KWATTAsf¥ iüEZOn IEÖEÖEEUC INGEZONDEN MDEEUG Bemengt2e Berichten EEN ZIEKTEN-EPIDEMIE TEISTERT HET LAND. Neg meer Pokkengevallen te Maastricht. Thans vijf patiënten. Ondanks allo voorzorgsmaatregelen breidt hel aantal pokkengevallen te Maas tricht zich steeds uit. Vrijdagmiddag werd het vierde geval geconstateerd. Het betrof hier een kindje van 10 maanden, uit een klein gezin aan den Tongerschenweg woon achtig. Zaterdag werd nog een vijfde geval ge- conslateerd, nl bij een jongen van 15 jaar, die in de diphtorie-afdeeling van „Calva- riënberg" wordt verpleegd. Beiden zijn E^ar de pokkenbarak overgebracht. TTet gemeentebestuur heeft de order uit gevaardigd, dat niemand woningen mag betreden, waar pokkenlijders woonachtig geweest zijn, en dat geen voorwerpen in of uit die woningen mo^en worden gebracht. Serum voor 40.000 personen is reeds door don O G. D opgebruikt, zoodat vei lig aangenomen mie worden, dat nu reeds twee dorde van de bevolking is ingeënt Oolc Vrijdagavond werd tot elf uur doorge gaan met de kostelooze inenting. Gisteren werd. echter, wegens oververmoeidheid van hef personeel, dat nog versterkt werd met personeel van ..Calvariënberg" den G. G. D rust gegeven. Alle gevallen van de ziekte zijn tot dus ver voorgekomen hu personen, die niet waren ingeënt, zoodat de noodzakelijkheid van dezen voorzorgsmaatregel nu wel door het publiek erkend wordt. Mazelen-epidemie rond Nijmegen. Een aantal sterfgevallen. In de omgeving van Nameen heersehen de mazelen in hevige mate Tn het naburi ge Groesbcek heeft de ziekte zich over de geheelo gempenfe verbreid. Behalve een proot aantal kinderen zijn ook enkele an dere personen aangetast. Er kwamen reeds d^'e stereevallen voor. Tn Cuijk heerschf de ziekte bijna in alle gezinnen waar kinderen zijn. Ook daar zijn enkele patiëntjes overleden. Griep-epidemie te Vlissinnen. Alle openbare scholen gesloten. Tn verband met de hom-schende griep epidemie hebben B en W. van Vlissingon mof ingang van Maandag alle openbare scholen gesloten. Roodvonk'epidemie te 's-Gravenhage. Buitenlandsche overdrijving. Tn 's-Gravenhage heerscht op het ooecn- blik de roodvonk vrij ernstig. Niet zoo erg echter als in de „N. Ziiricher Zei- tune" wordt gemeld. Baar heet het dat verschillende Nedorlandsche steden en vooral Ben Haag door een oovallend sterke ioodvonk-epidemie worden bezocht. Alle scholen zoo heet het verder in het be richt en nog wel onderstreept moe ten worden gesloten. Be schoolgebouwen wedden in hulpziekenhuizen omgezet. Bo directeur van den Gem. Geneesk. Dienst te 's-Grivenhaeo deelt naar aanlei ding hiprvan het volgende mede: le dat geen enkele school to onzent werd noch gesloten; 2e. dat het aantal gevallen van rood vonk weliswaar, na een voorafgaand op vallend laag zlektecnfer, de laatste paar jaar sterk on is geloopen. maar dat het hoogste aantal, dat fp zelf der tijd voor kwam, niet meer bedraagt dan ongeveer zegge een geval per duizend bewoners, de klinisch bereids genezen gevallen daaron der nog begrepen. 3e. dat de ziekte tot dusverre zoo'n goed aardig karakter vertoont, dat do letaliteit verhouding tussehen sterfte en ziekto hier nog geen half -pet. bedraagt; 4e dat reeds hieruit blijkt, hetgeen door de voortschrijdende volksontwikkeling sterk ir de hand wordt gewerkt, hoe rigoureus inen tegenwoordig to onzent ook zoo in het buitenland met de melding, waar door menig geval, waarbij nauwelijks van zipk zijn kan worden gesproken, aan den da" trpedt. te werk gaat. 5e dat de ingebruikneming van enkele echoolgehonwen uitsluitend is te danken aan het feit .van isolatie, waartoe de ver plichting van het bekende „briefje op de deur", zoolang de Wet geen speling toelaat, bij de gecompliceerde maafscharmeliikp verhoudingen in het Westen onvermijdelijk drijft. Hei gala-feest ton Hovo u i t g e s t ld. H. M. de Koningin heeft echter beslo- ïen, op raad van do geneesheoTen, met het oog op d hcerschendo roodvonk-epidemie, als uilersten vnorzichtigheidsmaatregel het gebruikelijk gala-feest ten Hove, eenigen Üjd uit te stellen. ONGELUKKEN. Rijnschip dc-ormidden gebroken. Bemanning en lading gored. Zaterdagmiddag werd het Rijnschip „Lalande 7" van de transports-maatschap- pij „Trouvier", te Rotterdam vai de Maas haven, waar het aan paal 8 gemeerd gele gen had, opgetrokken om in de Parkhaven H? worden gemeerd. Het schip, dat met chemicaliën geladen was en aan voor- en achterzijde door ladin gen carbid, zwaar belast was, terwijl de lading in het midden niet bijzonder woog, pij „Trouvier" te Rotterdam van do Maas haven gekomen, toen het plotseling door midden brak en hoewel de tweo helften niet gescheiden werden toch dreigde te zinken. Be „Politie III" was spoedig ter plaatse «n zorgde er voor dat de vrouw en het kind van den schipper, Michel Smidt geheeten, alsmede eenig huisraad in veiligheid wer den gebracht. Be schipper zelf bleef aan boord. Ten «poedigsto werd do „Lalande" naar de werven van Bonn en Mees op den hoek van de Maashaven gesleept, waar de 400 Ion zware lading met spoed met behulp van kranen werd gelost. Biar er toen geen gevaar voor zinken meer was, keerden de schippersvrouw en haar kind aan boord terug. Ernstige brand. Zestien slamhoekpaardcn cn twintig stuks hoornvee verbrand. Zaterdagavond brak een felle brand uit op de hofstede van W ten Haaf Hz., na bij Zicrikzee. In een oogwenk stond alles in lichtelaaie. Zestien stamboehpaarden kwamen in de vlammen om, terwijl ook twintig stuks hoornvee verbrondden Het huis bleef door gunstige windrichting ge spaard. Be oorzaak is onbekend. Een petroleumstel laten branden. Een 1-jarig kind in gevaar. Gisternrddag ongeveer half 2 is to Rot terdam brand ontstaan in de woning van de familie Harmsen aan de Claes de Vricslaan. Te ongeveer half 2 hadden de bewoners bet pand verlaten, nadat in do keukon op een petroleumstel een pan met eten was opgezet Vermoedelijk is de vlam in de pan geslagen, waarna het hout werk van de keuken in brand geraakte, een 1-jarig kindje, dat alleen in de wo ning was achtergelaten, werd door den spuitgast J. Lit, gered. Het brandje kon spoedig worden gebluscht. Doodelijk ongeluk. Het 8-jarig zoontje van de familie V speelde in de Borpsslraat te Abcoude, toen de Heinkuilenbrug was opgehaald om een schuit te laten passeeren. On het oogenhlik. dat de vtouw van den wachter de brug neerliet, naderde het knaarie. Hef kind begaf zich wat te dicht hij de brue, waar door het bekneld raakte tussehen de sfeunijzers en de wip. Be borstkas van lmt arme knaapje werd ingedrukt, meldt de „Tel." Het was onmiddellijk dood. Tegen de afsluitboomen gereden. Zaterdagavond omstreeks 7 uur reed een vrachtauto uit Goes van Bergen op Zoom in de richting Roosendaal even bui ten de kom der gemeente Bergen op Zoom tegen de neerge^tcn afsluitboomen van den spoorwegovergang van de lijn Bergen op ZoomRoosendaal. Be auto reed er met een flinke vaart te gen aan met als gevolg, dat de afsluit boom er finaal werd uitgelicht. Gelukkig was de mafltrein, waarvoor do boomen waren neergelaten juist gepas seerd, zoodat pcrsoon'ijke ongelukken niet te betreuren waren. Be auto liep echter geduchte schadé op, terwijl de afsluit boom geheel verbogen en niet meer to ge bruiken was. Een gevel ingestort. Vrijdagnacht is het onderste gedeelte van den zijgevel van het perceel Linden- gracht 148 te Amsetrdara ingestort, ver moedelijk door het wegzakken der fundee ring als gevolg van graafwerken, die naast genoemd perceel voor den bouw van een nieuwe school plaats hebben. Bo be woners van het huis verlieten, gewaar schuwd door den bewoner van het heneden gedeelte, den heer "Wildehoer, het perceel. Be heer VV. waarschuwde de brandweer en de poli.ie. Onder toezicht van Bouw en Woningtoezicht heeft de brandweer in den nacht het perceel gestut, waardoor verder onheil is voorkomen Be bewoners konden in hun wonineen terugkeeren Brutale die'slal te Beverwijk. Te Beverwijk, dat de laatste weken her haaldelijk door inbraken verontrust wordt, heeft Vrijdagavond wederom een zeer bru tale insluiping plaats gehad, ditmaal door zich in 'n aan de firma toebehoorenden wa_ gen te verschuilen en zich s' avonds door 'l personeel het pakhuis laten binnenrijden Hij kon van het pakhuis uit gemakkelijk het kantoor binnendringen £n hij heeft uit oen bureau oen cheque ter waarde van 20.000 ontvreemd. Baarop heeft hij het gebouw via het pakhuis verlaten. Alvorens hij echter de kans kreeg het accept te ver zilveren, was hij reeds geknipt. Voor de politie heeft do man, J. K. genaamd en wonende te Beverwijk, een volledige be kentenis afgelegd. Bo chèqno ton name van de Haarlemscho Bank is door de politie in beslag genomen Dc Dordtsche majoor van politie. Be „Tel." verneemt, dat de politieagent- inbreker A. L. A., te Dordrecht^ thans een nieuwe bekentenis hoeft afgelegd. Gerui- men tijd geleden werd bij de firma M. oen inbraaje gepleegd. Met oen sleutel, welken de directeur aan een spijker onder zijn bu reau placht te hangen, was de brandkast geopend en daaruit bijna 1200 ontvreemd Kort na deze inbraak bleek, dat het kan toor wederom met een bezoek was vereerd Be directie had op aanraden van do poli tie een nieuw slot op de deur laten ïfiaken, het oude slot, om beschadiging te voorko men, laten zitten en den sleutel daaraan weggeworpen. Bo inbreker heeft toen blijk baar in een verstrooid oogenhlik heide slo- ten op slot gedraaid. Ben volgenden morgen kon men, na lr' nieuwo slot geopend te hebben, het kan toor niet betreden, zoodat de smid er aan te pas moest komen. Nooit was het mogen gelukken, tot op heldering van deze geschiedenis te komen. Men verwacht nog nadere bekentenissen. De overval in dc Schelleraüee fe Zwolle. Er loopen geruchten meldt het „Vad." dat de geheele overval te Zwolle slechts zou bestaan hebben in de verbeelding van vrouw v. Dijk. Volgens verkregen inlichtin gen zou zij bij de verschillende afgenomen verhooren verklaringen hebben afgelegd, die volkomen met elkaar in strijd zijn. Men vermoedt, dat vrouw v. Bijk het verhaal verzonnen heeft, om haar zin door te drijven, teneinde een andere woning te kunnen betrekken, hetgeen zij gaarne wenscht. Geen verduistering maar een vergissing. Be Zaterdag gemelde aangifte van ver duistering van 25.000 ten nadeele van dep heer G. P. te Pijnacker, door twee personen uit Ben Haag, berust, naar de heer P. thans aan de politie heeft meege deeld, op een vergissing. Dcor een rat in het donker gezet. Vrijdag werd Boetinchem voor een groot gedeelte in hel duister gehuld door een storing van het electrisch licht, die langer dan een uur aanhield. Bij het onderzoek bleek, dat het euvel veroorzaakt was door een rat, die in de isolatoren ruimte vm het hoogspannings net terecht was gekomen. Baldadige jeugd. In den Utrechtschen Raad heeft een dor wethouders medegedeeld, dat in 1024 door de baldadige jeugd te Utrecht aan straat werk vernield is voor een waarde van loOOO aan plantsoen werk voor 3000, aan kunstwerken voor 6000, ongeacht nog het aantal ingegooide ruilen, verniel de jalouzieën, beschadigd verfwerk enz. Tel dat nu bij elkaar op en ge komt tol ongeveer f 25.000. Voor vijfentwintig duizend gulden wordl er, schrijft het U. B., door de straatjeugd van Utrecht in jaar kapot gemankt, moedwillig vernield, stuk gegooid, afge rukt, ingetrapt, bekrast, heschadigd. De rapaljaansche ponpenkast. Ruim veertien dagen geleden demon streerde de ranaïl'aan Coremans op don Coolsingel te Rotterdam mot e^n bord, waarop onder het omschrift: „Tn naam der Kon'ncin" aan al wie hot lezen wilde werd meegedeeld, dat do inventaris van het café van dezen vroeden vader wegens belastinrrschu'd openhaar zou worden ver kocht. Zaterdagochtend is iv'tvopring ge geven aan het plan van den fiscus. Aan den vooravond van de executie had Coremans voor sensatie gezorgd. Be ingang van z'n café, dat van „Café de Rapail'aan", herdoopt werd in; „Be Buik van Parijs" en dat nu h°t ooschrift draagt: „Vrede zij u Lieden, In den tem pel van den Rapaillaan", had hij versierd met dennengroen en voor een der ven sters was een geïmproviseerde doodkist geplaatst, waarin een pop geleed was, met het lugubere opschrift: „Hier rust Jan de Gemeenschap, overleden aan be'asting- schuld". Later op den avond vertoonde Zijn Edelachtbare zich weer met zijn bord op straat, maar de politie stelde al gauw paa] cn perk aan deze demonstralie: bord en drager gingen naar het politiebureau. Het bord is er pchWcn en dn drager kon na opgemaakt proces-verbaal vertrekken naar zijn „tempel" waar inmiddels een wagenvracht koppen van heipalen was aangevoerd, welke den volgenden dag het verkochte meubilair moesten vervangen. Zaterdagmorgen kwamen nieuwsgieri gen cn belanghebbenden in grooten getale opzetten. Weldra was het hot caféfje zoo vol dat do afslager nauwelijks ruimte ge noog had om ziin werk le doen. Biep in z'n tempel hield de rapaillaan zich schuil. Be toonbank en het buffet brachten sa men 85 op, verschillende andere dingen kleinere bedragen. Be ambtenaren koch ten voor het rijk. Na afloop van den verkoop hebben de kameraden van Coremans niet ambtena ren pesproken. Zij kochten hof voornaam ste deel van den inventaris- terug voor ƒ103 en de rapaljaan kreeg een kwitantje. Zijn belasting was gedelgd. Tafels en stoe len, die niet teru"" kocht waren, wer den naar hui ten gedragen cn de rana'- jaansche gasten moesten thans op hci- pp^lko^en lmn hi«rtm drinken. In de Korte Pannekoekstraat was een sterke po'itiemacht op de heen. Be bere den politie moest telkens charges uitvoe ren en er moesten eenige processen-ver baal worden opgemaakt. De rapaljaan mag zich wel in de be langstelling van overheid cn publiek ver heugen. üuiienS. Berichtten ONGELUKKEN Een watertank door een dak. Twintig personen bedolven Zaterdagmiddag heeft te Philadelphia een zeer ongewoon ongeluk plaats gehad. Een groote watertank stortte door het dak van een fabriek van suikergoed, waardoor twee personen werden gedood en een groot aantal arbeiders onder de puinhoopen wer den bedolven. Nadat de tank in zijn val dc derde verdieping had bereikt, kwam hij oven tot rust, om echter spoedig zijn tocht voort te zetten, totdat de kelder werd be reikt, waar een gat van 6 meer breedte geslagen werd. Driehonderd brandweerlieden en politie agenten snelden toe en trachtten met ra zende snelheid de puinhoopen uit den kel der te verwijderen. Men gelooft, dat meer dan 20 personen bedolven zijn. Zeven ge wonden zijn Teeds naar liet ziekenhuis vervoerd. Drama" bij een brand te Bulgarije. Drie menschen door het reddingzeil heengeslagen. Bij ton brand, die Donderdag te Plevna, in Bulgarije, woedde, heeft zich een vree- selijk drama afgespeeld. Op de derde étage van een huis in het centrum der stad woonde het gezin van dr Boeskef. 's Nachts brak brand uit in een tabakshandel, die in het benedenhuis ge vestigd was. De vlammen bereikten in een ommezien de trappen, waardoor den bovenbewoners, door rook uit hun slaap gewekt, de uitweg was afgesneden. De brandweer hield een zeil op voor den brandenden voorgevel, en mevrouw Boeskef sprong met haar beide kinderen, een meisje van 3 jaar en een jongetje van 15 maanden, naar b\icden Helaas scheurde het zeil onder het gewicht en zoowel de moeder als dc tweo kinderen vielen te pletter. Dr .Boeskef zelf, die zijn vrouw had la ten voorgaan en het afschuwelijke tafereel voor zijn oogen had zien afspelen, maakte daarop, temidden der vlammen,' met een revolverschot een eind aan zijn leven. Een oudere dochter van het echtpaar Boeskef kon op het allerlaatste moment door haar verloofde, die op het gerucht van den brand was toegesneld, met behulp van een ladder in veiligheid worden ge bracht. Aardbeving te Lissabon. Aanzienlijke schade. Zaterdag te kwart voor drie is te Lissa bon een vrij heftige aardbeving waargeno men. Men; chenlevens zijn niet te betreu ren, doch de materieele schade schijnt aanzienlijk te zijn. De schok was zóó sterk, dat zelfs, in stevig gebouwde huizen meu belen omver werden geworpen. Een aard beving van zulk een kracht is de laatste jaren te Lissabon niet waargenomen. 90-jarige in de vlammen omgekomen. Te Wilsford (Engeland) brak brand uit in een pastorie, bewoond door een Angli- caansch geestelijke. Het vuur, vermoedelijk ontstaan door het omvallen van een petroleumkachel, greep snel om zich heen, Een dienstbode, die den brand ont dekte, wekte de vrouw van den geestelijke en poogde met haar samen diens 90-jari- gc moeder, die nog te slapen lag. te red den. Beide moedige vrouwen werden ech ter door vlammen en rook teruggedreven. Zij bleven zoo lang bezig met haar po gingen om het vuur te blusschen, dat zij zich tenslotte den uitweg langs de trap za gen afgesneden en door een venster moes ten klimmen om zich te redden. De 90-jarige dame kwam in de vlammen om. Een gedeelte van de pastorie werd vernield. Bioscoopbrand. Eén der grootste bioscopen te Bolton (Engeland) is bijna geheel door brand ver nield. Verscheidene uren waren alle beschik bare brandweerlieden bezig met het blus- schingswerk. Het bioscoopgebouw had nog een zeker historisch verleden. Het was de vroegere zoogenaamde Temperance Halle en als zoo danig was het 't tooneel van menige „ge animeerde" politieke vergadering. In 1871 werd er een politieke bijeen komst door een menigte verstoord, waarop een hevig gevecht ontstond, in den loop waarvan een man werd gedood. Zeventien personen, waaronder een magistraat, wer den beschuldigd van doodslag, doch geen hunner werd veroordeeld. Ernstige stormschade in Palestina. Door de hevige stormen, die in de laat ste dagen in Palestina gewoed hebben, zijn de beroemde kruisvaarders-bastions aan de kust hij Ascalon zoo zwaar geteisterd, dat aan den heropbouw ervan niet meer te denken valt. Be zeemuur, die door Richard Leeuwen hart zoo heldhaftig verdedigd werd, is volkomen ingestort en het strand is over grooten afstand met stukken muur en brokken marmer en graniet bedekt. Lijk twee dagen in een trein. Te Watford (Engeland) is Donderdag een zekere mr. Dan. Holliar, afkomstig uit Northampton, onder dramatische omstan digheden dood in den trein gevonden. Een passagier, die omstreeks half 8 's morgens een eerste klas-coupé van den trein naar Londen betrad, merkte, dat er bloed op den coupévloer lag. Do bloedspo ren leidden naar de retirade, waarvan do deur gesloten bleek. Toen men dezo forceerde, vond men den heer Helliar dood op den grond liggen met wonden aan den hals. Een scheermes lag naast hem. Zijn kaartje was afgestempeld op Dins dag en daar het eerste klasse-rijtuig waar in hij plaats had genomen, sinds Dinsdag avond op een dood spoor had gestaan, ge looft men, dat de doode twe dagen lang in den coupé heeft gelegen. De ongelukkige was 55 jaar oud. Griep-epidemie ie Brussel. Te Brussel heerscht sinds vier of vijf dagen een ware griepepidemie. In de kazernes zijn de gevallen zeer talrijk. In do ziekenhuizen is geen plaats meer. Men heeft verscheidene scholen moeten sluiten. Gelukkig draagt de epidemie geen ernstig karakter. De Aya Sofia danszaal? Naar uit Gonstantinopel gemeld wordt, zou een groep zakenmenschen aan de pre fectuur van Cons tan tinopel het voorstel hebben gedaan, de beroemde Sofia-kerk aan hen te verkoopen. Zij zouden het ge bouw als danszaal willen inrichten, daar het volgens hen ongeschikt is voor het houden van godsdienst-oefeningen. Zooals men weet, is de Aya Sofia, door wijlen den grooten Schaepman bezongen, één der meest beroemde kerkgebouwen van de wereld. De eersto bouw werd in het jaar 326 onder Constantinopel den Grooten, den stichter van Constantinopel, opge trokken. Onder de tegenwoordige Turksehe regee ring heeft men reeds veel, wat aan oude eerbiedwaardige tradities herinnerde, af geschaft, en veel moderns ingevoerd. Onlangs is het paleis van den sultan (e Yildiz bij Constantinopel, in een weelderig casino met danszalen herschapen VOLLE-MELK-REEP Beter dan Goed: DE BESTE 6812 Een matroos der „Titanic" wordt milliennair. Uit Toronto schrijft men aan eenige I.on densche bladen den roman van een ma troos, John Janes, die zich aan boord van de „Titanic" bevond, toen deze oceaan reus op 14 April 1912 met Q58 passagiers verging. Tijdens die verschrikkelijke catastrofe redde Janes een klein meisje, Phyllis Ayrs genaamd. De ouders van het meisjes wa ren in de golven verdwenen Een paar weken na den ondergang van de „Titanic" stelde Janes het kind ter hand aan do moeder van den om^ekom. heer Avers, die destijds te Londen woonde, en hij ont ving van de oude dame, die zeer rijk was, een hooge beloon ing. Na den wereldoorlog bracht Janes, die met Canadeoscbe troepen naar Eurona was gekomen, een bezoek aan de grootmoeder van de geredde baby. Mevrouw Ayers gaf wederom blijk van haar dankbaarheid door een geschenk van 500 pondsterling aan den matroos. Met dit geld kon Janes in Canada een farm beginnen Vaak vroeg hij zich af. wat er wel van zijn f.ondenscho beschermvrouw en haar kleinkind gewor den was. Tot hij dezer dagen bericht ont ving, dat de oude mevrouw Ayrs kort geleden is gestorven en hem een millioen pond sterling heeft nagelaten. Bovendien heeft bij hem tot voogd over de thans 15- jarige Phyllis benoemd. U8T OE OMGEViuatt ALKEMADE. Geboren: Johannes Adrianus, z. v. B. H. Duivenvoorde en C. C. Dobbe Cornclis Johannes z. v. M. v. d. Vlugl en A. Zoetendaal Maria Petronella, d v. J. L. Zoet en C. J. de Hollander. Cor nells Nioolaas, z. v. D. J. v. d. Poel en A. C. v. d. Geest. Matje d. v. W. Piek en A. v. Wieringen Hermanns Adri anus z. v. G. H oogen boom en M. M do Jong. Johanna Elisabeth Maria d. van G. A. Koek en M. G. Compier. Overleden: Hartinus Theodoras Weselman, oud 3 jaar. STOMPWIJK. Geboren: d. v. M. P. E. LubbeZui- derwijk. d. v. A. P. Zuidwijkv. Rijn z. v. M. J. Gerartsv. d. Moer VOORSCHOTEN. R. K. Kiesvereeniging. Vrijdagavond vergaderde de R K. Kiesvoreenig ng in het R. K. Vereenigingsgebouw alhier onder leiding van den voorzitter J Sch'p- pers. Nadat de secretaris, de beer P. Koot de notulen der vorige vergader1 ng had gelezen, die onveranderd werden vastgesteld, bracht de heer J. J Sm't verslag uit van de gehouden vergadering van den Kamerkieskring, gehóuden le Leiden op 11 September j.lwaarvoor de voorzitter hem dank betuigde. Vervolgens bracht de heer P. van der Werf verslag uit van de vergadering van den Sta»en- kieskring „Leiden" en mocht eveneens een woord van dank van den voorzüt r inoogsten Thans kwam in behandeling het kardinale punt van dezen avond n 1. „De candidaatstelling voor de groslijst voor do leden van de Provinciale Stalen". De Voorz. las eene aanbevoling voor voor den candidatuur-Dc Ruiter uit Noordwijk en Bader uit Sassenheim, ge zonden door voornoemde plaatsen liet bestuur stelde de vergadering voor can thans uit te komen met een ©'gen candi- daat en wel om verschillende redenen. Na eenige bespreking wordt het bestuurs voorstel aangenomen. Het bestuur advi seerde de vergadering de volgende can- didaten te stellen: J. A. Mens te Voor scholen, Balvers te Hillegom en Mr. Uol- sius te Leiden, doch de vergadering be sloot Da de candidaatstelling in den broe- de te hebben besproken de volgende enn- didaten te stellen: n.l. J. A. Mens le Voorschoten, Mr. Bolsius te Leiden, B X. Loerakker te Hillegom en H. Bader le Sassenheim. De stemming voor de defini tieve lijst zal worden gehouden den Oen Januari 1927 voor no. 1, den 23en Jan. voor no. 2 en den 6en Februari voor no. 3. Door propaganda zal men dezen w' ti ter trachten het ledental uit te breiden. Be propagandaclub heeft de gemeente voor dit doel in 9 districten verdeeld Be Voorz. deelde de vergadering mede dat in Januari of Februari 1927 eene vergade ring zal worden gehouden, waarin een spreker zal optreden met een actueel on derwerp. Bij de rondvraag hesprak ó-'-n der leden de schoolgeldregeling van deze gemeente, die voor de groote gezinnen naar spr.'s mcening te hoog is daar men voor ieder kind evenveel moet betalen cn dus met een groot aantal kinderen geen rekening wordt gehouden en uitte zijne teleurstelling, dat geen der Katholieke raadsleden over dit onderwerp heeft ge sproken. Een ander lid merkte op dat door do nieuwe regeling vóór ongeveer drie jaar toch wel eene groote verbete ring is tot stand gekomen, al heeft men door deze regeling niet alle wenschen vervuld kunnen krijgen en wanneer de gelegenheid gunstig is zal dc R. K raads fractie zoor zeker deze regeling trachten te verhelen n Nadat nog eenige zaken werden besproken, sloot de voorzitter deze vergadering.

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4