'desgcwenschb meer, doch wij willen vol- staan met een globaal overzicht, waar mede we hopen onzen lezers van dienst te kunnen zijn. Bij do hoenders voeren de Leghorns als immer den boventoon en daaronder zijn het weer do witte Leghorns, die met een aantal van 65 inzendingen vertegenwoor digd zijn. Deze klasse wordt steeds beter. Zij zijn hier zeer gewild en op bijna elke fokkerij hebben zij zich een plaatsje ver overd. Goede leggers als het zijn beletten zij als het ware do Barnevelders om hier ingevoerd te worden. Naast do witte Leghorns beslaan de Patrijs Leghorns met 33 inzendingen in en kel- en rosekammigen een flink gedeelte van do tentoonstelling. In deze klasse vindt men inderdaad schitterende exem plaren. De zilver duckwings zijn met een aan tal van 13 inzendingen heel goed verte genwoordigd en van prima kwaliteit. Do zware rassen zijn niet zoo ruim ver tegenwoordigd en naar verhouding' ook niet zoo best van standing. Mooie wyan- dotten zijn hier evenwel aanwezig en zij zijn beter dan de Plymouth rocks. De watervogels zijn over het algemeen wat geel, de duiven-inzendingen zijn vrij goed. Bij do Bordeaux-vliegers zagen we heel beste exemplaren. De konijnen zijn thans in een aparte tent ondergebracht naast het gymnastiek lokaal. De wit Vlaamsche reuzen zijn prachtig, de haaskleurige zijn minder mooi, de blauwe Vlaamsche reuzen vrij goed, de Lotharingers goed. In de kleine rassen zijn zeer mooie exemplaren onder de zilver konijnen en chincilla's. Vermelden we ten slotte, dat een zeld zame inzending, ter opluistering was in- ingezonden, bestaande nit een paar dolk- stcekduiven, een doffer en een dijif, af komstig uit Zuid Australië. Zij zijn staal blauw boven de vleugels en het bovenlijf, roest bruin van onder en hebben een witte borst met, roode vlek, waarvan de naam is afgeleid. Verder is er een paar helm casuaris8en uit Ned. Indië, die beiden een jaar oud zijn. De bekroningen. We willen voor wat de bekroningen be trof' volstaan met vermelding der voor ns amste, die wo bier laten volgent Wis sel beker, uitgeloofd door de gemeente Zeg waard voor bet hoogst aantal punten in één kleur en éen ras. De beker moet drie maal achtereen door denzelfden inzender gewonnen worden, doch blijft in 't bezit der vereenieing, totdat hij definitief ge- wonnon is. Kik jaar zal f 5.of eene me daille ter herinnering worden uitgereikt. Winner 19°5: A. P. Förters, Berkel. Win ner 1926: N. den Braber, Zegwaard. Wisselbeker, uitgeloofd door het Bestuur der Vereeniging voor het, hoogste aantal punten in één kleur en éen ras, afd Ico- niinen. Deze beker moet op dezelfde wiize gewonnen worden als hierboven vermeld, terwijl eveneens f R.of een medaille als herinnering wordt uitgereikt. .Winner 1925: J. O. Zwart, Zegwaard. Winner 3P°6: H. J. v. d. Burg, Berkel. "Wisselbaker uitgeloofd door de Hol!. Mü. van Landbouw, afd. Zoetermeer-Ze_g- waard. voor bet hoogste aantal punten in do afd. Wit. Le-ahorns En kei kam. Winner 19°6: B. Rijlaarsdam, Rtemnwijk. Groote zilv, medaille, uitgeloofd door den KdelAchtbaren lieer E. S. G. Bos, Burgemeester van Zoetermeer-Zegwaard, voor het, mooiste trio van de tentoonstel ling Winner N. den Braber, Zegwaard. Verg. zilv. medaille, uitgeloofd door de gemeente Zoctermort-, voor den mooisten he der tentoonstelling. Winner dezelfde. Bloementafel, uitgeloofd door do firma J. O. Bnxmeier, Zoetermeer, voor de mooi ste hen der tentoonstelling. Winner A. Czn.. Zevenhuizen. Medaille, uitgeloofd door de Vereeni- ging voor do mooiste postduif (duif). Win ner P. Boon Azn., Zegwaard. f2.50, uitgeloofd door het Ned. Merken bureau te IJl recht voor de mooiste post duif (doffer). Winner J. Veldhuyzen, Zeg- wn ard. Plaquette, uitgeloofd door de fa. Gebr. v. Oven, Den Haag, voor de mooiste sier- d"if (doffer). Winner J. v. d. Poel, Berkel. f2.50, uitgeloofd door het Ned. Merken bureau te Utrecht,, voor de mooiste sier- duif (duif). Winner idem. f 2.50, uitgeloofd door Dr. J. W. Palte Zegwaard, voor bet mooiste paar wit In dische Loopcenden. Winner Adr. Volle- bregt, Zegwaard. Medaille, uitgeloofd door den heer N. den Braber te Zegwaard, voor den mooi sten woerd. Winner idem. f2.50, uitgeloofd door het Ned. Merken bureau te Utrecht, voor de mooiste eend. IWinner idem. f 2.50, uitgeloofd door de Ver. „Eeieren- vciling" te Zoetermeer-Zegwaard, voor de mooiste eend aller rassen. Winner I. Knip pers, Zegwaard. 5 K.G. ochtend voer, uitgeloofd door de fa. J. en W. van Erk te Zevenhuizen, voor den mooisten woerd aller rassen. Winner !Adr. Vollebregt, Zegwaard. Wclsummer liaan, uitgeloofd door den heer IT. J. v. d. Burg te Berkel, voor het mnoisfo paar ganzen. Winner J. Kneppers, Zegwaard. Droogvoederbnk, uitgeloofd door de fir ma. J. en W. v. Erk, Zevenhuizen, voor op 'één na het mooiste paar kalkoenen. Win ner O. Koetsier, Zoetermeer. 10 K.G. oehtendvoer, uitgeloofd door de zelfde, voor het mooiste paar. Winner J. C. Rwart, Zegwaard. Droogvoederbak met 10 K.G. ochtend- voor, uitgeloofd door do fa. W. Koudijs, 'Bnrnevcld, voor het mooiste paar pauwen. Winner J. v. d. Wel, Bleiswijk. De opening. Des middags te 5 uur had de opening der tentoonstelling plaats door den burge meester den heer F. S. J. Bos. Dezo wijst er op, dat door het onver- moeid werken van het bestuur deze vierde clubtentoonstelling is tot stand gekomen. Bpr. brengt een woord van buide vooral aan die leden van het bestuur, die onver- »ooid gewerkt hebben om het zoover te brengen, dat er weer te genieten valt van hetgeen door de leden is tot stand ge bracht. Ongetwijfeld, aldus spr., zullen allen het aangenaam vinden, dat reeds nu do gedrukte catalogus met bekroningen verkrijgbaar is. Om dit te bereiken werd de keuring een dag vroeger gehouden, doch daarvoor moesten de leden hun die ren een dag vroeger inzenden. Spr. dankt ook de leden, dat zij zulks hebben willen doen. De burgemeester herinnert er dan aan, hoe hij bij de opening der eerste clubten- toonstelling in 1923 de hoop had geuit, dat ieder het groote nut van den pluimveeteelt en het houden van een tentoonstelling zou mogen inzien en begrijpen. Dat zulks ge schied is, meent spr. te mogen coneludee- ren uit de cijfers, door den heer Akker man aan hem verstrekt over den aanvoer op de eierveiling in de afgeloopen vijf jaar. Deze zijn als vblgt: Jaren Aanvoer Opbrengst 1921—1922 163.233 stuks f 14.474.53 1922—1923 245.688 17.295.56 1923—1924 360.500 26.948.19 1924—1925 400.060 30.020.79 1925—1926 423.332 29.284.95 Het aantal ter veiling aangevoerde eie ren neemt dus kolossaal toe, hoofdzakelijk tengevolge van het goede werk der pluim- veevereeniging. In geheel 1 derland is trouwens een groote vooruitgang in den pluimveeteelt te constateeren. Do cijfers over het laatste 25-jarig tijdvak bewijzen zulks ten duide lijkste. In Duitschland bedroeg het aantal pluimveegedierte in 1900 64.400.000 st-iks, in 1925 was dit 71.500.000. Voor Nederland zijn deze cijfeis respectievelijk 3.600.000 en 15.000.000. Door een vereeniging van Duitschers, aan het hoofd waarvan staat de heer Rich. Reumer, directeur van het proefstation voor pluimveeteelt te Halle, is onlangs een studiereis door ons land gemaakt en zij constateerde, hoe van Limburg naar Gelderland overal een goed snort Barne velders en Leghorns met goed ingerichte verblijfplaatsen op de boerderijen aanwe zig was. Ais spr. in deze gemeente rond ziet, dan merkt hij zfillcs ook hier op, doch alleen ten aanzien van de Leghorns, wijl de P--^volders hier niet zoo veelvik'-'g geteeld worden. Tenslotte constateert spr., dat er ondc de leden der vereeniging nog dezelfde goede geest heerschfc. Hij hoont, dat zulks zoo moge blijven, dat zal den pluimvee teelt ten goede strekken. (Anplaus). Hierna werd de tentoonstelling vo - het publiek opengesteld. ZOETERMEER. Personalia. Wegens ongesteldheid van den heer G. W. Bodes is tot tijdelijk nnderwüzer aan de R. K. Jongensschool benoemd de heer Peter Schneider, wonend alhier. SASSENHEIM. GEMEENTERAAD. Oude koeien: Raadhuis, badhuis en Sassenheimer Sloot. Ds fi nanciën gunstig. Een motie voor de bussen. De Raad dezer gemeente vergaderde he denmorgen te 9.30 uur. De voorz. opende de vergadering en drukte do hoop uit dat de besprekingen over de begrooting kort zouden zijn. Alvorens tot begrootingbehande'ing werd overgegaan had de benoeming plaats vau mej. J. M. Hendriks te Leiden als band- werkonderwijzeres bij het O. L. onderwijs. Voorts stellen B. en W. voor de rooi lijn voor den nieuwen weg bij het Ko ningshuis te bepalen op 4 M. vanaf de grens van de straat. Verschillende leden stellen 6 M. voor. De voorz. zegt, dat het geheele terrein in handen is van den heer de Vreede, zoodat deze wel zorgdragen zal dat het terrein er smakelijk uitziet, geen schuttingen verrijzen enz. Ten s'otte werd het voorstel van den heer v. Zonneveld om do rooilijn te bepalen op 5 M. aange nomen met alleen de heer v. d. Geest te gen. Do voorz. opent de algemeene beschou wingen. De heer v. Zonneveld wenscht B. en W geluk met de groote werken dit jaar tot stand gekomen o.a. het nieuwe gasleve ringscontract, wat voor de gemeente een groot financieel voordeel is. Voorts de drinkwatervoorziening. Spr. weet dat het college daar veel ongenoegen mee gehad heeft; het water is thans in orde. Dan het grond en electriciteitsbedrijf kan men zeggen dat do gemeentebedrijven flo rissant zijn. Echter moet 't spr. van het hart, en dit aan het adres van den burge meester, dat met do verordeningen wat eigenaardig wordt omgesprongen, zooals b.v. do verordening op de winkelsluiting, die in 't geheel niet nageleefd wordt, de verkeersregeling en het rooken der jon gens (hoewel spr. daarvan geen voorstan der is). Men kan beter geen verordeningen maken, dan ze niet uitvoeren. Voor dit jaar staat op het programma het badhuis, de bitumeering van de Tey- lingerlaan en het leggen van trottoirs. Bij al dezo werken moet echter gelet wordeu op de kosten. Want er staan meerdere kwesties voor de deur, zooals de dringend- noodzakelijke vaartverbetering en do sticli ting van een nieuw Raadhuis. Spr. meent 'dat het eerste in ieder geval moet gaan vóór het Raadhuis. Do lasten zouden door al die werken te hoog worden. Spr. zou wat het raad huis betreft voorloopig niet verder willen gaan dan de grondaankoop voor den raad- huishouw ad 14.000. Voorts dient spr. de volgende motie in: Do Raad der gemeente Sassenheim, van oordeel dat bij het aanvragen van conces sies door de Brockway Maatschappij en de „Sleutelstad" in aanmerking dient te worden genomen dat deze bussen thans in een dringende behoefte voorzien en dat 't wenschelijk is, dat deze autobussen blijven rijden, tenminste zóólang totdat de N.Z.H. Tramweg-Maatschappij haar electrische tramdienst van minstens elk halfuur een tram in elke richting en tegen door Gede puteerde Staten goedgekeurde tarieven zal hebben ingesteld, en dat deze lijn hoofd zakelijk vrij komt te liggen van den Rijks straatweg. Besluit deze motie ter kennis te bren gen van Ged. Stalen en gaat over tot de orde van den dag. Deze motie was onderteekent door alle raadsleden behalve de heeren Speelman en Verkley. De heer v. Rhijn heeft klachten aan het adres van B. en W. Klachten.... ernstige klachten, n.l. over het niet-indientn eener concept-verordening op cfe Zondagswinkel- eluitig. Verder bepleit 6pr. een verhooging van de dividend- en tantième-belasting in verband met de oprichting van Naaml. Vennootschappen. De heer Speelman wil de waarheid eens zeggen. Spr. vindt dat de verstandhouding lusschen Raad en B. en W. niet meer is zooa's vroeger, n.l. wat betreft de uitvoe ring der besluiten: hel badhuis, de verbe tering van de Sassenheimer Sloot (waar onderzoek was toegezegd) De reden is niet ver te zoeken: het Raadhuis. Spr. zal ech ter niet voor een Raadhuis stemmen. De belastingen moeten bier zoo laag blijven om te trekken. Spr. vindt Sassenheim de schoonste plaats op de wereld (teekenen van instemmmg!) en meent, dat het toe komst heeft. Spr. stelt voor een compromis te slui ten a's volgt: in 1927 het badhuis, in 1928 de Sassenheimer Sloot, in 1929 het Raad huis. Spr. zou voorts de raadsleden willen toe roepen: Heeren, houdt de hand op de ge- meentebeurs inzake het verleenen van sub sidies. Het oprichten van vereenigingen wordt te gemakkelijk gemaakt. De heer v. d, Geest wil zich niet onge rust maken over den financieelen toestand van de gemeente. Zoo groote lasten heeft onze gemeente niet. Wat betreft grieven aan B. en W.: er is jaren gesproken over de Kerklaan, we'ke nu wordt opgeknapt, i Echter keurt spr. af het natalen van plan nen tot verbetering der Sassenheimer Vaart; in ieder geval had de vaart met machines kunnen worden uitgediept. Wat betreft het niet-uitvoeron van verorde ningen wil spr. de schuld niet schuiven op B. en W. De heer Verkley vraagt zich af, hoe al die groote werken welke op de begrooting staan, zul'en gefinancierd worden. Zal het geraamde werkelijk binnenkomen? Spr wees op de oprichting der N.V.'s en op een verhooging van de vermogens en tantième belasting. Over' het niet-bouwen van het.badhuis wijst spr. er op dat het nog géén besluit is De heer Bisschops meent, dat de be schouwingen wel haar nut hebben, maar bet gesprokene kan Teel beter behandeld worden op gewone vergaderingen. Spr. verzoekt dat, in overeenstemming met het gemeentebelang, ook de particu liere belangen behartigd zul'en worden, o.a de toonkamor van het gasbedrijf en de werkloozen-voorZiening. Zoo heeft spr. reeds meermalen gpzegd, dat de verbete ring van de Kerklaan'beter in handen had kunnen worden gegeven van oen aanne mer, dan in eigen beheer bij de gemeente. Over het raadhuis zal spr. niet veel meer zeggen, maar het is noodzakelijk. Wat de heer van Rhijn zeide over de winkels'iuting op Zondag, daarvan^ neemt spr. de schuld op zich. Twee jaar geleden bij de begrooting heeft spr. gezegd dat hij deze zaak beter in do Middenstandsver- eenigingen besproken achtte. Dat was in derdaad het geval. Eenige maanden gele den is toen weer de vrijwillige winkelslui ting besproken, hetgeen afstuitte op de onwil van enke'en. Waarschijnlijk nog de ze week zal een lijst circulceren waarbij adhaesïe betuigd wordt aan een adres voor B. on W. waarin verzocht wordt een verordening op de Zondagssluiting in het leven te roepen. Ook de heer v. Breda wijst op veron achtzaamde wen§chen o.a. de verhrccding van den Mennowog, do horherg-sluiting en het plaatsen van urinoirs. De. heer v. d. Voet zou gaarne zien een verordening op de verplichtte aansluiting aan het rioolnet. De heer Krom besprak de al te soepele toepassing der verordening, b.v. de win kelsluiting, es avonds. De financieel toe stand der gemeente achtte spr. gunstig. Voorts besprak spr. de bestrating, de auto- bus-historip en het Sportterrein. Weth. Warmerdam heeft ditmaal met bijzondere belangstelling de algemeene be schouwingen gevolgd. Uit de beschouwin gen heeft spr. gemerkt, dat hoe langer hoe meer behoefte bestaat aan een financieel plan. Weth. Bader dankt voor de hulde door bijna alle leden aan het Dag. Bestuur ge bracht. Men zegt dat Sassenheim een dorp is a's geen tweede ter wereld, en hoort roe men dat het er zoo lief uitziet, maar, hee ren, dat kost geld! Er wordt gesproken over tantième- en vermogensbelastingen. Laten de leden wachten; et zijenr tijd zul len B. en W. met middele komen om de middelen ruimer te doen vloeien. Wat spr. betreft, is hij er voor de in komsten „te halen waar te ha'en is" in dien werkelijk mocht blijken, dat de op richting van N.V.'s de belasting zou ver lagen. De voorz. beantwoordde daarna de sprekers. Bij alle zwartgalligheid wat be treft de gemeentefinanciën, zijn toch steeds meer en meer wenschen geuit. Wat betreft de toepassing der verordening: dat is een moeilijke kwestie. Niet alleen hier, maar overal. Men kan niet steeds met de zweep rohdloopen. Wel zou de politie strenger kunnen zijn vooral wat betreft het ver keer. Sprekend over het gascontract deelt spr mede, dat op het oude contract 717 is terugbetaald. Do winkelsluiting op Zondag is reeds toegelicht door den heer Bisschops. Wat de winkelsluiting des avonds betreft, in dertijd is verzocht deze verordening zeer soepel toe te passen. Do Nieuwe Waterweg aan de Kaag be handelend, zegt spr. dat er nooit een de finitief besluuit genomen is ja, zelfs heerschte er verdeeldheid in den Raad waar de verbetering zal worden aange bracht. Dat badhuis en vaartverbetcring moet gaan voor den bouw van een gemeente huis welaan dat is aan den Raad. Men moet niet denken, dat het 't troetelkind van spr. alleen is, maar het is werkelijk noodig en men mag inderdaad spoed vra gen. Gesproken is over de vele leeningen. Spr. wil echter opmerken, dat niet de schu'denlast is verhoogd, maar 't grond bezit. Zelfs hebben extra-aflossingen uit de gewone middelen plaats gehad. Voorts zal het aanzien der gemeente, aldus spr., meer stijgen door een electri sche tramverbinding dan door een bus. Een compromis, zooals do heer Speel man voorstelt acht spr. niet noodig. Aan het Sportterrein zal zorg gewijd wordefif Nog vele andere opmerkingen werden door spr. behandeld. De zitting werd daarna te 12.30 uur op geheven en voortgezet te 2 uur. Bij den aanvang der middagzitting deelde de voorz. mede, naar aanleiding van opmerkingen van den heer v. Rhijn over te zware schuldenlast, dat de alg. be grooting met 4000 is verlaagd, de dis tributieschuld met 5000, het gasbedrijf met 6000 en het grond- en woningbe drijf met /9000 In totaal, 23600,72. De heer v. Zonneveld sprak den wensch uit, dat B. en W. binnenkort (binnen 14 dagen) een vergaderig zu'len beleggen ter bespreking van de Sassenheimer-vaart. De heer Speelman wil desnoods het badhuis nummer twee nemen en de Sas senheimer Vaart nummer een of ze'fs het raadhuis no. 2 en het badhuis no. 3. Spr. is tegen. Zondagssluiting. In den drukken zomertijd zullen de herbergiers met de ver diensten der winkeliers gaan strijken; zij zullen prentkaarten, sigaren ezn. gaan ver- koopen. Spr. erkent het mis gehad te hebben met të wijzen op minder goede samenwer king, maar zag gaarne dat zijn compro mis-voorstel (no. 1, 2 en 3) werd aange nomen. De heer v. d. Geest merkt op, dat men verleden jaar het ook roerend eens was over de verbetering der Sassenheimer Vaart. Toen is men plotseling gekomen mot het Zandsloot-plan. De heer Speelman zegt, dat het plan- Zandsloot van de baan is, nu de heer Ba der daar een bollenschuur gebouwd heeft. Weth. Warnaar wenscht, dat de inder tijd ingestelde raadscommissie met in lichtingen komt. Daarna kwam in behandeling de motie betreffende, autobussen. De voorzitter las de brief door de geza menlijke gemeentebesturen aan Ged. Sta len verzondpn. Spr. zegt, dat de woorden in de motie betreffende de lijn vrij van den straatweg gewijzigd zouden kunne Worden. De heer v. Zonneveld wil wijzigen, dat de baan „zooveel mogelijk" vrij komt van den Rijksstraatweg en bovendien, dat min stens een 20-minutendienst wordt inge voerd. De voorz. licht nog toe, dat nieuw ma teriaal besteld wordt en dit voor deze lijn zal gebruikt worden. Eigen'ijk is wat de Raad verlangt gelijkluidend met de mee ning van B en W. De Raad is eveneens voor een electrische tram, maar wenscht, dat de bussen blijven rijden tot de electri sche tram er is. Do heer v. Zonneveld wil vrije concur rentie. Wanneer de electrische tram er is, verdwijnen de bussen van zelf De motie werd, a'dus gewijzigd, met al gemeene stemmen aangenomen. Ten lange leste kwam in behandeling de begrooting. Bij de post salaris-verhoging burgm. met 500 drukt de heer Verkley daarmede zijn genoegen uit De post werd bij accla matie goedgekeurd. De heer v. d Geest stelt bij de post salaris 2cn ambtenaar ter secretarie ad 1000 voor dit salaris met 200 te ver- hoogen. De heer Zonneveld zegt, dat mej. de Boer op het secretarie is als noodhulp. Zij is in de gemeente gekomen als verloskun dige. De heer Speelman zegt, dat dit salaris heneden onze waardigheid is. Spr. kan vol komen meegaan met bet voorstel-v. d. Geest. Er is niets dan lof voor den ijver van mej. de Boer. De heeren Krom en Ver kley verklaren zich eveneens voor verhoo- feing. De voorz.. zegt, dat B. en W. vol waar weering zijn voor het werk van mej. de Boer. Zij geniet een toelage als vroed vrouw van 800. Weth. Bader verklaart zich eveneens voor verhooging. Hel voorstel-v. d. Geest werd aangeno men met alleen do stemmen van de hee ren v. Zonneveld en Warnaar tegen. De heer v. Breda wenscht de post ver kiezingen met 100 to verhoogen om in den beruchten tijd nood-aanplakborden te plaatsen, zoodat de huizen niet met aller lei biljetten bep'akt worden. De heer Speelman zegt, dat het niets aanhaalt. De heer v. Zonneveld merkt op, dat door de bewoners toestemming verleend wordt tof aanplakken. Na de vorige verkiezingen hebben de gezamenlijke besturen van kies verenigingen samengewerkt om op hunne kosten de biljetten-janboel te laten verwij deren. De post verhooging honorarium-accoun tant, wilde de heer Speelman aanhouden tot de beloofde inlichtingen van weth. Warnaar in geheime zitting. Bij de post subsidie wijkverpleging stelt de heer v. d. Geest voor een verhooging vgn /200. Goedgekeurd. De heer Bisschops wijst op de groote kosten van de polikliniek, Hoewel men zich zou moeten behelpen, hoopt spr. dat de noodige middelen niet zullen worden onthouden. Weth. Warnaar is er voor zoo weinig mogelijk subsidie te geven. Do subsidie is ter ondersteuning, maar niet voor instand houding van een groote istelling. Bij de post subsidie Groene Kruis vraagt de heer v. d. Geest wat op 't oogen- blik het Groene Kruis in deze gemeente doet. De heer v. Breda ontwoordt, dat 50 wordt besteed voor tuberculose-bestrijding. De overige f 100 wordt besteed voor ver- plegingsmateriaal, dat berust bij den ma gazijnmeester (St.-Bernardus-gesticht). Bij de post onderhoud vrachtauto ad ƒ1440 stelt de heer v. Rhijn voor 1000 te schrappen! De voorz. zegt, dat men wei kan zien, dat de heer v. Rhijn geen auto heeft. De heer Verkley wijst op de grenspaal der gemeente. De voorz. zegt, dat deze opgeknapt wordt. Bij de post subsidie bewaarscholen ziet de heer v. d. Geest vergoeding electr. licht enz. Er wordt toch 's avonds geen bewaar school gegeven. Spr. acht het beter de vergoeding per kind uit te keeren Susidieeren wij ook de breischool, daar gevoelt spr. weinig voor. De heer Speelman gelooft dat bij subsi die per kind veel minder kosten voor de gemeente komen. Laten B en W. dit voor stel uitwerken. De post werd goedgekeurd. De heer v. Zonneveld merkte on, dat de breischool huur betaald aan de bewaarschool Bij de post distributie-schuld merkt de heer v. Zonneveld op, dat het de laatste maal is dat deze post op de begrooting voorkomt. Ontwerp Raadhuis f 1000 Do heer vnn Rhijn stelt voor de post te schrappen, het geen de voorz. bestrijdt; het plan blijf' n na 2, 3 jaren te bouwen. De heer v. Rhijn zegt, dat men dan be ter tegen dien tiid een prijsvraag kan uit schrijven. hetgeen de heer Speelman on derstreept. De voorz. vindt het niet in orde; het is misbruik maken van de welwillendheid van den terrein-eigenaar. De heer Speelman wil voorstellen dat wanneer gegadigden voor den grond ko men, de eigenaar dit ter kennis breng! van het gemeentebestuur. Do heer Bisschons wil hef plan laien maken, om het juiste bedrag van den bouw te weten te komen Wanneer nen nogmaals een aanbod krijgt om het oude raadhuis te verkoopen, en snel handelen gewenscht is, zal het "goed blijken een plan te hebben. De heer v Zonneveld zegt, dat er roods een plan van deskundigen is. De raad is het over de inrichting niet eens Vo'gde een uitgebreide discussie waarbij alle heeren hun meening zeiden Bij de stemming over deze begroolin~s- post staakten de stemman Voor stemden de heeren Warnaar Bisschops, Krom, Verkley en v-, d. Geest. (Weth Bader was afwezig). De post komt dus in de volgende vergadering weer in stemming. De gemeentebegrooting werd vervolgens goedgekeurd. De begrootingen gas-, waterleiding- en grondbedrijf eveneens. De volgende zitting werd bepaald op Zaterdag a.s. des middags te 2 uur ter bespreking van de Vaart-plannen. Hierna slot de voorzitter de vergadering te kwart voor zes. OEGSTGEEST. GEMEENTERAAD. De aansluitingskosten bij het R. K. Bureau voor Opvoeding en On derwijs. Subsidie R. K. School- Gymnastiekonderwijs. Vergadering van den raad dezer ge meente op oensdagmiddaf 2 uur. Voor zitter de heer van Griethuys~n. burge meester. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent do vérga en leest daarna de notulen der vorige ver gadering, die ongewijzigd worden gear resteerd. De voorz. doet med 'ccline van in gekomen stukken, .o. een v n de Ver. v. Chr. Gezondheids-en Vacanl.ic- kolonies in Nederland om steun voor c'.e uitbreiding van haar koloniehuis „Zonnc- h euvel"] op voorstel van en W. u dit verzoek afgewezen omdat et I er pr-n rechtstrceksch gemeentebelang b treft. klct R. K. Keriv .stuur der Parochie van den H. Willibrordus, tevens schoolbe stuur der school aan den Rhiinec-s' straatweg, is bij Ged. Stateft in beroep gegaan tegen de weigering van het Ge meentebestuur, do kosten ad f 149.20 voo: aansluiting bq het R. K. Centrale P eau voor Opvo ing en Onderwijs te vergoe den. De raad is door Ged. Staten i- Kr*t ongelijk gesteld. Op voorstel van B. en W. wedt .besloten niet bij de Kroon i'1 roep te gaan doch zich bij deze beschik king van Ged. Staten ueer te leggen. Dooi den heer Swaak is een zelfde verzoek als, in de vorige vergadering ingediend. De voorz. stelt voor, dit verzoek voor kennis geving aan te nemen, hetgeen wordt aan genomen met de stemmen van de heeren Schoonderwoerd en van Egmond tegen. Door de Laniiarbeidersvakorga n.ise ties is een verzoek ingediend, bij dc plaatsing in dé werkverschaffing aan de tegen werk loosheid verzekerde arbeiders de voorkeur te geven. B. en W. zijn bereid, in voorko mende gevallen volgens dezen regel to handelen. De rae l gaat hiermee aceoord, met uitzondering van den heer Zandber gen, die er tegen is om de georganiseerden een voorsprong te geven boven dc ongeor ganiseerden in ons vrije Nederland De verliehtingsverordening wordt op verzoek van Ged. Staten in dier voege_ ge wijzigd, dat rente en aflossing over 15 jaar f 16.800, alzoo per jaar f 112Ö.bedragen, waartegenover aan inkomsten staat f 1146.60 per jaar, zoodat inkom t en uitgaven elkaar dekken. Aan den heer K. Timmers wordt op zijn verzoek voor '26 ontheffing van pachlgeld betreffende gehuurd grasgewas langs den Rhijnzichtweg verleend, omdat dit gras tocli haast niets opgeleverd heeft. Door het R. K. Kerkbestuur is verzoch voor de R. K. school wegen toeneming v£„ het aantal leerlingen toe te staan f 235 voor dc aanschaffing van schoolmeubden en f845.50 voor cle inrichting van een ka mer voor het personeel en voor spreekka mer. B. en W. stellen voor, heb eerste ge deelte van dit verzoek toe te star -. het tweede gedeelte niet. Na eenige bespreking gaal cle raad hier mee accoord. B. en W. stellen voor, voor 2 jaar uitstel te vragen van cle verplichting tot het ge ven van onderwijs in het vak lichamelijke oefening. Naar aanleiding van een vraag van den

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4