30 DatsKWAXTA INGEZim «DEEUÖ INGEZONDEN MEDEDEELING JAVA REEPEN" non plaats te hebben van een zekere groep personen. Ten huize der weduwe van Galen waren een personen bijeen. Besloten w :t ie laten halen, waartoe ieder oen zeker bedrag zou uitleggen. Van Nu land zou Iweo kwartjes bijdragen. Daar hij niets bij zich had dan een rijksdaalder, gaf hij dezen, denkende later twee gulden te zullen terugkrijgen. Van Nuland kreeg echter niets terug. Hierover ontstond een woordenwisseling. Na eenig gesteggel verliet Van Nuland het buis, door de achterdeur. Kort daarop venlict ook L. G., die als verdacht van den moord is aangehouden, de woning door dezelfde deux. Laatstgenoemde kwam ech ter spoedig terug, roepende „ach Bet!", waarop Bet antwoordde: „Kom maar op, hot geeft niks". Even daarna verliet L> G. weer de woning en toen vond men Vau Nuland buiten liggen, stervende. Eenige oogenblikken daarna gaf hij den geest De keel van den vers'agene was bijna geheel doorgesneden. Even moet hij nog om hulp geroepen hebben. Volgens een ander lezing zou Van Nu- land bij den molen zijn opgewacht door eenige personen. Deze zouden hem daar hebben overvallen en afgemaakt. De eerste lezing van het geval acht men echter het waarschijnlijkst. De verdachte L. G., die op het gemeente huis wordt vastgehouden, is reeds met het lijk van den verslagene geconfronteerd; in nadere afwachting van het justitioneel onderzoek door het parket uit Den Bosch dat reeds ter plaatse is gearriveerd. Naar men zich zal herinneren heeft een paar jaar geleden in dezelfde huurt een moordaanslag plaats gehad op zeke ren Van Erp. Men heeft toen den dader niet kunnen achterhalen. Dc roofoverval te Eijgelshoven. Inzake den roofoverval te Eijgelshoven kunnen we melden, dat L. K. op vrije voe ten is gesteld en J. B. en N. B. een beken tenis hebben afgelegd. Beiden zijn ter be schikking van den Officier v&n Justilio naar Maastricht overgebracht. Minister Waszink te Rolduc. De Minister van Onderwijs, de heer Was zink, bracht Zaterdag een bezoek aan de onderwijs-inrichting te Rolduc. Z. E. was vergezeld door dr. Poels uit Heerlen De beide bezoekers werden ontvangen door den secretaris. Tijdens de lunch brak, door vooralsnog onopgehelderde oorzaak brand uit in een kamer van een der leeraren. Men was echter den brand spoedig meester. Des ondanks werd er zeer veel schade in de kamer aangericht, die door verzekering gedekt wordt. Het Oostenrijksche meisje, dat een week in een Bosch heeft gelegen. De toestand van het Oostenrijksche meisje, dat een week in het Ulvenhoutsche bosch doorbracht en nog altijd in het St. Laurentiusgesticht te Ginnneken verpleegd wordt, gaat er niet op vooruit. Uit voor zorg zijn haar de H.H. Sacramenten der Stervenden toegediend. Waarschijnlijk zal de amputatie van minstens één der beenen noodig zijn, om haar in 't leven te kunnen houden. Diefstal van rijwielplaatjes. Te Alkmaar zijn door de politie vier werklooze jongelieden van 18 tot 24 jaar gearresteerd, van wie drie er hun beroep van maakten met langs de straat te slen teren en van fietsen, die zij onbeheerd aan troffen, de rijwielplaatjes te stelen. In het geheel hebben zij 15 plaatjes gestolen. Eén van de vier arrestanten was de heler der helastingmerken. Inbraak. Tijdens afwezigheid van de bewoners is hij den heer D. aan de Remhrandtlaan te Voorburg ingebroken, vermoedelijk door middel van een valschen sleutel. Vermist wordt een bedrag van 300 aan bankpa pier en een geladen revolver. Branden. Te Zaandam is Zaterdagavond een huis met twee woningen aan het St. Cathrijne- pad door onbekende oorzaak tot den grond afgebrand. Het huis behoorde in eigendom aan mej. U. L. cn was bewoond door K. v. T. en J. K. Het belendende perceel van den veehou der K. bekwam mede belan-rijke brand en waterschade. Zaterdagmiddag ongeveer 2 uur zagen de bewoners van café Beursbar aan de Warmoesstraat te Amsterdam plotseling aan de achterzijde van het naburig per ceel uit een der bovenverdiepingen de vlam men slaan. In dat perceel, nr. 55, is ge vestigd de firma Hermans en Go., in para dijsvogels en etruiaveeren. In de werk plaats, waar vervaardigd werden fantasie- veeren, woedde het vuur. Het kantoor was gesloten en dus niemand aanwezig. De brandweer verschafte zich door het bene dengedeelte, waar de firma P. van Dijk haar magazijnen heeft, toegang en bluschte het vuur met. twee stralen. Do werkplaats brandde nit. De brand is vermoedelijk ont staan door het vlamvatten van het behang waartegen een kachelpijp was aangebracht Een niei goed geladen schip. De scheepvaartinspectie heeft Donder dag j.L het s.s. „Johanna", in de Poor tershaven te Rotterdam aan den ketting gelegd. De bemanning had het bestuur van den Gentr. Bond van Transportarbei ders in kennis gesteld met het feit, dat hel vaartuig zoodanig was geladen, dat het niet zeewaardig kon worden geacht. Deze lading bestond hoofdzakelijk uit groote ijzeren ketels. De inspectie heeft daarop een onderzoek ingesteld en het \aartuig aan den ketting gelegd. Men heeft de lading opnieuw gestuwd. Zater dagmorgen kon het vaartuig door de scheepvaartinspectie weer worden vrijge geven en is het naar zee vertrokken. Niet betalende koopers van schepen. In de haven van Schiedam liggen op de „Balafon" en de „Pannmonia", welke naar Griekenland zijn verkocht. Daar de koopers niet betaald hebben, bleven de vaartuigen onder Hongaarsche vlag lig gen. Reeds sedert 5 September van hot vorig jaar liggen dc schepen in de Schie- damsche haven en de bemanning, tot ver schillende nationaliteiten bohoorende, zou in den grootsten nood verkeeren. ware het niet. dat de betrokken consulaten zich het lot der menschen hadden aangetrok ken. Op 24 November j.l. hebben zij voor het laatst gage ontvangen. Naar wij verne men, is thans door de verschillende consulaten namens de opvarenden beslag gelegd op de schepen. lepziekte. Te Wolvega zijn aan de Van Slootenlaan twee rijen door iepziekte aangetaste hoo rnen geveld. Bij de Hervormde kerk aldaar zijn tien zieke boomon gehakt. De klepperma Onlangs werd meegedeeld, dat dc klep perman te Gramsbergen (0.)«de laatste der Mohikanen zou zijn. Hij heex echter een collega te Herkin- gen (Z.H.) die daar gedurende de winter maanden van tien uur 's avonds tot vier uur 's morgens de ronde doet met zijn ra tel. Buitenl. Berichten De ex-Keizerin van Mexico stervende. De toestand van prinses Gharlotte van België, zuster van Leopold II, en keizerin van Mexico, als weduwe van Maximiliaan van Oostenrijk, is hopeloos te noemen, ten gevolge van algemcene lichaamsverzwak king. Haar einde is ieder oogenblik te verwachten. Zij is 88 jaar oud, en verloor r.a het drama van Queraatero, waar, zooals bekend, haar echtgenoot gefusilleerd werd, haar verstandelijke vermogens. Zij leeft geheel teruggetrokken op het kasteel van Bouchot, nabij Brussel. Een geneeskundig onderzoek heeft uitge maakt, dat de toestand voortdurend slech ter wordt. Koning Albert begaf zich gister avond naar het kasteel. Spoorwegaanslag in ''en Palts. Wolff stint uit Landau: Op den spoor weg LandauZweibrücken werden door spoorwegbeambten vijf groote ccmentbui- zen gevonder. Uit een onderzoek bleek met zekerheid, dat als daders slechts soldaten uit een nabijgelegen kazerne van de bezet tingsmacht in aanmerking kunnen komen Zware brand te Gent. Te Gent is de groote katoen-spinnerij van Vanderhagen een prooi der vlammen geworden. Alleen do kantoren en de ma- chine-afdceling konden behouden blijven. Door den b-and, die een schade van meer dere millioenen heeft veroorzaakt, zijn een 200-tal arbeiders werkloos geworden. Een dokter door een pseudo-zieke beroofd. Te Parijs is zekere dokter Léon David tijdens zijn spreekuur door een pseudo- zieke overvallen. Onder bedreiging met een revolver noodzaakte hij den dokter de plaats te wijzen, waar hij zijn geld verborg, wat door den indringer daarop kalm in den zak werd gestoken, evenals een tweetal re volvers, een gouden ketting en een zilve ren sigarettenkoker. Alvorens heen te gaan bond de pseudo- zieke den dokter de handen op den rug, stopte hem een prop in den mond en sloeg hem voor alle zekerheid ^zoodanig op het hoofd, dat hij bewusteloos bleef liggen. Met een buit van 2500 francs ging hij er tenslotte vandoor. Charlie Chaplin zenuwziek. Charlie Chaplin lijdt, volgens een bericht nit New-York, aan overspanning en wordt nauwlettend bewaakt. Een verzekering tegen het leven. Een groote Engelsche vennootchap, die te Londen verschillende hotels en een hon derdtal restaurants exploiteert, heeft met een harer cliënten een eigenaardig con tract geteekend. Voor een bedrag namelijk van 5000 pond sterling heeft de Engelsch- man, die blijkbaar bevreesd is voor een dnurder worden van het leven, zich tot het eind van zijn leven het recht verzekerd op twee maaltijden per dag in een der groot ste restaurants van do Engelsche hoofdstad De man is op het oogenblik 40 jaar en heeft zich vóór de onderteekening van het contract aan een minutieus geneeskundig onderzoek moeten onderwerpen, waarbij bleek, dat hij volkomen gezond was. Een zwemtocht over den Oceaan. De Glasgowsche studenten hebben een grap uitgehaald, waarvan zp plezier be leefd hebben, schrijft de „Msbd." Dagen en dagen hadden ze reclame gemaakt voor een miss Ann Da penny, bet Amprikaansche zwemwonder, die zich to New-York te wa ter had begeven om den Oceaan over te zwemmen en na alle records te hebben ge broken, Donderdag to Glasgow aan land zou komen. lederen dag had de „Universi ty Magazine" de vorderingen van de koene zwemster vermeld, totdat dag en uur kon den worden opgegeven, waarop de heldin aan wal zou stappen en haar een groot- schc hulde zou kunnen worden gebraeht. Op het vastgesteldo uur stonden 40.000 mensehen aan de oevers van de Clyde het grootscho moment af te wachten. En lang werd hun geduld niet op de proef gesteld. Weldra zag men do dappere „zwemster" dc wateren van do Clyde doorklieven cn on der geweldige toejuichingen verdween zij tegenover liet Custom House in een ha- venlcect. Feitelijk was het een zwemmer, die een paarhonderd meter stroomafwaarts van de stad in het water was gegaan. Eenige 'oogenblikken nadat hij de keel was binnengegaan, kwam daar een in bad man tel gckleede dame uit, die onder de toejui chingen van do menigte, als was zij het onder, in ontvangst nam in triomf de studentenclub werd gevoerd. Enkele uren later kwamen do verblufte Glasgowers te hooren hoe ze waren beet genomen. Heel de geschiedenis was niet anders dan een grap van de studenten om veel volk bij elkaar te krijgen om onder de leuze „And a penny" vanwaar do naam miss-Ann Dapenny" gemakkelijk te kunnen collecteeren voor hun liefdadig heidswerk. Een tweede Domela. Door de politie te Neustadt (a. d. Hardt) is een oplichter gearresteerd, die, wellicht aangetrokken door de avonturen van Harry Domela, den pseudo-prins weer eens op een dergelijke wijze, te werk is gegaan. Te Neustadt verbleef dan sedert eenige dagen een man: die beweerde een natuur lijke zoon van Koningin Leopold II van België te zijn. Hij noemde zich hertog van Tervueren en zeidc dat hij als lid der con trolecommissie naar Neustadt ter controle was gezonden. Zijn optreden verwekte geen achterdocht, totdat hij op een nacht aange troffen werd op hel dak van zijn hotel met de klaarblijkelijke bedoeling in de kamer van zijn buurman te komen. De hotelhou der waarschuwde de politie, die hem aan een verhoor onderwierp. De „Hertog" zeide zich niet bewust te zijn op het dak gewandeld te hebben; hij was een slaapwandelaar. Hij werd voor- loouig in een inrichting ondergebracht; de politie vroeg in Berlijn om inlichtingen en al spoedig bleek dat deze hertog een Delg was. uit Luik afkomstig. S'ephan Otto heel te en vroeger militair vlieger was ge weest. De politie van bi'na alle landen heeft in haar registers verslagen over oplichterijen door dezen psendo-herfog gepleegd. In Wiesbaden, Londen, Napels lichtte hii mensehen om otvVt den naam van prins Karei van Beleer eerVS verscheen hij in uniform van bet Belgische garderegiment bij hef Amcrikaanschg h"7e'tin"sleger het Ri'nland en overhandigde den com mandeerenden generaal tiidpns een parade va" het leger een hooge Belgische militaire orde. De Hof ■inbreker. Koning Emanuel, d'g een hartstochteliik verzamelaar van oude mun'en is. wilde de zer dacen de voor het bewaren dezer mun ten snenm'aal ingerichte safe openen, toen het slot bleek te wemoren. Niemand ver mocht de deur te openen en met toestem ming van Mussolini werd besloten een be rucht inbreker uit de gevangenis te ont bieden. Spoedig verscheen daarop een liofauto met een wegens tal van inbraken in ge vangenschap zuchtend individu, die aan het paleis werd dfgezet. Onder de nieuws gierige blikken van den koning en tal van hofambtenaren begon hij zijn werk. Met groote behendigheid slaagde hij er in de deur te openen. De koning onderhield zich op opgewekte wijze met den misdadiger, die de vaste overtuiging had dat dit incident wel tot verkorting van zijn straf zou leidèn. Tot dusver echter heeft hij er nog niets van gehoord. - MIJNHARDT's KeelpijntabEetten genezen, ontsmetten en zui veren de Keel. Bij Apoth. en Drogisten. Flacon 60, Buisje ct. LflKO- EBI TUlEaËtëBIgafl Jaarvergadering Avicultura. In de Zaterdag te 's Hage gehouden al- gemeene vergadering van de Kon. Ned. Vereen. „Avicultura" werd de heer R. Houwink Hzn. (Meppel) tot eerelid der vereeniging benoemd. Tol bestuurslid werd gekozen de heer Jan Groen, Den Haag, met de bedoeling, dat hij den heer M. J. Visser als secretaris zal 'pvolgen, wijl deze zich voor die functie niet langer kan beschikbaar stellen. Veruer werden nog gekozen tot bestuursleden de heerén L. C. Westenenk, Wassenaar; H. Sijthoff, Was senaar en dr. N. G. Gerlach, Voorburg, ter wijl de periodiek aftredenden, de heeren J. A. Boom, B. Wilton en M. J. Visser hun mandaten hernieuwd zagen. Veiling Hobaho ie Llsse. Uitslag veiling 15 Januari Hobaho te Lisse. Er was zeer veel belangstelling, goede kooplust. Gladiolen waren prijshou dend, ja zelfs duur. De navolgende prijzen werd besteed per 100. Gladiolen Red Ganna 12-op 2.10 1012 1.20, White Giant 12-op 2.80—2.70—2.40, Down 10—12 1.80, Imperator 12-op 8.50, White City 12-op 3.10. Flora 14-op 4.70, Marech. Foch 12-op 1.70, 10—12 0.45, Pink Beauty 11-op 2.10, 10-op 1.30, Willy Wigman 10-op f 2.30, Schwaben 12-op 1.70, 1012 1.10, Golden West f2-op 4.10, 1012 1.70, Mananna 10-op 1.50, Glory of Holland 10—12 1.50, Capt. Fryat 12-op 2.10, Master Wietsi 10-op 1.50, Proserpine 12-op 2.30 2.10, America 12-op 200, LTmmaculee 12-op 2.50, 13-op 5Yellow Hammer 12-op 3.20. Prince of Wales 14-op 2 70 12-op War 12-op f 2.20, 10—12 120, Vesuvius 13-op 2.80, Meilust S-op f 1.30, Halley 1214 1.70, Empress of India 12-op 2.10, 1012 0.80. Roem van Ken- nemexland 1012 f 100. Flaming Sword 12-op 4.40, Pink Perfection 16-op 3.20, Fr. Pendleton 12-op 4.20. Liebesfeuer 12-op 4.Yelloy Standard 12-op f 2. 10—12 1.60, Bar. Jos TTulot 12-op 2.20 10—12 1.10, Vernis 2'. Mp 2.10, 10—12 1.10, Chris 12-op 3.70, 10—12 1.50, Brillant 12-op f 2.20, 10 -12 1.40, Hil da 12-op 2.40. Edith O veil 12-op 3.10 1012 1.80. Gen. Pc: n 12-op f 1.30, Prof. Dubius 12-op f 2.80. Red Emperor 12-op 280, Lily Lehman 12-op 3.20. Di ve rse snoeien facliolen onder (V maat 10 1.500.35; Diverse soorten Primelinus onder de maat 10 1.600.25, Dielytra Slechts een merk kan't beste zyn Speet 3.001.70; Spirea P^ch Blossom 100 Japonica 2.50, White Queen 2.60, Queen Alexandra 2.90, Lil. Umbellatum 6.50, Pioen Officinalis Rubrum f 6.50, Duch de Nemour 5.10, Anemone St.Briget 1.70, The Gaen 1.Tritona Carolina 4.Dahlia diversen 1.001.10. Aan voer ruim 700 manden leverbaar. Ingezonden Stukken (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie' Candidaten Prov. Staten in den Kieskring Leiden. Geachte Redactie! Beleefd verzoekt ondergeteekende een weinig plaatsruimte in uw veel gelezen blad. waarvoor zijn oprechte dank. Waarde lezers en lezeressen. Van het werken van de actieve propa gandisten voor de R. K. Kiesvexeeniging „De Eensgezindheid", dat zoo schitterend is geslaagd, is nu het gevolg, dat vele katholieke kiezers gebruik kunnén maken van hun goed recht, wat ook tevens een schitterend succes kan zijn bij de aan staande verkiezingen. Daar het ondergeteekende gebleken is, dat in geen der zusterafdoelingen van de R. K. Kiesvereenigingen de heer W. van dei- Laan als candidaat voor de Provin ciale Staten van Zuid-Holland is aanbe volen (maar ook heeft hij zich zelf niet aanbevolen!) wil ondergeteekende langs dezen weg een beroep doen op alle B. K. kiezers, om op 23 Januari eensgezind te stemmen op den aanbevelenswaardigen candidaat den heer W. van der Laan, Wethouder te Voorhout. L. BORST. UBT OE OSaG£MftMG ZOETERMEER. R. K. Mandolineclub. Donderdag- ::1" ui hir.J R K. Mandolineclub „Soli Deo Glor'a" onder leiding van haar directeur, den heer A. Gaiser, een feest- heette met een enkel woord de aanwezigen hartelijk welkom en merkte op, dat de griep zoo wel onder de mandolinespelers als onder bet publiek offers had gevraagd. Een bij zonder woord van welkom werd. gericht tot den weleerwaarde heer H. Heijnen, oud-kapelaan van Zoetermeer, die zijn club en zijn jongens gaarne nog eens wilde hooren spelen. Daarna zette „Soli t)eo Gloria" (wat beteekent „God alleen zij eer") in met „Aan U o Koning der eeuwen" en ging toen voort met de ver- eenigingsmaFsch, door de directeur zelf gecomponeerd. Daarna wisselden voor- drachtjes en muziek elkaar af. Vooral de Duitsche polka viel zeer in den smaalt. Kapelaan Heijnen Sprak zijn oude club met een hartelijk woord too constatoeren de, dat de mandolineclub goed was voor uitgegaan en sprak tevens de hoop uit, dat mandoline en tooneel weer bij elkaar zouden komen. Tijdens de pauze kon men raden, wan neer 2 poppen in "1924 getrouwd waren. Zes van de aanwezigen raadden den 29 Februari. Het rad van avontuur maakte toen uit, wie den prijs toekwam (bloemen- standaard met pot). Nog verschillende andere prijzen werden op het rad ver draaid. Piano, fluit en viool gaven nog enkele nummers ten beste. Ten slotte volgde nog een inarsch en een mazurka, een paar voordrachten met de marsch „Soli Deo Gloria" werd dc gezellige avond gesloten DE RIJNSTREEK ZOETERWOUDE (Hroge Rijndijk). R. K. Volksbond. Vrijdagavond hield de R. K. Volksbond Afd. Zoeterwoude Leiderdorp de jaarvergadering in het Pa tronaatsgebouw onder voorzitterschap van den heer S. J. Klaver. Het jaarverslag van den seer. werd goedgekeurd. Het jaarver slag van den penningmeester gaf aan ont vangsten 34-2.19 en aan uitgaven 303.01 alzoo een batig saldo van 39.18. De boe ken en bescheiden werden in orde bevon den. De begrooting werd behandeld en goedgekeurd, waaronder een P°st voor een te houden kinderfeest op Kerstmis voor de kinderen der leden. Bij de bestuursverkie zing werden herkozen de heeren I. J. Kla ver, P. Zandbergen en W. Hookx, en geko zen werd de heer Th. v. d. Ven. Bij accla matie werd de heer Klaver tot Voorzitter herkozen. Besloten werd weder te vergaderen op den Isten Vrijdag in Februari. Dan zal be handeld worden de brochure „De organi satie op het platteland". Nog werd medegedeeld dat bij voldoen de deelname wederom zal worden deelge- ïen aan den „Stille Omvang" Sifflamagaaptfcepiohten STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. PRINS DER NEDERLANDEN (uitr.) 14 Jan. (e Singapore. AGAMEMNON 14 Jan. v. Catania naar Messina. AURORA 14 Jan. v. Rolt. naar Vigo. DIDO 14 Jan. van Amsterdam n. Stettin ERATO 14 Jan. v. Amsterdam te Ham burg. Dat men voor dierenbeschenj Nogal arbeidt in ons land Kan men nu weer lezen onder Stadsnieuws in „De Leidsche "k Wil daarover eens iets zm Een vermaning goed en kor? Denk er aan, diexenbeschennh Moet niet zijn een modespon Het moet ook geen ziek'lijkhedt Kweeken of iets van dien aa»j Want meer is een menschenfo Dan een dierenleven waard. Dat men tegen de mishandle Van de dieren zich verzet. Dat men aandringt op beschec Van de dieren door een wet, Niemand kan daar tegen wezu Maar blijft dan ook conseque* En helpt eerst hem, die in 't Slechts verdriet en armoe kent Zoolang menschen nog versny In ellende en verdriet Passen ons gevoeligheden, Aan het dier bewezen, niet. Keurig uitgedoste hondjes Eten naar hun hondenhart, Terwijl zooveel menschen levei Slechts in armoe en in smart Poesjes worden trouw vertroel Krijgen wat hun hart begeert, Snoepen van wat door veel m« O zoo 'dikwijls wordt ontbeerd Nog eens: Strijdt tegen misha Van de dieren, dat is goed Maar helpt eerst de menschen Noodlot zooveel lijden doet. Ik ben ook vóór dierbescherm Als zij reed'lijk is en, waar, Maar zoo gauw ik ook één vit Ben 'k direct een moorden aai JOHAN DE WITT (uitr.) 14 Genua. (Verb.). KON. NEO. STB. MIJ. ADONIS 15 Jan. v. Amst. n. B AGAMEMNON 14 Jan. van G Messina. AURORA 14 Jan. v. Rott. n. V DIDO 14 Jan. v. Amst. n. Stetti ERATO 14- Jan. v. Amst. te Ha: ORANJE NASSAU 15 Jan. van dam naar Hamburg. ORPHEUS 15 Jan. van AmsU Kopenhagen. PERSEUS 14 Jan. van Aarhui Amsterdam. AURORA 15 Jan. v. Rott. nam EUTERPE 15 Jan. v Amst. n. HAARLEM (uitr.) 14 Jan. te C ILOS 15 Jan. v. Amst. te Roti PANGBOURNE 14 Jan. v. Ga Valencia. PLUTO 14 Jan. v. Tarragona cia. STRABO 15 Jan' v. Ainsteit Rotterdam. TELLUS 14 Jan. van Malta n. ULYSSES 14 Jan. v. Varna teh ZEUS 14 Jan. van Malta te Ph KON. HOLL. LLOYD. AMSTELLAND 15 Jan va: Ayres te Amsterdam. KENNEMERLAND 14 Jan vai Ayres naar Rotterdam KON. PAKETV. MAATSCHAI VAN HEUTZ 14 Jan. v. Belay Penang. HOLLAND-AFRIKA LIJN JAVA (thuisr.) 13 Jan. te Suez BILDERDIJK 15 Jan van Oosl 1. v. Antw., te Rotterdam. HOLLAND—AMERIKA LIJ LOGHKATRINE van Vancouva Rotterdam 14 Jan. te Liverpool. NARENTA van Rotterdam naa couver, 12 Jan. v. Christobal. NICTHEROY v. Vancouver m terdam 13 Jan. v. PJJNDAM toer-boot) 14 Jan. Bombay naar New York. VEENDAM v. Rott. naar New Jan. 1 uur nam. van Boulogne EDAM New Orleans naar B< 15 Jan. voorm. 1 uur Ouessant f SPAARNDAM Rott. n. New-Ori Jan. v. Coruna. HOLLAND-OOST-AZIE LIJ SIMALOER 15 Jan. v. Hamburi sterdam, ZOSMA (uitr.) 15 Jan. v. Mai GEMMA (thuisr.) 15 Jan. v. Wladi OUDERKERK 14 Jan. van B« Hamburg. HOLLAND WEST-AFRIKAL GERES 10 Jan. Accra n. Fred DJOCJA (thuisr.) 11 Jan. v N EEMSTROOM 15 Jan v. Amste Hamburg. VLIELAND (uitr.) 14 Jan. te A IJSTROOM 14 Jan. v. Amsteii Hamburg. ROTTERDAMSCHE LLOYC# DELI (thuisr.) 15 Jan. v. Belatl PATRIA (pitr.) 14 Jan. van So« ton. STOOMVAART MIJ. OCEA^ PHEMIUS v. Japan naar A: 14 Jan. te Penang. AGAMEMNON 15 Jan. v. Bali Amsterdam KON. WEST-1ND. MAILDIE» MEROPE 13 Jan. v. C.uracao Ie' PUNS DER NEDERLANDEN p. 14 Dungeness. AMAZONE 14 Jan. van New V Kaap Haitien. I MOR 14 Jan. van New York i| xagao. - J HERCULES (uitr.) 14 Jan. If1

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4