Puroi bij Winterhanden en Wintervoeten, "z: 30 ci jl KI. *0 stPUNCHEH INGEZONOEN HÜFDEDEELBNG SPORT nederianosch OosMndië FAtLLiSSEiaEH-i E« INGEZONDEN HEELING KERKHIEUWS Een onderorondsche to Moskoii Do gemeenteraad van Moskou voert mo- men feci onderhandelingen met do A. E. G. en bet Siemensconcern te Berlijn, over den bouw van een ondergTondschen spoor weg, welke 200 millioen mark zal kosten. Mist en hoogcre temperaturen in Engeland De lu c h t d i e n s t c n op bet continent gestaakt. Met de Kerstdagen is ook de koudo in Engeland afgeloopen. Gistermorgen hing er een dikko mist boven Londen, die even wel later gedeeltelijk optrok, terwijl de temperatuur geleidelijk steeg. De lucht- diensten op Parijs, Oslende en Amster dam moesten tengevolge van den mist gestaakt worden. schen den Raad van Arbeid te Amster dam en een heer des huizes, die zijn door dien Raad van Arbeid opgelegde ver plichting, om rentezegels te plakken ten behoeve van eene bij hem inwonende dienstbode, niet was nagekomen. Deze omstreeks 45-jarige dienstbode was eenigo jaren geleden als zoodanig bij bedoelden heer tegen het gebruikelijke loon in dienst gekomen. Tengevolgo van een ziekte, die in den loop der jaren ver- Aan het Concili van Shanliai nam hij deel als consultor. Het nieuwe vicariaat omvat 5 onder-prefecturen der provincie Ge- Kiang. Mgr. Meichior Souen. Z. D. H. Mgr. Meichior Souen behoort tot "de Congregatie der Missie of Lazaris ten. Hij is titularis van Esbon (Hesbon) en Apostolisch Prefect van Lihsien. Ge boren in 1869 te Peking is hij reeds 58 jaar oud. In 1897 is hij priester gewijd on m 1899 trad hij in de Congregatie der Missie. Tien jaren lang gaf hij Latijnsche les aan het seminarie, en werd daarna pastoor eener parochie. In 1924 werd hij geplaatst aan het hoofd der nieuw-opge- richte Apostolische Prefectuur Lihsien, in de provincie Tchelyh, gevormd uit vijf on der-prefecturen van het vicariaat Pao- tóngfu en een Van het vicariaat Cren- tingfu (mgr. Schraven). De Prefectuur lelt bijna 800.000 inwoners, onder welke 26.379 gedoopte katholieken en 1875 cate chumenen. Ook deze Prefect munt uit door een echten aposlolischen geest, die do heidenen zoekt te winnen. Op het oogenhlik beschikt de prefectuur over 8 inlandsche priesters, 4- Europeesche zus ters en 70 inlandsche; deze verzorgen 282 christen-gemeenschappen, welke beschik ken over 16 kerken, en 133 bidplaatsen; 36 catechumenaten en 98 parochiale scho len. Ook werd reeds een kleinseminarie begonnen. Deze cijfers geven eenig idee van het geweldige werk, waarvoor deze Chineesclie Prefectuur is gesteld. Geluk kig zijn er verschillende groot-seminaris ten op het Gentraal-Seminarie te Chala, bestemd voor deze Prefectuur (Nederland ondersteunt er door S.P.L. 7, van wie on langs 2 priester zijn gew'ijd). Mgr. Pilippus Tchao. Z. D. H. Mgr. Philippus Tchao, titulair Bisschop van Vaga (Bo'ja), apostolisch vicaris van Suanhwafu behoort tot de se culiere geestelijkheid van het vicariaat Peking. Ge horen in 1880 is hij gesproten uit een degelijk christen gezin, dat aan de Kerk nog twee priesters schonk. (Zijn vader stierf in 1880 bij de Boxersvervol- ging den marteldood voor het Geloof). Hij brachtr zijn priesterleven deels in de ziel zorg door, deels als directeur eener nor maalschool, en was de laatste drie jaren secretaris van den Apostolischen Delegaat Mgr. Celso Gostantini. Hij munt uit door godsvrucht en kennis en door bijzonderen takt bij het behandelen van velerlei kerke lijke zaken; daardoor staat hij in groote achting zoowel hij Europeanen als bij Ghi- neezen. Het vicariaat Suanlcwafu is oen vicariaat Peking. Het omvat negen bur gerlijke onderprefecturen met ongeveer één mill'oen inwoners. Daarvan zijn er 31.000 katholiek, voor wie echter nog slechts 16 priesters beschikbaar zijn. Het vicariaat telt verschillende bloeiende scholen. In dit gebied is ook gelegen het bekende Ghineesche Trappisten-klooster dat o.a. in de Encycliek Rerum Ecclesiae als voorbeeld wordt aangehaald, en dat 100 religieuzen telt, in meerderheid Chi- neezen. Te Amsterdam. Omtrent het slot den avond, Dinsdag den Chineeschen Bisschoppen aangeboden in het Concertgebouw te Amsterdam, ont- leenen we nog aan de „Msbd.": Mgr. Philippus Tchao rees dan onder daverend applaus van zijn zetel om de aanwezigen toe te spreken. In een korte Fransche rede verklaarde mgr. Tchao, ook namens zijn hooge ambtgenooten, dat hun de ontvangst in Neerlands hoofdstad had welgedaan. In het program van hun ver moeiende reis hadden zij gaarne Neder land opgenomen om den Nederlandera dank te zeggen voor alles wat zij voor de Chineesche missie hebben gedaan. Door het offer van hun missionarissen, die daar heen gingen en van wie velen daar het lé ven lieten, door hun gebed ook, waarop China zeker blijft rekenen. Niet alleen China maar heel de Katholieke wereld moet Nederland dank brengen, omdat dit land den voortreffelijken Kardinaal der Propaganda van Rossum heeft gegeven. (Applaus). Moge God, zoo besloot mgr. zijn toe spraak, Katholiek Nederland zegenen in zijn geestelijke maar ook in zijn tijdelijke zaken. Mgr. wenkte dan de drie overige bis schoppen en zich te midden van het po dium plaatsend, gaven zij naar alle kant, na met luider stemme de woorden van wijding te hebben uitgesproken, den pau- selijkcn zegen. De schola cantorum zong dan nog „Pa- lestrina's „Credo", waarna H.H. D.D. hoog waardigheden onder een tot een ovatie aanzwellend applaus door een rij juichen de Amsterdammers naar den uitgang schreden. Te Haarlem. Ongeveer kwart voor één uur arriveerdè het gezelschap in een drietal auto's voor het Bisschoppelijk paleis to Haarlem. De hooge agsten werden door Mgr. Gal lier in de audiëntiezaal ontvangen. Nadat de begroeting had plaat9 gehad, onder hield Mgr. zich langen tijd met hen. Bij dit onderhoud waren o.m. tegenwoordig de HoogEerw. pater Raymakers, Mgr. M. P. J. Möllmann vicaris-generaal van het bisdom en rector P. do Wolf, van bet Ge sticht St. Joan de Deo to Haarlem. Om 2 uur vereenigde het gezelschap zich in do grooto zaal aan een gemeensehappe- lijken maaltijd. Het bezoek droeg een uitsluitend intiem karakter. Te Rotterdam. Na het bezoek dat de vier Chineesche Bisschoppen, H.H. D.D. H.H. mgr. Josc- phus Hu C.M.. mgr. Aloysius Tch'en O.F. M., mgr. Philippus Tchao ca mgr. Meichior Souen O.M. aan Haarlem brachten, arri veerden zij, gisterenmiddag te 5.25 uur aan het Station D.P. met hun gevolg, te weten Prof. Wang van de Leuvensche Uni versiteit, Pater Tchao, broer van den Bis schop, Pater Raymakers, Overste van het Missiehuis van Scheut te Nijmegen en ka pelaan A. de Wit, directeur van het Lief dewerk van den H. Apoestel Petrus te Arnhem. In de gereserveerde wachtkamer wacht te het comité China, voorzitter kapelaan J. S. H. M. Schiphorst, en de leden. Bovendien was de oud-missionaris in China, Pater Yict. Kruitwagen, ter vor- welkoming aanwezig. Toen de trein binnenkwam stond voor de wachtkamer een groote menigte be langstellenden, zoodat H. H. D. D. H.H., die door eenigo leden van het comité wer den voorgegaan, slechts een nauwen door gang naar de wachtkamer hadden. Nadat alle aanwezigen tot den handkus waren toegelaten richtte Kapelaan Schip horst zich in het Fransch tot do hooge be zoekers om hen welkom te heeten in Rot terdam. Daarna stelde Kap. Schiphorst de aan wezigen aan H.H. D.D. H.H. voor en over handigde hun tenslotte elk een in het Fransch geschreven exemplaar van het programma to Rotterdam. Mgr. Tchao dankte, eveneens in het Fransch, in enkele vriendelijke bewoor dingen, waarbij hij den nadruk legde op do groote waarde, welk dit bezoek voor hem en do andere Bisschoppen heeft, door de grootsche manifestatie van do eenheid van het Katholieke goloof over do ganscho wereld. Daarna begaf men zich naar den uit gang, \^aar de R. K. Padvinders een vrijen doorgang hadden gemaakt tusBchen do drom belangstellenden en statig salueer den. In zeven auto's, versierd mot de Pause lijke en de Chineesche vlag reed men naar de kerk van den H. Laurentius. Nadat de Chineesche bisschoppen met hun gevolg in do pastorie aan de Nieuwe Haven waren aangekomen, begaven zij zich allereerst naar do kerk voor een aan bidding van het Allerheiligste Sacrament. In de groote ontvangzaal van de pasto rie hadden zich onderwijl de leden van liet comité-China en een zeer talrijke ver tegenwoordiging van de Rotterdamsche geestelijkheid verzameld voor de officieelo ontvangst der Chineesche prelaten. Als deze aan de eene zijde van do zaal in hun zetels hadden plaats genomen, nam allereerst de Deken van Rotterdam, do HoogEerw. Heer J. W. van Heeswijk het woord om hen namens de geestelijkheid en do Katholieken van Rotterdam het wel kom toe te roepen in het Fransch. Vervolgens trad de Finsche bisschop Mgr. dr. J. M. Buckx, naar voren. Dadelijk verhieven zich de Chineesche bisschoppen van hunne zetels en bleven staan ondanks het minnelijk gebaar van mgr. Buckx om toch plaats to nemen. Do sympathieke Finsche bisschop-mis sionaris noemde het wel providentieel, dat hij hier aanwezig mocht zijn bij de be groeting der eerste Chineesche bisschop pen. Providentieel, dat de eerste bisschop van het hooge Noorden hier in zijn vader land de eerste bisschoppen van het Zuid- Oostelijk deel der wereld mag welkom heeten, „le premier évêque finnois les pre miers évêques chinois". Ik dank u daar voor, want het doet mijn apostolisch hart goed. Holland verdient de groote eer, dat gij hier heen zijt gekomen. Want Holland, munt uit door zijn missiewerken. Heel Ka tholiek H .Hand en zijn ijverige geestelijk heid, zij zijn bezield met een grooten mis sieijver. Gij ziet bier ook om u heen eeni- ge van hun missionarissen, die in uw land hebben gewerkt. Ik wensch u geluk met de hooge waar digheid van het episcopaat, waartoe de paus u heeft verhaven. Gij draagt nu het purper, maar wilt wel bedenken, dat in de plooien van dat purper de zorgen zijn ver scholen. Een moeilijke taak wacht u, als gij in uw land zijt teruggekeerd, maar weest ver zekerd, dat de Katholieken van heel de wereld dqor hun vurig gebed uw zorgen zullen verlichten. Deze hartelijke en vaderlijk-bemoedi gende toespraak van den Hollandschen missie-bisschop miste op de gemoederen der Chineesche prelaten haar uitwerking niet. Vervolgens trad de voorzitter van liet comité-China, kapelaan J. Schiphorst, op de kerkvorsten toe en overhandigde aan ieder van hen een door den Rotterdammer Kees Roovers gecalligrafeerde oorkonde, als aandenken aan hun bezoek aan Rot terdam. Mgr. Philippus Tchao sprak dan in het latijn een woord van dank namens zich en zijn metgezellen. Mgr. getuigde van de groote ontroering, welke zich van hen had meester gemaakt, do enthousiaste ont vangst door do Katholieken van Holland. Wij moeten u danken voor uw missie-ijver, waardoor zooveel in ons land is bereikt. Onze verheffing tot^het episcopaat is me de een kroon op het werk van uw pries ters, dit tot ons kwamen om het geloof te verkondigen en er veel voor hebben ge werkt en veel geleden. Wij zijn blijde door ons bezoek eenigo vergelding te kunnen geven voor zooveel goedheid. Wij moeten u danken, Katholieken van Holland uit naam van alle Chineesche priesters en ge- loovigen. Heel ons leven zullen wij onthou den de schoone manifestaties, welke wij gezien hebben en welke ons gesterkt heb ben voor den moeilijken arbeid, die ons wacht. Na deze reeks van tóespraken werden alle aanwezigen tot den handkus, toege laten. 't Werden alweer lango lijsten, Die men in de krant zag staan. Van meestal nog jonge menschen Die door 't ijsvlak zijn gegaan. Niet zoo gauw heeft het gevroren, Of do jeugd raakt vau de wijs En zij gaat 't is onbegrijpelijk IJskoud over één nacht ijs Eerst heel even maar proboeren, Heel voorzichtig met één been. Houdt het dan, dan gaan zij spoedig, Heelemaal er over heen. Totdat vaak de catastrophe komt En het ijs hen niet meer houdt, En zij komen uit het water: Levenloos, en stijf, en koudt Als een voorbeeld voor de and'ren Staat het dan weer in de krant: Wederom een kind verdronken, 't Waagde zich ver van de kant. 't Is natuurlijk, dat een jongen, Houdt van winter, sneeuw en ijs. Maar besef ook de gevaren, Want je geeft je leven prijs. Jongens, meisjes, wacht nu, tot het IJs berijdbaar is en goed, En houdt dan zoolang het kan maar Steeds de schaatsen aan uw voet. Zwier dan zwierig langs de banen, Tot de avondduisternis. En 'k geef toe, dat nu 't gaat dooien, Het een dooie boel weer is. Onderwijl hadden buiten de zaal talrij ke - Rotterdamsche Katholieken gewacht op het oogenblik, dat ook zij aan de bis schoppen konden worden voorgesteld. In lange rijen trokken zij voorbij de Chinee sche prelaten, terwijl Pastoor L. Th. Bon- nike S.J. als lid van het comité do bezoe kers aan hen voorstelde. In de Boschjeskerk, waar Z. D. H. Mgr. Aolysius Tch'en geassisteerd door de an dere Bisschoppen te acht uur een Ponti- ficaal Lof zou oelebreeren, was het reeds lang voor achten overvol. De deuren moes ten. worden gesloten, buiten worden eeni- ge honderden menschen teleurgesteld. Even na achten verschenen op het altaar de geestelijken, die bij deze plechtigheid assistentie verleenden, te weten alle gees telijken der Boschjes-kerk benevens Ka pelaan Schiphorst, die ceremoniarius was, de HoogEerw. Pater Provinciaal Regala- tus Hazebroek uit Weert, Rector van der Veer O.F.M. uit Venray, Pater Mazurows- ki en Pater G. J. A. van Eysdcn O.F.M. In de kerk zagen wij o.a. den Hoog Eerw. Heer Deken der stad, zeer vele gees telijken uit Rotterdam en omgeving. Nadat de geestelijken voorafgegaan door koorknapen en een schare van ongeveer vijftig bruidjes, van wie de kleinen witte anjers, de grooteren palmtakken droegen, versierd met linten in Pauselijke en Chi neesche kleuren, naar de kerkdeur w "en geschreden, kwamen de Kerkvorsten, ter wijl de menigte hun een Fransch wel komstlied, tekst J. Willemse, toezong, sta tig de kerk binnen. Op het altaar vormden de bruidjes een doorgang, waarna Mgr. Tch'en zich pontificaal kleedde. Tijdens het Lof, waarin het. versterkte koor op voortreffelijke wijze meerstemmi ge en Gregoriaansche zangen deed hooreh, hield do oud-Chineesche missionaris en Rotterdammer Pater Vict. Kruitwagen O. F.M. in vloeiend Chineesch een toespraak tot de Bisschoppen. Hierna traden de bruidjes op het altaar en richtte een hunner, Henny Rosemeyer, een dochtertje van het schoolhoofd het woord tot de Kerkvorsten in het Fransch. Na deze toespraak, beklom Pater Just. Jansen O.F.M. den preekstoel om tot de ge- loovigen in het Hollandsch een vurige preek te houden, waarin hij wees op de dankbaarheid, verschuldigd aan- de Bis schoppen voor hun komst in Rotterdam. Door allen eenige oogenblikken rechtop te gaan staan, brachten de geloovigen op zijn verzoek aan de Kerkvorsten hierna hunne hulde. Mgr. Tch'en hield in vloeiend Fransch 'n treffende dankrede. „Nu zijn wij hier om u te danken voor alles wat gij voor ons deed", zeide Mgr. Tch'en, „niet slechts door een brief of door de getuigenis van een teruggekeerden mis sionaris, doch in eigen persoon. Wij heb ben de waarheid van het Chineesche spreekwoord weer moeten erkennen, dat honderd keer iets te hooren niet zoo goed is, als een keer iets te zien". Nooit hebben wij zoo duidelijk als thans de eenheid der Katholieke Kerk gezien. Wij kunnen u de verzekering geven, dat uw wenschen voor Christus in China niet ijdel zijn geweest. Het zaad, dat in de goede aarde is geworpen, is opgeschoten, het begin is go.ed, doch ook het vervolg moet goed zijn. Daarom bevelen wij ons dringend in uw gebed aan, aaugemoedigd alB wij zijn door uwe toezegging veel voor ons land te zullen bidden. Hierna werd het Lof voortgezet. Te ongeveer kwart voor tien waren de indrukwekkende plechtigheden ten einde. Een collecte heeft 720 gulden opgebracht. Hedenmorgen bezochten de Bisschoppen de bureaux van „De Maasbode". Te 10 uur 41 vertrokken Z.Z. D.D. H.H. naar 's Hertogenbosch. „Msbd." VOETBAL. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND Januari-programma Westelijke Af tl. Het programma der eerste klassers N. V. B. luidt voor Januari volgens do „Spkr." als volgt: Zware mist boven de Schelde. De buitenlandse lie scheep vaart te Antwerpen gestaakt. Sedert gistermorgen hangt een dikke mist boven de Schelde, zoodat geen enkel scbip Antwerpen kon bereiken of de ha ven heeft kunnen verlaten. Overstroomingen in de Ver. Staten. Groote verwoestingen aangericht. Door het buiten haar oevers treden van de Cumberlandrivier zijn eenigo wijken in het Noorden en Oosten van Nashville over stroomd. Minstens twee dnizend personen zijn reeds dakloos of maken aanstalten, hun woningen te ontruimen. To Memphis worden uit Mississippi, Arkansas en Tennessee berichten ontvan gen, waaruit blijkt, dat in uitgestrekte gebieden door overstroomingen en storm groote verwoestingen zijn aangebracht. De bevolking moet in vele gevallen groole ontberingen doorstaan. Hen vreest, dat de overstroomingen der zijrivieren van de Mississippi ook voor dezen stroom gevol gen zullen hebben. Groote stormschade op Spanje's Oostkust. Tal van schipbreuken en vele d o o d e n. Uit Madrid wordt gemeld: Hevige stor men hebben op verschillende plaatsen groote verwoestingen aangericht, vooral aan de Oostkust van Spanje, waar nabij Valencia, Vinarez en Castellon meer dan honderd schepen, die voor anker lagen, vernield of ernstig beschadigd zijn. Vele" personen werden gedood. Ten gevolge van de overstroomingen ondervindt het te lefonisch en telegrafisch verkeer ernstige stoornis. Te Valencia is het verschijnen der bladen in verband met het gebrek aan electrischen stroom vrijwel onmogelijk. Een Fransche vlieger van den dienst op Marokko moest op de Spaansche kust een noodlanding maken. Het verlaten toe stel werd door den storm onmiddellijk vernield. Het abnormale weder in Marokko. Grooto sneeuwval to Fez. In geheel Marbkko heerscht, zooals reeds gemeld, strenge koude. Te Fez en ook in andere declen van het land is tij dens de Kerstdagen veel sneeuw gevallen. Noodlottige sneeuwstorm te Nev/-Yorfc. Volgens ontvangen berichten heeft te New-York een hevige sneeuwstorm gewoed waardoor negen personen gedood en twin tig gewond zijn. Regen en gevaarlijk gladde straten te Berlijn. Gisternacht sloeg te Berlijn plotseling het weer om, en volgde regen op de vorst der laatste dagen. Van de gladheid, die als gevolg daarvan op do straten ontstond, werden vele het slachtoffer. De moord op den landraad Mr. Wiltens. Veroordeeling der daders. Aneta seint uit Batavia: De Landraad te Solo veroordeelde de daders van den moordaanslag op den president van den Landraad, Mr. W. Andree "Wiltens, die tevens de daders waren van den moord op den rechercheur op 0 October, welke waarschijnlijk als wraakneming bedoeld was voor het door de politie verhinderen van het houden van een optocht, één tot levenslange gevangenisstraf en één tot 15 jaar gevangenisstraf. Employé der „Bataafsche" doodgeschoten. Tijdens een geldtransport. Aneta seint uit Palembang: De em ployé van de Bataafsche Petroleum Maatschappij Nikkels is tijdens een geld transport doodgeschoten. Overstroomingen in do Malelsche Staten. Het gebied van Ipoh zwaar geteisterd. Vele plaatsen in de Maleische staten zijn overstroomd ten gevolgo van den he- vigen regenval der laatste dagen. Vooral in de streek van Ipoh is de over'strooming van ernstigen aard. Het zakenleven te Ipoh is geheel tot stilstand gebracht. In het gebouw van de Hongkong-bank staat het water 80 c.M. hoog. Het treinverkeer is geslaakt. Ook Kuala Lumpur is over stroomd. De rivieren blijven nog steeds wassen. RECHTZAKEN Geen rentczegels voor een ziekelijke dienstbode. Uitspraak Centrale Raad van B er o op. De Centrale Raad van Beroep te Utrecht beeft op 23 December 1920 uitspraak ge daan in een navorderingsprocedure tus- ergerde, was zij allengs niet meer in staat ten volle haar werkzaamheden te verrich ten. Haar patroon wilde haar niet ont slaan, doch liet haar bij zich inwonen on nam als werkkracht een andere dienst bode. Waar de oude dienstbode dus alleen uit liefdadigheid in dienst werd gehouden meendo hij dan ook, dat geen rentezegels voor haar behoefdo te worden geplakt. Deze meening werd echter niet gedeeld door den Raad van Arbeid en evenmin door den Raad van Beroep te Amsterdam, waarbij de aangesprokene in appél was gekomen, want dezo Raad bevestigde de beslissing van en R. van A. De Centr. Raad van Beroep te Utrecht, waarbij de zaak in hoogste instantie aan hangig werd gemaakt, oordeelde er echter anders over. Waar- bedoelde dienstbode blijkens een ten dienste van den Raad van Beroep uitgebracht medisch rapport ten tijde, waarover do navordering liep, als invalide in den zin der wet was te be schouwen en desondanks haar patroon haar toch in zijn gezin heeft doen verblij ven, oordeelde do Centrale Raad, dat on der deze omstandigheden meerbedoelde dienstbode niet geacht kan worden de lichte bezigheden, die zij, voor zoover daartoe nog in staat, in het gezin heeft verricht, in loondienst te hebben gedaan, doch dat hier moest worden gedacht aan een betoon van hulpvaardigheid door den heer des huizes aan de dienstbode be wezen. Zoowel de uitspraak van den Raad van Beroep te Amsterdam als de daarbij be vestigde beslissing van het Bestuur van den Raad van Arbeid aldaar werden vernietigd. Uitgesproken: G. Rip, zonder beroep, te Sassen- h e i m, Rusthoflaan. Cur. mr. A. J. Fok ker, te Leiden. TEL. 1023 TEL. 1023 B35SCHOPWBJN OUDE GEHEVER SCHELLETJE 6359 DE CHINEESCHE BISSCHOPPEN IN ONS LAND. Hun personen. Over de Chineescko Bisschoppen, die ons land bezoeken volgen bier enkele bij zonderheden hun persoon en bun arbeids veld betreffende. Mgr. Aloysius Tch'en Z.D. H. Mgr. Aloysius Tch'en behoort tot de Franciscanen. Hij is titulair bis schop van Attuda (Ipsili-Hissar) en krijgt het nieuwe Vicariaat van Fenyang te be sturen. Deze titularis is geboortig uit het Vicariaat WLuanfu, dat wij Nederlanders beter kennen als Zuid-S hansi, het ar beidsveld onzer Nederlandsche Minder broeders. Hij is ongeveer 50 jaar oud. In 1896 trad hij in do Mindcrbroedersorde In het seminarie van het vicariaat Tai- yuanfu was hij leeraar in het Latijn en in de Apologetica, en arbeidde tevens in de zielzorg, waar hij een grooten naam als redenaar verwierf. Aan het nieuwe Vicariaat zijn toegewe zen 15 onderprefecturen der provincie Shansi met 1.600.000 inwoners, van welke slechts 10.460 katholiek zijn, en ongeveer 8000 als catechumenen zijn ingeschreven. De stad Fenyang, met 145.000 inwoners, bezit een flinke katholieke kerk, een wees huis voor meisjes, een oudeliedenhuis. Het gebied aan het vicariaat toegewe zen telt 37 kerken, 47 kapellen, 05 scholen met 800 leerlingen: er werken 15 pries ters Mgr. Joseph Hou. Mgr. Joseph Hou, van de Congregatie der Missie, of Lazaristen is verheven tot titulair Bisschop van Teodosiopoli (Kes- tridje) en belast met het nieuwo vicariaat Taichou, afgescheiden van Ningpo in de provincie Gekiang. Hij is in 1881 geboren te Tingkai, werd als kind reeds door do missie der Fransche Lazaristen opgeno men, studeerde te Shusan en na zijn in trede bij de Lazaristen in Kashin.Hij werd in 1913 priester gewijd, doceerde o.a. de dogmatische theologie aan het Groot- Seminarie van Ningpo, en vervulde in het bestuur van 't vicariaat belangrijko posten.

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4