Je Leidsciie Courant" Vijfde Blad. Zaterdag 27 Nov. 1926 UIT DE OMGEVING VOORSCHOTEN. GEMEENTERAAD. Subsidiés. Verfraaiing Raad huis. Stichting van een nood- slachtplaats. Woningbouw vergunning. Voorzitter E Vernede, Burgemeester. Afwezig de heer J. F. de Kleermaeker. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en na opmerkingen van de heeren J. Braggaar en D. Limburg aldus goedgekeurd. Ingekomen stukken: Een tweetal missiven van Ged. Staten meldende goedkeuring van eenige geno men raadsbesluiten. Een dankbetuiging van den heer Boot voor zijn salarisver- hooging. Deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Door het bestuur van de Christelijke gezondheids- en Vacantiekoloniën in Ne derland is een verzoek ingediend om een subsidie voor Zonneheuvel te Seppe (N.- B.) B. en W. stellen den raad voor op dit verzoek afwijzend te beschikken wegens het kleine belang, dat deze inrichting voor deze gemeente heeft. Aldus besloten, 2onder discussie of hoofdelijke stemming Van het bestuur der vrijwillige Burger wacht is een adres ingekomen om een subsidie voor 1927 van 150. B. en W. adviseeren den raad de gevraagde sub sidie te verleenen. Nadat de heer J. Braggaar heeft verklaard geacht te wil len worden te hebben tegengestemd, wordt besloten de subsidie te verleenen. Een adres van de besturen van den Ned. R. K. Volksbond, afd. Voorschoten, van den Ned. R. K. Bouwvakarbeiders- bond „St. Joseph" en van den Ned. R. K. Land arbeidersbond „St. Deus Dedit" om voorkeur voor de georganiseerden bij de gemeentelijke werkverschaffing, wordt gezonden naar B. en W. om praeadvies. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten de ontruiming van de onbewoonbaar verklaarde perceelen aan den Leidsche- weg no. 205, 217, 219, 223, 225 en 227 met zes maanden te verlengen. B. en W. stellen den raad voor als stemlokalen aan te wijzen voor 1927, voor het le sbemdistrict een lokaal in het voormalige raadhuis, voor het 2e stemdistrict het gymnastieklokaal van de 0. L. school in het Dorp, voor het 3e stemdistrict het R. K. Verenigingsge bouw en voor het 4o stemdistrict een lo kaal van de O. L. school aan den Rijndijk Tevens wordt de verdeeling der stemdis- tricten eenigszins gewijzigd. Deze voor stellen worden ongewijzigd aangenomen. Thans stellen B. en W. den raad voor 25 pet. bij te dragen in de kosten der wachtgeldregeling van de zilverfabriek alhier vanaf 15 December a.s. tot 16 Maart 1927, daar het Rijk slechts bij draagt in de wachtgeldregeling op voor waarde, dat de gemeente 25 pet. bij draagt. Aldus goedgevonden. Door den heer J. A. Mens c.s. is een verzoek ingediend om vermindering van zaalhuur voor het Ambachtsonderwijs, welke hier is vastgesteld op 10 per week. B. en W. stellen den raad voor, op gronden aangevoerd in het adres, deze huur te verminderen met 5 per week Aldus besloten. •Door het bestuur der Christelijke school is een verzoek ingediend om gel den besohikbaaf te stellen voor nieuwe 6choolmeubelen enz. en electrische ver lichting volgens art. 72 L. O. Idem door het R. K. Kerkbestuur om gelden beschikbaar te stellen vpor aan le schaffen benoodigdheden voor''de R. K. Meisjesschool en R. K. Jongensschool. B. on W. stellen den raad voor aan het verzoek van adressanten te voldoen, daar geen wettelijke bezwaren bestaan, maar afwijzend te beschikken om golden beschikbaar te stellen voor een nieuwe kaart van Europa en een landkaart van Z.-H. ten dienste der R. K. Jongens school, daar deze nieuwe kaauten dienen ter vervanging van oude kaarten en dus bekostigd moeten worden uit de jaarlijk- sche vergoeding, welke de gemeente geeft aan voornoemd bestuur. Aldus goedge vonden. Vervolgens stellen B. en W. den raad voor een crediet beschikbaar te stellen, groot 500, voor de uitvoering paneel Raadszaal met eenig beeldhouwwerk. De Voorz. zegt, dat het aanvankelijk de be doeling was de drie paneelen in de raads zaal te verfraaien met eenig beeldhouw werk, waarvan de kosten zouden bedra gen te samen 1500. Thans wenschen B en W. slechts het micfdelste paneel verfraaid te zien. Mogelijk zijn er in de toekomst nog wel menschen te vinden m onze gemeente, die een schenking wil len doen om de twee andere paneelen te doen verfrSaien. De paneelen zijn in tee- kening gebracht door een inwoner uit deze gemeente en vooral de versiering van het middelste paneel is zeer geslaagd De heer Taal wil dit punt van de agenda afvoeren, daar de heer Zwollo toch nog geen tijd heeft dit ontwerp uit te voeren, hogelijk kunnen dan .de drie paneelen gelijkelijk worden uitgevoerd. Do Yoorz. ®eent dat de ontwerper vooral liet mid delste paneel wenscht uit te vo« ren zoo als door hem is geteekend, daar dit juist jjjlstekend is geslaagd. Het afvoeren van punt op de agenda zal zeer bezwaar- Jhk gaan, daar de heer Zwollo bezet is April 1927. Wanneer de raad dit punt afvoert, kan de heer Zwollo tegen dien tijd natuurlijk een nieuwe opdracht aannemen. Wethouder Eggink vördedigt het voorstel van B. en W. De paneelen in de raadszaal vragen om een dergelijke verfraaiing en het behoort tot de stich ting van dit gebouw. Het nieuwe raad huis ziet er keurig uit, doch meubilee ring enz. zijn sober en van verkwisting is geen sprake. De heer J. Braggaar is ook wel voor eenige verfraaiing, doch vreest de on kosten. Ook de -heer J. J. Dijkman spreekt in denzelfden geest. De heer W. G. Duynisveld zegt zich wel met het voor stel te kunnen vereenigen, indien het niet te bezwaarlijk wordt voor de ge meen te financiën. Do Voorz.. vraagt den heer Dijkman of hij stemming wenscht over dit voorstel, waarop deze ontken nend antwoordt. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Vóór Juni 1927 moet de gemeenite een noodslachtpiaats ter beschikking hebben, red enwaarom B. en W. den raad voor stelken een noodslachtp laats en een schuurtje voor berging van materialen te stichten aan de Molenlaan, op een ter rein tebehorende aan de gemeente n.l. daar waar thans het oude spuilenhuis staat. B. en W. stellen den raad voor een crediet daarvoor te verleenen van 4UÜU en 500. De heer J. A. Mens vraagt den voorzitter of het een wettelijke verplich ting is bij de noodslachtpiaats te maken een winkel voor den verkoop en of het niet mogelijk is de verkoop le doen ver richten in de slachtplaats zelf? De Voorz. antwoordt ontkennend. Er moet volgens de wet zijn één lokaliteit voor het slach ten en één lokaliteit voor den verkoop. De heer J. J. Dijkman acht de plaats niet geschikt, daar naast de slachtplaats een terrein aanwezig is waar mest wordt gelost. Ook de straat van 3 meter voor het indraaien vindt spr. le smal, wan neer men die kosten wil besteden kan men wel een hoekje grond elders koopen. De heer A. Verboon deélt dezelfde be zwaren. De Voorz. deelt den raad mede, dat de Directeur van het abattoir te Lei den deze plaats met ongeschikt acht en bestrijdt de meening van den heer Dijk man, dat een andere plaats even voor- deelig zou zijn, want dan moet de ge meente een flink stuk grond koopen, daar niet alleen een terrein voor het bouwen van de noodslachtpiaats, doch ook wette lijk een terrein voor vernietiging van af gekeurd vleesch aanwezig moet zijn. "Wethouder Eggink zegt, dat het dan den gemeente het dubbele bedrag zal kos ten en acht dit voorstel van li. en W. voor de gemeente financieel het beste. Nadat de heer W. G. Duynisveld ge vraagd heeft, of dit werk wordt uitbe steed, wat door den Voorz. bevestigend beantwoord wordt, wordt het voorstel van B. en W. aangenomen zonder hoof delijke stemming. Vervolgens wordt het reglement vast gesteld voor het gebruik van het nieuwe gymnastieklokaal. De vergoeding voor het gebruik wordt vastgesteld op 1.50 per uur, zonder Centrale verwarming en 2 per uur met centrale verwarming De heer Mens meent, dat het wensche- lijk is dat in het reglement eene clausule wordt aangebracht voor abonnement per jaar. Voor een enkele maal is de vergoe ding van 1.50 en 2 per uur nu niet zoo bezwarend, maar wel voor een ver- eeniging, die b.v. iedere week gebruik zou willen maken van dit gebouw. Ook de heer D. Limburg vrklaart het eens le zijn met den vorigeh spreker. De Voorz. erkent, dat voor een jaarabonnement geen cijfer wordt genoemd in het voorstel Echter staat in het reglement wol een clausule, waarin B. en W. de bevoegd heid krijgen in bijzondere gevallen af te wijken van genoemden prijs. Nu kan b.v. een jaarabonnement behooren tot die bij zondere gevallen en B. en W. kunnen bij eene dergelijke aanvrage den financieelen toestand van den aanvrager beoordeelen. Daarom meent de Voorz. de heeren te moeten aanraden, het aldus voorloopig eens te probeeren. Wijziging kan altijd worden aangebracht. Na deze uiteenzet ting wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met algemeene sttmmen. Door den heer Ingenhoes van Schaik is een bouwplan ingediend voor acht wo ningen ter Oostzijde van de Wijngaarden laan. B. en W. stellen den raad voor aan adressant vergunning te verleenen onder de volgende voorwaarden: le. aangelegd moet worden 'n straat ter lengte van 100 meter; 2e. eén trottoir met banden; 3e. moet adressant een waarborgsom storten van 6500 als waarborg voor het aanleggen van de straat enz. enz. De Voorz. had liever gezien, dat de straat ter geheele lengte aan de Oostzijde van de Wijngaardenlaan werd aangelegd, doch meent dat met bovengenoemde voor waarden kan worden volstaan. De heer Mens betuigt zijne groote tevredenheid met dit praeadvies van B. en W. Toen spr. van deze plannen hoorde, was hij bevreesd, dat men wederom te zware voorwaarden zou stellen, waardoor dit plan onuitvoerbaar zou worden. De straat van 100 M. kan bij verdere be bouwing worden verlengd en spr. acht dit volstrekt geen bezwaar. Om den bouw van woningen in onze gemeente te bevor deren moet men de eischen niet te hoog stellen. Thans is men op den goeden weg en zal de huurprijs dezer woningen niet le hoog worden. Met algemeene stemmen wordt dit voorstel aangenomen én hel stratenplan aldus goedgekeurd. Vervolgens worden eenige besluiten comptabiliteit .genomen en aan den heer A. Oudshoorn eene ontheffing van school geld verleend van 3:10. Door den heer van der Lof is een adres ingezonden verzoekende om kwijtschel ding van boete wegens het te laat ople veren van de werkzaamheden der electri- ficatic. Do boeten bedragen de som van 1670.40. Door adressant is nog een nota gezonden groot f 278.32, waarvan enkele posten door de gemeente zouden moeten worden betaald, ander© posten echter weer niet, daar deze in het bestek behooren. B. en W. stellen den raad voor aan adrssant de boeten groot f 1670.40 kwijt te schelden op voorwaarde dat de nota 278.32 vervalt, daar de fcmeentc 300 meer heeft moeten uitkeeren aan loon voor den opzichter. Ook de ingenieur Stokhuijzen, adviseur der gemeente, ad viseert dit besluit aldus te nemen daar het billijk is tegenover den aannemer. De heer J. Braggaar acht dit ook de beste oplossing in deze zaak, daar de late op levering aan omstandigheden te wijten is. Aldus goedgevonden. Bij de rondvraag vestigt de heer Mens de aandacht van B. en W. op het feit dat de Provincie thans bezig is den Leidscheweg te bestraten bij de zilverfabriek, terwijl men het gedeelte vanaf de woning van den heer H. Koot tot aan de St. Nicolaasbrug, waar de toestand van den weg onhoudbaar is. eenvoudig heeft laten liggen. Met klem wenscht spr. de Provincie er op te wijzen, dat eene dergelijke uitvoering on toelaatbaar is. "Wethouder Eggink ver moedt, dat men dat gedeelte zal herstellen met de oude bruikbare straatsteenen. De hoer W. G. Duijnisveld heeft den opzichter hierover gesproken en deze zeide dat dit gedpelte met de oude steenen wordt her steld en de volgende Lente waarschijnlijk vernieuwd wordt. De heer Taal vraagt of het niet mogelijk is de scherpe bocht nabij café Jansen uit dezen weg te nemen. De voorzitter zal het besprokene van den heer Mens onderzoe ken. wat de bochten, in dezen weg betreft, hierover kan de voorzitter niets mededee- len. daar hij niet weet in hoeverre de door de Tweede Kamer aangenomen onteige ningswet in deze zaak voorziet De heer Duynisveld waagt, of het niet wenschelijk zou zijn in sommige bebouwde gedeelten langs dezen weg riooleering aan te bren gen en de heer Taal vraagt of 't oude Am bachtshuis niet wordt opgeknapt kan wor den, ondat verschillende veroeni"ineee voor epn niet te boog bedrag daarvan ge bruik kunnen maken Wethouder Eggink wenscht aan dit gebouw geen groote kos ten te besteden, daar de gemeente nu toch een mooie zaal beschikbaar heeft. Nbda' de voorzitter heeft medegedeeld, dat B. en W in de volgende vergadering met voor stellen zullen komen omtrent de bestem ming van het oude Taadhnis. sluit de voor zitter de openbare vergadering. HILLEGOM. Feestvertj. Spoelmannen. Vrijdag avond vergaderde de afd. Hillegom en Om streken van den Ned. R. K. Bond van Rnoor- en Trampersoneel „St. Raphael" in do zaal van Nieuw Flora te Hillegom. Do humorist Bos van Heemstede en de hoer Reeuwijk, pianist te Lisse verzorgden een keurig programma; bij alle numipers word er daverend gelachen. Ook de heer .Tae. van Diest verwierf zich niet alleen dank als ceremoniemeester, doch evenzeer als medespeler van den avond. Do bloemnjesve- ^p ten bate van bet Monument-comité (of Mgr. Mutsaerts-oord) bracht f3.65 op. Excursie Landbouw-cursus. De leerlin gen van den landbouwwintercursus, die te Lisse op initiatief van de afd. Oegstgecst e.o. van de Holl. Maatschappij van Land bouw wordt gegeven, brachten Donderdag middag onder leiding v«n bun onderwijzer, den beer W. A. v. d. Wal te Hillegom een bezoek aan den veestapel ven den beken den veefokker, den heer J. Langoveld Jr., te Lisse. Deze wns zoo welwillend d" be zoekers in de gelegenheid te stellen, den S'.iC-jarioen stier Julius (617 S. N. R. S.) door hem zelf gefokt., te „benunten" naar de O.-schaal van het N. R. G. Hetzelfde gc- Bchiedde met de melkkoe Mientïc, een prachtdier, dat met 64,2 is opgenomen in het Keurstamboek van het N. R. R. Ver schillende andere dieren werden nog beke ken echter vlugger. De cursisten kregen hier een goeden indruk van wat met oor- delkundig fokken is te bereiken. Het was een leerzame en nuttige middag. Met een woord van dank aan den beer Langcvcld trok men om 4 uur weer huiswaarts. H00GMADE. Zilveren onderwijzers-jubileum. Zoonis reeds gemeld hoopt de heer Theo Bosman, hoofd der R. K. School, a.s. Woensdag zijn zilveren onderwijzers-jubileum tg vieren. 's Morgens om half tien zal dien dag een gezongen H. Mis worden opgedragen, ter wijl om half twaalf de jubilaris door de schoolkindoren zal gehuldigd worden, 's Namiddags van 13 uur wordt receptie gehouden. LISSE. Kruisverbond. Het Kruisverbond „St Jan den Dooper" hield Vrijdag in het Pa tronaatsgebouw een vergadering. De voor zitter deelde mede, dat van de Mij. „De Witte Film" bericht was ingekomen dat de kosten van twee vertooningen op een dag 55 bedragen; het bestuur stelde voor om er voorloopig nog maar wat mee te wachten. Do heer Th. Salman hield hierna een zeer interessante en niet min der leerzame inleiding over het „Waar om" in de drankbestrijding. De inleider vond een aandachtig gehoor. Do voorz dankte hem voor zijn leerzaam woord Waar de inleider had gerekend op de aanwezigheid van het bestuur van den R.-K. Vo'ksbond en den Patronaatsdirec- tcur had hij in zijn inleiding de urgentie betoogd om de vereenigingslocaliteitfn alcoholvrij te maken. Van de R.-K. Volks bond was de heer'A. Bond aanwezig, van het patronaat niemand. De heer Bond was van meening dat de inleider, waar hij sprak, om als protest te gen het vele biergebruik op uitvoerings avonden, deze uilvoeringen niet meer te bezoeken, wel wat overdreven had. Overi gens zou hij het gesprokene aan zijn be stuur overbrengen doch hij stelde vast dat men zou moeten beginnen met de jeugd'o- caliteilen alcoholvrij te maken omdat daar z.i. de kiemen worden gelegd. De inleider weerlegde het gesprokene van den heer Bond. Bij de rondvraag stelde een der leden voor een deputatie naar het patronaals- bestuur te zenden teneinde de urgentie aan te toonen om het patronaatsgebouw alco holvrij te maken. Het bestuur zegde over weging toe. Niets meer aan de orde zijnde werd de vergadering na de gebruikelijke verloting gesloten. N00RDWIJK. Uitvoering. Donderdagavond gaf de Har moniekapel „Crescendo" voor een goed ge vulde zaal haar eerste winteruitvoering in hotel „Het Hof van Holland" onder lei ding van den heer O. H. A. Riphen uit Leiden. Precies te 8 uur werd begonnen, niettegenstaande de zaal niet bezet was. De voorzitter, de beer G. J. G. v. Parijs, heette den aanwezigen hartelijk welkom en besprak verder de verdeeling van het programma, hierbij opmerkende, dat do Directeur, de lieer G. Dik, wegens drukke werkzaamheden zelf niet aanwezig kon zijn, doch de heer v. Riphen bereid was gevonden, deze uitvoering te willen leiden. De voorz. sprak ten slotte nog over in de pers gepubliceerde verslagen van een laatst gehouden huishoudelijke vergade ring. Hoewel uitdrukkelijk door bet be stuur was verzocht de besprekingen op deze vergadering niet te publiceren, word dit toch gedaan, en wie dit deed, was on bekend. Deze verslagen zouden eenige on juiste vermeldingen hebben ingehouden: le. door dén Directeur den heer Dik, n.l. zouden maatregelen genomen worden. Dit is volgens spreker niet juist, wel zou getracht worden in overleg met den Directeur een andere repetitie avond te verkrijgen. 2e. Wat betreft de minder gowenschle samenwerking met de Noordwiiksche Rederijkerskamer. Rpr. moot ook hier tegen protestccren. De sa^ merwerking was integendeel zeer genoe- gelijk, de door de R. K. in rekening ge- braebten koBten vielen wel niet mede, doch ze waren alleszins billijk te noemen. Spr. betreurt de hieruit voorgevloeide on aangenaamheden en hoopt dat dit voor de leden der N. R. K. geen aanleiding mag zijn geworden tot opheffing der samen werking. Ten slotte deelt spr. mede, dat 24 Febr. 1927 de Harmoniekapel haar 30-jarig bestaan hoopt te herdenken. Ver der wenscht bij den aanwezigen een genot vollen avond. Hierna wordt met het afwerken van het programma begonnen. De opgevoerde mu zieknummers werden onberispelijk ge speeld en met volle aandacht door de aan wezigen gevolgd. Tusscben de verschillen de muzieknummers trad de bekende humo rist Pierre Leenbouts uit den Haag op. Deze wist do lachspieren danig in bewe ging te brengen. Na afloop bad or een gezellig bal plaats. Gemeenteraad. Do Raad tl; ge- j meente vergadert Maandag a.s. des avonds te half acht uur. Punten ter behandeling: 1. Ing. stukken. 2. Benoeming Ambtenaar Burg. Stand. 3. Verhuring gemeente-eigen dommen in het Langoveld. 4. Aanleg rio- leering Noord Boulevard cn omleggen van rijweg en voetpaden. 5. Voorloopige vast stelling Rekening gemeente on gemeente bedrijven over 192;"». 6. Vaststelling begroo ting gemeente-en gemeentebedrijven voor 1927. 7. Vaststelling le suppl. kohier Rioolbelas':ng. 9. Reclames rioolbelasting. 9. Huur van perceeltjo grond aan Van Limburg Stirum Gevcrssticbting ten be- hoevo elcctriciteitsbedrijf. Gevonden voorwerpen. Als gevonden voorwerpen zijn aangegeven: 1 kinder muts, 1 hangslotje, 1 tasch met inhoud, 1 ceintuur, 1 bontkraag, 1 speer of brock, 1 lorgnet, 1 woordenboekje, 1 etui met in houd, 1 rijwiellantaarn, 1 paar handschoe nen, 2 gouden ringen, 1 heerenhoed en hoeden. Inlichtingen over bovenstaande voorwer pen zijn te verkrijgen aan het politiebu reau te Noordwiik-Binnen uitsluitend des Zoterdaes van 12 tot 1 uur. Aardappelen-diefstal. Door V. alhier is bij de politie aanrifte gedaan, dat van uit een put in liet Vinkeveld ongeveer een mud aardappelen is ontvreemd. Geboren: i^etrus Johannes, z. van G. J. Koemans en M. E. Kapteijn. Arie, z. van W. Smit en A. van der Zwan. Johanna Maria, d. van J. C. v. d. Mr'cr en M. J. Vcrhoeff. Johanna Maria, d. van Th. Vink en G. Langmuuv. Hilde Anna Maria, d. van D. B-H-er cn F. M. Willc- brands. Cla.sina Helena, d. van C. J. Buigrok on K. P. Molenkamp. Petrus Hubertus Anna, d. van H. van der Put ten en M. G. E. v. d. Zalm. Getrouwd: N. P. v. d. Voet 22 j. en W. Klinkenberg 23 j. J. Koudijs 27 j. le Noordwiikerbout en W. van Oosten 25 j. te Noord wijk. O v e r 1 e d o nMaria Margeretba Vink 02 j., gehuwd met P. Luff. N0.0RQWI JKERH0UT. Een zeldzaam jubileum. Een vreinig voorkomend jubileum zal volvende maand in deze gemeente worden gevierd. Der 14en December a.s. zullen n.l. de beer Gerardns RmR, 82 jaar oud en mei. Johanna Maria Rmit geboren Wij- nands, 78 jaar oud, den dag berdenken, waarop zij 60 jaar geleden in den echt wer den verbonden. Beide echtelieden mogen zich verheugen in de biizondere sympa thie van de dorpsgenoot en en deze zijn dan ook voornemens zulk een zeldzame gebeurtenis niet zonder meer te laten pas- seeren. In verband met de omstandigheid, dat den 14en December in den H. Advents tijd valt zal bet feest op 28 December wor den gevierd. Een commissie, bestaande uit eenige notabelen, beeft bet initiatief tot eene meer luisterrijke viering genomen en beeft van den burgemeester verlof beko men om voor dit doel gelden in te zame len. De beide oudies zijn nog kras cn mo gen zich verheugen in een goede gezond heid. De aanstaande bruid verdient nog den kost met het naaien en verstellen van klcercn en dat ondanks bet feit, dat zii door een ongelukkig toeval op baar 65e jaar nog een oog moest missen. Vele gif fen kwamen reeds in en ongetwijfeld zul len nog velen van hunne belangstelling doen blijken. OEGSTGEEST. Bloembollencultuur. De vergudoring van de afdeeling Oegstgecst on Omstre ken van de Alg. Vereeniging voor Bloem bollencultuur is gehouden in café „Zo- merlust" te Leiden. In bespreking kwam: mededeeliug over een in 't voorjaar van 1927 te hoiulon tentoonstelling van bloemen van bol-go- wassen en andere bloeiende planten. De heer W. van Egmond, lid van do commissie, deelt mede, dat de Commissie voorloopig is werkzaam geweest. Velen gaven blijk van medewerking, waardoor verwacht wordt, dat de tentoonstelling zeer zeker zal slagen. Vooral ook kleine inzenders, waarvan enkelen toezegging doden, zijn zeer welkom. De bedoeling is, de tentoonstelling te houden in de laat ste week van Februari, beginnende op Dinsdag en eindigende Vrijdagavond. De voorzitter brengt de commissie dank voor deze voorloopige gedane werk zaamheden. Daarna sprak de heer A. Schouten, controleur van den Plantenziektenkundi- gen dienst, ovor den bouw der planton in verband met ziekten. Spr. lichtte hierbij zijn rede toe met getoekendo voorbeelden. Er ontstond een leerzame discussie, waarna de voorzitter, do hoor Schouten dank brengt voor zijn leerzame rede. De heer L. N. don Older gaf een in leiding over de vraag: Hoe bewaart men in den winter het best Canna Crozy. Het beste is do plant aan den groei te houden. Dit nu is in den winter een groo te moeilijkheid. In October moeten bier toe do planten voorzichtig met een kluit aardo uit den grond gohaakl worden en geborgen in een schuur of kas, op 50 A 60 graden temperatuur, en op stellingen, lot aan het voorjaar. Voor planten uit zwaren grond gaat dit gemakkelijker dan voor die uit losse aarde. Vooral moeien zij vorstvrij gehouden worden. Veelal worden de Ganna's in 't voorjaar verhan deld. De wortels mogen niet schoonge maakt worden, want dan verkalken zij. Omstreeks half Januari moeten zij weer verder aan den groei gebracht worden, om verkalking te voorkomen. Vooral voor planten, die in lossen grond geteeld zijn is het noodzakelijk ze in 't voorjaar weer aan den groei te brengen. Ook over dit punt ontstaan onderlinge leerzame besprekingen, waarna de voor zitter den hoer Den Older dank bracht voor zijn inleiding. Eenige belangen der afdeeling, welke van huishoudelijken aard zijn, werden besproken. Een tweetal vragen werden in do „Vra- gonbus" gevonden, waaromtrent de heer G. Lubbo zich bereid verklaarde deze op do volgendo vergadering in te leiden. Als slot dezer vergadering werd oen verloting gehouden van een pracht-colloc- lie planten, waarna de voorzitter de ver gadering sloot onder dankbetuiging voor de trouwe opkomst. UITHOORN. De brug over do Ringvaart. Op Don derdagavond 25 Nov. is na een afsluiting van pl.m. 6 weken de brug over do Ring vaart alhier wederom opengesteld voor hot rijvorkcer. Do brug heeft een kleine hcr- stolling ondergaan. WOUBRUGGE. GEMEENTERAAD. Behandeling van de bs -♦ing. De Raad dezer gemeente kwam Doa- derdag in openbare vergadering bijeen. Tegenwoordig alle leden behalve de heer P. Vromans, die met kennisgeving (wegens ziekte) afwezig is. Voorzitter: de Burgemeester. Na opening door den voorz. met gebod, worden de notulen der vorige vergadering voorgelezen cn onveranderd vastgesteld, waarna mededecling geschiedt van ver schillende ingekomen stukken, o.m. een missive van de Ged. St. dezer Provincie tot goedkeuring van enkele besluiton tot wijziging der begrooting 1926, gelijk dio in de vorige vergadering zijn vastgesteld; Uittrckse's van Koninklijke Besluiten hou dende goedkeuring van de verlaging der opcenten op verschillende rijksbelastin- gen Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen Voorts is ingekomen een verzoek van de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electri- citeit te Leiden om concessie tot het aan sluiten van de huizen van de bewoners van den "Wordschendijk aan het electrici- teilsnot Do voorziter zegt dat ook enkele inge zetenen zich daaromtrent tot hem gewend hebben. Waar deze perceelen toch niet door het Elctriciteitsbedrijf van Woii- bruggo kunnen worden aanges'oten en do bewoners daardoor geholpen worden, stol len Burgemeester en Wethouders voor, aan do Stedelijke Fabrieken voornoemd toe stemming te verleenen tot aansluiting. Hiertoe wordt met algemeene stemmen be sloten. rngekomen is een verzoek van Wed. N. Disscldorp, om herziening van haar met het Elcctriciteitsbedrijf gesloten contract. Wordt om prae-advies gerónvoyoerd naar II eó W Aan G. van der Ent wordt afschrijving vcr'eend op zijn aanslag in het school geld, tot een bedrag van 7.20 wegens het verlaten der school, tengevolge van vertrek uit de gemeente. Komt aan de orde: Vaststelling veror dening Vcrbetcrincsbolasting voor West zijde Wouwewetering. (Voetpad N.W. ge deelte der gemeente). De voorz. zegt dat het voetpad zal ge legd worden tot Wed. van Beijeren. Al'o belanghebbenden stemmen met het plan in. De heer Boot zegt, 'dat dus Moree en Kroes niet medewerken en vraagt of dat zoo moet blijven. Juist dat laatste deel is het slechtste. Hij vraaet of deze personen niet genoodzaakt kunnen worden. De voorz antwoordt dat zulks nu nog niet te dwingen is. Te zijnertijd en bij ge legenheid zal echter de politieverordening toegepast kunnen worden.

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 15