„ie LefêsÉ Csiranf Tweede Blad. ER BOVENOP! Dinsdag 4 Januari 1927 BIHHEIILAND HET „KATHOLJEK SOCIAAL WEEKBLAD". Hel „Kath. Sociaal Weekblad" is zijn 2Gen jaargang ingegaan en bestaat der halve 25 jaar. Dit feit herdenken de hoofd redacteur mr. Aalberso en verder pref. Aengonent, dr. van Beurden, mr. dr. Deckers, dr. Kartcnhorst en dr. Van der Weerd. Het „Katholiek Sociaal Woekblad" heeft een moeielijk te overschatten staat van dienst in de afgeloopen kwarteeuw. Hot heeft zoo -veel bijgedragen tot verhelde ring der denkbeelden op sociaal- en oeco- noraisch terrein; en tot ontplooiing van sociale actie op verscheiden gebied. Wij onderschrijven den wensch, geuit in een der artikelen van het laatste num mer: „Moge het „Katholiek Sociaal Week blad" er toe medewerken, dat de sociale geschiedenis der naaste toekomst de feite lijke bevestiging worde van de theorie der Katholieke solidariteit." Het St. Anthonius-Gasthuis te Utrecht. Uitbreiding. Het St. AnthoniiLS Gasthuis te Utrecht, de groote katholieke ziekeninrichting aan de Prins Hendriklaan, heeft de beide laatste jaren oen aanzienlijke uitbreiding ondergaan, die thans haar voltooiing na dert. v Toen nu vijftien jaren geleden de in richting werd geopend, heeft men bij het leggen der fundamenten reeds met uit breidingsplannen rekening gehouden, maar weinig kunnen vermoeden dat ze al binnen zóó korten tijd verwezenlijkt zou den moeten worden. Immers, het zieken huis bood ruimte voor niet minder dan 200 patiënten. Vergelijkt men dit aantal met de capaciteit der Rijksklinieken dan blijkt dat de particuliere instelling waar aan dr. W. A. Boekelman aLs geneesheer- directeur verbonden is, hierbij nauwelijks ach Ut staat Het nieuwe gedeelte dat uu ongeveer gereed isen half Februari officieel in gebruik zal worden genomen, is tegen het bestaande ziekenhuis aangebouwd en bestemd voor 4e klas patiënten. Het aan tal aanvragen uit deze categorie is n.1. zoodanig toegenomen, dat al sinds gerui- men tijd een opschuiving van 4e klas pa- tienten naar de 3e plaats vond, terwijl die van de 3e klas naar de 2e verhuisden. Waimeej.' op 15 Februari a.s. de in richting voltooid is men is op 't oogen- blik nog druk bezig met schilderen en slucadooren zal er ruimte zijn voor ongeveer 300 patiënten. De nieuwe vleugels kunnen alleen 140 zieken herbergen, maar tengevolge der verbouwing zal een gedeelte van het oude gebouw moeten worden ontruimd. Utrecht zal dan in bet St. Anthonius Gasthuis een der grootste ziekenhuizen bezitten, een up to date inrichting, die aan alle mo derne eischen van ziekenverpleging ten volle beantwoordt. Ons scheepvaartverkeer. Amsterdam's haven in 192 6. In het afgeloopen jaar kwamen in de haven te Amsterdam binnen 3199 sche pen met een gezamenlijke bruto-inhoud van 19.792.537 M3. In 1925 bedroegen de ze getallen resp. 2999 schepen en 18.625.543 M3. Het verkeer op den Waterweg. Gedurende 1926 zijn den Nieuwen Wa terweg binnengekomen 20.266 schepen, waaronder 16.199 stoomschepen, 16 zeil schepen; 68 zeelichters, 3777 bunkerboo ten; 58 vreemde sleepbooten, 98 bijleggers, 5 vreemde marine-vaartuigen, 14 stuks baggermaleriaal, 8 sloopers en 23 proef- stoomers, tegen 13.883 in 1925. Bovendien kwamen den Waterweg binnen 867 vreem de stoomtreilers en wel om te bunkeren. De „zakelijke omroep" van de P. T. T. te Scheveningen. In het Rijks-radio-telcfoniestation te Scheveningen-Haven is gistermorgen half tien de omroep van zakelijke berichten in gebruik genomen, waarbij de Minister v. FEUILLETON. i 4> Gelijk eens rijkdom en weelde, zoo stond thans dit bescheiden, huiselijk geluk haar als een heerlijk doel voor den geest. Maar rij vermocht den hemelhoogen bergtop niet te bereiken. lederen dag als zij 's morgens i opstond en haar dagelijksche zorgen weer t J opnam, sprak zij, ziende hoe haar echt- •f genoot met berusting aan zijn zwaar dag werk ging, bij zich zelve: „Vandaag moet het anders worden." Maar dan was er weer gebrek aan hout I J" kolen en zij had geen geld; of zij merk te hoe haar schoenen versleten - raakten, terwijl zij toch bij den schoenmaker nog het een en ander ten achter was; een an- j der ma al was het kind lastig, terwijl zij I ï.1? l'° Jian<^en VQ1 kad en zich met de 1 kleino niet kon bezig houden; of er ver toonden zich scheuren in de gordijnen voor 0 ranicn, als nog niet slimmer onaange naamheden haar uit het veld sloegen. In het gratis verspreide advertentieblad, .1 au ijverig rondbrengcr onder de dear th cel gestoken had, las zij de aankondi gingen van haar lievelingsstukken i:i «c ouwburg of opera, en er r as geen den- Waterstaat, mr. H. van de Vegte, den zender inwijdde met het uitspreken van een korte rede. Behalve de minister waren o.m. aanwe zig mr. W. A. baron van Ittcrsum, refe rendaris van het departement van Water staat; G. J. Hofker, inspecteur der Pos terijen en Telegrafie; H. f Claasen, refe rendaris bij het hoofdbestuur der P. en T.; ir. Volder, onder wiens technische lei ding de omroep lot stand kwam en eeni- ge heeren, die van heden af 'n practisch gebruik van dezen omroep zullen maken, o.w. de beer M. S. Vaz Dias, directeur van het Persbureau M. S. Vaz Dias te Amsterdam, dat sedert een vijftal jaren uit Amsterdam zijn radio-berichten heeft uitgezonden. Precies te half tien hield minister Van dc Vegle een toespraak door den zender. Spr. dankte de gedelegeerden van de Vcreeniging voor den Effectenhandel te Amsterdam, wier gast het persbureau bij kans vijf jaren is geweest, zoomede de di rectie der Ned. Seintoestellenfabriek te Hilversum. Nog spraken de heer J. A. Geluk, secre taris van den Alg. Ned. Zuivelbond (F. N. Z.) die de marktberichtenverzending aan kondigde, dr. Jos. de Cock en de heer A. A. Schroevers. Namens den heer Ghr. Vieweg, voorz. van de Ver. De Nederlandsche Dagblad pers, werd o.m. het volgende medegedeeld: „Elke verbetering van het Radiover keer in ons land komt in de eerste plaats aan de Pers ten goede. A's voorzitter van de Ver. de Neder landsche Dagbladpers, spreek ik daarom gaarne mijn groote voldoening uit over het tot standkomen van het draadloos te lefoonstation te Scheveningen, voor wel ke stichting onze Regeering hulde toe komt." LAfcjP- EW TUIMBOUBI Kaascontrole in Engeland. Ee.n kwaliteiseontrole op Gbeshir e-k aas; het vet gehalte blijft buiten beschouwing. De Cheshire Cheese Federation heeft besloten, naar dg Nederlandsche rijks- tuinbouwconsulent te Londen meldt, een register aan te leggen, waarin bereiders van deze kaas zich kunnen doen inschrij ven, en verder een handelsmerk aan te nemen. Een officieel inspecteur zal wor den benoemd, die het recht krijgt gebou wen van leden binnen te treden om te zien of de meest nauwgezette zindelijkheid wordt betracht voor de kamers en stallen, melkers cn bij de bewaring der produc ten in het algemeen. Verder stelt hij de kwaliteit der kaas vast naar het volgende puntenstelsel: 40 smaak, 20 structuur, 20 aroma en houdbaarheid, 10 kleur en 10 afwerking. Om op de kaas het merk te mogen aanbrengen, zal liej totale aantal toegekende punten 92 moeten bedragen. Iedere ingeschreven bereider krijgt een rubberstempel met het handelsmerk der federatie, bestaande uit drie in elkaar ge*- werkte G's (Choicest Cheshire Cheese), met het nummer van het lid. Men zal een contributie heffen van 2 pd.st., als het aantal koeien meer dan 50 bedraagt. De medewerking der regeering zal worden gevraagd om dit stelsel in te voeren, waar door men de vraag naar Engelsche Ches- hire-kaas hoopt te vergrooten. Letteren en Kunst Joseph Hollman. t De Nederlandsche violoncellist Joseph Hollman is, 74 jaar oud, te Parijs overle den. Volgens zijn wensch zal de begrafe nis te Maastricht plaats hebben. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Margarine. H. R. te Leiden had het aan den stolr gekregen met de boterwet, daar hij tege lijk met boter oojf margarine in zijn win kel voorradig had gehad, welke aanwe zigheid niet door de bij de wet vereischte duidelijkheid werd gekenmerkt. Verd. had de margarine zeer haastig af geladen, wat de aandacht, van een keur meester had getroffen, die als een ge trouwe dienaar van de Warenwet R. een verbaal aan zijn pantalon spelde. Hoe verd. ook betoog, dat de margarine voor eigen gebruik was, de kantonrechter nam daarmee geen genoegen en eischte tegen den liefhebber van margarine f 30 boete subs. 10 dg. hechtenis. ken meer aan, die vertooningen ooit nog te kunnen bijwonen. Neen, zij was nu eenmaal voor dit leven van gebrek en ont bering niet geschapen; telkens opnieuw werd zij door de oude bitterheid over mand en als haar man thuis kwam, zette ze toch weer een bedrukt en norsch ge zicht. Zij gevoelde zich als verlamd, als door een booze hand betooverd! Zij wilde graag anders zijn, maar kon het niet. Aanlok kend rees voor haar de zonnig bestraalde hoogte op, waarnaar zij streefde. Menig maal scheen rij den top nabij, heel nabij zelfs, en dan weer kwam hij haar als ver, onbereikbaar ver voor. Nu eens klom zij, hoopvol gestemd, een goed eind naar bo ven, en dan wierp een kleine omstandig heid haar in eens weer terug. Zoo kwam zij maar niet booger. En aldus verging de eene dag, de eene week na de andere. Bij alle weer en wind, nu eens in de brandende zon en dan onder neerplassen de regen, liep haar man, van jongs af aan al de geriefelijkheden des levens gewoon, dc straten af om het brood voor zijn gezin to verdienen, en wanner hij thuiskwam, vond hij slechts wrevelig stilzwijgen en kwalijk verholen ontevredenheid. Telkens weer, als hij daar zoo afgemat cn bleek voor haar stond, wilde haar hart Mond- en klauwzeer. C. K., vlceschverkooper uit Lcider- dorp, genoot de eer zijn naam in de of- ficieele bescheiden vermeld to zien; we gens hot feit, dat hij een koe had doen vervoeren, die lijdende was aan mond- en klauwzeer. K. zelf was niet verschenen, maar als getuige werd gehoord J. S., bin nenwater-zeerob, die het zieke beest had vervoerd. De schipper verklaarde, evenals de keurmeester reeds had godaan, dat de ziekte in een zeer licht stadium verkeerde en het aan den tong dan ook niet te zien De ambtenaar eischte daarop f 5 of 5 dg. Botsing. Jan IC., arbeider te Leiden, kwam met een flinke vaart met paard en wagen de Blauwpoortbrug afrijden in de richting van de Steenstraat. Van die richting na derde een tram van de H. T. M., met ge volg dat J. K. met zijn vehikel daartegen optornde. Als getuigen werden gehoord van Schoonhoven, de bestuurder der tram en van Erkol, dio nu nog zijn jeugdige krach ten aan de geheimen der schilderkunst wijdt. Beiden weten de schuld der aan rijding aan J. K. Als getuige décharge wü optreden G. Segaar, landbouwer te Sasscnheim. Hij had het geval wel niet gezien, maar daar hij de patroon van bekl. as. cn hij, naar hij zeide, tenslotte moest betalen, wilde hij wel optreden als raadsman, waartoe hij echter natuurlijk geen schijn van kans kreeg. Nog werd gehoord J. Brussee, boeren knecht te Sasscnheim, waarna de ambte naar f5 of 5 dg. eischte. FAILLISSEiflENTEK Uitgesproken: J. F. Kohier, kap per en verlof houder te Wassenaar. Cur. mr. W. R. Emmen Reidel te Den Haag. B. Nierop, koopman te Wassenaar. Cur. mr. L. Rijken te Den Haag. SPORT VOETBAL. Het incident te Zwolle. Naar de „Tel." verneemt handelde de marechaussee, welke den Go-Ahead-spc- ler Stenvert te Zwolle verbaliseerde ge heel op eigen initiatief. Na het incident vond in de kleedkamer een bespreking plaats tusschen 't best. v. Go-Ahead, den of ficier van Justitie, die op het terrein aan wezig was, en de heeren J. Warner (oud- voorz. van den N.V.B. en H. E. Hulse hos (districtsecretaris). Go-Ahead was niet te bewegen verder te spelen. Des avonds had op de rechtbank tot laat in den nacht een bespreking plaats tus schen den officier van Justitie, den ka pitein der marechaussee en den burge meester van Zwollerkerspel. Men ver wacht een voetbalv^rbhd. ATHLETIEK. Veldloop Graaf Willem II. Onder goedkeuring en volgens het wed strijdreglement der Kon. Ned. Athletiek- Unie wordt de 5e VeldJoopdag der Haag- sche R. K. Athletiekvereeniging „Graaf Willem II" gehouden op Zondag 9 Jan. a.s. in de omgeving van het Kurhaus te Scheveningen. Het parcours zal hoofdzakelijk loopen over de strandboulevard, afgewisseld door een klein gedeelte strand of duin om zoo doende het karakter van een veldloop te behouden. Geloopen zal worden in drie af- doelingen, namelijk klasse A (uifhlinkers) 5 K.M., klasse B (nieuwelingen) 3.5 K.M., en klasse C (veteranen) 3.5 K.M. De aanvang is des namiddags om 1 uur. Men kan zich doen inschrijven tot 6 Ja nuari bij het secretariaat Valkenboschlaan J77, Den Haag. Bij de gehouden 4 veld- loopdagen werd het vaardigheidsbewijs In zilver behaald door 12 deelnemers en in hrons door 28 personen, waarbij zelfs ve teranen boven de 50 jaar. WATERPOLO. Het waterpolo in theorie. Naar men ons bericht zal de tweede avond ter behandeling van het Waterpolo- spel in theorie, uitgeschreven door het be stuur van de polo-afdeeling der L. Z. O., gehouden worden op Vrijdag 1 Januari, des avonds 8 uur in de Turk. Behandeld zullen worden: competitiereglement, spel momenten en ongeschreven regels. Hot bestuur vertrouwt weer op een groote opkomst. hem te gemoet komen. Hij was toch zoo beklagenswaardig en daarbij zoo gedul dig! Moest zij niet op hem toetreden, den arm om zijn hals slaan en zeggen: „Moed gehouden! van nu te beginnen zal ik mee helpen den last te dragen!" Waarom deed zij het niett Er was on gemerkt een vervreemding, een stille wrok tusschen de beide echtgenooten ontstaan. Zij beeldde zich in, dat hij kwaad op haar was en meende dat hij dit zelf duidelijk had gezegd. En zij van haar kant kon hem niet vergeven, dat het hem niet gelukken mocht, zich er weer bovenop te helpen. Zoodoende bleef zij stom, stijf en koel, en de zonnigo bergtop, waarnaar zij in haar goede oogenblikken opzag, was en bleef onbereikbaar. Tot die hoogte van belang- looze zelfverloochening konden wel haar gedachten, maar niet haar kracht zich verheffen. IV. Weder was het herfst geworden; een jaar was sedert de ramp voorbijgegaan, een somber, treurig, troosteloos jaar. Op dion matten, beklemmenden toon, welke thans tusschen hen beiden heersch- te, zei Ernestine tot haar man: „Je gewezen vrind, je weet wel die in zijn bankroet ook jou meesleepte, heeft UIT DE OMGEVING RUNSBURG. GEMEENTERAAD. Benoemingen. Restauratie van den toren. Vergadering van den Raad dezer ge meente op Donderdag 30 Dcc. 1926. Voorzitter: do burgemeester. Afwezig de heer T. Kralt, die echter kort na de opening ter vergadering komt. Na de vergadering met gebed te hebben geopend leest de voorz. de notulen van eenige vorige vergaderingen. Dr. Jonker maakt na de voorlezing don voorz. attent op een kleine oniuistheid. De heer W. L. v. d. Gugton wenscht daarin opgenomen do door hem gedane vraag, of de gemeentetoren zal worden opgeknapt of gerestaureerd, on het daarop van den voorzitter ontvangen antwoord, dat do toron gerestaureerd zal worden. De voorz. maakt geen bezwaar. De no tulen zijn geen stenografisch verslag. Bo vendien blijkt hier meeningaverschil. Do heer d. Gugten verstaat onder rest-au- reeren, terugbrengen in oorspronkelijke staat-, do voorz. herstelling. Na eenige verdere besprekingen worden de notulen ongewijzigd vastgesteld. Onder de ingekomen stukken bevindt zich zich de mededeeling van den heer T. Kralt, dat hij zim benoeming tot lid van de Schattingscommissie niet aanneemt. Overgegaan wordt tot stemming voor een ander lid, waartoe door B. cn W. op do voordracht zijn geplaatst de heeren J. deh Haan, en L. v. d. Gugten. Do heer Den Haan, alhoewel deze reeds vooraf had medegedeeld een eventueele benoeming niet to zullen aanvaarden, word gekozen, doch bedankte. Alsnu werd nog een vriie stemming ge houden, waarbij de heer W. L. v. d. Gug ten verkozen werd verklaard. Deze wenschto de benoeming nog in beraad te houden. B. en W. werden vorvolgens zonder hoofdelijke stemming gemachtigd oen con tract met de Waterleiding Mij. te sluiten voor de hoeveelheid te leveren in 1927. Eveneens z. h. s., na toelichting van don voorzitter, werd volgens voorstel van B. en W. besloten wijziging aan te brengen in de begrootingen van 1926 en 1927 en het doen van af- en* overschrijving. De inning van het havengeld over 1927, werd op voorstel van B. en W. wodcr go- gund aan den heer P. Wolthaus voor f 225. Aan de orde was thans de benoeming van een gemeente-werkman. Uit 69 sollicitanten was door B. en W. een voordracht gemaakt van 4 personen, inwoners. Do heer C. D. v. d. Vijver vraagt of do aanstelling definitief is, waarop dc voorz. antwoordt dat door B. en W. is bepaald, dat de te benoemen persoon moet over leggen een geneeskundige verklaring, waar uit blijkt zijn geschiktheid voor het werk, terwijl aanstelling geschiedt met een jaar proeftijd. De beer O. .v. d. Vijver'verzocht B. en W. de laatste bepaling te wijzigen, daar hij anders een voorstel zal doen. Een half jaar proeftijd is 4. i. voldoende. De heer v. d. Vijver is ook niet te over tuigen als Wethouder 8. Schoneveld mede deelt, dat de termijn van een jaar is ge nomen, omdat dan de werkzaamheden van allerlei aard ook do seizoenwerk zaamheden zijn verricht. Door stemming zal thans uitgemaakt worden, of de proeftijd een jaar of een half jaar zal zijn. De her T. Kralt, alhoewel hij het aan tal sollicitanten groot vindt, vind het trac- tement h f 1200 erg zuinig berekend. Het kan niet op den weg van de gemeente lig gen zoo karig voor den dag te komen. Spr. zag gaarne een verhooging, wat dan niot zoo'n groote behoeft te zijn, toegekend. Dit zou b.v. kunnen geschieden bij de definitieve aanstelling. Temeer is spr. hiervoor omdat tijdens de besprekingen blijkt-, dat de te benoemen gemeente-werk man geen kindertoeslag krijgt, de overige wel. Dr. Jonker is er niet voor thans wijzi ging in het tractement te brengen, nu een maal do oproep voor een beRaald bedrag is gedaan. Dit blijkt ook het algemeen gevoelen van den Raad, die overigens niet onge neigd bleek later een voorstel tot wijziging tedoen. Benoemd werd hierna met meerderheid van stemmen <Jc beer R. Filius, terwijl eveneens bij stemming werd uitgemaakt, dat de proeftijd een jaar zal zijn. Bij de rondvraag zei de heer Knijff, dat aan den Buitenweg een vergaarplaats van een nieuwe zaak geopend, op de hoek van de Breestraat. Het moet hem goed gaan." „Ik vat den steek", hernam Eduard. „Je wil zeggen, dat hij er wel weer bovenop gekomen is en dat ik daar niet toe bij machte ben. Maar hij is niet eerlijk ge weest tegenover zijn schuldeischers zooals wij, en daarom waa hij niet zoo van mid delen ontbloot als ik. Zoo zou ik zeker niet in staat zijn, me weer omhoog te werken: eer ging ik bedelen dan een cent achter te houden, die mij niet toekwam. Ook mijn concurrent Herman Klein gaat met den dag vooruit. Denk niet dat het pleizierig voor mij is, dit alles te moeten aanzien, terwijl het met mij maar sukkelen blijft. Klein zet een hijwinkel op in Groningen. Ik denk wel, als ik or moeite voor deê, dat hij dien aan mij zou toevertrouwen. Maar het mankeert mij aan moed ik heb to taal geen moed meer, Ernestine!" Hij vestigde thans op haar zijn blik cn beiden zagen elkaar voor het eerst na lan gen tijd in bet oog. „Het zou anders goed geschikt kunnen worden," ging hij aarzelend voort, „ik heb je broer gesproken en die biedt aan, voor het geval ik buiten de stad een betrekking vinden mocht, je voorloopig met de kleine bij zich te nemen. En misschien wil je wel voorgoed bij hem blijven," voegde hij er met bitterheid bij. „Hij heeft ook wel niet UlT DE RADI0-WERELO. P»ogran>ma< voor Woesndag 5 Januari. Hilversum, 1050 M. 12.00 Politicber. 2.00—3.00 Engelsche les voor kinderen. 3.QO4.00 Knipcursus. 4.00—4.30 Halfuurtje voor de huisvrouw, verzorgd door de Ned. Ver. v. Tïtrisvrou- wen. 4.35—6.15 Concert door het H. D. O.-or- kcsL Annie Lieman, sopraan. 6.15—6.45 Lezing: Lief cn leed in dc vo gelwereld, door den heer A. v. d. Reydon, oud-hoofdonderwijzer. 6.457.15 en 7.157.45 Vervolgles en, conversatieles Duitsch. 7.45 Politieber. 10.00 Pcrsber. 8.10 Christel. Radio-avond. 10.30 Dansmuziek. Daventry, 1600 M. 11.20 Concert door het Daventry-kwar- tet en solisten (sopraan, bariton, hobo, piano). I.20—?.20 Orkestconcert. 4.05 Causerie. 4.20 Solistcnconcert (sopraan, piano, Viool). 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Bespelintr V. h. eoncortorgol van de New Gallery Kinema. 6.40 Tuinbouwproatjo. 6.50 Wcerber„ nieuws. 7.05 Orgelconcert (vervolg). 7.20 Lezing v. h. ministerie van Gezond heid. 7.35 De 48 preludes en fuges van Bach. 7.45 Lezing: The garden of the town. 8.05 James Bernard. Twee karakter schetsen: „A nippy tongue" en „A widows wiles". 8.20 Licht symphonie-prognimma. Wer ken van Sir F. Qowen. Symphonio-orkesfc. 9.05 10e sonate van Mozarl. TT. Dodc- rich: piano. 9.20 Weerber., nieuws. 9.35 Causerie. 9.50 Symphonio-concert, door een lid v. h. orkest samengesteld. II.2012.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s, 1750 M. 10.5011.20 Nieuwsber. en muziek. 12.502.10 Concert. Orkest en Hr. Lco- ni: zang. 5.055.55 Dansmuziek door de Jazz Sym phonic. 9.05 Gala concert. Orkest, vocale en in strument. solisten. KonigswusLerhausen, 1300 M. en B e r hij n, 484 en 506 M. 11.20—12.00 en 2.50—0.50 Lezingen en lessen. 0.50 „Ein Maskenball", opera in 3 aclen van Verdi. 9.5011.50 Dansmuziek door het, orkest Etté. Langenherg, 468.8 M. 10.20—11.50 Orkesteonce.t. 3.50—5.20 Orkestconoort. Populaire mu ziek. Humbin' g, 394.7 M. 1.252.05 Kamermuziek. 3.505.05 Dansmuziek. 5.20—6.10 Concert. 7.20 ..Wrack" plat-Duitsch volksstuk in 4 acten. 8.3511.15 Dandonium-Qoncert. B r u s s e. 1. 508.5 M. 8.20 De Radio-Courant. 8.5010.50 GalaconcerL Groot orkest en solisten. vuil is, terwijl hij tevens verzocht op dien weg wat koolasch te storten. Omtrent beide punton zegde de voor zitter toe, dat B. en W. hier hun aandaehfc aan zullen wijden. De heer v. d. Gugten merkte op, dat bij de herstelling van den toren het dringend noodzakelijk verfwerk aan ankers en galmgaten niet was verricht. Rpr. noemd# dit een tekortkoming van B. on W., en geeft zijn spijt te kennen, dat de op merking niet eerder is gemaakt, dan had cr rekening mede gehouden kunnen wor den. De heer v. d. Gngten zegt het zelf ook niet cerdeT bemerkt te hebben, maar merkt op, dat er ook nog een gemeente- opzichter is. Hierna stelt de heer v. d. Gugten eeni ge vragen, betreffende oen schoolschoon- maakster, aan wie, tijdens het verrichten barer werkzaamheden een ongeval is over komen. Door de toelichting van den voorz. lcomfc de kwestie in een geheel ander licht te veel, maar hij kan het op den duur beter krijgen. Hij heeft talent en bij hem is do moed er nog niet uit, zooais bij mij Weet je wat, Ernestine, ga naar je broer En met een diepen zucht stond hij opc „Zou je dat willen?" stamelde zij ont steld. Hij weifelde een oogenblik, alvorens te antwoorden, maar toen liet hij er met doffe stem op volgen: „Wel ja, waarom niet?" En hij liep da deur uit. De schemering van den vroeg invaller den herfstavond drong in het kale vertrek De kachel was uil gegaan; het kleins meisje was op haar toegekropen en om klemde, als met instinctmatigcn angst, de knieën harer moeder. En dc kinderlijke vrees, die zich door dit gebaar uitte, deel de zich aan Ernestine mee: er kwam een gevoel van diepe verlatenheid over haar: Eduard gaf niet meer om haar! Zij kon heengaan. Bij al wat er verloren gegaan was, kwam dus ook nog het verlies van zijn liefde. Maar was dat haar schuld niet? Hij liet lutar gaan omdat hij toch niets meer aan haar had en zij hem tot last was geworden. (Slot volgt).

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3