KWATTA5, vens hebben schuldig gemaakt aan den diefstal met braak, Donderdagavond ge pleegd bij den heer B. aan de Julianalaan te Overveen, waarbij voor 1000 aan sie raden werd ontvreemd. V. heeft bekend zich aan de beide inbraken te hebben schul dig gemaakt, v. R. blijft nog ontkennen. Schandelijk. Tijdens de discussies in den gemeente raad to Maastricht over het voorstel der S D. A P.-fractie 1ot verlaging der In komstenbelasting, oefende de heer Pau- j'ssen felle kritiek uit op do methoden, waardoor volgens spr. den minst dTaag- krachtigen bij het innen der achterstallige belastinggelden soms betaling wordt afge dwongen. Volgens spr. was de deurwaarder der gemeentebelastingen met zijn helpers m limmel (een dorpje dat door Maastricht is geannexeerd) bij een vrouw met zes kin deren gekomen om zeven en tachtig gulden belastingschuld te innen. Toen bleek dat de vrouw de belastingsschuld niet kon letalen, zou- de deurwaarder den geheelen inboedel, op één stoel na, hebben doen weg voeren. Er heeft, volgens den heer P., dus geen openbare verkooping plaats gehad Mr. Vrijens heeft, naar spr. mededeelde, tegen den deurwaarder naar aanleiding van diens optreden een aanklacht inge diend. Een vlug manneke. Nijmegen herbergt in den 3-jarIgen ïm- merzeel een pienter manneke, dat reeds do bewondering van Utrechtsehe professoren gaande maakt, vertelt de „Msb.". Als kind van nauwelijks een jaar had hij van een vriendje reeds do leesteekens geleerd en cu als jongetje van drie jaar, loest hij alles vlot, wat hem voorgelegd wordt. Onze toekomstige politici. Een caféhouder aan de Oude Gracht te Utrecht moest Vrijdagavond met den ster ken arm een groot aantal studenten uit zijn inriching doen verwijderen, daar er 'n vechtpartij was begonnen tengevolge van onderling meeninesverscbil over do aan neming door do Tweede Kamer.van het NederlandschBelgisch verdrag. Buitenl. Berichten ONGELUKKEN ZAKENWIJK VAN BROESSA AFGEBRAND. Velo slachtoffers en groote materieele schade. De zakenwijk van Broessa in Klein-Azië Is door brand vernield. Tweehonderd win kels zijn een prooi van de vlammen gewor den. De schade wordt geschat op een kwart milljoen pond sterling. Verscheidene per sonen zijn gewond. DE TORNADO IU MISSOURI EN ARKANSAS. Het aantal personen dat gedood is ten gevolge van de tornado, die Donderdag in de staten Missouri en Arkansas gewoed beeft, bedraagt meer dan 80. De schade loopt in de inillioenen dollars. Hevige ontploffingen in een mijn. Tal van slachtoffers. Op de nabij Hamm (Westfl.) gelegen mijn De Wendel hebben in den afgeloopen nacht twee ernstige mijnontploffingen plaats gebad. De eerste ontploffing had plaats om elf uur 's avonds, de tweede om drie uur 's morgens. Bij do eerste ontplof fing werden twee mijnwerkers gedood, vijf zwaar en zes licht gewond; bij de tweede werden vier arbeiders licht gewond. De catastrophe zou een nog veel groo teren omvang hebben aangenomen, wan neer niet in den nacht van Zaterdag op Zondag een groot deel der mijnwerkers riet in de mijn was afgedaald. Van do zwaargewonden is er inmiddels nog een overleden. Van verschillende an dere gekwetsten is de toestand hopeloos. De vleeschhal te Chemnitz afgebrand. Een doode en groote materieele schade. Vrijdagavond is in de groote stedelijke vleeschhal te Chemnitz brand uitgebroken. Hoewel bijna alle brandweerploegen van Chemnitz spoedig aanwezig waren, heeft men toob niet kunnen voorkomen, dat hei geheele gebouw, dat drie millloen gekost Leeft, een prooi der vlammen werd. Er is ook een doode te betreuren. Trambotsing. Bij een botsing tusschen twee tramwa gens te Lodz werden 25 personen gewond, van wie elf ernstig. Brand aan boord van een pleizierjacht. Ter hoogte van Vipyrus (Texas) raakte het pleizierjacht Relana tengevolge van gasoline-ontploffingen in brand, Ho negen personen, die aan boord waren, konden, boewei gewond, worden gered. Bloedige gevechten in Brazilië. Honderden dooden en gewonden. Volgens berichten van de Braziliaan- «che grens zijn bij gevechten in de omge ving van Bellavista in den staat Rio do Sul verscheidene honderden Braziliaan- sche opstandelingen en manschappen der regeeringstroepen gedood en een evpn groot aantal gewond. Do opstandelingen hebben den commandant der regeerings troepen gevangen genomen. De Vesuvius in werking. Volgens een telegram uit Napels is de Vesuvius in werking. Groote fabrieksbrand te Breslau. Vrijdagnacht heeft in de werkplaatsen *an de Oost-Duitscbe Parket- en Houtin dustrie in de Steinstrasso te Breslau een frooto brand gewoed. Het vuur, dat ont- ttaan was in de machinekamer, breidde zich snel over de geheele fabriek uit. De bewoners van bet voorhuis moesten zich langs de ladders in veiligheid stellen. Do schade wordt op 80.000 mark geschat. Roofmoord. To Seattle (Washington) is een weduwe zekere mevrouw Monks, geworgd in haar woning gevonden. Het huis was leegge plunderd, effecten, geschat op een bedrag van 500.000 dollar, zijn verdwenen. Hel lijk was in een fornuis verstopt. Een oorlogsslachtoffer? Sinds enkele dagen tracht de Luikscho politie tevergeefs de identiteit te achterha len van een jongeman, die daar werd aan getroffen en zijn geheugen heeft verloren. De onbekende heeft litteekens, die waar schijnlijk veroorzaakt zijn door granaal- tcherven. Zijn signalement luidt: lang i.55 M30 tot 35 jaar oud, beenig gezicht, don kerbruin haar, lichte snor, groote handen Hij schrijft zuiver en meent zich te herin neren, dat hij deel heeft uitgemaakt van een Fransch artillerieregiment, dat in J9141915 bij Saint Quentin beeft gestreden. Zijn luitenant, een zekere Rou- que, Rouquen of Rouquette zou gesneuveld zijn, terwijl hij zelf gevangen werd geno men. Hij meent ook in 1925 in een zieken huis te Venetië onder behandeling te zijn geweest en dat hij in de rue Notre Dame te Parijs gewoond heeft. Hij spreekt Duitsch en Italiaansch Men gelooft dat hij van Fransche nationaliteit is, ho Vel en kele letters van zijn schrift van zuiver Duitsche schrijfwijze zijn. Sneeuwstorm in Ertsgebergte en Saksisch Zwitserland. Sedert Donderdagavond woedt in het Ertsgebergte en in Saksisch Zwitserlan i een hevigo sneeuwstorm, die talrijke ver- keersstoornissen heeft veroorzaakt. In vele gevallen werd voorts de electrische kracht- n lichtvoorziening onderbroken. Een 104-jarige gestorven. London's oudste of op één na oudste in woonster, een 104-jarige mevr. Barber, is Vrijdag gestorven. Londen herbergt nog een 104-jarige, een mevr. Martha Tyler, die beweert dat zij nog een maand ouder is dan de thans overledene. LAS3P- EU TUIBlBOUta Veiling Hobaho te Lisse. Uitslag Plantgoedveiling 25 Nov. Ho- habo te Lisse. De belangstelling blijkt nog groot en nog goede kooplust. De volgende prijzen werden besteed voor de hoofdsoor ten per H.L. ronde maat. Evt. Prins van Oostenrijk 90, Gou'eur Cardinal 120, Cram. Brillant 39, La Reine (klein goed) 10, Witte Due Max (klein goed) 16, Dvt. Salvator Rose 57, Vuurbaak 93, Dwt. Bar- tigon 25 Farne Sanders 11, Pride of Haarlem 10, Clara Butt 6, Tak van Poortvliet 8, Wil'm. Copland 13 Mad. Me- lage 7, Sieraad van Flora 6, Elt. Bouton d'Or 13 en eenig kleingoed. Aanvoer ruim 400 manden. Plantgoed 8. Uitslag veiling 27 Nov. onder directie Hobaho te Lisse. Zeer veel belangste'ling, kooplust best, de handel in gladiolen is en blijft levendig. De volgende prijzen wer- denu per 100 Gladiolen. Anny Wigman 12 op 240, Pink Beauty 12 op 2.60 1012 ƒ1.30, Down 14 op ƒ4.60, 12-14 4, 10-12 ƒ2.20, Hallcy 12 op ƒ1.50, 1012 ƒ0.80, Capt. Fryal 12op ƒ3.20, 10 op ƒ1.30, Emperor of India 12 op 2.20, 10 op 0.95, Venus 10 op 1.20, Prince of Wales 12 op 2, 10 op 1.10, Jellow Hammer 12 op f 2.40 10 op 1.60, Princ Manannoe 12 op 2.80, Pink Perfection 12 op ƒ4.30 10-12 ƒ2, Golden West 10-12 1 90, Princeps 13 op 2.30, 12 op f 1 60, Odin 13 op ƒ2.10 12 op ƒ1.40, Corry 12 op ƒ3.80, 10-12 ƒ1.60, March Foch 12 op 2.90, 19-12 1.40, Czaar Peter 10-12 1.30, Wilbrink 12 op ƒ2 20 10-12 ƒ1.20, Marech Pétain 12 op ƒ2.30 10-12 ƒ0.95, Mr. C. P. Alkemado 14 op 3, 12-14 2, Liebesfeuer 13 op 5 11-13 2.80, Jel'ow Standaard 15 op ƒ2.10, 13 op ƒ1.80, Ru- fled Gem. 12 op ƒ1.80 10-12 ƒ0.90, Faust 12op ƒ3.70, 10-12 ƒ1.90, Electra 12 op f 3 10-12 1.70, Aurora 12 op 2 10-12 1.30 Francis King 13 op f 3.40, 10-12 1.10, March Foch 14 3.40, Princepine 12 2, l'Immacolee 12 op ƒ5.00 10-12 ƒ2.50 Brenchelyensis 1 op 3.20 10-12 1.30, Lucretia 1 op ƒ130 10-12 ƒ0.95, Red Emperór 10-12 1.40, Venus 10-12 1.20, Red Canna 14 ƒ2.10 12-14 ƒ140. Roem van Kennemerland 12 op 4 2.40. America 14 op 4.50, 12op 1.70, Willy Wigman 12 op 2, 10-12 ƒ0.85, Schwaben 13 op ƒ3.20 12 op ƒ1.80, War 14 op ƒ210 12-14 1.40, Master "Wietso 12 op ƒ3.90, Flora 12 op 4, 10-12 ƒ2.30 Clemenceau 18-22 ƒ2, 14-18 ƒ1.90, Bordeau 14 op ƒ2.30, Frank Pendleton 12 op 4.70 10-12 ƒ2.50 Brillant 12 op ƒ2.20, Lily Wig man 12 op ƒ3.90 10 op ƒ1.60, Hilda 1012 ƒ1, Red Canna 12-20 ƒ2, 14 op ƒ2.10 Panama 12 op ƒ8, 10-12 ƒ1.80, Primulinus soorten 14 op 1.80, 10-12 0.60, Duitsche Bloeikiemen f2, Spireae ƒ2.—2.60 Lil. Album 20 op ƒ17.50, Mel- pamene 18-21 6.25, Formosum f 28- 2616.Monbretia diversen 0.50 0.35, Aanvoer ruim 1500 manden lever baar. UIT DE OBVIGEVING HILLEGOM. Stremming verkeer. Tot nadere aan kondiging is het verkeer voor voertuigen gestremd op den Stationsweg vanaf do Asselerbrug tot het Stationsplein. Dit ge schiedt wegens bestratingvan den weg. Do voertuigen zullen hiermede rekening moeten houden en bun route nemen via de Wilhelminalaan. KATWIJK. Gemeenteraad. Do raad dezer ge meente vergadert op Dinsdag 30 Nov. v.m. 9.35 uur. Punten van behandeling: 1. Mededeeling vian ingekomen stukken. 2. BoorsteL tot wijziging der verordening op het bouwen en sloopen. 3. Voorstel tot wijziging van ndo verordening, bevatten de bepalingen omtrent het verhaal op do gemeente-ambtenaren van betaalde pen sioenbijdragen. 4. Vaststeling van regelen voor de verbouwing van de terreinen langs den weg van Wassenaar over Kat wijk naar Noordwijk. 5. Idem van rege len voor het bouwen langs den Noordwij- kerweg vanaf de Achterweg naar de brug over Rijnland's Uitwateringskanaal. 6. Voorstel tot het leggen van bouw ver bod op gronden langs do Voorstraat te Katwijk aan den Rijn. 7. Voorstel tot aanvulling der Instructie van nden op zichter der gemeente. 8. Voorstel tot wij ziging van de verordening, regelende de bezoldiging van den Hoofdopzichter en den opzichter der gemeente. 9. Voorstel betrekkelijk inwinnen van medisch advies door hoofden der scholen. 10. Voorstel tot verhuur van grond. 11. Voorstel tot verkoop van grond. 12. Voorstel tot wijzi ging der gemeente-begrooting 1926. 13. Voorstel tot bet maken van een nieuwe brug over den Rijn. 14. Rondvraag. OEGSTGEEST. Overleden: B. Sassen 50 j. Ja. Ha. Ca. Witentrop 64 j. RIJPWETERING. „Onderling Genoegen." In het gezel lige zaaltje van „Rustoord" gaf op den avond van 26 Nov. de muziekvereeniging „Onderling Genoegen" een feestelijke uit voering voor eereleden en donateurs. Toen de werkende leden van het corps hun plaatsen baden ingenomen op het toonecl, nam de Zeeroerw. heer Th. Kwakman, pastoor der parochie, bet woord, om den aanwezigen een woord van welkom toe te spreken. Z.Eerw. consta teerde met genoegen, dat de opkomst van een talrijk publiek blijk gaf, dat men iu Rijpwetering iets voelt voor muzi. k, wal zeker oen goede zijde mag hecten van het karakter der bevolking van ons dorp. Mei verschillende voorbeelden uit de ge schiedenis der laatste jaren lichtte Zijn- Eerw. de stelling toe, dat de muziek den mensch veredelt en opbeurt, en dat voor al de muziek bij uitstek geschikt is om 's menschen hart tot God te verheffen. Tenslotte wees de gewijde spreker op de noodzakelijkheid om deze nuttige ver- eeniging moreel en financieel te steunen en wekte vooral de jongelingen op, zich als werkend lid aan te sluiten, daar im mers een zoo goed bekend staand corps als 't onze niet door gebrek aan mede werking van de zijde van het publick mag achteruitgaan of misschien zelfs ten slotte ten gronde gaan. Z.Eerw. be sloot met al den aanwezigen een pleiziri- gen avond te wenschen, een wensch, die ten: volle in vervulling is gegaan De muziekvereeniging opende met do marech „Renesse" van Kessels, een frisch en vroolijk marschje, dat op accu rate wijze werd vertolkt. In de volgende nummers „Ouverture La Rosiere" en „Guillaurae Teil" leken de muzikanten ons minder goed op dreef, misschien ook, wijl deze composities aan een gezel schap als dit hier en daar te hooge eischen stellen. Toch. bleek uit de wijze van uitvoering dat er in 't afgeloopen jaar ernstig en met toewijding is gestu deerd, waardoor het peil der uitvoering weer aanmerkelijk hooger stond dan dat van soortgelijke nummers op een vorig jaarfeest. Tot aan de pauze werd nu verder het publiek bezig gehouden door het trio Verkerk en de heer en mevrouw van Laar, die ook hier hun gunstige reputa tie hebben gehandhaafd en daarom een aanbeveling ten volle verdienen. Na de pauze trad wederom het mu ziekgezelschap op met „La Vierge de Domreeny" welk nummer met bijzondere toewijding en zeer correct werd gespeeld, wat ook gezegd kan worden van de drie volgende nummers. Eindelijk traden nog weer de humoristen op om den avond te besluiten: Sumq^a summarum; do vereeni ging „Onderling Genoegen" heeft haar «ereleden en donateurs weder een ge notvollen avond bereid, waarvoor een woord van lof.en waardeering aan bel bestuur en de werkende leden, maar bovenal aan den ijverigen directeur, den heer Bolderdijk, niet mag worden ont houden. VOORHOUT. In memoriam C. Colijn. In den nacht van Zaterdag op Zondag overleed in den ouderdom van 77 jaren do heer C. Colijn. Met dezen man is heengegaan een stoer maatschappelijk werker. Gesproten uit een eenvoudig arbeidersgezin, heeft hij zich door noeste vlijt opgewerkt en de bekende bloembollenfirma C. Colijn en Zonen gesticht. Ook voor het openbare leven gaf de overledene steeds zijn krachten. Sinds September 1905, dus meer dan 21 jaren, was hij het A.-R.- raadslid dezer gemeente, in welk tijdvak hij van Juli 1917 tot September 1919 wethouder dezer gemeento was. De heer Colijn had zitting in velschil lende colleges. Zijn adviezen waren steeds weldoordacht en werden steeds op hoo- gen prijs gesteld. Met dezen man, dio tot aan het laatst van zijn leven steeds een werkzaam aan deel in het Voorhoutsche openbare leven had, is een degelijk burger heengegaan. R -K. Kiesvereeniging. Vrijdagavond vergaderde de R.-K. Kiesvereeniging „Eensgezindheid" alhier. De voorziter, de heer H. A. Allard, opende de vergadering met den Chr. Groet en boette alle aanwezi gen welkom, in het bijzonder den geest, adv., den Zecreerw. Heer Pastoor P. J. Schravemade. Spreker sprak er zijn vol doening over uit, dat zoovelen aan den oproep van het bestuur gehoor hebben ge geven en spoorde de leden aan om de ver gaderingen, welke dezen winter zullen ge houden worden trouw te blijven bezoeken. Hierna las de secretaris, de heer F. M. Angovaare, do notulen der vorige vergade ring, welke onveranaera weruen gearres teerd. Ingekomen waren brieven van de R.-K. Kiesvereenigingen te Sassenheim en Noordwijk, alsmede van een der leden, waarin ccnige personen werden aanbevolen als candidaten voor de op handen zijnde Prov. Statenverkiezing. Deze stukken zul len in de eerstkomende vergadering wor den behandeld. Voorts waren nog eenige schriftelijke vragen binnengekomen, betreffende de can didaatstelling van leden voor den gemeen teraad, welke door den voorzitter in de vergadering werden beantwoord. Hierna verwelkomde de voorzitter den heer A. J. Loerakker, die in deze vergade ring een spreekbeurt kwam vervullen, met als onderwerp „de R.-K. Staatspartij" De heer Loerakker schetste in korte en duidelijke trekken de groei en bloei onzer R.-K. Staatspartij. Waren wij vroeger een onbeduidende partij, waarmede men geen rekening behoefde te houden, thans zijn wij, dank zij ons organisatieleven op aller gebied, de krachtigste partij in Neder land. De R.-K. Staatspartij wist zich aan te passen aan den geest van den tijd en durf de voor hare principes uit te komen. Hier door heeft zij gelijkste'ling van het on derwijs weten te verkrijgen. De partij der Katholieken bleek geen conservatieve par tij te zijn, hetgeen tot uitdrukking kwam door de invoering van sociale wetten. Spreker spoorde de aawezigen aan, om vooral in het vereenigingsleven altijd en voortdurend eensgezind te blijven en om nooit'uit het organisatieleven te treden. Hij beschouwde bet ontbreken aan organi saties als een ramp voor het menschdom. Immers waren de Katholieken in Mexico beter georganiseerd geweest, dan zou het Katho'ieke volk aldaar, niet zoo verdrukt kunnen worden, omdat van do organisa ties zooveel macht en kracht uitgaat. De R -K. Slaatspartij is de grootsto partij in Nederland en zonder den steun dezer partij is het de Regeering onmoge lijk om het land te besturen. Spreker be treurde het, dat het ministerie Colijn, in 't vorig jaar gevaFon is, daar men hierdoor een ongewenschten toestand verkreeg. Im mers was het voor ons Katholieken on mogelijk geworden, om nog langer samen te werken met de Christelijk Historische Unie. Een parlementaire regeering was ver der onmogelijk en kwam het tot de samen stelling van een extra-parlementair kabi net. Spr. vroeg zich af waar het heen moest, daar dit ministerie openlijk ver- k'aarde, dat zij de moties, welke waren voorgesteld en aangenomen, toch niet ten uitvoer zouden brengen. De geachte spreker gaf hierna nog een zeer kort en duidelijk overzicht van de sa menstelling en de tot standkoming van ons reglement en kiesreglement. Spreker drong er ten slotte nogmaals op aan om de eensgezindheid in het orga- nisatielevon te bewaren en om vertrou wen te blijven stel'en in de leiders, die de belangen van den arbeider, middenstand en de burgerij behartigen. Van de gelegenheid, .welke spreker gaf tot het stellen van vragen, maakt de voor zitter gebruik om spreker opheldering te vragen, wat do reden kon geweest zijn, dat niet alle Katholieke Kamer'eden voor de motie van den heer Suring hebben ge stemd, tot invoering van bet 7e leerjaar, daar het hier toch een programmapunt be trof. De heer Loerakker antwoorddo den voor zifter, dat het hom voorkwam, dat de ver klaring van de regeering, dat zij de moties ter zijde zou leggen, hierop van invloed is geweest. Hierna dankte de voorzitter den heer Loerakker voor de keurige lezing door hem gehouden en hoopte, dat de vergade ring het gesprokene ter harte zou nemen. (Applaus). Bij de rondvraag vroeg de heer Van Rijzen, waarom do candidaatstelling niet op de agenda voorkwam. De voorzitter antwoorddo den heer van Rijzen, dat dit thans nog niet aan de orde kon'worden geste'd en dat er nog tijd ge noeg voor is. Na een'ge discussie over dit punt sloot de voorzitter de vergadering met den chr. groet. DE RIJNSTREEK WEKELIJKSCH OVERZICHT KAASHANDEL. Onder den invloed der minder gunstige afzet-mogelijkheden, gepaard aan de steeds in kwaliteit achteruitgaande productie, zette deze week 'n merkbare flauwe ten- denz in en waarvan 't gevolg was dat op alle markten met beduidend lagere prijzen de producten moesten worden verkocht. Uit de aard van de kwaliteit van het mo menteel aangeboden product is de handel altijd min of meer gereserveerd geweest. De kaas toch, 'n enkeling daargelaten, die thans wordt aangevoerd, kan niet voor alle doeleinden worden gekocht en 't overwe gend gebrek dat in dit jaargetijd op den voorgrond treedt is dat de kaas veel te slap en te zacht is en blijft. Vooral voor den overwegend "rootsten afnemer van de Holl. kaas, m.n. Duitschland kan dit soort niet worden gebruikt, omdat ze niet „snij- baar" is en ook niet kan worden. Er is dan ook wel 'n hooge mate van vakkennis voor noodig om van de melk, die op 't oogenblik wordt gewonnen, een vooral stevige, harde kaas te maken. De hoogere prijzen die dan ook hier en daar nog wor den genoemd zullen alleen voor dit soort zijn besteed Anders staat het met de kaas, die voor België wordt gezocht. Juist dit land verlangt de zachtere en vettere soor ten, doch, alhoewel België ook veel kaas van ons betrekt, ongeveer 15 procent van den totalen uitvoer, kan dit land de thans aangevoerde hoeveelheid zachtere kaas bij lange na niet aan waardoor de over productie in dit soort de economische- consequentic hiervan niet kan ontgaan en met lagere prijzen tevreden moet zijn. Al leen te Bodegraven en te Gouda is nog resp 61 en 60 besteed, terwijl Woerden als hoogste noteering 58 aangaf. Alhoewel VOLLE-MELK-REEP BeterdanGoedjJJEBESTE tasi mnA-sPEciUMs de prijzen, gezien de zomer-prijzen, nogal bevredigend zijn, blijven zij toch belang rijk beneden die van verleden jaar. In 't algemeen geshproken kan men zeggen, dat de prijzen ca. 10 tot 1 5 cent la^er zijn dan verleden jaar in 't overeenkomstige tijd perk. Veel lager zullen de prijzen echter o.i. niet gaan. Temeer daar den totaal export van Jan. tot Nov. van dit jaar a'les zins reden geeft tot tevredenheid. In deze periode toch is ruim 1100 ton méér uit gevoerd dan verleden jaar en er is o.i. wei reden om te veronderstellen dat deze meerdere uitvoer aan 't eind van het jaar nog grooter zal blijken te zijn. ALPHEN AAN DEN RIJN. Landstormfilm. Naar wij vernemen zal ongeveer medio Februari a.s. voor leden van den Bijz. Vrijw. Landstorm en genoodigden de nieuwe landstormfilm worden vertoond. Gevestigd: J. Verhaar van Wou- brugge. Trijntje van den Ham van Am sterdam. Ruurtje Postma van Utrecht. A. Rijnsburger van Hazerswoude. Adriana van den Bosch van Zwammerdam J. Palenstijn van Mijdrecht. Marrig- je Verdouw van Koudekerk. Pleuntje van Soest van Nieuwkoop. C. L. Sta ring en gezin van Hazerswoude. Adria na Buitenhuis van Reeuwijk. N. E. Zwartjes van Koudekerk. A. Rijnberg en gezin van Hazerswoude. Johanna G. van Bedem. D. Dijkema en gezin van Bleskensgraaf en Hofwegen. A. Wester weel van Rotterdam. Vertrokken: B. Godschalk en gezin naar H. en L. Zwaluwe. Adéle D. J. Kreth naar Doorn. J. J. Akerboom en gezin naar Leiderdorp. Johanna 0. Prins naar Zoeterwoude. A. Stigter naar Amsterdam. 4 J. C. Barendsen naar Woerden. Kinderen Enthoven n. Moordrecht. J. Band naar Arnhem G. Besselsen en gezin naar Noord-Amerika Margrieta M G Schomaker Daar Utrecht. Dina C. E. Stoffer naar Leiden G. van den Brind naar Leusden. Ma ria J. van der Meer naar Ter Aar. Mar- retje Hoogerwerf naar Nieuwkoop. Cornelia J. M. Groen in 't Wout naar Uit hoorn. Sara kwant naar 's-Graven- hage. BODEGRAVEN. Geboren: Eduard, z. van L. de Vlieg en M. M. Scheer. Meintje, d. van H. Ruardij en L. Bisschop. Abraham, z. vaa A. de Graaf en A. Rodenburg. Corneli# Johannes, z. van P. Merkestcin en A. Steenvoört. Ondertrouwd: H. P. van der Voort 22 j. en P. van Vliet 20 j. Gevestigd: C. Verweij en gezin van Gouda. Vertrokken: E. C. van der Neut naar Gouda. W. A. Burggraaf naar Gou derak. T. Batelaan naar Reeuwijk. C. M. Driehuis naar Oegstgeest. M. Pont en gezin naar Driebergen. T. van der Leden en gezin naar Driebergen. A. J. van der Veer naar Zeist. NIEUWKOOP. H oef slaap licht. De Hooge Raad heeft d.d. 15 Nov. j.l. vernietigd het vonnis van den Kanton rechter to Weorden d.d. 6 Mei 1926, waarbij de heer J. Vogelenzang, arts, al- bier, werd veroordeeld tot 2.boete subs. 2 dagen hechtenis wegens het niet herstellen van den kant van den weg vóór zijn woning gelegen Zoo men weet had do Procureur-Gene raal alle cassatiemiddelen ongegrond be vonden. De beslissing van den Hoogen Raad komt o.i. hierop neer, dat de Kanton rechter zijn beslissing omtrent het be staan van den onderhoudelast niet vol doende met redenen heeft omkleed, het geen wèl de Procureur-Generaal in zijn conclusie deed, doch niet de Kanton rechter in zijn mondeling gewezen Ton nis. Do zaak is thans vemeatn naar de Arrondissemenks-Rcchtbank lo Utrecht, die derhalve deaen onderboudslast moet onderzoeken en beoord#«ien en eventutel in een vonnis vastlegger*- Over het al of niet verplicht zijn tot onderhoud is dus nog niet beslist. Met belangstelling zien wij het verder verloop van deze zaak tegemoet. Gevestigd: G. van Geest van Gou da G. Groenendijk van Bodegraven A. Bek van Wilnis G. A. Mulder van Steenderen A. Splinter van 's-Gra- venhage J. Stoof en echtg. van Ka- merik C. W. Zjaimtrman vann Bode graven G. Groe»e»dük van Jlaarl«m- merliede A. M- van der Lee van Vierlingsbeek K Vonk en gezin van Giessendam M. Hoogerwerf wed. G. van den Berg van Alphen aan den Rijn W. Korver van Kamerik. Vertrokken: A. Verduyn naar MÜ drecht P. van Soest naar Alpben aan den Rijn M. Leliveld naar Utrecht -- A. G. Droogh wed. B. van der Tol en ge zin naar Nederhorst den Berg J Boetekees naar Leiden H. Th. van der Meer naar Nederhorst den Berg A. Roos naar Haastrecht. ZEVENHOVEN. Geheime branderij. Gij A. M verschillende artikelen gevonden, verban houdende met een geheime distilleerderij' Er is procesverbaal opgemaakt. IIWII1III-SPECULM

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4