeds twee keer en in het ongelijk is /f steld en veroordeeld in de kosten, Rijksadvocaat, mr. Telders, ging van ia beslissing in appèl cu thans zal op Januari a.s. de bselissendé uitspraak u len Van de vele getuigen, destijds bij zaak betrokken, zijn er nog slechts Ik in leven. Voor de erven De Leeuw tree als raadsman op mr. Sanders te Rotte dam. Mooie vangst. Als een bijzonderheid wordt aan de J R. Crt." gemeld, dat de visscher Selder Grave gisteren met een ankelkuil in i Maas een zalm heeft gevangen van rui 18 pond. Een bejaard tweelingpaar. Te Venlo vierde onder vele bclangsti ling het tweelingpaar, de dames gezustf Johanna Hubcrtina en Anna Francis Hondriks haar 80s ten verjaardag. Bei: dames zijn ongehuwd en verheugen zi: nog in een uitstekende gezondheid Groningen wacht zijn 100 000sten inwem Groningen verwacht eerlang zijn 100.0 sten inwoner. Er bestaat, naar de meen'' van "B. en W., alleszins aanleiding, 4 aan deze gebeurtenis ven de zijde van 1 gemeentebestuur de aandacht wordt J schonken. B. en W wenschen aan defi jonggeboren?, die lwt aantal in'-^0""1 't Was nog klaarlichten dag .toen zij1 Val vertrokken, cn nu moesten de b taarns aangestoken, worden om door Bc: Roux te kunnen rijden. Na een oogenblik van zwijgen, uces Odile do hand van Jeanne. „Wat zijt ge toch allebei goed, ons! komen afhalen aan het station!" Bij deze woorden keert Jacques ziclio naar de beide meisjes, die in 't donker vs 't rijtuig zitten. „Zeg, Jeanne, verheel je eens dat l«u Berthe en Odile alleen te Val aankon] 's avonds om zes uur, als al het werkvt los komt, zonder ander bekend geziclü zien dan dat van hun ouden Baptiste." „Ja, dat is waar", zegt' Odile eenvoud] „maar 't doet zoo goed, na een lange re als alles zoo veranderd en vernield is, vriendschap te vinden, die niet ver® derd is." „En die niet verminderen zal", Jeanne. „Of nog grooter zal worden", re Jacques aan. „Maar de werklui hebben toch wel dj en nacht moeten werken", herneemt Odi Eenigo oogenblikken zwijgt Jacques; naderen de Abdij, en dc weg licit M sterkals hij zijn paarden weer kan W gaan ?cgt liij: „Alles werkt niet dubbele ploegen: dag cn een nachtploeg en allen were zoo hard als ze maar kunnen. Daag9 n*1 stemming, toen er nog niets was goed' kourd in Parijs, waren ze in de weiden aan 't graven, dicht bij Frilleux en k* men dc eerste ijzeren balken te Val as (Wordt vervolgd

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4