Eet meer HOUANDsch ZWIISERSCHE INGEZONDEN MEDEDEELINU beginnen, denken wij het allereerst aan de overstroomingen van Januari, waarvan ook wij zoozeer te lijden hebben gehad. Verder is België getroffen door den dood van een zijner eminentste mannen n.l. van kardinaal Mercier, die op Zaterdag 23 Januari overleed. Neen, België was aanvankelijk niet ge lukkig, want het verloor nog meer, n.l. de credietwaardigheid van zijn betaal middel. In Maart begon de franc op een onrustbarende wijze te zakken, welke da ling bleef aanhouden tot aan het optre den van het kabinet-Poincaré in Frank rijk, toen de Belgische franc evenals de Fransche ongeveer 5 ct. waard was. Doch het ministerie werkte hard aan de stabi lisatie van 'de franc, welk» stabilisatie op 25 October gereed kwam. Toen werd de Belga als rekeningseenheid ingevoerd tegen een koers van 34.80, zijndd 6 francs. Ten slotte herinneren wij aan de verlo ving van den kroonprins met de Zweed- sche prinses Astrid, waarmede hij op 4 Nov. to Stockholm in het huwelijk trad, terwijl het kerkelijk huwelijk te Brussel plaats had op 10 November. Onze Oosterburen, in Duitschland hpbben hun aandeel in de overstroomin gen ook gehad, evenals bun aandeel in de algemeene spoorwegrampen-epidemie. Het is zelfs de bakermat geweest van de spoorwegaanslagen, bijv. de aanslag bij Lehrte omstreeks balf Augustus. Hamburg beeft te lijden gehad van eeii hevige ty- phus-epidemie, welke circa 150 slacht offers maakte. Wat de politieke gebeurtenissen be treft, berinneren wij aan het vertrek van de Engelsche bezetting uit Keulen op 30 Januari, aan het sluiten van het Russisch- Duitsche verdrag beein Mei, na de mis lukte Volkenbondsconferentie van Maart (welk verdrag heel wat stof deed op waaien, omdat velen meenden, dat dit neu tra'iteitsverdrag niet vereenigbaar was met Duitschlands verplichtingen ten op zichte van den Volkenbond, zoodat men vermoedde, dat Duitschland derhalve niet meer tot den Bond wenscbte toe te tre den). In dit jaar beeft Duitschland ook getracht een regeling to treffen met de vroegere Duitsche vorsten. Een volksre- ferendum werd gehouden, dat de onteige ning zonder schadevergoeding verwierp. Maar tot een algemeene regeling kwam het niet. Alleen met Pruisen hebben de Hohenzollerns een accoord bereikt, om streeks half October, onder hevig verzet der communisten in den Landdag. Terzelf der tijd ongeveer begonnen de veemmoord processen te Landsberg welke heel wat aan 't licht gebracht hebben omtrent toestan den in de Rijksweer. wat geleid heeft tot den eisch der socialisten dat de regee ring moest aftreden. Zooals men weet, is 17 December de regeering-Marx dan ook ten val gebracht, terwijl nog steeds geen oplossing van de crisis in 't zicht is. .Ms laatste noemen wij de geslaagde toe nadering tot Italië en het Duitsch-Ita- liaansch verzoenings- en arbitrage-ver drag. Frankrijk kenmerkte zich dit jaar weer door een reeks kabinetscrisissen. Het be gon al in Maart, toen Briand moest af treden. Op 9 Maart (hij was intusschen al weer naar Genèvo geweest) trad Briand opnieuw op, daarna weer op 23 Juni (het was inmiddels de 10e maal, dat hij premier werd). Half Juli werd een accoord bereikt met Engeland inzake de oorlogsschulden, maar tot nu toe is dit accoord niet geratificeerd De man, die het s'oot, Caillaux, viel van z'n voet stuk in een nieuwe ministercrisis, die het gevolg was van do toenemende, daling van de franc. Tijdens het twee-daagsche bewind van Herriot (20 Juli) zakte de franc tot 5.09. Toen nam Poincaré het roer in handen en van dien tijd af dateert de revalorisatie van de franc. Behalve crisissen en franc-schommelin gen kan Frankrijk dit jaar wijzen op de afwikkeling van twee koloniale oorlogen, n.l. in Marokko en Syrië. Als wij do globe draaien, zoodat E n- geland naar voren komt, dan denken wij onmiddellijk aan do Britsche mijnwer kersstaking, die 1 Mei begon, gevolgd op 4 Mei door een algemeone staking. Dank zij het krachtig verzet van de regeering en de sportieve hulp van de burgerij werd 1 deze staking gebroken en opgeheven op 17 -Mei. Do mijnwerkersstaking duurde even wel voort. Op 18 November werden de bemiddelingsvoorstellen der regeering door de Britsche mijnwerkers verworpen, waarna er niets anders <$verbleef dan dis- trictsgewijze met de mijneigenaars te on derhandelen. Do staking verliep toen snel door de toenemende werkhervatting, maar het kolen-tekort deed zich in Engeland gedu- rede de koude Kerstdagen geducht ge voelen. Op het gebied van de luchtvaart deed dit jaar de Britsche vliegenier Alan Cobham een mooie prestatie door zijn vlucht naar Australië vice versa. Zuid-Europa. Kenmerkten de meer Noordelijko lan den zich door economischen en politieken strijd, in het Zuiden ging het er moord dadiger naar toe. In Portugal heb ben verscheidene revoluties plaats gehad. Zoo brak er een opstand uit op 27 Mei, waarbij de revolutionairen de zege be haalden. 13 Juni werd het parlement ont bonden. Eenigo dagen later weer een op stand onder leiding van generaal Gomez da Gosta. die dictatoriale allures aan nam. Weshalve er op 9 Juli weer een op stand uitbrak, waarbij Gomez da Gosta gearresteerd werd en verbannen. Na dien lummelt het zoo nu en dau noe wel eens. Spanje was iets rustiger, ofschoon er een paar complotten zijn ontdekt te gen Primo de Rivera en tegen den ko ning. Op i Aug. wierp een anarchist een mes naar do auto van Primo, toen deze zich te Barcelona bevond. De dictator bleef echter ongedeerd. Begin September openbaarde zich een onrust in het Spaan- sche leger. De staat van beleg werd afge kondigd en alle artillerie-officieren wer den uit het leger verwijderd, zoodat ook deze dreigende storm bezworen'werd. Ten slotte is nog vermeldenswaard de ontdekking en arrestatie van een stel sa menzweerders, die bij Perpignan over de Franksch-Spaanscho grens wilden wande len om daar een nieuwe Catalaansche re publiek te stichten met een zekere Macia als president. Door do waakzaamheid der Franschen werd ook deze poging ver ijdeld. Is Primo de Rivera nimmer veilig te gen aans'agen op zijn dierbaar leven, nog minder is dat de dictator v. Italië, Mus solini. Hij heeft dit jaar 3 aanslagen mee gemaakt. De eerste geschiedde op 7 April door miss Gibson, een Engelsche lady, die niet wel bij het hoofd was. De Duce werd door een revolverschot aan den neus gewond. De tweede aanslag had plaats op 11 September, toen een 18-jari- gen anarchist, Lucetti geheeten, een bom wierp naar Mussolini's auto, waardoor deze echter niet gekwetst werd. Daar de aanvaller een Ialiaan was, die naar Frankrijk was uitgeweken en in Marseille een gastvrije woonplaats bad gevonden, stak er een storm van verontwaardiging op tegen Frankrijk dat den anti-fascisten een schuilplaats bood en een gelegenheid om ongestoord moord-plannen te sme den. Ten slotte had de derde aanslag plaats op 31 October, toen een 15-jarige jongen, Zamboni, op den Duce schoot. Hij werd door de menigte gelyncht. Toen was Mus solini bet blijkbaar zat en hij ste'de de doodstraf in voor allen, die een aanslag zouden plegen op de regeering of op re- geeringspersonen. Eenige dagen later werden circa 125 oppositie-leden van hun zetels in het parlement vervallen ver klaard. En nog steeds gaat Mussolini verder om do oppositie gron dig uit te roeien. Herinneren wij ten slotte aan de arres tatie van Riciotti Garribaldi, die een zeer merkwaardige rol speelde als agent-pro vocateur. In Griekenland is het eveneens zeer onrustig geweest. Begin Januari riep Pangalos zich tot dictator uit. In Maart werkte hij den president Kondoeriotis er uit en volgde hem zelf op als president. Doch rustig was het in Griekenland niet en op Zondag 22 Augustus werd de re geering gevangen genomen en Panga'os eveneens na een sensationeele achtervol ging. De leider van de opstand Kondilis volgde hem op. Pangalos werd gevangen gehouden op Kreta en zal binnenkort te recht moeten staan. Hij is nu reeds van zijn rang als generaal verva'len verklaard en geschrapt van de lijst der Griekscjie of ficieren. Doch ook Kondilis kon zich niet hand haven en beeft zich in September terug getrokken. Er is thans een soort zakenka binet, zoolang als het duurt. Midden- en Oost-Europa. Nu volgt nog eenigo klein goed. Voor eerst een paar opstanden in Albanië, die aUe gericht waren tegen bet bewind van Ahmed Zogoe Bey, die evewel nog steeds op z'n stoel zit. In het begin van dit jaar heeft hij ge probeerd zich tot koning te doen uit roepen, maar kon toen niet den steun der mogendheden krijgen. Thans wil hij het opnieuw gaan wagen, en ditmaal zou Italië hem willen helpen. Met Italië botert het thans uitstekend, want dit land heeft z'n concurrent Joeg o-S 1 a v i een vlieg afgevangen met het sluiten van het Ita- liaansch-Albaneesch verdrag, waarbij Italia Albanië steun belooft, als het wordt aangevallen. Dat is natuurlijk een por naar Joego-Slavië, dat zich gaarne een zelfde vaderlijke beschermende rol had toegedacht als thans Italië heeft. In Joe go-Slavië heeft dit verdrag geleid tot een minister-crisis. Verder zijn dit jaar Hongarije en Oostenrijk vrij gekomen van de voog dij van den Volkenbond op 1 Juli. Mr. Zimmermann (Oostenrijk) en de Ameri kaan Smith (Hongarije) zijn als Volken- bondiscommiasartssen afgetreden. Honga rije heeft dit jaar nog te kampen gehad met de gevolgen van de zwendel-affaire in de valsche francs-biljetten. Men her innert zich nog wel de arrestatie van prins Windischgratz en zijn veroordeeling en verder het geheele geruchtmakende pro cos waarbij do regeering en de rijksbestuur der Horthy harde nooten te kraken heb-, ben gekregen, omdat men hen van mede plichtigheid beschuldigde. Van Roemenië is alleen te momo- recren dé sensationeele troonsafstand van krooprins Carol, die ondanks her haalde pogingen er niet toe te bewegen is naar zijn land en zijn echtgenoote terug to keeren. Vervolgens zijn nog enkele staatsgrepen to vermelden, zooals de staatsgreep van maarschalk Pilsoedski in Polen op 14- Mei en de omwenteling in Litauen op 17 December onder leiding van Smelona. Wanneer wij ten slotte .nog herinnerd bebben aan bet tot stand komen van do vrede om het veelbestreden MosocTge- b i e d (dat Engeland's protectoraat gebied, Irak, en Turkije elkaar betwistten) cq aan den strijd om de macht in Sovjet-Rus land, waarbij o. a. Zinowjef het loodje moest leggen, dan gelooven wij gevoegelijk van Europa te kunnen afstappen zonder al te onvolledig geweest te zijn. AMERIKA. Van Amerika zullen wij ons in hoofd zaak bepalen tot M e x i c o En daarover is reeds zooveel geschreven, dat wij ons kunnen beperken tot het noemen van en kele datums. Reeds in Februari kwamen er berichten binnen omtrent een toenemende onder drukking van de Katholieken. Volgens den brief van mgr. Drossaerts zou president Calles gezegd hebben, dat na October 1926 het katholieke geloof in Mexico onbekend zou zijn. In April wordt de vervolging nog duidelijker. Protesten worden gezonden en de bisschoppen confereeren met den Paus. Tegen 1 Augustus, het feest van St. Petrus' Banden wordën over de geheele wereld openbare gebeden uitgeschreven. Tezelfder tijd worden er door Calles nieuwe bepalin gen gemaakt, welke de vervolging nog ver scherpen. Het zijn de beruchte 33 artikelen, die o. a. het kloosterleven onmogelijk ma ken, aan de geestelijkheid het oprichten van scholen verbieden, het aantal geestelij ken beperken enz. enz. Maar nu nemen de Katholieken ook tegenmaatregelen. Zij kondigen tegen half Juli een algemeene boycot af in Mexico en met ingang van 1 Augustus worden file kerkelijke plechtig heden gestaakt. Als voorzorgsmaatregel laat Calles de Katholieken ontwapenen. Er entstaat een opstandje onder de Yaqui-in dianen. doch overigens blijft het verzet der Katholieken een liidelijk verzet. Dacht men aanvankelijk dat dit opstandje het begin zou zijn van een algemeene revolutie tegen Calles onder leiding van den ex-president de la Huerfa, tot nu toe is daarvan even wel nog niets gekomen. Doch dat de la Huerta alle pogingen in het werk stelt om van de ontevredenheid met Calles' be stuur gebruik te melken, is wel zeker. Fen opstand ie min of meer komt er trou wens niet zoo zeer onaan. Dat kent men in Zuid- en Mid del-Amerika wel. Op het oogenblik is er oen revolutie gaande in Nicaragua en in Brazilië broeit er ook wat. Verder hebben wij nog in Honduras een opstandje gehad en misschien ergens anders ook nog wel. Je kunt niet overal op letten. AFRIKA. Van de Afrikaansche gewesten memo- roeren wij alleen de strijd in Marokko. Na de winter-camnagne volgden er in April vredes-onderhandelingen met Abd-el- Krim, die evenwel op niets uitbenen. In Mei laait de sfrij^l opnieuw in alle hevig heid op. doch, bet'is duidelijk, dat Abd-el- Krim zelf het bopelooze van een door vechten inziet. 27 Mei geeft Abd-el-Krim zich ovpt aan de Franschen, die weigeren hem aan de Spam'aarden uit te leveren. Ni eindelooze conferenties wordt beslo ten Abd-el-Krim te verbannen naar bet eilandje Reunion, waar hij zich thans be vindt en zïcli. nogal in zijn lot schijnt te kunnen schikken. Verder js er van Afrika weinig te zeg gen. Tn de Zuid- Afrikaansche republiek ljeerscht nog steeds een strijd om de vlag Sommigen willen de Engelsche vlag houden anderen willen een nieuwe vlag, oen eimn v'ag. Maar bee? "Wij kun nen rustig den uitslag afwachten. AZIE. Allereerst Ned Indië, waar in April overvallen op Mieli plaats hadden, waarbij o.a. kapitein Paris gesneuveld is. Daarbij is bot niet geblevën In Juni bad op Su matra in de buurt van Padang een hevi ge aardbeving plaats, welke groote ver woestingen aanrichtte Maar bet meest sen sationeele van bet Indische nieuws is wel de communistische onstand on Java, in de maand November, waarvan de indrukken no" versch in bet geheugen limoen. Vervolgens denken wij aan China, dat het geheele jaar door te lijden beeft gehad van den burgeroorlog, en aan Japan, dat behalve door eenige groote ongelukken, in deze maand „geteisterd" is door den doof! van den Mikado. Diversen. 17 Februari Mgr. Cieplak overleden in New Yersey, de martelaar der bolsjewiki. 9 Mei. De Amerikaansche luitenant Byrd bereikt met een Fokkervliegtuig het eerst de Noordpool. Zonder tusschenlanding vliegt hij van 's nachts 2 uur tot 5 uur in den namiddag. 11 Mei. Amundsen vertrekt met bet lucht schip de „Norge" naar do Pool en landt een paar dagen later veilig te Alaska, na de Pool bereikt te bebben. Juni. Eucharistisch Congres te Chicago. 19 Sept. Hevige orkaan in Florida. Mia mi en andere steden zwaar geteisterd, 20 October. Manifest van vele financiers en industrieelen uit Europa en Amerika waarin zij den vrijhandel aanprijzen alshgt middel om Europa op te heffen. SPORT VOETBAL. R. K. FEDERATIE. Overzicht. Het wedstrijdprogrammr voor den Zon dag na Nieuwjaar is over het algemeen niet zoo groot. Alleen dat van den D. H. V B. is vrij normaal, doch het is zeer de vraag, of alle terreinen in de gewenschto conditie ver keeren. Aan den- Haagscben Straatweg nabij hoevo Veldbeim zal de eerste thuiswed strijd in dit seizoen door Leiden gespeeld worden. Do roodzwarten zijn ons den laatsten tijd hard meegevallen, dat mogen we nu wel eens zeggen bij het scheiden van het Oude Jaar. Maar als altijd komen wij ook met de wensclien voor het Nieuwe Jaar en dan hopen we, dat onze Roomscho Leid- sche club een voorspoedig jaar tegemoet moge gaan. Wil het jaar goed beginnen, dan dient er Zondag van de gasten ge wonnen te worden. En nu is het bekend dat het Hiilegom- sche Concordia een dikwijls niet te onder schatten tegenpartij is. Als de Leidenaars zich daarvan weten te doordringen dan hebben we alle hoop op een gunstig resul taat. Het Goudsche D. O. N. K. ontvangt de Du;ven uit Rotterdam, wat wel weer een nieuwe nederlaag voor de Gouwenaars be teeken t. Y. E. P. uit "Woerden gaat, voor de twee de klasse F, op bezoek bij de P. V. C- reserves in Utrecht. Wij vreezen het erg ste voor de gasten. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Overgangsklasse B. Bussum: S. D. O.R. K A. V. Heemstede: H B. C.-Wilskracht Hoorn: Alw. ForwardDe Meer Amersfoort: LimvioV. V. Z. Tweede klasse F. Tiel: Bataven0. K. V. Utrecht: P. V C. II—V. E. P. Montfoort: H. M. S.Utrechtenaren Tweede klasse H. Leiden: LeidenConcordia Gouda: D O. N. K.Duiven DIOC HAARL. BOND. Overzicht. Het programma voor Zondag is vooral belangrijk door den wedstrijd S. J. C. Teijlingen. De eerste wedstrijd eindigde in een overwinning voor de Sassenheimers, doch toen waren zij in heel wat beteje conditie dan thans, na den ondervonden tegenslag, 't Zal ons dan ook geenszins verwonderen sis S. J. C. Zondag revan che nam, waarmede haar positie ten op zichte van W. F. G. weer verbeterd zal worden. Intusschen zullen de Teijlingers zich maar niet zonder meer gewonnen ge ven. De andere wedstrijd in deze afdeeling is die tusschen Geel Wit en Santpoort, wat een overwinning beteekent voor de bezoe kers. Iji de tweede klasse D gaat Blauw Zwart op den goeden weg voort en zal de .Wasse- naarscbe club morerpn opnieuw een over winning kunnen boeken op V. V Pdat het zwakste zusje in deze afdeeling is. Leiden II ontvangt thuis Westlandia I, dat onlangs door de S. J. C.-reserves werd gekloot. Willen de Leidenaars zich nu op dezelfde plaats handbaven dan dienen zij Zondag eveneens van Westlandia te win nen, hetgeen met eenigen goeden wil wel mogelijk is. De S J. C.-reserves moeten nu naar G. D. A. ÏTÏ 't Is altijd een moeilijke reis naar Loosduinen! Lisse II en Teijlingen II spelen beide in Den Haag en beide clubs kunnen met de punten terugkeeren. Teijlingen III ontvangt bet nieuw ge vormde derde elftal van S J. C. Een voor spelling is bier moeilijk te geven. Leiden ILL dat naar O. V. V. moet kan daar winnen en V. V. L. geven we een kans tegen Lisse III. Tenslotte, als A. V. V. II erin slaagt de reserves van R- I. A. te kloppen, dan beb ben de Dambewöuers de leiding. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Eerste klasse B. Haarlem: Geel Wit ISantpoort I Noordwijk: S J. G. ITeijlingen I- Tweede klasse C. Santpoort: Santpoort IIH. B. C. II Haarlem: Victrix IConcordia JI Haarlem: T. Y. B. B. n—T. Z. B. I Tweede klasse D. Wassenaar: Blauw Zwart IV. V. P. I Delft: D. H. L. II—G. D. A. II Derde klasse F. Den Haag: Lenig en Snel IIEdoh II Leiden, 12.30 uur: Leiden IIWestlandia I Loosduinen: G. D. A. IllS. J. G. II Derde klasse G. Den Haag: Edoh IIITeijlingen II Den Haag: S. D. G. II-Lisse II ViercLe klasse G. Sassenheim: Teijlingen HIS. J1 0. Hl Voorschoten: V. V. L. ILisse III Oegstgeest: O. V. V. IILeiden III Vierde klasse H. Leidschendam: A. V. V. IIR. I. A. II Den Haag: V. V. P. IIGr. Floris II Junioren Competitie, District Leiden. Lisse, 12.30 uur: Lisse IV. Vr L. Sassenheim, 12.30 uur: Teijl. ILisse II Noordwijk, 12.30 uur: S. J. C.Leiden NEDERLANDSCHE VOETBALBOND Overzicht. Het programma van den Ned. Bond is bij de jaarwisseling maar zee. klein, doch sommige wedstrijden zijn er des te belang rijker om. In Afdeeling I is het wel die tusschen de hoofdstedelijke rivalen Blauw Wit en Aj-ax. De Zebra's zullen, indien de wed strijd doorgaat, (er moeten al rare dingen gebeuren als bet niet zoo is) een goeden dag .hebben, daar de belangstelling van geheel Amsterdam op deze ontmoeting is geconcenreerd. Wie zal winnen? 't Valt dikwijls moei lijk den uitslag van een plaatselijken wed strijd te voorspellen. Toch houden we het erop, dat Ajax sterker is en zal winnen. In den Haag ontvangt V.U.C. de Storm vogels, evenals Ajax een ploeg met kam- J pioensaspiralies. 't Zou een :i -ok- opluch ting voor Ajax wezen, als V.U.C. eens won A.S.C. moet Zondag naar Utrecht, waar U.V.V. altijd een lastige tegenstander is. 't Zal A.S.C. heel moeilijk vallen in Utrecht eenig gunstig resultaat te behalen, doch we hopen, dat de Leidenaars doordrongen zijn van den ernst van hun positie op de ranglijst. Dan alleen is er hoop op eenig succes. Spartaan, dat Feijenoord in Rotterdam op zoekt, zal daarvan wel niet veel plei- zier beleven. In de derde klasse beeft alleen U.V.S. van de Leidsche derde klassers te spelen, doch waar Alphen op bezoek komt, is de wedstrijd niet onbelangrijk. Hoewel U.V. S. blijk gegeven heeft zich niet gemakke lijk te laten slaan, gelooven we toch, dat Alphen de punten mee zal nemen. Voor de rest van het programma wijzen we hoofdzakelijk op den wedstrijd in Al melo, waar Heracles ongetwijfeld zich de meerdere van Enschedé zal toorien. Wedstrijd-programma voor a.s. Zondag AFDEELING I. Eerste klasse. Den Haag: V.U.C.Stormvogels. Amsterdam: Blauw WitAjax. Vierde klasse B. Haarlem: E.H.S.Kinheim. AFDEELING ET. Eerste klasse. Rotterdam: FeijenoordDo Spartaan. Utrecht: U.V.V.A.S.C, Derde klasse A. Leiden: U.V.S.Alphen. AFDEELING Hl. Eerste klasse. Almelo: HeraclesEnschedé. Hengelo: HengeloVitesse. Zwolle: Z.A.C.—Go Ahead. AFDEELING IV. Eerste klasse. 'e Bosch: WilhelminaM.V.V. AFDEELING V. Eerste klasse. Groningen: G.V.A.V.G.V.V. Winschoten: W.V.V.Be Quick. Assen: AchillesVelocitas. Leeuwarden: FrieslandFrisia. KORFBAL. Overzicht. Voor Zondag is een fhak bezet program ma samengesteld. In het Zuiden ontvangt Vitesse het Delftscbe D. K. C. Als de wed strijd door den slechten toestand van het terrein niet wordt afgelast, dan zal Vitesse danig dienen aan te pakken, om zich de D. K. C.'rs van het lijf te houden. Fluks, dat weer wat in betere conditie komt, moet naar Rotterdam, waar O. S. C. R. zich met hand en tand voor een ne derlaag zal trachten te behoeden. Of zulks gelukken zal meenen we te mogen betwij felen, als het Fluks ernst is om wat voor uit te komen H. K. V., dat den laatsten keer door Deetos geslagen weed op eigen terrei», zal het morgen tegen Velox al niet gemakke lijker hebben. Tenslotte is de wedstrijd het Zuiden Deetos wel de meest belangrijke, wijl hier van veel zal afhangen voor de bezetting van de eerste plaats. Nif Deetos de Hage naars geslagen heeft, geven we haar ook een kans tegen deze Rotterdammers. S. D. O., dat Emma ontvangt, heeft mo gelijk een goede kans op een overwinning, nu deze Haagsche club ook van H. K. V. II verloren heeft. De ontmoeting Fluks IIFluks III moet volgens de regelen der samenstelling in een overwinning voor de eerste reserven eindigen. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Westelijk© le klasse N. Amsterdam: WesterkwartierExcelsior. Amsterdam: D. E. V.Koog Zaandijk. Amsterdam: D. T. V.D. D. V. Westelijke le klasse Z. leiden: VitesseD. K. C. Rotterdam: O. S. C. R.Fluks Rotterdam: Het ZuidenDeetos Rotterdam: VeloxH. K. V. Westelijke 2e klasse F. Leiden, 111 uur: Fluks IIFluks III Leiden: S. D. O.Emma Den Haag: H. S. V. H—H. K. V. II IXe Olympiade Amsterdam 1928. Propaganda. Het Comité 1928 zal een geillustreerd boekje van ongeveer 40 pagina's doen ver spreiden met artikeltjes in 4 talen, die in lichtingen verstrekken omtrent de Spelen en ons land. Voorts is het ontwerp gereed gekomen voor een boekenlegger, die in 4 a 500.000 exemplaren zijn weg zal moeten vinden in propaganda-materiaal hier en in het buitenland. Aan alle belangrijke firma's in Nederland zal verzocht worden om op bun papier en briefomslagen recla me te willen maken voor de Olympische Spelen. Wanneer firma's, die hierom trent geen schrijven mochten ontvangen, toch aan dit verzoek gevolg zouden willen geven, zal dit zeer op prijs worden ge steld. Aan alle vereenigingen voor bloemencul tuur, de bollenkweekers natuurlijk vooral niet té vergeten, zal gevraagd worden om tijdens de Spelen een demonstratie le ge ven van Holland's bloemenpracht Uit de vele ontwerpen voor een reclame plaat zijn er thans 4 gekozen, waaruit spoe dig een definitieve keuze zal worden ge daan.

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 20