Dc vermoorde vrouw is 40 jaar en Pool- fiche van geboorte. De misdaad moet met een stoel zijn ge- >eurd. aangezien daarop verschillende oloedvJekken voorkwamen. Voorts kan nog worden medegedeeld, dal omstreeks half twaalf een wissellooper niet een cjuilantic in den winkel is gekomen. Dezó heeft geroepen, doch geen ant woord gekregen, zoodat de moord reeds vóór dien tijd moet hebben plaats gehad. De wissellooper heeft een briefje in den winkel gelegd, waarop hij mededeelde, dat hij geweest was en over een paar da gen zou terugkomen. Aanvankelijk meende de politie, dat het geld, dat voor dezen wissel was bestemd, gestolen was, doch deze veronderstelling moest men weder loslaten, toen het geld een bedrag van ongeveer 600 later in een pan in de keuken werd teruggevonden. De kinderen zijn voorloopig bij buren on dergebracht. Dc politie heeft nog twee personen als getuigen gehoord, die in den loop van den ochtend in den winkel wa ren geweest. De politie stelt zich voorts in verbinding met dr. Hesselink, te Arnhem, die in deze zaak als deskundige zal optreden. Tot laat in den avond is het voor de ma nufacturenwinkel Au bon Marché op het Bezuidenhout druk gebleven van nieuws gierigen. Het ernstige misdrijf wordt druk besproken. Algemeen is de deelneming met het arme vrouwtje, den man en de kinderen (de jongen, Simon, is 17 jaar oud). De buren vertellen kleine bijzonderheden, die opeens groote merkwaardigheden worden. De een heeft de vrouw om tien uur nog brood zien halen. Een ander zag haar om dien tijd de straat nog oversteken. Voor dien tijd heeft het slachtoffer de pui van baar winkel nog gedaan. En dan vertelt men hoe de recherche en de justitie af en aan rijdt. Hoe geregeld rechercheurs inde buurt zwerven. Voor de deur van het win keltje staat aldoor een agent. Binnen wordt alles gelaten zooals men het vond. Dr. Hesselink, de politie-schei- kundige, is gisterenavond uit Arnhem aan gekomen. Heden zal hij do kamer aan een onderzoek onderworpen. De groote vraag is, zooals vanzelf 6preekt: wie is de dader? Van vijanden, van wraakneming schijnt geen sprake té kunnen zijn. Het echtpaar was niet gefor tuneerd, en woonde pas kort in Holland. Voor dien is het in België langen tijd ge weest. Ze leefden rustig voort. Een jongedamo heeft aan commissaris Kramer medegedeeld, dat zo even na 12 uur een verdacht individu in de buurt had zien loopen, terwijl zij verder op den Be- zuidenhoutschenweg eenige woonwagens zag rijden. Hoewel dit uur niet klopt met het ver moedelijke tijdstip, waarop de moord is ge schied, heeft de commissaris toch eenige rechercheurs per auto de woonwagens na gezonden. Tusschen Wassenaar en Leiden werden zo ingehaald. De wagens werden grondig onderzocht en de menschen wer den gefouilleerd, doch niets verdachts werd gevonden, zoodat de rechercheurs on- verrichterzako moesten terugkeereu. Verder had een agent eergisteren een paar bekende Haagsche inbrekers op het Bezuidenhout zien passeeren. De lui zijn onmiddellijk aangehaald, maar zij hadden een volledig alibi, en zijn dan ook onmid dellijk weer vrijgelaten. Onwillekeurig gaan de gedachten ook terug naar den moord "in De Riemerstraat. "Werd ook deze niet gepleegd met het oog merk om te stelen? Was de dader ook daar niet zoo brutaal om zijn misdaad op klaar lichten dag te begaan? Ook de manier waarop do slachtoffers zijn omgebracht heeft veel punten van overeenstemming. Maar het risico van den dader was op het Bezuidenhout veel grooter dan in De Riemerstraat. Hier kon elk oogenblik een klant binnenkomen. Overigens is het best te begrijpen dat op het Bezuidenhout nie mand iets bijzonders heeft gemerkt. De étalage hangt vol manufacturen. Men kan vrijwel niets van het interieur van den winkel zien. Do deur komt uit in een por tiek. Zou dan ook hier de zaak van tevoren hekeken zijn? De man staat 's Maandags altijd op de markt. Toevallig moest giste ren oen wissel voorkomen. Met alle respect voor de menschen kan van hun winkel niet gezegd worden, dat hij het air heeft van een groote zaak, waar veel geld iu kas is. Heeft den man misschien ergens gesproken over den wissel? Zijn zijn woorden ergens terecht gekomen, waar er van geprofiteerd is? Deze en nog veel meer vragen moeten door de politic beantwoord worden. Tot laat in den nacht is er doorgewerkt het Alexanderplein. Groot is het aantal menschen dat meent inlichtingen to kun nen geven. En al die aangebrachte gege vens moeten overdacht cn gecombineerd worden. De moord te Amsterdam. Uit het nader onderzoek, dat de politie van hel bureau Lauriergracht te Amster dam naar den doodslag op de Prinsen gracht heeft ingesteld is gebleken, dat de cader eenigen tijd voor hot drama bekend word op genoemd bureau is geweest. Dit tezook schijnt geheel los te staan van den noodlottitren aanslag, want de man kwam inlichtingen inwinnen omtrent een finan cieele transactie, waarin hij betrokken was. Het schijnt, dat men hem een betrek king had aangeboden onder voorwaarde, dal hij een paar honderd gulden te voren zou storten. Dit ie gebeurd, waarna twij fel hij hom oprees ten opzichte van'den persoon, aan wien hij het geld tor hand had gesteld. In verband daarmede kwam hu naar den hewustcn persoon informec ren. Hij was toen heel kalm en niets wees cr op, dat hij eenigen tijd later zulk een i sdrijf op zich zou laden. Na zijn onderzoek aan hel politiebureau ontmoette hij zijn vriendin die hem een paar jaar kende en die hem mededeelde met langer van zijn gezelschap gediend te zgn, wat oorzaak werd van eon daad sijnorzhds, die haar het leven kostte. Heden a.s. zal hij ter beschikking van 1 de justitie gesteld worden. Smokkelarij op grocte schaal. Het Rijk voor duizenden guldens benadeeld. Het parket uit Roermond deed in de kantoren van de expediteursfirma B. R. te Venlo een inval op vermoeden van smokke larij. Sedert einde 1923 hield deze firma zich bezig met in- en uitvoer van goederen naar Duitschland. De chef van het kantoor, de heer V., was met deze transacties belast. Hij reisde daartoe dagelijks per trein of auto naar het station Kaldenkirchen om aldaar de in Duitschland in te voeren goe deren aan te geven en door te zenden. De goederen kwamen per trein uit Nederland en werden te Kaldenkirchen gelost om, meestal met dezelfden trein, ook weer door te gaan. Daartoe legde de heer V. dan do noodige papieren over, zijnde de door af zenders in Nederland geschreven bewijzen cmtrent gewicht, juiste waarde en inhoud. Na vertrek van den trein met de goederen werden die papieren verwisseld tegen an dere, met wijziging van óf gewicht óf soort goederen en waarde. Dit geschiedde na tuurlijk met behulp en medeweten van eenige Duitsche douane-beambten. In hoofdzaak is dit in het seizoen ge beurd met do versche uit Nederland ko mende bloemen in lichte kistverpakking. Voor bloemen moest per 100 kilo 100 mark aan invoerrecht worden betaald. Gedecla reerd werd dan bijv. 400 kilo bloemen a 100 mark en rest gewicht bloembollen of knolplanten a 40 mark per 100 kilo. Had men nu bijv. een zending van 1200 kilo, dan declareerde men 200 kilo bloe men (200 markt), cp 1000 kilo knolrapen (400 mark) waardoor 600 mark aan dc Duitsche schatkist werd onttrokken. Op deze wijze heeft men een bedrag, dat in de tienduizenden mark loopt, in zijn zak gehouden, waarvan de helft vermoc-, del ijk aan de Duitsche helpers is gekomen. Te Kaldenkirchen zijn in verband hiermee twee douane-beambten gearresteerd en ge boeid naar de gevangenis overgebracht. Natuurlijk betaalden de geadresseerden het volle pond, d.i. hel bedrag der juiste waarde-aangifte. Wat den uitvoer uit Duitschland naar ons land betreft, is in één jaar de schat kist voor duizenden guldens tekort gedaan. De uit Duitschland in te voeren goederen werden alle geadresseerd aan B. R. te Kal denkirchen, aldaar op vrachtauto's van B R. geladen en dan met te voren gereed gemaakto papieren over de grens gebracht. De meest waardevolle pakjes, d. z. de zulke, waarop een hoog; invoerrechtbedrag .iel, werden niet aangegeven, en daar zij goed waren verborgen, werden zij bij vi sitatie niet opgemerkt De geadresseerden betaalden de volle invoerrechten van de ge_ smokkelde pakjes met groote waarde. Hoe lang deze zwendel geduurd heeft is men' thans bezig na te gaan. Door het par ket te Roermond werden alléén die docu menten in beslag genomen, die betrekking hadden op de in ons land ingevoerde goe deren. Te Kaldenkirchen is men eveneens bezig de door het personeel aldaar ingeleverde papieren te verificeercn tot vaststelling der gepleegde fraudes. Van de zijde van het personeel der firma B R. te Venlo, dat met de sluiting der kantoren ontslagen is, wordt er ons nog op gewezen, dat geen enkel lid van het perso neel, met uitzondering dan van den heer V., die do transacties persoonlijk behan delde, bij de smokbelaffdire betrokken is „Tel." Wat niet blijft liggen. Zaterdagmorgen moest een 19-jarige kantoorbediende een boodschap doen een bankgebouw aan het Beursplein Rotterdam. Aan een tafeltje heeft hij zijn actentasch leeggehaald en zijn papieren geordend. In de tasch had ook een bank biljet van 100 gezeten. Toen hij de pa pieren in orde had, is hij in een rij voor een loket gaan slaan. Toen hij bijna aau de beurt was om geholpen te worden; schoot hem opeens het bankbiljet to bin nen, dat hij naast zijn tasch gelegd en op het tafeltje had laten liggen. Hij ging kijken en kwam tot do ontdekking, dat het biljet was verdwenen. Steeds meer valsche bankbiljetten van 20 Op he<t politiebureau aan den-Oppert te Rotterdam is weer een valsch bankbiljet van 20 gedeponeerd. Ook dit biljet be stond uit twee uit een krant geknipte en tegen elkaar geplakto foto's van een bankbiljet. Dit biljet was in betaling geven bij een winkelier aan de Nieuwe Haven. Een rijke arme. In het armenhuis te Leeuwarden is do vorige maand een oude vrouw overleden, die reeds geruimen tijd verpleging had ge noten tegen een lageren prijs dan ge woonlijk, daar men meende, dat zij de ge wone kosten niet betalen kon. Nu zij overleden is, heeft men ontdekt, dat de oude vrouw aan contanten een be drag van 2700 heeft nagelaten en dat haar. geheele nalatenschap thans op tien duizend gulden wordt geschat. Nog 'n klepperman. Uit Buren bij Geldermalsen "wordt in de „Zaltboinmclsclic Crt." geschreven: „Enkele dagen geleden vermeldden de dagbladen en ook plaatselijke, dat dc laatste klepperman in Nederland was af geschaft, do man stond er afgebeeld bij. De correspondenten dier bladen zijn toch niet goed op de hoogte, als ze schreven „de laatste", want van bier kunnen wij mel den, dat des nachts de nachtwaker met zijn klepper, te beginnen des, 's avonds als de klok 10 uur heeft geslagen, den inwo ners verkondigt: „tien uur heit do klok, tien. en zoo voorts om het uur tol 4 u. 's nachts." Een steigerende autobus. Te Sas van Gent heeft zich dezer dagen oen niet alledaagsch voorval afgespeeld, 1 vertelt het „Dgbl. v. N.-Br." Daar werd een autobus onder een dor INGEZONDEN MEDEDEELING bS'Sr"1"' Coöperatieve Suikerfa briek plotseling aan den liaak geslagen De bus begon te steigeren, de voorsteven werd omhoog ge.itd, zoodat de wagen ^p de achterste wielen kwam te staan pre- cies als een steigerend paard. Wat was het geval? Boven van het luchtspoor was een slaa kabe tje met baak neergelaten met de klaarblijkelijke bedoeling iels omboog te huschen. De haak hing vrijwel op den grond, toen do bus kwam aangereden De bus was nu mot liet voorste gedeelte te- f»air fabeltje aangereden, waardoor do de W 3an mo,or '''k'0- zood;i1 dpi, haii en wus als con visch aan den haak van een hengelaar. De chauffeur, die aanstonds de ongewo- des bus sevooIda, stopte Had dl 1 5" rccd daar,,a achteruit. Had de bus als gewoonlijk een flink vaart- ietmvf "Is de wagCn 'et'eriijk om- getrokken geworden. Zalm in de Maas. Iimw!.aatSto- 'T' W01'den op do "aas in Limburg, sper,aal wal do boveu-Maas be treft vele wmlerzalmen gevangen. Het is ar(Jig,feil' dal' waar taaiste jaren slechts sporadisch van hoi vangen van deze vischsoort op de Maas hoorde, sedert het laatste half jaar, alleen in de omstreken van Roermond, uit de ri- •er wel 2000 pond zalm werd opgevischt. vl6Schen werden allo gevangen mot dc zalmzegen, kruisnet of zalmsteek. DE GRIEPEPIDEMIE. Men schrijft ons: „O neen, ik ben niet ziek. Alleen maar erg verkouden!" Hoo vaak hebben wij allen dit antwoord met gekregen op een belangstellende vraa" onzerzijds! Inderdaad, wij meenen ons geen onbe duidender kwaal te kunnen voorstellen dan gewone verkoudheid. Maar juist door net veelvuldig voorkomen daarvan verge ten wij zoo gemakkelijk, welke kwaadaar dige gevolgen een verwaarloosde verkoud heid - overgaande in griep" kan heb ben, zooals aandoening der ademhalings organen, oorontsteking, om van veel ern stiger ziekten als bronchitis cn longontste king nog niet eens te spréken. Immers, meer dan 75 pet. der gevallen van longont steking wordt toegeschreven aan een ver waarloosde verkoudheid, hetgeen duidelijk blijkt in deze dagen van griepepidemie. Omtrent- het- ontstaan van een verkoud- vir vofrkeert mcn n°S in onzekere. Wel heeft men ontelbare microben gevon den, maar misschien spelen zij allen slechts een bijkomstige, ondergeschikte rol in het vorkoudhcidsproces, tenviil de eigenlijke verwekker, de ware schuldige nog niet is ontdekt en waarschijnlijk behoort tot een groep van zulko oneindig kleine kiemen, dat zelfs dc fijnste filter ze doorlaat. Het is ongetwijfeld moeilijk zich tegen een onbekenden vijand te wapenen. Maar tot de zeer gemakkelijk te treffen voor zorgsmaatregelen behooren ten eerste het zooveel mogelijk vermijden (tenminste yoorzoover dit in de samenleving mogelijk is) van besmcttingsplaatsen, als schouw- burgen trams, enz. en ten tweede het zich lichamelijk zoo goed mogelijk verzorgen, daar zwakke, bloedarmc en overwerkte mensehen het. meest vatbaar zijn. Velen trachten door liet gorgelen met anti-septische middelen, het gebruiken van pastilles, enz. de besmetting te Voorkomen, zonder er zich ecliter rekenschap van te geven, hoe schadelijk het voortdurend ge bruik dezer sterk desinfecteerendc mid delen voor het lichaam in het algemeen en voor de slijmvliezen van neus, keel en mond in het bijzonder kunnen zijn. Want nog steeds zoeken de bacteriologen naar een middel, dat het lichaam ontsmet zon der de gezondheid aan te tasten. Er bestaat een andere geneeswijze, zoo buitengewoon eenvoudig, dat men ze eigenlijk nauwelijks durft te noemen: do kamer houden. De verkoudheid zal eerder genezen zijn en do „ziekte" zal niet op een twintigtal, ja indirect misschien op een honderdtal personen worden overgebracht. Tijdens deze griepepidemie zouden minder sterfgevallen te betreuren zijn, indien iedereen zich strikt aan dezen stelregel gehouden had. Eon verkoudheid behandelen nis een „nekte waarvan men wegens hot ernsti ge karakter zoo spoedig mogelijk verlost wil zijnziedaar tegenwoordig liet vonr- selirift van den modernen geneesheer, die ziob voor een opgeval geplaatst ziet. December af in Centraal Rusland en in Siberië woeden, hebben enorme schade aangericht en het verkeer op vele plaatsen onderbroken. Volgens officieele berichten uit Samara is het verlies aan menschen- levens ten gevolge van de sneeuwstormen aanzienlijk. Reddingsbrigades trachten bet verkeer t£ herstellen In een dorp na bij Samara zijn niet minder dan 80 land bouwers doodgevroren gevonden. Vele dorpen cn steden hebben gebrek aan voed sel en brandstof, doch het spoorwegver keer is op vele plaatsen gestremd. Sneeuwstormen in New-York. Belangrijke verkeersbelemmeringen. Zaterdagavond werden New-York en andere Oostelijke Staten bij een tempera tuur van zes graden onder nul geteisterd door een verblindenden sneeuwstorm van een heftigheid als in jaren niet is voorge komen. De storm had blijkbaar eerst bo ven Chicago en andere steden in het Mid denwesten en Noordwesten gewoed. Het slechte weer verorzaakte aanzien lijke belemmeringen in het verkeer. 78 kinderlevens vernietigd. Door het achteloos wegwerpen van een brandende sigaret. De hoofdbrandmeester te Montrael is tot de overtuiging gekomen, dat de brand in de Laurier-bioscoop ontstaan is door het achteloos wegwerpen van een sigaret door een zich op het balcon bevindenden bezoeker. Plafond van een kapel ingestort. Tijdens een catechismusles in de kapel der doopsgezinde gemeente to Kennington viel Zondagmorgen terwijl er 15 kinderen en 15 opgeschoten jongens in het gebouw waren, plotseling het plafond naar bené den. Twee kinderen en een godsdienston derwijzer werden vrij ernstig gewond-; de overigen kwamen cr allen met geringe kwetsureu af. De spoorwegaanslag bij Leiferde. Het doodvonnis bekrachtigd. Het rijksgerechtshof te Leipzig heeft in hooger beroep het doodvonnis, door de rechtbank te Hiklesheim uitgesproken te gen Otto Schlesinger en Willy Weber, die het spoorwegongeluk bij Leiferde hebben veroorzaakt, bekrachtigd. Do verdediger voerdo onder meer aan, dat de psychologische gesteldheid van de beklaagden niet voldoende is onderzocht en dat het niet voldoende is zich het ge volg van een daad voor te stellen, docli liet gevolg van deze daad bewust gewild moet zijn. Het O. M. wees cro;dat dc daders ge weten hebben, dat ingeval van een trein ontsporing menschen gedood zouden kun nen worden. Dit gevolg van hun daad ken nende, hebben zij tocli do daad gepleegd. Het is nog niet bekend, wanneer het Vonnis zal worden voltrokken. Een uniform voor de Spaansche hofdames Lange mouwen, lange rokken en gesloten ha ls. De koningin van Spanje heeft aan de dames van het hof opdracht gegeven, een hofuni'form te dragen, te beginnen met den eerstkomenden Palmzondag. De nieuwe uniform zal lange mouwen en lange rokken moeten hebben en hoog aan den hals gesloten moeten zijn. Een speciaal weefsel van lichtgouden kleur, waarin kasteelen en leeuwen zijn gewe ven, wordt te Lyon en Valencia vervaar digd. Een en ander zal met een witte of zwarte mantilla gedragen moeten worden. ONGELUKKr'M TACHTIG RUSSISCHE BOEREN DOODGEVROREN. Groote nood door sneeuwstormen. Het spoorwegverkeer gestremd. De ongewoon hevige sneeuwstormen, welke, zooais reeds gemeld, van midden Isidora Duncan den verdrinkingsdood ontsnapt. De bekende danseres Isidora Duncan, die op het oogenblik te Nizza vertoeft, had zich Vrijdag te ver in zee begeven. Men bemerkte van het strand af, dat zij zich in gevaar bevond, en oen Engelsche kapitein Patterson genaamd, een oorlogs invalide, die een zijner beenen mist, sprong te water, en wist haar, hoewel ze reeds bewusteloos was, te redden. Toen zij nu tot bewustzijn was gekomen, verklaarde de danseres, dat baar gewaagde daad het gevolg was van een weddenschap met den Britschen filmproducent Max In gram. Nieuwe poging tot inbraak in de St.-Pieter Een ïïavas-bericht uit Rome meldt, dat in den nacht van Vrijdag op Zaterdag een nieuwe poging lot inbraak in de Sint Pieter door de waakzaamheid van de po litie werd verijdeld. De inbrekers die zich verdacht terzij van de basiliek ophielden namen, toen zij zich ontdekt zagen, de vlucht. Een hunner, die con fiets te zijner beschikking had, word achtervolgd, doch toen de politie op het punt was hem Ie grijpen, sprong lnj in oen sloot en wist in de duisternis te ontkomen. Overval op een banklccper. Te Milaan heeft dezer dagen weer op klaarlichten dag een overval op een baniT looper van het Crédit Commercial de PwT ce plaats gehad. Toen de bediende het bankgebouw liet, sloeg een jongeman hem met een hJ mer op het hoofd en ontrukte hem daaq zijn losch, waarin zich een bedrag j 465.000 lire in geld en 280.000 lire chèques bevond. Een opwindende jacht volgde, doch roover vluchtte in een huis met twee i gangen en wist te ontsnappen. De tasl evenwel had hij bij zijn vlucht laten val* én ze werd ongeschonden bij de bank terj bezorgd. Den volgenden morgen stelde zich roover vrijwillig ter beschikking van politie, 't Bleek een 23-jarige joneemj van goede familie te zijn, Rinaldo Mari geheeten. Hij beweert zijn daad in een i caine-roes gepleegd te hebben. Zijn vad| wien hij alles had bekend; had hem prest, zich bij de politie aan te geven. Nog een pseudo-prins. Sedert ongeveer een maand kon men Nizza een gewichtige persoonlijkbd waarnemen, gekleed in khaki-unifoii overvloedig gegalloneerd en versierd het Legioen van Eer en talrijke buitel landscbe ordeteekenen. Hij reed steeds een prachtig grijs paard en noemde z prins Zerschenko, generaal en emir i Koerdistan, diplomaat, geboren 22 Fd 1899 te Vrinshir. Hij leefde van het geld van zijn bewof deraarsters. Door de politie het vuur aan de scbl nen gelegd, bleek, dat al zijn papier* valsch waren en dat hij reeds was uileeg uit Zwitserland, Engeland en Amerilf terwijl hij te Berlijn had gevangen gef ten. Prins Zerschenko weigert echter waren naam bekend te maken. De politie heeft hem echter voorzie tigheidshalve achter slot en grendel gei Een ongelooflijke heksengeschiedenis. In October van het vorige jaar brak/ der den veestapel van een boer te Hai|* bij Gelsenkirchen een ziekte uit, v het eene dier na liet ander stierf. Op een goeden dag kwam een zegster uit Gelsenkirchen op de boerdi en beweerde, dat de jonge boeriu de schi was van de ziekte onder de dieren, i zij was behekst. Van toen af was vrouw aan voortdurende mishandelimj van de zijde van haar schoonouders zelfs van haar echtgenoot bloot ges Desniettegenstaande hield de ziekte oi het vee aan. De waarzegster verklaarde nu, dat de men de boerderij niet ten gronde lail gaan, de jonge boerin moest verdwijn] Deze werd nu in een donker hok opgc ten, waar zij nauwelijks iets te i kreeg. Verwanten van het slachtoffer dekten ten slotte de zaak De vrouw thans doodziek in een ziekenhuis, ter^ tegen haar beulen proces-verbaal gemaakt. Vossenjacht in een stad. Het stadje Boswordt in het graafscll Leicestershire was voor eenige dagen tooneel van een niet-alledaagsch schoj spel. In razende vaart schoot 1 door de stadspoort, achtervolgd door blaffende honden en de jagers. In d jacht ging het eerst door de hoofdstrl dan over de markt, waar heel wat krasj jes en manden met groenten het moe; ontgelden, en tenslotte door een zijstraf Hier bemerkte Renntje 'n tuin, sprong r de gaas-afscheiding en wist door aan achterzijde over een muur te klimmen pels in veiligheid te brngen. Moordenaar gearresteerd. Eergisternacht is te Oporto gear] teerd José Julio da Costa, die acht geleden den toenmaligen president Portugal, Sidonio Pacs, op het staf van Lissabon vermoordde. Letteren en BCmusI Een Rembrandt gevonden? Interessante ontdekking] te Boedapest Een interessante vondst is in het tionaal Kunstmuseum te Boedapest daan. Tusschen schilderijen van minj waarde, welke ergens waren opgebo vond men het portret van een man, men meende het werk van een of onbekend schilder. Onlangs ontdekte nu bij een nauwkeuriger onderzoek, hei schilderij overgoverfd was en na wijdering van de bovenste verflaag, het origineel, oen porlert van Rerabrf zichtbaar! Experts hebben vastgesteld, dat schilderij naar alle waarschijn!^ eigen werk van Rembrandt is en du; groote waarde vertegenwoordigt. liet is vermoedelijk ongeveer in 16^ schilderd, dus in dezelfde periode a':1 portret van Rembrandt, dat zich in National Gallery te Londen bevindt meest vooraanstaande internationale riteiten zullen worden uitgeoodigd ocl definitieve uitspraak te doen.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6