VRIICEZELIEKMOORO. r van Egmond merkt de voorz. op, dat plannen tot inrichting van een centraal „nastieklokaal voor do scholen nog in i -/eer voorloopig stadium zijn. Er be- j at evenwel geen bezwaar tegen, het betreffende verlof gevraagd wordt; 'r;v er mogelijkheid is tot het geven gymynastiekonderwijs kan uo raad irtoe besluiten. De raad gaat met het ■rstel van B. en W. accoorl. [adat het in de vorige vergadering be geleide kohier schoolgeld vervolgonder- i3 is vastgesteld, wordt besloten het rzoek van den heer Juffermans tot af- sing der hypotheek van 1 JO per IC 1 f, in te willigen en deze gelden op het lotbock te beleggen tegen 2J4 pet. mie. Tervolgens worden eenige comptabili- •sbesluiten goedgekeurd, fat lid van het H. G. Armbestuur wordt •kozen de heer Breedijk, tot lid van het igerlijk Armbestuur de lieer J. J. Nijs- 1. Tot lid der plaatselijke commissie a toezicht op het L.O. wordt herkrr.en «j. Pel. Tot voorzitter der commissie n advies inzake werkloosheidsverzeke- ig wordt herkozen de beer C. Bakker; patroon-lid de heer N. Haasnoot tot rknemer-lid de heer W. den Dubbelden. Hierna wordt do rondvraag gehouden, i beer Schoonderw erd snreekt zi: tc- jrstelling uit over de wijze, waarop B. W. een aan den raad gericht verzoek or kennisgeving hebben doen aanne- en zonder het in behandeling te gever., it is volgens spr. een kleineeren van ucn id, waartegen hij protesteert. De voorz. merkt hiertegen op, dat do ad zelf heeft besloten dit adres niet in (handeling te nemen. Het bc-trof hir er dianld verzor Do heer van Egmond zegt dat do eer •••oorderwoerd zijn verwijten m t tot en W. doch tot den raad had moeten diten, die het voorstel van B. en W. oft aangenomen. Op de vraag van den heer Uit'-ibo- mrd hoe bet staat met de invoering van til schoolarts antwoordf voorz., dat wacht wordt of dit van de provincie zal i'eaan, zooals de Gezondheidscommiss' Dc heer Zandbergen vraagt of het niet "gelijk is, het Rustenburgerpad te ver reeden. B. en W. zullen dit in overweging (men. Te half 5 sluiting der openbare verga- lering. ÖE RIJNSTREEK HAZERSWOUDE. GEMEENTERAAD. Tolvrije Zondagen? Salaris- regeling. Vergadering van Dinsdag 14 Deceru- or des v.m. 10 uur. Voorzitter is de Burgemeester, de heer van der Meulen. Afwezig met kennisgeving dó heer D. ïitenhuis, overigens zijn alle leden le- nwoordig. De Voorz. opent do vergadering met (bed. Do Secretaris leest do notulen der »rige vergadering, die onveranderd wor- >n goedgekeurd en vastgesteld. Do Voorz. doet mededeeling van inge- omen stukken w.o.: Missive van den (imster van O. K. en W. dat over don lenst 1924 voor L. O. een bedrag van 66 to weinig is genoten. Missive van led. Staten houdende mededeeling dat algemcene politieverordening is goed- (keurd. Missive van Ged. Staten bou- knde goedkeuring wijz:ging begroeiing 326. Missive van Ged. Staten houdende aededeeling dat de dag van stemming mor do Provinciale Staten is gesteld op I-April a.s. Mededeeling van den Pen- 'oenraad dat regeling van het weduwe- «usioen voor Dr. H. J. F. Mayer, voor-' «a geneesheer alhier, heeft plaats gc- ld. De bijdrage hiervoor bedraagt 501. chrijven van het bestuur van de Ge- «dheid- en Vacantic-Kolonie „Zonne- ravel", met verzoek om subsidie. B. en F. stellen voor hierop afwijzend te be- rhikken, aangezien door de gemeente ffids een vrij groot bedrag aan een laalselijke vereeniging voor dit doel fordt gegeven. Procesverbaal van kasop- ame bij den gemeente-ontvanger. Al kze stukken worden voor kennisgeving ingenomen. De Voorz. stelt aan de orde: Onder- wdsche verhuring van de concyergewo- ing bij het raadhuis en deelt hierbij sede, dat een 3-tal personen van hen, ie zich hadden aangemeld, in aanmer- ag kwamen, waarvan één zich had te- betrokken. B. en W. stellen den raad oor de conciërgewoning op de gestelde ■or waarden te verhuren aan de heer ic. van Pijlen. Mevr. van der Meulen "aagt of het geen bezwaar zou kunnen leveren dat genoemde persoon een ^betrekking heeft. De Voorz. en de «r P. F. Veelenlurf merken hierbij op, 'I alleen de woning wordt verhuurd in de heer Jac. van Pijlen, en dat dit d zijn betrekking als zoodanig niets te nken heeft. Met algemeeno stemmen ordt het voorstel van B. en W. aange ven. Het voormalige tolhuis wordt op voor- van B. en "W. weder voor één jaar 'huurd aan den heer Th. W. van Nie- jk, Rijksveldwachter alhier voor f 75. Aomt aan de orde een voorstel van B. W. om op Zondagen de tolboom aan 3i Rijndijk open te zetten. De Voorz. *ft een breedvoerige toelichting en deelt arbij mede dat door de tolgaarder was !,raagd in de wintermaanden op Zon- l? te worden vrijgesteld van dienst. 16 zaak is op do vergadering van B. en 1 ernstig besproken. Ingezien wefd dat 1 onverantwoordelijk was op Zondag lolgaarderdienst te laten doen voor dc ■Beente, daar deze zaak het beginsel Jkt. De meerderheid in het college van en "W. stellen dan ook den raad voor 1 Zondag de tolbom open te zetten, ter- oen minderheid in het college vau en W. voorstelt alleen des v.m. den tol gaarder vrij van dienst lo geven. Volgens ramiug zou het voorstel van de meerder heid van B. en W. een verlies voor de gemeente zijn van 742 per jaar; cn het voorstel van de minderheid van B. en W. een bedrag van 328 beteckenen voor de gemeente. Mevr. van der Meulen ver klaart zich tegen beido voorstellen om rede het verkeer op Zondag niet kan stilstaan en dezo zaak een groot finan cieel verlies voor de gemeente met zich brengt. Do "heer D. de Bruyn merkt opdat de gemeente als werkgever in dezo ver plicht is van Godswege. God wil dat wij de Zondag heiligen zullen en ook aan hen, die voor de gemeente dienst doen, daartoe de gelegenheid geven. "We zijn in dezo geroepen met het gebod des Heeren rekening te houden. De heer P. F. Vee lenlurf zegt dat deze zaak is gekomen tot een beginselkwestie. Allen zijn wij zeker voor Zondagviering en slafelijken arbeid mag, zonder besliste noodzaak, niet worden verricht. Wanneer do lol tot 12 uur op Zondag wordt open gelaten, dan is ook do tolgaarder in de gelegen heid gesteld zijn godsdienstplichten te kunnen waarnemen. Onder slaaflijken arbeid kan zijn werk, djat bestaat in het openen der tolboom cn bet ont vangen van geld, naar onze mecning ze ker niet worden gerangschikt. Do heer Jac. van Beek heeft het verheugd dat door B. en W. deze zaak aan de orde is gesteld. Do wet van God zegt ons: Ge denkt den Sabbatdag, dat gij dien hei ligt, dus zijn wij geroepen tot Zondags heiliging. Als wij op het standpunt staan God wil het, dan valt alle financieele berekening weg, dan zoeken we Gods eero en het houde het* beginsel hoog. Mevr. van der Meulen ccgt dat B. en W. met deze kwestie reeds het vorige jaar rekening hadden moeten houden, en het ter sprake hadden moeten brengen. De Voorz. erkent dat het ondoordacht is ge schiedt, maar verkeerd is geweest h'er mede geen rekening te houden. De heer Jac. van Beek merkt hierbij op dat we, wanneer er op gewezen wordt dat het niet goed was,ook onmiddellijk gehoor moe ten geven De heer G. A. van Dam ver klaart zich, uu het een principiecle kwes tie is, zich met het voorstel van B. en W. te kunnen vereen gen, maar vreest dat door het open stellen van de tol op Zondag het verkeer zal toenemen. De heer Jac. van Beek leeft in de hoop dat het juist oen rede te meer kan zijn dat meer aandacht zal worden geschonken aan Zondagsheiliging. Nadat nog ver schillende leden óver dezo zaak het woord hadden gevoerd, werd het voorstel van B. en W. om de gcheele Zondag de tol boom open te zetten, in stemming ge bracht. De uitslag was 5 stemmen voor en 5 stemmen tegen, zoodat deze zaak niet tot een beslissing kwam, maar werd verdaagd tot een volgende vergadering, waarbij punt 5 der agenda: regel ng be- looning van den tolgaarder en benoeming voor één jaar, tevens werd uitgesteld en alsdan ter tafel zal worden gebracht. Vervolgens komt aan de orde: Salaris- regeling van den 2en ambtenaar tor se cretarie. De Voorz. deelt mede dat door do heer L. H. F. Bertel, die 34 jaar lang ambtenaar aan de secretarie is geweest, om gezondheidsredenen ontslag is aan gevraagd. Door B. en W. is dit ontslag eervol aan hem verleend en in zijn plaats als 2o ambtenaar benoemd de heer J. E. van Elk van Wassenaar, die reeds twee jaar aan %de secretarie is werkzaam ge weest. B. en W. stellen voor zijn salaris te bepalen op f 600 per jaar met 4 twee- jaarlijksche verhoogingen van 75, maar echter de eerste verhooging reeds te doen ingaan op 1 Jan. a.s., dus zijn salaris te bepalen op 675. De raad gaat hiermee accoord. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten aan den heer L. H. F. Bertel, op diens verzoek, eervol ontslag te verleenen als ambtenaar van den Burgerlijken Stand. De verordening ingevolge art. 178 der gemeente, met vermeldende de strafver ordeningen, welko nog gelden, en om de 5 jaren moeten worden vastgesteld, in zake passage over do brug aan den Rijn; Bouw- en Woningwet; Keuring voor vee en vleesch, worden opnieuw vastgesteld en zullen ter goedkeuring aan Ged. Sta ten worden gezonden. Goedgevonden wordt af- en overschrij ving op de begrooting 192G tot een bedrag van 318. Uitloting heeft plaats van 13 obligation van een geldleening groot 19.500. Getrokken werden de nummers 84, 83, 72, 65, 91, 6, 68, 46, 16, 28, 71, 51, 77. Besloten werd tot het aangaan eener geil een ing groot f 24.000 voor den bouw van liet raadhuis enz., tegen een ronte van 4 Do voorz. deelt mede dat het cohier van hondenbelasting kan worden aangevuld met een bedrag van 12 waar tegen nie mand der leden bezwaar heeft. Bij do rondvraag informeert mevr. v. d. Meulen of reeds een beslissing is genomen inzake de overweg aan den Gemeeneweg. De voorz. deelt mede dal door de be voegde autoriteiten een onderzoek is in gesteld; het resultaat is nog niet bekend. De voorz. deelt mede bij dit onderzoek krachtig to hebben geprotesteerd tegen opheffing De heer G. A.' van Dam vraagt of op de Gemeeneweg nog geen proef wordt genomen met goudalite. De voorz. zegt dat hiertoe gunstig wader moet wor den afgewacht. Niemand meer het woord verlangende, sluit de voorz. de vergade ring Gemengde Berichten ONGELUKKEN. WEER DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Auto door een sneltrein gegrepen. De bestuurder gedood. De onbewaakte overweg bij Diemen heeft gisteren zijn eerste slachtoffer gemaakt. Omstreeks halfacht reed de heer Wolfen- büttel met zijn vrachtauto, op weg naar do beenzwartfabriek, over den overweg, toep uit de richting Amsterdam de snel trein naar Groningen naderde. De machi nist remde uit alle macht, do_ch kon niet voorkomen, dat de wagen gegrepen en ge l-eel versplinterd werd. De heer Wolfen- büttel werd onmiddellijk gedood; het hoofd was den ongelukkige van den romp ge scheiden. Het zwaar beschadigd chassis ?an den auto zat op do buffers van de locomotief. De verongelukte passeerde dagelijks de zen overweg. Door een auto overreden en gedood. Woensdagavond kwart voor zes is op den Haarlemmerweg tusscheo Halfweg en Sloterdijk een ongeluk met doodelijken af loop gebeurd. Op den weg reed een hand kar, en daarachter kwam eveneens in de richting naar Amsterdam een personen auto en daarachter weer een. De bestuur der van de handkar haalde naar ljnks uit toen hij den eersten auto hoorde naderen Hij bemerkte hij deze manoeuvre niet, dat de tweede auto kwam aanzetten. Dezo reed den ongelukkige met de handkar on dersteboven. Het slachtoffer was op slag dood. Het lijk is naar het Wilhelmina- gastliuis overgebracht. Tusschen de buffers bekneld. Op het spoorweg-emplacement aan den Parallelweg, te Rotterdam, geraakten twee arbeiders die enkele spoorwagens voort duwden tusschen de buffers bekneld. Het waren de 49-jarige F. P., wonende aan den Sumatraweg en de 25-jarige L. C. P uit de Groote Visscherijstraat. Beide man nen braken verscheidene ribben en moes ten door den G. G. en G. D. naar het zie kenhuis worden vervoerd, alwaar'zij wer den opgenomen. En de brandweer sliep.... Maandagmiddag kwart voor vijf, zoo schrijft men uit Oude Tonge aan de „Tel." ging de mare door hpf dorp. dat de hof stede van A. yan Dis in brand stond, Tedereen was op de been, behalve.... de brandweer. Deze sliep. Fel brandde de schuur; vol ongeduld zag men uit naar de brandspuit ,de mo- torspuit van Oude Tonge. De gemeente veldwachter, on de plaats des onheils aan gekomen, stelde de oneelukkieen gerust, de spuit zou vast en zeker komen. Dank baar werd zulks vernomen, want niets was verzekerd. De aan de schuur gren zende woning was dan ongetwijfeld nog te behouden. Minuten vergingen, kwartier na kwar tier verstreek. Wanhoop maakte zich mees ter van de bewoners. Nog steeds liet de spuit zich wachten.... In het dorp liet de machinal de spuit eens proefdraaien, in afwachting van de order om uit 'e rukken. Doch de branweer sliep, sliet) vast Intusschen woedde de brand verder. Het vee in do schuur, drie paarden en eenige koeien werden een proói der vlam men. Slechts "een paard en een paar kalf- ies had dc bewoner, die ziek was, nog kunnen redden. Hef werd later en later. Deeds lekten de vlammen tegen den gevel van het woon huis. 't Was kwart over zes geworden, 't werd halfzeven. Als de spuit nu kwam, bestond er nog een kans op behoud der woning. Helaas, de snuit kwam niet, de brandweer sliep, en de brandklok liet zijn metalen stem niet hoo^pp om haar te wekken. Enkele minuten later va'te het huis vlam. Spoedig sloegen vurige ton^pn boven het dak uit. Het ongelukkige gezin was radeloos Het gansche dorp sprak schande over zulk een brandweer. Ton lancen leöfe ontwaakte de brand weer uit haar vasten slaan. Dinsdagmor gen tien uur spoedde zich de onperhrand- meester in een auto naar de overgebleven puinhoop. Spuiten werd niet meer noodig geoordeeld, enkele muren leverden echter gevaar voor instorting op. Aldus trok Dinsdagmiddag om kwart voor één de brandweer uit, zonder spuit, doch overigens volledig uitgerust, om de muren omver te halen. Twintig uur na het uitbreken van den brand was ze ter plaatse om het restje van haar plicht te doen. Brand. Gisterenmiddag ontstond brand in de magazijnen der firma Brenninkmeijer aan de Spuistraat te 's-Gravenhage. De brand is ontstaan in een der étalage- kasten, waar een gToote collectie mantels en andere kleedingstukken was uitgestald. In de kast waTen ook eenige kerstboomen geplaatst. Door een niet bekende oorzaak is een dezfer boomen in aanraking geko men met vuur, waardoor deze dadelijk vlam vatte. In de éfalagekast was veel flanel aan wezig, zoodat hét vuur Irrachtig voedsel vond. Binnen zeer korten tijd was de ge heel© ruimte dan ook uitgebrand. De groote spiegelruiten zijn echter ge spaard gebleven. De brandweer bedwong het vuur met een kleinen straal op de motorspuit. De schade is vrij aanzienlijk. Zooals te begrijpen is, trok het gebeur de in de drukke Spuistraat zeer de aan dacht van het publiek. De verkeerspolitie zorgde voor een behoorlijke afzetting, zoo dat de brandweer ongestoord het blus- schings- en opruimingswerk kon verrich ten. De verdachte van den moord op v. d. Stijl. Naar de „Tel." verneemt, is de Rus M. die jl. Zaterdag is gearresteerd als ver dacht betrokken to zijn bij den in 1924 ge- pleegden moord op den beer Van der Stijl, in de De Riemerstraat te 's-Gravenhagg, gisterenmiddag voor dén Officier van Justitie geleid. Deze vond aanleiding den verdachte in verzekerde bewaring te houden, niettegen staande de advocaat een in de woning van den verdachte aangetroffen orderboek heeft overgelegd, waaruit zou blijken, dat ver dachte den dag van den moord een groot aantal klantc-n heeft bezocht. Zooals reeds gemeld, werd M. reeds vlak na den moord, evenals vele andere personen, die den heer Van der Stijl ge kend hebben, door do politie gehoord. Er werden toentertijd echter geen aanwijzin gen van schuld tegen hem gevonden. Het eenige wat men tegen hem kon aanvoeren, was, dat M en de vermoorde goede bekenden waren en meermalen sa men gingen dineeren. Jeugdige rijwieldieven. De laatste weken werden te IJmuiden tal van rijwielen vermist. De politie heeft nu de daders on'dekt in een paar jongens van 12 jaar, onder wie v. d. "W., die pas veroordeeld is tot opzending naar een rijks opvoedingsgesticht tot zijn 21e jaar. Reeds heeft de politie vijf rijwielen opgespoord. Een verboden vereeniging? Door den waarnemenden burgemeester van Vlissingen is de vertooning van dc film Fotemkin verboden. Door het Instituut voor Arbeidsontwikkeling werd als gevolg daarvan opgericht de vereeniging „Artikel 188", die tot doel heeft het vertoonen van tooneelstukken en films met hoo< moreele en artistieke waarde, die door den burge meester verboden zijn. De contributie werd vastgesteld op 50 cent per jaar, terwijl de eerste opvoeringen nl. die van de Potem- kin-film met de oricineole Potemkinmuziek werden bepaald op 21, 22 en 23 December Dinsdagavond hield het bestuur der nieuwe vereeniging zitting om leden 'n te schrijven en reeds waren ruim 300 perso ren aangeteekend, toen de commissaris van politie met eenige politiemannen ver scheen en alle bescheid°n in beslag nam Naar wij vernemen is een en ander ge schied ip overleg met de justitie, ten ein de een onderzoek in te stellen of hier al of niet sprake is van een verboden vereeni ging. Mocht dit zoo zijn. dan zouden niet alleen de bestuursleden, maar ook de ner- sonen, die zich als lid opgaven strafbaar zijn. De pokken (e Maastricht. Men meldt uit Maastricht aan de „Msb Gisteren zijn in de gebouwen van den G. G D. bijna 8000 personen ingeënt, hierbij is niet begrepen het personeel van de fa brieken, waarvoor een aparte reg;Jing be staat. Dezen worden nl op de fabrieken zelf ingeënt. In tegenstelling met andere berichten kan worden medegedeeld, dat tot nu toe slechts één geval is vastgesteld. 61 Menschen zijn 'er observatie onderge bracht, in de voormalige Kruisheerenkerk, waar zij 14 dagen zullen blijven. Typhus. Nadat zich te Bergen op Zoom in ver scheiden weken geen nieuwe typhusgeval- len hadden voorgedaan, werd enkele dagen geleden een schilder door die ziekte aan getast. Hij werd dadelijk naar do barak in het Algemeen Burgerziekenhuis ver voerd, waar hij Dinsdag Teeds overle den is. Buëftenl. Berichten ONGELUKKEN DE ONTPLOFFING TE ST. AUBON. Omtrent de geweldige ontploffing van twintigduizend kilo-rram vloeibare chloor in een fabriek te Saint-Aubon, wordt nog gemeld, dat de ramn plaats had, terwijl de fabriek volop in werking was. Temidden van het coweldig lawaai stort te het dak naar heneden; verstikkende gas sen vulden het gebouw, welks zwaar be schadigde muren ieder oogenhlik dreigden in te storten. Op slag gedoode arbeiders lagen over den vloer verspreid; gewonden trachtten liet oord van verschrikking te ontvluchten, de meesten. belaas slaacdcn er niet in. ver blind door den verstikkenden rook, ver giftigd door het gas, stierven ze den ver stikkingsdood. De bevolking van Saint-Aubon, brand weer, hel personeel der nabijgelegen fa brieken, opgeschrikt door de ontploffing haastten» zich naar het terrein van de ramp. Do redders deden bovenmenschelij- fce pogingen om in de afschuwelijke atmos feer de arbeiders, die zich niet uit de pui- ren konden bevrijden, (e bereiken. Smar telijke tooneelen deden zich daarbij voor van moeders, die echtgenoot of zoon hij de dooden of gewonden herkenden, kinde ren, die een vader zagen wegdragen. De oorzaak van de ontploffing, waar- door 22 personen werden gedood, terwijl er 80 gewond zijn of aan gasvergiftiging lijden, is nog steeds niet bekend, Waterhoos. 70 vermisten. Een waterhoos heeft op de Azoreneilan- den talrijke visscherswoningen vernield. Zeventig menschen worden vermist. Ketefontploffing. Vier dooden. Bij een ontploffing van den stoomketel in een spiritusbranderij nabij Troppau in Bohemcn, werden vier personen gedood Noodlottige aardverschuiving. Tweedooden. m Wolff seint uit Flensburg dd. gisteren: Op het terrein van een tegelbakkerij aan de. Vrijhaven van Fleschburg, werden ar beiders door een plotselinge aardverschui ving bedolven. Twee arbeiders konden slechts als lijken geborgen wordeh. Mijnslorting. Gewonden. Wolff seint uit Oberhausen: In de mijn ,-Oberhausen" der „Gule Hoffnungshütte" had een instort.ng plaats, tengevolge waar van 3 man zwaar en 2 licht gewond wer den. In het land van Mussolini Van fascisten groot cn klein Zullen nu de Vrijgezellen 't Kindjo van de reck*ning zijn. Wie nog altijd ongetrouwd is En meer dan een kwarteeuw oud Moet aan Mussolini geven Alles wat hij overhoudt. Hij mag nu geen bior meer drinken" In Italië geen wijn En hij moet mot al zijn centen Altijd heel erg zuinig zijn. Hij mag ook geen p.vond uitgaan, Want dat kost hem te veel geld Ied're vrijgezel wordt onder Curateelc nu gesteld. 't Zal wel niet zoo heel lang duren Die belastingklopperij, Binnen enk'le maanden is er Niet één vrijgezel meer vrij. Italiannsche vrijgezellen Zullen er niet meer bestaan Als men zoo gaa' doen, dan kan jo Evengoed wel trouwen gaan. Dat zijn nu de zegeningen Van 't Fascisme stuk voor stuk, Dat ze ajle Vrijgezellen Storten in het ongeluk. Tragisch ongeval. Maandag werd aan de Handelskade te Weenen de werkman Jnndi door oen trein overreden en gedood «Precies op dezelfde plaats overkwam een jaar geleden het zelfde ongeval aan zijn 20-jarigen zoon Dcor een lawine overvallen. Een tiental Itiliaansche skiloopers werd bij een tocht op den Mntterhorn in net kanton Wallis door een lawine overvallen. Allen met uitzondering van den gids Bonnmani werden onder de sneeuwmassa bedolven. Het gelukte den gids twee leden van tiet gezelschap uit te graven, waarna zij met hun drieën aan den nrbeitl togen nm hun zeven kameraden te bevrijden, waarin zij na urenlang zwoegen mochten slagen Twee der toeristen bleken zoo ernstig gewond, dat zij in een ziekenhuis moesten worden opgenomen, Politiecommissaris doodgeschoten. Te Sweelsburgh bij Quebec is de com missaris van politie Mercier toen hij woning van een hoefsmid, zekeren De! - me, binnentrad om hem wegens een ver grijp te arresteeren, door den smid dood geschoten. De sherif die den commissaris vergezelde, werd gewond. Delormc pleegde daarop zelfmoord. Vier gevangenen uitgebroken. Naar uit Bochum gemeld wordt zijn uit de aldaar gevestigdo Centrale Gevan genis 4 gevangenen ontsnapt Onder hen bevinden zich twee moordenaars, die lot levenslange tuchthuisstraf veroordeeld zijn. Zeven maanden verdwaald in de wildernis Naar de „Daily Express"-correspon- dent te Kaapstad meldt, zijn dr Mc Mil- lan, een Amerikaanse!)e jager op groot wild, uit Birmingham (Alabama) en dr. Magoon, een Amcrikaanscho dentist, ge vestigd in Rhodesia, over wiens lot men zich, ge'ijk bekend, reeds goruimen lijd ongerust maakte, in de Zuid-Afriknnn- sche hoofdstad aangekomen, na zeven maanden lang in do wildernissen van Afrika zoek te zijn geweest. Dr. Magoon is bij het. ontploffing van een geweerkogel in een oog gewond, ter wijl hij bij een val van zijn paard een ont wrichten schouder heeft opgeloopon Dr. Mc Millan is nog de gezond'ste van do heele expeditie, hoewol hij een infectie aan den arm heeft. Een Hollnndseho gids, Pienaar gehee- ton, en zijn vrouw moesten, kort na hot be gin van den tocht, worden achtergelaten. Dr. Mc Milla had de ondernóming gefi nancierd. De deelnemers, die door onbekende ge bieden trokken, hebben vreeselijk van den dorst te lijden gehad. Te Angola (Portugeescb gebied) wérden zij door een b'ankon 'beambte voor En- gelsche spionnen aangezien en onder be waking gesteld. Pienaar, de gids, steunde de Portugoo- zen en kocht zes inboorlingen om, die moesten zeggen, dat Mc Millan gepoogd had, hem te vermoorden. De expeditie wist zekeren nacht te ont snappen, Pionaar en zijn vrouw achterla tend, en bereikte de kust na een reeks angstwekkende avonturen 1 Dr. Mc Millan was echter geenszins ontmoedigd. „Het was het leolijksto Afri- kaanscho gebied, dat ik ooit bereisd heb", verklaarde hij, „maar het zal toch niet mijn laatste expeditie zijn." uederianosch UosMnoië NIEUWE AARDSCHOKKEN TE PROEPOEP. Dc woningen door de bevolking vcrla'cn. Te Procjjpep zijn weder nieuwe aard schokken g'-voeld. Euroj)eaiu'n kajnpecren ir. liet Mali- n. De bevolking heeft haar woningen verlaten. Er zijn twee zwaarge wonden. T)e uienst van het Vulcanologisch onderzoek neemt aan da' de aardbevingen van technischen aard zijn Dc intcrncering van ccmmunistcn. Alhier zijn 37 personen voorgedragen om geïnterneerd Ie v.or ten RECHTZAKEN Verzuimd de afsluitboomin te sluiten. De ambtenaar van liet O.M. bij het Kan tongerecht te Goes heeft 100 boete. subs. 30 dagen hechtenis geëischt legen de wach teres der Ned. Spoorwegen, rnej. K uit 's Heer Arcndskerko, die in November j.l.

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 5