G c horen Hendrina, dochter van W. en van S. II. Benschop Thcodorus, vn A van Sluijvenberg en A. J. Blok Ondertrouwd: Cornelis Anthonius n Bcsch en Agatha Iluberlx van Ü!- 0 vc'rlcdcn Jacob Hogeiuloorn echt- ot van Elizabeth Doornenbal, oud 50 jaar. BODEGRAVEN. R. K. Vrouwenbond. Donderdagavond 1 de WelEerw. heer Nievcen van Dij- him een lezing voor den R. K. Vrouwen bond in het Patronaat. Spr. had als on derwerp gekozenDe taak der Kath. vrouw in onzen tijd. Even over 8 uur opent de pres. deze bijenkomst en wenscht allen een gc- juicgelijken avend, waarna zij het woord geeft aan den spr. van dezen avond. Deze begint met te zeggen, dat het hem buitengewoon veel genoegen doet dezen avond te komen spreken voor den R. K. Vrouwenbond in Bodegraven, zijn oude „heimat", waarna hij een begin maakt met zijn eigenlijke rede, die door allen aandachtig werd aanhoord. In schitteren de bewoordingen schildert hij de taak der moeder, daarbij o.a. een vers van Guido Gezelle aanhalend, getiteld: „Moederke". De vrouw is door God geschapen tot hulp van den man en heeft daardoor een hoogere roeping te volgen. De gaven haar door God gegeven zijn meer van gecstelij- van bovcnnatuurlijkcn aard. Spr. noemt het werk der vrouw een apostolisch erk. De wereld is veranderd van aspect. Er wordt een feilen strijd gestreden tus- echen geloof en ongeloof; een strijd hoofd elijk tegen de Kath. Kerk (Mexico). Ten tijde van Nero had men een openbare en bloedige kerkvervolging, nu meer een bedekte, eene die do zedelijke krachten der menschen ondermijnt. Do begrippen opvoeding zijn verr ^rd, hellen meer ea meer over naar en kant van het hei dendom. Hierdoor ontstaat een verval van zedelijkheid (bezie de moderne too- Deelstukken die den spot drijven met al les wat neilig en dierbaar zijn moet). De volgzaamheid der kinderen verdwijnt meer en meer. Waaraan <Pf te wijten? Als eer ste en voornaamste oorzaak noemt spr. de bioscoop, de zaaier van ontevredenheid. Wij leven ontegenzeggelijk in een tijd van ontevredenheid die wordt aangeblazen door het Socialisme. Als tweede oorzaak noemt spr. het le zen van romans, boeken en couranten met een rijkdom van platen die overal worden rondgestrooid en opgehangen en dikwijls verlammend werken op de zedelijkheid. Vervolgens noemt spr.: sport, spel en dans, vooral de laatste. De tijden verande ren, dus ook de ideeën, maar we mogen niet in botsing komen met de wetten van God, dio onveranderd blijven door alle tijden heen. Dit alles noemt spr. geen zon den, maar 't zijn wegen die leiden naar het heidendom, daar alles in den grond der zaak berekend is op streeling der zin nelijkheid. Velen zijn er die door hun ge drag en vooral door hunne kleeding de zedelijkheid naar beneden halen. Hierna leest hij een gedicht voor van pastoor Binnenwiertz getiteld: „Schoonheid". De soberheid, zoo zegt spr., verdwijnt; men stelt te hooge eischen aan het leven; de zucht naar genoegens en vermaken wordt steeds grooter. Dit allo zijn nadoelen welke kunnen worden opgeheven in het huisgezin. Hoe dit te doen? Als middelen geeft spr. aan: le. zelfhei liging, door zijn geloofsleven dieper, inni ger te maken. Spr. noemt godsdienstige vereenigingen, meegaan met zijn paro chieleven (Derde Orde, veelvuldige H. Communie). 2e. Het goede voorbeeld (het gezamenlijk gebed, eerbied bij het gebed enz. enz.) Met een opwekking tot allen om krach tig mede te werken aan de veredeling en het behoud van ons oude H. Geloof, be sluit spr. zijn heerlijke rede. Nadat de pres. den Weleerw. spr. heeft bedankt voor diens gloedvolle rede, wordt even gepauzeerd. Na de pauze deelt de pres. mede, dat de ongehuwde dames die de retraite, welke vau 25 Januari wordt gehouden, wen- 8chcn mede te make-', zich voor Zaterdag a.s. aan het bestuur moetc opgeven. Nadat een bede om kleeren voor do- ar- ino Drentsche Veenen nader door haar wordt uiteengezet, volgt de traditionele verloting, waarna sluiting op de gebruike lijk© wijze. Geboren: Geesje, dochter van N. T. Griffioen en I. Greeve Cornelis Nico- laas, zoon van G. Zwanenburg en C. G. Bouwman Jansje, dochter van C J. Voordouw en A. Slappendel. Levenloos geboren kind van P. Marchal cn H. J. Rijkaart. Overleden: N. J. Kaptein 11 jaar (overleden te Utrecht) Johannes Beijen 62 jaar. Getrouwd: H. P. van der Voorst 22 jaar en P. van der Vliet 20 jaar. Gevestigd: Jac Schouten, boeren knecht, van Papekop L. van Staaldui nen. dienstbode, van Alphen aan den Rijn G. Karreman wed. van J. Dijkstra, zon der beroep, van Reeuwijk H. Verkerk en gezin, landarbeider, van Haastrecht W. G. Groenescheij, rijwielreparateur, van Gouda A. Onderwater, huishoudster, van Lisse A. van der Kaaij, zonder be loop, van Ti el. Vertrokken: S. Uitfenbogaard, dienstbode, naar Rietveld G. K. M. Veldhuizen, zonder beroep, naar Zwam- merdam H. Groes, dienstbode, naar Stad Vollenhove D. Verweij, boeren knecht, naar Waarder J. Spies, dienst bode, naar Rietveld M. J. A. Thomas, bakkersknecht, naar Apeldoorn. HAZERSWOUDE. R. K. Kiesvereeniging. Donderdag, avond vergaderde do R. K. Kicsvereeni. ging „Algemeen Belang", in café J. Boers aan den Rijndijk; de vergadering was ta melijk goed bezocht. Do voorz., de lieer M. Heijker. opende de vergadering met den Chnstelijken groet en sprak een kort welkomswoord tot de aanwezigen, tevens verklarende waarom deze vergadering was belegd. Do secr., do heer A. J. Pannebakker las do notulen der vorige vergadering, welke on veil nderd werden goedgekeurd. Het voornaamste deel der agenda was do reglements herziening, stuk voor stuk kwamen de artikelen onder den hamer, welke allo op een kleino uitzondering na dor do vergadering erden aangenomen. Door den vc.rz. werden uitgcbreicien verslagen uitgebracht van Vergaderingen van do kamer-centrale te Leiden en van de staten-kieskring Gouda. Nadat nog over enkelo onderwerpen die meer het administratieve gedeelte der kiesvereeniging betroffen van gedachten was gewisseld, en c voorz. de leden had aangespoord, allen voor do belangen der kiesvereeniging te werk. werd deze zeer goed geslaagde vergadering gesloten. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Dinsdagmorgen tc 10 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel op Zondagen de tolboom open te zeiten. 3. Re geling bclooning van den tolgaarder. 4. Be noeming tolgaarder voor één jaar. 5. Aan- \raig van gelden door de R K School in de Ooslbuurt voor de vernfhwing der toe- gangsbrug enz. tot de school 6. Aanvraag \an gelden door de Chr. School aan den Rijndijk voor de betegeling der speelplaats. KOUDEKERK. Ongeluk voorkomen. Gistermorgen bemerkte de chauffeur van de autobu an de onderneming do „M.O.D.A.", gevestigd te Alphen a. d. Rijn, ter hoogte van do pannenfabriek van de Gebr. Oppelaar al hier, dat zijn bus van achter begon te zakken. Hij stopte onmiddellijk en bij on derzoek bleek, dat een wiel van de achter as was afgeloopen en tevens de as was gebroken. Gelukkig dat het ongeval spoc* dig werd opgemerkt waardoor het geval zonder verder onheil afliep. Kleibok gezonken. Woensdagmiduag werd in den Rijn ter hoogte van dr. Vlaan deren alhier, door een sleepboot een gela den kleibok overvaren van den heer van Beers alhier. De schuit ging onmiddellijk naar de diepte, terwijl de opvarende er af sprong en al zwemmende den wal bereik te. Voor de scheepvaart zijn ter plaatse waarschuwingsteekens geplaatst. Geboren: Leonardus Petrus, z. van H. van Leeuwen en Joh. de Vos. Bas- tiaan Dirk, z. van Jac. de Wit en H. Meerloo. Overleden: C. de Koning, 56 j., ccht- genootc van-Jan de Lange. NIEUWKOOP Geboren: Maria Geerlruida, dochter van W. J. Koot en M. S. Warmerdam Christina, dochter van M. Kwakkcnbos en P. A. de Bree Hermanus, zoon van Th. L. van der Tol en P. Kempen. Overleden: Jan Verduijn, 59 jaar. ZEVENHOVEN. De afrastering. Nu het gedeelte Kous- weg is afgerasterd, komt aan de beurt het gedeelte OmtzigtSluitkade. Dit stuk zal ten grootere verbetering geven dan het ge deelte Kousweg. boren: Marie Martina d. v. A. J. de Groot en E. Strijk. Z0ETERW0UDE. r. K. Kiesvereeniging. Donderdag avond hield de R. K. Kiesvereeniging „Ons Roomsche Vaandel" de jaarvergade ring in liet patr naatsgebouw aan den Schenkel weg. Do voorz. de heer J. Schouten, opende do vergadering en dankte het bestuur voor het groote vertrouwen in hem ge steld, bij zijn verkiezing tot voorzitter. Dit vertrouwen is voor hem een groot'o steun, welke evenwel noodig is om zijn taak naar bohooren te vervullen. Spr. ver wacht ook van do leden vertrouwen en medewerking dan zal dit strekken tot groei en bloei en tot meer eenheid. Hij belooft van zijn kant zijn beste krachten te zullen geven en te trachten de vereeni- gingvolgens den geest en den letter van het reglement te leiden. Spr. brengt eenige woorden van weemoedige hulde aan de na gedachtenis van zijn voorganger den heer Jac. v. d. Hoeven en dankt de 2do voorz. den heer C. v. Es voor het tijdelijk waar nemen der leiding. Door den secr., den heer H. v. d. Poel werden de notulen gelezen welke onver anderd werden goedgekeurd, dat het hier na volgendo jaarverslag bleek dat het ledental is gestegen van G97 tot 753. De voorz. dankte de secretaris voor deze ver slagen en weer er op in verband met een circulaire van do kamer-centrale, dat er nog verschillende zijn die lid kunnen wor den. Willen zij echter alle rechten, dus ook medewerken bij do aanwijziging van candidaten voor do staten en de gemeente raad, dan moeten zij lid zijn voor 1 Janu ari 1927. Hierna gaf de penningsm. de heer G. Belt verslag over het afgeloopen jaar inkomsten f242.55, uitgaven f 193.05, batig saldo van f 49.50. saldo van 1925 f 137.53 thans in kas f 187.03 De voorz. dankte den penningin. voor zijn gehouden beheer. Wegens niet aanwezig zijn van do afge vaardigden, do heeren Stadhouder enHoog- zaad, welke beide bericht van verhinde ring hadden gezonden, kon geen verslag van de Kamer-Centrale worden uitge bracht. De heer H. J. van Mil bracht ver slag uit van de vergadering van den Sta- tenkicskring. Hierna volgde do candidaatstelling voor do groslijst van dc Prov. Staten. De inge komen aanbevelingen voor de heeren dc Ruijter te Noordwijk en A. Bader to Sas- senheim werden door den voorz. voorgele zen. Het bestuur meende met 4 candidaten te kunnen volstaan, waartoe werd beslo ten. Als candidaten werden door het be stuur voorgedragen do heeren Balvers te Hillegom, Bader te Sassenheim, C. P. Paardekooper, landbouwer te Oegstgcest en de Ruijter to Noordwijk. Voor het stel len van candidaten moesten do leden deze drie dagen voor do vergadering indienen bij den secretaris met een verklaring dat een eventueel© aanwijzing zal worden aan vaard. Een der loden had hiervan gebruik gemaakt. Do heer H. J. van Mil stelde de vraag of er nu nog andere candidaten ge steld konden worden. Hij meende dat do candidaatstelling voor do groslijst ruimer moest worden opgevat. Het was do leden tcch ook niet bekend met welken^ candi daten het bestuur zou komen; er zijn zelfs personen welko zich 2 maanden geleden al kwamen voorstellen. Het spijt spr. dat het bestuur niet heeft gesteld den heer Wilmer, dio spreker als geschikt en be kwaam aanbeveelt. De voorz. gevoelt ook voor de cnndidatuur-Wilmer, maar, waar het niet zeker is dat de heer W. een can- didatuur wil aanvaarden, meent spr. thans aan de 4 genoemde candidaten to moeten vasthouden. Do heeren Jac. v. Leeuwen Az.-en A. Paardekooper spreken zich ook uit voor «de candidatuur-Wilmer, oclc al zou deze uit bescheidenheid niet willen. Ten slotte stelt 4c heer v. Mil voor de dis cussie hierover te sluiten en bij de 2de stemming, bij eventueelo aanneming van een candidattiur, to stemmen op den heer Wilmer. Do vergadering stemt hiermede in. De 4 genoemdo candidaten zullen in rlphabctischo volgorde worden opgege ven. Bij do bestuursverkiezing werd als be stuurslid gekozen do heer A. C. Paarde kooper en als plaatsvervanger do heer J. Onderwater Lz., als plaatsvervanger voor do Weipoort do heer J. v. Leeuwen. Do Weleerw. heer kapelaan Bonn komt nog ter vergadering en woordt door den voorz. welkom geheetcn. Als afgevaardigdo voor de Staten kies kring worden benoemd de heeren Hoog- zaad, Jac. v. Leeuwen Az. cn v. Mil, en als plaatsvervangers de heeren L. v. d. Valk, L. v. d. Zon en C. do Jong. Voor de Kamer-Centrale worden geko zen de heeren Hoogzaad en Paardekooper en als plaatsvervangers dc heeren Bosman en van Mil, en ten slotte als afgevaardig den voor de Federatie van Rtntcnkieskrin- gen de heeren L. v. d. Valk cn J. A. de Groot. Bij de rondvraag spreekt de heer Nnordman zijn volle vertrouwen uit in dc leiding van den voorzitter cn verzekert hem van aller medewerking, waarmede do vergadering hare instemming betuigde. Do voorz. dankto voor do tot hem gespro ken woorden cn vertrouwt op allen te kun nen rekenen, dan zullen wij ons nïet al leen bepalen bij het stellen van can ia- ten, maar ook onze aandacht schenken aan politieke ontwikkeling. Tevens werd medegedeeld, dat het in do bedoeling ligt, veleend jaar de contri butie te innen in de maand April, hopen de dat hiermede de achterstand zal wor den ingehaald. Met een woord van dank werd hierna de vergadering door den voorz. op de gebrui kelijke wijze gesloten. UIT OE 0EH6EV1HG HILLEGOM. R. K. Kiesvcrceniqing. Gisteravond hield de R. K. Kiesvereeniging „R. IC. Kring" een ledenvergadering in Ilotel Sis termans. De opkomst was matig. Do voorzitter, de heer J. H. M. Balvers, opent met den chr. gr. en heet allen har telijk welkom. Het bestuur had gemeend, dat de zaal van avond tc klein zou zijn ge weest wegens do belangrijkheid der ogen- da. De verkiezingen voor Staten en Raad worden in zekeren zin heden ingeleid; daarom meenue het bestuur goed te doen, aan do gewono convocatie een ernstig woord to moeten toevoegen. Waar dc on- komst niet bijster groot is, betcekc .t dit misschien een groot vertrouwen in de lei ding, doch daarom vraagt spr. des te meer een zeer ernstige behandeling. Laat ieder rondborstig ziin meening zeggen. Do secretaris leest nu dc notulen, die onveranderd worden vastgesteld. Ingekomen zijn een tweetal stukken, die straks aan de orde zullen worden gesteld. De voorz. deelt mede, dat zeer ernstig ge tracht wordt, alle Katholieken in de or ganisatie te brengen; gaarno zal het be stuur tot assistentie een dozijn propagan disten naast zich zien, terwijl ook door huisbezoek getracht zal worden, leden te werven. Do heer F. C. van Lierop brengt ver volgens verslag uit van do to Leiden op 13 November gehouden vergadering der R. K. Statcn-Centralc „Leiden" en geeft de data der stemmingen voor dc groslijst. Spr. gaf deze vergadering zoo schitterend weer, dat een welverdiend applaus het gesprokene onderstreepte. Hierna kwam aan de orde candidaat stelling leden Prov. Staten. Alvorens hier toe over te gaan, gaf do voorz., zelf Sta tenlid, een korte en duidelijke uiteenzet ting van het gewicht dezer verkiezine, vooral in Zuid-Holland, cn van de werk zaamheden van dat college. In verband met dit punt was een schrijven ingekomen van do R. K. Kiesvereeniging van Sas senheim ter aanbeveling van den heer H. Bader, van de R. K. Kiesvereeniging te Noordwijk ten gunste van den heer H. do Ruijter aldaar. De voorz. kent do beide aanbevolen heeren als voor do tc vervullen vacature-C. J. Lvan der Meer uitnemend geschikt. Een kleine schorsing der ver gadering werdt gehouden, ten einde nog gelegnhcid te geven tot het indienen van candidaten. Na heropening wordt medegedeeld, dat ingekomen is 1 lijst met 33 handtcelcenin- gen ten gunste van den heer Balvers, aftr., en 1 lijst met 32 handtcekeningen voor: J. H. M. Balvers. J. C. Stadhouder te Zoeterwoude, H. Bader te Sassenheim, W. de Ruijter te Noordwijk en P. Warmer dam te Lisse. Afgezien of zijn mandaat als Statenlid wordt hernieuwd, dankt de voorz. voor het in hem gestelde vertrouwen, door hem opnieuw tc candideeren. Hierna komt het gewichtige punt aan do orde: behandeling van het Rapport, uitgebracht door do Commissie- tot samen stelling van een nieuw systeem, wat be treft candidaatstellen en stemmen voor leden van den Gementoraad. Het bestuur kan in veel met het rapport medogaan, doch meent er toch de voorkeur aan te moeten geven, dat patroons, middenstan ders en arbeiders allen in den Raad ver tegenwoordigd zijn, hetgeen bij het oude systeem gebeurt, tenzij er woordbreuk ge- plegd wordt. De heer Koop verdedigt het rapport schitterend, verschillende andere heeren voeren het woord. Do heer Heir- man beluistert een veel prettiger en mil der geest in do Kiesvereeniging dan er in jaren heerschto; dezo spreker acht voor Hillegom voorloopig hot bestaande recept het meest geschikt, hoewel dat der Com missie het ideëele is. Na hoor en weder hoor wordt dit punt aangehouden tot do volgendo vergadering. Hierna rondvraag en sluiting. Dezo vergadering was zoo keurig en sympathiek, dat zij o.i. do baan gebroken heeft tot het weder toetreden van talrijke Roomscho Hillegommers, dio van do Room sche Politieke organisatie waren heenge gaan. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Geen product is thans op te noemen waarvoor redelijke prijzen be taald wordon. Het gaat met alles even slecht. De meeste producten zakken in prijs, -zoowel bewaarkool als uien of sprui ten. En met dit weer gaat alles in kwali teit achteruit en geeft veel werk om het goed te houden. Gehoopt wordt op win terweer. Op stap. Hoe gevaarlijk het is auto's te verhuren aan onbekende pprsonoe bleek weer eens toen do verhuurder v. d. G. zijn auto verhuurde welko niet des avonds, doch 's morgens vroeg stil was neergezet zonder huurbetaling. Later bleek dat do auto gezien was tot in do provincie Utrecht waar men er zeer waar schijnlijk strooptochten mee had gedaan. Do Rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. Het was een Fordje. Bij den hoek Wassenaarschcn wegCommandeurslaan liep van een Fordje een der wielen af. Het bleek dat een schroef verloren was. Geluk kig had het Fordje daar niet» veel gang en liep het zonder ongelukken af. noordwijk. Politie. A's gevonden voorwerpen zijn bij de politie aangegeven: 1 hand mof voor rijwiel, 3 sleutels, 2 portcmon- naies met inhoud, 1 handschoen, 1 ring met steentje, 1 geldstuk, 1 ketting met hanger, 1 handtasch met \nhoud, 1 hou ten maatstok, 1 knipmesje, 2 rijwielbelas- tingmerken, terwijl als opgevangen werd aangegeven een kraai (mak). Inlichtingen over bovenstaande voor werpen worden uitsluitend verstrekt aan het Politiebureau te Noordwijk-Binnen des Zaterdags van 121 uur Geboren: Petronella Johanna d. v. A. Smit en G. C. Romijn. Leendert z. v. J. Hazenoot en C. van Duyn. Ma ria Cornelia d. v. J. van Rooyen cn M. Passchier. Gijsbertus P. z. van H. a. Ver- hacgen en M. van Dam. Jacobus Jo hannes Petrus z. varrG. Caspers en E. J. van Wees. Gijsbertha d. van Jac. Haas bmek en E. van der Niet. Ondertrouwd: Cornelis Smit 30 j. en Leijtjc de Haas 29 j. te Katwijk. Overleden: Neeltje van den Haak 71 j. gcli. mot P. Rarnhoorn. Paulina Christina Puinbroek 65 j. goh. mot B. P. Alkemade. Alida van do Vijver 69 j. geh. met M. Marijnis. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Er komt nog geen verbetering in den bloemenhandel. Besto Scarlet Due kan niet meer dan f 2.50 tot f3.20- per 100 opbrengen, terwijl Witte due max. gaat tot slechts f2.70. Het geeft voor dc kweekers icderen dag verlies. Nog zelden is het zoo slecht geweest. 2 Veter meerzeg waart. Gemeenteraad. De Raden der ge meente Zoelormeer en Zegwaart zijn op Woensdag 22 December a.s. des avonds te 7 uur ton Raadhuize van Zegwaart in vergadering bijeengeroepen. Te behande len agenda: 1. Mededeelingen. 2. Vaststel ling verordening tot regeling van liet ont slag van onderwijzeressen bij huwelijk en van onderwijzers en onderwijzeressen op 65-jarigen leeftijd. 3. Benoeming leden Schoolcommissie, g. Aanstelling school- schoonmaakster. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Do Kantonrechter (e Leiden heeft ver oordeeld: Wegens overtreding der Arbeidswet: A. L J. Z.; W. J R. ieder tot 1 of 1 dag hechtenis; J. J. S. 3 maal 2 bof 3 maal 2 dagen hecshtenis; A. R. Rijnsburg 2 of 1 dag hechtenis; wegens overtreding der Vleeschkcuringswct: J. R. Leiderdorp 10 of 5 dagen hechtenis; wegens over treding der Motor en Rijwielwet: A. J. L. Amsterdam 3 of 3 dagen hechtenis; A. G. S. Rotterdam 3 of 3 dagen hechtenis; J J. de M. Rijnsburg 3 of 3 dagen hechtenis; wegens overtreding der Vis- scherijwet: J. v. d. N. Haarlem 1 of 1 dag hechtenis; C. A. 1 of 1 dag hechte nis: wegens overtreding der Spoorwegwet: C P. de O., Voorburg; G. S. vouw v. d. G. aldaar ieder tot 3 of 3 dagen hechtenis, wegens overtreding van bot Binnonaanva- ringsreglemenl; A van G. Monster 2 maal 3 of 2 maal 3'dagen hechtenis; wegens overtreding van het Motor- en Rijwielregl.: J. G. 1 of 1 dag hechtenis; G. de V. Kat wijk aan Zee 3 of 3 dagen hechtenis: wegens overtreding der Politie verordening der gemeente Leiden: J. A. Wavervoon 10 of 5 dagen hechtenis: wegens over treding der Pol. verord der gemeente Kat wijk: J. van D. Katwijk aan Zee 2 of 2 dagen hechtenis: G. V. Katwijk aan don Rijn 2 of 2 dagen hechtenis; wegens loopen op verboden grond: W. v. d. Z. Haarlem 5 of 5 dagen hechtenis; we gens overtr. der Visscherijwet: W. H. Voor schoten 1 of 1 dag hechtenis; wegens overtr. van het regl. van politio op liet vaarwater tusschen Rijn en Schie: A. K. Waddinxveen 5 of 1 maand tuchtschool; wegens te snel varen In Rijnlands Boezem water: S. v. d. H. Hazerswoude; D M. Lek- kerkerk; A. M. Zaandam ieder tot f 10 of 10 dagen hechtenis: L. R. Leidschendara 10 of 5 dagen hechtenis; wegens over treding van het Motorkenteekenhesluit: P. G. Rotterdam f 3 of 3 dagen hechtenis; W. v. d. H. Scheveningen; G S. IJmuiden ieder tot 10 of 5 dagen hechtenis; we gens overtr. van het Motor en Rijw. regl.: J V. Zoeterwoude 10 of 5 dagen hech tenis; L. van L. 3 of 3 dagen hechtenis; H. J. K. 3 of 1 maand tuchtschool; P. T do M. 3 of 3 dagen hechtenis; P. li. P 2 of 1 maand tuchtschool; n. F. D. 3 of 1 njaand tuchtschool; A. tSM S. ieder tot 1 of 1 maand tuchtschool; T. K. Katwijk 1 of 1 dao hechtenis; L. V. Katwijk 0 50 of 1 dag hechtenis: P M. van E. aldaar f 3 of 3 dagen hechtenis; M. J. S. Noordwijk 3 of 3 dagen hech tenis; P. de V. Dzn. Valkenburg 3 of 3 dagen hechtenis; G. E. Hazerswoude f 3 cf 3 dagen hechtenis: A R Zoeterwoude 10 of 5 dagen hechtenis; wegens overtr. der politieverordening der remopnfe I ei- den: A. J. K. 2 of 2 dagen hechtenis; D H 1 of 1 maand tuchtschool; W. M. 1 of 1 dag hechtenis; Tb B. 1 of 1 dag hechtenis: wegens te Katwi'k teeen een muur leunen; J. van D. Katwijk nan Zee; A. K. aldaar ieder tot 5 of 5 dagen hechtenis. Waar geen woonplaats is vermeld is deze Leiden. In Leiden gevestigd. M. H. Mommens cn gezin., woonschip Morschsingel J. van Elburg en gezio, magazijnmeester, H. Morschweg 58 J. M. Curiol, Stille Rijn H S p. Klein Rijnsburgerweg 83 W. J. Nijvcld en fam., piano-onderwijzeres, J. do W ttstr. 54 S. Schuurman, dienslbode, J. do Wiltstraat 54 M. G. Wort maai, d.enst- bode, Hoogewocrd 111 M. Huisman, huishoudster, Morschweg 92b E. -M. v. d. Heijden-Diblictz, Kagerstr. 2 A. E. G. Libot-Drees, Da Costastr. 52 G. Hennemaim, predikant, Heerengracht 58 M. Stark, dienstbode, Oegstg.laan 33 H. P. Erode, werkmeester, Meidoorn- straat 12 M. Schrader, dienstbode, Brocstraat 131-133 J. J R. v. Dijk, Zoelenv. Singel^92 E. hammers, kap- .per, Raamsteeg 45 C. K. Opdam, dienstbode, Bilderdijkstr. 3 E. do ltuy- ter, dienstbode, H. Rijndijk 152 II. v. d. Bergen, dienstbode, Rijnsb weg 135 G. G. Harthoorn-do Kooter, Dahliastr. 2a M. H. J. Eshuis, winkeljuffr Oude Singel 28 H. A. do Vet en fain., koop man, Heeren gracht 84 J. A. Polak, Noordeindsplein 2a S. den Os en fam., waschmoester, Hcndrikstr. 1 W. 9 G. Heoscher, handelsbediende, Sijndijkstr 5 If. M. Rozendaal, Aioelaan 19 II. Buhsma, dienstbode, Utr. Jaagpad 18 W .M. v. Wolferen, Oegstg.laan 7.G. M. C. van Eijk, dienstbode, Wasstr. 34 Wed. J. Spek-Benningshof, Prinsen straat 35 M. n. Schalk, dienstbode, Haarl.straat 171 M. Haasbroek-Kik kert, Lange straat 29 L van Norden, machinist K. P. M., Haarl.,straat 148 G. ten Geuzendam-Rijks, II. Morschweg 04 J. Koud ijs en fam., winkelier, Morschstraat 14 G. Verkerk en fam., rciz:ger. Lindestraat 25a L H. Warm- brunn-Esche, Grocnoordstr. 32 B. van Dantzig, Morschsingel 5 J. Dierx, H. Rijndijk 19a J. J. Boekuil, Rapenburg 13 J. Hup, machine-bankw., Oude Rijn 178 W. Mulder, fabrioksarb., J. v. Houtkade 16c. Uit Leiden vertrokken. A. SIoiis, Hoenebroek, Hocrlcrhoide Ge zellen hu is „Emma" Mej. H. W. Straat man, Utrecht, Jacob GeeLstr. 20 D. Siebert-VlicJand, Katwijk aan Zee, Dui- lensluis 3 J. Zomerhuis, Warmond, Bijleveldslaan 23c Mej. J. F. Meijer, idem J. v. Zanten, 1 xienen, Nieuwcr- slis Blokpost 4 J. H. Roelffs, Utrecht, Pr. Hendriklaan 45 Mej. E. M. Ver blauw*, Sassenheim, Gharbnlaan 31 J. G. W. Wagemans, Amsterdam, Maria Palostr. 189 I Mej. J. J. lleijdanus, Helder, Molengr. B. v. Noort. Hel der, Spoorgracht 27-29 Mej. J. II. Er. Foirkens, Delft, St. Jorisgasthuis Mej. J. Reeuwijk, Alphen a. d. Rijn, bij Vellc- koop Mandcrsloostr. Mej. S. M. Wal- bechum, den Haag, (Loosd.) Oud Hoo- senburgh Mej. A. J. Kost-v. Koperen, den Haag, Ligusterstr. 30 Mej. B. D. Omstcin, Amsterdam, Koningsplein 70 Wed. Tonokenis-v. d. Lelie, Voorburg, Hoorenstr. 109 H. P. v. d. Lelie, idem J. M. Simons, Rotterdam, Oppert 151 G. G. Hartveddt, N. O.-indië, serg. In fanterie Mej. E. M. Arnold, Rijsen- burg, Diedericklaan 17 Th. Janssen, Oosterbeek, bij Wed. Janssen-Phieters- maat II. W. Kruis, Oosterbeek, Br.uk weg 1 Fr. Golpa, Rotterdam, Ged. Slaak 7 J. W. de Jong, Alpben a. d. Rijn, Steektcnveg 63 Mej. R. J. Brag- genwirtle, Amsterdam, Pie ter Nieuwland- straal 15a D. v. Norden, Weltevreden, stuurman K. P. M. P. E. J. van dom Heuvel, Schiedam, Parallelweg 108c Fr. Jobs. Bonne', Roclpfarcnd.-veen, bij B. Vink L. P. Touw, den Haag, Schenkstr. 153 A. v. Halem, Vlissin- gen, Lotlegemstr. Dir. Zcoh. Jobs. Gornelisse Zevenhoven Noordeinde 28. P. L. fr. Kief li, Amsterdam Jac. v. Kampenstr. 76 II L. mej. M. fr. Knicknio Uillegoin St. Joscphshuis. mej. G. M. do Haas Hillegom St. Joscphs huis. mej. Elfriede Linke Gelaenkir- chen Havonkampslr. 18. Chr. v. d. Linden Rotterdam Bealrijssrt. 52b. W. fr. Warffeinicr Delft Nieuwe Laan 38. Tcunis Ro malen Batavia Marinier. mej. E. Gidcntet Arnhem Apeldoornschch str. 14. L. M. G. Houtzager Hpralaarts dijk Naald he weg 48.

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 13