INGEZONDEN MEDEOEELING Bij Scheren 20 ijverige secretaris-penningm. de heer J. Van oman, voor diens werken in 't belang van 'f algemeen, en voor de leden in 't bijzonder. Daarna volgde het financieel verslag waaruit bleek dat was ontvangen over J92G ƒ658.80 van de le klas, ƒ521.90 van de 2e klas en f 1229.20 van de 3e kl. loden alzoo f 2436.90; aan rijnte f 20.36, wordt ƒ2466,26; de uitgaven waren 1057.72, blijft oen batig saldo van 1408.54 vermeerderd met het batig saldo van 1925 zijnde f 597.85, zoodat het fonds thans f 2006.39 bezit. De reglementsherziening wordt, nadat het door de voorzitter breedvoerig was uiteengezet met algemeene stemmen aan genomen. De vergoeding voor de werkzaamheden verricht door den secr.-penn. worden, na dat de secr.-penn. de vergadering heeft verlaten, dit jaar vastgesteld op f 175. De hepr Koot acht hel echter niet te veel en wil 200 geven, doch na eenige discus sie word het bestuursvoorstel met algem. stemmen aangenomen. De voorz. belooft op een volgende ver gadering het loon van de bode in bespre king te brengen, daar dit bij het bestuur en niet bij de leden thuishoort. Ook kan de vergadering er mede ac- coord gaan dat de controle-commissie een kleine vergoeding krijgt, waarna dit bepaald wordt op f 25 samen, ook over 1926. Bij de verkiezing van twee bestuursle den, aftredend J Vaneman en J. van Leeuwen Jzn., vraagt de heer Noordman, of het niet buiten het reglement gaat, om de twee aftredenden bij acclamatie te be noemen. Daar hiertegen geen bezwaar van een der tegenwoordig zijnde leden is, geschiedt zulks, waarna beide heeren de benoeming laten welgevallen, en dank zeggen voor het in hen gestelde vertrou wen. Bij de rondvraag vraagt de heer P. Reeuwijk om het vervoer van het zieken huis naar huis van een verpleegde, dit te doen op kosten van het fonds, doch daar dit moeilijk kan geschieden, daar regle mentsherziening plaats moet hebben, wordt hiervan afgezien, en moet gebeuren op eigen kosten. De heer C. van Haastrecht wijst op het periodiek aftreden van voorzitter en secr. en penningm. gelijk, en vindt zulks niet goed, waarom het onder de oogen zal wor den gezien en het volgende jaar veran derd zal worden. De beer W. v. d. Drift, bode, vraagt hoe of het moet gaan bij leden die kinderen thuis gehaald hebben wanneer deze ziek bomen te liggen, hierin zal het bestuur ieder geval op zichzelf staande behande len. Niemand meer het woord verlangen de, dankt de voorzitter alle leden voor hunne tegenwoordigheid, hopende, dat al len zullen medewerken tot groei en bloei van het fonds, en dat allen volgend jaar een lid zullen mede brengen, waarna hij deze vergadering, welke goed bezocht was, sluit met den chr. groet. SPORT WATERPOLO. Leidsche Zwemclub. De tweede avond over het waterpolospel in theorie, georganiseerd door de polo- afd. der L. Z. G. heeft gisterenavond een even bevredigend aantal bezoekers(sters) getrokken als de eerste avond. De besturen der L. Z. C., van de dames- afd. L. Z. C. en van dezelfde van De Zijl waren vertegenwoordigd. Evenals de vorige maal waren het de heeren Planjer en Buys, die de inleidin gen hielden. Begonnen werd met het taaiste onder werp: het competitiereglement, natuur lijk alleen voor zoover, naar spreker op merkte, dit van belang was door toekom stige aanvoerders en door de spelers ge kend te worden. Daarna kregen de spelmomenten een beurt, d.w.z. spreker behandelde allerlei Van een Prof en 'n Strop „Jawel", kniktehet gepommadeerde hoofd van den professor, en z'n oogen ke ken voldaan. Jawèl, jawèl, nóu was het goed; „morgen aan den dag naar den drukker", en met 'n luchtig do-mi-sol-do wiepte-n-ie z'n stoel achteruit en stapte kittelbuikend door z'n studeervertrek. Tsa! dat zou nou 'ns een brochure wor den! Een brochuurtje waar ze om zoue véchten! Waar je elke paap voor goed z'n groote mond mee dichttimmerde! Mos je hooren! En triomfantelijk las ie nog 'ns z'n voornaamste stelling na: Dat de Katholieke Kerk het kwaad bevordert, bewijzen we onomstootelijk uit de biecht. Een Katholiek immers meent, dat door de biecht z'n zonden worden vergeven. Welnu, dat geeft na elke biecht noodzakelijk de ge dachte: ,,'t kan nu weer wat lijden", terwijl de zekerheid: „m'n zonden worden me in de volgende biecht tóch weer vergeven", den zwakken mensch nog stérker aanspoort z'n lusten in te volgen. Daarentegen: de vrijdenker blijft met z'n kwaad bezwaard. En dit noopt hem, hoe ouder hij wordt, tot steeds eerzamer leven, daar hij toch vóór alles na z'n dood de faam wil hebben, een fatsoenlijk man te zijn geweest. Wanneer men dus vraagt wie van de twee werkt een immoreel leven in de hand, de Kerk of de vrijdenker, dan moeten we zonder aarzelen in zien, dat de oorzaak van het vele kwaad gelegen is in de Katholieke Kerk, die, juist door haar gemakke lijke kwijtschelding, een ieder lot zonde lokt! Klets! Boem! Daar lag de Kerk, en ze geen pé,p meer zéggen! Mós je nog Peultjes?.... Waarachtig, met dat bro- gevallen, die in den loop van 't spel kun nen voorkomen, verdeeld zijn stof in tech nische en tactische gevallen. Een en an der, toegelicht op het zwarte bord, werd dermate duidelijk voorgedragen, dat na afloop slechts een enkele vraag gesteld werd. Ten slotte werden behandeld „onge schreven wetten", zooals spr. noemde, al die dingen, die niet in reglementen om schreven kunnen worden en toch in 't algemeen aanvaard moeten worden. Over saamhoorighcid, over training, over oefenen en oefenavonden, over de samenstelling der zeventallen, over wed strijden en over den scheidsrechter waar na een en ander over sportiviteit de rij sloot. De voorzitter sloot de vergadering, den wcnsc.h uitsprekende, dat de twee avon den mogen bijdragen tot een actief club leven in het a.s. seizoen en tot een succes volle beoefening van het waterpolo. Lflgao- EW TUIMBOUWI Het beursgebouw van Bloembollencultuur. Nu wéér op een andere plaats? Er wordt thans in kringen van de Alge meene Yereeniging voor Bloembollencul tuur aan gedacht, om de terreinen van do Haarlemsche Machinefabriek aan de Leid sche Vaart te Haarlem, aan te koopen voor het stichten van een eigen gebouw. Miltyuur. Op een boerderij in den Zuidplaspol- der' te Waddinxveen deden zich den laat- sten tijd zeven gevallen van mültvuur voor, alle met doodelijken afloop. De be smetting is thans geweken. TUINBOONEN. De tuinboon is een onzer smakelijkste en voedzaamste groenten, die, niet alleen voor teelt in 't groot, maar ook als bijteelt of voor de particuliere volkstuin uitne mend geschikt is. Evenals de erwt, is ook de tuinboon te gen menige ongunstige weersgesteldheid, en zelfs tegen vrij sterke vorst bestand. Daarom kan al vroeg :n 't voorjaar mc' de teelt worden begonnen. Ln Januari reeds of begin Februari, kun nen wij de zaden onder glas, voorkiemen. Wij weken vooraf de zaden 24 uur in wa ter en zaaien ze daarna onder glas uit, waarna de kiemplantjes later in den vol len grond op een blijvende plaats worden uitgeplant. Zoodra de vorst uit den grond is kun nen wij ook direct in vollen grond zaaien. Vervroegen wij echter de plantjes eerst onder glas, dan vereischt dit wel iets meer arbeid, m&ar het biedt ons het voordeel," dat .wij vroeger oogsten. Terwijl het ver planten zelf de bloeitijd vervroegd. De beste wijze van telen is, de boonen op rijen uit te zaaien of te planten. De rijen komen op een onderlingen afstand van 50 a .60 c.M. De boonen zelf komen op de rij pl.m. 15 c.M. van elkaar te staan. Men kan hierbij zeer geschikt een tus- schenteelt toepassen van spinazie of ra dijs, terwijl na de tuinboonen nog een la tere teelt van winter-andijvie of spruit- kool mogelijk is. Tijdens de groei wordt de grond, voor zoover de tusschengewassen daar geen nadeel van hebben, geschoffeld, los en vrij van onkruid gehouden. Zijn de planten flink opgeschoten én gaan de onderste bloemtrossen ruien, dan doen wij de plan ten een bewerking ondergaan, die om meerdere redenen goed en nuttig is, en wel het z.g. „intoppen". Do topeinden der hoofdstengels knijpen of snijden wij af, waardoor: a. de vorming der zaden bevor derd wordt; b. de boonen minder hoog op groeien waardoor het zonlicht meer tot onder in het gewas dringt; c. dit tevens een goed voorbehoedmiddel is tegen een op de tuinboon gaame levende parasiet, de „zwarte luis", die doorgaans eerst de chuurtje, sloeg ie plót niks meer en niks minder dan de Ka.-tho-lie^ke-Kerk! met al d'r pausen en al d'r priesters en al d'r ge- loovigen, pó.ts! Was prof nou een kraan of was prof het niet? Jarenlang had ie geploeterd, stokken had ie gevon den bij de vleet, mar dit waren altijd stuk gezwiept, vóór ie de hond geraakt had. Maar nóu karrelientje, nóu had ie 'n on breekbare! Een gummistok, een heipaal, 'n eikeboom! Och jummels, wat zou dè,t een knal geven in de wereld, als ie nóu dat zwarte bondje op z'n karrekassie sloeg, asjeblief! Kéffen zou 't nog even, natuur lijk, maar niet lang! nee, want profs be wijzen waren onweerlegbaar. En met z'n anticlericale beenen over el kander geslingerd rustte-n-ie weer in z'n stoel. En hij d&cht Hij dacht: hoe ie nou op 't toppunt zou komen van z'n roem; hoe 's avonds na de verschijning van z'n brochure de loud-speakers in millioc- nen kamers z'n naam zouden binnenspu- wen; hoe 't buitenland zou smeeken tot verta ling over te gaan; hoe langs het spinneweb van telefoon draden en kabels waarin de wereldbol hangt, z'n naam zou schieten en het tele grammen zou sneeuwen van gelukwensch en plezier; hoe z'n neutrale krant met sensatielet- ters z'n schokkende brochuur in pagina breedte zou verkonden; en hoe in een extra-nummer de foto's zouden staan van den schrijver van de brochuur; en van de kamer waarin, en de tafel waaróp het boekje was geschreven; terwijl een wit kruisje op de plaat ver- J wijzen zou naar de plek, waar precies de inktpot had gestaan, waarin de prof z'n pen had gedoopt; enMaar plots, alsof 'n venijnige speld een punt achter z'n gedachte prikte, plots zat prof met 'n schok rechtop Stokstijf staarde z'n oogen den loodlijn op de muur, en z'n gezicht keek, of ie zoo géén Pijn en naschrijnen of stukgaan der huid, indien men vóór het inzeepen de baardoppervlakte inwrijft met Doos 30, Tube 80 ct. PUROL weeko en sappige topeinden aantast. Ook bet bestrooien met droog wit zand of ta- bakstof is een goed middel tegen luis. De schade, door deze bladluizen aan onze boonen toegebracht, kan zeer groot zijn, vooral als de planten wat laat zijn uitgezet. Behalve de reeds genoemdo middelen kan men de planton of spruiten met een zeepspiritus-oplossing (2 pet. zachte zeep en l,< k 1 pet. spiritus op 100 liter water). Aan de grond stelt do tuinboon geen liooge eischen, mits niet te laag, neemt hij alle gronden voor lief, zoowel de zware als de lichte gronden zijn de tuinboon wel kom. Voor wat de bemesting aangaat zijn we met de tuinboon ook niet duur uit. Ver- sche en stikstofrijke meststoffen zijn on geschikt. Wij krijgen daarvan wel een zwaar gewas, doch geen boonen en daaf is 't niet om begonnen. Per A. 100 M2. ne men wij'3 4 kruiwagens goede verteerde mest met bijvoeging van 10 K.G. superfos faat. Deze meststoffen worden vroegtijdig en gelijkmatig over 't veld verdeelt en na een dag of tien niet te diep onder gespit. Voor nateelt van andijvie of spruitkool blijft er in den regel nog voldoende voe dingsstoffen voor over. M. Berichten reeds geplaatst in een groot gedeelte onzer vorige oplage BINNENLAND. Joseph Hollman. t Niettegenstaande de druilerige regen was do belangstelling bij de begrafenis—plech tigheid van den cellist Joseph Hollman buitengewoon' groot. Na den plechtigen zieledienst in de hoofdkerk van St Ser- vaas, waar de Maastreechter Staar het „Beati mortui" zong, werd de haar uit de kerk rondom liet Vrijthof en tusschen de beide kerken door naar den hoofdingang van de St. Servaas gedragen en vandaar werd de baar in de lijkkoets geplaatst. Behalve de stedelijke orkesten en de ko ninklijke harmonie liepen zeer vele afge vaardigden van vereenigingen met om floerste vaandels in den rouwstoet mee. De zeer lange stoei begaf zich paar de be graafplaats, #aar het stoffelijk overschot in het familiegraf werd bijgezet. AGENDA'S. LEIDEN. NED R K VPr KSBÜND." Afd. Leiden. Woensdag 7 30—8 3<' Bechtsk Bureau. Zaterdan zitting Spaarbank van 78 Zilting Voorschotbank van 78 uur. Zitting Bibliotheek van 79 uur. Zilling Retvaitefonds van 7 308 30 uur Z-Mipg ..F.i'on Puis" 7 30—3 30 uur Zilting Brandstoffen bestellen van 7.30 -8 80 uur INTERPAROCHIEELE ST. JOZEFS- GEZELLEN-VEREEty'IGING. Rapenburg 52. I Gelegenheid om zich als lid van de Gezellen-Vereeniging te doen inschrijven R K Jongelingen vanaf 17 jaar iederen 3den Maandag van de maand, det avonds te half 9 uur in de Bestuurskamci van liet Gezellenhuis II De leden kunnen alsdan ook voldoet aan de bppaling van Art 16 Zaterdag van 89 uur Leesbibliotheek juist Amerika ontdekte'n Reuze idee was hem door z'n hersens geklotst! Ja, ja, je! danste-n-ie op z'n stoel heen en weer. Ja, ja, ja! dat moest ie doen!. Eerst zélf eens gaan biechten! Tjonge, wat 'n geniale vondst! Verbeeld je, als ie in 'n voorwoordje zeggen kon, dat ie sprak als 'n man van ondervinding! Schit terend! Grandioos! Ja, ja, dat moest ie doen En van lierum larum lepelsleel nam ie z'n jaspanden onder z'n armen en walste heup-zwenkend 'n dwaas hak-pasje door de kamer: Gloria, victoria, wiede wiede wied ja boml En toen ie bij de spiegel kwam, knikte n-ie z'n eigen toe en kneep van pure lol een vette knipoog. Toen prof den volgenden middag de biechtstoel binnenstapte had ie 'n gevoel alsof in z'n maag 'n zandloopertje leeg- liep: akelig dat gekriebel, net of z'n ingewanden sliepen! Maar prof zette door; hij snoof z'n lijf vol lucht en knielde neer op het zondaars bankje. „Eerwaarde", zoo begon ie deemoedig, „U hebt hier te doen met 'n grooten zon daar." „Nou, nou, 't zal wel meevallen", zeide de priester kalmeerend. „Zie je, daar begint 't al!" jubelde prof in z'n hart. „Ik zal het U zeggen: In een oogenblik van zwakheid heb ik me een groote som geld toegeëigend van m'n collega." „Hoeveel?" „Circa honderd vijftig gulden. Ik heb er échter grooten spijt van en verzoek ne derig om vergiffenis." I „Jawel, die vergiffenis zal God je on getwijfeld geven. Maar je weet de voor waarde, hè?" „Voorwaarde?" schrok prof. „Natuurlijk, dat gaat toch zóó maar niet! Heb je het geld nog?" „J.j...nee, eigenlijk niet." „Bent U in staat om het terug te geven? I Wat bent U van uw vak?" voor leden, donateurs geopend on aanbe volen. Zondag is de zaal geopend van 12.30— 2 30 uur en van 6.3010 15 uur, ver plichte bijeenkomst van 8.159.45 uur. Om 10.15 uur wordt de zaal geloten. Na het Lof prijsbiljarten. Wie zonder reden of zonder kennisge ving verzuimd, misdoet tegen de vereeni ging en legen haar lidmaatschap! Ziet art. 10 en art. 13! Van 8.309.30 spreekuur van de Gezellenvader in de bestuurska mer. Maandag bijeenkomst voor de Gezellen van 810.15 uur. Te 8.30 uur Bestuursvergadering Re traite en Recollectieclub St. Clemens Ma ria Hofbauer. Dinsdag bijeenkomst voor de Gezellen van 810.15 uur. Te 8.30 uur is de bijeenkomst voor de Studie- en Debatingclub St. Petrus Cani- sius op do bovenzaal; om half 9 dus om half negen beginnen en allen daar aanwe zig zijn. Het gaat juist over de klokken- industrie welk wetenswaardig onderwerp zal worden ingeleid door den heer P. Vree burg. Weest allen dus mannen van de klok. Tegelijk dienzelfdcn avond Dinsdag half 9 in de Bestuurskamer ledenvergadering van de Liedertafel Sebastian Schaeffer, waarop ook niemand mag ontbreken. Woensdaq te 8.30 uur repetitie tooneel- club „Adolf Kolping'Geen repetitie van de Liedertafel Donderdag is de zaal voor de leden ge sloten. Van 89 uur R. K. Arbeidsbeurs. Vrijdaq 50ste verjaardag van den Archi varis den heer W. A. Kohlbeck, om 8.15 uur Mannenvergadering Raad van Be stuur. Zaterdag, bijeenkomst van de Gezellen van 81015 uur. Iederen Zaterdag van 89. uur is de Bibliotheek geopend, van 9.9 30 uur zit ting Spaarkas van de „Keulsche Reis 1927." Verdere mededeelingen: Het wordt ten zeerste aanbevolen voor Gehuwde en On gehuwde Gezellen nu al reeds te gaan spa ren voor de a.s. Retraite. Gezellen zijt ge al lid van de Liedertafel. R. K. PATRONATENBOND. District Leiden. Secretariaat: Drie Octoberstraat 35a Retraite Patronatenbond 21 April24 April 1927. Arbeidsbeurs voor R. K. Jongemannen en leden der Patronaten, aangesloten bij on zen Bond 's avonds van 8—9 uur in het Gezellenhuis Rapenburg 52. tel. 456. ST. PETRUS-PATRONAAT. Zaterdag van 89 uur Bibliotheek Zcndaq om 4 uur Conferentie voor bei de afdeelingen in de groote zaal, daarna 4 45 uur ontspanning, geen voortzetting der Damwedstrijd, Contributie betalen, Spaarkas en Retriitefonds. Wie spaart is de toekomst waard? Zaterdag van 89 uur bibliotheek. Zendag 16 Janpari Alg. H. Communie in de St. Lodewijkskerk om 8 uur. ST. PANCRATIUS-PATRONAAT. Zondag, van half 1 lot half 8 uur bij eenkomst der Gezellen; te 5 uur Conferen tie voor alle afdeelingen; van kwartier voor 6 tot kwartier voor 7 uur Ontspan ning; te 7 uur Lof; le kwartier over 8 uur Conferentie en verplichte bijeenkomst der Gezellen tot kwartier voor 10 uur. Te 10 uur wordt de zaal gesloten. Maandag, Woensdag en Vrijdag, van 8 lo, 10 uur bijeenkomst der Gezellen. Woensdaa van 7 30 tot 9 30 Ontspanning voor Afd TV Aan het Patronaat is een Spaarkas ver bonden, waarbij de kleinste bedragen kun nen worden ingelegd. De betrokken pen ningmeester houdt daarvoor zitting in het palroMaalsgebouw iederen Zondag van kwartier voor 6 tot half 7 uur. „Ja, zooiels als.ja, bij het onder wijs". „O, dan kimt U best telkens iets op uw salaris bezuinigen, lot U 't geheel hebt terugbetaald. Dat wilt. U wel doen, hè?" „Ja, maar.e. „Ja, of nee?" klonk hot beslist. „Maar 't is, 't is „Maar je weet toch wel dat je anders geen vergiffenis krijgt? nog eens: ja of nee?" En toen prof bleef aarzelen, toen klonk 't vriendelijk maar rechtuit: „beste vriend, bid God om een goed berouw en kom dan later maar 'ns terug. Nu ben je niet in de ware gesteltenis", -. en floep, sloeg het deurtje dicht. „Wel verduiveld!" vloekte prof, „da's mislukt! Maar 'k geef 't niet op! Om de dood niet!" En vastberaden nam ie z'n strooie doppie, stapte de kerk uit, sprong op de tram en 'n half uur later zat ie in 'n andere biechtstoel. Over geldzaken zou ie maar liever niet meer spreken. Hij bad al wat anders be dacht. „Eerwaarde, ik ben niet erg gerust", begon ie met z'n zoet-akelig gezicht. „En waarom niet?" „Ik heb me zoo juist van m'n cchtge- noofe laten scheiden." „Zoo, en heelemaal op je eigen boutje?" „Ja, voor do burgerlijke stand". „En de reden?" „Och ja, oneenigheid." „Was er werkelijk niet mee le leven?" „Och, mee te leven, meo te leven! Ze bad van die buien. En-ne-affijn, je trouwt 'toch niet voor de verdriet!" „Soms alleen voor je plezier dan?" En de priester voegde er een hartig woordje bij over de christelijke opvatting van het huwelijk. Toen ondervroeg bij prof over den aard der oneenigheden en 't slot van alles was, dat prof weer de kerk uitging zonder absolutie, terwijl de boodschap in z'n ooren lei, dat ie hierin den bisschop J moest erkennen, en dal in 't gunstigste gc- I val nog maar scheiding van tafel en bed werd toegestaan, maar dat ie cr maar niet ST. ANTON I US-PATRON A AT. (Hariebrug). Zondag half 5 Conferentie, waarna ont spanning. Maandag van 810 uur bijeenkomst der Gezellen. Woensdag 7.15 uur Zangrepetitie, 8 uur Tooneelrqpetitie. Vrijdag 810 uur bijoenkomst Gezellen. Zaterdag 67 uur bibliotheek, betaling van Contributie gelegenheid tot sparen en Retraitefonds. ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK. interparochieel Patronaat voor Jongens Nieuwe Rijn 52. Zondag 1ste Zondag der maand. Des morgens te 9 uur H. Mis. waaronder al gemeene H. Communie, Na de H. Mis godsdienstonderricht. Des avonds to balf- zes Lof, waarna ontspanning voor allo jongens. Maandag, van half 6 tot 7 uur. Spaar bank en Bibliotheek; 's avonds 8 u Gods dienstonderricht voor de kleino vakjon gens. Dinsdag 8.30 u. n.m. Godsdienstonder richt voor de grooto vakjongens. Woensdag 4 u. n.m Godsdienstonder richt voor de kleino schooljongens. 7 30 u Lof 8 u. n.m. Gymnastiek groote en kleino vak jongens. Donderdag, 's avonds te 7 uur Godsdienst onderricht voor de groote schooljongens; 8 u. n.m. Houtzagen enz.; on Magazijn. Vrijdag 6.30 u. n.m. Zangrepetitie. Zaterdag 2.30 u. n.m Gymnastiek groote schooljongens. Wie helpt ons aan kleedmg en schoe nen? vooral kleine maten Adres Haarlem merstraat 131 ZITA-VEREENIGING. Afd. Bescherming van Meisjes. Zaterdag en Zondag, vanaf 12 uur zijn de zalen geopend voor de Hollandsche en Duitsche meisjes. Woensdag 's avonds 810 uur bijeen komst Hollandsche en Duitsche meisjes. Donderdag Bijeenkomst Hollandscho en Duitsche Meisjes van 810 uur Afd. Meisjespatronaat. Dinsdag 's avonds van 78.30 uur Pa tronaat (le en 2e leerjaar). Hot onderricht in handwerken on huis houdelijke vakken wordf gegeven aan de R K Vakschool, Noordeinde 50 N.B. De Bibliotheek, Noordeinde 44 is geopend: Dinsdag-, Woensdag-, Donder dag- en Vrijdaga.voud van 8—9 uur Ook niet-leden kunnen van de Biblio theek gebruik maken. ST. AGNES-PATRON A AT. Voor de Parochies van"O.L.Vr Hemelvaart en van den H Jozef Maandag van half 8 tot half 10 uur Kookles; te 7 uur lsto leerjaar handwer ken; te kwartier over 8 uur 1ste en 2de leerjaar Godsdienstonderricht Dinsdag van 7 309 uilr 2de leerjaar naailes, 3e en 4o leerjaar naailes Woensdag van 7 tot 8 uur, 2de, 3de ca 4de leerjaar Zangles; te half 8 uur 1ste leerjaar naailes; te 8 uur 3e en 4e leerjaar kniples. Donderdag, te half 8 uur 5e Afd, Naai les; te 8.15 uur 3e en 4de leerjaar Gods dienstonderricht. Vrijdag van hal f 8 tot 9 uur, 2de leerjaar Naailes N B. Op allo handwerklessen gelegen heid tof sparen R.-K jnNGEVRGUWFNBOND GROEP B Godsdienslcursus (leden beneden 18 j.) Maandag 7 uur St.-Antonius Patronaat Zannclub Maandag „4 30 uur St.-Anto nius Patronaat. (Donderdagavond zang uitvoering voor den R. K. Vrouwenbond in de Kleine Gehoorzaal). Tooneelclub Dinsdag 7 uur St.-Antonius Patronaat. Turnclub Vrijdag 0 en 7 uur Pieters- kerbof te vast op moest rekenen, want dal 't wel op niks zou uitloopen. Getrouwd bleven ze in ieder geval. Prof was razend! „Nou nog één keer, en als liet dan niet lukt"maar nee, nou móest bet luk ken, en hij dacht een zonde uit dat ie vast en zeker niet meer goed maken kón „Eerwaarde", zoo begon z'n derde biecht, „ik heb m'n Paschen niot gehou den" ,,'n Beetje traagheid of was 't onmoge lijk?" „Ja ja, enkel traagheid", tartte prof; en hij dacht ,,'n knappe man a's jo me kunt verplichten van dit jaar m'u Pa schen nog te houden." „Nou, beste man, dan is 't maar zaak, dat je 't zoo gauw mogelijk inhaalt, hè?" „Wat, viel prof uit, „inhalen? En 't is al eind September!" „Zeker, maar let nou 'ns goed op. De Paasch-Communie is eigenlijk een dubbel gebod. Eéns per jaar moet jc communiece- ren: da's nummer één. En wel: in den Paaschtijd, da's nummer twee, begrepen? Nou heb je gebod nummer twee niet ver vuld, maar dan blijft nog gebod nummer één. Ben je dus van plan, dit jaar nog do H. Communie te ontvangen? Anders. „Krijg de hik!" schold prof, en rechts omkeer makend vloog io de kerk uit, naar z'n huis en zakte in'z'n stoel. Daar heeft ie heel den avond met z'n hoofd in z'n baden gezeten, turend met meewarige oogen op z'n copie, suf, verslagen treurend bij de scherven van z'n idealen, die waren kapot gemokerd als een trekpot in de befaamd/; .kermistent van: Gooi maar raak vijf cent. Prof. "heeft tóch z'n brochuurtje -uitge geven. Och ja, hij had 'I nou tóch eenmual ge schreven, hè? En dancr bleef al licht iets van hangen ..SI, .Vnlntii"

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5