stabshseuws ingezonden p.ietëedrxlip^g §PdSuÏHiNc*r COUPONS f Do minister van buitenlandscbe zaken !yan de regeering van Diaz verklaart, dat Mexico aan Sacasa wapens en geld levert, betgeen den Ver. Staten wantrouwen in boezemt. De gevechfen ln Brazilië.* Volgens de te Buenos-Aircs verschij nende „Prensa" zijn bij de gevechten met ide muitende Braziliaansche troepen in den »taat Rio Grande del Sul zeventig soldaten gedood en een groot aantal gewond. BINNENLAND. De Hooge Raad van Arbeid. Een wetsontwerp. 1 Ingediend is een wetsontwerp tot wet telijke regeling Hoogen Raad van Arbejd. Eet stelt regelen vast betreffende de sa menstelling, werkwijze en bevoegdheid van den Raad, in hoofdzaak conform het des betreffend rapport van den Raad dxl. 14 Mei 1925, waarin dit college tot de volgen- do conclusiën kwam: 1. De gereorganiseerde Hoogo Raad van lArbeid moet een zooveel mogelijk zelf standig karakter dragen; 2. de Raad zal op verzoek van een hoofd van, een depar tement van algemeen bestuur of uit eigen beweging een advies kunnen uitbrengen omtrent alle ondcrwerpon, welke de be langen van den arbeid raken; 3. de Raad moet do vrije beschikking hebben over eigen financiën, welke van Rijkswege wor den verschaft; 4. de Raad kiest zijn eigen voorzitter en stelt een bindende voor dracht op, waaruit zijn secretaris wordt benoemd; 6. de Raad regelt zijn eigen werkwijze; C. de grondslag voor de organi satie van den Raad zal in een wet worden gelegd. Het is echter, blijkons het wetsontwerp, om redenen van comptabelen aard niet mogelijk, den wenseh in te willigen, dat de Raad de vrije beschikking zal hebben over eigen financiën. Telken jare zullen op de begrooting van het dep. van Arbeid, H. en N. één of meer posten ten behoeve van den Raad uitgetrokken worden. Ook wordt het niet mogelijk geacht, te bepalen, dat de secretaris uit een binden de voordracht, door den Raad opgemaakt, Wordt benoemd. Uiteraard zal omtrent den te benoemen functionaris met den Raad overleg worden gepleegd. Het ligt voor de hand, dat nagenoeg altijd het ad vies van den Raad in deze zal worden ge volgd. Ook het ontslag van den secretaris wordt blijkens heb ontwerp aan de Konin gin voorbehouden. In het ontwerp is omtrent de werkwijze >an den Raad slechts voorgcschroven het geen strikt noodig look. In de bepalingen, die do samenstelling van den Raad regelen, wordt geen wijzi ging gebracht. (Deze samenstelling is thans: 15 werkgevers-leden, 15 werkne mers-loden, 0 ambtshalve leden en 13 we tenschappelijke leden). Do Raad kan be staan uit ten minsto 30 en ten hoogste 60 leden. Ten einde te bevorderen, dat de^ verte genwoordigers van do vakvereenigingen in den Raad zooveel mogelijk do wen- echen en denkbeelden van de organisaties, die zij vertegenwoordigen, blijven vertol ken, 19 de zittingstermijn van de leden, thans ten hoogBte vijf jaar, op 4 jaar vast gesteld. Nederlands vliegtuigindustrie. Twee belangrijke opdrachten. Naar het Corr. Bur. mededeelt is dezer dagen het contract geteekend met de Na tionale Vliegtuig Industrie alhier voor den bouw hier te lande van achttien zeevlieg tuigen van het type Dcrnier-Wal. De Na tionale Vliegtuig Industrie heeft daarmede het licencerccht voor Nederland en Kolo niën voor den bouw van Dornier-vliegtui- gen verkregen. De vliegbooten zullen van betzelfde type zijn als de reeds in Indië •anwezige toestellen, welke in het vorig in Italië zijn gekocht, alleen met deze uitzondering dat zij, in stede van met twee Bolls-Royco motoren met twee Laurent Dietrich motoren uitgerust zullen worden. Hiermede wordt het motorvermogen opge roerd tot 900 PJL, waardoor de snelheid cm de mee to voeren nuttige last belangrijk rerhoogd kunnen worden. Daarnaast verkreeg de Nederlandsche Vliegtuigenfabriek te Amsterdam op dracht tot het bouwen van een groot zee- vliegtuig, type T. IV voorzien van drijvers •n uitgerust met twee Lauront-Dieirich motoren van 450 P.K. Dit vliegtuig dient •Is proeftocstel voor een verder to volgen fterio. Do nieuwo vliegtuigen zijn bestemd voor de Marine in Nod .-Indië. Uii de Bouwvakken. De contract-actic. Naar wij vernomen hebben de hoofdbe sturen van do neutrale en R.-K. patroons bonden in het bouwbedrijf gisteren een brief gericht aan do arbeidersbonden, die bij hel loopehdo collectieve contract zijn aangesloten. In dezen brief zeggen do patroons dat, hoewel hun standpunt sedert do vorige conferentie niet is veranderd, zij, gezien hel feit, dat de arbeidersbonden op een toe lichting hunner voorstellen prijs stellen, de besturen der bedoelde vakvereenigingen uitnoodigen tot een conferentie, te houden op 4 Januari a.s. in „Parkzicht". Aan de Federatie en den Neutralen Tim- mcrliedenhond, dio niet tot do contractee- rende partijen bebooren, is mededeeling gedaan van de conferentie, met de toevoe ging, dat er voor de patroons om verschil lende redenen geen aanleiding bestaat ook de niet-contracteerende bonden tot de con ferentie uit te noodigen. Nationeel Esperanto-congres te Haarlem. Moi 1927. In verband met hot in Mei 1927 te Haar lem te houden Esperanto-congres, is het misschien niet onverdienstelijk, er op te twijxen, boe zeer hot onderwijs in Esperan to reeds officieel wordt bevorderd, en welk groot belang deze wereld-liulptaal voor den handel heeft. In het bekende Beskov-Lycev-i te Stockholm, wordt van het 5e studiejaar af ook Esperanto onderwezen en kunnen de leerlingen examen doen in uie taal, daar toe in de gelegenheid gesteld door het Zweedsch Eppcranto-Institunt. Onder de geslaagden van het Voorjaarsexamen, be vond zich o.a. ook Prins Karei van Zwe den, de broeder van prinses Astrid van Zweden en zwager van den Belgischen Kroonprins Leopold. Ook de Balkanstaten zien meer en meer het nut van Esperanto in. De. Grieksche regeering os. heeft onlangs een beBluit gepubliceerd, waarin aan de directeuren der kweekscholen voor onderwijs machti ging wordt verleend, Esperanto in het leerplan op te nemen. Mede ala gevolg van de reclame die de groote Duitsche en Tsjechische jaarbeur zen sedert jaren reeds maken door middel van hunne in Esperanto gedrukte pros pectussen, heeft de hxnscbc spoorwegmaat schappij aan een 3-tal beambten toestem ming verleend tot het maken van een stu diereis, door do Finsche regeering moreel en finantieel gesteund. Er wordt nogal eens beweerd, dat de Engelsch-sprekende volken weinig zullen gevoelen voor een wereld-hulptaal, want zegt men, met Engelsch komt men de we reld wel door. Eigenaardig is het, dat juist uit Engeland en Amerika dikwijls zulke gunstige berichten komen. Zoo wordt thans weer uit New-York gemeld, dat een der meest vooraanstaande propagandis ten voor een internatinale hulptal, Mevr. D. H. Morris, op 17 October j.l. in het „In ternational Ho\>8e" te New-York een lezing gehouden heeft over Esperanto voor 700 toehoorders uit 60 verschillende landen en dat als resultaat van deze lezing zich 110 studenten lieten inschrijven voor een win- tercursus. Dokters-kwestie te Breda. Na 7 nnr in openbare en uur In geheime vergadering bijeen te zijn ge weest heeft do gemeenteraad van Breda hedennacht te half 2 het voorstel tot be noeming van een stadsdokter aangeno men en met 11 stemmen als zoodanig be noemd dr. Payes, te Purmerend. Het conflict tusschen het gemeentebe stuur van Breda en de Bredasche medici heeft door het votum zijn scherpsten vorm aangenomen. Weldadigheidszegels. De opbrengst van de wcldadigheidszegels to Amsterdam bedraagt reeds, meer dan 20.000; heden de laatste dag van verkoop Geen Nieuwjaarsreceptie bij Z. D. H. den Bisschop van Haarlem. Do ^gewone jaarlijkscho Nieuwjaarsre ceptie bij Z. D. H. den Bisschop van Haar lem Mgr. A. J. Callier, zal dit jaar niet gehouden worden. Mgr. zal niet ontvan gen, terwijl ook do receptie voor de gees telijkheid van het bisdom vervalt. HET AFSCHEID VAN BURGEMEESTER DE GIJSELAAR. (V ervolg). Antwoord Burgemeester. Burgemeester Do Gijsclaar dankte hier na voor de waardeorende woorden tot hem en zijn vrouw gesproken. Hij bracht in het algemeen hartelijk dank aan het Comité en al degenen, die hebben bijgedragen tot het totstandkomen van het boekwerk, dat hem een aangename herinnering zal blijven aan den tijd, hier doorgobracht. Tevens dankt hij voor het aantalexemplaren, ter zijner beschikking gesteld. Dan herinnert Bpr. hoe hij reeds in den raad officieel afscheid nam van de burge rij. Zonder ecnigo twijfel moet de burge meester in gocdo verstandhouding staan tot de raadsleden, maar hij moet zich te vens verzekerd weten van de liefde en do waardeering van de ingezetenen. Die heeft spr. in ruime mate mogen ondervinden. Hij gevoelde zich getroffen door de wijze, waarop zulks steeds het geval is geweest en daardoor heeft hij zich steeds de verte gen woordiger van de Leidache burgerij gevoeld. Dat gaf hem kracht en sterkte om zijn taak te vervullen. Spr. memoreert dan, dat er inderdaad veel veranderingen zijn tot stand geko men; daarbij heeft hij hem steedB voorge zeten allo richtingen te bevredigen. Dan dankt do burgemeester zijn eclitge- noote, de verschillende wethouders, den gemeente-secretaris, alle ambtenaren voor den steun van hen ondervonden en vooral voor dien van de ingezetenen, die steeds hot grootste was. Spreker besluit ten slotte met den vrenscli, dat het do stad Leiden en hare bevolking gegeven is te groeien in wel vaart. (Reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage). De receptie. Nadat de burgemeester de rede van den heer Reimeringer beantwoord had legden de photografen het gebeuren vast op de gevoelige plaat door een photo van den burgemeester en zijn echtgenoote, verge zeld van zijn zusters mevr. de Wed. v. Vollenhoven-de Gijselaar uit Wassenaar en Freule dfc Gijselaar uit den Haag, be nevens het uitvoerend comité, bestaande uit de wethouders Aug. L. Reimeringer, A. Mulder, J. B. Meynen en J. F. X. Sanders, benevens do gemeente-secretaris mr. dr. C. E. van Strijen, do heer F. G. Rosier en E. G. H. Gerlings. Daarna werd den burgemeester in de re ceptiekamer een thé aangeboden en te omstreeks 4 uur b^CP d? receptie. Kleermakerij W. C. DE LA CQUItT, Breesir. 71, LeitSen Prima Engelsche Stoffen tegen Batansprijzen 9626 ZIE ETALAGE Zeer velen maakten van de gelegenheid, om afscheid van den burgemeester te ne men, gebruik. Enkelen grepen deze gele genheid aan, om nog een woordje tot den burgemeester te spreken en, voorzoover zij dat niet al te veel voor zich deden, laten we hier de «prekers vólgen. Namens alle ambtenaren der gemeente Bprak de heer dr. O. 3. v. d. Kolk, direc teur-geneesheer van de geBtichten Ende- geest, Rhijngeest en Voorgeest. Bpr. schetste in enkele woerden den burge meester als: „Een vijand van gepraat, een vriend van de daad" en zeide,datditden ambtenaren steeds had geïnspireerd bij net vervullen van hun taak. Prof. v. Nes memoreerde in korte trek ken wat de heer de Gijselaar in zijn hoe danigheid van burgemeester was geweest voor The Pilgrim Fathers, hoe hij hen steeds met de meeste hartelijkheid ten stadhuize had ontvangen en hoo zijn liuiB had open gestaan en zijn disch bereid was geweest ter ontvangst der Amerikaaneche gasten. Bpr. merkte op, dat de heer de Gijselaar het feit, dat hij in Engeland zoo populair is geworden hoofdzakelijk dankt aan „The Pilgrim Fathers." Daarnaast toonde de burgemeester ook hart voor „The Teachers of the Domi nions" die hier eveneens steeds een gast vrij onthaal vonden en niet zonder reden den dag, dien zij in Leiden doorbrachten, noemden „the Day of the Days". Dat zal voortaan niet meer zoo zijn. Wij hebben dus, zegt spr., verlies door uw heengaan, maar groot blijft de dank voor alle9 wat u voor beide corporaties hebt ge daan. Prof. mr. E. M. Meyers, rector-magnifi- cus der Leidache Universiteit, zeide, dat hij „bij ontstentenis van den president-cu rator" namens de Universiteit van den burgemeester afscheid wilde nemen. Spr. zeide, dat de dank van de Universiteit voor den burgemeester groot is. De Uni versiteit heeft altijd een burgemeester noodig, die haar een warm hart toedraagt. Dat heeft de burgemeester altijd begre pen en daarom hoopt spr. dat de heer de GijBelaar nog lang in zijn functie van pre sident-curator voor de Leidsche Universi teit behouden moge blijven. Hierna schuifelde de stoet van personen weer door de zaal, om van den burgemees ter afscheid te nemen. Onder hen zagen we vele geestelijke, mi- litairo en burgerlijke autoriteiten, als de Zeer'eerw. Heer Pastoor Th. M. Beukers (do Hoogeerw. Heer Deken P. L. Dessens had ook de huldiging bijgewoond), afge vaardigden van den Ncd. Herv. Kerke ra-ad en het Centraal Israëlitisch Kerkgenoot schap, vertegenwoordigers van de Leidsche Industrieele Verecniging, de drie Midden standsbonden, den R. K. Volksbond, het Leidsch Studentencorps, de R. K. Stud. Ver. „Sanctus Augustinus", de Verecniging van Vrouwelijke Studenten, van Mathesis Bcientiarum Genitrix, van de 3 October- Vereeniging, van den Bond van Vergun ninghouders St. Jan die als attentie een bloemenmand had gezonden, wijl ver zuimd was bij te dragen voor het hulde blijk), van de Dames Gymnastiekvereni gingen Brunhilde en Nieuw Brunlnldc, van de dames- en heerenafdecling der Leidsche Zwemelub, van de Zijl en wel licht nog meerdere andere vcreenigingen. Verder waren er tal van professoren, dok toren, advocaten, directeuren van verschil lende particuliere handels- en industrieele ondernemingen, directeuren en leeraren van H.BJ3. en Gymnasium, hoofden van scholen en onderwijzers, hoofd- en lagere ambtenaren van verschilleude takken van gemeentedienst, enz. Noemen we als bij zonderheid nog de 78-jarige Frederica Nieuwenhuis, het in oud-studentenkringen welbekende koffievrouwtje. Wo willen met deze opsomming aller minst op volledigheid aanspraak maken, doch het is ten eenenmale onmogelijk alle namen te noemen van personen dio hetzij voor zich zelf, hetzij voor een of andere vereeniging het afscheid van den burge meester wilde bijwonen. Te omstreeks kwart voor vijf was do re ceptie afgeloopen. DE CONFERENTIES VAN PATER W. SLUYS. Het Pers- en Propaganda-coroité voor de St.-Franciscusfeesten verzoekt ons er op to willen wijzen, dat het gewenscht is, met het koopen van een kaart niet tot het laatst te wachten. Zooals reeds meerdero malen is gean nonceerd, zijn kaarten voor do zes confe renties van den geroemden predikant en conferencier pater Sluys a 1.verkrijg baar bij: H. J. Dieben, Maarsmanssteeg 9, J. N. Geyer, Botermarkt 26, Wed. Hui- bers, Haarlemmerstraat 123, v. d. Klugt Haarlemmerstraat 258, R.-K. Volksbond, Steenschuur 15. De eerste conferentie is a.s. Dinsdag 's avonds om 8.15 nur in do Hartebrugs- kerk. Pater Casteleyn O.F.M. Do zecreerw. pater Const. Casteleyn O. F.M., praeses van hot Franciscanerklooster aan den Haagweg, is overgeplaatst naar bet Franciscaner-klooster te Heerlen. 't Zal velen bedroeven, dal deze ijverige, sympathieke priester om gezondheidsrede nen zijn werkkring in Leiden moet verla ten. Tot zijn opvolger ïb benoemd dc zecr eerw. pater Benitius Woolderink, vicarius in het klooster te Megen, en voor dien tijd zeer vele jaren novicen-meester. Si JoSephs-Gezellen-Vereeniging. Uitvoering Sebastian Schaffer Voor een volle zaal gaf Woensdagavond de Liedertafel „Sebastian Schaffer" een welgeslaagde Kerstuitvoering; toegankelijk voor leden, eereleden en donateurs der Vereeniging. Klokke acht werd deze fees telijke bijeenkomst door den Weleerw. Vice-praeses, Kapelaan G. J. Kemperman, geopend met een hartelijk welkdbastwoord aan allo aanwezigen, en in 'i bijzonder aan den WelEd. Heer J. Sluyter, oud-Senior der Gezellen-Vereeniging, Amsterdam IV, die deze feestuitvoering kwam opluisteren met een voordracht over een der bekende, kernachtige Kolpings-uitspraken, n.L: „Midden in den maalstroom des tijds bou wen wij <jen huis des vredes". Het woord was allereerst aan de Liedcr- tafel, welke met een viertal vocaal gezon gen zangnummers, respectievelijk „Adeste fideles" van v. Schaik, „Slaap zacht" van Hub. Cuypers, „Est ist ein Ros' ontsprun- gen" en 't steeds bekoorlijke „Stille Nacht' van F. Gruber een welverdiend succes in- oogatte. Vervolgens werd den velen genoodigden 'n bijzonder welkome verrassing geboden door vier jonge Gezellen, die onder de be kwame leiding van een goed vriend der Vereeniging, elk een met smaak gekozen fragment uit Vondel's „Gijsbrecht v. Aem- stel" zegden. Inderdaad, voor beginnelin gen hebben deze „jongeren' keurig werk geleverd, hetwelk niet weinig bijdroeg tot het welslagen van den feestavond. Een attractie van bijzondere waarde was ontegenzeggelijk do begeesterende voor dracht van den heer Sluyter, wiens aan geboren sprekers-talent allerschoonst har monieerde met de inhoudrijke stof, door hem op zoo vaardige wijze behandeld, en met keur van pakkende voorbeelden ge- illustregrd. Waarlijk, hier was aan het woord een vurig apostel en geharnast strijder voor het zegenrijke Ko^ingswerk Spreker besloot zijn geestdriftig toegejuich te rede met een warme aansporing tot steeds groeiende animo voor het .heerlijk retrai tewerk. Volgde daarop een welsprekend dank woord van den Weleerw. Viccpraeses aan den gevierden inleider, wien tevens de ge- lukwensch van heel de Vereeniging werd gebracht met zijn benoeming op 1 Jan. a.s. tot Secretaris van den Z. E. Centraal- Praeses te Amsterdam (luide instemming. Evenwel, ook het slotwoord van den Wcl- Eerw. Viec-praeses was een gewichtig punt van het program. Na het gebruikelijk dankwoord aan alle medewerkenden werd den bekwamen di recteur der Liedertafel, den Weled. heer W. Mizée, op de meest eervolle wijze ont slag verleend, en werd hom pcelijktijdipr, als bekroning van zijn verdiensten het eere-directeurschap aangeboden, welke on derscheiding dankbaar aanvaard werd. Daarop- volgde de meest gewenschte voorziening in deze vacature, door de of- ficieele benoeming van den Weled. heer W. Hoogzaad, koordirecfeur te Zoeterwou- de (H. R.). Hierop volgde daverende toe juiching. Tot besluit een magistrale en hoogge stemde toespraak van den Weleerw. Vice- praeses, als een waardige bekroning van dezen uitnemend geslaagden feestavond, waarvan, in verband met het thans ver vlogen actievollo VerecnigingsjaaT, met alle recht kan gezegd worden: „Finis co- ronat opus". St. Liduina-Vereeniging. Het Kerstfeest van de kinderen der parochiale armenscholen voor jongens en meisjes hier ter stedo bracht gisteren weer ruim 400 kinderen van 612 jaar in de Graanbeurs bijeen. Ze waren een Kerstliedje aan 't zingen, toen we binnenkwamen, VTOom en innig, zoo bet uit de kinderharten kan opwellen. Voor in de zaal stond een fraai Kerst- stalletje, welwillend door mevr. Huibers afgestaan. Toen de Kerstliederen ten einde waren kwamen do stemmen los en 't gejoel zwei- de aan naarmate er het een of ander ging gebeuren. 't Geraas verstomde, toen de heer Joh. de Zoete uit Den Haag met zijn poppenkast begon, 't Duurde slechts een oogenhlik, want telkens opnieuw laaide het gejoel op en op en neer met hetgeen het sprookje verhaalde wisselde de stilte met het ge schreeuw af. 't Behoeft niet gezegd, dat alle aanwezigen zich vermaakten. Daarna kwamen de versnaperingen, door verschillende firma's welwillend be schikbaar gesteld. Tenslotte had de gebruikelijke uitdeeling van do diverse kleedingstukkcn plaats en weer eens te meer werd ons het zichtbaar bewijs geleverd, hoeveel goeds de dames der St. Liduina-vereeniging ieder jaar op nieuw doen. Dat de kinderen en hun ouders daar dankbaar voor zijn is huïf eoreplicht, maar tevens verwachten wo van degenen, die de hulp der St. Liduinavereeniging niet noo dig hebben, dat zij hun sympathie voor dat goede werk toonen*door hun daadwer kelijke belangstelling in den vorm van geldelijken steun. Na 40 jaren dienst. Morgen zal de heer A. Kohlbeck alhier den staatsdienst met pensioen verlaten. Dan zal tevens, ten zijnen huize, Heeren straat 33, het feit herdacht worden, dat hij voor veertig jaar werd aangesteld als praeparator aan 's Rijksmuseum van Na tuurlijke Historie alhier, onder directeur schap van dr. F. A. Jentink. De heer Kohlbeck heeft zich al die ja ren met ijver en toewijding aan zijn taak ge geven. Eenvoud en bescheidenheid was hem daarbij steeds ec-n sieraad en nooit zou hij SEiSEENTELIJKE AANKONDIGINGEN Dienstplicht Aangifte ter inschrijving. De Burgemeester der gemeente Leiden brengt ter kennis van belanghebbenden, dat op de daarvoor in die gemeente aan gewezen plaatsen is aangeplakt een open bare kennisgeving, betreffende inschrij ving voor den dienstplicht in Januari a.s. van de in 1908 geboren mannelijke per sonen. Voor vorenbedoelde inschrijving zal meer bepaald zitting worden gehouden ter Gemeente-Secretarie (afd. „Militaire Zaken"). Breestraat No. 119, hoek Wol- steeg, alhier van des voormiddags 10 uur tot des namiddags 3 uur? op Maandag 3 Januari a.s. voor hen, wier geslachtsnaam aanvangt met de let ter A of B; op Woensdag 5 Januari a.s. voor hen, wier geslachtsnaam aanvangt Tnet de let ter C, D, E of F; op Vrijdag 7 Januari a.s. voor hen, wier geslachtnaam aanvangt met de let ter G, H of I; op Maandag 10 Januari a.s. voor hen, wier geslachtsnaam aanvangt met de let ter J, K of L; op Woensdag 12 Januari a.s. voor hen, wier geslachtnaam aanvangt met do let ter M, N of 0; op Vrijdag 14 Januari a.s. voor hen, wier geslachtsnaam aanvangt met dc let ter P, Q of R; op Maandag 17 Januari a.s. voor hen, wier geslachtnaam aanvangt met do let ter S of T; op Woensdag 19 Januari a.s. voor beu, wier geslachtnaam aanvangt met dc let ter U, V of AV tot en met We; op Vrijdag 21 Januari a.s. voor ben, wier geslachtsnaam aanvangt met dc loi ter W van Wf af, X, Y Z. Door een ieder, die tot aangifte ver plicht is, moet een uittreksel uit bet ge boorteregister betreffende den in to schrij ven persoon of het huwelijksboek je van diens ouders worden overgelegd Nadere inlichtingen hieromtrent ken nen worden verkregen aan de afdeelIng „Militaire Zaken" voornoemd, op werkda gen van des voormiddags 9 uur tot des namiddags 1234 uur en van dos namid dags 134 uur tot 3 uur: des Zaterdags van des voormiddags 9 uur tot des na middags 1234 uur. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 30 December 192G. Hinderv/ei. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemcene konnie dat door hen vergunning is verleend aan: a. W. Nieuwenhuis en rechtverkrij genden tot het oprichten van een vicesch- bewerkingsinriehiing in liet perceel Gas- straat No. 4, kadastraal bekend gemeente Leidon, Sectie N. No. 693, b. P. Stoeken en rechtverkrijgenden tot het uitbreiden van de ververij en stoo- merij in de porceelen Voldersgracht No. 23 on van Dieliof, kaxIasU-aa) bekend ge meente Leiden, Sectie H. Nis 2949en 2739; c. de N.V. Leidsche Coöperatie re Melkinrichting „Do Landbouw" en recht verkrijgenden, tot het uitbreiden van de zuivelinricliting in het percee' Rijusbur-, gersingel No. 23, kadastraal bekend ge meente Leiden. Sectie A. No. 1079. N. C. DE GIJSELA 4R, Burgemeester. -VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 30 December 1926. Statliffilieke 4*g§©ss£Sa Woensdag 8.30 uur Ledenvergadering R- K. Volksbond afd. Leiden, Bonds gebouw. ALPHlN AAN DEN RIJN. Maandag. Ontwikkelingsclub R.-K. Volks bond. Inleiding „Kroeg en Kerk", Patronaatsgebouw, te 8 uur. ZOETER W OUDE. Donderdag. R.-K. Ziekenhuisfonds „St.- Antonius van Padua", Patronaat 7 uur. LEIDEN. De avond-, nacht cn Zondagdionst der apotheken wordt van Maandag 27 Dcc. tot cn met Zaterdag 1 Januari (Nieuwjaars dag) waargenomen door de apotheek van den heer A. Boelrwijt, Vischmarkt 8, tele foon 552. Zondag 2 Januari nemen waar do apo theken van de heeren G. F. Rcyst, Steen- straat 35, telefoon 136 en A. J. Donk, Doëzastraat 31, telefoon 1313. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur nemen de volgende huisart sen den dienst waar. Dr Ï-Tovens Grevo. Rijn en Se.liiekade Dr. Kors, Zoetcrwoudsche Singel 1. Dr Mulder, Watersteeg. Dr. Rassers, Rapenburg 47 Dr. v. Voorthuijsen, Heerengracbl 38. j De geneeskundige 's Zatcrdagschedieusl Oegstgoest wordt waargenomen door Dr Timmermans. Williolminapark Tol 300 De Geneeskundjgo Zondagsdienst, te Oegstgeest wordt van Zaterdagavond s uur tot Maandagmorgen 8 nnr waargeno men door Dr. Varekamp, Geverstraat 32, Tel. 1916. zichzelf op den voorgrond dringen. Om dio twee deugden niet te kwetsen meenen we beter te doen met dit kort bericht te vol staan en kunnen wc besluiten met te zeg gen, dat de heer Kohlbeck met voldoening op zijn staat van dienst mag terugzieh. Dat hij nog vele jaren van zijn welverdiende rust moge genieten. Met ingang van 1 Januari a.s. is be noemd tot procuratiehouder van het kan toor Leiden der Nationale Bankvcrcenif To [brief

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2