PUROL bij Brand- en Snijwonden ALPHEN AAN DEN RIJN. Uit het water gehaald. De auto, die oor" oud nabij dp Galgmachine in li 'is gereden, werd gisteren uit het water gehaald. ZOETERWOUDE. R. K. Volksbond. De Ned. R. K. Vol!:: bond, afdeeling Zoeterwoudc Dorp, heeft zijn verplichte jaarvergadering, die goed v.uh bezocht, gehouden. De voorzit- ter, de heer P. Berg, opent deze vergade ring met gebed, heet. de aanwezigen harte lijk v elkom en wensclifc de leden en huis- gcncotcn een Zalig Nieuwjaar. Hij hoopt dat. ook voor den Bond 1927 een gelukkig en voorspoedig jaar moge zijn. Door den secretaris worden daarna dc notulen ge lezen der vorige vergadering, die onver anderd door do vergadering werd goed gekeurd. De heer J. Berk brengt dan ver slag uit van den laatst gehouden Ccntra- Icu Raad. Vervolgens geeft de secretaris, do lieer C. J. van Haastregt, een keurig vorslag over liet afgeloopcn jaar, alsmede het financicelc verslag. Dc ontvangsten hebben bodragen f 581.42 J4 en de uitga ven f 544.88, zoodat er een batig saldo is van f 36.54. Hulp in Nood had aan ont vangsten te bock< f 40.35 terwijl de uitgaven bedroegen f 36.29, zoodat er een batig saldo is van f 4.06 V2De voorzitter brengt dan dank uit aan den secretaris en don penningmeester voor de werkzaam heden die zij in bet afgoloopen jaar voor dc vereeniging hebben verricht. Vervolgens is aan de ordo benoeming van 3 bestuurs leden. De aftrodendo leden, de heer P. Berg, J. Roessen en N. van Riit worden met grooto meerderheid van stemmen her kozen, terwijl in do plaats van den heer A. P. Molenkamp, die niet. meer herkiesbaar is. met 25 stemmen wordt gekozen de beer Theo van Klink Jzn., terwijl de beer Jac. van Klink 5 stemmen krijgt- Tot afgevaar digde voor het Plaatselijk Comité van Herwonnen Levenskracht wordt herkozen do heer A. P. Molenkamp. Bii de bespre king „toetreding tot de retraiteclub" ge ven zicli 9 leden op. Bij de rondvraag wordt eerst het woord verleend aan den geesteliiken adviseur, die leden en huis- genooten een gelukkig nieuwjaar wenscht en do hoop uitspreekt dat het bestuur en dc leden op den ingeslagen weg zullen blij ven voortgaan tot groei en bloei van den R. K. Volksbond. De voorzitter dankt hierna voor de gesproken woorden, als mede voor het in hem gestelde vertrouwen, waarna hij de vergadering met den Chris- telijken groet sluit. 1NGEZ0?3DEN MEDZDIEELING UIT DE OMGEVING DE.KWAKEL. L. T. B. Op 6 Januari, 's avonds half acht, hield de afdeeling de Kwakel „St. Amandus" van den L. T. B. haar jaarver gadering in Café Leendeis, alhier. De voorzitter, P. Pouw, opende de ver gadering met den Chr. groet en heette allen, in het bijzonder den ZeerEerw. Heer Pas toor als geestelijk adviseur, welkom. Dan jas dc sccr. do notulen, die onder dankzeg ging werden goedgekeurd en vastgesteld. Do Voorzitter deelde mede, dat de secr. dezer afdeeling de heer R Kleijn benoemd is lot bestuurslid der Kring Roelofarends- veen. Door den secr. werd voorgelezen een adres, ontvangen van het hoofdbestuur, aangaande do watersnood van verleden jaar te Reeuwijk. De boeren aldaar hebben thans gebrek aan veevoeder, wijl er verle den zomer natuurlijk geen hooi is kunnen binnenkomen. Nu kwam het woord aan den ZeerEerw. Heer Pastoor. E E. wensch- te allen op de eerste plaats een Zalig Nieuwjaar; wees dan op de moeilijke le venstaak voor velen, herdacht 1926 als een ongunstig jaar en wensehfe allen van haT- te een voorspoediger 1927 toen. waarvoor 2 E dan ook den goeden God zal bidden. Vervolgens derd 'n collecte gehouden voor de gedupeerden van den Reeuwijk- schon watersnood; er kwam f 8.7714 hijeen De Voorzitter dankte de vergadering uit raam van hen voor wien 't geld besteed zal worden en gaf daarna het woord aan den WelEd Heer Heijmeiier, die een lezing zou houden over: „Wat is, wat doet en wat kan de L T. B. voor ons doen." Spreker zette dit alles op zeer dui delijke wijze uiteen, waarvoor de voorzit ter hem een woord van dank bracht. De secr. bracht daarna verslag uit van de vergadering van den Bond en gaf een jaarverslag van de afdeeling, waarvoor de voorzitter hem dankte. De penningmeester deed rekening en ver antwoording, waaruit bleek, dat er een batig saldo is van 31.15. De b-ecTen J v. 't Harf en J Voorn zagen de boekhouding na en bevonden alles accoord. Aan den penningmeester werd een woord van dank gebracht voor zijn accuraat en zuinig be heer. Nu volgde bestuursverkiezing. Aftre dend waren dc heeren Van de Jacht on M van Zaal Met bijna algemeen© stemmen werden zij herkozen en beiden namen hun weder-benoeming aan. Bij de rondvraag opperde de heer C. Zoal de vrees, dat in de toekomst de han del in dennenhout in handen van éénner- soon 7.ou komen, hetgeen zeer te betreuren zou zijn. De heer Heijmeijer, hehoorende aan het secretariaat, zei toe, deze zaak le zullen onderzoeken. De heer G. Versluys, vice-voorzitter, stel de voor. 10 toe te kennen aan den secre taris, voor het vele werk. wat hij steeds met grooten ijver verricht voor de vereeni ging. De vereeniging ging hiermede ac coord, waarvoor de secretaris hartelijk dankte. Na een woord van dank aan allen, vooal aan d"n ZeerEerw Hoer Pastoor en den heer Heijmeijer voor hun tegenwoor digheid, sloot de Voorzitter, na een pas send woord, dc vergadering met den Clvris- telijken groet. LEIDSCHENDAM. Veursche eierenveiling. Maandag des avonds te 7.30 hield de vereeniging „De Veursche eierenveiling" een ledenverga dering in het café „Hot wapen van Veur". Do voorzitter, do heer v. d. Akker J Terwijl het thans dus no: niet lai in hoeverre deze arrestanten vo-1 J non worden zelf inbrekers te zij J on vaststaand feit, dat een ou'. een nog in functie zijnde politieman zicj mei m isdadigerspractijken hebben iugeU opent deze vergadering en heet de tal rijke aanwezigen van harte welkom; wij staan, aldus de voorz., weder voor nieuw jaar en hot is mij een waar genoegen we derom allen al het goc-de le mogen toewen schen en telken jare te kunnen zeggen, dat wij vooruit gegaan zijn; wij hebben nu concurrentie gekregen in Nootdorp en in de vrije veiling hier ter plaatse, doch ik hoop, aldus de voorz., dat allen nog meer zullen medewerken, tot instandhouding onzer vereeniging en haar nog tot grooter bloei te brengen. Do notulen worden gelezen en na een kleine opmerking van den heer Lagerberg onveranderd goedgekeurd en ondertec- kend. De secretaris, de heer C. Huisman, brengt een keurig verslag uit, waaruit bleek, dat er het afgeloopen jaar heel wat verhandeld is en waarin wij o.m. hoorden noemen een aanvoer van meer dan 300000 kippeneieren en meer groote cijfers; de secr. heeft een dankbaar applaus en een hartelijk dankwoord van den voorz. in ontvangst te nemen. Vervolgens brengt dezelfde een mooi verslag uit do financiën, daaruit blijkt, dat er dit jaar een winst is gemaakt van 534.83. Als lid der controle-commissie brengt de heer Laberberg verslag uit van de con trole der boeken, hij verklaart alles in orde te hebben bevonden en kan niet anders dan hulde brengen aan den penningmees ter voor £ijn accuraat beheer, de voorz. brengt dank aan den penn. en aan de hee ren der controle voor hun moeite. ReglementLJiandeling en goedkeuring reglement. De voorz. leest het door het bestuur samengestelde reglement voor; de heer Lagerberg wi' art 9 zoo wijzigen, dat er slaat, dat het bestuur bestaat uit min stens 5 leden, dit wordt goedgekeurd, ook wil hij den voorz. doen verkiezen door de alg. vergadering en niet door het bestuur zijn voorstel dienaangaande wordt echter niet aangenomen, na nog enkele opmer kingen wordt dan verder het reglement onveranderd vastgesteld. Bij de verkiezing van een bestuurslid wegens periodiek aftreden van den heer A. H. v .d. Akker Jobz. wil de vergade ring den aftredende bij acc'amatie her kiezen, de voorz. wil echter het regle ment handhaven en dus schriftelijke stem ming, de heer v. d. Akker wordt dan met meerderheid van stemmen herkozen, hij dankt voor het in hem gestelde vertrou wen en zegt zijn beste krachten voor de vereeniging te zullen geven. Als do leden der controle-commissie worden benoemd de heeren Wielinga, Mooyman en Scharwachter. Van de rondvraag wordt een ruim ge bruik gemaakt, de heer Al wil het vei lingsgebouw op. eigen kosten uitbreiden, trocn uij vraagt aan r z.ou nüur, dit acnt de vergadering zeker niet te veel, de voorz. vindt liet echter nog al veel, hij wilde liever, dat het bestuur van de ver gadering de vrije beschikking kreeg over de pl.m. 400, die momentcel in kas zijn, dan kon mogeliik hiermede den heer Al geholpen worden om uit te breiden, dit zou en voor den heer Al, én voor de ver eeniging voordeeliger zijn, de 400 ko men dan successievelijk weder terug in de kas, dit wordt door de verg. goedgekeurd; nog meerderen maken van de rondvraag gebruik, allen worden echter naar genoe gen geantwoord. De voorz. sluit dan onder dank de verg. en hoopt steeds op aller medewerking en steun te mogen rekenen. Tot slot had nog een verloting zonder nieten plaats, welke een prettig verloop had en iedèr met een prijsje naar huis deed gaan. NOORDWIJK. Mij. v. Tuinb. en plantkunde. In ge zelschap van veel bloemen en p'anten ver gaderde do leden van de aid Noordwijk in hotel Royal. De heer St. de Boer opende de vergadering en hield een causerie over mossen en de voortplanting ervan wat zooals altijd zeer belangwekkend was. Naar aanleiding van een corresponden tie met den heer Volkersz zal de door ge noemde heer toegezegde lezing gehouden worden op 2 Febr. metais onderwerp: „Duinlandschappen". Op 26 Januari zal den heer Spaargaren te Noordwijkerhout komen spreken over forceeren. In het laatst van Februari zal de heer v. Kla veren, dierenarts een lezing houden over geneeskundige kruiden over het algemeen. De voorz. merkt terecht op dat een vrucht baar vereenigingsleven nog te wachten staat. Hierna beeft keuring plaats van aan wezige bloemen en planten. De voorz. deelt mede dat de le cursusles van den heer Veenema op 21 Januari zal plaats hebben. Op verzoek zal de voorz. op de eerstvolgende vergadering een causerie houden over: „eerstb'oeiende planten" in de natuur. Hierna had de verloting plaats en werd de vergadering gesloten. Gevestigd: M. J. Fornara van Heijthuizen A. v. d. Bosch van Zoe- termeer A. van Leeuwen van *idem M. Th. Heemskerk van Noordwijkerhout J. Roest en fam., van den Haag. Vertrokken: W. R. Menkman en fam., naar Cleef (D.) T. van Keulen naar den Haag H. Mathot naar Oegst- geest. WASSENAAR. Loop der bevolking. Op 1 Januari 1926 bestond de bevolking dezer gemeente uit 4-145 mannen en 4906 vrouwen, in to taal 9351 personen. Zij vermeerderde in 1926 door vestiging met 680 mannen en 1043 vrouwen in totaay 1723 personen; door geboorte mei 98 mannen en 105 vrouwen, in totaal 203 personen. Totale vermeerdering alzoo 778 mannen en 1148 vrouwen. Zij verminderde door vertrek met 414 mannen en 581 vrouwen, in to taal 995 personen, door overlijden met 36 mannon en 33 vrouwen, totaal 69 per sonen. Totale vermindering 450 mannen en 614 vrouwen. De bevolking nam dus toe met 328 mannen en 534 vrouwen en bestond der halve op 1 Januari 1927 uit 4773 mannen en 5440 vrouwen, in totaal uitl02 13 per sonen. Ten raadhuiz^ werden 77 huwelijken voltrokken. Gereienajde JSselehten ONGELUKKEN Het ongeluk bij het Tielsche veer. Hot resultaat van het onderzoek. In de vergadering der Provinciale Sta ten van Gelderland heeft j.l. Donderdag do heer Hoefnagels (Nijmegen) bij de toe lichting van de door hem aan God. Staten gestelde vragen inzake de veiligheid van het Tielsche veer de opmerking gemaakt, dat Ged. Staten schijnen te willen afwach ten den uitslag van het politioneel onder zoek in7 ke het ongeluk bij hot Tielsche veer. Men herinnert zich, dat op 6 October jJ. de auto van den heer Bekaar, waarin me de zijn vrouw en schoonmoeder gezeten waren, van de gierpont in de Waal is ge reden, tengevolge waarvan alle drie zijn verdronken. Het justitieelo onderzoek in deze zaak is reeds lang beëindigd. Het heeft vastge steld: le. dat de heer Bekaar alleen de hand rem heeft gebruikt, die daarbij afgebro ken is; 2e. dat do haak, waarmee de afsluitket- ting aande pont was bevestigd, door den auto uit het oog is gelicht; 3e. dat het personeel in het toepassen van de voorgeschreven veiligheidsmaatre gelen in geen enkel opzicht is te kort ge schoten. Mo'.crongeluk. De 18-jarige slager G., uit Tilburg, is Maandigavond op den Hilvarcnbeekschen weg met zijn motor tegen een met boomen geladen wagen gereden. Hij bekwam bloe dende wonden aan den hals en een gecom pliceerde heurboenbreuk. In zeer ernstigen toestand werd hij naar het ziekenhuis ver voerd. De duo-rijder bekwam slechts eentoe onbeduidende schaafwonden aan arm&n en beencn. Van den trein gevallen. Te Dorst is de treingeleider P. S uit Botterdam van een goederentrein gevallen. Ernstig gewond is hij naar zijn woonplaats overgebracht. i Tramderaillement. Van de electrische tram, die Maandag middag te kwart over een van Middelburg naar Vlissingen vertrok is bij den wissel te Oost_ en West-Souburg de motorwagen uit de rails geloopen Ter plaatse moesten de reizigers van de volgende trammen over stappen tot dc wagen weer in de rails was "■obraebt Persoonlijke ongelukken kwamen bij do ontsporing niet voor. Plotseling overleden. De 35-jarige K. Koenderink te Enter zakte, toen hij or> zijn fiets wilde stappen om zich naar zijn werk te begeven, ineen en bleek overleden. EEN MOORDAANSLAG TE ROTTERDAM. Een vrouw in de bers*. gescheten. De politie van het bureau Groote Pau- wensteeg te Rotterdam, werd gisterenavond tegen half elf gewaarschuwd, dat er in oen pand aan de Zwijnenstraat, een zij straat van den Schiedamschen dijk, ge schoten was. Onmiddellijk werd een onderzoek inge steld Men vond in een kamer op de eerste verdieping der 28-jarige Mej. W M. T., die vertelde door een Argentijn in de borst geschoten te zijn Met dezen man had zij engeveer anderhalf jaar samengeleefd, doch den laatsten tijd wilde zij niets meer van hem weten. Daarover was de Argen tijn alles behalve tevreden. Toen mej. T. gisterenavond een heer op visite had, hoorde zij iemand de trap op komen. D^ze tikte op de kamerdeur, en de bewoonster begreep dadelijk, wie dat kon zijn. Zij deed niet open. De man, die hui- ten stond trapte daarop de deur in. Hij verkeerdo in zeer opgewonden toestand Mej T. trachtte te ontkomen, hij greep haar evenwel hij de pols en trok haar terug in de kamer. Daarop haalde de man een revolver te voorschijn en loste een schot op de bewoonster. Onmiddellijk na het volbrengen van zijn daad Qam hij de vlucht en is op het oogenblik nog voort vluchtig De getroffene werd overgebracht naar het ziekenhuis, en moest daar dadelijk ge opereerd worden. Haar toestand is niet zonder gevaar. Deze operatie schijnt geslaagd te zijn, te ongeveer half twaalf althans kon het slachtoffer in niet hopeloozen toestand te bed worden gelegd. Do politie stelde onmiddellijk een uitge breid onderzoek naar den dader in. Nader vernemen wij, dat de dader 31 jaar oud is en E. L. heet De man is met het s.s. „Aneconda" te Rotterdam aange komen, heeft voor een groot bedrag aan geld geleend en is naar de kamer der vrouw gegaan, vermo" 1 (ijk met wraak plannen. Hij heeft de deur ingeduwd, daar de vrouw hem niet binnen wilde laten, heeft jas en handschoenen, toen hij binnen was, uitgetrokken Je vrouw, die wilde vluch ten. beef.gegrepen. Onmiddellijk daarna trok bij zijn revol ver en schoot op de vrouw op korten af stand in do rechterborst Hij is gevlucht er. nog niet gevonden. De toestand van de vrouw is zoo ernstig, dat zij niet geboord kan worden. NACHTELIJK DRAMA TE ZUNDERT. Een herbergier door een marechaussee doodgeschoten. Gisterennacht omstreeks half vier heeft zich in Zundert een ontzettend drama af gespeeld, dat aan een 35-jarigen man, ge huwd en vader van twee jeugdige kinderen het leven heeft gekost. Het „D. v. N.-Br." geeft van het gebeur de de volgende lezing: Op voormeld uur waren ten huize van den slager Stan Vermeiren, geboortig uit Rijsbergen en sedert drie jaar ongeveer inwoner van Zundert, eenige vreemdelin gen op bezoek, die per automobiel waren gearriveerd, naar men zegt uit België De marechaussee, die reeds lang ver moedde, dat V., die in het vooral uit de mobilisatie-jaren zoo bekende hotel-café- restaurant „Het Wapen van Nassau" woonde, de drankwet overtrad, hij had eeen vergunning meende in het bezoek der vreemdelingen een gunstige gelegen heid te hebben gevonden om aan haar ver moeden bewijzen bij te brengen. Daarom werd gisterennacht een inval op touw gezet Nauwelijks waren de maré chaussees binnen of V greep naar een °root slagersmes om daarmede een der po litic-dienaren aan te vallen. Wat er in het ondeelbaar oogenblik verder is gebéurd. is moeiliik uit te maken, maar zeker is het dat de marechaussée, die zijn leven be dreigd zag, groen naar zijn revolver. Fii legde zb'n aanvaller met een schot neer. De slager was op slag dood. Hef lifi- werd in de gelagkamer neeï"re- legd en ijlings werd hulp geboden, welke evenwel overbodig bleek. Gisterenmorgen in alle vroegte heeft de burgemeester van Zundert als hulpofficier van justi'ie een langdurig en nauwgezet onderzoek ingesteld en het parket uit Bre da in kennis gesteld met het gebeurde Het parket arriveerde' gisterenmorgen en zette het onderzoek voort. Het drama heeft groote opschudding verwekt in het dorp. De arrestatie van de gewezen politie agenten te Rotterdam. Aangaande de geruchtmakende zaak te Rotterdam is nog het volgende te melden: De toedracht der zaak is, huewel het resultaat van het onderzoek anders is ge worden, dan vermoed werd, even sensa tioneel gebleken. Toen de politie na de inbraak bij Aine- ling-Merkes geen nauwkeurige aanwijzin gen omtrent de daders kon krijgen, is de verzekeringsmaatschappij waar Ameling- Meskes bh' geassureerd was, ertoe overge gaan in diverse dagbladen een advertentie te plaatsen, waarin werd medegedeeld, dat ieder, die omlrent den bui,, aanwijzingen kon geven tot 10 pet. van de waarde, van hetgeen terug zou komen, zou ontvangen, echter hoogstens (ot een bedrag van 500 gulden. Dank zij een dezer advertenties is iemand op het bureau Meermansstraat ge komen, die aanwijzingen heeft gegeven, welke een zeer waardevol spoor oplever den. Dit spoor leidde nl. tot het volgende: Een agent van politie in functie, te welen Br. dien wij reeds noemden zou in zijn wo ning aan het Reigerspad op Tuindorp Vreewijk gouden sieraden verborgen heb-, ben, welke van de hand moesten worden gedaan. Door bemiddeling van een „bona- 1'de koopman", die door de politie in den arm werd genomen, hebben twee inspec teurs van het bureau Meermansstraat de zen Br. Zaterdag jl. met den buit te pak ken trachten te krijgen. De „koopman" was reeds met de „eigenaars" der sieraden in connectie gekomen, doch Zaterdag mis lukte de list, daar de eigenaars nog te be vreesd warén voor ontdekking. Zondagavond jl. echter ging het beter, de bewuste „koopman" ging naar de wo ning aan het Reigerspad, waar de politie agent Br. en de ontslagen agent van poli tie C. van W. alsmede mej. M. H., een handlangster, aanwezig waren. Men tracht te zaken te doen en een groot aantal gou den sieraden werden open en bloot op tafel uitgesteld. De inspecteurs hadden inmiddels, bijge staan door zeven rechercheurs, de woning omsingeld en zich in de struiken en nabu rige huizen verdekt opgesteld. Plotseling werd een inval gedaan. Toen de ontslagen agent C. van "W. bemerkte, dat hij in de val was geloopen, trok hij een revolver en dreigde te zullen schieten. Men wist hem echter te overmannen, ar resteerde eveneens den agent en de hand langster, nam het goud in beslag en bracht allen over naar 't bureau Meermansstraat waar de arrestanten in verzekerde bewa ring werden gehouden. Men vermoedde toen nog steeds, dat de in beslag genomen sieraden van Amèling-Merkes afkomstig moesten zijn. Het onderzoek dat Maandag met groote kracht werd voortgezet heeft echter nieuwe resultaten opgeleverd. De onslagen agent van politie P. avoid verdacht, doch een huiszoeking had geen Tesultaat. Vandaar dat hij. na gearresteerd te zijn, thans weer op vrije voeten moest worden gesteld. Bovendien zijn de in beslaggenomen sie raden niet van de inbraak bij Ameliug- Merkes afkomstig gebleken, doch van vcr- chillende andere misdaden, onder meer onlanes gepleegd bij mevr. L. en bij den heer K. te Hilligersberg, terwijl vermoe delijk ook de buit van een inbraak in Vlaai- dingen bij de weduwe van Leeuwen erbij is. Inbraak in een bioset/op-lheater. In den nacht van Zondag op Maandj heeft men ingebroken in het Flora-theaU aan de Wagenstraat te 's-Gravenhage D inbrekers zijn echter gestoord door ee werkvrouw, die omstreeks kwart over ze aan haar werk ging en het kantoortje bin nentrad. Zij zag eenige mannen wegvloei ten, die de zaal doorliepen, en langs he tooneel door den nooduitgang verdwenen Deze komt uit in de Keezenpoort naast h. gebouw. De inbrekers waren bezig geween de brandkasten le forceeren. Dc meubelei en de vloer in het kantoor waren met stc bedekt, terwijl er veel zand lag bij een de brandkasten. De grootste brandkast wa geheel vernield on opengebroken, maar h( was een geluk, dat zich in deze kast geldswaarden bevonden Deze waren we« gesloten in de kleinste brandkast, waarii zich een paar duizend gulden aan vangsten van den vorigen avond bevoni Toen de inbrekers van r>lan waren ook dt ze bradkast te forceeren, werden zij stoord door de werkvrouw en namen z de vlucht. De noli tie heeft direct een onderzoek in gesteld, dat zeer bemoeilijkt wordt door lw feit dat er geen vineera f drukken zijn. politiehonden kondpn eeen enkel spoor vii den. Eeniee gereedschappen zün in besla genomen. Er wordt niets vefmist. inbraak in een nsrtkan'oar. Gisterennacht is ingebroken In lief hulp postkantoor te Bornerhroek bii Almelo Vermist wordt een bedrag van f 107.50 e 20 rijwielplaatjes. De fraude bii de Boerenleenbank te Naar thans vaststaat zal het bedrag, da bij de Boerenleenbank te Dodewaaxd vei duisterd is, op circa 15.000 moeten woi den gesteld. Jeugdig boefje. Te Venlo miste een winkelier een banlj biljet van 60, dat hij in de keukenkas had opgeborgen. Bij onderzoek bleek, da een veertienjarige buurjongen hel blije had weggenomen; het werd nog in zijn be zit gevonden. "Waarom hij daa diefsta gepleegd had wist de jongen niet te zeg gen. Aanranding. Maandag is tusschen Eindhoven en Ge! drop de 15-jarige J. v. d V. uit Geldrop die per fiets van de school te Eindhoven huiswaarts keerde, aangerand door man, die hem zijn fiets ontstal. Onveilig Haarlem. In den nacht van Zaterdag op Zondag is incebroken in perceel Van Eedenpleii 13 te Haarlem, bewoond "door dr. G. D inbreker heeft zich toegang verschaft dooi verbreking van het keukenraam. In de keuken werden eenige laden opengetrok ken, maar et tafelzilver, dat daarin borgen was, is onaangeroerd gelaten. Op de tafel lagen eenige sleutels. Met een daarvan heeft de dader het tuinschuurtje geopend en daaruit het rijwiel van de dienstbode ontvreemd. Vorder wordt et niets vermist. Dreigbriefschrijver gearresteerd. De 18-jarige V. te Enschede, die aan dei heer E. een dreigbrief zond, waarin tevens toezending van geld werd geëischt, is door de politie gearresteerd on naar Almelo overgebracht. Brand aan boord van een stoomschip Aan boord van het Engelsche s.s. „Swan- bild", liggende aan boei 3 in de Maas te Rotterdam, werd gistermorgen in een der ruimen brand ontdekt. De bemanning wist het vuur met eigen middelen spoedig t« bedwingen, zoodat de schade, die aange richt werd, betrekkelijk gering bleef. Een drijvende stoomspuit-, die was uitgerukt, behoefde geen dienst te doen. Jeugdige brandstichtster. De 15-jarige dienstbode van een veeher der te Leegkerk heeft brand gesticht, ten gevolge waarvan de schuur van dien vee houder gevaar heeft geloopen in vlammen op te gaan. Buren hebben tijdig het vuui kunnen blussclien. Het meisje heeft be kend. Een reden voor liaar daad kon zij niet opgeven. Geheime distilleerderij? Belastingambtenaren te Groningen heb ben bij zekeren S., wonend© aan de Lecu- werikstra-at aldaar een complee-t toestel voor het distilleeren van alcohol en deri vaten aangetroffen en in beslag genomen, Tegen den bewoner is proces-verbaal op gemaakt. Gedistilleerd werd niet aange troffen: de politie heeft in samenwerking met do ambtenaren de zaak in onderzoek. Vccrzichtiflhefdsmaatregel. Op het baanvak van het station Lage Z wal uwe tot dc Moerdijksche brug mogen de treinen thans niet harder rijden dan met oen snelheid van ten hoogste 10 K M per uur. In een spoorduiker schijht een scheur te zijn ontstaan. SuitenS. Berichten LAWINE-ONGELUK IN GEORGIE. Vele dooden. Uit Tiflis wordt gemeld, dat drie op el kaar volgende lawinen het dorp Sad&u- kas in Georgië verwoest hebben Hoi aan tal slachtoffers is nog niet va-te maar men vreest dat de helft van dc- W* volking hij de eataslroof is omgekomen.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4