verspreid liggende legenden en sagen ziju door de beide verzamelaars Pater Jos. Kleijntjes S.J. en Dr. H. H. Knip penberg provinciesgowijze in bundeltjes samengevat. Op smakelijke en aantrek kelijke manier is do merkwaardige stof, die ieders belangstelling waard is, ver werkt en aldus geworden een aangename en boeiende lectur. „Een woordje voor af" maakt de lezers bekend met de bedoe ling der schrijvers, die meenden de meest karakteristieke volksoverleveringen een plaats in hun verzameling te moeten ge ven, naar een volledige collectie werd dus niet gestreefd. De keuze is echter zooda nig bepaald, dat uit alle deelen van het tegenwoordige Noord-Brabant iets wordt gegeven. Wij noemen hierbij: de gloeien de mannen; zij zijn de geesten der vroede vaderen van Venray, (lie do grenspaal tusschen him dorp en Bakcl in de rich ting van laatst genoemd dorp verplaat sten. De verplaats ng der Bakelsche kerk als een der vele legenden van dit dorp. Uit hel Noorden en het Westen der pro vincie komen de legende van Het w el van Heusden, de logende van het II. Kruis te Breda en het Spook van Ouden bosch. Uit den omtrek van Geldrop krij gen we De Kattendans, uit Bergeik lezen we van Doris die met den helm geboren is en in toekomst kon z en. Uit dezelfde omgeving, waar het geliefde oord der heksen blijkbaar was, wordt ons verteld van de behekste Muldersvrouw, de behek ste zwarte hond van Ocrle en den weer wolf van Bladel. De Klokuil bij Zitterd is een van de vele verspreide legenden van verzonken klokken, die in den Kerst nacht luiden, zooals in dit geval in het gehucht Zitterd tusschen Veldhoven en Oerle. Do oorsprong van de mirakuleuze beeldjes van Ommel, Aarle en 's-Herto- genbosch worden u verhaald, terwijl van de hoofdstad 's-Hertogenbosch meerdere fcgenden werden opgenomen zooals: L.fc> ben op den toren van de St. Antoniuska- pel, het spel van het oordeel Gods, dat vroeger in de St. Janskerlc geplaatst was. Verder vermelden we nog: de Brabant- sclie Bokkenrijders, die voorgoed in de richting van Pastel verdwenen, de stich ting van de abdij Mariënwater, die plaats had te Coudewater bij den Bosch. Robert van Heeswijk, die verzonk in de nabij heid van zijn kasteel, Ridder Berthold en Huijgelrand, die elkaar bij Waalre ontmoeten. Bij ieder verhaaltje toekende A. G Kraber v. Lyben oen suggestief plaatje, waardoor bet geheel nog aanmerkelijk aan belangrijkheid won. Door de groote verscheidenheid is in dit interessante al leraardigste boekje, dat in sierlijken met gekleurd provincie-wapen versierden omslag een chicquen indruk maakt, voor iederen smaak iets te vinden; het zal on getwijfeld voor velen een welkom bezit zijn. SPORT VOETBAL. DIOO. HAARL. BOND. R. K. Sportvereeniging A.V.V. Wanneer de regen geen spelbreker wordt en de velden niet onbespeelbaar maakt, zullen Zondag alle elftallen van A. V.V. wederom in actie zijn. Het le elftal ontvangt thuis te '2 uur het le elftal van B.I.A., welk elftal nog steeds ongeslagen bovenaan staat, zoodat, zoodat het voor A.V.V. een zwaro wedstrijd wor den zal en er van begin tot einde goed dient aangepakt te worden om eenig suc ces te bereiden. Wij durven ons aan geen voorspelling wagen, indien echter goed wordt samengewerkt en allen present zijn, is succes niet uitgesloten, al is het dan nm ar een gelijk spel. Het 2e elftal trekt naar Hoornpark om daar te 12.30 uur het 2e elftal van V.V.P. te bekampen; thuis word van dit elftal met 50 gewonnen, zoodat er ook thans wel gewonnen kan worden, doch dan dient er ook van begin tot einde flink gespeeld te worden; wij rekenen dus op 2 puntjes, 2e elftallers. Vertrek per fiets 11.45 u. van het Patronaat. Het 3e elftal gaat naar Loosduinen om daar te 12.30 uur G.D.A. 5 te ontmoeten; het 3e elftaf won thuis van G.D.A. 5 reeds met. 40, zoodat oolc nu een overwinning of gelijk spel mag verwacht worden en wij vertrouwen dus, dat ook na Zondag dit elftal nog ongeslagen zal zijn. Vertrek per fiets te 11.15 iï. van het Patronaat. SCHAKEN. R. K. Schaakclub O.G.I.S. De Leidsche R. K. Schaakclub O.G.I.S. heeft deze week voor hare leden een gong wedstrijd georganiseerd. Er werd ge speeld in twee klassen. Voor elke klas wa ren drie prijzen, kunstvoorwerpen, be schikbaar gesteld. Voor eiken zet kreeg men 15 seconden. Do uitslag is als volgt.: Klasse A. le pr. Pater Soos, 2e pr. J. Volders, 3e pr. G. v. d. Ploeg. Deze prij zen zijn verkregen na loting, daar de drie winnaars evenals de heer H. v. d. Poel een gelijk aantal punten behaalden. Klasse B. le pr. J. L. O. Perquin, 2e pr. K. Staats, 3e pr. W. Thoolen. Wij willen er nog even aan herinneren, dat de speelavonden worden gehouden lederen Dinsdag in Hotel Rijnland, Steen- straat. Iedere R. K. schaker zal gaarne worden Eeintroduceerd, terwijl men zich om meer dere inlichtingen ook kan wenden tot den secretaris, den heer Ph. v. d. 'Drift, Oude Vest 29. BILJARTEN. D. O. B.—K. D. O. Gisteren speelde K. D. 0. I van Leid- schendam een wedstrijd met D. O. B. I k Voorschoten, vfaarvan de uitslag is als volgt; pnt. brt. h.s. gem. I Peet (D.O.B.) 125 50 14 2.50 I- Rozenburg (K.D.O.) 106 49 16 2.16 Al Sr. 125 22 24 5.68 82 21 14 3.90 D. v. d. Berg G. Scholte J. Teske J. Al Jr. N. Wassenaar B. Al Voorschoten 622 dam 534 punten. 125 25 19 5.- 11 24 19 4.62 122 46 9 2.65 125 46 13 2.71 125 28 23 4.46 110 27 28 4.07 punten; Leidschen- pnt. brt. h.s. gem. J. Al Sr. (K.D.O.) 49 33 7 1-.48 H. Teske (D.O.B.) 125 33 16 3.78 C. Scholte 98 26 22 3.76 D. v. d. Berg 125 26 16 4.80 T. Rozenburg 93 65 8 1.43 P. Peet 125 65 7 2.07 B. Al Sr. 90 46 8 1.95 N. Wassenaar 125 46 11 2.71 J. 'Al Jr. 125 54 14 2.31 J. Teske 77 53 9 1.45 Totale uitslag: K. D. O. Le:dschendam 989 car.; D. O. B. Voorschoten 1199 car. zoodat de medaill^ in het bezit van D.O.B. kwam. LUCHTVAART Vliegongeluk. Bij Petersburg is een militair vliegtuig in brand geraakt en van een hoogte van 700 M. neergestort. De bestuurder werd levensgevaarlijk gekwetst opgenomen. Goudvervoer per vliegtuig. Woensdag werden een aantal baren goud, ter waarde van tien miliioen mark per vliegtuig van Croydon naar Keulen vervoerd. Dit moet de grootste goudzen- ding zijn", die tot dusver door de lucht werd vervoerd. KERKWIEUW8 Benoemingen. Z. D. H. de Bisschop van Breda heeft benoemd tot Kanunnik van het Kathe draal Kapittel en tot provisor in spiritua- libus van het Seminarie den hoogeerw heer Ant. Bouman, Pastoor te Princen- hage. Verder heeft Z. D. H. aan denweleerw heer J. Serrarens op diens verzoek, om gezondheidsredenen, eervol ontslag ver leend als Pastoor te Rijsbergen. Pasfoor G. v. d. Burg bediend. Aan den weleerw. heer G. v. d. Burg, pastoor te Nederhorst den Berg, zijn uit voorzorg de laatste H.H. Sacramenten toegediend. Het bezoek der Chineeschc Bisschoppen aan ons land. Hunne Doorl. Hoogw. Tchao, Tch'en O. F. M., Souen C.M. en Hau G.M., zullen ons land een bezoek brengen in de Kerst week, van 27 tot 31 December, met het doel aldus een [bewijs van waardeering en dankbaarheid te geven voor Nederland's deelname aan den Missie-arbeid in China. Naar zij aan den nationalen directeur van S. P. L. hun gastheer meldden, zullen zij gaarne, na een bezoek aan de Doorl. Bisschoppen van Nederland, de steden Amsterdam, Rotterdam, 's-Herto genbosch, Breda en Nijmegen aandoen. Nadere bijzonderheden over hun be zoek hopen wij dezer dagen te kunnen mededeelen. „Tijd". LAKEI- ER TliaglSiOy^ Zuid-Holïandsche Zuivclbond. In de te Gorcum gehouden a'gemeene vergadering van den Zuid-Hollandschen Zuivelbond onder voorzitterschap van den .heer A. v. Houweling werd de heer F van Dam met algemeene stemmen als be stuurslid herkozen. Door den heer Bosschcr word een be spreking gehouden over de kwestie van garantie van volvette kaas. Op voorstel van bet bestuur werd na een ampele dis cussie door de vergadering als baar standpunt uitgesproken dat één vetge halte wenschelijk is, de garantie volvet dient echter te vervallen. Een nieuw serum fegen Mond- en Klauwzeer. De Belgische geleerde dr. Urbain heeft in de jongste vergadering van de provin ciale landbouwcoinmissie to Luik ver klaard, na proefnemingen met toepas sing van de methode van den Franschen professor Vallée in een hoeve te La Reid, een serum tegen het mond- en klauwzeer te hebben ontdekt. Te La Reid en in ne gen andere hoeven werd het vee, met dit serum, totaal geimmuniseerd. UIT DE OBfflGEVI^G. DE AUTOBUSSENCONCESSIES. Voor Ged. Staten van Zuid-Holland. De burgemeester van Noordwijkerhout, commissaris van de Brockway, lichtte do aanvraag toe. Spr. zoide, dat de Brockway gaarne een kwartierdienst wil invoeren. Ook is de onderneming geneigd om, wan-, neer de tram He exploitatie stop mocht zetten, vrachtgoederenvervoer in te voe ren. De geheele pers is vol lof over de wijze, waarop de Brockway den dienst heeft uitgeoefend, hetgeen ook blijkt uit de vele handteekeningen. Daartegenover staat, dat geen enkel woord van lof over de tram wordt vernomen. De N.Z.H.T.M. heeft nooit de belangen van het publiek gediend, en nu is zij in eens actief geworden en heeft zij de sym pathie van verschillende gemeentebestu ren weten te winnen door beloften en be dreigingen. Tegenover de bewering, dat de autobus sen het vervoer niet aan zullen kunnen, speciaal in den bcllentijd, merkt spr. op, dat steeds van elders materieel kan wor den aangevoerd, om in het verkeer te voorzien. De president-commissaris van de Sleu telstad merkte op, dat dc ondervinding heeft geleerd, dat het groote publiek de autobussen prefereert boven de electri- scho tram. Spr. vraagt of het op den druk ken verkeersweg tusschen Rotterdam, den Haag en Amsterdam wel gewcnscht is, een dubbele tramrails te leggen. Het landsbelang eisc'nt, dat de tramrails van dezen internationalen verkeersweg verdwijnen. De heer Burgersdijk, sprekende namens de N.Z.H.T.M., zeide, dat uit het feit, dat deze onderneming de moderne vervoer- eischen ziet en begrijpt, geconcludeerd mag worden, dat er wel degelijk grondige redenon moeten zijn, dat de maatschap pij tot dusver de lijn heeft gelaten zooals ze was. Dat kwam doordat het grootste deel der opkomende autobusdiensten zich heeft geworpen op trajecten, waar reeds vervoer bestond, zoodat de maatschappij de groote uitgaven, verbonden aan eloctri- ficeering, niet aandurfde. Spr. is van mee ning, dat, wanneer autobusdienstei^ uit sluitend in de verkeersbehoeften van een streek kunnen voorzien en de tram gemist zou kunnen worden, men zich niet op het standpunt moet stellen, dat do tram maar moet blijven, omdat deze er het eerst was. Wanneer evenwel de tram voorziet in een verkeer, dat do bussen niet kunnen, dan moet men uiterst voorzichtig zijn cm een daad te doen, tengevolge waarVan dc tram zou kunnen verdwijnen. Hoewel gewenscht voor het publiek, gaat het niet aan, tram en autobussen naast elkaar te laten rijden. We staan dus voor de vraag, of de tram gemist kan wor den. Deze vraag moet voor deze streek be slist ontkennend beantwoord worden. Daarnaast komt, dat wanneer de tram zou verdwijnen, een rendabel vervoer door de bussen bij behoud van lage tarieven niet meer mogelijk zou zijn, hetgeen in verband staat met het feit, dat het be zettingspercentage niet hooger mag ziin dan 2026 pet., zooals dat op de tramlij nen het geval is. Daarmede moet men wel degelijk rekening houden, want, wan neer dat percentage hooger is, dan zal het publick herhaaldelijk gedupeerd wor den. De bussen zullen, wanneer de tram er niet meer mocht zim, dus ongetwijfeld re kening hebben te houden met een gering bezettingspercentage, en dan zijn lage ta rieven onmogelijk. De prijs per tram is thans 2% cent per K.M., doch bij de bussen zal deze ten minste 5 cent moeten worden. Voorts zal er in den bollentijd niet aan te donken zijn, dat het vervoer door de bussen zou kunnen# worden geregeld. Spr. kan zich niet indenken, dat deze bloeiende streek plotseling verstoken zou worden van railverkeer. De secretaris der gemeente Hillegom is van meening, dat wanneer het aantal ver voermiddelen to ruim is, het vervoer daar door zal wórden geschaad. De concessies zullen dus moeten wor„deiy geweigerd. De autobussen kunnen onmogelijk 10 A 15.000 reizigers per dag vervoeren, en wan neer dat wel kan, zou ppr. adviseeren, om in het belang van de veiligheid den weg voor alle andere verkeer af te sluiten. Voorts staat het vast, dat bij verleening der concessies de tram zal verdwijnen. De bussen kunnen de. tram niet vervangen, zoodat het verkeer op de ernstigste wijze zal worden geschaad. In het publiek be lang kan dc concessie niet worden ver leend. Do welvaart van de bétrokkr ge meenten zal wel door de eloctrische tram. maar niet door de autobussen worden verhoogd. Wanneer do concessie niet wordt verleend is dat in het belang van de streek, en in de bedoeling van den wet gever. De burgemeester van Sassenheim zeide hulde te hebben voor de wijze waarop de Brockway den dienst uitvoert, m°ar niet voor de wijze, waarop zij thans de actie voert. Do raad van Sassenheim heeft een motie aangenomen, volgens welke de bus sen zouden mogen rijdeq totdat de elcctri- ficatie der tram geheel gereed is. De heer Tromp, wethouder van Lisse, deelde mede, dat het ingezonden schrijven niet namens B. en W. is opgesteld. De raad van Lisse heeft gisteravond met al gemeen© stemmen besloten, aan Ged. Sta ten te verzoeken geen monopolistische concessies te verleenen. De heer Sormani, voorzitter van de Ned. Unie van arbeiders in het automo bielbedrijf merkte op, dat het publiek de autobussen prefereert boven de tram. De manier waarop de N. Z. H. deze zaak aan pakt, en wel met bedreigingen, lijkt be denkelijk veel op chantage. Spr. is nog van meening, dat de tram een hinderpaal is voor het verkeer, en dat de bussen uit een oogpunt van verkeers techniek een beter vervoermiddel zijn dan de trams. Spr. hoopt dat Ged. Staten geen beschermenden maatregel zullen ne men, want daardoor zal een gevaarlijk precedent worden geschapen. De beslis sing van Ged. Staten zal later volgen. Daarna kwamen a-an de orde de aanvra gen van de onderneming M.O.D.A. voor den bestaanden dienst LeidenAlphen aan den Rijn langs Hoogen en Jóngen Rijn dijk; dc aanvragen van de ondernemers Maarsen en Kroon te Leimuiden voor de bestaande diensten Rijnsatcrwoude—Lei muidenLeiden, Oude WeteringLqidcn en AalsmeerLeiden; de aanvragen van do onderneming A.D.W.A.L. (J. Langbroek en H. Goudberg te Alphen aan den Rijn) voor de bestaande diensten Alphen aan den [RijnWoubruggeHoogmado—Lei derdorpLeiden en Alphen aan den Rijn Ter AarKoudekerkLeiderdorpLei den. Tegen deze aanvragen waren geen be zwaren ingebracht* Do beslissing van Ged. Staten volgt la ter. Voor de aanvraag van den ondernemer G. Koppcnol te Nieuwveen voor den be staanden dienst NieuwveenAmsterdam was niemand opgenomen. Do beslissing volgt later. Aan de orde waren vervolgens de aan vragen van do ondernemers C. F. Middel koop te Hazerswoude, Joh. Hard ijzer te Boskoop en J. Kok te Boskoop, voor de bestaande diensten, (combinatie Trio) tus schen Boskoop en Leiden. Van B. en W. van Boskoop is een schrij ven ontvangen, dat zij geen bezwaar te gen dezen dienst hebben, doch dat zij gaarne als voorwaarde zagen gesteld, dat steeds voldoendo materieel aanwezig moet zijn bij vertrek uit .Lei en, zoodat niemand gedupeerd kan worden. Van de zijde van de ondernemers weid. hierop geantwoord, dat het do bedoeling is, met grootero wa gens te gaan rijden. Do beslissing volgt later. ISuiraeinS. Berichten Hel „gele gevaar" op een waaier. Onlangs kwam een Chineesch hoog- waardigheidsbekleeder met een gewichti ge diplomatieke zending naar Parijs. Daar leerde hij een zeer hoffelijken, en zeer in vloedrijken Franschen diplomaat ken nen. De omstandigheden*brachten mee, dat deze heer zijn nieuwe bekende, den man darijn, bij dp uitvoering van diens missie belangrijke diensten kon bewijzen. Hij deed dat met de gratie, die zijn volk en hem persoonlijk een zoo bijzondere char me verleenden, eh men zag, dat de Chi nees de hulp, en vooral de wijze waarop die verleend werd, op hoogen prijs stelde. Toen hij dan ook van zijn vriende'ijken Franschen collega afscheid nam, overhan digde hij hem, met de bloemrijkste verze kering van zijn toegenegenheid, een waaier. Het was een kostbare, uit ivoor gesneden waaier van oer-oud maaksel, waarop in relief een paar woordteekens waren aangebracht. De waaier berust in een vitrine bij den diplomaat thuis, waar op een avondpartij de beroemdo sinoloog S. het stuk ontdekt en den gastheer verlof vraagt, het eens na der te mogen bekijken. „Natuurlijk", is het bescheid, „maar bij die gelegenheid, waarde S., wi't ge me misschen ook wel de Chineesche teekens uitleggen, die er zoo fraai op zijn uitgesneden? Een poëtische hiëroglyphe zeker, is 't niet?" Dc aldus aangesprokene begint te le zen. Pauze. Dan, met eigenaardige stem, volgt de vertaling: „Deze waaier is wegens vriendschappe lijke diensten 'oor den mandarijn.... aan den heer.ten geschenke gegeven. Do heer.heeft zich een goed mensch ge toond. Verzocht wordt, wanneer de Chinee- zen te Parijs zijn, hem te ontzien." VRAGENBUS Vraag: Hoe is 't adres van het bureau van het Ifaagsch Advertentieblad? Antwoord: Een blad dat Haagsch Advertentieblad wordt geheeten is ons niet bekend. Het R.-K. Dagblad voor ,'s-Gra- venhage „De Residentiebode" is gevestigd Torenstraat 27, Den Haag. AGENDA'S. LEIDEN. NED. R K VOLKSBOND. Afd. Leiden. Ween-,dag 7 3(1—8.30 Heclitsk. Bureau. Zaterdag zitting Spaarbank van 7—8 Zitting Voorschotbank van 78 uur. Zitting Bibliotheek van 7—9 uur. Zitting Retraitefonds van 7 30—8 30 uur Zitting ..Eigen Huis" 7 30—3.30 uur Zitting Brandstoffen bestellen van 7.30 3 Tuur INTERPARCCHIEELE ST. JOZEFS- GEZELLEN-VEREEL'IGING Raperiburq 52. I Gelegenheid om zich als lid van de Gezellen-Vereeniging to doen inschrijven R K Jongelingen vanaf 17 jaar iederen 3den Maandag van de maand, des avonds te half 9 uur in de Bestuurskamci van het Gczellenhuis. II De leden kunnen alsdan ook voldoer aan de bepaling van Art 16 De eigen leesbibliotheek blijft dringend ir aller belangstelling aanbevolen; voor allo leden en donateurs der vereeniging. Zondag is dc zaal geopend van 12.30— 2.30 uur, en van 6.3010.15 uur, ver plichte bijeenkomst van 8.15—9.45 uur. Om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Na hel Lof prijsbiljarten. Te half 9 uur op do Studiezaal voor alle aspirantleden belangrijke vergadering. Het Bestuur van onzo Liedertafel zal daar ook aanwezig zijn. Tevens 6c dag der novene van de Retraiteclub. Maandag bijeenkomst voor de Gezellen van 810.15 uur. Geen inschrijving van nieuwe leden, doch Dinsdagavond. Zegt het voort. Dinsdag is de zaal gesloten vanwege'Re petitie Oratoriumveroeniging; alsdan om half 9 inschrijving nieuwe leden. Woensdag te 8 uur repetitie Liedertafel in de groote zaal. Te 8.30 uur repetitie Tooneolclub „Adolf Kolping". Donderdag bijeenkomst voor de Gezellen van 8.10.15 uur. Van 89 uur R. K. Arbeidsbeurs voor alle werkzoekende G".>T"n toegankelijk. Tevens hij de Senioren kaarten verkrijg baar voor de a.s. Kerstuitvoering. Dion middag vertrekken onzo gezellen naar het Retraitehuis le Noordwijkerhout; zij zul len oudergewoonte een bloemenhulde bren gen aan het Hoogheilig Sacrament in de kapel yan het Retraitehuis. Ook s. v. pl. rr om denken, onzen Liederbundel mede (c nemen! Ook van 89 uur Bibliotheek. Zaterdag Hoogfeest van Kerstmis, zaal open van 12.302.30 uur, On van 6.30 tof 10 15 uur. Verdere mededeclingen: De kaarten voor dc a.s. Kerstuitvoering op Woensdag 29 December a.s. zijn vanaf 22 December ver krijgbaar bij het Bestuur van de Lieder tafel en de Senioren der Vereeniging. De Retraitanlen moeten de liederhundel mede- nemen. Vooral moeten alle Retrailanten om 5 uur Donderdag in de zaal aanwezig ziju om zoo gozamelijk naar net station te vertrekken. Die verhinderd is moet 5.30 uur aan het station aanwezig zijn. Do Retrailanten moeten op tijd zijn, daar op collectief reisbiljet wordt gereisd. c R. K. PATRONATENBOND. District Leiden. Secretariaat: Drio Octoberstraat 35a. Retraite Patronatenbond 21 April24 April 1927. Arbeidsbeurs voor R. K. Jongemannen en leden der Patronaten, aangesloten bij on zen Bond. Donderdag s'-avonds van 8—9 Rapen burg 52. telf. 456. In de toekomst moeten we kunnen reke nen op mannen met rotsvast geloof en kennis. De Patronaten leiden hun be schermelingen in die richting. ST. PETRUS-PATRONAAT Heden Zaterdag bibliotheek van 89 u. Zondag 8 uur in de St. Lodewijkskerk Algemeene H. Communie. Om vier uur Conferentie, Groot-pa tronaat bovenzaal. Klein-patronaat bene denzaal. Om 4.45 uur Ontspanning, voort zetting v. d. grooton Damwedstrijd ontfer leiding van don WelEd. lieer Bohcmen cm 5.30 uur contributie betalen, ook voor de gymnastiek, spaarkas on Bctraitefonds. Zaterdag van 89 uur Bibliotheek. ST. ANTPNItf* ncNAvr (Hartebrug). Zondag onder de H. Mis vau half 8 Alg. H. Communie voor het Bestuur en do leden Te 5 uur vergadering voor de jeugdafdoe- ling der Derde Orde. Maandag van 810 uur bijeenkomst der Gezellen. Woensdag 7.15 uur Zangrepetitie, 8 uur Tocneclrepetilio. Vrijdaq 810 uur bijeenkomst Gezellen. Zaterdag 67 uur bibliotheek, betaling Contributie, gelegenheid tot sioaren en Re traitefonds. ST PANCRATIUS-PATRONAAT Zondag te kwart voor 1 Congregatie: te 5 uur Ontspanning voor de verschillende afdeelingcn tot kwartier voor 7 uur. Te 7 uur Lof. De ouders worden dringend ver zocht, zelf toe te zien, dat hun zoons hot I.of bijwonen. Na het Lof bijeenkomst dor Gezellen, te kwartier over 8 uur verplichte bijeenkomst der Gezellen tot kwartier voor 10 uur; te 10 uur wordt do zaal gesloten. Maandag, Woensdag en V*i?df»'. van 8 tot 10 uur bijeenkomst der Gezellen. Wocnsdan van 7 30 tot 9 30 Ontspanning voor Afd IV ST. FRANfl SC US LIEFDEWERK "nferparochieel Patronaat voor Jongens. Nieuw Rijn 52 Zondag 's morgens te 9 uur precies n. Mis, waarna Godsdienstonderricht ter voor bereiding voor de eerste H Communie; 5.30 u. n.m. Ixif, waarna ontspanning voor alle jongens. Maandag, van half 0 tot 7 uur Snaar- bank en Bibliotheek; 's avonds 8 u Gods dienstonderricht voor de kleine vakjon gens. Dinsdag S.30 u. n.m, Godsdienstonder richt voor de grooto vakjongens. Woensdag 4 u. n.m. Godsdienstonder richt voor de kleine schooljongens 7 30 u Lof 8 u. n.m. Gymnastiek groote en kinine vak jon gons. Donderdag, 'savonds lo 7 uur Godsdienst onderricht voor de groote schooljongens; 8 u. n.m. Houtzagen enz.: en Magazijn. Vrijdag 6.30 u n.m. Zangrepetitie. Zaterdag L',30 u. n.m. Gymnastiek groote schooljongens. Wie helpt ons aan kloedmg en schoe nen? vooral kleino raaien Adres Haarlem merstraat 131 ZITA-VZREENIGING. Afd. Bescherming van Meisjes. Zondag vanaf 12 uur zijn do zalen ge opend voor do Ilollandschc én Duitscho Meisjes Zondagavond to 7 uur Jeugdafdeeling Derde Orde (meisjes) in de Kapel van do Zusters Carmelitossen. Woensdag 's avonds 810 uur bijeen komst Hollandsehe en Du'tsche meisjes. Donderdag Bijeenkomst Ilollandscho en Duitscho Meisjes van 810 uur Afcl. Meisjespatronaat. Dinsdag 's avonds van 78.30 uur Pa tronaat (1ste en 2do jaar). Het onderricht in handwerken en huis houdelijke vakken wordt gegeven aan de R K. Vakschool, Noordeinde 50 NB Dc Bibliotheek, Nnordeindc 44 ge opend: Dinsdag-, Woensdag-, Donderdag en Vrijdagavond v. 89 u. Ook niet-Ieden kunnen van de Bibliotheek gebruik maken. Zondagavond te 7 uur Jeugdafdeeling Derde Orde (meisjes) in de Kapel van do Zusters Garmelilesson. R.-K JfWIVROUW^NBONO rppe-p B Godsdienstcursus (leden boven 18 j.) Maandag 7 uur St.-Antonius Patronaat. Zangclub. Maandag om half vijf St- Anlnniuspatronaat. Tooncelclub Dinsdag 7 uur St.-Antonius Patronaat. Turnclüb. Vrijdag 0 en 7 uur Pieters kerkhof. ST. AGNES-PATRON A AT. Voor de Parochies van O.L.Vr Hemelvaart en van den H. Jozef. Maandag van half 8 tot half 10 uur Kookles; le 7 uur 1ste leerjaar handwer ken; le kwartier over 8 uur 1ste en 2de leerjaar Godsdienstonderricht Dinsdag van 7 30—9 uur 2de leerjaar naailes, 3e en 4e leerjaar naailes. Woensdag van 7 tot 8 uur, 2de, 3de en 4de leerjaar Zangles: te half 8 uur 1ste leerjaar naailes; le 8 uur 3e en 4e leerjaar kniplcs. Donderdag, le half 8 uur 5o Afd. Naai les; te 8.15 uur 3e en 4de leerjaar Gods dienstonderricht. Vrijdag van half 8 tot 9 uur, 2de leerjaar Naailes. N.13 Op alle handwerklessen gelegen heid tot sparen.

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 5