GROOTE OPRUK 4Ako- INGEZONDEN MEOEDEELING tvooi HEDEN I Lappen en Restanten Onveilig strand. Het strand te Scheveningon zal Maan dag 10 Januari a.s., van des voormiddags 10 30 des namiddags 2.30 uur, fot en me: den Wassenaarschen slag onveilig zijn wegens het schieten met geschut. Do aandacht van het publiek wordt er op gevestigd. dat liet strand eerst dan weer veilig is, wanneer de vlaggen, waarmede de onveiligheid wordt aangeduid, zijn in gehaald BuitenB. Berichten ONGELUKKEN ERNSTIG MIJNONGELUK IN RUSLAND. 22 arbeiders gedood. Uit Leningrad wordt gemeld: Naar ge meld wordt, is te Nowosibirsk een kolen mijn ingestort, tengevolge waarvan 22 ar beiders werden gedood. Het onderzoek heeft aangetoond, dat de oorzaak van bet ongeval is toe te schrij ven aan technische fouten, door onacht zaamheid ontstaan. Mijnongeluk. Twee dooden. Uit Bochum wordt gemeld: In de mijn „Constantin" zijn twee ar beiders door vallend gesteente getroffen. Van één hunner kon het lijk worden ge borgen. Kamsjatka door een orkaan geteisterd. Vele schepen en tal van p e r 8 o n-e n vermist Uit Kamsjatka wordt gemeld, dat een hevige orkaan dit schiereiland heeft ge teisterd. Vijftig visschersschepen worden vermst. Ook een kustvaartuig waarop zich zeventig personen bevinden, is niet aan gekomen. Visschersdorp door brand geteisterd. Het Noorsche visschersdorp Fingkong- jeilen aan de Tana-fjord is door een grooten brand geteisterd. De schade wordt op bijna 200.000 kronen geschat. Noodlottige brand. Uit Londen wordt gemeld: Bij een brand, die Donderdagavond in Parkerst heeft gewoed, is een vrouw om gekomen en werden drüe personen ge wond. Burgemeester verongelukt. Wolff seint uit Koningsbergen: Dê burgemeester van Wahlaü is Woens dagavond van een helling neergestort op door hoog water overstroomd moeras- land en daarbij om het leven gekomen. Een antifascistische inktwerper. Uit Genua wordt gemeld, dat aldaar een jonge, uit Catania afkomstige Sici- liaan is gearresteerd, die in het postkan toor twee intkokers had geworpen naar het aan den muur hangende portret van Mussolini. Het glas brak en het portret werd ernstig beschadigd. UIT DE OMGEVING VOORHOUT. GEMEENTERAAD. Nieuwjaarsrede. De voor uitgang der gemeente. Gisteren vergaderde de Raad dezer ge meente ander voorzitterschap van den burgemeester G. Bulten. Aanwezig alle leden terwijl er een va cature is. Na opening met gebed spreekt de voorz. een woord van herinnering aan het over leden lid van den Raad, den heer G. Go- lijn, welke rede door alle leden staande werd aangehoord. De voorz. memoreert dat de heer Colijn, nestor van den Raad in levens- en in zittingsjaren gedurende 21 jaren onafgebroken lid van den Raad was, waarvan 2 jaar wethouder. Hij her dacht hem als een man van groots be langstelling en werkkracht voor de zaken van openbaar belang waarvoor hij zich geheel gaf en in welke taakvervulling hij zich liet leiden door do Chr. beginselen, die hij als A. R. beleed. Spreker twijfelde niet of do nagedachtenis van dezen man, die voor de gemeente gearbeid heeft zoo lang hij kon, zal in hooge eere blijven. Aan do orde kwam het onderzoek der geloofsbrieven van 't nieuw-benoemde lid de Heer A. Eigenbrood. Tot leden der oom missio van onderzoek werden benoemd de heoren Witteman, Roezen en v. d. Hulst. De vergadering wordt voor cenige '.ijd geschorst en bij heropening, rapporteert de commissie de in orde bevinding der ge- 1 ofsbrieven en adviseert tot toelating, waartoe de vergadering besluit. Do heer Eigenbrood, in het gebouw aanwezig- wordt binnengeleid en legt in handen van den Voorz. de vereischto eedc af. De Voorz. wenscht hem geluk met zijn benoeming en hoopt dat de lieer Eigen brood nog lang in het belang der ge meente mag werkzaam zijn. De heer Eigenbrood dankt in dezen raad zitting te kunnen nemen lot beharti ging van do belangen niet van een stand maar van heel de burgerlijke bevolking van Voorhout. Do Voorz. huodt hierna do gebruike lijke nieuwjaarsrede, waarin hij de leden persoonlijk en voor hun families de beste wenschen toespreekt en tevens voor het belang der gemeente. Hij geeft hierna een overzicht van do bevolking waaruit blijkt dat het aantal inwoners op 1 Jan. 1926 bedroeg 2545 en op 31 Dec. 1926 2772, zoodat een vooruitgang geconstateerd kon worden van 227 inwoners, hiervan waren 84 geboorten en 373 vestigingen, terwijl 21 personen overleden en 209 personen vertrokken waren. Omtrent volkshuisves ting deelde de Voorz. mede dat 24 nieuwe woningen gebouwd betrokken werden, ter wijl door verbouwing van oude woningen aanmerkelijke verbeteringen in woon ruimte verkregen was. De behandeling door B. en W. van vele houwaanvragen voor gTOote en kleinere bollenschuren en broeikassen achtte hij het bewijs voor de toenemende groei van het bedrijf in deze streek. Voorts woes hij op de reeds tot stand gebrachte recon structie der wegen, op de reeds getroffen voorbereidende maatrtgelen lot verdere bitumineering, op do aanmerkelijke uit breiding van het electrischo net en op de voorbereiding der verdere electrificatie. Hij herinnerde aan het volbrachte werk der omzetting van de wijk verdeel Lng der gemeente in een stratenindeeling. Tenslot te deelde hij mede, dat de voorbereiding voor de stichting van een middelbare landbouwschool door de toekenning van de gemeenelijke en provinciale subsidies in een gevorderd stadium is gekomen. Eindelijk nog gaf hij een overzicht der politioneele werkzaamheden, waaruit onder meer bleek, dat in 1926 waren op gemaakt 61 processen verbaal wegens di verse overtredingen, 9 wegens misdrijf, waarhij met zeer omvangrijk onderzoek en 3 omtrent gewelddadige dood. De heer v. d. Voet als lid met het groot ste aantal zittingsjaren dankt den Voorz. voor de uitgebrachte wenschen, die hij hem, namens den raad sprekende, weder- keerig toewenscht en legt er de nadruk op, dat de vruchtbare arbeid van het vo rig jaar vooral ook te danken is aan de werkzaamheid van den Voorzitter. De notulen worden gelezen en goedge keurd. Als eerste sterner wordt aangewezen de heer v. d. Voet. Ingekomen zijn: le. Een verzoek van den heer H. v. d. Hulst tot overname van de Boekhorst laan door de gemeente. Dit stuk wordt ter fine van advies in handen van B. en W. gesteld 2e. Een verslag van de commissie tot Wering van Schoolverzuim, wordt voor kennisgeving aangenomen. 3e. Een schrijven van Ged. Staten om trent de deposito-overeenkomst. Besloten wordt een rekening-courant te openen met de Bank van Nederlandsche Gemeen ten en die met de Coöperatieve Raiffei- senhank voor oogenhlikkelijke geldopna me te handhaven. 4e. Brief van Ged. Staten omtrent de toestand van de Leidsche vaart, walvin do gemeente Leiden op zijn verplichting werd gewezen, wordt voor kennisgeving aangenomen. 5e. Een schrijven van Ged. Staten om trent de verbouwing van de Bulthrug wordt naar het College van B. en W. ge zonden om advies. Aan de orde komt het voorstel inzake de verlegging van de rooilijn aan de Teij lingerlaan, waarbij vastgesteld wordt dat deze voor de Noordwestzijde op 10 M. zal worden aangehouden. Goedgekeurd wordt een wijziging van het raadsbesluit betreffende de leening van 23000. Vastgesteld worden enkele wijzigingen inzake de gemcente-begrooting 1927 als mede der gemeente-begrooting 1926. Als uitvloeisel van het contract om trent de lichtvoorziening met de gemeen te Ledden wordt vastgesteld een overorde- ning op het leggen van kabels en leidin gen, nadat de heer van der Hulst de op merking maakte, dat naar zijn gevoelen, do lichtfabrieken ook eenige tegemoetko mingen in de kosten zouden kunnen be- toonen. Zonder h. st. wordt besloten ten behoe ve van de bitumineering van de Teijlin gerlaan een berm aan de Noordwestzijde, van Mevr. Wed. Koning en de heeren Verdegaal, aan te koopen. Als commissie van onderzoek voor re clames van wegenbelasting worden be noemd de heeren v. d. Laan, v. d. Hulst en v. d. Voet. De Raad besluit het ontbrekende ga- ranlieibedrag voor zoover het niet voor de belanghebbende, ten behoeve van de doortrekking der electrischo kabels langs de Teijlingerlaan, verkregen was voor zijn rekening te nomen- Een voorstel van den Voorz. tot het leggen van een gasaanvoerbois in de Teij lingerlaan wordt verworpen met alleen de stem van den heer v. d. Voet vóór. Een voorstel van van der Laan, te trachten met een tegemoetkoming van de zijde der gemeente van 600, wordt met alg. st. aangenomen. Bij de rondvraag deelt de Voorz. mede dat door het bestuur der Broeders van de Congregatie van 0. L. Vrouw van Ze ven Smarten aan de gemeente gezonden is een zeer fraai gecalligrapheerdo oor konde der gehouden tentoonstelling, hij gelegenheid van het 75-jarig bestaan dei- Congregatie. Dc oorkonde ging vergezeld van een aantal fraaie fotografiën der ten toonstelling. Do Voorz. stelde voor een en ander te plaatsen in liet archief der gemeente en aan het bestuur der Congregatie een dankbetuiging voor de inzending te doen geworden, waartoe werd besloten. De heer v. d. Voet geeft B. en W. in overweging de straatverlichting langs den Loosterweg door te trekken. Do Voorz. zegt toe, deze zaak in B. en W. te zullen brengen. De heer Roozen vraagt of er klachten ingekomen zijn omtrent de lantaarn bij den heer van Rijn. De Voorz. antwoordt in ontkennenden zin, doch deelt mede, dat hij aan deze zaak zijn aandacht zal schenken. De heer v. d Laan vraagt aan de Raad voorloopige toestemming, om op even- tueele noodige grond voor verbreeding van de Teijlingerlaan, de hand te kunnen leggen welke machtiging wordt gegeven. De lieer v. d. Hulst vestigt de aandacht van den Voorz. op de omstandigheid, dat de hoornen in de Boerhaavestraat niet juist in rechte lijn staan en informeert naar het huiten schilderwerk van de schoolwoning. De Voorz. zal aan het eerste zijn aan dacht schenken en deelt mede dat het buitenschilderwerk voor rekening der ge meente zal geschieden. Hierna sluiting ALKEMADE. Loop der bevolking. Goberen 184 kinderen. Overleden 65 personen. Toename 119 zielen. Gevestigd 201 pehrsonen; ver trokken 291 personen. Afname 90 perso nen. Totale toename 29 zielen. Het bevol kingscijfer per 31 December j.l. bedraagt 5888 zielen. Geboren: Cornelia Cecilia Catharina d. v. J. A. W. Verkley en J. M. Borst. Elisabeth Catharina d. van A. Th. van der Mey en P. A. van Eek. Overleden: Elizabeth Loogman, wed. van G. Lemmerzaal 81 j. Petro- nella van der Laan echtgenoote van J Gortzak 68 j. Cornelia van der Tang wed. van G. Oomen 71 j. Willem Kal- ker w. 73 j. Maria Catharina Jacoba Hofmans, echtgenoote van C. H. Kebbers 74 jaar. KATWIJK. De bevolking. Loop der bevolking over 1926 Bevolking op 31 Dec. 1925 7540 m., 7160 vr., totaal 14700. In 1926 vermeerderd door geboorte 192 m., 183 vr., totaal 375. In 1926 vermeerderd door vestiging 191 m., 220 vr., totaal 411. Is totaal 7923 m., 7563 vr. totaal 15486 per sonen. In 192G verminderd door overlij den 61 m., 56 vr., totaal 117. In 1926 ver minderd door vertrek 236 m., 269 vr. to taal 505. Bevolking 31 Dec. 1926 7626 m., 7238 vr. totaal 14864 personen. Voor uitgang in 1926 86 m., .78 vr. totaal 164. Vooruitgang in 1925 101 m., 147 vr., to taal 248. In 1916 levenloos aangegeven 13, gesloten huwelijken 93, echtscheidin gen 4. KATWIJK AAN DEN RIJN. Droevig. Zekere v. d. B. uit Hille- gom vervoegde zich aan het postkantoor waar hij' beweerde een aangeteekende brief in ontvangst te moeten nemen waar in 100.000. Aanvankelijk nam men het als ernst op doch spoedig bleek dat men met iemand te doen haddie piet geheel toerekenbaar was. Men verwees hem naar het Gemeentehuis waar hij verschil lende verhalen opdischte. De Rijkspolitie nam hem een verhoor af. Intusschen belde mén Hillegom op. Toen bleek dat men met v. d. B. te doen had die in meer dere plaatsen zoo iets al had uitgehaald. Hij is toen op transport gesteld naar Hillegom. Filmavond. Wij vestigen de aan dacht van tuinders en bollcnkweekers op de filmavond, dae Maandagavond in de zaal Fennes zal gegeven worden en waar aanschouwelijk zal worden voorgesteld do fabricage van Kunstmeststoffen en het doelmatig gebruik hiervan in den tuin bouw. NOOTDORP. Geboren zoon van A. Jansen en M. van der Meer. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De vraag naar bloemen is de laatste dagen, voorname lijk in het buitenland, toegenomen en de prijzen waren daardoor oploopend. Fred. Moore ging van 7.10 tot f 7.50, Ver milion Brillant 6.206.30, Couronne d'Or 7—7.60, Le Re:ne 4.20—4.50, King of the Yellow 6.607, Due de Berlin 4.504.70. Prosperity 7 7.30, El Toreador 7.908, Cramoisie Brillant 5.805.90, Salvator Rose f 6 6.30, 1ste soort. ST0MPWIJK. De Bazar. Donderdagavond had de sluiting plaats van de te Stompwijk op 4, 5 en 6 Jan. gehouden Bazar ten bate van de T.B.C.-bestrijding. Het is alle 3 da gen zeer druk geweest, doch Donderdag avond bereikte de drukte haar hoogtepunt en was het zelfs te druk, doch de meeste artikelen waren toen reeds verkocht en wat er nog over was, was spoedig verkocht of verdraaid. De ijverige verpleegsters hebben daartoe zeer zeker het hunne hij gedragen en dezen komt dan ook een woord van lof toe voor hun ijver. Het be stuur kan zeer tevreden zijn, daar de Ba zar in alle opzichten een succes is ge weest, dank zij ook do offervaardige me dewerking van de bewoners der buurt schap, die getoond hebben iets over te hebben voor een goed doel. In totaal werd deze 3 da-gen ontvangen ruim f 1700.ter wijl de netto-opbrengst der Bazar zeer waarschijnlijk na aftrek der onkosten, etc., zal bedragen pl.m. f 1300.hetgeen zeker een prachtig resultaat is en waar- medo de arme T.B.C.-lijders ten zeerste gebaat, zijn. Een bijzonder woord van hulde on dank aan Burg. Keijzer en M1 rauw, die alles gedaan hebben om deze Bazar zoo schit terend te doen slagen er die geen moei ten of arbeid hebben on.icn, die dc spil waren, waarom alles draaide. Doch ook hot bestuur en de commissie komt een woord van hulde toe. daar allen hun uiter ste host hebben gedaan voor 1 et welsla gen dezer Bazar. Op dc sluitingsavond trad nog op de lieer Oostdam uit Den Haag, die vooral na afloop der Bazar de aanwezigen nog een gezellig uurtje bezorgde met zijn tref fende en prachtige liedjes. Op verzoek van het bestuur zij nog vermeld, dat de prijzen der gehouden verloting gevallen zijn op de navolgende nummers: le prijs: 1 fiets op lot no. 9, 2e pr.: 1 gasfornuis op no. 531, 3e pr.: schemerlamp op no. 21, 4e pr.: theeservies op no. 313, 5e pr.: grootc kaas op no. 524, 6e pr.: Electr. strijkijzer op no. 236, 7e pr. zilveren schaal op no. 22, 8e pr.kleine schemerlamp op no. 33, 9e pr.: fietsband op no. 5 en 10e pr.: klein kaasje op no. 472. WASSENAAR. Aanrijding. Bij het viaduct op den Leidschen Straatweg is gisteravond een juffrouw, wonende ten huize van den heer K. aan de Oprijlaan te Wassenaar, door een auto aangereden. De juffrouw kwam van Marlot en wilde de tram naar Wasse naar, die juist aan de halte stond, nog ha len. Zij stak daartoe den weg over, zonder op den naderenden auto acht te geven. De bestuurder van den auto, de heer S., van de Laan van Meerdervoort, had de juffrouw bij de ter plaatse heerschende duisternis niet zien aankomen en poog de, toen hij haar in het licht van zijn lampen zag opdoemen, nog een aanrijding te voorkomen door zijn stuur naar links om te gooien en krachtig te remmen. Het ongeluk was echter niet meer te voorko men. De juffrouw sloeg tegen den grond en bekwam een gapende hoofdwond. Om standers waarschuwden den Eersten Hlup- dienst, die spoedig ter plaatse was. Volgens ooggetuigen treft den heer S., die bekend staat als een zeer voorzichtig rij der, geenerlei schuld. Al vroeger is aangedrongen op verlich ting van den weg bij het eindpunt van lijn 3. Aan den Wassenaarschen kant van het viaduct is ten vorigen jare een lantaarn geplaatst, nadat aldaar een ongeluk met doodelijken afloop was voorgekomen. Wij hopen dat de gemeente Den Haag het ge vaarlijke kruispunt eindelijk ook eens zal gaan verlichten. Den DcijlRoomhuis. Voor enkele dagen heeft men een aanvang gemaakt met de werkzaamheden tot verbreeding van den Rijksweg tusschen den Deijl en het Roomhuis. Men is begonnen met het vellen van het houtgewas in de buiten plaats van H. M. de Koningin. De beide portierswoningen aan den weg zuljon weldra ook onder sloopers handen komen Fiets gestolen. Ten nadeed van den winkelier van K. aan deü Deijl is een transportfiets ontvreemd. Ondertrouwd: J. J. Schutte en M. E. Scholier. L. J. H. Lommen en R. Wensink. Geboren: Theodora Sophia Petro- nel'a d. van A. van Rhijn en P. J. H. van Leeuwen. Jeannetta Fenna Johanna d. v. F. B. J. Karreman en F. G. M. van Voorthuizen. Agnes Johanna en Pe- tronella Gerarda ds. van G. F. Ruigrok en P. Grundeken. Adrianus Cornelius z v. A. A. Raars en J. Voeten. Johan nes Wilhelmus z. v. W. J. Schellekens en D. C. Nienhnis. Verona Sylvia d v. A. van der Schake en A. J. A. de Hoog. Overleden: Frederika van Dehn wed. H.. Krohof 89 j. Anna Gerarda Kortekaas 9 jaar. DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. „Oefening baart Kunst". De bekende R. K. Gem. Zangvereeniging zal Woens dag 12 Januari wees haar jaarlijksche zanguitvoering geven, thans met medewer king van het onlangs opgerichte R. K. Symphonie-orkest „St. Bonifacius". Velen onzer zullen zich nog het muzikale genot herinneren, wat „Oefening baart kunst" ons een vorig jaar op hare uitvoering wist te verschaffen. Ook nu wacht ons weder een avond vol kunstgenot. Het uitgebreid program bevat niet minder dan 19 num mers. Wij mogen er dus van verzekerd zijn, dat onder leiding van den bekwamen Directeur, den heer Th. v. Niekerk uit Lei den, „O. B. K." wear dezen avond haar oude roem zal weten te handhaven. Zie verder voor bijzonderheden de adverten tie in dit nummer. Patronaat. Zondag zal het jaarlijk sche Opdrachtfeest plaats hebben van het St. Pancratius Patronaat, met een alg. H. Communie der leden, waarna gemeen schappelijk ontbijt, terwijl 's avonds onder het Lof de plechtige opdracht plaats vindt. Maandagavond volgt de jaarlijksche feestavond in de St. Josephzaal, toeganke lijk voor ouders der leden, donateurs en verdere genoodigden, waarmede de feest viering wordt besloten. Botsing. Langs den Steek ter weg kwam gistermorgen een motorrijder in aanrijding met een fietsrijdend jong- mensch, waardoor deze laatste zoodanig te vallen kwam, dat hij per auto naar den dokter moest worden gebracht. „Eerbied in Gods huis". Zondag 9 Ja nuari: Vroegmis 3, 4, 5; Hoogmis: 6, 7; Vespers 8. BODEGRAVEN. R. K. Kiesvereeniging. Donderdag avond vergaderde dc Kiesvereeniging in het Patronaat onder voorzitterschap van den heer A. de Vos. Uit het jaarverslag van den penningm., den heer C. dc Groot, blijkt dat er een saldo is van f 100.75. Punt 4 der agenda vermeldde: Vaststel ling Reglement. Er was, volgens den voorz., een nieuw reglement noodig. Het bestuur had een regiem, laten komen van de Kiesvereeniging uit Zwolle, dat bijna in zijn geheel was overgenomen, alleen met weglating van eenige bepalingen wel ke meer gelden voor een stad dan voor een dorp als Bodegraven. Dit reglement wordt in zijn geheel voorgelezen en or werden geen aanmerkingen op gemaakt. Vervolgens brengt dc heer H. v. d. Berg verslag uit van de vergadering van de Kieskring Gouda, waar hij als afgevaar digde van „Onze Plicht", tegenwoordig was. Omtrent punt 5 der agenda (verkiezing Provinciale Staten) adviseert do voorz., de groslijst van het hoofdbestuur af te wach ten en daarop zijn stem uit te brengen en geen candidaat te stellen. Bij "een meer actueel punt voorloopige bespreking Gemeenteraadsverkiezing, werd langer stil gestaan. De voorz. zegt, dat wanneer de Katholieken van Bodegraven zich goed houden, er drie leden in de Ge meenteraad kunnen komen. Door het be stuur zou een lijst van 9 candidaten wor den opgemaakt. De heer v. Dort merkt op, dat bij dit punt ook de gemeente-politiek wel eens dient besproken te worden, daaj z.i. de heeren Raadsleden wel letten op de groote zaken maar kleinere dingen over het hoofd zien (hier noemt spr. de on houdbare toestand van sommige wegen). De heer Kelfkens, lid <ler gemeenteraad, betoogt dat er door de gemeenteraad soms niets aan kan gedaan worden, want de v. Tolstraat b.v. is Rijksweg ên de Nieuwstraat zou worden bestraat door de Spoorwegmij., doch daar is niets van ge komen. Hierna rondvraag. De heer A. R. v. d. Heyden vraagt of het niet mogelijk is, dat de nieuwe reglementen in druk verschij nen en dat aan elk lid een exemplaar wordt uitgereikt. Aldus wordt besloten. De voorz. vraagt de vergadering of het misschien nuttig is met het oog op de ver kiezing voor de Prov. Staten, een spreker te laten komen. De heer v. d. Hev'en vindt dit een goed .voorstel en wil een spr. laten komen die de werkwijze van de Prov. Staten zal uiteenzetten, daar dit voor ve len onbekend is. Niets meer aan de oTde zijnde, sluit de voorz. deze vergadering op de gebruikelijke wijze. Bekneld geraakt. v. D., de daggelder van den landbouwer O. 't L., wonende op de Noordzijde, wilde Donderdagmorgen op stal een koe vastzetten die was losgeraakt. Het dier sprong terzijde, waardoor v. D. tusschen de koe en een staak bekneld ge raakte en zich nog al erg bezeerde. De dokter constateerde dat eenige ribben wa ren gekneusd. Loop der bevolking. Loop der bevol king gedurende het jaar 1926. Op 1 Ja nuari 1926 bedroeg de bevolking dezer ge meente 2999 mannen en 3243 vrouwen, to taal 6242 personen. Zij vermeerderde in 1926 door geboorte met 64 mannen en 75 vrouwen, totaal 139 en door vestiging met 202 mannen en 245 vrouwen, totaal 447. To- tale vermeerdering derhalve 586 personen. Zij verminderde in 1926 door overli'den met 24 mannen en 23 vrouwen, totaal 47 en door vertrek met 212 mannen en °93 vrouwen, totaal 505. Totale vermindering derhalve 552 personen. De bevolking is derhalve toegenomen met 30 mannen en 4 vrouwen en bestond op 1 Januari 1927 uit 3029 mannen, 3247 vrouwen, totaal 6276 personen. In 1926 werden als levenloos aarevcp'-cn. 6 kinderen waarvan 1 van 'het manneliik en 5 van het vrouwelijk geslacht. Er wer den 36 huwelijken gesloten en geen echt scheidingen ingeschreven. Aanbesteding Gemeentewerken. Tim merwerk: F. van der Neut en J. Snater se f 450.—, K. Haring en Zonen f 416.—, A. A. C. van den Oudenrijn f 379.Joh. de Jong Pz. f319.—. Metselwerk: N. Hoocren- doorn f731.—, A. Ooms f925.—. Schilder werk: P. Pouw f474.—, A. Koenekocr» en Ph. Burggraaf f 450.S. Bekker f 590. Dirk Scheer f359.—, G. Hoogevecn f 324.50, Joh. van der Ylist f 284.Smidswerk: Firma W. Bos f148.A. Kloot f99.I StukadoorswerkN. Hoogendoorn f 222.i A. Ooms f 225. Door J. Overes cn P. van Katwijk werd voor metsel- en stukadoorswerk te zamen j ingeschreven voor f 1375.cn door S. Mul der voor al de werken in massa voor f2420.Het werk is gegund aan den laagsten inschrijvers. Geboren: Engelbcrtus Theodoras, z. van L. van den Boogaard cn B. K. Pijn- Ondertrouwd: J. Chr. Roor 26 j. en N. de Rooij 23 j. A. G. Boelen 24 j. en H. Wolswijk 19 j. Th. J. Overes 21 j. en A. J. de Koogel 19 j. Overleden: B. Kemp, 65 j., geh. met J. Verweij. C. J. van Leeuwen 9 mnd. Gevestigd: J. C. Huisman van Zeg veld. P. Verseput en gezin van Ate^en a. d. Rijn. A. Werkhoven van Hoen- koop. J. van Roekei en gezin van Am sterdam. A. vaoi der Hooren van Zeg veld. H. Verkaik van Utrecht. Vertrokken: E. van Wensvecn naar Rotterdam. A. Verweij naar Gouda. N. Groene veld naar Rotterdam. S. Groeneveld naar 's Gravenhage. J. van der Neut naar Barwouts waard er. W. Haanstra en gezin naar Winschoten. ZOETERWOUDE. R.-K. Ziekenhuisfonds. Op Donder dag 6 Januari 1927 n.m. 7 uur hield het R.-K. Ziekenhuisfonds „St.-Antonius van Padua" in het Patronaatsgebouw aan den Schenkelweg te Zoeterwoude haar leden jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer J. v. Leeuwen. Alvorens tot punt 3 van de agenda over te gaan, doet de voorz. mededeeling alsdat de nieuwbenoemde geest adv.. de Weleerw. Heer J. Boon, verhinderd is de vergadering bij te wonen, doch de voorz. is er van overtuigd, dat al kan hij op 't oogenhlik niet tegemvordig zijn, hij het fonds een warm hart toedraagt," en zoo veel als in zijn vermogen is het zal steu nen. Uit het verslag over het afgeloopen jaar blijkt, dat het fonds telt 64 lc klas, 110 2o klas en 468 3e klas-leden alzoo te zamen 642 leden of een vooruitgang van 34 le den over 1925. Droevig stemde het de se cretaris dat hij moest mededeclen, dat dit jan- 15 leden door de dood waren ontrukt. Terwijl dit jaar maaf 9 leden verpleegd werden in een der ziekenhuizen te Leiden, was het, het vorige jaar de hoogste klasse nu was het juist in de laagste klasse, zoo dat wij dit jaar zeer voordeelig gewerkt hebben, aldus de secretaris. Medegedeeld zij, dat het verslag over het afgeloopen jaar zeer correct on n 'ge breid was, de voorz deed dan ook een woord van lof en dank toekomen, aau de

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4