VERBODEN IÊSGEZÖMÖEH EKEDEDEELIRG echter niet tvannees' zij be schaafd gedanst wordt en zoo- ais onderreezen aan het instituut „WILLEfóS", DEM HAAG. etuo LEIDENMA8SON BRUYNS lederen Zaterdag gelegenheid tol het nemen van privaatlessen. ■welke ecne vergunning, als bedoeld in ar tikel 37, eerste lid, der Arbeidswet 1919, is verleend reeds op Vrijdag 3 De cember a.s., resp. Donderdag 23 en Don derdag 30 December a.s., telkens om 10 uur des namiddags, met arbeid, beslaande in het gereed maken van deeg en ovens, mag worden aangevangen; en voorts onder voorwaarde, dat in de ondernemingen, waarop op do onder b en (of) c genoemde data van deze vergunning wordt gebruik gemaakt, op 25 December a.s. resp. 1 Jan. 1927, geen arbeid wordt verricht: d. op Maandag 27 December a.s. en op Maandag 3 Januari a.s., telkens tusschen 4 uur en G uur des voormiddags, of, in dien gevolge het bepaalde in artikel 35, tweedo lid, onder o of f, der Arbeidswet 1919 om 5 uur des voormiddags met den bakkersarbeid mag worden begonnen, tus schen 3 uur en 5 uur des voormiddags. Bovendien mag voor zoover betreft broodbakkerijen, voor welke eene vergun ning, als bedoeld in artikel 37, eerste lid, der Arbeidswet 1919, is verleend op die dagen, «-edurende twee uren vóór het tijd stip, waarop alsdan do bakkersarbeid mag aanvangen, arbeid, bestaande in het ge reedmaken van deeg en ovens, worden ver- richt; 2o. door bakkersgezellen, in afwijking van het bepaalde in artikel 40, eerste lid, der arbeidswet 1919, op Vrijdag 24 en Vrij dag 31 December a.s. gedurende ten hoog ste 10 uren arbeid wordt verricht, tenzij een coupon, als bedoeld in artikel 35, twee de lid, onder b, der Arbeidswet 1919, tij dig is ingezonden aan het districtshoofd, in welk geval de werktijd ten hoogste 11 uren mag bedragen; aan hoofden of bestuurders van brood bakkerijen in allo gemeenten des rijks ver gund, dat, in afwijking van het bepaalde bij artikel 35, zesde lid, der Arbeidswet 1919, op Zaterdag 4, Vrijdag 24, Maandag 27, Vrijdag 31 December a.s. en Maan dag 3 Januari a.s. deeg of brood, dat na 8 uur des namiddags van den vorigen dag gebakken of opgwearmd is. lo. van lYi uur des. voormiddags af uit het gebouw met aanhoorigheden, waar in zich de broodbakkerij bevindt, wordt vervoerd 2o. van 8 uur des voormiddags af wordt verkocht of afgeleverd; vergund, dat in brood bakkerijen, in alle gemeenten des rijks, waarin ter viering van den feestdag van Drie Koningen op Don derdag 6 Januari a.s. geen arbeid wordt verricht: lo. door hoofden of bestuurders - en door bakkersgezellen op Woensdag 5 Jan. a.s. in afwijking van het bepaalde bij art. 35, tweede lid, der Arbeidswet 1919, bak kersarbeid wordt verricht tusschen 4 uur en 6 uur des voormiddags, of, wanneer ingevolge het bepaalde bij art. 35, tweedo lid, ODder f. der Arbeidswet 1919 om 5 uur des voormiddags met den bakkersarbeid j mag worden aangevangen, tusschen 3 en 5 uur des voormiddags. Bovendien mag voor zoover betreft broodbakkcrijen, aan welke eeno vergunning, als bedoeld in art. 37, eerste lid, der Arbeidswet 1919, is ver leend op dien dag gedurende 2 uur vóór hot tijdstip, waarop alsdan de bak kersarbeid mag aanvangen, arbeid, be- fllaando in lipt gereedmaken van deeg en ovens, worden verricht; 2o. de werktijd van bakkersgezellen, in afwijking van bet bepaalde bij art. 40, eer ste lid, der Arbeidswet 1919, op dien Woens dag mot ten hoogste 2 uur wordt ver lengd. „Stcrt." R.-K. Bond van Woningbouwvereenigingen in het Bisdom Haarlem. Deze bond houdt Zaterdag a.s. zijn alge- meene ledenvergadering in bet gebouw „Veritas" te VGravenhage. Behalve een inleiding door mej. A. Rongen uit Am sterdam over het instituut vtn woningin- spectrice verc "ldt de agenda o.m. do be handeling van het rapport der commis sie, welke tot taak had plannen to ontwik kelen volgens welke de aangesloten ver- eenigingen aan bouwkapitaal geholpen kunnen worden. Volgens het rapport van deze commis sie, welke onder praesidium stond van mr. A Tepe te Leiden en waarin de heer Ant. J. M. Angenent als rapporteur werd aangewezen, moet de vraag: „bestaat er behoefte aan bouwkapitaal ten dienste der woningbouwvereenigingen?" bevestigend worden beantwoord. Voorts behandelt het rapport do vol gende vragen: Kan er geen bouwkapitaal in voldoende malo meer van rijkswege verwacht wor den? Is het wenschelijk, dat gestreefd wordt om langs particulieren weg bouw kapitaal bijeen te brengen? Op welke wijze en onder welke voor waarden kan het te verkrijgen bouwkapi taal aan de aangesloten woningbouwver eenigingen worden afgestaan? Do eerste vraag meent do commissie ont kennend te moeten beantwoorden, de vol gende bevestigend, bij welk laatste ant woord zij wijst op do omstandigheid, dat bij uitsch-.l.iïhag der Staatsbemoeiing de bo zwarende bepalingen omtrent den bouw vervallen. Ten slotte acht zij naar aanlei ding van de laatste vraag het tot stand ko men van een Dioccsanen bond met een groote male van zelfstandigheid bij het ten dienste stellen van beschikbare gelden noodzakelijk. Voorts bepleit zij de uit schrijving van een obligatielening ter ver krijging dier gelden echter voorafgegaan door de vorming van een stamkapitaal, waarvoor een beroep op do medewerking van de woningbouwvereenigingen en par ticulieren wel moeien worden gedaan. De woningbouwvereenigingen, als toegelaten vereenigingen overeenkomslg de woning wet, aan Rijk cn gemeente rekenplichtig zijn. Om Staatsinmenging bij bouw en exploitatie van de particuliere bouwon dernemingen te voorkomen, zullen de wo ningbouwvereenigingen „stichtingen" in 't leven moeten roepen, die dezen bouw en exploitatie zullen beboeren. Do plaatselijke stichting doet aanvraag bij do Diocesane stichting, ouder overleg ging der bouwplannen, conceptexploitatic- rekening en verdere gewenschte besehei den. Na goedkeuring worden de gelden verstrekt. Opheffing ..in de partij-van Houten. Men zendt ons de volgende medcdeeling: De heer mr. S. 4va» Houten en zijn po litieke vrienden hebben overwogen, da! voor een afzonderlijk optreden bij de ver kiezingen voor kamer, staten en gemeente raden, geen aanleiding meer bestaat, nn de Tweede Kamerfractie van den Vrij heidsbond, de Liberale Staatspartij hun, op een door hen gedane vraag, het voor nemen heeft te kennen gegeven ook in hei vervolg krachtig op te komen tegen het lastenstelsel, zooals dat in de tegenwoor dige kieswet is geregeld, welke strijd door de indiening in April 1925 van haar ini tiatief-voorstel tot wijziging van die wet Mitsdien adviseeren zij hun politiekcn vrienden den Vrijheidsbond in den ver volge krachtig te steunen. Een verloren proces. Dinsdagavond kwam in den gemeente raad van Maassluis in behandeling een voorstel van B. en W. tot betaling van een bedrag van 105.000 phis 5 pet. rente van 1 November 1921 af aan den reeder Pot te Vlaardingen als schadevergoeding we gens tekortkomingen der gemeente Maas sluis. De heer Pol had vóór 1921 te Maassluis een bedrijf willen stichten en had daarvoor een overeenkomst met de gemeente geslo ten. De gemeente bleef evenwel in gebreke de overeengekomen werken uit te voeren, waarop de heer Pot een eisch tot schade vergoeding bij de rechtbank aanhangig maakte. Do rechtbank veroordeelde de ge meente Maassluis tot betaling aan den heer Pot van een bedrag van 284.437.88 mei 5 pet. rente van 1 November 1921 af. De daarna tusschen beide partijen gevoerde onderhandelingen leidden lot bovenge noemd voorstel van B. en W., waarbij de aan den heer Pol afgestane terreinen weer aan de gemeente komen. De raad heeft het voorstel met algemee- ne stemmen aangenomen. Invoerrecht op vleesch. De Minister van Financiën brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de Commissie van deskundigen voor de sa menstelling van de prijscourant ter bere kening van het invoerrecht op versch of gekoeld vleesch In hare vergadering van 23 dezer bedoelde prijscourant heeft vast gesteld als volgt: Rund- en kalfsvleesch, versch of ge koeld, 100 K.G. 80: Paardenvleescii, versch of gekoeld, 100 K.G. 40. Gedurende de maand December 1926 zal mitsdien het invoerrecht voor de hier boven bedoelde vleeschsoorten bedragen, 10 pet. van de hiervoor vermelde waar den. Dc zetel van bloembollencultuur. De Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur heeft zich thans gewend tot dra. raad dor gemeente Haarlem met de vraag, of het bedrag, dat Bloembollen cultuur door Haarlem zal woTden ge schonken tot een maximum van 100.000 voor de stichting van een nieuw gebouw, ook verstrekt zal worden, als „Spaar en Hout" te Heemstede als zetel voor de vr- eeniging aangekocht wordt. Mr. H. C. Dresselhuys. Naar wij vernomen is de toestand van mr. H. C. Dresselhuys, die al geruimen tijd ziek is en laatstelijk in een Rolter- damsch Ziekenhuis werd verpleegd, zeer zorgelijk. De heer Dresselhuys is voorzitter van den Vrijheidsbond en lid der Tweede Ka mer. I3EEZ0MDEN MEDEDEEHWB In overeenkomst met een van onze bekende acteurs, zijn wij in staat Sint Nicolaas bij Uw kinderen thuis tc doen komen. Een halfuurtje van volmaakt genoegen. 6670 CoslnGmhnls „ERSTO", Oude Singel It, Telei. 8S9 kerknieuws Benoemingen. Z.D.H. de Aartsbisschop van Utrecht beeft benoemd tot assistent te Abcoude den WelEerw. Heer B. J. Wilmink, 25 JuU 1.1. priester gewijd. Pastoor Th. Jansen. De ZeerEerw. Heer Th. Jansen, pastoor te Weesp, is gisterenavond voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden. UIT f3CBiS&EtIMG HAARLEMMERMEER. Geboren: Theodorus Cornelis, z. v F. M. Baars en C. van Stavren. Hen drik Matthijs, z. v. B. Vurens van Es en A. Galis. Jacob Johannes, z. v. W. Grif fioen en M. M. van Hal. Maartje, d. v. C Visser en M. Molenaar. Maria Cla- zina, d. v. C. Rip en M. van do' Wete ring. Sophia, d. v. P. Boogaard on M. van Cuijlenborg. Ondertrouwd: Klaas Cafó 25 j. en Jannigjo Baas, 19 j. Arie van Ba- kel 25 j. en Calharina Johanna van der Flier, 21 j. Jan van der Moren, 21 j. c-n Hcndrika Biek, 18 j. Getrouwd: Adriaan Willem Griek- spoor 29 j. en Hcndrika Boekman 19 j. Dirk Jan Lingbeek 29 j. en Pietje Bras 23 j. Harmen Lubeck 41 j. en Wille- mina Alida Jacoba Boogaard 33 j. Overleden: Aaltje van Keulen 59 j ongeh. Willem Melis Udo, GG j., wedr van A. A. van der Pol. HILLEGOM. Duivensport. Gisteravond hield de Hillegomsche Postduivenvereeniging Voor uit haar jaarvergadering in Flora. De be langstelling was buitengewoon gToot. Uit het goed verzorgd jaarverslag bleek, dat de vereeniging flink is vooruitgegaan, zoo wel wat het ledental als hare bezittingen aangaat. Ook de verzendingen hebben zich zeer uitgebreid, in totaal werden 2483 postduiven verzonden, hetgeen een mooie praestatie is. Bouwen. Aan de beeren L .J. Schenk cn G. van der Wilden, aannemers alhier is onderhands opgedragen het bouwen van een landhuis met bijkoipende wer-* ken aan de Veenenburgerlaan voor reke ning van den heer D. E. Nieuwenhuis al- bier. I'Am if ié. Gisterenavond gaf de Hille gomsche Tooneelvereeniging „l'Amitié" in Flora haar 110de uitvoering, de eerste in dit seizoen. De groote tooneelzaal was zeer goed bezet. Opgevoerd werd: „Haar bes:e Broer", Tooneelspel in drie bedrijven, door Jan Grosfeld. Dit mooio stuk werd zeer goed uitgebeeld, zoowel door de heeren spelers als door het viertal dames, dat een gastrol vervulde. Na de uitvoering bleef men nog cenigen tijd genoeglijk te zamen. LISSE. Aanbesteding. Bij onderhandscho aanbesteding is aan den heer S. F. Barn- hoorn opgedragen den bouw van een bloembollenschuur voor Tekening van den beer A. Lefeber bloemist alhier. De schuur zal worden gebouwd op den tuin „Riesen- beck" alhier. STQMPWIJK. Diefstal van kippen. Door den koop man J. J. B. uit Stompwijk is aangifte gedaan dat hem Dinsdag ter markt op de Ged. Binnenrotte te Rotterdam een kooi met 20 kippen is ontstolen. VOORSCHOTEN. Vermist. In den nacht van 22 op 23 November j.L is alhier verdwenen een zoo goed als nieuwe roeiboot (eikenhout) van buiten groen geverfd tot de water spiegel, verder blank eiken, van binnen grijs geverfd. De waarde van de boot be draagt ongeveer 150. WASSENAAR. Nekkramp. In het gezin van M. J. G. van der Wonde alhier is bij een lJ^-jarig dochtertje meningitis epidemica (nek kramp) geconstateerd Het patiëntje is naar het Academisch Ziekenhuis te Leidra overgebracht. ZOETERMEER—ZEGWAART. Het nieuwe postkantoor. Neen, het nieuw o postkantoor is er nog niet. Wel maakt men er plaats voor, door de wo ningen te sloopen, die de plaats bezetten. Het werd hoog tijd dat het zaakjo on der handen werd genomen, want de jeugd was al zoover gevorderd met het sloo- pingswerk, dat er gevaar bestond voor instorten der muren. ZOETERMEER. Ongeval. Dezer dagen reed do land bouwer v. cL M. met paard en kar, waar op had plaats genomen de arbeider v. d. H., over den Voorweg. Het nogal schich tige paard sloeg onverwachts op hol. Be stuurder sprong er bijtijds af en bezeerde een der knieën. Do arbeider kwam er minder goed af. Door het slingeren van den wagen, kreeg hij een stoot van een op de kar geplaatste kruiwagen^ waar door een rib brak. Hij moest zich onder doktersbehandeling stellen. Het hollende paard werd 1.5 K.M. verder pas gegre pen. Geboren: Louisa Christiana, d. v. A. L. Kamps en G. H. do Jong. Overleden: Aafje van der Eist, G mnd. d. v. P. C. van der Eist en M. No tenboom. Aangegeven een levenloos kind van A. J. Luiten en J. Kouwenhoven. Gehuwd: Douwed de Jong 33 j. en C. Berkel 25 j. ZEGWAART. De Molenweg. De bestrating van den Molenweg over bet 6poor vordert wel, maar niet genoeg naar den zin van de bestuurders van rij- en voertuigen. Het komt nog al eens voor, dat een of ander vehikel verzinkt, en dan maar wachten totdat do baan vrij is. Daarbij wordt er wel eens geklaagd, dat bet daar werkzame personeel niet die medewer king verleent, dio voor een goeden gang van zaken noodig is. Do Pilatiisbrug is verdwenen. Een dam is daarvoor in do plaats gekomen. Deze is aanmerkelijk breeder dan de brug was, wat zeer ton gerieve van het hedendaagsche verkeer komt. Geboren: Jeremias Jacob z. van H. Versluijs en A. J. Kleijn Mentina Everdina d. van M. Reinders en A. Baars Johannes Nicolaas Willem z. van J. Henneken en W. G. den Hertog. Gehuwd: J. Lengkeek 39 j. en W. van den Berg 43 j. P. van den Berg 28 j. en H. M. Klos 29 j. STADS&IEUWS DE HANZE. In de bovenzaal van café-restaurant „In den Vergulden Turk" hield gisteravond De Hanze een ledenvergadering. Niet heel veel leden waren aanwezig, toen om kwart voor negen do voorzitter, de heer Tb. Bergers, de vergadering opende met een woord van welkom, in het bijzonder tot den spreker van dezen avond, den ZeerEerw. Heer Rector Jansen en den geest-adviseur Pater v. d. Donk. Vervolgens leest de secretaris, de heer G. van Deene, de notulen die na een op merking van den heer Spendel, worden goedgekeurd. Voor do ontwikkelingscommissio zijn volgens mededeeling van den voorzitter be noemd de heeren Kempermant B. v. Noord, Jansen, v. Lith, Schoondergang, Sleglenhorst en Bayer, waarbij de voorz. den goed geslaagden avond in „Zomer- zorg" memoreert. Daarna is het woord aan Rector Jan- osen, die een woord wil spreken bij de ope ning van het seizoen. Spr. herinnert aan de glorie der Hanze van vroeger dagen, toen hij wegens den grooten toeloop moest optreden in het Luxor-theater. Wij moe ten weer aanpakken, aldus spr., want dat is noodig. Er zijn er. die alleen denken aan zichzelf en niet aan hun standge- nooten, maar zij zullen toch niet zoo ego- istisch zijn, dat zij niet denken aan hun nageslacht, en dat zouden zij niet doen als zij zeiden hun tijd nog wel te zullen uit dienen. Spr. haalt het program van Er furt aan als theorie en practijk, en zegt, dat organisatie h^t verschijnsel der con centratie slechts kan keeren. Daarom moeten wo weer aanpakken, dat moet en dat gaat ook waarvan spr. verschillende steden als voorbeeld aanhaalt, zooals Haarlem en Amsterdam, waar een klein groepje mannen zich er"voor,heeft gespan nen en met succes. Het is noodig, en hier bij ageert spr. tegen de wijze van meten met twee maten door de regeering, die meende alleen de neutrale middenstan ders wel te moeten helpen. Spr. zet de motieven der regeering in dezen uiteen en weerlegt deze duidelijk met het rapport van een door do regee ring afgevaardigd specialiteit, waarin deze rapporteerde, dat de Hanzebank te Delft te redden zou zijn. De steun, die daarvoor gévraagd werd, was niet 17 millioen zooals voor het neu trale middenstandscrëdiet, maar slechts 1 millioen, dat permanent geweigerd werd en dat op zoover mogelijk gaande voorwaarden van den kant der Hanze. Dat moet, aldus spr., ans een reden zijn om een einde te maken aan de laksheid en weer te zorgen voor een afdeeling, zoo als Leiden die vroeger heeft gekend. Bo vendien doet de Hanze nog wel iets voor haar leden, wat spr. bewijst met de actio tegen de weeldeverteringsbelasting van Minister Colijn, welke actie volgens Mi nister de Geer succes had door het optre den van den georganiseerden midden stand. Nu gaat het toch niet aan om te zeg gen, dat het een aardig succes is, dat men er wel van zal profiteer en, maar er niets voor wil doen, want wie dat zouden zeg gen, zijn parasieten. We moeten dus, volgens spr., aanpak ken, omdat het noodig is, met vertrouwen, omdat er toch nog wel iets bereikt wordt, maar ook met energie, omdat er nog veel bereikt moet worden, vooral in den strijd tegen do roode organisatie, die zich an ders steeds zal uitbreiden. Van die zijde ziet men gaarne, dat onze middenstand slaapt en daarom mag dat niet. Alleen het toekomstige gevaar van overheidsbe moeiing moet ons reeds een reden wezen om de zaken aan te pakken. Ook de actie tegen het cadeau-stelsel zal niets baten, als deze actie niet geruggesteund wordt door een stevige massa middenstanders, daar men anders zal spreken van enkele doordrijvers. Met een klein groepje zult ge niets bereiken en daarom moeten we ook prapagandisten worden. Spr. dringt aan op het lezen van het verslag van den middenstandsraad, waar in zulke ware woorden worden gezegd. De middenstand moet ni»t alleen nega*- tief, maar ook positief werken. En om goed pbsitief te kunnen werken moeten we aanpakken ten laatste ook doel bewust. Daarvoor vestigt spr. voor het ko mende seizoen de aandacht op de volgen de punten n.l. vooreerst propaganda, waarbij piet alleen op het gevoel, maar ook op het verstand gewerkt moet wor den en dan zooveel mogelijk persoonlijk. Vervolgens de zorg voor de jeugd uit onzen middenstand, waarvoor een groot plan, een werkprogram is opgemaakt om de middenstandsjcugd te gaan bewerken. Laten er dan ook menschen zijn, die dat willen aanpakken, waarbij de ouders het voorbeeld moeten geven. Ook moet er ge zorgd wórden voor meer invloed in de po- litielj, waarmede bedoeld wordt, dat in onzeu middenstand de menschen over tuigd worden van de schade, die er is be rokkend, doordat er in de Kamers te weinig menschen zijn, die de belangen kennnen van den middenstand. Dat besef moet de middenstanders ook naar de politieke vergaderingen brengen, om invloed te krij gen vanuit den middenstand in gemeen teraad en in de Kamers. Daarvoor moeien de middenstanders zelf zorgen. Het doel is de reconstructie der maat schappij, de bóuw eener nieuwe samenle ving en zulk een maatschappij kan slechts wezen een Katholieke, een Christelijke maatschappij. Met een krachtige opwekking tot katho lieke organisatie eindigt spr. zijn heldere en krachtig^ rede. Nadat do voorz. den eerw. spr. den dank der vergadering had overgebracht en diens woorden onderstreept, las de se cretaris een schrijven voor van het hoofd bestuur over de algemeene vergadering te Goes, waain werd besloten de propagee ring van een brochure bevattende het jaar verslag waarin een rede van den vicc-voor zitter, den beer Stumpcl, welke brochure Katholieke Uganda LEIDEN. Donderdag. Dioc. R. K. Vrouwenbond. Graanbeurs, 8 uur. Donderdag. Voordracht over hel Kalho1:- cisme door prof. Verhaar, Unb versi leitsgebouw, Klokstéeg 23" 8 uur. Donderdag. Donderdag. Geen vergadering van zela- teurs en zelatrices der St. J0- sephspenning. Algemeene Agentia LEIDEN. 2aterdag. Filmvertooning „Wal de dieren ons te zeggen hebben", Stadsgc- hoorzaal, 1.30, 4 en 8 uur. De avond-, nacht- cn Zondagdienst der apotheken wordt van: Maandag 33 tot en met Zondag 28 Nov. a. s. waar genomen door de apotheek van den beer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, telof. 552. echter om gratis te kunnen worden ver- strekt, met advertenties moot worden be- taald, zoodat de middenstanders wordcc opgewekt in deze brochures advertentie» te plaatsen. Door verschillende leden wordt hier over het woord gevoerd, waarna besloten wordt de zaak in handen te geven van htt bestuur. Medegedeeld wordt, dat bij afname van 25 ex. tegen gereduceerden prijs de bro chure*- „Adverteeren en wat er bij te komt" van H. Colijn, voor de leden woril beschikbaar gesteld. Aldus besloten. Voor bet Santosfonds is op versclifl. lende wijze bijeengebracht 14000. Ktj eenige brieven waren ingekomen van it hoofdbestuur over het cadeaustelsel cnN hulp aan de neutrale middenstands» dietbank, waarover eveneens een en and; werd gezegd. Volgt voorlezing van het verslag van da' Centralen Raad door het lid, den heer Jt sen en rondvraag, waarvan enkele lede gebruik maakten, o.a. Paler v. d. Don die dank bracht aan de middenstanden voor hun medewerking aan het schilt rend welslagen der Leidscbe Franciscw- feesten. De heer Krol wil een actie voeren t gen warenhuizen als de „Bijenkorf" n waar zelfs middenstanders gaan koopco. De heer Geyer vraagt actie tegen d< vliegende winkels in casu tegen den g* meentewinkel. Door den lieer Slechlenhorst wordt ge ageerd tegen de verschillende St. Nicola- zen, en voorgesteld wordt één St. Nico laas van den Middenstand to laten op Ireden, die dan het volgend'jaar zetelen zal in_de Gehoorzaal. Besloten wordt dez- actio in handen te stellen van liet bestuur De geost. adviseur spreekt rfog van do li maken propaganda onder oud-leden, waarvoor een drietal leden zich beschik baar stellen. Deze heeren worden be noemd tot bestuursleden der commissie, die de werkzaamheden in deze op ziel zal nemen. Dan volgt nog een debat voor den go meentelijken elaetriciteötswinkel ivaarn de vergadering op een laat uur op de ge bruikelijke wijze wordt gesloten. Buurtcommissie „Centrum-Belang", Winkelweek 26 No v.—G Dec. Nog versch in ons geheugen ligtdi „Dahlia-week", georganiseerd door het br- Btuur van de Buurtcommssio „Centrum-B:- lang"> of alweer staat een Winkelweek voor de deur cn wel een St. Nicolaasweel, die, zooals men zich herinneren kan, ooi verleden jaar is gehouden. Het houden ni een St. Nicolaasweek, door „Centrum-be lang" is wel zakelijk bezien. Is er voordr. winkelstand een betere tijd om een win kelweek te organiseeren dan tegen St. Si colaas, als toch een ieder op straat is co zijn inkoopen te doen? Meerdere mooie medailles werden re? de meest verkoopkrachtige etalages ft schikbaar gesteld o.a. door: Jhr. Mr. ft. N. O. de Gijselaar, Burgemeester ome stad, de Wethouders Aug. L. Reimeriup en Sanders, de drie Leidscho dagblad Middenstandvereenigingen en anderen. - Attractie's zijn er aan verbonden too: bet publiek. Het moet n.l. uitspraak d«z welke etalagc's do meest aantrekkelijk en verkoopkrachtige zijn en kunnen óm- toe invulformulieren bekomen bij dc deel nemende winkeliers, die op zeer duidelijk wijze een deelnemerskaart in limine oU!> ge's zullen plaatsen. Deze invulformnlicRS moeten gedeponeerd worden in het pi'- ceel Botermark 29 boek Gangetje, sl*^ tevens de mooie geschenken, door de keiiers aangeboden, zullen zijn tenloosp- steld. Buitendien bieden de winkeliers fl» liet Centrum het publiek nog een kans to rnooi geschenk te kunnen bemachtigen. H«! bestuur van „Centrum-Belang" geeft ctf' courant uit met een oplage van 15000«J- welke genummerd zijn van 1 tot 15000. medewerkende winkeliers hebben op duidelijke plaats in hunne etalage elk nummer beneden de 15000- Hij of zij een courant heeft met het nummer over eenkomende met het nummer in een der etalage's, heeft recht op een der mooie schenken. Eén moeite heeft men zich te getroosten men ga naar het Centrum en men zoekt» nummer. J Do opening van do St. Nicolaasweek w- plaats hebben op Vrijdag a.s. des middsF te 3 uur in de Graanbeurs. Wij wenschen het wakkere^Centrum- stuur, dat er slag van heeft zijn leden B tige wenken te geven hoe hun winkels^ omhoog moet worden gehaald, succes en vertrouwen op de medewerking van winkelend publick, toch vooral do e^. ge's te gaan bezichtigen, dan twijfelen niet of do winkeliers hebben een gocoe Nicolaas, want waar kijkers zijn, ZIJa pers

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2