sehuldiging cn van de andere bijbehooren- 1 de documenten voor te schieten. Op aan- wijzing er rcgccring is daarop aan do rechtbank oen speciaal credict voor dit proces geopend. Eischer is de Poolsche staat, gedaag den 21.000 staatsambtenaren, die niet in staat zijn, de tot dekking van het deficit van do ambtenarcn-verbruiksscoöperalie „Nuza" benoodigdo gelden op te brengen, iels waartoe zij krachtens de statuten ver plicht zijn. De lieele zaak is niet zonder humor, daar de ambtenaren op hun beurt, een strafvervolging tegen het bestuur van hun organisatie zijn begonnen. Het be stuur wordt beschuldigd, lichtzinnig en royaal geleefd te hebben van het vermo gen der verceniging, dat daardoor totaal ie verspild. Een feit is, dal alle bestuursleden tegen woordig villa- en huiseigenaren zijn, ter wijl de 21.000 aangesproken ambtenaren in uiterst bekrompen toestand levan en bij hun karig loon niet in staat zijn, do ge- eischte betalingen te doen. Rusland De buitenlandsche politiek. Een nieuwe orienteering? De „Daily News" verneemt van zijn cor respondent te Helsingfors, dat hij in staal is te verklaren, dat do Russische regee ring voorstellen voorbereidt, welko inhou den: een volledig afzien van de agressieve propaganda-politiek en een betaling der schulden op een basis, welke bevredigend voor alle partijen zal zijn. In politieke kringen to Moskou is men van oordeel, dat eett conferentie der be trokken mogendheden op neutraal gebied het beste middel zou zijn om tot een ge meenschappelijke overeenkomst te komen. Rusland zou waarborgen vragen en ge ven voor wederzijdsebo eerbiediging der grenzen. De correspondent verneemt ook, dat Rusland voornemens is de aanspraken op Bessarabië op te geven. Syrië. Plaatselijke gevechten. Een telegram uit Beiroet aan do Fran- sclio bladen meldt, dat ee.i bende onder leiding van Aboo Assan, dio de Turkscho grens poogdo te overschrijden, door de mobielo garde werd aangevallen. Berlien man werden gedood en drie man gevan gen genomen. Japan. Een aanslag op den Japanschert premier. Volgens een bericht uit Tokio is daar een jongeman in hechtenis genomen, die lot den minister-president trachtte door te dringen onder voorwendsel, dat hij hem een brief moest overhandigen. Bij fouil- leoring vond men bij hem een dolk, doch ook den brief waarin de minister uitge- noodigd word af te treden. Men vermoedt, dat de jongeman in zijn gceslvermogeus gekrenkt is. BIMNENLANO TWEEDE KAMER. OVERZICHT. Gisteren is men in de Tweede Kamer begonnen met de behandeling van de be lasting-ontwerpen. Nu is alleen aan de orde verlaging van belastingen. Van de drie Katholieke sprekers was de heer Kortenhorst daar voor; de heer v. Vuu- ren ook, doch meer gematigd, omdat hij niet do zekerheid had, dat 't wel kan; de heer Veraart wilde van een verlaging niet weten, alleen van een verschuiving. Vandaag komt Minister De Geer aan het woord. Wij verwijzen verder naar het verslag. Hel voorstel tot wijziging van de successiewet. Een adres van de Vereeniging van belanghebbenden in het stedelijk museum Do Lakenhal. De Verceniging van belangstellenden in bet stedelijk museum De Lakenhal te Lei den beeft het volgende adres gezonden aan de Tweede Kamer; Ondergetcckcnden, kennisnemende van het bij de Tweede Kamer aanhangig ge maakte voorstel tot wijziging van do Suc cessiewet, zien zich genoodzaakt iW col lege do groote bezwaren kenbaar te ma ken, die zij achten to bestaan legen de in dit wetsvoorstel opgenomen bepaling om van schenkingen een recht van 10 pet. te beffen. Kon tot nog toe hot museum Do Laken hal door schenkingen verrijkt worden, in de toekomst zal dit hij aanvaarding van genoemde bepaling dikwijls niet meer het geval zijn. Noemen wij een voorbeeld: reeds voor een oud schilderij van de bescheiden waarde van 5000 zou bij schenking moeten worden betaald 500, een vrij be langrijk bedrag, dat, wanneer de schen ker niet bereid is het uit eigen middelen te voldoen, bezwaarlijk uit het jaarlijks budget van het museum kan Avorden be taald. Waar de meest geAvenschte aanwinsten, die een veel grooter Avaardo zouden ver tegenwoordigen, dc schenkingen van één of meer Averlcen van groote meesters, zou den zulko kosten met zich medebrengen als nóch het museum nóch de vereeniging kan dragen. En het is (c verwachten, dat menige schenking door den bezitter van kunstwer- ken. die óf over geen groot vermogen be schikt óf niet bereid is, behalve zijn voor genomen schenking ook nog een aanzien lijk geldelijk bedrag te offeren, (en slotte geheel achterwege zal moeten blijven. De ontwikkeling van het museum zal dus door deze heffing van 10 pet. ernstig geschaad worden. Do werkzaamheid der vereeniging zal erdoor worden verlamd en it geheel moeien worden gestaakt óf wel teruggebracht tot onbeduidende giften Ondergetcckcnden geven uay collego daarom in overweging, de bestaande vrij stellingen van provincieëu cn gemeenten cn de in art. 80, 8e, bedoelde rechtspersonen te handhafven, zooals in het vierde amen dement op het genoemde wetsontwerp reeds door den heer Oud is voorgesteld. De garantie-uitbreiding ten behoeve der Alg. Centr. Midd. Bank. Een canard van „De Telegraaf Do „Tel." meldde, zooals gisteren door ons is medegedeeld, „uit goede bron" Ie hebben vernomen, dat de directie der Al- gemcene Centrale Bankvereeniging vooc den Middenstand op eene vergadering van rayon-directeuren de mededce;ing had ge daan, dat minister De Geer de portefeuille- kwestie stellen zal ten aanzien van den in de begrooting 1927 opgenomen memorie- post, strekkende tot bet verhoogen der ten behoeve der Algemeeno Centrale tegenover de Nederlandscho J3ank verstrekte regee- ringsgarantie met lieu millioen gulden. Naar men ons van de meest bevoegde zijde meldt, is dit uit den duim gezogen. Deze memoriepost staat reeds sinds 9 jaar op de begrooting en heeft door een maatregel van den vorigen minister vau financiën, in December 1925 genomen, een ruimoro draagwijdte gekregen, die 1>: de indiening der begrooling voor 1927 uiter aard aan de Staten-Gcneraal moest wor den medegedeeld, ten einde daarop hun goedkeuring te verkrijgen. De beslissing daarover zal door de Ka mers in vrijheid kunnen worden genomen. Ook de directeuren van de Algemeene Centrale Bankvereeniging spieken het be richt categorisch tegen. PROFESSOR JAC. VAN GINNEKEN S.J. Ofschoon kort na do blindedarm-opera tie, welke Prof. dr. Jac. van Ginneken S.J. dezer dagen moest ondergaan, de toestand van den lijder naar omstandig heden bevredigend mocht heeten, blijken er zich thans complicaties to hebben voor gedaan. Er is een ernstige wending in zijn ziekte gekomen door het optreden van buikvliesontsteking. De dokter acht de toestand voor de eerstvolgende dagen ernstig. Hel Fransch op de Lagere School. Een wetsontwerp tol het scheppen van dc gelegenheid tot het geven van onderwijs in de Fransche taal in de vijfde en zesde klasse der lagere school zal dezer dagen hij de Tweede Kamer worden ingediend. Prijsverlaging en duurverlenging van de paspoeften. Het „Hbld." verneemt, dat een welsont- Averp in voorbereiding is, waarbij de prijs van een paspoort voor een Nederlandse!» staatsburger wordt terugebraclit tot één gulden, terAvijl de duur van een paspoort wordt verlengd tot twee jaar. Weer een sccialistisch burgemeester. Onze Regccring schijnt de.i regel, dat uit de grootste partij do burgemeester be noemd moet worden, overal dooi* te willen voeren. (Als gezegd verwachten wo dan straks ook de benoeming van een katholiek dignitaris to Kuilenburg). Zooals gemeld, is tot burgemeester van Hoogezand benoemd de heer D. Bartels. Bezo werd in 1883 in een klein Drentsen keulerboorengezin te Assen geboren. Na Noordhorn werd Uithuizen zijn woonplaato, Avaar hij als hnnkwerker op een machinefabriek werkte. Op 21-jarigen leeftijd werd hij lid van de S. D. A. P. In 1911 nam de lieer Bartels na voor af reeds verscheidene koeren candidaat le zijn geweest zitting als lid van den Ge meenteraad te Uithuizen, welke functie hij bleef waarnemen tot October 1918, toen hij dc smederij kon verwisselen met het dis- tributiebureau aldaar. De Raad had hem als distributie-ambtenaar benoemd. Hij was ochter zeer kort in functie, wijl het ParlijgGwest der S. D. A. P. in Gronin gen hem in November van dalzelfde jaar reeds tot secretaris benoemde. Inmiddels was de heer Dartels in 19lö bij de periodieke verkiezing reeds be noemd tot lid der Prov. Staten, waarna de Groningsche kiezers hem in 1923 weder om een raadszetcl verschaften. Op 43-jarigon leeftijd zal hij thans het burgemeestersambt aanvaarden in een in- flustriegemeento met een bevolking van ruim 11.000 zielen, met een Gemeenteraad van 15 leden, Avaarvau 7 behooren tot de partij van den burgemeester. „Res." KERKNIEUWS Benoemingen. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft eervol ontslag verleend aan den Weleerw. Pater F. Beijsens S.J. als Ka pelaan te Utrecht (H. Aloysius) en' heeft in diens plaats benoemd den Weleerw. Paler H. Sehülinch S. J. Mgr. J. A. S. van Schaik. Mgr. J. A. S. van Schaik, president A'an het Seminarie te Culemlxirg is uit voorzorg voorzien van de laatste H.H- Sacramenlen. Terug uit de Missie. Naar „De Grondwet" vorneemt, is de zeereerw. Father J. Kerkhoff, van de congregatie van Mill-Hill, overste van de Nagalama-missie-stalie, in Oeganda, voor een verlof van een jaar naar Nederland teruggekeerd. ©iOERWSJS Dies natalis Vrije Universiteit. Ter gelegenheid van den 46slen dies na talis der Vrije Universiteit te Amsterdam, werd hedenmiddag in 't gebouw van den averkenden stand door den rector-magni- ficus Prof. A. Goslinga een rede gehouden getiteld ,.Dc beteekenis der omwenteling van 1795." KECïSTZ&ÈCEgÉ HAAGSCHE GERECHTSHOF. Het drama in do Rozestraat te Rotterdam. Het Hof heeft vandaag uitspraak ge daan in de zaak tegen den bootwerker J. L. Oors uit Rotterdam, gedetineerd, die door de Rechtbank aldaar, wegens dood slag is veroordeeld tot 4 jaren gevangenis straf. Deze verdachte heeft zijn vrouw dio gescheiden van hem leefde, in een perceel aan de Rozestraat, waar zij bij familie haar intrek had genomen, zoodanig met een scheermes gesloken, dat zij korten tijd daarna overleed. Het Hof heeft het vonnis van de Recht bank bevestigd behoudens ten aanzien van de aan de verdachte opgelegde gevange nisstraf. Deze werd door het Hof ver zwaard tot 10 jaren. Zooals men zich herinneren zal, had ook de Procureur- Generaal een gevangenisstraf van 10 jaren geeischt. Het Hof heeft verder uitspraak gedaan in de volgende zaken: W. van W., chauffeur te L e i d e n, is door de Haagsche Rechtbank, wegens het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld, veroordeeld tot 14 dagen ge vangenisstraf. Het Hof verklaarde de in dezo zaak uitgebrachte dagvaarding nietig. Een inbraak te Gouda. Voor de rechtbank (o Rotterdam ston den gistermiddag terecht tAvee Amster dammers en alle tAvee gedetineerd. Den beldaagden werd ten laste gelegd dat zij in den nacht van 5 op 6 Augustus te Gouda, had gipsafdrukken genomen van den kaashandelaar Teekens. Zij heb ben daar weggenomen 2000 aan papier zilver- en goud geld, benevens effecten. Zij hebben zich toegang verschaft tot het perceel door het uitzagen van een paneel. Do beklaagden erkenden dat zij in den avond van 5 Augustus te Gouda zijn ge weest. Zij hadden een afspraak met da mes, die zij op de Goudsche kermis had den leereD kennen. Zij hebben lie echter niet ontmoet en zijn 's morgens vroeg le voet naar Rotterdam vertrokken. Zoo verklaarde het thans een der ver dachten, die hij het vooronderzoek gewci- gerd hec-ft inlichtingen te verstrekken. Getuige v. Hoorn, inspecteur van politie te Gouda had gipsafdrukken genomen van sporen van voetstappen, dio hij in 't kantoor van Toekcns had gevonden, die overeenkwamen met de afdrukken van do schoenen van de verdachten. Deze laatsten zijn op 0 Augustus te Rot terdam aau den Schiedamschen dijk ge arresteerd. Het 0. M. mr.' Holsteyn achtte de fei ten bewezen en vroeg, voor beide beklaag den, die bekende recidivisten zijn, een ge vangenisstraf van drie jaar. Do verdedigers inr. j Eykelenboom en mr. Westerman vroegs»; vrijspraak we gens gebrek aan bewijs, STADSNIEUWS R. K. Ver. voor Jonge Middenstanders „St. Peter Kanis." Gisteravond hield in „Zomerzorg" bo vengenoemde vereeniging een ledenverga dering. Na opening door den voorzitter, den heer H. de Graaf, werden door den se cretaris de ingekomen stukken gelezen, bestaande uit de winterprogramma's der zustervereenigingen in andere- steden en ïnededeelingen betreffende toetreding A'an nieuwe leden. De notulen der vorige ver gadering daarna voorgelezen, worden on veranderd goedgekeurd. Daarna hield do Weleerw. Pater A. J. M. v. d. Donk een rede over: De eman cipatie der Katholieken in Nederland. De Eerw. spreker, beginnende met de woordverklaring van emancipatie d.i. ontslaving, zegt dat twee eeuwen lang de Katholieken verdrukt zijn geAvorden en dat in dien langen tijd de voormannen hebben gevochten, ons ten voorbeeld, om do Katholieken de plaats te hergeven, die zij thans hebben. Die verdrukking begon ongeveer 60 jaren na de hervorming van Luther on Galvijn en we kregen in 1572 de inname van den Bricl, de toestand ontwikkelde zich en zoo kAvam tot stand de Unie van Utrecht en de Pacificatie van Gent. Men hield zich echter daaraan niet en de be loofde godsdienstvrijheid Averd niet ge handhaafd. Spr. geeft dan een stukje ge schiedenis ten tijde van Lumey en Sonoy, de grinvelen, die zij bedreven en de uit vaardiging der plakkaten in do 17o cn 18e eeuw, welke plakkaten de algcheele uitoefening der Katholieke godsdienst verboden en zelfs den Jesuieten het verblijf in het land ontzegden. Ook waren de Ka tholieken van alle ambtelijke waardighe- den uitgesloten. Spr. behandelt aan de hand van getui genissen van tijdgenooten de algemeene en bijzondere plakkaten. Met de woorden vaa een niet-Katholick Dr. Knuttel beschrijft spr. deu toestand der Katholieken in do 18e eeuw. Al hun godsdienstrechten moesten de Katholie ken toen met duur geld koopen. Onze groote voormannen hebben door hun ar beid aan dien toestand een einde ge maakt en aan ons is het, aldus spr., het voorbeeld van die mannen in het latere leven steeds te gedenken. Hiermede besloot do Eerwaarde spr. deze eerste, rede over dit onderwerp, te vens mededeelend dat hij spoedig de be handeling er van in een volgende rede zou voortzetten. Nadat do voorzitter Pater v. d. Bonk den dank der vergadering voor zijn rede had overgebracht sloot hij, daar de rond vraag niets opleverde de vergadering op de gebruikelijke Avijze. Privaat-docent. Br. B. Dt dc Jongh te 's-Gravenhage, toegelaten als privaat-doccn^ bij do fa culteit der rechtsgeleerdheid aan de Leid- scho Universiteit om onderwijs te geven in do bedrijfsleer, heeft vanmiddag zijn colleges geopend met het houden van een openbai'o les in het klein auditorium over: Beschouwingen over do oorzaken van het depressieverschijnsel op de onderneming. Opleiding tot Instrumentmaker. De viering van het 25-jarig bestaan van de vereeniging1'lot bevordering van do opleiding tot Instrumentmaker, welke herdenking indertijd wegens het overlijden, van prof. Kamcrlingh Onnes is uitge steld, zal plaats hebben Zaterdag 11 De cember. De Clusius-tentoonstelling. (Vervolg). Nadat burgemeester de Gijselaar gister middag do tentoonstelling geopend had, gaf dr. Hunger eenige aanwijzingen over de inrichting der tentoonstelling. Hij bracht daarbij dank aan uicj. Galh. Kool, aan de binnen- en buitenlandsche universiteits- en particuliere bibliotheken, waaruit hij heeft kunnen putten voor deze tentoonstelling. Bijzonder was spr. erkentelijk voor do zeer gewaardeerde medewerking van het Ned. Historisch Instituut te Romo en van pater B. Kruitwagen te WoerdeD, die mede bij de herdenking en opening der tentoonstelling tegenwoordig was. Hem had spr. te danken, dat op de tentoon stelling een boekje aanwezig was, dat als eenig op de wereld kan beschouwd wor den. Het is een naamlijst der planten uit Clusius' Oostenrijksche flora, in het Hon- gaarsch geschreven. De tentoonstelling is in chronologische volgordo ingedeeld, voor zooArer zulks mo gelijk was en geeft o.m. een overzicht van enkele particuliere zaken van Clu sius, van zijn studietijd en verblijf aan de diverso universiteiten (15461554), van zijn verblijf in de Z. Nederlanden en to Parijs, zijn reis naar verschillende an dere landen, verder van werken van en naar Clusius, dio na zijn dood versche nen zijn, gedrukte brieven van en aan Clusius, portretten, geteekende herbaria, autographen Aran Clusius cn varia, in het geheel omvattend 257 nummers waarvan door dr. Hunger een catalogus is samen gesteld, die bij A. AV". Sytljoff's Uitgevers- Mij. is verschenen. Do tentoonstelling blijft lot einde dezer maand geopend. Het Leirische Diercnasyl. Gisteravond had in het „Nut" de jaar- üjksehe ledenvergadering van le vereeni ging „Het Leidsche Dierenasyl" plaats onder leiding van Mr. Klein. De notulen der A'origo vergadering wer den onveranderd goedgekeurd. Vervolgens bracht do secretaresse het jaarverslag over 1925 uit. Naar hanleidiüg van het jaarverslag vroeg Prof. Andró de la Porfe van Ocgst- geest of reeds gepoogd was subsidie te krijgen van do gemeente Leiden voor het Asyl. Door liet bestuur werd geantwoord, dat dit in overweging zal genomen wor- den. Do penningmeester de heer H. van Poelgeest bracht daarna het financieel verslag over 1925 uit. Namens de commissie tot naz.ien der rekening bracht de heer Aalbersberg ver slag uit; do rekeniDg is in orde bevonden en de penningmeester weid van zijn ge voerd beheer gedechargeerr. Voor liet volgend jaar werd dezelfde commissie benoemd: mevrouw Eeltjes en de heeren Aalbersberg en Bursch. De penningmeester las, wegens afwe zigheid van den heer Holsheimer, die verhinderd was, het jaarverslag over de Polikliniek voor kleine huisdieren voor. Inzake de najaarsactie werden in hoofd zaak een tweetal plannen geopperd: een loterij en een open-schaalcollecte. Dit zal een onderwerp van bespreking uitmaken voor het comité van actie. Een opstellenwedstrijd is reeds uitge schreven en de kinderen, die daaraan deehiemen, zullen de film van Dierenbe scherming mogen zien. Do heer Bader merkte npg op, dat er teA'cel donateurs van 1.zijn, dit moesten liever leden zijn, die 5.con- trilraeeren. Algemeen Averd de wenschc- ïijkheid gevoeld van meer financieelen steun. Na gehouden rondvraag Averd de ver gadering door den voorzitter gesloten. Inbraak in een etalagekast. Hedennacht hebben dieven een etalage kast Aran de dameszaak der Maatschappij „De Faam", Visclnnarkt 9, opengebroken en wel die, welke het z. g. eiland genoemd wordt. Allerlei damessloffen ter Avaarde van 475.zijn ontvreemd. Men heeft zich toegang verschaft door het forceeren van het slot der etalagekast. Van do da ders geen spoor. Voor den Indischen dienst is bestemd do heer mr. AV, P. Thomas alhier, als rechterlijk ambtenaar bij het hinnen- landsch bestuur. De lieer J. A'an der Reijden alhier tot semi-arts bevorderd, is bestemd tot re serve-officier van gezondheid hij het re- servepersoneel van den geneeskiurligon dien t dei- landmacht. TCONEEL. De spooktrein. m i.'digd door do drukke opkomst van mi publiek en den grooten bijval aan de voorstellingen (en deel gevallen, zal hel A'er. Rotterdamscho Hofstad Tooneel, directeur Gor van der Lugt Melsert hier op Maandag 25 October a.s. oene wederop voering van dit sensatie blijspel go\ren. Het is dien avond de 85e verlooning door GEDEELTELIJKE AANKONDIGINGEN Scheepvaartverkeer in de Oude Vest. Burgemeester en AVethouders van Lei den' brengen ter kennis van belangheb benden, dat de doorvaartwijdte tusschen da tijdelijk in de Oude Vest, tenbehoeve van den bouw van een nieuAve brug nabij do Jan A^ossenbrug, aanwezige damwan- den niet meer bedraagt dan 5.65 M., zoo dat schepen met eene grootere breedte dan 5.65 M. de afdammingen niet kun nen passeeren en de Oude Vest niet kun nen doorvaren. N. C. DE GIJSELAAR, Burgeai VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 20 October 1926. Bakkersnachtarkeid. De Burgemeester van Leiden, gezien het verzoek van P. de Ru alhier om ver gunning tot het verrichten van hakkers- arbeid tusschen 8 uur des namiddags en 6 uur des voormiddags in het perceel le Oroenestecg 10; gelet op art. 38 der Ar beidswet 1919 en do art, 1 en 2 van bet Koninklijk Besluit van 14 Augustus 1920 (Staatsblad No. 708); brengt ter kennis aan belanghebbenden, dat genoemd ver zoek op de Secretarie dezer gemeenlo (Afd. Sociale Zaken, Levendaal 1) ter in zage is gelogd, alsmede, dat op 20 No vember 1926, des voormiddags le 11 uur op het Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren togen dit verzoek in te brengen. De Burgemeester van Leiden, N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, den 20en October 1920. S&aü&ffiSiske föggesssSa LEIDEN. Woensdag. R. K. Bouwvakarbeiders, Boudsgebouw, 8 uur. Donderdag. Opening winterseizoen ll.-K, Dioc. Al-ouwenbond, voordracht. aA-ond Jan Zoetmulder, klein* Sl-adszaal, 8 uur. r ALPHEN AAN DEN RIJN. Vrijdag 8 uur algemeene ledenvergado. ring R.-K. Volksbond. De avond- nacht- en Zondagdienst der apotheken Avordt van Maandag 18 tot en met Zondag 24 October a.s. waargenomen door do apotheken van. G. F. Reyst, Steen- straat 35, telf. 13G, en A. J. Donk, Doewr straat 31, tclf. 1313. do heide afdeelhigen van het "loonoel^ zelschap te geven. MUZIEK. Haarlemsche Orkesivcroensgino. Maandag 25 October a.s. geeft de H.O.Y. haar tweede symphonie concert met'mede- 'werking van den pianist Eduard van Bei- num, die zal speken het klavier concert G.j gr. terts van Mozarl en Fantasie veer' piano et orchestre aran Cl. Debussy. Hot orkest zal uitvoeren: Symphonie Es ui terts van Mozart en Karelia suite vin J, Sibelius. Personen in Liiden gevestigd. J. L. Edixlioven, Moschweg 32. D. Klein, Oude Rijn 11a. AV. Smaling, dienstbode, Nieuwe Rijn 18. D. H. G. v. d. AVilk en fam., monteur, R. en Sehiekado 121. F. J. A. Simonis, bloemist, Hooi gracht 88 a. G. Bolt en fam., bloemist, Rapenburg 1. M. Jessuhat-Werk, ïtijnsb. weg 140. L. Breuer Morschweg 11. "Dirksen, kellner, Oude Rijn 100. J. M. van Drooge, Morschsingel 5. J. v. d. Laan, los werkman, J. Paulusliof 4. D. J. M. Hol, Plantsoen 5. R. J. Kern, AVitle Singel 35. CL Pennenburg, fabr.arb., Pioenstr. 9 a. J. A. Vlasveld, L. Rijndijk 38. G. Menijn-v. Dijk, Hoefstraat 39, A. M. G. Cramer, Vreewjjkstr. 4'. A. P. Punkc, Aalmarkt 4. M. LI. Oilo, dienst bode, Bilderdijkstr. 9. M. P. Pennon- burg, dienstbode, Haaikstr. 23. J. Bik, onderwijzeres, Bapenburg 73 a. P. Esselmail, da Costastraat 38. P. C. Goldschmid't, Schelpenkade 30. Pi Jou- vcnaz, wagenlichter AV.S., de AATetstr. 11. A. Noë, dienstbode, Witte Singel 28. B. I. M. Hadji Ismail, Heerenstraat G. E- J. Stuyvenberg, Morsolistr. 23. G. Kei-' derman-Hage, a\ d. Wcrfstr. 39. G. A. v, d. Berg on fam.. Hooigracht 63. A. B. Prins, Pieterskerkhof 22. II. M. Janvier, Doezastr. 2. M. H. v. d. Slcotcp, J. Goyenkade 24. A. C. M. v. Beukcringca fam., v. Sp'cykstr. 33. D. Luylen, Schel- _penka.de 41. E. Huizinga, Witte Singel 32. H. Barlage, kinderjuffr., Breestr. 10"- B. D. II. von Arnimen fam., lecraar, Mariënpoelstr. 33. AV. de Vrind, l"5 werkman, v. d. AVerfstr. 33. AVed. C. v. d- Spek-v. d. Geest, dc la Reystr. 4. G. G- Tot, Plantsoen 5. J. D. v. d. Berg, Pie- terskerkhof 22. A. Bikker en fam., burgorweg 77. M. G. Nijman, verpleeg ster, Acad. Ziekenhuis. M. Groenen dijk, Avinkeljuffr., Breestr. 106. P- H- Driessen, koster, Haarl.str. 105. M h E. Laagland, Oude Vest 131. Mr. J- J- Duyvendak, lector, Plantage 5. - P- Niewkempen, Rijndijkstr. 25. F.. Kleinen- Andreas, Botermarkt 4. P. P. J. dc Bes', AVittc Singel 101. A. Varkenvir>cr-Bin' nendijJc, Meidoornstr. 33. E. J. v. A Berg, Bapenburg 4. A. D. Erkclens, Oegstg.laan 8. N. v. d. Zaan, dienstbo de, Langebrug 10 a. AV. Marlis, Vree- wijkstr. 4. M. A. E. Cox, Cobelstr. 8. A. M. Griinen, Koninginnel. 2G. M- T- Mulder en fam., bedrijfsleider, v. Olden- barneA'elt8tr. 37 a. P. v. AVijnen, Kooi- laan 25 a. G. Kalter, dienstbode, AViH8 Singel 105. D. C. Hofman, Boisotkadc Personen uit Leiden vertrokken. H. v. Lillc, Amsterdam, BileddijksY- 65II. J. v. Berfeel, den Haag, de Miej' 19G. J. v. Dis, Ocgstgecst, v. Asscndclj- straat" 30. R. Meijer, Loosduincn, Oud

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2