Tweede Blad. 11 DM! MN SCHIUERHORST Vrijdag 22 October 1926 STADSNIEUWS GEMEENTERAAD. Tijdelijke leerkrachten Gymnasium. Na de op 6 en 7 September j.l. gehou den herexamina aan bet Gymnasium alhier is gebleken, dat eenige klassen ge- eplitst moesten worden, in verband waar mede het noodzakelijk is voor den duur van den cursus 1926-1927 in de aanstel ling van eenige lijdelijke leerkrachten te voorzien. Onder overlegging van het des betreffend voorstel van den Rector van 8 September j.l. en het advies van den In specteur der Gymnasia van 6 October j.l., stellen B. en W. den Raad voor de na volgende personen tot tijdelijk lecrares (leeraar) in het achter hun namen ver melde vak aan het Gymnasium voor den duur van den cursus 1926-1927 aan to 6tellen: iVIej. Dra. D. L. van Raalte, leerares aan de H.B.S. voor meisjes alhier, in het Fransch; Mej. dr. G. H. Kool, leerares aan do HBS. voor meisjes alhier, in de Aard rijkskunde; den heer dr. J. D. A. Boks, leeraar aan do H.B.S. met vijfjarigen cursus alhier, in de Wiskunde; den heer Drs. J. van Daalen, leeraar aan de H.B.S. met vijfjarigen cursus al hier, in het Nederlandschen den heer F. A. Menalda, alhier, (ge durende den cursus 1925-1926 reeds als tijdelijk leeraar in de Wiskunde aan het Gymnasium alhier verbonden) in de Wis kunde. Ook stellen B. en W. voor den heer L. Westerman, thans onderwijzer aan de O. L. school aan de Paul Krugerstraat B., over te plaatsen naar de opleidingsschool voor gymnasium en H.B.S. alhier. Verder wordt door dit College voorge steld om op hun verzoek eervol ontslag te verleenen aan den heer H. H. Trehe, als onderwijzer aan de school Haverstraat aan mej. E. H. W. Bresser, als onder wijzeres aan de Meisjesschool voor U.L.O. Tentoonstelling Pluimvee-Verecniging. B. en W. geven, evenals vorige jaren, den Raad in overweging aan het bestuur der Leidsche Pluimveevereeniging, ten behoeve van de door haar in de maand Februari 1927 te houden tentoonstelling, gedurende een zestal dagen eenige loka liteiten van de Stadsgehoorzaal af to staan voor genoemde tentoonstelling tegen betaling van een bedrag van 125. Tentoonstelling „De Paedagogischo Bibliotheek." Onder mededeeling, dat de huurprijs gevoeglijk op f 10 per jaar kan worden gesteld, geven B. en W. den Raad in over weging een tweetal lokalen van het ge bouw aan de Pieterskerkgracht No. 9, tegen een jaarlijksche vergoeding van 10 tot wederopzegging in gebruik te geven aan de vereeniging „De Paedago- gische Bibliotheek" onder bepaling, dat de kosten van inrichting ten laste vaii de vereeniging komen, en verder onder de gebruikelijke voorwaarden, waaronder deze, dat de kosten van verwarming, ver lichting en schoonhouden door do ver eeniging worden gedragen. De vereeniging wil'daar een permanen te tentoonstelling houden van leermidde len en een leeszaal openen van paedago- gische werken. Gravenstein weder ontspanningslokaal. Evenals vorige jaren wenschen B. en W. ook dit jaar, gedurende het .winter seizoen twee lokalen der benedenverdie ping van het gebouw Gravenstoin be schikbaar stellen als ontspanningslokaal voor werkloozen. De kosten daarvan wer den voor het winterseizoen 19251926 geraamd op 750. FEUILLETON. Oorspronkelijk Detectieve-Roman door WILLIAM HOLT. 34) Mevrouw van Beekum schudde het hoofd als wilde zij te kennen geven, dat zij niet overtuigd was, maar toch hoorde zij wel graag deze troostredenen en haar kinde ren waren er Roger dankbaar voor, dat deze hun moeder zoo toesprak. Hij zat bij baar in den hoek bij den haard en de an deren hadden zich wat teruggetrokken. Mevrouw van Beekum boog zich iets tot hem voorover en vroeg met zachte stem, alsof zij niet wilde, dat haar kinderen zou den hooren wat zij zeide: „Maar Frans z'n toekomst is toch totaal vernietigd". „Weineen, hij zal zich van den Blag her tellen, hij kan en hij wil werken. Hem zal nog menige kans in het leven gegeven borden". „Ja, maar zij is toch altijd voor hem ver loren". Roger zag haar vragend aan, maar voor antwoordde wist hij reeds wat zij be doelde. „Dora Burton", zeide zij. „Was Frans dan met haar verloofd?" ^oeg hij. „Neen, maar zij konden heel goed met Mkander overweg. En zeker zou Frans haar ,en huwelijk gevraagd hebben-en zij had .exn aangenomen. Nu is dat voorbij, al ge- Dora niet meer, dat mijn man schuld De kosten worden thans geraamd op 1 725. Grondverkoop aan de gemeente Noordwijk. In de raadsvergadering van 17 Mei 126 werd besloten tot het aangaan van een nieuwe overeenkomst met de gemeen te Noordwijk, inzake de levering van electriciteit door de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit, ten gevolge waarvan aan do gemeente Noordwijk moej worden afgestaan het in die ge meente aanwezige en aan de gemeente Leiden toebehoorende kabelnet en andere inrichtingen, dienende voor de distributie van den stroom, een on ander tegen de boekwaarde per 31 Dec. 1925. In deze overdracht zijn mede begrepen enkele per ceeltjes grond en een woning, tot over dracht waarvan echter nog geen for- meele beslissing is genomen. Op grond van een en ander geven B. en W. alsnu in overweging te besluiten tot verkoop aan do gemeente Noordwijk van: een perceel grond, kad. bekend ge meente Noordwijk, ter grootte van 94 c.A., met daarop gebouwd steenen trans formatorgebouw voor 2695.80; het huis met erf aan de Pickéstraat 43, aldaar ter grootte van 247 c.A., voor 3915; een perceel grond aldaar ter grootte van 68 c.A., voor 269.54; de opstal op het niet aan de gemeente in eigendom toebehoorende perceel be staande uit een steenen transformatorge- bouw, voor 2385.80. Verkoop van grond. Dc heer P. J. Bonili vraagt namens zijn nader te noemen lastgever van de gemeente te koopen een stuk bouwgroud, hoek Magdalena Moonstraat, Schelpen kade en Leuvenstraat, waarop thans de z.g. noodwoningen staan, die op 1 No vember moeten zijn ontruimd. De grond werd in 1918 loor do ge meente aangekocht voor 7.50 per M2., terwijl de aangrenzende grond, bestemd voor doortrekking van de Schelpenkade en do Leuvenstraat, kosteloos werd ver kregen. Voor denzelfden prijs, dien do gemeen te betaalde, derhalve voor f 7.50 per M2., is de heer Bomli bereid het 1800 M2. groote bouwterrein voor haar reke ning te nemen. De gemeente moet even wel voor baar rekening nemen de kosten van den nog noodigen straat aanleg ter pladtse, geraamd op 5000. Hoewel deze omstandigheid niet mag worden voorbij gezien, willen B. en W. met den geboden prijs genoegen nemen. Een procedure. De Raad besloot op 7 Augustus 1922 verweer te voeren tegen den eisch van J. Tacoma te Amsterdam ter bekoming van bet restant ran do koopsom wegens ge leverde vitrines ten behoeve van bet Ste delijk Museum „De Lakenhal" en, voor zooveel noodig, in reconventie tegen Ta- coma een eisch in te stellen tot betaling van de schadevergoeding, door dezen aan de gemeente verschuldigd, wegens de door het instorten van een glazen plaat in een der vitrines veroorzaakte schade. Bij vonnis van de Arrondissements rechtbank te 's-Gravenhage van 29 Juni 1926 is de gemeente volledig in het gelijk gesteld en is de door haar gevraagde schadevergoeding, groot 641.25 met de rente over dat bedrag ad 6 pet. 's jaars van 2 October 1923 af tot aan den dag der voldoening, aan haar toegewezen, waartegenover dan door haar het restant der koopsom zal moeten worden betaald. Bovendien is Tacoma veroordeeld in alle kosten van het geding. Tacoma heeft thans bij do deurwaar- dersexploit van 27 September j.l. do ge meente doen dagvaarden, om voor bet Ge rechtshof te 's-Gravenhage te hooren con- cludeeren tot vernietiging van het vonnis der Rechtbank van 29 Juni 126. B. on W. stollen den Raad voor, verweer te voeren. Overneming van de De Wetstraat. Eenigen tijd geleden wendden de bewo ners der de Wetstraat zich tot B. en W. met het verzoek te willen bevorderen, dat de gemeente genoemde straat, welke op het oogenblik nog particulier eigendom is, in eigendom en onderhoud overneemt. zou hebben aan den dood van haar oom, zij zou nooit trouwen met den zoon van een bankroetier, die voortvluchtig is. Of meent gij van wel?" De advocaat aarzelde een oogenblik al vorens hij antwoordde. Hij voelde, dat deze vrouw niets liever hoorde dan een tegen spraak van haar eigen bewering. Want zij mocht dan met den mond belijden dat Dora Burton nooit met haar zoon zou kunnen trouwen, in haar hart ypnd zij na tuurlijk, dat haar zoon ondanks alles cle beste partij nog waard was. Zij zou het volkomen begrijpen als Dora Burton van haar Frans zooveel hield, dat zij over alle bezwaren zou heenstappen. Maar als Roger zeide, dat dit ook zijn meening was, dan zou hij de arme moeder bedriegen, want dat kon toch niet waar zijn. Ja zeker, Frans was een goede jongen, Frans van Beekum mocht men niet aanrekenen wat zijn vader misdeed, maar neen, Dora Bur ton kon hem zeker haar hand niet reiken, daarvoor zou zij te trotsch zijn. En al meende mevrouw van Beekum dit ook, hield Dora werkelijk wel zooveel van dien jongen man? Zij konden het goed met elkaar vinden, maar dat beteekende toch nog niet, dat zij elkander liefhadden. Mevrouw van Beekum wachtte nog altijd het antwoord op haar vraag. Roger haalde de schouders op. „Ze waren nog niet verloofd", zeide hij, „en u weet niet of zij elkaar liefhebben. Daarvan hangt toch in de eerste plaats af, welke beslissing Dora Burton zou nemen, indien uw zoon haar later toch ten huwe lijk zou vragen". „O, zij heeft zeker van Frans-gehouden. I Maar u begrijpt, hij zal haar nooit durven Aangezien de gemeente in de laatste jaren reeds meer straten, buiten do Morschpoort gelegen, in eigendom heeft overgenomen, kwam het dit College voor, dat togen in willigen van het verzoek in het algemeen geen bezwaar bestond, mits de gewone voorwaarden werden vervuld, t. w. dat do overdracht aan de gemeente kosteloos zou geschieden en voorts een bedrag in de ge meentekas zou worden gestort, gelijk aan de lielft der uitgaven, welk reeds aan stonds of in de toekomst zullen moeten worden gedaan, om de straat in behoor lijken toestand te brengen- Deze uitgaven zijn in totaal begroot op 2000. B. en W. deden hiervan mededeeling aan do verzoekers en verzochten tevens do beide eigenaren der straat, L. Lagendijk en P. Oudhoorn, beido alhier, te berichten of zij bereid waren de straat ieder voor wat het aan hem toebehoorende gedeelte betreft, kosteloos aan de gemeente in eigendom over te dragen. Aangezien deze zich hiertoe verklaar den en voorts op 7 October j.l. door de verzoekers een bedrag van 1000 bij den Gemeente-ontvanger werd gestort, stellen B. en W. voor aldus te besluiten. Demping van gedeelten van een sloot. Het bestuur van de woningvercenigiug „Ons Belang" verzocht B. en W. to bevor deren, dat een slootgedcelte wordt ge dempt ten einde het doodloopen van do thans in aanleg zijnde straat A. B. te voorkomen en aldus een behoorlijke ver binding tot stand te brengen met de Wal deck Pyrmontstraat. Inderdaad zal de toestand ter plaatse door deze demping aanzienlijk verbeteren en dat Ie meer, AAmar dit slootdeel voort durend verontreinigd is. Intusschen kan het bij deze demping niet blijven, omdat asldan het overblijvend slootdeel niet meer met eenig ander water in verbinding zoude slaan en daardoor een stilstaande poel zoude worden. Uit de demping vau het eerste slootdeel vloeit derhalve nood zakelijk die van het andere gedeele voort. De mede-eigenaar van dat gedeelte gaat met de demping accoord, onder voor- Avaarde, dat van gemeentcwc» wordt ge zorgd voor een behoorlijk dichte-afschei ding van zijn aangrenzend terrein en voor de benodigde kolken tot afwatering. Wat do kosten betreft, zij opgemerkt, dat demping van het eene slootdeel met bijbehoorende Averken zal vorderen pl.m. 1300 en die van het andere stuk met schutting enz. pl.m. 2950, tezamen dus 4250. Aangezien deze uitgaaf eensdeels ten goede zal komen aan het in uitvoering zijnde 4c bouwplan van de vereeniging „Ons Belang" en bot anderdeels een ge meentebelang is, dat do Waldeck Pyr- montstraat een behoorlijke verbinding verkrijgt met do overige straten in deze Avijk en dat een hinderlijke sloot voor goed wordt opgeruimd, achten B. en W. liet billijk, dat de kosten voor do eene helft ten lasle van genoemd bouAvplan en voor de andere helft ten laste van de gemeente komen. TÜONEEL. Dansavond. Heel leeg Avas '1 Woensdagavond in den Schouwburg; een troostoloos gezicht voor optredende arlislen. Klawdia Gorcwa met haar gezelschap bestaande uit Ivan Ki- réeff (haar partner) cn de danseressen Lydia KarpoAva en Olga Kirowa gaven veel moois te zien. Inderdaad is de danskunst van deze Russen aanlokkelijk. Over 't geheel genomen zou men 't vouder- wetsch ballet" kunnen noemen. Forsehhcid en verfijning wisselden in do dansen elkaar af; waarin voel kunst zinnigs lag. De kleurrijke goedgekozen toiletten Avezen op veel smaak. Moer verscheidenheid in vinding (Valse \'an Chopin, Valse van Liebling en Ro mance van Drigo hadden zooveel overeen komst) lijkt ons aan te bevelen en kan Avorden overwogen. Overdreven beweeglijk beid hebbon wij Aviinig aangetroffen. .Al leen Olgo, Koiowa beviel ons in Brahms Hongaarsche dans minder, als zijnde Aval gewild: de Danse Persane Avas daarente gen alleszins mooi. Zij had Remsby Kar- sakows DAOoi stukje muziek goed in zich opgenomen De nationale volksdansen konden wij zeer apprecieeren. vragen, tenminste als bij niet te voren licel zeker wist, dat zij hem ondanks alles wat er gebeurd is toch zou willen hebben. Weet u dat ook, mijnheer Roger?" „Ik", vroeg Athur verwonderd, „hoe zou ik dat kunnen weten?" „Neen, het is waar, u hebt gelijk, al kent u juffrouw Burton, zij zal over iets derge lijks niet spreken. En evenwel, ik zou liet zoo gaarne weten. Want u begrijpt, liet gaat hier om het geluk van mijn jongen". „Maar mevrouw, dat lijkt me toch te sterk uitgedrukt. Frans kan later zeker ook gelukkig worden zonder Dora Burton". De moeder a-an Fransch schudde het hoofd. „Dat zegt u nu, omdat u zelf overtuigd, bent, dat Dora Burton voor altijd voor hem verloren is", zeide zij met een zucht van teleurstelling. Maar Athur Roger verzeker de haar, dat hij daaromtrent onmogelijk een overtuiging hebben kon, wijl hij im mers van de omstandigheden niet op de hoogte Avas. Hun gesprek hield vanzelf op, toen Frans nader bij kwam. „Mama neemt u van avond weer geheel en al in beslag", zei hij. De conversatie werd nu weer algemeen en ook de beide zusters van Frans namen er aan deel. Het Avaren een paar lieve jonge dames, wier levenslust wel getemperd werd door den ernst der omstandigheden, maar toch niet geheel gedoofd was. En zij waren niet on gevoelig voor do vriendelijkheid van Athur Roger, die werkelijk medelijden had met do arme meisjes. Begrijpelijkerwijze was het voor de meis jes een uitkomst, dat zij eens een avond be zoek hadden, want onder elkaar heerschte er een sombere stemming. Zoo was dit bevallig kijkspel een kunstzinnig genoegen voor hen die erbij tegenwoordig waren. Verscheidenheid van muziek werd bo- danst. De pianiste, die den dans begeleid de, dus ook in zekeren zin solo speelde, heeft een keurig en vaak kleurig spel ge geven. 't Is niet gemakkelijk, al is men een goed pianiste, op goeden voet te blij ven met dansende voeten. Men is gebon den, men mag zich niet laten gaan, om dat men niet do eerste plaats vervult; en toch moet do praestatie kracht hebben, die inwerkt, de gezichtspunten steunt en accentueert. In do solonummers (Chopin- vertolking) kwam haar spel door vrijheid veel meer tot haar recht. Waarom ston den haar soli niet aangegeven op het pro gramma? De Russische dans aan het slot een aardige pantomime had veel bijval. KERKNIEUWS Zilveren jubilé Mgr. Heylen. Voorzitter der Eucharistische Congressen. Het permanente comité voor de Inter nationale Eucharistische congressen heeft, naar de „Msb." meldt, te Parijs een feestelijke vergadering gehouden ter hul diging van den kerkvorst, die gedurende vijf en twintig jaren met onvermoeibaren ijfer de veelomvattende werkzaamheden van het comité heeft gepresideerd. De jubilaris, Mgr. Heylen, bisschop van Namen, deed den onvergetelijken dag a'oor allen, die de medewerkers zijn aan de voorbereiding der Internationale Eucha ristischo congressen, aanvangen in de groote basiliek van het H. Hart op don top van Montmartre, met het opdragen van het Misoffer, in tegenwoordigheid van allo comitéloden, voor Avie het mogelijk was geweest de reis naar Parijs te onder nemen. Niet minder dan 42 landen waren vertegenwoordigd, hetzij door geestelijken, hetzij door leekcn-gcdclegeerden, Onder die zeer cosmopolitische verlegenwoordi- ging bemerkten wij als Hollanders: Mgr. Eras, Pater Tarcisius Bootsma, secretaris van Mgr. Heylen, en de Nederlandsche gedelegeerden in het comité pator W. van Dijk en de heer Henry van der Schricck. Na het Evangelie was hot een indruk wekkend oogenblik, toen de nobele figuur van den jubilaris in zeer eenvoudige, maar daarom niet minder ontroerende bcAvoor- dingen uitdrukking gaf aan zijn gevoelens van innige dankbaarheid jegens God voor het heerlijk werk, dat het comité, dank zij de Goddelijke Voorzienigheid mag voort- gaan te A'olbrengen en waaraan hij tot dus ver zijn krachten heeft mogen wijden. Na de H. Mis werd door den jubileeren den comité-voorziter, omring door allo comitóleden en gedelegeerden, liet Averk der Internationale Eucharistische con gressen plechtig aan het H. Hart a-an Je zus opgedragen. Na deze intieme plechtigheid, waarmee de feestdag zoo schoon Avas begonnen, be gaven jubilaris en comitéleden zicli naar de Corpus Ghristi-kapel in do Avenue Friedland. Te 10 uur ving de plechtige Hoogmis aan, een pontificale H. Mis, opgedragen door den Prcmonstra tenser abt van do ab dij van Tongerloo, Mgr. Lamy, die hiertoe was uitgenoodigd, om het feit te herden ken, dat, vóór Mgr. Heylen den bisschop- pelijken troon a'an Namen beklom, do ab dij van Tongerloo hem haren abt mocht noemen. Bij het Evangelie betrad de beroemde oud-kanselrcdcnaar van de Notre Dame to Parijs, pator Janvier, den kansel. De schoone dag werd besloten met een plechtig Lof, dat te 5 uur in den namid dag p'aats had in de kapel van Nul re- Dame du Salut, in de Rue Francois I. Mgr. Heylen had schriftelijke gcluk- wensclion ontvangen van Z. H. den Paus en tal van kerkelijke hoogwaardig!) eids- hekleeders. Voor de Missie. Voor het Groot Seminarie voor Inland- scho Priesters Ie Nellore (Madras) is in- gekomen bij Father VJasA'old, Lage Rijn dijk 40: V. M. 1.—; N. N. 1.—; v. d. L 2.50; V. 2.50; S. S. 1—v A. f 3.S. on B., uit dankbaarheid f 5. N. N., ter Eere v. d. H. Theresia 1 Fam. S., Leiden 2.50; J. O,, Leiden f 3.G. 13., tot zekere Inlenio 5. P. D., Voorscholen 10.Wed. P. B. Misschien zou het dien r vond dan ook vrij laat geworden zijn, en de advocaat zocht na een blik op de pe vlule geworpen te hebben naar een gelegenheid om aan het samenzijn een einde te maken. Want het werd al gauw lijd voor hem om aan zijn afspraak tc denken. Even onverwacht als welkom was het hem. dat zijn vriend vrij plotseling op stond en voorstelde er een einde aan ie maken. Frans zeide, dat hij nog veel to schrijven had en dat hij ook meende, dat Roger erg vermoeid moest zijn cn naar rust verlangde. Dit stelde zijn zusters erg teleur, hoewel zij dat natuurlijk niet lieten blijken. Even natuurlijk weersprak Roger niet, dat hij moe was cn na eenige plicht plegingen bracht Frans hem naar zijn ka mer. Die kamer lag gelijkvloersch, kwam met een paar openslaande ramen uit op den tuin. Itoger kon waarlijk niet beter verlan gen. Niets was gemakkelijker dan uit doze kamer ongemerkt in den tuin te komen. Het was dan ook geheel overbodig Frans in vertrouwen to nemen. Frans van Bee kum trouwens maakto het afscheid zeer korf en ging spoedig heen. „Als hij wist wat ik van plan ben", zoo dacht dc advocaat bij zich zelvcn, „zou hij me niet beter hebben kunnen helpen". Hij dc deur van binnen af cn tastte toen in zijn zak, Avaaruit hij een revolver haal de, dien hij nauwkeurig inspecteerde. Want hij herinnerde zich de waarschuwing aran zijn nieuwen bondgenoot, hij \Tcrmoedde, dat de tocht, dien hij ging ondernemen niet zonder gevaar zou zijn. Toen hij zich over tuigd had, dat zijn wapen in orde was, ging hij wat zitten wachten, want hij wilde UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Zaterdag 23 Odf» Hilversum 1050 M. 12.00 PolitieberichteiL 3.005.00 Matinée door hot H. D. oU orkest, Operette-muziek. 5.005.30 Duilsche los voor beginners. 5.306.00 Franscho les voor beginners. 6.006.30 Piano-solo door den heer Eduard van Boynum. 6.306.45 Causerie door den hoer Wil lem van Warmelo, over 17e en 18o eeuw» sche muziek. 6.457.45 Cursus voor boekhouden en handelskennis door den hoer J. Pclsoi? Jr. 7.45 Politieberichten. 10.00 Persberichten. 8.10 V. A. R. A.-avond. Davontry, 1G00 M. 3.20 Concert. U. Bates, sopraan. D. Miller, tenor, F. Brough, viool. 5.20 Lezing: A garden chat. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek door de radio-danco band. 6.50 Een praatje over hel muzik. pro gram van de volgende week. 7.20 Tijdsein Big Ben, Avoerber., nieuws. 7.30 Lezing: Brazil. 7.48 Muziek. 8.00 Lezing The 1926 Motor Show. 8.20 Programma, samengesteld door den sportsman Pat Hendren. 9 50 Lezing: Twenty-five years a billiards Champion. 10.05 Composities van F. Bridge, door G Bryan, piano. 10.20 Tijdsein, weerber., nieuws. 10.35 Con Conrad in zijn laatste succes nummers, piano. 10 5012.20 Dansmuziek. I „R a d i o-P a r i s", 1750 M. 12.502.10 Concert. Orkest en Radiolo- declamalio. Hr. Cousinou, zang. 4.505.55 Concert door de Radio Jazz Symphonic. 8.5010.35 Galaconcert. Orkesï en band. Königswustorhausen 1300 M. 7.50 Populair concert. Orkest en F. Zohsel, tenor. 8.50 Vroolijke Jacoby-avond. 0.5011.50 Dansmuziek door het orkest Elte. Brussel 486 M, Antwerpen 265 M. 5.206.20 Orkestmuziek en zanf» 8.20—8.50 Concert. 8.500.00 Causerie. 9-009.20 Orkeslconcert. 9.3010.20 Dansmuziek, door do radio jazzband. M n 31 e r, 410 M. 12.501.50 Concert Werken van Lort» zing. 3.053 20 Kindervertellingen. 3.505.20 Orkestconcert. 5.205.50 Voorlozing „Prof. do Isol- mott 5.506.20 Radiopraatje. 6 407.20 Enfolsche les. 7.20—7.50 Lezing. 7.50 Vroolijke avond met Maria en Joz-f Plant, luitzangors. 9.3010.20 Concert Oialdini, kunslpij- per. a'. E., Noordwijk 2. Father Vlasveld is Dinsdag 1,1. naar de missie vertrokken en verzocht ons zijn hartelijken dank to betuigen, door middel van ons blad, aan al degenen, die hebben hijgedragen voor het Groot Seminarie fe Nellore (Madras). ZijnEerw. deelde ons hij zijn vertrek nog mode, dat hij hoopte, dat zijn geloofsgenooten uit Leiden en omgeving hem zouden blijven steunen, door hunen gaven, welko steeds in dank voor hem zullen wrrden aanvaard door zijn moeder, Mej. Wed. P. Vlasveld, lage Rijndijk 40. fhilllHll' Letteren en Kunst Prijsvraag Bidprentjes. Alex Aspcrslagh bekroond. Men meldt aan do „Msbd.": Op do prijsvraag uitgeschreven door hot Sl. Bornulphus-Gilde voor bidprentjes niet dadelijk het licht uitdoen. Wel ge loofde hij niet, dat men nog zijn gangen zou nagaan, maar toch achtte hij voorzich tigheid geboden. Hij wachtte dus nog een minuut of tien cn draaide daarna liet licht uit. Indien men het raam van zijn kamer ergens in 't oog hield, zou men niet an ders kunnen veronderstellen, dan dat hij zich te bed begeven had. In de donkere ka mer wachtte hij nog eenige oogenblikkcn on opende toen zachtjes liet raam. Ook nis iemand dit opmerkte hehoefdo het nog geen argwaan te wekken. Zelfs als men hem in den tuin zag vvandclcn zou dit nog heel gewoon gevonden kunnen worden. Maar Roger had toch maar liever dat men hem niet opmerkte. Voorzichtig ging hij naar buiten en zag, dat hot vrij donker was. Hij hield zich dicht bij cenigo hoo rnen, waar men hem zeker van huis uit niet zien zou cn sloop langzaam den vrij langen tuin door lot bij het lick, dat den tuin afsloot van den weg, dio er achter langs liep. Nu moest hij nog het hele over* klimmen, maar hij deed dit niet dadelijk. Hij volgde het hek tot hij iemand hoorde kuchen. Dat moest Chamois zijn, dio hem daar wachtte. Hij ook kuchte even. „Hier", fluisterde een slem, „u behoeft niet te klimmen, vijf pas verder is een poortje, het is niet gesloten". Roger volgde deze aa^vijzing cn vond het poortje, dat inderdaad niet gesloten was. Hij duwde het open en bleef even staan Kisioren toen het op zijn hengsels knar o. Maar er was niemand, die <':f boorde. (Wordt vervolgd

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 7