„De leiilsÉ Courant" Tweede Blad. Het Geheim van Florise. Donderdag 16 December 1926 BIMWÊNLIIMD DE KERKVERVOLGING IN MEXICO. Protestveryaderinfl te Nijmegen. Tn de groote zaal der Vereeniging te Nijmegen werd Dinsdagavond op initia tief van verschillende vooraanstaande ka- tholioken van Nijmegen een groote pro- tos tvergadering gehouden tegen do kerk vervolging m Mexico. Zoo groot was de be langstelling dat honderden geen plaats moor konden vinden in de groote zaal, waarin 1500 personen waren. Onder de aanwezigen werden- opgemerkt de geeste lijke overheid der stad, met aan het hoofd de Hoogoerw. hoer Deken van Nijmegen, de Zeereervv. hoeren Pastoors der stad dc* vertegenwoordigers der geestelijke 'Or den, welke in Nijmegen bun klooster heb ben, verschillende professoren der R.K. Universiteit, do Katholieke wethouders dor gemeente Nijmegen, vrschillende R. Iv. Raadsleden en voormannen uit de verschillende R. K. vereenigingen der «stad, talrijke studenten enz. Geestdriftig werd de avond ingezet door de Canisius Harmonie der R. K. Gozellenvereeniging welk het Wilhelmus aanhief, dat door-honderden geestdrif tig werd gezongen. Prof Mr G- v. d. Heijden wees op de groote belangstelling welke gold een zaak van zoo'n groote diepe beteekenis voor ons katholieken, die medeleven met hun vervolgde geloofsgenooten in Mexico. Mexico- wordt geteisterd door de woede van de anarchisten-atheïsten en lijdt on der de ergste geloofsvervolging, welke de Katholieken in hun doogste goeden aan tast Ook in onze landen werken die ge- he mzinnige kracht, welke de geloovigen omspinnen met valsche leerstellingen en hen trachten te onttrekken aan het hoog st o geestelijk gezag. Laat ons gebed gaan naar den Aller hoogste. Laten wij bidden tot den H. Geest dat Hij ons verlichtte en onze Mexicaansche broeders sterke in den.. 6trijd. Na deze begeesterende inleiding "zong een gemengd koor onder leiding van den Zeereerw. Pater D. v. d. Geest O.P., dé zestiende eeuwsche hymne Tibi Laus, van Orlando Lass us en „God is mijn licht" de hymne van Clemens von Papa (1558). Dan sprak de Zeereerw. zeergeleerde pater B Molkenboer O.P., prof, te Huis- sen en lector aan de R. K. Universiteit zijn protestrede uit tegen de Kerkvervol ging van Mexico. Spr. ging de geschiedenis van Mexico na sinds de ontdekking door de Span jaarden, haar zelfbevrijding en economi sche en politieke ontwikkeling, en schot ste, hoe liberale- en ma<jonnicke elemen ten steeds do eenvoudige bevolking trachten to boheerschen en haar anti katholieke wetten oplegdo. Spr. wees op de anti-clerical© houding der verschillen de Mexicaansche presidenten en hun me- debestuurderen, die de felst anti-godsdien etige gewelddaden sanctioneeren. Alle kerkelijke goederen werden gecon- fisceerd, de katholieken worden uitge plunderd en gemarteld. En wonderbaar lijk is het, hoe do priesters en de katho lieken onwrikbaar blijven staan tegen doze anti-clericale hellemachten. (Ap plaus). Galles misbruikt zijn staatsmacht om de katholieken te vernietigen in de bar- baarsche vervolging. Calles c.s. zijn de werktuigen der vrij metselaars, die in Italië door Mussolini verdrukt, met groot er geweld opstaan in Mexico. Na de pauze zou spr., die onder da verend applaus zijn eerste deel der rede e'ndigde de conclusies trekken uit de ge beurtenissen in Mexioo. In de pauze zong het St. Dominicus zangkoor onder leiding van Pater v. d. FEUILLETON. 33) Nu Yvette eenmaal de hoogst spannende onderneming der ontvluchting begonnen was, wist zij van geen aarzelen meer. Zij trok mijnheer de Valrose mee naar de ai- loopendn straat die naar buiten voerde en zei fluisterend tot haar gezel: Dat schijnsel daar ginds, aan den rechterkant is van den wachtpost aan de Beucberonnerpoort. De schildwacht staat links onder de poort zelf, voor het hek. iWij zullen recht op hem afgaan. lieert hij den sleutel 1 Ja over dag, maar 's nachts heeft de dienstdoende sergeant alle sleutels. Moeten wo dan naar binnen gaan om den sergeant te spreken? Neenik hoop tenminste van niet. De kapitein stuurt den schildwacht... wij ïullen hem dus t ook den sleutel laten hr fen. U moet de wacht met uw karwats aanwijzen: de soldaten kennen het gebaar en zullen u begrijpen. Spreek zoo weinig Mogelijk en steeds zacht en kort. Ik zal integendeel het woord voeren. Verberg ongemerkt uw gelaat, ik zal het mijne too- Hen. Als men mij bij u ziet, zal men niets verdachts vermoeden. Wel zal het niet aan kwaadsprekerij ontbreken wegens onze nachtelijke wandeling. De markies, die minder bedeesd was dan «et meisje, had ook in zijn blikken minder bescheidenheid. Hij kon zich moeilijk ver- Geest O.P., „bezwering van don Storm". 1 De Voorzitter deelde mode, dat buiten het protest aan Z. H. den Paus ook een gift zou gezonden worden naar Rome, opdat Katholiek Nijmegen ook eon bij drage zou kunnen geven aan Z. H. den Paus voor materieelen steun der vervolg de Mexicaansche geloofsgenooten. Dames liielden na deze woorden een collecte onder de honderden aanwezigen. Pater Molkenboer O.P. trok in de twee de helft van zijn rede de conclusies uit zijn betoog. Wij willen niets anders dan uiting geven aan onze heilige diepe ver ontwaardiging, aan onze gekrenkte room scho gevoelens over do verwoede vervol ging onzer Mexicaansche geloofsgenooten Wij mogen, wij kunnen niet zwijgen voor dat de liberale pers zwijgt over Mexico. Het is spr. opgevallen hoe de liberale groot pers zwijgt over die vervolging. Dit is onrecht, waartegen ook protest op gaat. Ons protest gaat ook uit om de arme Mexicaansche broeders en zusters aan te moedigen. Wanneer wij protos- teereu, dan voegen wij bij deze verdedi ging een nuttiger wapen: het gebed. Wij bidden voor de lijdende Kerk in Mexico. (Daverend applaus). Vervolgens werd besloten het volgende schrijven aan ZI H. den Paus te zenden: Zijne Heiligheid den Paus Rome. Heilige Vader, Do Katholieken van Nijmegen, de stad van den Heiligen Canisius, dien moedigen verdediger van het Katholie ke Geloof, vergaderd ten getale van achttien honderd; levendig bewogen door de ernstige woorden, die Uwe Heiligheid heeft moeten richten tot de geheele wereld naar aanloiding van de droevige ge beurtenissen in Mexioo; diep verontwaardigd over de onrecht vaardige gewelddaden, hun geloofsge nooten aangedaan door de Kerkvervo-1- gende regeerders; christelijk gesticht door het schitte rend voorbeeld van onwankelbaar ge loof, dat de Katholieken van Mexico doet trotseeren tot zelfs gevangenis en dood; veroorloven zich, naar het voorbeeld van Uwe Heiligheid, te protesteeren tgen die rechtschenaiis; zenden aan hun broeders in Mexico de uitdrukking van bun hooge bewon dering; en bidden Onzen Heer alom te willen verhaasten de komst van het Rijk van Christus in vrede en vrijheid. (w.g.) Van der Heijden. Bij wijze van instemming stond de vergadering van 1800 menschen als één man op en nam onder daverend applaus de protest-motie aan. De voorzitter dankte allen die tot wel slagen dezer vergadering hadden mede gewerkt. In zijn slotwoord spoorde spr. de Katholieken aan de eenheid te bewa ren. De avond werd besloten met het zin gen van: „Aan U o Koning der eeuwen." Uit het Boekdrukkersbedrijf. Vergadering Wergevers- organisaties. Dinsdag heeft de Federatie van werk geversorganisaties in het boekdrukkersbe drijf haar najaarsvergadering gehouden in het jaarbeursgebouw te Utrecht. De voorzitter van de federatie, de heer S. S. Korthuis, wees in zijn openingsrede op de vele moeilijkheden, waarmede het bedrijf nog heeft te kampen. Als zoodanig noemde spr. de te groote capaciteit van vele drukkerijen, de loonzetterijen, de ontwikeling van kantoormachines en huisdrukkerijen, de minder goede arbeids voorwaarden bij vele ongeorganiseerde drukkerijen enz. Spr. meent, dat het noo- dig zal zijn, dat de federatie deze moei lijkheden in bet komende jaar ernstig on der het oog ziet om te trachlen, waar mo gelijk verbetering aan te brengne. Tot leden van den centralen raad voor vakbelangen werden benoemd de heeren S. S. Korthuis en F. H. H. Herold, als leden, en de heeren J. F. Duwaor en B. G. E. Zwart, als plaatsvervangende leden. Hot veilingsbesluit, door liet algemeen hoofdbestuur genomen, werd na eenige discussie bekrachtigd. Goedgekeurd werd de begr'ooting yoor dedigen tegen de bekoorlijkheden van zijn gezellin. Haar elegante gestalte en jong, schoon gelaat herinnerden hem Florise op hc' kasteel van Valrose en dit aandenken deed hem het gevaar vergeten. Go moet meer praten, zei hij min zaam. Dat is noodig voor onze veiligheid. Het zou waarlijk onnatuurlijk schijnen, als ge sprakeloos aan den arm van uw aan staande bleeft loopen. En als zij zich een weinig van hem ver wijderde en haar pas versnelde, hernam de markies lachend: O die manoeuvre zon nog verdachter lijken aan onze goede patriotten. Neen juffrouw u vervult uw rol Diot zooals het behoort Hoe tunt u nog schertsen in deze oogenblikken. Yvette begreep evenwel dat haar onver schillige houding gevaar kon opleveren en daarom nam zij opnieuw zijn arm hoewel met tegenzin. Ernstig maande zij toen: 8pot zoo niet, u zoudt mij onvoor zichtigheden doen begaan" en wij hebben al onze tegenwoordigheid van geest noo dig: ons leven staat op het spel. O beste kind, overdrijf niet. God dank wordt alleen mijn leven bedreigd. Daarom smaak ik met een gerust hart do zoelheid van onze wandeling. Loop niet te snel' Verliefden hebben niet denzelf den gang als dieven en wij zijn immers verliefden! Ik zie mij genoodzaakt u dat te herinneren Wij naderen de poort. Reden te meer om te glimlachen en u minzaam en vriendelijk te toonen, ver volgde de markies plagend en werkelijk het jaar 1927. Het algemeen hoofdbestuur werd machtiging gegeven om een nieuwe overeenkomst aan te gaan met den Neder- landschen Bond van Steendrukkerijen. Nadat de vergadering was gesloten, hield de heer L. Levinson, uit Den Haag, een rede over de toekomst van het boek drukkersbedrijf in verband met de ont wikkeling van verschillende nieuwe pro- cédé's. Spr. behandelde meer in het bij zonder de nieuwe procédé's "van de offset en den diepdruk. Voor do boekdrukkers is er geen reden om over deze ontwikkeling pessimistisch te zijn, daar naar spr.'s meening voor den boekdrquk steeds groote hoeveelheden werk zullen overblijven, die de offset en de diepdruk niet naar ziph toe zullen trekken De beste wijze om de nieuwe pro cédé's te gemoet te treden js. dat men de vele mogelijkheden die nog in het boek drukprocédé verborgen zitten, tot ontwik keling tracht te brengen en dat men de afnemers van de voordeelen van den boek druk tracht te overtuigen. Met een woord van dank aan spr. voor deze rede. die algemeen werd toegejuicht, sloot de voorzitter dc vergadering. R. K. Vereeniging van Werkgevers in de Metaalnijverheid. Op Maandag 13 December hield de R. K. Vereeniging van Werkgevers in de Me taalnijverheid in „Huize Voorhout" te 's- Gravenhage een algemoene ledenvergade ring onder voorzitterschap van den heer J PI J. Asselbergs te Bergen op Zoom. In eerste lezing werden de bindende be sluiten voor de loonregeling, voor de maat regelen bij-staking en uitsluiting en voor de invoering van fabrieksziekenkassen met één jaar verlengd. De leden cn plaatsvervangende leden van den Raad voor Slaking en Uitsluiting werden herkozen. In de vacature, ontslaan door het bedanken van den heer H, van Ditzhuyzen werd voorzien door de verkie zing van den heer Th. van Ditzhuyzen, Di recteur van de N. V. „Vulcaansoord" te Terborg. Tot leden van de Commissie van Beroep voor de ziekteuitkeering werden bij enkele candidaatstellinc verkozen voor het Noor den de heeren Ir. J. R. Sassen. Directeur der N. V. Diepenbrock en Reigers te Ulftv J. N. Daalderop, Directeur dor N.V Piepenbroek en Reigers te tJlft, J. N. Daal derop, Directeur der N.V. Koninklijke Me taalwaren fabrieken te Tiel en P. Leeuwen berg, Directeur der Simpiexfabrieken te Amsterdam, voor het Zuiden de heeren A. W van Th iel van Gehrs. van Th iel te Helmond, J Mens, Directeur der N V. „Holland" te Bergen op Zoom en G. G. Dikkers. Directeur der N. V Ijzerfabriek 'Tegelen" te Tegelen. Door de Metaalbewerkersbonden zijn aangewezen voor het Noorden de heeren: E. Schaaper (R.K.), F. Elkerbout (Chr.), en H. J. v. d. Bom (Modern), voor het Zuiden de heeren Fr. van Weiie (R K J B. H Grotenhuis (Chr.) en H. J. v. d. Born (Modern). Als voorzitter is door do partijen be noemd de heer Dr. L. N Deckers, lid der Tweede Kamer der Staten Generaal. Verder werd besloten, een vergadering welke in Februari zal worden gehouden, te wijden aan de hespreking van hef op richten van een Ziekenfonds voor de ba zen en het technisch, en kantoorpersoneel, alsmede aan het stichten van een alge meen pensioenfonds voor de in de metaal nijverheid werkzame personen. Omtrent de kolenpositie van Nederland bleek de vergadering van gevoelen, dat de aanbiedingen uit Engeland dusdanig zijn, dat elk gevaar voor een tekort als gewe ken moet worden beschouwd. In de middagvergadering hield de heer Ir. G. A Kessler, Directeur der Koninklij ke Nederlandsche Hoogovens en Staalfa brieken een causerie over: „Het Interna tionale I.Tzerkartel en zijn gevolgen voor de Nederlandsche Metaalverwerkende In dustrie'. Naar aanleiding van deze uiteen zetting ontspon zich een levendige gedach- tenwisseling. Het ligt voor de hand. dat, naarmate de invloed van het ijzerpact zich meer zal doen gelden, de beraadslagingen over dit onderwerp voortgezet zullen wor den. De Vereeniging besloot het initiatief te nemen tot bijeenroeping van de emnrlle-fa- brikanten naar aanleiding van de berich ten over het vormen van een in torna fio- r^«l PTn<n*1to_Vnrfpl geamuseerd door de bangheid van Yvette. Leun met meer genegenheid en vertrou wen tegen uw verloofde aan. Verbeeld u, 't gevaar gebiedt het, dat. ik Gilbert heet en ook werkelijk benKijk mij aan zoo als gij hem aankijkt. Neen zoo niet! Ge zijt toch niet boos? Spreek zoo niet meer, of anders ga ik terug, zei Yvette geprikkeld en ge krenkt. Ik zou den dienst dien ik u bewijs betreuren Kom, antwoordde de markies, die deze plagerij een onschuldige wraak vond over zijn lange zwijgen in de gevangenis. Ik onderwerp mij: maar drommels wat zijt ge een strenge verloofde. Ik zal dus niet meer schertsen als dat u mishaagt. Mijn vroolijkhcid komt in deze omstandig heden misschien minder goed te pas, maar mijn eenzaamheid en gevangenschap en allerlei ontberingen zijn verontschuldigin gen en tevens ook uw bevalligheid. Trek uw arm niet terug, ik zal niet meer spot tenOch Ilccr! wat een menschonschuw kind!,.. Daar is de poort, opgepast 1 Hij nam een andere houding aan cn zei met een overdreven zalving: Juffrouw, gedreven door do uiterste noodzakelijkheid, met leedwezen en een diepen eerbied, durf ik u de permissie vra gen, mijn arm om u heen te slaan Do kapitein sprak den laatsten zin met zooveel eenvoud en ernst dat Yvette er door verrast werd. Tevens was zij een wei nig geërgerd en gepiqueerd, want zij wist niet in hoeverre mijnheer de Valrose den draak met haar stak. En toch lag er in zijn woorden zoo'n ridderlijke en bekoorlijke vermetelheid dat het meisje daardoor on der don indruk kwam. Ook mishaagde Na afloop der vergadering vereenigden zich de leden en hun gasten aan een ge- meenschappelijken maaltijd.. Rotterdamsche Bankvereeniging. De heer mr. dr. W. M. Westerman, di recteur der Rotterdamsche Bankvereeni ging heeft eervol ontslag uit zijn betrek king gevraagd wegens verandering van beroep. UIT DE OMGEVING AUTOBUS DIÉNSTEN IN DE HAARLEMMERMEER. Voor de commissie uit Ged. Staten van Noord-Holland werden opnieuw eenige aanvragen van autobusdienst-onderno- mers behandeld. O.a. vroeg de N.V. Auto busonderneming „De Sleutelstad" te Lei den vergunning tot het exploiteeren van een autobusdienst HaarlemLeiden v.v. De heer Burgerdsijk, diretceur der N.Z. H.T.M., merkte op, dat een tram- en een autobusdienst naast elkaar niet bestaan baar zijn. Er zal vo'gens hem dus een keus moeten worden gedaan. De heer J. H. van Kalmlhout en P. van Niel, te Haarlemmermeer, vroegen ver gunning voor een dienst Hoofddorp— Aalsmeerf v.v.; HoofddorpAmsterdam v.v en HaarlemHoofddorpNieuw Ven nep v.v. De directie der Nederlandsche Spoorwe gen had schriftelijk verzocht de gevraag de vergunningen niet te verleenen, omdat zij voldoende in de behoefte van het ver voer op die trajecten voorziet. De burgemeester van Haarlemmermeer, de heer Slob, noemde deze autobusdien sten in het belang van de gemeente. Het treinverkeer van Hoofddorp naar Nieuw Vennep noemde spreker heel slecht. Van Hoofddorp naar Haarlem kan men maar om de twee uur. De commissie zal nader beslissingen ne men. ZOETERMEER—ZEGWAARD. DE PLUIMVEETENTOONSTELLING. Een groot aantal inzendingen. De waliteit is goed. Het kan niet ontkend worden, dat de Vereeniging van Pluimveehouders en Fokkers van tamme konijnen „Door Ver edeling verbetering", die in Maart 1923 werd opgericht, goed werk heeft verricht. Do invloed, die er van deze vereeniging uitgegaan gedurende den betrekkelijk kor ten tijd van haar bestaan valt tastbaar waar te nemen, wanneer men ziet, hoe de eierproductio hier ter plaatse gestadig toeneemt. Van lieverlede zijn steeds meerderen zich op intense wijze op den pluimveeteelt gaan toeleggen. Zulks is merkbaar in do kwaliteit der ingezonden dieren, die over het algemeen goed is te noemen. Valt. dus aan de cene zijde vooruitgang te consta- teeren in het type, aan den anderen kant is een teruggang waar te nemen in het aantal inzenders. De kleinere inzenders verdwijnen langzamerhand van de ten toonstelling, omdat zij de concurrentie te gen degenen, die met steeds grooter nan- tal inzendingen komen, niet meer aandur ven. Dat is zeker jammer en, indien mo gelijk, zal het ijverig bestuur goed doen door te trachten hierin verbetering to brengen. Inmiddels komt het bestuur weer een eeresaluut toe voor de wijze, waarop alles is tot stand gebracht. Als steeds ziin hot er weer enkelen, die al het werk deden, maar het moge hun een voldoening zijn, dat deze vierde clubtentoonstelling weer zoo goed is geslaagd. Er zijn op deze tentoonstelling weer een <10-tal nummers meer dan het vorig jaar. Het grootste gedeelte daarvan wordt na tuurlijk weer in beslag genomen door do hoenders. En om daaruit dc beste dieren te halen voor de bekroningen, dat was weer het lang niet gemakkelijke werk der kerkmeesters. Het bestuur moest ditmaal den heer v. d. Berg, die dc eerste drie tentoonstellingen keurde, missen. Do dood eischic hem in hot afgeloopen jaar op en waar de heer v. d. Berg een van de weinigen in het land was, die èn hoenders en konijnen kcurrV zag het bestuur zich genoodzaakt, thans twee keurmeesters aan te vragen. Dit wa ren de heeren C. S. Th. v. Gink uit Voor burg en A. Graarmnno u'jt R'' "r'-m. haar niet te zeer de wijze waarop hij met haar toestemming den arm om haar mid del sloeg. Zij zag zich genoodzaakt, (e er kennen dat de kapitein hem dit hict ver- beleren zou. Dit waren slechts vluchtige indrukken die spoedig verdwenen toen zij in het licht van den post kwamen. Nu onderscheidden zij de silhouet van den schildwacht die zich aftcckende tegen de stangen van het hek. De soldaat, dio zijn kapitein meende te herkennen, deed reeds een stap om de wacht te gaan waarschuwen en naar buiten tc doen ko men, maar dc tegenwoordigheid van Yvette weerhield hem. Immers do kapitein hield haar om het middel en sprak haar aan het oor en do republikein vroeg zich af, of het den officier niet zou mishagen met het meisje voor zijn manschappen to verschijnen. Gold het niet eerder een son- timcntccle wandeling dan 'n inspectie zij ner ondertoon'gen? Do schildwacht bleef alzoo cenigo oogenblikken bij zich zelf overleggen, tot dat oen slag van do karwats hem voor goed op zijn plaats hield. Laat mij hem toespreken, fluisterde Yvette. Ik ken hem; 't is Lamarette; hij is vaak de ordonnance van den kapitoin. Blijf in do schaduw van het gewelf mot den rug naar het licht gekeerd. Bij den soldaat gekomen wierp Yvctto met een enkele hoofdbeweging den man telkap af, zoodat Lamarette in haar dui delijk de verloofde van den kapitein her kende. Hobt gij de Bleutels? vroeg zij den soldaat, hom met een glimlach van ver standhouding naderend. UIT DE RADIOWERELD. Programma's voor Vrijdag 17 December*. Hilversum, 1050 M. 12.00 Politiober. 4.806.15 Vöoravondconcert* door het H.D.O.-orkcst. 6.156.45 Pianoccncert door Kees Heer- kens. 6.457.45 Vervolglcs en conversatieles Fransch. 7.45 Politieber. 8.10 Lezing van het Onderwijsfonds v. d. Binnenvaart. Spreker: de heer M. Braan, over: Wenken on reglementen voor het verkeer te water in hot algemeen. 8.35 Nuts-lezing. Spreker: Dr. N. H. tor Veen, over: De verovering van de schat ten der aarde. 10.00 Persber. 9.35 Celloconcert door Mich. H. Busch. Pianobegel. door Kees Heorkens. Daarna dansmuziek door het Radio-dansorkest o. I, v. Hans Mossel. D a v e n t. r y, 1600 M. 11.20 Concert door het DavenLry-kwar tet. en solisten (sopraan, bas, bariton). 12.05 Concert (viool en piano). 12.25 Concert. Daventry-kwartct. 12.50 Orgelconcert van de 8t. Bololphs- kerk. I.202.20 Lunchmuziek. 3.40 Fransche les. 4.05 Concert. Do Chelsea-Singers. J. Hall,piano. 5.05 Concert. E. O. Neill: sporaan. L Parkin: piano. 5.35 Kindoruurtje. 6.20 Concert v. h. Prince of Wales-play- honse. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerbor., nieuws. 7.50 Muziek. 8.00 Lering: A day in the lifo of a poli ce constable. 8.20 Kerst-concert. G. Eeast: viool. Het Dorston vocaal kwartet. De S. Coleridgo- Taylor koor sociëteit. 9.10 Conceit. Het Daventry-kwartct cn E. Fenton: contra alt. 9.32 Concert door de Hyltonband. 9.50 Lezing: The amusing Episode of the first violin. 10.05 Toccato cn fugue in C-moll en Prc- ludo cn fugue in A-moIl, Bach. O. Biggs: piano. 10.20 Tijdsein, weerbor., nieuws. 10.3511.20 Concert partij. M. Ashford en W. Lunn's Felixstowe humoristen. II.20—12.20 Dansmuziek. „Ra.l io-Pa ris". 1750 M. 12.502.20 Concert, Orkest Gnyina en Mme. Nielka: zang. 5.05 Orkestconcert. 9.05 Gonecrt. Orkest en voealc so! -ten. Königswustorhauson, 1300 M. 11.2011.50 en 2.20—7.20 Lozingen on lesson. 7.20 „Die .Hugenottcn", opera in 4 aci m van Moycrbeer. 9.5011.50 Dansmuzic Hamburg, 304.7 M. 1.252.10 Kamermuziek. 9-35 Sprookjes met muziek. 4.20—5.15 Vcrdi-conce-t. 5.206.10 Vroolijk concert. 7.2011.15 Beethoven-avond. i -,a dansmuziek. L r 11 s s 201) "i. A n'worpen 508 5 M 8.500.50 Orkest-concert. 9.50 Gramofoon-muzick. 10.10—10.50 Concert. Munster 241.9 M 12.501.50 Strauss-concert. 4.204.50 Werken van Griog. Orkest on alt. 5.506.20 Gramofoon-korsmiizick. 7.207.50 R. H. Hillekamp leest uit eigen werken voor. 7.5010.50 Concert. Orkest rn R, K- 't Mag gezegd, dat zij hun moeilijke taak zoo goed moge!' 'c hebben vervuld. Wat van deze tcntoonstolling te zeggen? Wo kunnen natuurlijk niet tot in dc fiin- ste bijzonderheden afdalen, om van elk ras en elke soort in de finesses do en minder goede eigenschappen op t« som men. Daarvoor leent zich het vakblad —ra— 1 11 Tegelijkertijd legde zij haar fijnen vin ger op haar mond om hem tot zwijgen aan te manen. Ik ga vanavond den kapitein l-il aan do voorposten vergezellen. De sleutels zijn in den wachtpost. Do schildwacht, keek naar den edelman die mot het hoofd een weinig voorover, on- goduldig met zijn karwats op het hek sloeg. Yvette ging tusschcn den Chouan en den republikein slaan en zei met een gedwon gen glimlach: Ga den sleutel halen en open ons, maar wek de wacht niet cn laat den ser geant met rustDo kapitein en ik wil len liever niet opgomrkt worden. 11 De markies bromde iets onverstaan baars, maar toch luid genoeg om de ooren van Lamarette to beroiken, die nu gehoorzaamde. Hij verwijderde zich cn zijn afwezigheid duurde tamelijk lang. Yvetto kon van angstige spanning bijna niet ademen en zij voelde haar armen met kippenvel be dekt worden. Zot uw mantelkap weer op, zei mijnheer de Valroso met zachte en oprecht vrien delijke stem. Ge zijt vreeselijk bleek! Het spijt mij u zulke wreedo emoties tc ver oorzaken. Zij durfde niet antwoorden cn beelddo zich allerlei schrikwekkende moeilijkhe den in. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3