band toe en trok hem op het droge. In plaat£ echter dat deze zich dankbaar toon de jegens de moedige redster zijns levens, overlaadde hij haar met de grofste verwij ten, niet omdat zij hem niet had laten ver drinken, doch omdat zij langs den water kant had willen loopen.... Zoo snel zijn beenen hem dragen kon den, spoedde hij zich naar zijn woning. Tiet meisje alleen latend in den nacht. „De Crt." jg&aiieraE» BeipSchteM ONGELUKKEN. ONTZETTEND TOONEEL IN PERAK. Niet te becijferen schade door de overstrooming. Kinderlijkjes in de rivieren. In de Maleischo staten wordt de moed van den sultan van Perak geprezen, die aan het hoofd van zijn ambtenaren met gevaar van zijn leven aan de redding van de slachtoffers der overstroomingen heeft meegeholpen. De overstroomingen, veroorzaakt door een stijging van 13 meter van het water der rivieren in de omgeving van Kuala- kangsar, hebben tal van dorpen van in landers weggespoeld. In hoel Perak speel den zich afschuwelijke tooneelen af. Bij de bruggen zijn de waterwegen versperd door de lijken van kinderen, die door hun ouders in wrakke bootjes waren ge zet, in de hoop, hen het leven to doen be houden. Men gelooft, dat er zeer veel menschen verdronken zijn en duizenden dakloos zijn geworden. Do schade is niet te becijferen. AARDSCHOKKEN IN CALIFORNIA Schade voor een niiilioen dollar. Uit Los Angeles wordt gemeld: Er zijn aardschokken waargenomen op punten welke onderling op 150 mijl afstand ge legen zijn. Van verliezen aan menechen- ievens wordt geen melding gemaakt. Uit San Francisco wordt nader gemeld, dat de aardschokken er waren een heele reeks, en zij werden met tusschen- poozen van twee minuten waargenomen in het zuiden van Californië voor een millioen dollar schade hebben aangericht. De schokken begonnen te middernacht nog uren daarna voelde men trillingen. Speciaal de stad Calexioo en ook de over de Mexicaansche grens gelegen plaatf Mexicali hebben te lijden gehad. In an dere grensplaatsen is eveneens schade veroorzaakt De gouverneur van Neder-Galifornië verklaart, dat te Mexioali in Mexico krijgswet moest afgekondigd worden ten gevolge der aardschokken. Er zijn in die plaats zware branden uitgebroken, die op hun beurt heel wat schade aanrichtten. DOOR LAWINES OVERVALLEN. Tien personen bij het ski-en verongelukt Volgens een bericht uit Innsbruck had Zaterdag bij den Arlberg een ontzettend lawine-ongeluk plaats. Twee ski-partijen: w.o. 7 Engelschen, werden medegesleurd. Van de tien personen, die omlaag stort ten, konden er vier dood en drie zwaar gewond geborgen worden, terwijl de ove rigen als verloren beschouwd moeten worden. Ontploffing van vuurwerk. Bij een poging om vuurwerk te vervaar digen is in de woning van den werkman Weppler te Rödelheim bij Frankfurt a Main, een schotel, waarin zich een meng sel van springstoffen bevond, ontploft. Den zoon van den werkman werd de rechter hand weggeslagen. Hij bekwam bovendien nog ernstige brandwonden. De politie nam daarop verscheidene reservoirs- met poe der-mengsels, welke zich in de woning be vonden, in beslag en bracht deze naar het districtbes tuur. Daar ontplofte de inhoud van een' kistje. Den wachtcommandant der politie Daube werden drie vingers van de rechterhand weggeslagen. Zes menschen op oudejaar vermoord. Slechts hun 1 ij ken uit de vlammen gered. Uit Kowno wordt gemeld: Volgens de „Litausche Rundschau" hebben in dorp Blaudschius op Oudejaarsavond roo- vers een gezin van. zes personen ver moord. Nadat zij in den nacht de woning waren binnengedrongen en den 72-jarigen boer en zijn echtgenooto hadden doodge schoten, sneden zij den vier kinderen de keel af. Na hun misdaad staken zij het huis in brand, waarna zij de vlucht na men. De toegesnelde buren konden slechts de lijken uit de vlammen redden. Een brutale inbraak. Vorige week heeft in de Harrods-maga zijnen in het Zuid-Westen van Londen een zeer brutale inbraak plaats gehad. Juwee- Ien ter waarde van 10.000 pond sterling worden vermist en tot nu loo is van daders geen spoor ontdekt. Aan de braak hebben minstens drie personen deel genomen. Het schijnt dat zij zich hebben laten insluiten en dat zij kort voor het sluitingsuur op Woensdagavond het bouw zijn binnengekomen. Zij hebben bii- na twaalf uur in het gebouw vertoefd, in welken tijd zij veertien deuTen en twaalf stevige juweelen-kasten hebben openge broken. Minstens tweeduizend juweelen hebben zij meegenomen in vier gestolen koffers. In de meubelafdeeling hebben zij zich bovendien, zittende op een divan, te goed gedaan aan gestolen fruit. Om het ge bouw te verlaten hebben zij twee ton meu belen verplaatst om een geheime deur te bereiken. Met de buit ontsnapten zij in een gereedstaanden auto onder de oogen van een politieagent. uederlandscii üost-fndië DE OVERSTROOMINGEN. Ernstige toestand in Serdang. De d ij ken der Bampo e-r i v i e r doorgebroken. Aneta seint uit Medan: De spoorweg verbindingen tusschen Medan en Bela- wan worden spoedig hersteld. De toestand in Serdang is slecht. De groote Bampoe rivierdijken zijn doorge broken; het water staat 2 meter boven de rails en 1 meter boven den rijweg. UB? DE OEHGEVING VOORSCHOTEN. GEMEENTERAAD. De bestemming van het oude Raadhuis. Een voordeel voor georganiseer de wcrklcozen. Voorzitter: E. Vernède, burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heeren: J. F. de Kleermaeker en A. Verboou Az. Onder de ingekomen stukken was een adres ingezonden door W. Zonneveld en anderen verzoekende den Raad. oene ver ordening vast te stellen inzake verplichte winkelsluiting op Zondag en een verbod van het venten van melk op Zondag. Dit wordt verwezen naar B. en W. om prae- advies. Evenzoo een adres van het be stuur van „Het Groene Kruis" om eene. subsidie groot 350 ter bestrijding van de T.B.G in onze gemeente. Tot leden der Comm. v. T. op het L. O. in deze gemeente worden benoemd de hoeren Th. Rullen met 8 stemmen en Joh. Becker met 5 stemmen. Op den heer G. Bolle worden 4 stemmen uitgebracht. De Voorz stelt den Itand voor aan den zeer geleerden heer Dr. J. F. Sirks dank te betuigen voor de vele diensten bewezen als lid en als secr. dier Commissie. Wordt aldus besloten. Daarna stellen B. en W. den raad voor, hun college machtiging te verlcenen in Burgerrechtelijke zaken. De heer Mens vraagt inlichtingen omtrent dit punt. De Voorz zegt dat het slechts eene formeele kwestie is en aan de zaak op zich zelf niets wordt veranderd; het betreft slechts de uitvoering, daar de bevoegdheden van B en W. nauwkeurig in de Gemeentewet zijn omschreven, waarna dit voorstel van B. on W. z. b. st. wordt aangenomen. Vervolgens wordt op voorstel van B. en W. de pensioensgrondslag van de con cierge van het Raadhuis gewijzigd en vastgesteld voor woning op 225, vrij vuur en licht op 125. B. en W. stellen den raad voor hun college te machtigen over te gaan lot ver koop van oude schoolbanken voor een behoorlijken prijs. De heer J. J. Dijkman informeert of dezo verkoop onderhands of wel publiek zal worden gehouden. De Voorz. zegt dat do verkoop onderhands zal geschieden, nadat deze verkoop per advertentie zal worden bekend gemaakt, waarna het voorstel van B. en W. z. h. st. wordt aangenomen. Daarna stellen B. en W. den raad voor aan het verzoek van de oudercommissie aan den Rijndijk te voldoen n.l. om eiken Dinsdagavond een lpkaal gratis beschik baar te stellen voor 15 leerlingen, die de school hebben verlaten om aldaar ver volgonderwijs te doen genieten. Wordt aldus goedgevonden. Punt 7 der agenda vermeldt beschik king op bet adres van het bestuur van de naaischool verzoekende om 2 lokalen ter beschikking te stellen om ouderwijs te geven in do handwerken. B. en W. stel len den raad voor twee lokalen beschik baar te stellen van het oude raadhuis te gen betaling van eene vergoeding van 130 per jaar en met de verplichting pm deze lokalen voor eigen rekening (n.l. voor rekening van de naaischool) te doen schoonhouden en te verwarinen. De heer W. G. Duynisveld informeert of het oude raadhuis dan niet verkocht zal worden. De Voorz. zegt, dat het oude raadhuis straks zal worden behandeld, waarna het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Vervolgens worden eenige posten inzake schoolgeld van do Christelijke school en huize Bijdorp oninbaar verklaard, nadat de heer J. Braggaar inlichtingen heeft verzocht omtrent de post huize Bijdorp. Door mej. A. Meijer wordt eervol ontslag verzocht tegen 15 Maart 1927 als onder wijzeres aan do O. L. school in het dorp wegens huwelijk B. en W. stellen den raad voor aan Mej. A. Meijer op een na der te bepalen datum eervol ontslag te verleenen en op advies van het hoofd der school eene assistente voor 1927 aan te stellen. Wordt aldus besloten nadat eenige leden inlichtingen hebben verzocht en verkregen omtrenit dezelfde rechten voor het bijzonder onderwijs. Daarna stellen B. en W. den raad voor het oude raadhuis le behouden, daar voor de Gemeentebedrijven een cen traal punt in onzo gemeente noodzakelijk wordt. B. en W. wenschen een voorka mer te bestemmen voor kantoor van het gas, water en electriciteitsbedrijf en de oude raadzaal voor opberging van mate rialen en Joonkamer. Tevens wenschen B. en W. "dat aldaar voortaan iemand zal aanwezig zijn om hot publiek te ontvan gen en voor inrichting van het kantoor vragen B. en W. den raad een crediet aan van 500 cn tevens een crediet van 200 voor den klerk van den boekhou der om de chef gasmeester Brinks oenigs- zins van administratieve werkzaamhe den te ontlasten. Do heer J. Braggaar opent de besprekingen en verklaart zich wel te kunnen vereenigen met een ge deelte van het voorstel van B. en W., doch niet wat de klerk betreft. Deze krijgt twee werkgevers en de boekhouder en de gemeente, wat spr. een scheevo ver houding noemt. Do beer W. G. Duynis veld informeert of f 500 voor inrichting van het bureau niet wat veel is. Tevens vraagt spr. of het de bedoeling is in de toon kamer te gaan winkelen, want daar zou spr. tegen zijn, want er zijn men schen genoeg, die dergelijke artikelen willen verkoopen. De heer Mens wil spreken over den boekhouder. In één der vorige vergaderin gen, toen het salaris van den boekhouder werd vastgesteld, heeft spr. reeds gewezen op het feit dat de boekhouder ook werk zaamheden verrichtte voor particulieren en bet z.i beter was dezo werkzaamheden over te laten aan andere personen met mindere vaste positie. Nu blijkt dat de man het zoo druk heeft dat hij oen klerk in dienst heeft. Spr. meent dat het wen- schelijk is de nevenbetrekkingen aan andoren over te laten. De heer D. Lim burg meent dat een dergelijke toestand on- gewenscht is, doch zegt dal dit voorstel van B en W. niet is om den boekhouder te hulp te komen maar voor den chef- gasmeester. Ook den heer Taal is het niet duidelijk hoe liet in de toekomst zal gaan. Is het de bedoeling van B. en W. dat al daar den geheelen dag door iemand uau- wezig zal zijn? Thans komt de voorz. aan het woord en zegt dat het de bedoe ling van B. en W. is de administratieve werkzaamheden van Brinks te verminde ren, daar deze meestal elders tegenwoor dig moet zijn. De boekhouder heeft ccn kantoorbediende voor hulp in de boek houding. 's Morgens zal de boekhouder zelf aldaar aanwezig zijn en 's middags de hulp van den boekhouder, zoodat het publiek altijd iemand aldaar zal aantref fen, wat voor het publiek zeer gemakke lijk zal ziju Wat de 500 betreft, B. en W. zullen deze niet opmaken maar het oude raadhuis moet wat worden opge knapt, want het ziot er niet voordeclig uit en wat de toonkamer betreft, het is niet de bedoeling den winkeliers onder de duiven te schieten of concurrentie aan te doen. Men kan daar komen zien, want de gemeente moet zorgen, voor een afzetge bied voor het gas en de electriciteit er hol zal niet gebeuren dat de gemeente in de toonzaal zal verkoopen aan particu lieren. Ja of neen. De heer J. Braggaar handhaaft zijn bezwaar tegen de hulp in de boekhouding, ofschoon spr. zich wel vereenigen kan met een groot doel van het praeadvies. Nadat de heer Taal nog maals zijne bezwaren naar voren gebracht heeft, verdedigt weth. C. Eggink Sr in den breede het voorstel van B. en W. en meent dat dit do beste en de meest voor- deelige oplossing is voor do gemeente. De combinatie door B. cn W. voorgesteld vindt spr. een ideaal om de zaak voor de gemeente niet te kostbaar le maken. ,Een centraal punt voor do bedrijven is zeer noodzakelijk. Na nog eenigen tijd te heb ben gediscussieerd wordt het voorstel van B. en W in stemming gebracht en aangenomen met zes tegen drie stemmen Tegen het voorstel van B. en W. stemmen de hoeren J. Braggaar, J. A. Mens en J. Taal. Door de besturen van den R. K. Volks bond, den R. K. Bouwvakarbeidershond „St Joseph" en den R.' K. Landarbeiders- hond „St Deus Dedit" ig een adres ge richt tot den Raad om in den vervolge, hij do van gemeentewege te nemen maat regelen ter bestrijding der werkloosheid, aan georganiseerden cn tegen werkloos heid verzekerde arbeiders do voorkeur toe to kennen boven die arbeiders, die zich van organisatie cn werkeloosheids- verzekering niets schijnen aan le trokken. B. en W adviseeren den raad op dit adres afwijzénd te beschikken, daar de vakbonden niet alleen beoogen onderling hulpbetoon, maar ook worden gebruikt om strijd te voeren tegen de werkgevers in sommige gevallen en daarom meencn B. en W. dat de gemeente zich geen partij moet stellen. De heer D. Limburg heeft bezwaar tegen deze uitdrukking in het praeadvies van B. en W. Het doel van de vakorganisatie is juist vrede to stichten en zoo min mogelijk strijd le voeren tegen de werkgevers. De onorgani- seerden, die zooveel mogelijk voor zich zelf wenschen le zorgen moeten eenigen voorsprong hebben boven anderen. De heer W. G. Duynisveld meent toch ook dat de georganiseerde werklieden wel eenig voordcel mogen genieten, daar zij toch hun contributie moeten offeren. Ook de heer J. Taal spreekt in den zelfden geest en wijdt in den breede over deze zaak uit en zegt, dat ook de regeoring in dezo richting werkzaam is. De Voorz. verdedigt met klem het praeadvies van B. en W. Het is meent spr. juist do groote fout van de regeoring, dat zij de gesub sidieerde werkloozenkassen verbonden heeft aan de vakorganisatie, waardoor de menschen, die niets voelen voor strijd tegen de werkgevers, somwijlen tegen wil en dank in den strijd worden betrokken. Weshalve B. en W. hun praeadvies hand haven. De heer J. A. Mens is het in de groote lijn mei, de vorige sprekers eens. Spr. wenscht den Voorz. eerst nog eenige vragen te stellen n.l. hoe is door B. en W. do werkverschaffing geregeld? en ten 2o worden de georganiseerden aangeslo ten hij de werkloozenkassen behandeld gelijk de niet-georganiscerden of wel wor den zij verwezen naar de werkloozenkas sen? De Voorz. verstrekt de noodige in lichtingen. En zijn n.l. 3 categorieën: werkloozen die één, twee of drie dagen per week werken. Tusschen georganiseer den en niet-georganiseerden wordt abso luut geen verschil gemaakt en het uit te keeren loon is vastgesteld op 3.50 per dag. Daarna stelt de heer Mens voor do werkverschaffing te regelen naar dc rege ling ontworpen door B. en W. met dien verstande dat aan georganiseerden 3.75 en niet-georganiseerden 3.50 per dag wordt uitgekeerd. Wethouder Eggink deelt den raad mode dat het zijne per soonlijke meening is dat de werklieden zich moeten verzekeren tegen werkloos heid, doch als lid van het Gemeentebestuur wenscht hij geen dwingende macht in dit opzicht uit te oefenen. De heer J. Brag gaar ie het met het praeadvies van B. en W. niet eens. Het gaat niet om het ver plichte lidmaatschap,, want dan zou hij de zaak nog nadeer beschouwen. Maar zelfs do regeering dringt er bij de ge meentebesturen op aan in die richting werkzaam, te zijn. Spr. kan zich vereeni gen met het voorstel van. den heer Mens. De Voor*, verdedigt nogmaals met klem het uitgebrachte praeadvies van B. en W. en stelt zich op betzelfde standpunt als weth. Eggink, doch het mocht niet baten. Hel voorstel van B. en W. wordt in stemming gebracht en verworpen met 5 tegen 4 stemmen. Vóór stemmen de wethouder L. H. van Wissen en G. Eg- ginik en do loden W. A. A. J. Baron Schimmelpenninck van der Oye en J. J. Dijkman. Tegen stemden do heeren J. Braggaar, W. G. Duynisveld, D. Limburg, J. A. Mens en J. Taal. Thans komt in stemming het voorstel- Mens, hetwelk wordt aangenomen met G tegen 3 stemmen. Vóór stemmen J. Brag gaar, W. G. Duynisveld, D. Limburg, J. A Mens, J. Taal en L. H. van Wissen (wethouder). Tegen stemmen wethouder G. Eggink, J. J. Dijkman en W. A. A. J. Baron Schimmelpenninck van der Oyc. Nadat nog eenige besluiten comptabili teit zijn genomen, sluit de Voorz. deze openbare vergadering. SPORT VOETBAL. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND Overzicht Nagenoeg alle vastgestelde wedstrijden vonden gisteren doorgang. De grooto strijd in Afdeeling I tusschen Blauw Wit en Ajax bracht, zooals wij verwachtten, een kleino overwinning voor Ajax. Do wedstrijd geleek veel op een internatio nale, daar het aantal toeschouwers rond de 25.000 beliep. Het was een snelle, iet wat forscho wedstrijd, waarin de partijen elkander weinig toegaven. In de tweede helft scoorde Volkers voor Ajax, daarmede Ajax de overwinning bezorgend. De Ajaxieden hebben hierdoor een las- tigen hinderpaal overwonnen, maar de Stormvogels houden den nek-aan-nek race vol. Ook zij wonnen gisteren en wel met 3—1 van V.U.G. In Afdeeling II verloor A.S.G., met vele invallers naar Utrecht getrokken, met niet minder dan 63 van U.V.V. Het nieuwe jaar is alweer slecht ingezet en de vraag rijst, of Rood Zwart het nog kan bol werken. De Leidenaars hebben nu reeds een achterstand van vijf punten, 't Is oen hopeloos geval, want de nog te spelen wed strijden zijn verre van gemakkelijk. Feijenoord toonde zich gisteren ook weer eens op oude kracht door een 111-over- winning op de Spartaan. Een merkwaardige uitslag, die slechts wordt overtroffen door do 162 in Am sterdam, voor de tweede klasse. In de lagere klassen valt alleen de wed strijd U.V.S.Alphen te vermelden. De Leidscbc blauwwitten openden het nieuwe terrein met een smadelijke nederlaag. In het Oosten bleek het verschil tusschen Heracles en Enschedé toch niet zoo groot te zijn als verwacht werd. De Ensche- deërs wisten Heracles een gelijk spel af te dwingen. De wedstrijd Z.A.C.Go Ahead vond een ontijdig einde en Vitesse handhaafde zich éoor een goede overwinning Hengelo. In hel Zuiden ging slechts één eerste klasse wedstrijd door, doch dio bracht een verrasing, dio niemand verwacht had, M.V.V. werd geslagen door Wilhelmina, dat daardoor de laatste plaats weer liet aan Bredania. In het Noorden hield Velocitas goed stand door Achilles te kloppen, waardoor haar voorsprong op G.V.A.V., dat welis waar ook won, reeds zes punten bedraagt. Frisia tenslotte steeg hoven G.V.V. door een nederlaag dezer club cn een overwin ning van de Leeuwarders De uitslagen. AFDEELING L Eerste klasse. Den Haag: V.U.G.Stormvogels 13 Amsterdam: Blauw-WilAjax 01 Tweede klasse A. Amsterdam: V.V.A.Helder 162 MARECHAUSSEE-SCHEIDSRf CHTEP, Dat belooft wat voor do toekom t En de grootheid rant de sport, Als gedurende een wedstrijd, 't Elftal ingerekend wordt. Voetbal is nog lang geen boksen, In 't sportieve vaderland. Maar die man van de politic, Heeft van voetbal geen verstand Als er twee elkaar af'nigen, Tot bewusteloosheid toe, Dan wordt dat niet meer gelold dan Als een vriend-lijk rendez-vous. Half dood, mot bebloede koppon, Een uit 't lid geslagen kin, Dat is sport en daar zit housch geen Ruwheid of gemeenheid in Als die arrestatie waar is, Zal 't voortaan het beste zijn. Als agenten vau politio Dan ook maar scheidsrechter zijn. 't Zou misschien ook wel wat wezen, Als er. midden in het veld, Een of meer verkeersagenten Netjes stonden opgesteld. Als de spelers dan goed letten Op 't agcntclijk gebaar, Botsen bij <*bn voetbalwedstrijd, Nooit do spelers op elkaar. En dan breekt ton slotte ook het Groote oogenblik eens aan, Dat onze sportieve dames Aan 't voetballen kunnen gaan. Maar wat nu met de politie. Die ook doet aan voetbalsport? Wie zorgt dan dat ook haar elftal, Als 't speelt, ingerekend wordt? Voetbal kan te ruw soms worden. Maar dan ig 't geen voetbal meer. En de taak om dat te straffen. Komt op don arbiter neer AFDEELING II. Eerste klasse. Rotterdam: FeyenoordSpartaan Utrecht: U.V.V.—A.S.G. Tweede klasse B. Rotterdam: R.F.G.Unitas Derde klasse A. Leiden: U.V.S.Alphen Derde klasse B. Den Haag: V.D.S.—R.V.G. Derde klasse G. Rotterdam: U.S.C.Overmaas Derde klasse D Rotterdam: D.C.L.U.D.I. AFDEELING III. Eerste klasse. Almelo: HeraclesEnschedé Hengelo: HengeloVitesse Zwolle: Z.A.C.Go Ahead AFDEELING IV. Eerste klasse. Den Bosch: WilhelminaM.V.V. AFDEELING V. Eerste klasse. Groningen: G. V. A. V.—G. V. V. Assen: AchillesVelocitas Leeuwatdcn: FrieslandFrisia 11—1 6—3 1—1 04 1—0 (gest) 5—1 0—3 2—5 U.V.V.—A.S.C. 6—3. Een groot aan tal toeschouwers is aan wezig als zich onder leiding van rlen heer Casteleyn de elftallen opstellen. TT.V.V. ge heel volledig. A.S.C. met invallers voor Van der Meer, Wamsloker. Josson en Meyer, terwijl Roem natuurlijk ook nog steeds ontbreekt. De elftallen werden: A.S.C. Wnmsteker Jr. Vreelcen Goslings Bliek Wassenaar Brouwer Janssen De Ruyter Dellebario Vander Mark Kiehl 0 Oosterman Buitenweg Rijnberk Van Reenen Van Doorn Gijss Smelt Van Gelder Tromp Krooshof U.V.V. Balt Onmiddellijk na den aftrap ontwikkelt de Utrechtsche voorhoede een uiterst be weeglijk spel en na een hoekschop op het A.S.C.-doel komt dc bal bij den ver terug- staandon Rijnberk, wiens schot Wnmste ker Jr. te machtig is. Er is dan viif minu ten gespeeld. Hoewel ook dc A.S.C.-voor hoede enkelo malen ten aanval trekt, blij ven do rood wit geblokten hot beste van het spel behouden cn als na een kwartier Wamsteker is uitgeloopon, weet Van Doorn den bal met de hand in het A.S.O.- doel te werken, hetgeen den onfeilbare ontging, zooals hem zooveel is ontgaan gistermiddag. Janssen cn Vnn der Mark geven den moed niet op, telkens opnieuw maken zij het Balt lastig en na 25 minu ten schiet Van der Mark een voorzet van Kiehl zoo hard in, dat Balt met den bal in het net rolt (21). Op een wat geluk kige wijze komen dc Utrechtenaren daar na aan hun derde doelpunt als Buitenweg inschiet en Goslings den bal van richting doet veranderen. Even voor do rust wordt Tromp zoodanig in hot nauw god roven dat hij het leer in eigen doel werkt (3-^-?L Het verzwakte A.S.C.-elftal is nog geens zins een geslagen team. dat toont het in de tweede helft en gedurende het eerste half uur blijft het een open vraag of de Utrechtenaren dan wel de rood zwarten zullen winnen. Daarna verslapt het spel der A.S.C.-middenlinie en dat geeft ten slotte den doorslag. Nadat Van Doorn den stand op A2 heeft gebracht, doelpunt Van der Mark met een goed schot (43). Do strijd blijft daarna gelijk op gaan, er is spanning te over. Ondanks hot sublie me werk van Goslings en het goodo spel van Vreoken en Wamsteker, kunnen zij niet beletten dat Van Reenen een kwar tier voor tijd op schitterende wijze doel punt uit oen voorzet van Buitenweg, 't Is opnieuw Van Reenen die tenslotte den stand op 63 brengt; kort daarna is het tijd en staat A.S.C. vrijwel definitief op de laatste plaats. Tijdens het spel gearresteerd. Wegens overtreding dor spelregels. Tijdens den gisteren te Zwolle gespeel den voetbalwedstrijd Z.A.C.—Go Ahead heeft zich oen incident voorgedaan, zooals op een Nederland sch voet bal terrein nog nimmer is voorgekomen, meldt „de Crt. Of het als een gevaarlijk precedent is te beschouwen, valt op liet oogenblik nog niet te zeggen, maar dat hot geval veel 8tof zal doen opwaaien, mag wel al* vast staand worden aangenomen De wedstrijd verliep in de allerbeste or de cn na een half uur wisten dc Zwollona»- ren de leiding te nemon. Een tiental mi nuten daarna beging Stenvert, eon der Go Ahead-spelers, een gewone overtreding, zooals dezo in eiken wedstrijd veelvuldig voorkomen cn welke de scheidsrechter dan ook niet eens met een waarschuwing, doch met een gewonen vrijen schop be straft. Nog voordat echter Z. A. C. don vrijen schop kan nomen, komt een wachtmeester der Kon. Marcchcusscé het veld instap pen, grijpt Stenvert va*h, waarna deze ge vankelijk naar de kleedkamer wordt g«* bracht, waar proccs-verbnal t*»pcn oem

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5